Žloutenka a inkubační doba

Anonymní
16.2.15 18:32

žloutenka a inkubační doba

Zdravím, naše sousedka byla u nás se svou dcerou na návštěvě a za 4 dny skončila její dcera v nemocnici. Potvrdila se u ní žloutenka typu A.byli jsme celá rodina na prvních odběrech krve-negativní. Máme tam jít ještě 2×, inkubační doba je 50 dnů. Dnes mi volala paní z hygieny a říkala, že zítra jim přijdou vakcíny proti žloutence. Očkování je u první dávky zdarma. Já to odmítla, protože dcera je nemocná, a nechci ji očkovat. Navíc v inkubační době by se prý očkovat nemělo vůbec. Já osobně momentálně užívám léky takže se taky očkovat nehodlám. Paní z hygieny tvrdí, že se musíme naočkovat, prý nás to ochrání kdyby nemoc propukla, což si já nemyslím a na očkování nehodlám přistoupit. Co mám dělat, a ještě se chci zeptat, ptala se na zaměstání. Myslíte že budou dávat info i tam.Jsem z toho dost špatná. Děkuji. :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Run
20681
16.2.15 18:43

No je to pár let zpátky, objevila se u nás ve třídě. Všichni dostali Imunoglobulin a chodili jsme na kontroly. Nesměli jsme jet to léto na žádné hromadné zájezdy. Stejně to dost lidí porušilo a na tábor jelo. Nedostal to nikdo jiný krom toho jednoho. Očkování nevím, tenkrát nám ho vůbec nenabízeli. Asi bych se dost rozmýšlela, je to blbá nemoc, ale léčitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
16.2.15 19:59

A nepleteš si to? Není to imunoglobulin? To jsou protilátky-ne vakcina, pokud se dají včas, tak zabrání vzniku onemocnění,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.15 20:08

Aha, ale ta paní z hygieny říkala, že to je očkovací vakcína. Já se ji ptala na název, ale ona řekla, že název neví. A tím imunoglobulinem se dá očkovat i když je dítě nemocné.

• Nahlásit
  • Citovat
5631
16.2.15 20:14

Na zamestnani se ptali kvuli praci s nebalenymi potravinami, pokud pracujes v „rizikovem“ povolani, zrejme zamestnavatele informovat budou.

Aplikuje se imunoglobulin, jak jiz bylo receno.

edit: Jinak by nikoho informovat nemeli, nejsi nemocna, jen „kontakt“ a tvoji kolegove pak uz jen „kontakty kontaktu“. (Blba terminologie, ale je to tak.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.15 20:18

@Alichi a může se aplikovat i v případě nemoci?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.15 20:29

@BaMaK Co je přesně ten imunoglobulin a je možné ho dát i v případě nemoci?

• Nahlásit
  • Citovat
5631
16.2.15 20:50

Pokud vím, může se aplikovat i třeba při nachlazení.
Ale spíš si říkám - kdy jste byli v kontaktu, jestli už není na imunoglobulin pozdě.
Jak je nemocná holčička velká? Použila u vás toaletu? Spíš bych se snažila vzpomenout na věci, kterými by mohla u vás nákazu rozšířit.

Očkování vám určitě nenabízí - kdo by to platil? Hygiena navíc už očkovací látky roky nezajišťuje (a nařídit ho nikomu nemůže - vzhledem k tomu, že není zrovna levné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.15 20:55

Je to 16 dní od kontaktu.Byla u nás na záchodě. S dětmi v kontaktu. Holčička nemocná má 7 let. Já mám děti 2.Je jim 4 a 7.Takže ten imunoglobulin je něco jako protilátka?

• Nahlásit
  • Citovat
3190
17.2.15 21:10

Imunoglobulin je protilátka proti té žloutence, může se dát kdykoliv, pokud se dá včas (ale nechtěj po mě termín- to ví dětský lékař, hygienici…) tak nemoc nemusí vůbec propuknout, nebo nemoc výrazně zmírní. Nech si to vysvětlit a věř doktorovi-dělá to roky a dost často, žloutenek je všude plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
17.2.15 21:13

A k tomu zaměstnání-jsou obory, kde prostě nemůže být člověk s infekční žloutenkou, třeba potravinářství-jasně, že tahle ochrana není 100%, ale asi by sis taky nekupovala rohlík od pekaře, který má žlouteknu přenostnou dotekem, nebo třeba salmonelu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.15 19:31

Takže imunoglobulin nám nedávali, ale přímo vakcínu-havrix. Malému jsem odmítla to očkování, protože bere atb. kvuli zánětu ucha, a dr. trvá na tom ho naočkovat ještě v té inkubační době. Já nesouhlasím.Dr.je protivná a říká, že tu vakcínu bude muset vrátit. Tak nevím, ale já ho prostě očkovat nenechám, když je nemocný.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama