Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
@Anonymní píše:
Zdravím vás! Nenajde se někdo se zkušenostmi, kdo by mi poradil? Včera jsem byla na gastroskopii. Bylo mi zjištěný objemný jezírko se žlučí v žaludku, jinak stěny v normálu, žádný známky refluxu jícnu a asi ani zánět žaludku nebyl vidět. Odebrali mi vzorek na histolu - na helicobaktera a celiakii, předepsali Ursosan. Dnes jsem s tím byla na chíře, odtud mě posílala na gastro a měla jsem se tam stavit s výsledkem, včera jsem šla v klidu spát, tu žluč jsem dost přisuzovala psychosomatice. No ale dnešní návštěva chíry otřesná. Dozvěděla jsem se, že mám zánět žaludku ( v papírech mám psanou biliární gastritidu) a že jestli mám helicobactera, budu muset přestat kojit? Holce je 9 měsíců. Prý mám mlíko v mozku a že mám kojit jen rok, že nejsme v Africe a že je trend kojit do 4 let. Na názor na laktaci jsem se jí neptala, toto rozvinula sama já jen seděla s otevřenou pusou. Jediné co jsem řekla, že jsem ráda že kojím a nerada bych o laktaci přišla, jak dlouho chci nebo nechci kojit jsem nezmiňovala.. prostě napRosto netaktní chování. Nicméně jsem probrečela celý odpoledne a teď mám z helicobaktera strach. Hlavně jestli, pokud to mám, jsem to nepřenesla na dceru. Co se týče kojení při Helicobakteru, jsem rozhodnutá že pokud to jinak nepůjde, budu po čas léčby odsávat elektrickou odsávačkou a dokrmovat nějakým UM, nevím jak bude malá reagovat, je hodně prsová a pak bych ráda zase pokračovala. Máte někdo z tímhle zkušenosti?
Ať už se žlučí v žaludku nebo s helicobakterem v žaludku? A taky maminky, myslíte že kdyby se to potvrdilo, tak se mi dcera zas vrátí k prsu pokud budu po čas braní antibiotik odsávat a dávat UM? Já bych fakt o kojení nerada přišla.
Děkuji za rady.
Jo a anonym, kvůli zdravotnímu stavu.
Na Helicobacter se dává silná trojkombinace antibiotik a léčba je zdlouhavá. Nechápu proč brecis kvůli laktaci. Jde o tvoje zdraví. Helicobacter přispívá ke vzniku rakoviny, mimo jiné
@Térouš vím dobře, co je Helicobacter zač a jak se léčí. Léčbu neodmítám a odmítat připadně nebudu, laktaci bych ale ráda zanechala. Ptám se na zkušenosti, ale děkuji za názor. ![]()
Moje dceři našli Helicobater pylory ve 2 měsících…brala trojkombinaci antibiotik…dodnes mám trauma…jseš dospělá ženská, neřeš laktaci…a začni řešit sebe…pokud dítě nemá problémy s jídlem, trávením a stolici, tak by helicobakerie mít neměla..
Zdravím vás! Nenajde se někdo se zkušenostmi, kdo by mi poradil? Včera jsem byla na gastroskopii. Bylo mi zjištěný objemný jezírko se žlučí v žaludku, jinak stěny v normálu, žádný známky refluxu jícnu a asi ani zánět žaludku nebyl vidět. Odebrali mi vzorek na histolu - na helicobaktera a celiakii, předepsali Ursosan. Dnes jsem s tím byla na chíře, odtud mě posílala na gastro a měla jsem se tam stavit s výsledkem, včera jsem šla v klidu spát, tu žluč jsem dost přisuzovala psychosomatice. No ale dnešní návštěva chíry otřesná. Dozvěděla jsem se, že mám zánět žaludku ( v papírech mám psanou biliární gastritidu) a že jestli mám helicobactera, budu muset přestat kojit? Holce je 9 měsíců. Prý mám mlíko v mozku a že mám kojit jen rok, že nejsme v Africe a že je trend kojit do 4 let. Na názor na laktaci jsem se jí neptala, toto rozvinula sama já jen seděla s otevřenou pusou. Jediné co jsem řekla, že jsem ráda že kojím a nerada bych o laktaci přišla, jak dlouho chci nebo nechci kojit jsem nezmiňovala.. prostě napRosto netaktní chování. Nicméně jsem probrečela celý odpoledne a teď mám z helicobaktera strach. Hlavně jestli, pokud to mám, jsem to nepřenesla na dceru. Co se týče kojení při Helicobakteru, jsem rozhodnutá že pokud to jinak nepůjde, budu po čas léčby odsávat elektrickou odsávačkou a dokrmovat nějakým UM, nevím jak bude malá reagovat, je hodně prsová a pak bych ráda zase pokračovala. Máte někdo z tímhle zkušenosti?
Ať už se žlučí v žaludku nebo s helicobakterem v žaludku? A taky maminky, myslíte že kdyby se to potvrdilo, tak se mi dcera zas vrátí k prsu pokud budu po čas braní antibiotik odsávat a dávat UM? Já bych fakt o kojení nerada přišla.
Děkuji za rady.
Jo a anonym, kvůli zdravotnímu stavu.