Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
jadviga píše:
Mám za sebou I. trimestrální screening, ve kterém byl výsledek negativní a rizika vyšší než 1 z 1200(to bylo nejnižší vzhledem k věku).
Potom jsem byla poslána na tripple testy - výsledek negativní a rizika down syndrom 1 z 29000, ten druhý 1 z 1400 a vzhledem k věku 1 z 1200 pod tím je napsáno, že jsou hodnoty AFP vyšší a že je možno zvážit AMC a kontorlní UZ.
Jsem z toho zmatená, protože mi to přijde jako pomatenost.??? Napíšu negativní, takové vysoké hodnoty- rizika a pod to zvážit AMC.
Můj mudr. mi říkal, že je to OK a že by mě na amc nehnal. Jenže zítra mě čeká velký UZ v gennetu a nevím, jestli mě tam nahlodají ještě víc.
Na amc jsem byla v prvním těhu, jsem rh - a teď z toho mám vítr. U prvního to není takový jako u druhýho - asi.
Odborníka zde asi nenajdu. to je mi jasný, a jakmile mě pošlou na amc, tak neodmítnu, ale přijde mi to postavený na hlavu.
víš jak vypadá vysoké riziko dawna? u mě loni 1:5
dian - já nemám vysoké riziko na downa, ale vyšší hodnotu afp - rozštěpy
DianaAndílek píše:jadviga píše:víš jak vypadá vysoké riziko dawna? u mě loni 1:5
Mám za sebou I. trimestrální screening, ve kterém byl výsledek negativní a rizika vyšší než 1 z 1200(to bylo nejnižší vzhledem k věku).
Potom jsem byla poslána na tripple testy - výsledek negativní a rizika down syndrom 1 z 29000, ten druhý 1 z 1400 a vzhledem k věku 1 z 1200 pod tím je napsáno, že jsou hodnoty AFP vyšší a že je možno zvážit AMC a kontorlní UZ.
Jsem z toho zmatená, protože mi to přijde jako pomatenost.??? Napíšu negativní, takové vysoké hodnoty- rizika a pod to zvážit AMC.
Můj mudr. mi říkal, že je to OK a že by mě na amc nehnal. Jenže zítra mě čeká velký UZ v gennetu a nevím, jestli mě tam nahlodají ještě víc.
Na amc jsem byla v prvním těhu, jsem rh - a teď z toho mám vítr. U prvního to není takový jako u druhýho - asi.
Odborníka zde asi nenajdu. to je mi jasný, a jakmile mě pošlou na amc, tak neodmítnu, ale přijde mi to postavený na hlavu.
a jak to dopadlo?
jadviga píše:
dian - já nemám vysoké riziko na downa, ale vyšší hodnotu afp - rozštěpy
odkud jsi? je u vás specialista na genetický utz? mazala bych nejdřív tam a až potom na plodovku…ale já byla na obojím
Saroya píše:DianaAndílek píše:a jak to dopadlo?jadviga píše:víš jak vypadá vysoké riziko dawna? u mě loni 1:5
Mám za sebou I. trimestrální screening, ve kterém byl výsledek negativní a rizika vyšší než 1 z 1200(to bylo nejnižší vzhledem k věku).
Potom jsem byla poslána na tripple testy - výsledek negativní a rizika down syndrom 1 z 29000, ten druhý 1 z 1400 a vzhledem k věku 1 z 1200 pod tím je napsáno, že jsou hodnoty AFP vyšší a že je možno zvážit AMC a kontorlní UZ.
Jsem z toho zmatená, protože mi to přijde jako pomatenost.??? Napíšu negativní, takové vysoké hodnoty- rizika a pod to zvážit AMC.
Můj mudr. mi říkal, že je to OK a že by mě na amc nehnal. Jenže zítra mě čeká velký UZ v gennetu a nevím, jestli mě tam nahlodají ještě víc.
Na amc jsem byla v prvním těhu, jsem rh - a teď z toho mám vítr. U prvního to není takový jako u druhýho - asi.
Odborníka zde asi nenajdu. to je mi jasný, a jakmile mě pošlou na amc, tak neodmítnu, ale přijde mi to postavený na hlavu.
UPT ve 24.tt
DianaAndílek píše:jadviga píše:odkud jsi? je u vás specialista na genetický utz? mazala bych nejdřív tam a až potom na plodovku…ale já byla na obojím
dian - já nemám vysoké riziko na downa, ale vyšší hodnotu afp - rozštěpy
já jedu zítra na velký uz do gennetu, kde jim dám ty výsledky z toho tripple testu, můj mudr mě na plodovku neposlal
jadviga píše:DianaAndílek píše:já jedu zítra na velký uz do gennetu, kde jim dám ty výsledky z toho tripple testu, můj mudr mě na plodovku neposlaljadviga píše:odkud jsi? je u vás specialista na genetický utz? mazala bych nejdřív tam a až potom na plodovku…ale já byla na obojím
dian - já nemám vysoké riziko na downa, ale vyšší hodnotu afp - rozštěpy
tak buď v klidu, uvidíš na utz, tam je rozštěp vidět a pokud bude vše ok…tak si začneš užívat těhu, držím palce a věřím, že to ok, bude, já jsem tentokrát taky měla vyšší afp, ale je to ok vše ![]()
DianaAndílek píše:Saroya píše:UPT ve 24.ttDianaAndílek píše:a jak to dopadlo?jadviga píše:víš jak vypadá vysoké riziko dawna? u mě loni 1:5
Mám za sebou I. trimestrální screening, ve kterém byl výsledek negativní a rizika vyšší než 1 z 1200(to bylo nejnižší vzhledem k věku).
Potom jsem byla poslána na tripple testy - výsledek negativní a rizika down syndrom 1 z 29000, ten druhý 1 z 1400 a vzhledem k věku 1 z 1200 pod tím je napsáno, že jsou hodnoty AFP vyšší a že je možno zvážit AMC a kontorlní UZ.
Jsem z toho zmatená, protože mi to přijde jako pomatenost.??? Napíšu negativní, takové vysoké hodnoty- rizika a pod to zvážit AMC.
Můj mudr. mi říkal, že je to OK a že by mě na amc nehnal. Jenže zítra mě čeká velký UZ v gennetu a nevím, jestli mě tam nahlodají ještě víc.
Na amc jsem byla v prvním těhu, jsem rh - a teď z toho mám vítr. U prvního to není takový jako u druhýho - asi.
Odborníka zde asi nenajdu. to je mi jasný, a jakmile mě pošlou na amc, tak neodmítnu, ale přijde mi to postavený na hlavu.
dian díky, snad to dobře dopadne a je mi líto jak to dopadlo, teď jsi těhotná?
Saroya - děkuji. I když stejně si myslím, že na mém jednání není až tak nic obdivuhodného,ale děkuji.-)
Souhlasím s Boo. Oni se chránit musí…Dělala jsem ve zdravotnictví, tak to znám:-)
jadviga píše:
dian díky, snad to dobře dopadne a je mi líto jak to dopadlo, teď jsi těhotná?
jj jsem ve 23.tt ![]()
DianaAndílek píše:jadviga píše:jj jsem ve 23.tt
dian díky, snad to dobře dopadne a je mi líto jak to dopadlo, teď jsi těhotná?
super! tak hlavně, že je všechno ok
jadviga píše:DianaAndílek píše:super! tak hlavně, že je všechno okjadviga píše:jj jsem ve 23.tt
dian díky, snad to dobře dopadne a je mi líto jak to dopadlo, teď jsi těhotná?
jestli máš zájem a nebude tě to stresovat, tak si přečti můj deníček Andílek Daniel, tam se dočteš, jakou mám od začátku smůlu a teď, do třetice, už by to bylo fakt na mě moc. tak snad se ještě něce neposere a já nebudu rodit předčasně nebo tak něco.....
DianaAndílek píše:jadviga píše:jestli máš zájem a nebude tě to stresovat, tak si přečti můj deníček Andílek Daniel, tam se dočteš, jakou mám od začátku smůlu a teď, do třetice, už by to bylo fakt na mě moc. tak snad se ještě něce neposere a já nebudu rodit předčasně nebo tak něco.....DianaAndílek píše:super! tak hlavně, že je všechno okjadviga píše:jj jsem ve 23.tt
dian díky, snad to dobře dopadne a je mi líto jak to dopadlo, teď jsi těhotná?
určitě si přečtu, ale až se vrátím z gennetu, přeci jen, chci mít trochu dobrý myšlenky
jestli mi rozumíš
já jsem po ZT v 11tt a při každý kontrole se třesu, to už mi asi z palice nikdo nedostane, tak jeslti bde dneska vše ok, tak mi spadne kámen ze srdce