Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Chcela by som sa popytat mile maminy ci aj medzi vami su take pripady ako to nase mladatko. Je mu teraz 3,5 mesiaca a po ockovani v 3 mesiacoch sme pozorovali vyraznu zmenu v spravani, predtym to bolo celkom kludne babo, pod hrazdickou vydrzal sam aj 15 minut, teraz vyzaduje neustalu pozornost, nosenie, sam lezat na chrbte nie je vobec spokojny, niekedy sa zda , ze cely svoj bdely cas preknuci…
Mam este starsieho 2 rocneho syna tak sa neda venovat len miminku…V noci je spanok katastrofa, kojim neustale, ale pri tom casto nezaspi, tak musime nosit a nosit. Vecer uspavame cca 2 az 3 hodiny nez zabere na dlhsie ako na pol hodinu…Cez den uspavame len v kociku ![]()
Po očkování je to zcela běžná věc, že se z klidného miminka stane nervák. ![]()
neviem, ci je to ockovanim.. u nas prisla ta zmena v 6 mesiacoch a nebolo to kratko po ockovani.. bohuzial to este stale trva.. uz nech ma 9 mesiacov!!!
Před pár dny jsem zakládala diskusi 3,5 měsíce a nic jí nebaví. Do 3 měsíců v pohodě a teď je neustále vypruzlá…
Máme to samé a bez očkování…do tří měsíců skoro pořád pláč-tedy spíše řev..a potom zas neustálá mrzutost,nenaladěnost,nic ji nebaví,vyžaduje neustálou pozornost.Blbnutí,chování,mazlení-to ji baví..Já si myslím,že u nás je to holt povaha…U vás to může být buď po tom očkování(ale to by mělo být jen pár dnů) a nebo prostě určité období..které dříve nebo později vymizí a nebo taky ne ![]()