Reklama

Změna školky - zase

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 10:44
Změna školky - zase

Ahoj holky,

jdu si pro radu nebo jen útěchu. Máme dvě děti. První dcera navštěvovala rok a pul soukromou školku. Po tom roce a půl se změnil personál - špatné chovaní k dětem i rodičům. Našla jsem jinou školku do které už začala chodit i mladší dcera. Školku navštěvují cca 5 měsíců.

A teď k problému. Naskytla se nám možnost koupě nemovitosti ve vedlejším městě. V tom městě máme oba s manželem práci a od města kde žijeme je to cca 15 - 20 km, žádná dálka běžný spoj MHD cca 30 minut. Jenže já bych ráda přesunula náš život celkově tam, od doktorů po nakupy a samozřejmě školku. V tom vidí zásadní problém manžel. Na jednu stranu taky nechci měnit holkam (té starší po druhé) školku během školního roku, ale zase vím, že by to dojíždění bylo hrozné. Manžel je rano vozit autem nemůže musí být v práci v 6, tudíž bych je vozila já busem což znamená cca 45 minut jízdy s jedním přestupem. Odpoledne by už jezdil manžel autem. S holkama jsem o tom mluvila, klidně prý školku změní nové děti ani paní učitelky jim nevadí.

Já si teď kladu otazku zda školku změnit mít klidnější ráno a daleko blíž i pro ten případ, kdy by se něco stalo. Nebo prostě denně dojíždět do staré školky a pak hned zpět do noveho města do práce. Bojím se aby to pro ně nemělo nějaký následky do budoucna..

Zatím není ani varianta druhého auta, manžel to naše k práci potřebuje a díky novému bydlení si druhé budeme moct dovolit až tak za rok.

Děkuji vám za názory

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5303 příspěvků 20.02.18 10:48

Rozhodně změnit i školku. Také jsme se stěhovali uprostřed školního roku.
Starší dcera tak musela v 1. třídě hned po Vánocích nastoupit do nové školy. To mi přijde teda mnohem větší stres, když v původní škole měla spolužáky, se kterýma chodila 3 roky do školy, pak Vánoce a najednou nová obec, nová učitelka, noví spolužáci. A zvládla to, třetí den už vůbec o žádné změně netušila.
Mladší dcera uprostřed školního roku nedostala místo ve státní školce, tak chodila do června do soukromé a od září nastoupila do státní, takže zase změna. Opět nebyl problém. Záleží na tvém postoji, děti to vycítí a přizpůsobí se.

unuděná
Kelišová 5450 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 10:49

Pokud s tim nemaji problem holky a vis, ze je v novem miste vezmou, tak proc ne? :nevim: A to byste se stehovali tak rychle? neni varianta, ze tech par mesicu do prazdnin dochodite?

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 45 inzerátů 20.02.18 10:51

Tak je nech tam a dojizdeni vyzkousej. Kdyz vam to nebude vyhovovat tak je das do blizsi. Holkam to nevadi, talk tim lip.

unuděná
Kelišová 5450 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 10:51

Syn uz je ve treti skolce, co rok to zmena, v zari skola. Absolutne v pohode a to byl pomerne introvertni a stydlivy. Naopak jakoby mu to pomohlo se trochu otrkat ve vztazich ;)

iiiv
Extra třída :D 10919 příspěvků 20.02.18 10:52

Jestli to dětem nevadí, tak bych školku s klidným svědomím změnila, je to blbý s dojížděním, takhle holky budou moci ráno déle spát

Tichošlápek
Extra třída :D 10109 příspěvků 20.02.18 10:54

Změnit školku. Nevidím v tom žádný problem.

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 20.02.18 11:01

Změnila bych školku.
Ale určitě bych zvažovala pořízení i druhého auta do rodiny. Klidně i nějakého slabšího 1,2.

anonymni_prezdivka
Kecalka 364 příspěvků 20.02.18 11:10

Manžel vidí zásadní problém ve změně školky, ale holky budeš vozit ty busem, pak honem do práce… Hmm… No já bych měla jasno. Buď ať drahý zařídí druhé auto s druhým setem sedaček pro holčičky nebo ať se nvyjadřuje k něčemu, co se ho „netýká“ a tebe to zatěžuje.
Pokud holčičky nemají problém s novými kamarády a učitelkami, není vůbec co řešit.

vejilka
Závislačka 4464 příspěvků 20.02.18 11:20
@anonymni_prez­divka píše:
Manžel vidí zásadní problém ve změně školky, ale holky budeš vozit ty busem, pak honem do práce… Hmm… No já bych měla jasno. Buď ať drahý zařídí druhé auto s druhým setem sedaček pro holčičky nebo ať se nvyjadřuje k něčemu, co se ho „netýká“ a tebe to zatěžuje.
Pokud holčičky nemají problém s novými kamarády a učitelkami, není vůbec co řešit.

S tím souhlasím. Manžel ráno odvádět nebude. Pokud má kecy, ať si to zkusí hezky busem 45minut a pak honem zpátky. To aby děti vstávaly tak v 5.00 ne??Aby se vše stihlo. Zakladatelko, určitě bych školku změnila. Ty malé dětičky se přizpůsobí rychle. Teď jen, aby obě děti ve školce vzali

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 20.02.18 11:30

Já bych změnila rovnou i školku. Děti jsou většinou houževnaté a rychle se přizpůsobí. Jak je starší dcera stará? Je už předškolačka?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 20.02.18 11:36

Rozhodne zmenit, nechapu, jak manzel muze vymyslet takovou kravinu 8o

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 20.02.18 11:38

Změnila bych. Moje děti o prázdninách prostřídaly i tři školky a byly spokojené.

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 20.02.18 11:38

Ja bych taky menila i skolku. Nereknu, ldyby slo o skolu, tam bych asi nechala deti dochodit skolni rok, ale takhle ne.

Popokatepetla
Závislačka 3086 příspěvků 20.02.18 11:41

Změnila bych školku, pokud v tom holky nevidí problém, nehledejte ho vy :) To dojíždění by vás rychle přestalo bavit. Bude to i lepší do budoucna - najdou si kamarády se kterými půjdou pak do stejné školy předpokládám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >