Speciální MS doporučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kassor
Kecalka 338 příspěvků 13.02.18 20:59
Specialni MS doporuceni

Ahoj vsichni, zaciname resit MS pro dceru. Budou ji na jare 4 roky a ma jiste problemy. Ma za sebou na jare lonskeho roku vysetreni v Apla Praha, kde ji diagnostikovali atypicky autismus s tim, ze doporucuji zarazeni do maleho kolektivu ve specialni skolce ( do logopedicke tridy). Otazka zni, bude tato zprava stacit pro zapis do specialni tridy? Po jinych vysetrenich jsem ji uz netahala. Ted ale ctu kriteria pro prijeti do specialnich MS, pise se tam pouze o doporuceni z SPC. Na vysetreni v Apla jsme cekali vic jak rok a ted z hruzou zjistuji, ze to treba nebude stacit? Vysetrovala ji take detska psycholozka, stejne jako by tomu bylo i v SPC… Nevim, na objednani do SPC je stejne pozde ( do zapisu to uz nestihneme) cekacka tam je taky neco kolem pul roku :( Mate s tim nekdo zkusenost? Myslite, ze by to u zapisu mohlo stacit? Diky predem za nazory

Reklama

Reakce:

Pavlahar
Stálice 52 příspěvků 13.02.18 21:11

Ahoj, já ted řeším asistenta kvůli Aspergerovi (nebo spíš to řeším už od října) a dočkáme se až od příštího září. Mají to na starosti opravdu pouze SPC, ale podle mě by bylo nejlepší poptat se přímo ve školce, jestli zprava ze SPC nejde doložit dodatečně. Každopádně bych se co nejdřív objednala, jelikož je to opravdu na dlouhý lokty…

Kassor
Kecalka 338 příspěvků 14.02.18 04:23

@Pavlahar a objednaji nas tam bez doporuceni od pediatra? Ja pro ni asistenta nechci, jen ji potrebuju dostat do specialni logopedicke tridy. Budu muset zavolat do skolek. Jen se bojim, abychom tim neprisly o skolku. Dekuju moc za radu

nonina
Závislačka 4015 příspěvků 14.02.18 04:34

Ahoj, nejlepší bude zavolat či napsat přímo do školky, kam chceš dceru umístit s tím, cos tady napsala.
Opravdu je potřeba doporučení SPC, nicméně mohli by přihlédnout k tomu papíru z Nautis. Mimochodem, i Nautis (Apla) má tuším SPC, tak když tak zavolej tam, zda by to nenapsali oni.
Pokud by byla potřeba řešit SPC (mimo Apla), tak pro ně stačí zpráva, kde je napsáno, že dcerka má AA.Od pediatra neptřebuješ v tomto případě nic. Takže dnes sedni, najdi si telefony a obvolej to - či napiš emaily všude - škola, SPC, Apla. Uvidíš, že to dopadne dobře. Držím palce!

Kassor
Kecalka 338 příspěvků 14.02.18 04:50

@nonina Dekuju :kytka: dnes tohle presne udelam.. Celou dobu jsem zila v tom, ze Apla bude stacit ( mam pocit, ze jsem to prave slysela od jedne pani reditelky z MS - znama) a ted, kdyz se uz o to zacinam zajimat konkretne, tak se nestacim divit. Myslela jsem, ze obe instituce maji stejnou vahu. Ono to vysetreni, co jsem cetla. ( v SPC) probiha stejne jako v Nautis, obe vysetreni provani klinicky psycholog, ale uvidime… Ted jeste pro zmenu jeste budu r :( esit trvale bydliste, jelikoz v sousednim meste je ona skvela specialni skolka, kam chci dceru umistit a oba ( jak ja, tak i muz) v tom meste i pracujeme a bydli tam i babicka, takze je to ta nejlepsi volba, nicmene maji bodovaci system a za bydliste v miste je 10bodu, bez toho se nevhytame…

Pavlahar
Stálice 52 příspěvků 14.02.18 09:44

Já teda myslím, že do SPC potřebuješ už mít vyšetření od klinického psychologa aspon teda v Brně. Takže dobře, že máš zprávu z Apla. Držím palce a napiš, jak to je, samotnou mě to zajíma :oops:

Kassor
Kecalka 338 příspěvků 15.02.18 04:49

@Pavlahar sla jsem na vec a ve skolkach jsem se informovala. Byla jsem opravdu prijemne prekvapena vstricnosti a skvelym pristupem pani reditelek ( kontaktovala jsem 2 spec. skolky v okoli). Reagovaly okamzite na me maily ( nechtela jsem je telefonem rusit od prace) a byly opravdu mile. Zaverem je toto: NAUTIS má stejný status jako školské poradenské zařízení a doporučení od něj má stejnou váhu. Pouze se dokument musí jmenovat „Doporučení poradenského zařízení“ a musí obsahovat předpis na podpůrná opatření a doporučení pro práci s Vaším ditkem. Coz je skvela novina, protoze jsem i kontaktovala SPC a tam cekaci lhuty jsou vrazedne, je opravdu tolik deti, ze cekacky jsou na rok. Dnes napisu pani doktorce do Nautis, ktera nas vysetrovala a poprosim ji o zmenu v nadpise te zpravy, protoze jinak doporuceni atd.. ta zprava obsahuje. Hlavne me obe pani reditelky ujistily, ze staci tu zpravu dat do zari..
Spadl mi kamen ze srdce, v breznu jeste musim nechat malou doockovat ( chybi ji ta MMR vakcina) bohuzel se ji nelze vyhnout, ale snad ted staci jen jedna davka a pomastime k zapisu. Mam z te zmeny strach, ale skolku uz moc potrebuje, vidim to na ni, potrebuje deti a jinou autoritu, ale bude to tezke…

Pavlahar
Stálice 52 příspěvků 15.02.18 09:22

Skvělé zprávy! I že paní ředitelky jsou milé a vstřícné, protože to bude zřejmě potřeba :) no, těžké to bude, alespoň u nás je, a to na malém jen aspergera :roll: tak hodně štěstí, ať to všechno vyjde…

nonina
Závislačka 4015 příspěvků 15.02.18 13:58

Super!!! Jsem ráda že to vypadá dobře. Budu na Vás myslet!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama