Změna školy a dojíždění. Jaká doba cesty je ještě únosná?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Snopy123
16.8.25 13:23

Ráno i půl hodiny je dost. Pokud dítě není skřivan, tak i těch 30 minut je dost.
A zvládne takhle každý den dlouho jezdit? Nebude mu to vadit v zimě?

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
16.8.25 13:27

Tři hodiny denně dojíždění jsou strašně moc. I pro mě by to bylo umorne, a to jsem dospělá. Kluk sice chce do lepší školy, ale myslím si, že v tom věku si vůbec nedovede představit, co všechno to obnáší.

  • Citovat
  • Upravit
4622
16.8.25 13:40

Moje dcera, jezdí do školy hodinu. Ze školy občas hodinu a půl. Přestoupila když ji bylo 10. Má za sebou první rok a je veľmi spokojená. Nová škola se ji líbí, neměnila by.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
16.8.25 14:05

Ideální doba je žádná. Dojížděla jsem celé dětství, u toho trpěla těžkou kinetozou a zařekla jsem se, že tohle svým dětem neudělám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12983
16.8.25 14:15

Pobyty v zahraničí přes školu nejsou v tomhle věku nic zásadního. Kvalitní rodilý mluvčí je fajn, ale za takové dojíždění to rozhodně nestojí.
Je absolutně zcestné o tom uvažovat a pokud o tom vůbec uvažuješ, zní to jako úvaha spíš rodiče s přehnanými ambicemi místo rozumné výchovy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.25 14:49

@Sany80s chce tam sám, protože chce zkusit výběrovou třídu, z té mají velmi dobré výsledky při umístění při přijímačkách.

  • Citovat
  • Upravit
12983
16.8.25 16:41
@Anonymní píše: Více

Ty informace si vyhledal sám v registrech?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.25 16:44

@Sany80s na tu školu chodí děti od švagrové, takže ví, jak to tam je.

  • Citovat
  • Upravit
12983
16.8.25 16:50
@Anonymní píše: Více

Tak si najděte jinou práci a vozte ho tam i zpět, za mě je to totální zvěrstvo tohle udělat tak malému dítěti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8730
16.8.25 16:55
@Anonymní píše: Více

A i jejich děti takhle dlouho dojíždějí?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.25 17:58

@izabe ne, jezdí z jiné strany a trvá jim to o něco méně.

@Sany80s vozeni moc nepomůže, ráno možná, ale pokud budeme začínat v sedm a končit ve tři/půl čtvrté, tak to je vlastně stejné. Bude muset vstávat v šest a domů bude jezdit ve čtyři. Místo na cestě stráví čas čekáním.
Pro něj to byl sen, protože ta škola se mu moc líbí. Taky jezdila dlouhé roky a vzpomínám na to ráda. Ráno jsem z domu vycházela v 6:20 a u školy jsem byla v 7:45. Takže vlastně stejné, jako by to měl on, proto to neberu tak tragicky.

  • Citovat
  • Upravit
bedrisek
16.8.25 18:03
@Anonymní píše: Více

V tom případě nechápu, na co se nás ptáš.
Ty jsi to zažila, máš na to krásné vzpomínky. Dopřej je i synkovi

  • Citovat
  • Upravit
4700
16.8.25 18:14
@Anonymní píše: Více
Život se dá užít jinak než denně 3 hodiny na cestách..
Jednou v životě jsem dojížděla do práce hodinu. nikdy víc
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15435
16.8.25 18:17
@Anonymní píše: Více

Seš rozhodnutá, tak trochu zbytečná diskuze, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.25 18:20

@ivašot. jsem spíš přikloněná tomu, že mu to dovolím.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin