Změna trvalého pobytu a umístění ve školce - jak na to?

Anonymní
14.3.17 10:59

Změna TP-jak na to?

Ahoj, potřebovala bych vědět pár věcí. Mám 2,5 letou dceru, kterou mi do školky nemevmou bez tp v bydliště. Niní bydlím v bytě, který patří přítelovy a já si ho sem nechci dávát, protože jsem zdědila pár dluhů a zatím to nemám jak splácet. Jak to udělat? Napadlo mě, že si to nechám udělat na Mú. Zajímalo by mě zdali to ještě tak jde. A co k tomu všemu potřebuji. A kdyby to nešlo, tak popřípadě co vzít sebou na k příhlášení do bytu mého přítele. Nájemní smlouvu nebo tak asi ne, ale co?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.3.17 10:59

Omlouvám se za hrubky :oops:.nejde to opravit.

• Nahlásit
  • Citovat
992
14.3.17 11:06

1. většinou potřebuje trvalé bydliště v místě školky jen dítě
2. podat žádost na TP na úřadě může majitel tvého součansého místa TP - musí podat žádost, dát čestné prohlášení, že se tam nezdržuješ, že neví, kde jsi, bude muset jít za sousedama, který mu to budou muset potvrdit atd.
3. dluhů se můžeš zříci při dědictví (i majetku potom), ale na to už je asi pozdě
4. k TP u přítele ti stačí nájemní smlouva nebo tam zajděte oba a on se prokáže jako majitel bytu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
14.3.17 11:08

Ty sama si to na úřad dát nemůžeš. Všem je jasný že drtivá většina lidí na úřadě jsou dlužníci co se schovávají.
Abys měla na úřadě tak by musel MAJITEL nemovitosti ve které máš aktuálně TP dát na úřad zrušení trvalého pobytu, pak by si vás pozvali na úřad na rozhovor kde teda bydlíš, proč tam nejde TP a zda na aktuálním TP máš nějake věci (právě kvůli těm exekucim). A pak ti to dají na úřad pokud to uznáji jako vhodné.
Abys změnila dceři stačí jít na úřad dle TP toho bytu s přítelem a ten dá souhlas aby tam měla dcera TP, pokud je tedy být jeho v osobním vlastnictví. Každá můžete mít klidně TP jinde, to je jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
14.3.17 11:18
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych vědět pár věcí. Mám 2,5 letou dceru, kterou mi do školky nemevmou bez tp v bydliště. Niní bydlím v bytě, který patří přítelovy a já si ho sem nechci dávát, protože jsem zdědila pár dluhů a zatím to nemám jak splácet. Jak to udělat? Napadlo mě, že si to nechám udělat na Mú. Zajímalo by mě zdali to ještě tak jde. A co k tomu všemu potřebuji. A kdyby to nešlo, tak popřípadě co vzít sebou na k příhlášení do bytu mého přítele. Nájemní smlouvu nebo tak asi ne, ale co?

TP na měú rozhodně nejde.. můžeš ji přihlásit u přítele, pokud je majitel, je třeba jeho souhlas, pokud majitel není, je třeba, aby byla uvedena v nájemní smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama