Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Jestli si hraje a z ničeho nic začne fakt řvát, tak to bývá buď že něco zabolí nebo se něčeho lekne. Ale většinou i při leknutí předchází taková chvilka, kdy jakože neví, pár vteřin a až pak spustí. Při bolesti prostě začne ječet hned a hodně, někdy i takový ten vysokofrekvenční pláč. Mám srovnání u dítěte s běžnými prdíky a s potravinovou alergií, o které jsme ze začátku nevěděli. A je to jiné. Jako jsou děti, které pláčou hodně, chtějí se nosit atd., ale pokud je v klidu a začne z ničeho nic, tak bych si myslela, že něco zabolelo. Nějaký prdík nebo jak tu je zmíněno nějaká ta blokáda. Každopádně pláč miminka a jeho spánek se opravdu hodně mění, co je teď, může být za týden úplně jinak.