Reklama

Změnili byste školku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

merilyn
Povídálka 14 příspěvků 15.07.18 19:32
Změnili byste školku?

Ahoj,

ráda bych požádala o radu, jelikož nevím, jak se rozhodnout. Dceři budou v září 4 roky. Už rok chodí do školky. Teď se stěhujeme a máme možnost ji dát od září do nové školky, která se bude otevírat v rámci menšího satelitního sídliště na kraji města. A řeším to, jestli ji nechat v dosavadní školce, kde je spokojená, má tam své kamarády a i my jsme se školkou a hlavně učitelkami až na drobnější věci spokojení. Znamenalo by to pro nás sice dojíždění, ale nebyl by to jinak výrazný problém.

Nová školka je menší, bude tam méně dětí. Dcera ačkoliv 4letá, by měla být už v nejstarší třídě, která bude namíchána i z pár předškoláků. Potencionální výhodu vidím v tom, že tam budou chodit asi hlavně děti lidí, kteří bydlí na daném sídlišti, tj. děti, když se skamarádí, by si mohly hrát společně u domů i mimo školku, případně se navštěvovat doma. Ale nevím, jestli si to moc neidealizuji. Bojím se, že pokud by dcera chodila do školky jinam, byla by pak třeba na místním hřišti v tomto trochu vyloučena. Přijde mi, že hlavně holčičky řeší, že když se neznají ze školky, tak spolu „neka“. Nevýhoda mi přijde taková, že už teď bude chodit do nejstarší třídy (tj. asi bude patřit mezi jedny z nejstarších dětí), a to bude chodit do školky další 3 roky. Také nevím, jaká budou nové paní učitelky, a když slyším zkušenosti některých kamarádek v jiných školkách, tak z případně změny mám trochu obavu. Naše stávající školka má také lepší vybavení a zázemí, i když děti tyto materiální věci asi stejně moc neřeší.

Jen dodávám, že dcera je společenská a s novým kolektivem nemá problém, takže by přestup snad zvládla v pohodě. Budu ráda za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 15.07.18 19:48

Záleží, kam později bude chodit do školy. Ve ktere školce bude mít budoucí spolužáky?

ka2ka
Extra třída :D 12657 příspěvků 1 inzerát 15.07.18 19:48

nechala bych jí tam kde je , když je spokojená

Russet
Extra třída :D 10304 příspěvků 15.07.18 19:50
@merilyn píše:
Ahoj,

ráda bych požádala o radu, jelikož nevím, jak se rozhodnout. Dceři budou v září 4 roky. Už rok chodí do školky. Teď se stěhujeme a máme možnost ji dát od září do nové školky, která se bude otevírat v rámci menšího satelitního sídliště na kraji města. A řeším to, jestli ji nechat v dosavadní školce, kde je spokojená, má tam své kamarády a i my jsme se školkou a hlavně učitelkami až na drobnější věci spokojení. Znamenalo by to pro nás sice dojíždění, ale nebyl by to jinak výrazný problém.

Nová školka je menší, bude tam méně dětí. Dcera ačkoliv 4letá, by měla být už v nejstarší třídě, která bude namíchána i z pár předškoláků. Potencionální výhodu vidím v tom, že tam budou chodit asi hlavně děti lidí, kteří bydlí na daném sídlišti, tj. děti, když se skamarádí, by si mohly hrát společně u domů i mimo školku, případně se navštěvovat doma. Ale nevím, jestli si to moc neidealizuji. Bojím se, že pokud by dcera chodila do školky jinam, byla by pak třeba na místním hřišti v tomto trochu vyloučena. Přijde mi, že hlavně holčičky řeší, že když se neznají ze školky, tak spolu „neka“. Nevýhoda mi přijde taková, že už teď bude chodit do nejstarší třídy (tj. asi bude patřit mezi jedny z nejstarších dětí), a to bude chodit do školky další 3 roky. Také nevím, jaká budou nové paní učitelky, a když slyším zkušenosti některých kamarádek v jiných školkách, tak z případně změny mám trochu obavu. Naše stávající školka má také lepší vybavení a zázemí, i když děti tyto materiální věci asi stejně moc neřeší.

Jen dodávám, že dcera je společenská a s novým kolektivem nemá problém, takže by přestup snad zvládla v pohodě. Budu ráda za jakoukoliv radu.

Zeptala bych se dcery. A zvážila dojíždění. Kdyby výrazně neprotestovala, dala bych ji do nové školky. Bude tam ještě dlouho.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 15.07.18 19:51

Já si myslím,že problém kvůli kamarádům by asi nastal,oni ty děti opravdu takové jsou. Bude to pro vás i jednodušší s dojížděním, jediné,z čeho bych si dělala hlavu by byly ty starší děti ve třídě. Je otázka,jak by to zvládala malá,aby se necítila utlačovaná staršími. Ale sama jsem se z vesnice přestěhovala ve 4. třídě do města a trvalo rok,než jsem zapadla do kolektivu. Šikanovali mě kvůli tomu,že jsem byla prostě nováček a oni se znali všichni od mateřinky. A hodně jsem tím trpěla. Je to 20 let a pořád na to nerada vzpomínám.

brumi
Kelišová 6385 příspěvků 15.07.18 19:55

@merilyn pokud jde jen o to zda si díky změně školky najde nové kamarády v místě nového bydlení, tak to by jsem až tak neřešila, s těma se seznámí i venku jak si budete chodit hrát,jestli má možnost potom navštěvovat stávající kamarádky bude to super. Spíš mě dost zaráží že bude v jedné třídě 3 roky,tam bych se bála že se bude (nudit),osnova bude podle mě celé ty roky nastejno, já mám dceru 5 let ve stejné třídě druhý rok a už jsme letos trochu bojovali že se nudí,protože vše bylo jako loni . A jestli je malá kecalka a nemá rpoblém navázat kontakt tak by to mělo být dobré, té izolace by jsem se bála asi až ve vyšším věku spíš zš

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 15.07.18 20:05

@brumi @Aduš8 Tak pokud se jedná o smíšenou třídu, tak to problém není, předškoláků se věnují individuálně a ostatní mají svůj program.

sediza
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 15.07.18 20:16

Pokud je spokojená tam kde je, ani náhodou bych neměnil a cenila si, že všechno klape. Ono narazit na super školku a učitelky opravdu není jen tak..

Lama Lama
Hvězda diskuse 47768 příspěvků 15.07.18 20:20

Dala bych jí do nové. Najde si kamarády v novém bydlišti jednou se bude hodit společné vyzvedávání s kamarády v místě bydliště. Podle mě si zvykne.

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 15.07.18 20:21

Já bych změnila na školku v místě. Moje dcera kvůli stěhování školku měnila 2× (poprvé do soukromé, protože jsme se stehovali v půlce roku a ve státní nebylo místo a pak od září do státní) a nebyl s tím nejmenší problém. Nejsem zastánce dojíždění, pokud to není nezbytně nutné.

blumen
Hvězda diskuse 40335 příspěvků 15.07.18 20:38

Pokud to nemate daleko, tak ja bych nemenila.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9606 příspěvků 15.07.18 20:49

Volila bych novou školku a rovnou se tak seznámila s rodinami v okolí

nettie
Kelišová 5479 příspěvků 15.07.18 20:55

Změnila bych. My dávali do 1. třídy v místě nového bydliště, všechny děti se znaly ze školky, až na 1 holčičku a s tou se naše naštěstí skamarádila. A znali se i rodiče, to bylo že začátku nepříjemné i pro mě, všichni čekali před školou ve skupinkách a neměli potřebu se seznamovat. Sama píšeš, že jste spokojeni až na maličkosti, takže nejakou chybičku asi najdete… Já jsem teď šťastná, že má kamarádky právě v místě bydliště, přespává u nich a ony u nás, ale začátek nebyl nejjednodušší.

merilyn
Povídálka 14 příspěvků 15.07.18 21:06

@brumi @Adelka951 Ano, mě taky zaráží, že bude tři roky v jedné třídě. Bude to tedy znamenat, že buď bude celá třída dělat předškolní přípravu společně (i když ty menší trochu v upraveném režimu) a potom to dcera absolvuje třikrát. Nebo přípravu budou dělat jen předškoláci a ostatní budou mít jiný program, jak píše @Adelka951, což ale asi znamená, že učitelka se věnuje hlavně těm předškolákům. I ten program mimo předškolní přípravu nevím, jak se bude měnit, pokud by se nezměnila učitelka. Taky jsem přemýšlela na tím, s kým půjde do první třídy. Pokud to beru spádově, tak půjde s těma z nové školky. Ale jak jsem psala, třída bude věkově namíchaná, někdo bude mít třeba odklad a někdo ne. Navíc škol je v okolí několik (sama trochu předčasně přemýšlím, že jí nedám do spádové), takže těžko říct, zda se trefíme, že budoucí spolužáci budou i ty její kamarádi ze školky.

@Lama Lama Ano, společné vyzvedávání, hraní a případně návštěvy mě taky přijdou jako výhoda. Na druhou stranu nevím, jestli si to moc neidealizuji, přeci jen jsme větší město a žije se tu anonymně.

@Russet Dcery jsem se ptala, ale přijde mi, že to ještě není plně schopna posoudit. Jednou mi řekne, že chce do nové, druhý den, že chce zůstat ve staré školce s kamarády. Výrazně protestovat nebude asi ani proti jedné variantě. Dojíždění není zas takový problém a není to tak daleko, sice se asi hodí mít školu v docházkové vzdálenosti, ale zas si teď někdy cestou do/ze školky vyřídím nákup, poštu apod, kam bych musela tedy stejně zajet.

merilyn
Povídálka 14 příspěvků 15.07.18 21:13

@nettie A opravdu šli všechny děti ze školky do té stejné školy a třídy? Tady je totiž víc škol a víc tříd. Sama přemýšlím, že jí nedám do spádové školky (viz můj příspěvek výše), takže nevím, jak moc je tento argument důležitý.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama