Zpoždění, špinění, bolesti

Anonymní
28.11.20 21:43

zpoždění, špinění, bolesti

Dobrý večer všem. Za tento týden se toho děje hodně nového a chtěla bych se těmi, které zažily něco podobné poradit.
Menstruace mi už dlouhou dobu chodí 26 den, většinou ráno, týden-dva mám příznaky (bolest prsou, potom už i jemná bolest v podbříšku, akné, chuť na sladké).
Menstruace mi měla přijít v úterý, dnes je sobota. Nikdy mi nevynechala menstruace. Žádné příznaky menstruace ani těhotenství ani před menstruací a ani dodnes. Jsem strašně v šoku, dokonce jsem si dělala ve čtvrtek těhotenský test a ten byl naprosto negativní. Myslela jsem si, že počkám do pondělí a zavolám na gynekologii o prohlídku, ale dnes jsem měla ráno bolest v podbřišku a teď večer jsem začala lehce špinit, ale oproti mé menstruaci to vůbec nic není, vždy si musím okamžitě vzít super plus tampon a intimku, mám prostě už od začátku velmi silnou menstruaci. Momentálně teď mám silnější bolest v podbřišku, jako kdybych měla normální menstruaci ale lehce takovou tlačivější, do toho mě dost začalo bolet i například kolem střev, ale nevím, jestli to má souvislost. Prosím, máte zkušenost? Jestli to je potrat, jestli to je těhotenství, jestli to je normálně opozdeneji spuštěná menstruace? Je sobota večer a nemám tušení co se děje. Hledám po internetu a radím se se známými jako divá.
Za všechny odpovědi budu vděčná, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18821
29.11.20 00:13

Pokud jsi měla ve čtvrtek negativní test, pak to těhotenství pravděpodobně nebude. A už vůbec ne potrat.

Nevím, jestli se snažíte, že rovnou řešíš těhotenské příznaky. Nebo naopak máš z otěhotnění strach.

Ale klidně to může být nerovnováha, stres. Tělo není stroj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8599
29.11.20 08:21

Těhotenství to není. Co třeba cysta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
29.11.20 14:21

Doporučuji nebýt šokovaná z faktu, že tělo není stroj. To, že někdo neměl vůbec nikdy žádnou výchylku v cyklu, to je spíš rarita, než běžná věc. Cyklus může ovlivnit cokoliv. Mě se třeba teď před třicítkou docela razantně proměnil a trvá to už měsíce. Podle gynekoložky se i cyklus v různých fázích života může měnit a tak nejde o nic divného…

Takže nohy nahoru a klid. Ono se to srovná. Když byl test negativní, těhotná nejste a tudíž ani k potratu nemohlo dojít. Opravdu se mohla udělat cysta, mohlo dojít následkem něčeho k hormonální nerovnováze… Já osobně to tu teď čtu hodně často. Náhlé poruchy cyklu… A nejsem tedy psycholog ani virolog, ale myslím, že by to mohlo mít hodně společného s covidem. Buď se časem zjistí, že prodělaný covid (a ta žena ani nemusí vědět, že ho měla) na cyklus měl vliv, jelikož u některých mých kamarádek to tak bylo, že se jim cyklus ten měsíc úplně zblbnul a všechno je víc bolelo atd., anebo to bude ten stres, co ho už od jara provází. Protože stres (především ten dlouhodobý) mění rovnováhu hormonů v těle a to pak má mimochodem vliv na zpoždění, sílu krvácení, bolesti, trávicí systém…

Nebála bych se nějakého akutního nebezpečného problému. Spíš to bude dlouhodobým stresem. On se vždycky někde ukáže… Spousta lidí navíc tvrdí, že ve stresu není, ale ve skutečnosti je. I takové to dlouhodobé vyhození z rutiny, nervozita, čekání na návrat do normálu, takové to „musíme to přežít, ale neužíváme si to“ je defacto stres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat