Zrušení dovolené zahraničí 2020

529
5.5.20 13:24

Zrušení dovolené zahraničí 2020

Holky zdravím, řešíte některá stejnou situaci? Že mate objednanou dovolenou a teď co s tím? My máme v prvním týdnu objednané Rakousko, před měsícem jsem psala na cestovku New Dama, ze odstupuji od smlouvy z důvodu covid-19, čekala jsem ze nabídnou nějaky voucher, nebo nějakou schudnou variantu. Nikdo se mi ani neozval, volala jsem tam a bylo mi řečeno, ze můžu stornovat dovolenou, ale musim zaplatit storno poplatky.30 % z ceny zájezdu. Mam čekat do 15.6,ze budou vědět více, pokud z jejich strany zruší zájezd- v tom případě poskytnout voucher. Jinak mam smůlu a v podstatě jestli tam nechci jet, tak musim platit storno poplatky, za normálních okolnosti bych to brala, ale teď mi to zcestné!! Jako přijde mi to úplně přitlacení ke zdi, žádná možnost. :cert: Řešili jste některá storno dovči? Je to všude stejne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71975
5.5.20 13:28

@santape Pockala jsem na zruseni z jejich strany. Cekam na potvrzeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17124
5.5.20 13:29

Ne, storno jsem neřešila. Proč bych měla platit poplatky, když mi vrátí sami 100% ceny? Voucher mi nevadí, vyberu si jinou dovču.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
5.5.20 13:34

@terien oni mi vrátí 100% pokud se to zruší z jejich strany, jinak jestli otevřou hranice a bude možné cestovat do Rakouska, tak mam
smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8719
5.5.20 13:37

Nic jsem nerušila, měli jsme odlétat minulý pátek, dostali jsme voucher, od cestovky jakýkoli zájezd, ale letecká společnost jen letenky na tu konkrétní destinaci a naši rodinu, nesmí se měnit osazení. Nám to nevadí, stejně chceme jen my, teď jde o to kdy, sním si o podzimu :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
5.5.20 13:37

@j.a.n.i1 kam jste měli cestovat? A kdy? Zrušili Vám to z jejich strany? Jaká cestovka? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10824
5.5.20 13:40

@santape Kdyz bude mozne cestovat, tak na dovcu muzete jet, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9697
5.5.20 13:40

Pokud se do Rakouska bude moct jet a ty se budeš bát, tak bohužel musíš platit storno.
Pokud máš pocit, že se zájezd neuskuteční a máš něco doplácet, můžeš vznést „námitku nejistoty“ a nedoplácet zbytek, dokud nebude jasné, že zájezd bude.
Pokud máš celé zaplaceno a chceš vyčkávat, máš šanci, že to zruší oni a budou ti vracet 100% (i když u toho Rakouska nevím nevím, u Itálie si myslím, že se určitě červen-červenec jezdit/lítat nebude).
Hezky je to popsáno tady
Jenom na strach ti prostě peníze nevrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8372
5.5.20 13:45

Tak pokud se otevřou hranice, není z jejich strany žádné omezení, proč by ti měli vracet peníze, jen ze strachu? Oni stejně tak musí platit zálohy za ubytování a podobně, z těch storno poplatků do jejich kapsy moc nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5338
5.5.20 13:54

@santape jestli otevřou hranice, tak přeci můžete jet. Kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13857
5.5.20 13:55
@zrcadlo píše:
Pokud se do Rakouska bude moct jet a ty se budeš bát, tak bohužel musíš platit storno.
Pokud máš pocit, že se zájezd neuskuteční a máš něco doplácet, můžeš vznést „námitku nejistoty“ a nedoplácet zbytek, dokud nebude jasné, že zájezd bude.
Pokud máš celé zaplaceno a chceš vyčkávat, máš šanci, že to zruší oni a budou ti vracet 100% (i když u toho Rakouska nevím nevím, u Itálie si myslím, že se určitě červen-červenec jezdit/lítat nebude).
Hezky je to popsáno tady
Jenom na strach ti prostě peníze nevrátí.

Jé, to je super návod. Díky moc. Zrovna to nyní řešíme s naší dovolenou na polovinu července do Turecka. Máme 10 dní na podání storna, naštěstí mají dobré podmínky a nebylo by to moc peněz. Ale nemáme problém nechat si vystavit voucher na dosud zaplacené zálohy. Jen je pro nás neakceptovatelné, aby požadovali doplacení celé dovolené a na to nám vystavili voucher. To to radši vystornuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17124
5.5.20 14:00
@santape píše:
@terien oni mi vrátí 100% pokud se to zruší z jejich strany, jinak jestli otevřou hranice a bude možné cestovat do Rakouska, tak mam
smůlu.

Nemáš smůlu, máš dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
5.5.20 14:02
@janickaIII píše:
@santape jestli otevřou hranice, tak přeci můžete jet. Kde je problém? [/citace

Problem je strach někam cestovat. A taky, ze hrozí 14 denní karantena z vracení dovolené, to si nemůžeme vůbec dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9697
5.5.20 14:11
@nozu píše:
Jé, to je super návod. Díky moc. Zrovna to nyní řešíme s naší dovolenou na polovinu července do Turecka. Máme 10 dní na podání storna, naštěstí mají dobré podmínky a nebylo by to moc peněz. Ale nemáme problém nechat si vystavit voucher na dosud zaplacené zálohy. Jen je pro nás neakceptovatelné, aby požadovali doplacení celé dovolené a na to nám vystavili voucher. To to radši vystornuji…

Tak tohle si myslela řada lidí, kteří si na infolince nechali potvrdit, že storno bude např. 1500,–Kč/os, a víc by to bylo jen pokud by tam byly reálné náklady. No a po podání storna jim CK vyčíslila ty reálné náklady na 50-80% ceny zájezdu. Vysoká storna dává Čedok, Fischer, Exim, Blue Style, v posledních týdnech opravdu téměř všichni. Výše stornopoplatků se ale vyčísluje vždy až ke dni toho storna. Pokud máš ve smlouvě storno v minimální výši a větičku o skutečně vzniklých nákladech, tak bych snad radši čekala a určitě vznesla tu námitku proti doplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5338
5.5.20 14:16
@santape píše:
@janickaIII píše:
@santape jestli otevřou hranice, tak přeci můžete jet. Kde je problém? [/citaceProblem je strach někam cestovat. A taky, ze hrozí 14 denní karantena z vracení dovolené, to si nemůžeme vůbec dovolit.

No to jo. Tak strach cestovat… Pokud otevřou hranice, tak k nám budou jezdit turisté… Takže se budeš bát i v ČR? No a karanténa… ano ta je blbá, ale kdo ví co bude za měsíc, že. A neříkali náhodu něco o tom, že když budeme mít negativní test, tak je to bez karantény? Jak se teď vše mění každou minutu, tak už nevím co je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama