Zrušení smlouvy O2

Anonymní
22.10.19 17:19

Zrušení smlouvy O2

Zdravím všechny a prosím o radu.
Popíšu situaci:
Mám tetičku, které je 81 let. V březnu jí přišlo oznámení od O2, že jí bude končit smlouva. Dohodly jsme se, že jí ukončíme. A jelikož v oznámení bylo psáno, že potřebují její souhlas, tak jsme čekaly na nějakou reakci od O2. A co se nestalo – v momentě, kdy jí volali, tak byla u tety na návštěvě moje sestra, která jezdí jednou za rok, tak o naší úmluvě neměla ani tucha. Teta nechápala co po ní volající chce, tak to dala sestře vyřídit – a ta potvrdila prodloužení smlouvy. Mně to pak zapomněla říct. Já jelikož jsem měla nějaké problémy, tak jsem tu smlouvu vypustila z hlavy a až teď jsem si na ní vzpomněla.
Takže teď jsme asi v háji a bez pokuty nemůžeme smlouvu zrušit? Nebo je nějaká cesta, jak z toho ven?
Děkuji Zdenka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17305
22.10.19 17:28

No tak jestli jste jí prodloužili, tak už jí zrušit nemůžete. Zrušení smlouvy budete mít v podmínkách smlouvy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 17:33

@Monchichik My ale žádnou písemnou smlouvu nemáme. Jen tu původní.

zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
17305
22.10.19 17:38
@Anonymní píše:
@Monchichik My ale žádnou písemnou smlouvu nemáme. Jen tu původní.zakladatelka

ale pokud jí nevypovíš, tak se automaticky prodlužuje na další 2 roky…vypovědět jí můžeš, ale zaplatíš, /pokud se nic nezměnilo/, 20% z toho, co bys jim za ty dva roky dala…navíc píšeš, že to prodloužili souhlasem po telefonu, což stačí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
22.10.19 17:39

Oni ale mají monitorované hovory a stačí když mají tu smlouvu prodlouženou ústně. Taky sem to tak prodlužovala, i měnila smlouvu, stačilo zavolat a bylo to platné. Oni pak pošlou smsku nebo email o tom, co jste si domluvili :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 17:44

Takže nemůžeme se nějak odvolat, když to neřešila teta? Nebo neměnilo O2 teď nějaké podmínky, kvůli kterým by šlo tu smlouvu zrušit?
Zak.

• Citovat
  • Nahlásit
3540
22.10.19 17:49

Souhlas po telefonu je taky souhlas. To jim staci, dneska se nemusis nikde ani realne podepsat :roll: Zrusit to muzete, ale zaplatite praseckou pokutu. A obejit to nejde, zbytecna namaha s nima..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 18:03

Děkuji za odpovědi. Myslela jsem si to, ale doufala jsem, že by šla pokuta nějak obejít.

• Citovat
  • Nahlásit
242
22.10.19 18:04

Z právní stránky pokud souhlas po telefonu udělila jiná osoba než vaše teta dá se to zrušit pomoci tohoto. Ale to by jim musel cely hovor odkrývat někdo jiný než teta, dokázat to není nic těžkého, počítejte ale ze to nebude vyřešeno za 1-2 dny. Bude se muset najít nahrávka hovoru a podle ni zjistit zda opravdu operátorovi to odsouhlasil někdo jiný. V případě ze dala souhlas teta, neuděláte nic a budou po vás chtít odstupné od smlouvy což se počítá procentuálně podle toho kolik platíte a jak dlouho ještě smlouva běží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
22.10.19 18:29

Znam cestu, jak jednoduše a legalně zrušit smlouvu bez pokuty. Napiste mi zprávu, jste anonymní, tak Vám to nemohu napsat do zpravy já..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat