Ztenčená jizva po CS

7
18.8.20 10:01

Ztenčená jizva po CS

Dobrý den, chci se zeptat jestli máte někdo podobnou zkušenost. Jsem v 17 týdnu, čekám druhé dítko po 6 letech od prvního syna, no a byla mě zjištěna zúžená jizva po předchozím císařském řezu v jednom místě už teď v tom 17tt na 1,7mm. :,( Prosím měl to někdo taky tak? Jak se to řešilo? Donosily jste dítě zdárně do konce? Je mě jasné, že budu rodit opět císařem ale spíš se hrozím co se bude dít s přibývajícími týdny a růstem miminka, ležel někdo v nemocnici :? (syn jde do první třídy ) 8o, bude mě potřebovat. Rodil kvůli tomu někdo předčasně? Pan doktor se na to vůbec dobře netvářil, že je to docela velké riziko hlavně pro mě. Díky za příspěvky jak jste to měly vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1254
18.8.20 10:11

Ty jo, nezazila jsem. V mem okoli mam fakt hodně zen, ktere poprve rodily CS, nektere znovu otehotnely treba uz po roce a od zadne jsem neslysela, ze by mely problém s jizvou. Drzim ti palce, verim, ze to bude nakonec v pohode…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
18.8.20 10:14

Já to tam měla.. mám děti 2,5 let od sebe. Jizva byla necelé 3mm. Těhotenství v pohodě.. akorát jsem šla na císaře o 14dní dříve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.8.20 10:18

@kalie Děkuju,jsem z toho dost vynervovaná. Právě taky mě nikdo nic neříkal, neřešil a najednou se doktor na pohotovosti (z důvodu bolestí břicha ) zhrozil jaká je v tom místě úplná “díra” na děloze a jak je to nebezpečné a vysoce rizikové. 8o Tak teď nevím co se bude dít, jestli na to má vliv i to abych se třeba šetřila (i když nechápu :think:,vždyť je to 6 let zahojená věc )…Jinak jsem do teď měla bezproblémové těhotenství až na pár standardních věcí typu jednorázové krvácení, migrény atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.8.20 10:23

@Diana69 No právě mě říkal, že 3 mm je hranice pro porod císařem…Ale že když je v 17 tt už na 1,7mm, že vůbec netuší jak se jizva bude chovat s postupně zvětšující se dělohou. 8o Tak co teď s tím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
18.8.20 10:43

Hele, nic s tom ted neudelas…ja bych se setrila, zauvazovala bych o takovym tom pasu, ktery podpira bricho-nevim, jak se to jmenuje…a samozrejme s kazdym probkemem typu krvaceni, nevolnost, bolest bricha bych sla radej hned na kontrolni sono :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10277
18.8.20 10:57

@Caressa09 :hug: U me tezko rict, nemela jsem dobrou jizvu po prvnim SC (po 6m jsem v ni mela otvor, ktery se ale do 12m po porodu dle UTZ uzavrel - toto vim, protoze jsem byla ve studii hojeni jizvy - a pak jsem hned podruhe otehotnela), ale UTZ jizvy mi az do 37tt nikdo nedelal. Tak jsem nic nevedela, V tom 37tt jsem mela 2mm a hned me objednali na planovanou sekci (puvodne jsem chtela rodit druhe prirozene).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8009
18.8.20 11:51

Tak doktor by tě měl informovat, co může být za problém. Napadá mě třeba ruptura dělohy a to je stav kdy jde o minuty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.8.20 12:10

@karkarka Ano…řekl, že v případě moc tenké jizvy hrozí ruptura, že pokud by to tak bylo, miminko musí okamžitě ven ať je v jakékoliv fázi, že primárně řeší matku (protože je to hlavně pro mě život ohrožující stav ).Řekl že se to musí hlídat a uvidí se jak se jizva bude chovat, víc info se dozvím, předali mě do nemocnice na rizikovou poradnu. Spíš mě zajímalo jestli to tak někdo taky měl už od začátku, jestli dítě donosil a jestli musel ležet (třeba i v nemocnici ). Jen mě mrzí, že jestli je to fakt průser už teď, že to nikdo neřekl a neřešil, třeba mě mohlo být doporučeno jizvu před dalším těhotenstvím opravit nebo případně další těhotenství nedoporučil. Mě vůbec nenapadlo, že se to může stát, rodila jsem v Podolí, po šestinedělí mě bylo řečeno, že je všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
18.8.20 15:50

Ahoj, zažila jsem dvakrát.. Při druhém těhotenství mi jizva praskla ve 30 týdnu, následovala abrupce placenty, masivní krvácení a syndrom DIC..Zázrakem jsme to s dcerkou obě přežily.. Při třetím těhotenství, jsem musela celou dobu jen ležet, vstát jen na záchod, jídlo v sedě a sprcha jednou týdně.. Břicho vůbec nenamáhat, nic nezvedat.. A modlit se.. Zdárně jsme to s třetí dcerkou doklepaly do 36 týdne a pak byl císař, lékaři nechtěli už déle čekat.. 4 dítě, je už u mě naprosto vyloučené, tak mi udělali rovnou sterilizaci při tom 3 císaři.. Tím tě nechci nijak děsit, jen píšu čím jsem si prošla já.. Ty to takhle mít vůbec nemusíš a můžeš bez problémů donosit.. Ono těžko to odhadnout dopředu.. Může to být dobré ale taky nemusí.. Určitě dodržuj klidový režim, nic nezvedej, bříško nenamáhej a kup si ten podpůrný pás pod bříško.. Moc vám držím palečky, ať to bez problémů zvládnete.. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.8.20 15:58

@Elin29 Uff,tak to je mazec :( naštěstí to dobře dopadlo :kytka:.Taky bych si jednou přála 3 děti, je mě 31 tak budu doufat, že miminko zdárně donosím a že mě jizvu po druhém císaři opraví. No nicméně budu šťastná i za druhé zdravé dítě jako je první syn. :srdce: Jen se tě zeptám, už jsi ji od začátku měla ztenčenou takhle jako já?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
18.8.20 16:13

Ano, tenká byla od začátku, už při tom druhém těhotenství ale můj lékař to hrozně zanedbal, proto se pak stalo, co se stalo.. Při tom třetím těhotenství, se vše vědělo a hlídalo hned od začátku.. Ležela jsem střídavě doma a v nemocnici, neustále pod dohledem.. Brala jsem léky na zklidnění děložní činnosti.. A byla jsem opravdu pečlivě hlídaná a proto bylo taky včas odhaleno, v tom 36 týdnu kritické ztenčení jizvy a ihned se přistoupilo k císaři a předešlo té hrůze při předchozím těhotenství.. Neboj, lékaři vás ohlídají.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.8.20 16:33

@Elin29 Děkuji :hug:,no s největší pravděpodobností by to u mě bývalo taky mohlo dopadnout špatně :roll:,protože se na to přišlo náhodou. Můj doktor (úplný blbec) se choval otřesně (ale to už od začátku ), včera mě právě vytočil, protože jsem přišla po měsíci na kontrolu a on mě ani neudělal utz, že není důvod…ať přijdu za měsíc, že mě udělá 3 utz za celé těhotenství 8o…prostě retro způsob (předtím jsem chodila v Praze na špičkovou kliniku ) ale bohužel už bydlím za Prahou, tak to bylo daleko, proto chodím teď k němu. Přijela jsem od něho domu a asi jak jsem se rozčílila, tak křeče do břicha, jela jsem na Bulovku a tam úžasný doktor všechno zjistil (a už jsem k nim předána do péče).Jinak ten vůl by mě nekontroloval vůbec 8o 8o 8o. No věřím, že když jsi to ohlídají, dobře to dopadne :srdce:.Tak moc děkuji a ještě, ten podpůrný pás je jedno jaký? Prostě podpůrný pás pro těhotné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
18.8.20 16:48

@Elin29 to je mazec, a třetí dítě bylo po té ruptuře plánované?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
18.8.20 18:15

Dobrý den, také mě toto téma zajímá, po nedávné prohlídce u gynekologa mi bylo řečeno, že moje jizva po císaři, který byl před dvěmi lety, je jizva v jednom místě pouhých 5 mm, zatím těhotná nejsem, bylo mi ale doporučeno jizvu pořádně přeměřit, případně reoperace jizvy. Na to se ale necítím… Před rokem mluvil doktor jinak, že sice je ztenčená, ale klidně být těhotná můžu, přijde mi to zvláštní, taková změna názoru 🙁 také mě zajímá průběh případného těhotenství, jestli je těch 5 mm na začátku fakt tak málo…(když před rokem to nevadilo…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama