Reklama

Zub se zánětem, extrakce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucinasek6
Povídálka 35 příspěvků 29.07.18 09:56
Zub se zanetem, extrakce

Ahoj :mavam:
Ve čtvrtek jdu na trhání zubu (dolni šestka).
Na dasni pod zubem mam boulicku (zanet asi), jedine co.jsem od pana zubaře pochytila bylo, ze zub nejde zachranit (spatne koreny) a dal nic.. Strachy jsem nevnimala :( tak se chci zeptat jestli boli trhani zubu „v zanetu“. Zub je mrtvy, neboli tim padem zánět asi chronicky.. Na co se mam pripravit? :roll: Jak dlouho to boli po zakroku nebo spis za jak dlouho to prijde k sobe :mrgreen: protože domu to mam cca 110km autobusem a nerada bych chytla bolesti po ceste :nevim: dikx za odpoved.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3817 příspěvků 29.07.18 10:05

ibalgin s sebou, jak se to probere z injekce, bude to bolet.

Gabi375
Stálice 51 příspěvků 29.07.18 10:06

Hmmm, tak to držim palce holka. Já měla zub v zánětu a ani 4 injekce na oblbnutí nezabrali. Málem jsem to v ordinaci rozmlátila bolestí. sestra mi držela hlavu zezadu a ošetřující lékař nechápal proč ty injekce nezabírají. Holt zánět se musí nejprve doléčit a poté extrahovat zoubek. A pokud to máš takovou dálku, ani bych o něčem takovém neuvažovala. Bolest je to opravdu pekelná. :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

kačka39
Kecalka 169 příspěvků 29.07.18 10:09

Mě trhali moudrák 3 hodiny. Hrůza. A pak jsem měla taky zánět pod šestkou, strašně jsem se bála, ale nakonec jsem to skoro ani necítila, za minutu byl venku. Ale něco proti bolesti si určitě vem. Když to přijde k sobě, tak to bolí.

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 29.07.18 10:19

To ti nikdo neřekne, je to individuální. Zub si nech umrtvit, pak cítíš při trhání jen nepříjemný tlak, dá se to ale vydržet. Pak už to je závislé na tom, jak se s tím tělo popere. Po umrtvení většinou zub vydrží umrtvený ještě tak 3 až 4 hodiny. Raději si vem do autobusu ibalgin. Uzdravení dásně je opravdu individuální. Mě trhali tři zuby. Samozřejmně postupně. Pamatuji si, že jeden se uzdravil za tři dny a u druhého to naopak trvalo dlouho, rozpadla se mi rána a musela jsem asi dvakrát ještě k zubaři na čištění. Třetí zub si nepamatuji. Takže držím palce, modli se, Bůh a andělé pomáhají, byť tomu třeba nevěříš. Pokud to dobře půjde, nebude to moc bolet a za tři dny jsi v pohodě, autobus přežiješ. :hug:

Enmamma
Závislačka 2798 příspěvků 29.07.18 10:22
@Gabi375 píše:
Hmmm, tak to držim palce holka. Já měla zub v zánětu a ani 4 injekce na oblbnutí nezabrali. Málem jsem to v ordinaci rozmlátila bolestí. sestra mi držela hlavu zezadu a ošetřující lékař nechápal proč ty injekce nezabírají. Holt zánět se musí nejprve doléčit a poté extrahovat zoubek. A pokud to máš takovou dálku, ani bych o něčem takovém neuvažovala. Bolest je to opravdu pekelná. :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Nestraš jí chudinku. Já jsem strašný bolestín a vydržela jsem to. Někdy to bolí a někdy je to v pohodě.

lampicka11
Závislačka 3366 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 10:23
@Lucinasek6 píše:
Ahoj :mavam:
Ve čtvrtek jdu na trhání zubu (dolni šestka).
Na dasni pod zubem mam boulicku (zanet asi), jedine co.jsem od pana zubaře pochytila bylo, ze zub nejde zachranit (spatne koreny) a dal nic.. Strachy jsem nevnimala :( tak se chci zeptat jestli boli trhani zubu „v zanetu“. Zub je mrtvy, neboli tim padem zánět asi chronicky.. Na co se mam pripravit? :roll: Jak dlouho to boli po zakroku nebo spis za jak dlouho to prijde k sobe :mrgreen: protože domu to mam cca 110km autobusem a nerada bych chytla bolesti po ceste :nevim: dikx za odpoved.

Mě to nebolelo vůbec…normálně jsem fungovala a mluvila jen jsem si po injekci vzala nalgesin…ten mi zabíral nejvíc. Zuby byly díky zánětu venku během minuty a to jsem měla ještě blbý kořeny. A za 14dni jsem šla na další trhání…neboj se :hug: nic to neni.
Jednalo se o moudraky se spatnyma korenama.. když byly v zánětu dostala jsem atb. Zuby zahojené cca do 5dnu. První den jsem jedla jen jogurty a tekuté aby se mi do rány nedostal bordel…pak už normálně. Já byla přímo na zubní chirurgii a doktorka naprosto skvělá a citlivá. Já radši od té doby zuby trhat než vrtat :lol:

CrazyOwl
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 29.07.18 10:44

Já mám hrůzu ze zubaře a teda raději jdu na trhání než na vrtání . Trhali mi šestku a dvě sedmičky. jedná také se začínajícím zánětem. Pokud je zánět velký měl by se přeléčit antibiotiky.
Mě pomohlo brát před trháním homeopatie arnica Montana. Hned po trhání jsem si vzala Ibalgin a pomohlo mi hooodne chladit.

TMana
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 29.07.18 10:55

Po extrakci by to chtělo ledovat, aby to nenateklo, jestli Vás čeká pak cesta 110km v tomhle vedru, tak si nechte udělat extrakci doma. Injekce působí cca 2hod.

Lucinasek6
Povídálka 35 příspěvků 29.07.18 11:05

Dikynza odpovedi :)
Chodim na soukroumou kliniku, bude to trhat stomatochirurg. Atb mi nedali, ze pry to nema.cenu nebo co. Klepu se tu hruzou uz týden :( zubar minulý ho blbe ošetřil jenže nebolel. Sehnala.jsem noveho super zubare, chape i muj.strach ale tenhle zub musi.ven pry by to nezachranil ani nahodou. :(

Lucinasek6
Povídálka 35 příspěvků 29.07.18 11:06
@TMana píše:
Po extrakci by to chtělo ledovat, aby to nenateklo, jestli Vás čeká pak cesta 110km v tomhle vedru, tak si nechte udělat extrakci doma. Injekce působí cca 2hod.

Bohuzel me tu nikdo nevezme.. Jen jeden zubar a ten az v listopadu

lampicka11
Závislačka 3366 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 11:32
@Lucinasek6 píše:
Dikynza odpovedi :)
Chodim na soukroumou kliniku, bude to trhat stomatochirurg. Atb mi nedali, ze pry to nema.cenu nebo co. Klepu se tu hruzou uz týden :( zubar minulý ho blbe ošetřil jenže nebolel. Sehnala.jsem noveho super zubare, chape i muj.strach ale tenhle zub musi.ven pry by to nezachranil ani nahodou. :(

V klidu…fakt to nic neni… :hug: neboj.

Lucinasek6
Povídálka 35 příspěvků 29.07.18 12:30
@novakova.t píše:
V klidu…fakt to nic neni… :hug: neboj.

A brala jste atb? Nebo jak se jako vyleci ten zanet pod zubem když mi ho vytrhne? :mrgreen: ja si fakt pamatuju jen par slov a to „extrakce, bude bolet, zánět“ .. dal nic :mrgreen: a to na me mluvil pul hodiny

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 29.07.18 12:36

Neboj mě trhal moudrák se zánětem okostice,další vysekával z čelisti, protože vrostl nějak křivě a tam shnil a prostě to bylo umrtvený,takže jsem spíš jen čekala, kdky to začne bolet.On mi zuba vždy opíchá a když je něco cítit tak přidá.
Jinak další zub mi vytrhl i s váčkem co byl pod ním.
Já si troufám tvrdit, že trhání zubu snáším daleko líp než vrtání.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Závislačka 3147 příspěvků 29.07.18 12:47

no tak já bych si potřebovala vzít do autobusu hlavně plivátko :oops: Trhali mi v životě 3 zuby - 2 kvůli místu, živé a jednou osmičku se zánětem. Napichali mi injekce,počkali asi 15 minut a zub tak kolem 15 minut venku, nikdy mě nic nebolelo. Bolest po je tupá, takže taky pohoda. Jenom ty krve a slin no :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama