Reklama

CT zubu u 10 leté

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 11:45
CT zubu u 10 leté

Ahoj, prosím, byl nekdo s dítětem ns CT zubu kvuli rovnatkum? Náš ortodontista ho ted chce, pry by to na rtg nebylo dobre videt, dcera to má blbe uloženy a nestandardne krivy pry. Ale stve me to ct, to vyssi zareni :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 24.07.18 11:50

Tak doktor asi ví,proč chce tohle vyšetření,já prodělala CT hlavy už třikrát(poprvé ve 13 letech) a jsem úplně zdravá.

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 11:51

@Aduš8 ok…díky…Já právě o ct takhle u dětí moc nevim…nikoho neznám…

blumen
Hvězda diskuse 40281 příspěvků 24.07.18 11:53

@P. V klidu, kdyz je to potreba, je to potreba. Na CT to jde videt opravdu lepe. Mela by dostat zasteru.

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 12:07

@blumen ok, zasteru si vyžádam…Ale ač to bude cílený na zub, nebude to moc zářit i na hlavu/mozek?

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 24.07.18 12:12

Ne, nesla bych v zadnem pripade. Zkus se zeptat na nazor jineho ortodontisty. Teda jeste jsem neslysela, aby nekdo sel na CT kvuli rovnatkum, Fakt uz nechapu. Je to vysetreni s velkymi zdravotnimi riziky a melo by se provadet opravdu pouze ve velmi zavaznych priopadech !

blumen
Hvězda diskuse 40281 příspěvků 24.07.18 12:14

@P. Zareni je v cele mistnosti. Hlava ozarena bude. Ale musi se porovnat riziko nad prinosem. A prinos to mit bude, chcete vedet, jak ma presne ulozene koreny a vztah k zubnimu kanalku, napriklad. Bych se toho tak nedesila.

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 24.07.18 12:18

U zubního CT je daleko menší zatížení než u klasického, používá se jiná technika. CT vyšetření obou čelistí má stejnou radiační zátěž jako let Praha-New York. Takže ne, vůbec bych se nebála.

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 12:24

Vim, že během letu působí atmosférické záření, ale domnívala jsem se, že to je podobné spíše rtg záření, ct je asi jeste výrazně silnější…Nebo ne?

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 24.07.18 12:25

Pro porovnani
http://www.sukupova.cz/…vysetrenich/

http://www.sukupova.cz/…h-vysetreni/

osobne bych trvala na rentgenu a nasla si ordodontistu, ktery udela pouze rentgen. Bohuzel je to casta praxe, uz i v zahranici, ze ortodontisti presvedcuji pacienty o nutnosti CT vysetreni, ktere je velmi casto zbytecne.
 http://stopcancerfund.org/…o-radiation/

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 24.07.18 12:27
@P. píše:
Vim, že během letu působí atmosférické záření, ale domnívala jsem se, že to je podobné spíše rtg záření, ct je asi jeste výrazně silnější…Nebo ne?

Behem letu z Chicaga do Pekingu obdrzis zareni jako 2× rentgen hrudniku, to je opravdu velmi malo v porovnani s CT !

https://www.3pol.cz/…etu-letadlem

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 12:30

Diky, ct asi odmítnu a pujdu na 2.názor nekam jinam…

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 24.07.18 12:34
@P. píše:
Diky, ct asi odmítnu a pujdu na 2.názor nekam jinam…

Drzim pesti, at najdete nekoho, komu bude stacit rentgen :palec:

P.
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 24.07.18 12:35

Dekuju

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 24.07.18 12:42

Ach jo, tak jeste jednou… Přidávám tabulku s efektivními davkami, podobných je spousty na internetu. Zubní CT najdete pod zkratkou CBCT a jak samy uvidíte, je to naprosto nestrovnatelne s „velkým“ CT v nemocnici. „Obyčejný“ zubní rentgen je pod zkratkou OPG. Je naprosto zbytečně kvůli tomu dělat takovy humbuk :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama