Zuby čištění kanalku

5364
21.3.21 07:09

Zuby čištění kanalku

Dobrý,
2 týdny zpět mi vypadla plomba v 6 dole, po 3 dnech bolest dásně a zubu.
U zubaře me vzali druhý den, zubarka tedy přístup chladný, nic mi nevysvětlil, asi jsem dospělá a mám to znát. Bolest jako kráva, sice mi to opichala, ale bolelo to hodně, asi SLABŠÍ. Na druhé kontrole mi tam dala cosi, co nahrivala nad kahanem.
Proč píšu, ten stejný den pátek po zákroku mě začal bolet druhý zub 6 nahoře a ucho, pravděpodobně od zubů že? Myslela jsem, že je to k tomu unu dole, ale ono asi ne a bolest je teď rozeznatelna, bolí prostě tub nahoře a dole.
Je možné brát něco protizánětlivého? Čištění kanálku fakt bolí a budu muset jít znovu.
Nebo mám jít na usni?
Vzala jsem prášek na bolest včera I dnes, zítra zubařce zavolam.
Díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3704
21.3.21 08:05
@Olcatko píše:
Dobrý,
2 týdny zpět mi vypadla plomba v 6 dole, po 3 dnech bolest dásně a zubu.
U zubaře me vzali druhý den, zubarka tedy přístup chladný, nic mi nevysvětlil, asi jsem dospělá a mám to znát. Bolest jako kráva, sice mi to opichala, ale bolelo to hodně, asi SLABŠÍ. Na druhé kontrole mi tam dala cosi, co nahrivala nad kahanem.
Proč píšu, ten stejný den pátek po zákroku mě začal bolet druhý zub 6 nahoře a ucho, pravděpodobně od zubů že? Myslela jsem, že je to k tomu unu dole, ale ono asi ne a bolest je teď rozeznatelna, bolí prostě tub nahoře a dole.
Je možné brát něco protizánětlivého? Čištění kanálku fakt bolí a budu muset jít znovu.
Nebo mám jít na usni?
Vzala jsem prášek na bolest včera I dnes, zítra zubařce zavolam.
Díky za zkušenosti.

Od vánoc řeším něco podobného a teprve příští týden jdu naposledy na zavření zubu. Vůbec tě nemusí bolet jiný zub,, opravdu to s největší pravděpodobností bude od toho jediného.
Já byla o vánočních svátcích na pohotovosti, dr.se mnou nic neudělala. :cert: a poslala mě na ORL. Tam jsem šla hned po svátcích, protože jsem se nemohla dovolat zubařxe. Nic tam samozřejmě nenašli. V úterý jsem se zubařce dovolala a hned k ní jela. Bylo to 28. bebo 29.12.!!! Od té doby mi 4× měnila tu vložku stejným způsobem jako tobě. Já uz tsky nevěděla, co mě boli a ona to identifikovala podle rtg. Prostě mě bolelo všechno, zuby i na druhé straně, nos, ucho, oko.
Jo a na tom ORL mi předepsala Aulin, protože jsem si stěžovala, že Ibalgin nezabírá. Dost se mi ulevilo a brala hsem ho asi 3 dny. A pak ještě mezi 1. a2. Návštěvou zubařky, ta první vložka nedělala dobrotu. Od půlky ledna už je to v pohodě.

Držím ti palce, je to svinstvo a hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
21.3.21 08:56

@Kockazvysocan no od Vaoc už je doba.
Sla jsem hned, měla jsem strach, abych o zub nepřišla, zánět nervů už byl.
Ja si pamatuji tak před 20lety v Anglii jsem měla to stejně, bolest zubů velká s uchem, tam mě ošetření vůbec nebolelo, tam mi poprvé pichli umrtveni a já si libovala, jak to vůbec neboli a že v ČR. to vůbec nedělají. Není možné, že mi pichala nějakou slabsi, to je přece teror toto, mi drželi hlavu a říká pozor teď to ostře rejpne a bude bolet. No nevím, zda je možné aby bolel z toho stejného zub nahore, kdyžh ho mám dole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
21.3.21 09:32

Bolest se klidně přenáší po celé puse, zdola nahoru úplně normálně. U dr. bych trvala na rtg, zánět by tam měl být vidět. Ten zákrok by celý neměl příšerně bolet, já mám zubaře starou školu, kazy vrtá bez umrtvení, ale zanícený zub mi píchl hned napoprvé tak, že jsem nic necítila, ani když mi zajel sondou až do kosti, a to jsem tam měla rozjetý zánět tak, že jsem o víkendu fakt nebyla daleka toho, mlátit hlavou do zdi. :zed: Už nepomáhaly žádné prášky od bolesti, pak mi mamka přinesla Nimesil, ten je ale jenom na předpis. A preventivně jsem dostala domů antibiotika, kdyby to v zubu začalo cukat, tak hned nasadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3704
21.3.21 10:28

@Olcatko
Přijmi fakt, že to bolí všude, celá pusa, obličej. Ona celkově anestezie do zánětu není moc účinná. Mě to taky trochu bolelo, resp. jsem to cítila. Ale úleva po odvrtání byla neskutečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
21.3.21 22:12

No zánět už by tam byt nemel asi.
Dělala mi to jeden termín, tam dala nějakou vložku bílou a po 10 dnech znovu otevřela a dala tam cosi, co nad kahanem ohrivala. Zítra zubarce každopádně volám, jsem s tím objednaná na zaplombovano až po měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat