Reklama

Zuby moudrosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 06.01.10 09:29
Zuby moudrosti

Zdravím holky, měla jste někdo problém s prořezáváním se zubů moudrosti? Bolí mě celá čelist, nemůžu polykat, ani skoro mluvit. Nejhorší je, že mě nebolí ani jak ten zub, tak ty dásně pod tím, a uzliny na krku. Pomáhá na to něco? K zubaři nechci :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 06.01.10 09:35

Ahoj Lindi, měla jsem to úplně to samé, byla to několiladenní bolest jako prase…a stejně mi jednu osmičku museli operatovně vzít a čeká mě to samé u druhé… :-?
Já si na to brala normálně lék proti bolesti.

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 06.01.10 09:39

jééé to jsi mě moc nepotěšila, já pořád doufám, že to přejde :oops:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 06.01.10 09:48

Ahoj,ja jsem si nedavno pujcila od Emci Mundisal gel,pomaha to na chvilinku alespon :wink:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 06.01.10 09:52

Já tě taky nepotěším, mě třeba zubařka doporučila podle rentgenu je operativně vytáhnout než stihnout vyrůst - nevešly by se mi potvory do pusy, tak jestli tě celá čelist nebolí z podobného důvodu.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 06.01.10 09:54

Osmicky muzou byt i spatne „polozene“, to by mel zubar zjistit ze zubniho RTG, pak ti ani vyrust normalne nemuzou.. ja je mela natocene jakoby do rady ostatnich zubu, museli mi je chir.odstranit. Kdyz se totiz takova osma rozhodne rust, zpusobi solidni zanet celeho okoli!!! Pokud je mas ale normalne postavene, jen zkusis par dnu bolesti nez se uraci proriznout :zed:

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 06.01.10 10:12

Linda 1 - ono to třeba přejde ale vždycky jen na chvíli :-( :-( mě na to pomáhál sprej z aloe vera co mi dala zubařka

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 06.01.10 10:13

jo to máš pravdu, ale nepamatuji si, že by mě bolela celá čelist :oops: teď jsem si na to dala orofar :roll:

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 06.01.10 10:43

Mně teda vyrostly 3 moudráky, ale oba dva dole šly do kopru skoro hned. Drolily se a ještě mám zahnuté kořeny, takže to nejde normálně vytrhnout.

Lindi neboj, můžou ti to taky poporůst a budeš mít klid, mně rostly několik let.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 06.01.10 10:52

Ahoj Lindo poradím ti, mám ten samý problém. Všechno co popisuješ je normální příznat zubů moudrosti a na to pomáha zaručeně valetol, nejlepší co může být já jsem s ním přežila svátky v míru a klidu 8-o …Takže to ti určo zabere…Jinak doporučím jako holky RTG mi ta osmička roste malinko do sedmíčky ale doktorka říkala, že buď mám jít na sekání čelisti nebo tomu mám dát průběh, že je to mírné a může vylezt normálně. Takže to kašlu a čekám kudy tudy cestička maximálně mi prý pak vytrhne tu sedmičku no. Bóooože jsou horší věci na světě. Tak ať to moc nebolí!!!

LUCI
Kelišová 6337 příspěvků 06.01.10 10:55

Ahoj!

, když jsem uviděla název diskuze, tak už sem se lekla, že trpím stihomamem…

Roste mi levý spodní moudrák…, roste už půl roku, nejdřív bezbolestně, pak mě na začátku začali tlačit ostatní zuby a pak to začalo bolet, na Silvestra jsem skončila na pohotovosti, mám rozzeřanou dásn. Měla jsem tam už zmiňovaný zánět a měnili mi obden dreny.
Teď se to asi sklidnilo, ale stejně podle rtg je vidět, že roste do sedmičky, tak musí ven, jsem objednaná na chir.extrakci do Brna na 26.1. se teda bojím. Holky, je tu někdo, kdo byl na tomhle? A podělí se o zkušenosti, před, v průběhu i po zákroku? Co pomohlo od bolesti atak?
Známá mi říkala, že nejlepší je lék AULIN, je na předpis.

Zakladatelko, jestli máš takové problémy, že tě bolí celá čelist a další, co popisuješ, tak to nenechávej být, já takhle velké problémy jako ty neměla a radši sem hned jela na tu pohotovost…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.01.10 11:03

mě roste momentálně třetí moudrák, moc z nich nadšená nejsem, radši by jsem nebyla moudrá :wink: naštěstí to jde celkem bez problémů, střídá se období klidu a bolesti, třeba týden cítím jak to roste a bolí a je vidět jak vykukuje zub, pak mám 2 měsíce pokoj a není vidět změna a pak zase týden je krásně vidět jak roste a bolí to a takhle to trvá třeba rok. momentálně jdu za 14 dnů za zubařkou a chci se s ní domluvit,jestli je lepší si je nechat, nebo vytrhnout, rostlý je mám všechny nakřivo, jaksi do tváře, nevadí mě, ale nerada by jsem aby mě je musela trhat až se mě zkazí, takhle je to zdravej zub a tak je za co chytit, ale bojím se pekelně :cry: nikdy mě druhej zub ještě netrhali, tak nevím co za hrůzy mě čeká, navíc se snažíme o mimčo a je to pěkně naprd- žádnej měsíc nevím jestli to teda vyšlo nebo ne, takže u mě trhání přichází v úvahu jen v době menzes, protože po vytrhnutí občas dávají antibiotika, když mě pak ten růst osmičky bolí, tak zase nevím jestli se dopovat brufenem, nebo jestli radši ne, kdyby jsem náhodou už byla těhotná,..... takhle je to se vším, jak říkám je to naprd :oops: :roll:

vulpes
Závislačka 4996 příspěvků 06.01.10 12:44

Lindo, neremcej a jdi k zubaři! :lol:
Může to být sice ledacos závažnějšího, ale taky to může být ta úplně největší banalita ( a nejčastější) - a to, že ta dáseň se pomalu prořezává, zanesly se tam nějaké zbytky jídla, zanítilo se to, je to nateklé a bolí to jako pr… U zubaře je to zákrok na 1 min, jemně to prořízne (není to vůbec cítit) a vyčistí roztokem a jdeš A MÁŠ POKOJ! :-D Ta minuta je lepší, než do sebe něco cpát a trpět několik dní.
Já jsem tenhle zákrok přežila dokonce i na dovolené v Rusku - v Kaliningradě u místního zubaře :mrgreen:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 06.01.10 12:45

I když zubaře nemusím, taky bych radši šla. Za nějaký zánět ti to nestojí a asi to doma ani nevyčistíš, jestli je tam něco zanícené ani nezkontroluješ na rtg, jak je tam ten zub a kořeny uloženy.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 06.01.10 12:56

Určitě bych šla k zubaři.
Mě rostly všechny moudráky, ale obráceně, dolů do čelisti. Takže následovalo chirurgické odstranění, rozsekali mi čelist, zub vyndali, zašili a pak to začalo bolet jako blázen. Ale je fakt, že po jednom zubu to byly vždycky tak dva týdny, první týden jsem „jedla“ jen brčkem, pak pomalu polévky a kašičky. Brala jsem tehy normálně ibuprofen 800, doktor mi rovnou řekl, ať nekoukám na dávkování a beru si, co hrdlo ráčí :lol: . A taky jo, jinak bych se asi zbláznila…
Naštěstí jsem nikdy nedostala žádný zánět, po pár dnech jsem pomalu začala mluvit a když mi slezly otoky i z krku (bacha, to jsem vůbec netušila, ale úplně jsem natekla, jak mi bušili do té čelisti, měla jsem modřiny až přes klíční kosti), začala jsem i normálně jíst.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >