Zůstat přes prázdniny na pracáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nineta
Nováček 6 příspěvků 11.06.19 21:22
Zůstat přes prázdniny na pracáku?

Mám takové dylema, k 1 květnu ukončila firma, kde jsem pracovala provoz. Skoncila jsem tedy na UP.Mam malé 3,5 létě dite a když to s práci tak dopadlo, tak jsem si říkala, že bych s ním přes prázdniny zůstala doma a práci hledala až od zari, až zase začne školka. Mam ale takovou povahu, že si trochu připadám jak povaleč, i když jsem na UP nikdy dlouho nepobyla.Taky nevím, co na to budou mít za námitky na UP.Jak by jste to řešily vy?

Přečtěte si článek: Podpora v nezaměstnanosti 2019: Přehledně a jasně

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 11.06.19 21:25

Budou vas posilat do prace a na schuzky apod. nijak se na to tvarit nebudou. Je jim to uprimne jedno.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 17 inzerátů 11.06.19 21:32

Já bych si udělala prázdniny ;)

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 11.06.19 22:00

Já bychi sisezeptala na nějaký kurz, at máš pokrytou aktivitu. U nás třeba maí jednodenní kurzy atd..
Jako takto, kdybych byla na tvém místě, tak to musím taky tak nějak udělat, protože unás neni přes prázdniny hlídání, tak bych si práci nehledala, ale zase u nás, pokud jsou možnosti nějakého sezení - povídání, na Up, tka prostě jdu..

Atisia
Kecalka 187 příspěvků 11.06.19 22:15

Me nikdy nikdo nikam neposilal a to jsem tam byla myslím dost dlouho. Kurz se vždycky nějaký hodí. A nejsou zas na dlouho nebo každý den. Asi bych to řešila tím kurzem at se jako něco děje a papír se hodí vždycky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 22:17

Pokud bych nebyla zavisla na tech par susnu popory, nahlasila bych se spis jen na zdravotni pojistovne jako osoba pecujici o dite a na pracaku bych se nahlasila az od zari jako uchazec o zamestnani a uzila si ty prazdniny, pripadne bych si zkusila najit praci za tu dobu sama s moznosti nastupu az od zari

Melpel
Ukecaná baba ;) 2082 příspěvků 11.06.19 22:38

Záleží na tvém ÚP. Někde mají termíny schůzek docela brzo, jinde tě pozvou až za mnoho týdnů až měsíců. Pokud na tvém ÚP praktikují druhou variantu, nahlásila bych se na ÚP (aspoň budeš mít podporu a zdravotní pojištění). A práci začni hledat raději dřív, přes léto je to samá dovolená, takže lidi z firem neodepisují, nebo když se ozvou, dávají schůzku za pár týdnů, než se ten či onen vrátí z dovolené. (Nevím tedy tvůj obor, možná to zrovna v tvém případě takto není, nevím…)
Osobně spíš nevěřím tomu, že se teď dá rychle sehnat nová práce (zkušenosti lidí z mého okolí, kteří hledali práci v tomto období). Takže bych se nahlásila na ÚP a věnovala se dítěti. Ostatně - školka bývá přes léto po nějakou dobu zavřená, takže bys ještě musela řešit hlídání dítěte. A u toho si hledala práci s nástupem od září.

nineta
Nováček 6 příspěvků 12.06.19 07:15

Děkuji za příspěvky, taky jsem přemýšlela nad tím, že se nahlásim na pojišťovně na péči o dite. Nechavam si to jako určitou možnost. Po práci se každý den dívám, ale tady u nas ve městě je to bída, hledám i v okolí, třeba se neco objeví. S tím prckem je to složitější. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 14:08

Holky kdyz sem byla vedena na up 1,5mes.pak sem chvili pracovala pak byla vedena na pojistovne a ted zase chvili pracuji ale mam problem s hlidanim pres prazdniny, tak kdybych se sla zase aspon na ty prazdniny nahlasit mela bych narok jeste na nejake penize?

Lendeš
Kelišová 6495 příspěvků 30.06.19 14:28
@Anonymní píše:
Holky kdyz sem byla vedena na up 1,5mes.pak sem chvili pracovala pak byla vedena na pojistovne a ted zase chvili pracuji ale mam problem s hlidanim pres prazdniny, tak kdybych se sla zase aspon na ty prazdniny nahlasit mela bych narok jeste na nejake penize?

Pokud jsi čerpala podporu jen 1,5 měsíce, tak máš nárok na podporu minimálně po zbytek podpůrčí doby. Pokud jsi od té doby odpracovala alespoň 3 měsíce, tak na celou podpůrčí dobu.

§ 48

Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání neuplynula celá podpůrčí doba a po uplynutí části podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu32g) v délce alespoň 3 měsíců, má nárok na podporu v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu. Jestliže získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce kratší než 3 měsíce, má uchazeč o zaměstnání nárok na podporu v nezaměstnanosti po zbývající část podpůrčí doby. Současně musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání [§ 39 odst. 1 písm. a)].

§ 49

(1) Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň 6 měsíců; tato doba se nevyžaduje v případech, kdy uchazeč o zaměstnání skončil zaměstnání nebo výdělečnou činnost ze zdravotních důvodů nebo skončil zaměstnání z důvodů uvedených ve zvláštním právním předpise36) nebo proto, že zaměstnavatel porušil podstatnou povinnost vyplývající z právních předpisů, kolektivní smlouvy nebo sjednaných pracovních podmínek. Současně musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání [§ 39 odst. 1 písm. a)].

(2) Do doby 6 měsíců podle odstavce 1 se nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání (§ 25 odst. 1 a 3) a krátkodobým zaměstnáním.

Váš příspěvek
Reklama