Zvládáte někdo žít s dvěmi dětmi v garsonce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
564
12.1.22 22:00

Zvládáte někdo žít s dvěmi dětmi v garsonce?

Máme dvě malé děti (3.5 roku a 9mesicu). Bydlíme v rodinném domečku s mou nemocnou mamkou ve vlastní bytové jednotce. Od začátku jsem manželovi říkala že nemohu se odstěhovat kvůli mamcine nemoci. Chápe to jenže mě se to teď změnilo. Mluvila jsem s mamkou a ta je v pohodě s tím že bychom se odstěhovaly někam poblíž od ní, do většího. Ale manžel je zásadně proti, že jsem říkala že se stěhovat nikdy nemůžu a že nezvládneme jeden rok platit souběžně zálohy na energie na dvou místech. Hodněkrát jsme se o tom hadaly… Žijete někdo také tak? Jak zvládáte že si večer nemůžete pořádne uvařit, uklidit, domyt nádobí apod. Dá se to vůbec udržet nebo si mám prostě zajistit argumenty a zkusit si dupnout? Moc děkuju za sdílení zkušeností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36171
12.1.22 22:20
@LucEm píše:
Máme dvě malé děti (3.5 roku a 9mesicu). Bydlíme v rodinném domečku s mou nemocnou mamkou ve vlastní bytové jednotce. Od začátku jsem manželovi říkala že nemohu se odstěhovat kvůli mamcine nemoci. Chápe to jenže mě se to teď změnilo. Mluvila jsem s mamkou a ta je v pohodě s tím že bychom se odstěhovaly někam poblíž od ní, do většího. Ale manžel je zásadně proti, že jsem říkala že se stěhovat nikdy nemůžu a že nezvládneme jeden rok platit souběžně zálohy na energie na dvou místech. Hodněkrát jsme se o tom hadaly… Žijete někdo také tak? Jak zvládáte že si večer nemůžete pořádne uvařit, uklidit, domyt nádobí apod. Dá se to vůbec udržet nebo si mám prostě zajistit argumenty a zkusit si dupnout? Moc děkuju za sdílení zkušeností.

Je to hrozně zmateně napsáno. Manžel se teda stěhovat chcee, nebo ne? A ty se stěhovat chceš? Proč? A na jakých dvou místech byste platili souběžně energie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6600
12.1.22 22:23

Taky tomu nerozumím. tu garsonku teď máte v domě u matky tvé? A proč po přestěhováni byste platili enerigie dvakrát? Chápu že ted žijete u tvé matky v garsonce… ty, tvůj manžel a dvě děti??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
12.1.22 22:26

Taky nechápu celý text, ale podle nadpisu… nejde to :-)

Taky žiju se čtyřma dětma ve 2+1, ale pořád jsou to tři oddělené místnosti. V garsonce… je to spíše přežívání s nulovým soukromím, podle jednoho jedou všichni. Jeden chce být vzhůru, ruší všechny…atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
12.1.22 22:29

Žijeme u mamky v domě v garsonce. Zálohy nejdou snížit ihned ale snížily by se až po vyúčtování že by byl velký přeplatek. Takže bychom musely mámě pomoci platit ty vyšší zálohy tady+zálohy v novém bydlení. A manžel se stěhovat nechce. Já ani protože to nedávám psychicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36171
12.1.22 22:30
@LucEm píše: Žijeme u mamky v domě v garsonce. Zálohy nejdou snížit ihned ale snížily by se až po vyúčtování že by byl velký přeplatek. Takže bychom musely mámě pomoci platit ty vyšší zálohy tady+zálohy v novém bydlení. A manžel se stěhovat nechce. Já ani protože to nedávám psychicky.

Nedáváš psychicky, že máte malé bydlení? Nebo soužití s mamkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6600
12.1.22 22:31
@LucEm píše: Žijeme u mamky v domě v garsonce. Zálohy nejdou snížit ihned ale snížily by se až po vyúčtování že by byl velký přeplatek. Takže bychom musely mámě pomoci platit ty vyšší zálohy tady+zálohy v novém bydlení. A manžel se stěhovat nechce. Já ani protože to nedávám psychicky.

Nooo ale s tvým manželem ti asi nepomůžeme… já bych to nedala v garsonce ani s jedním dítětem… žiju v domě u tchánu s jedním dítětem ve 2+1 a neskutečně mi chybí ložnice… a to máme v obývaku příčku a za ní postel…jakože „ložnice“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7174
12.1.22 22:33

@LucEm Ne podle mě se nedá klidně žít v garsonce ve 4lidech, to není žití, ale přežití. Člověk samozřejmě přežije ledacos a i horší věci než život v garsonce. Moc nechápu, proč v takové situaci jste, proč jste neplanovali a neřešili před tím než se narodily děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
12.1.22 22:34

@LucEm Proč by nešly zálohy snížit? A to si manžel představuje žít se dvěma dětmi v garsonce pořád? Podle mě se to nedá. Žijeme ve 3+1 než dostavíme dům, dvě děti v pubertě a miminko a soukromí nemá nikdo. V jedné místnosti je to nepředstavitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
12.1.22 22:36

@Bábrdl upřímně asi už oboje, s mamkou je to těžké, zase má krásný vztah s dětmi, ale chování ke mně i manželovi děs, bohužel je to hodně ovlivněno jejím zdravotním stavem. A to malé bydlení prostě nedávám už. Vím že mi s manželem nikdo nepomůže jen mě zajímalo jestli to tak někdo má a jak to zvládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
12.1.22 22:40

@Alušáček neuměly jsme si to představit, navíc se mělo a stále má dělat rekonstrukce a pristavovat. Jenže z mnoha důvodů se to zatím nepodařilo. A dřív byl mamky stav takový že nebylo reálné odejít úplně pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
12.1.22 22:41

@Lil Kitkatt dá? Aha tak to jsem tedy za blbku, manžel říkal že to nelze domluvit a já neměla důvod mu to nevěřit. Děkuji, napíšu naším dodavatelům a o ptám se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 22:45

Nebylo by jednodušší, aby jste si s maminkou vyměnili byt. Zůstali by jste v domečku, o matku postaráno, odpadá nutnost stěhování jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.1.22 22:50

Je to takové zmatené, no. Ten RD je mamky? Já jen, vždyt by šlo ten byt zvětšit, ne? Takto by jste mohli zůstat a měli i více soukromý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
12.1.22 22:52

@Dlouhá punčoška Jste mě předběhla, bud tohle a nebo zvětšit byt. Stěny ze sadrokartonu a různé úpravy dnes zvládne průměrný kutil a cenově je to nezničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat