Reklama

Zvládnu udělat tento dortový krém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:01
Zvladnu udělat tento dortovy krém?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Myslíte, že udělám doma tento krém
bez thermomixu?
A ještě bych měla jeden dotaz, když upeču korpus na dort (jiný, ne v tomto receptu) v neděli, a dort budu mazat až v pondělí, kde mám hotový korpus nechat? Můžu ho dát v krabici do lednice nebo ho mám nechat normálně na lince a třeba ho přikrýt utěrkou. Nebo mám radši vše udělat až v pondělí?

Reklama

Reakce:

Fofrník
Závislačka 3265 příspěvků 15.02.17 19:03

@rvhp Pane Lorenc uvezu to kolečko? :D

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:03

No to je výborný, chtela jsem sem dat odkaz na stránky s receptem a ono mě to nepusti :cert:

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.02.17 19:04

Nevidim recept :nevim: ale ja vetsinou delam korpus i krem v jeden den 8) zas tolik casu to nezabere 8)

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:05

@Fofrník Dekuju tak teď jsem se opravdu zasmala :mrgreen:

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.02.17 19:05
@Fofrník píše:
@rvhp Pane Lorenc uvezu to kolečko? :D
…a ted ut ho uvezu? :mrgreen:

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:07

@Kotatko03 muzu ti odkaz zkusit poslat do sz? Tady ho proste vložit nemůžu. Hází mi to chybu a prý mám odkaz vymazat. Musela bych to řešit přes adm. a na to jsem lina.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 15.02.17 19:10

@rvhp Tak zkopiruj primo recept, a ne odkaz.

Korpus pecu vzdy den predem. Nechavam ho normalne na lince pri pokojove teplote, zadna lednice. Druhy den se s nim lepe pracuje nez primo po upeceni.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.02.17 19:12
@rvhp píše:
@Kotatko03 muzu ti odkaz zkusit poslat do sz? Tady ho proste vložit nemůžu. Hází mi to chybu a prý mám odkaz vymazat. Musela bych to řešit přes adm. a na to jsem lina.

Jasne :palec:

elen-ka
Extra třída :D 11910 příspěvků 9 inzerátů 15.02.17 19:14

@rvhp recept tu nikde není, ale já když dělám potahované dorty, tak si udělám korpus večer a nechávám ho venku na lince, max. jak píšeš, přikrytý utěrkou. Ráno udělám krém a ten hned mažu na dort a pak ho nechám chvíli v lednici, aby krém trochu ztuhl a pak zahlazuji a doupravuji.

atominnka
Generální žvanilka 21547 příspěvků 15.02.17 19:14

Peču na zakázku, korpus peču den předem. Druhý den se s ním lépe pracuje. Nechávám při pokojové teplotě, nic se mu nestane

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:17

@cecetka
dekuju :oops: to mě taky mohlo napadnout, :oops: ale já mám dnes nějaký náročný den. Takže:

Čokoládový krém

250 gramů smetany 35% na šlehání
4 polévkové lžíce medu
4 kusy čokolády na vaření (4×100g tabulka)
100 gramů měkkého másla

Čokoládový krém

1.Do mixovací nádoby nalejte smetanu na šlehání přidejte 4 lžíce medu vařte 5 min./Closed lid/rychlost 2/90C
2.Do horké smetany nalámejte na čtverečky 4 tabulky čokolády a míchejte 30 sekund/Closed lid/rychlost 3
3. Přidejte máslo nasaďte šlehací metličku a šlehejte 1,5 min./Closed lid/rychlost 4. Krém dejte na 10 min. ztuhnou do lednice.
:mrgreen:

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:18

@Kotatko03 tak sz už není potreba :oops:

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:21
@atominnka píše:
Peču na zakázku, korpus peču den předem. Druhý den se s ním lépe pracuje. Nechávám při pokojové teplotě, nic se mu nestane

Super díky za info. Já budu pect první tak uvidíme jak dopadne.

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 15.02.17 19:24
@elen-ka píše:
@rvhp recept tu nikde není, ale já když dělám potahované dorty, tak si udělám korpus večer a nechávám ho venku na lince, max. jak píšeš, přikrytý utěrkou. Ráno udělám krém a ten hned mažu na dort a pak ho nechám chvíli v lednici, aby krém trochu ztuhl a pak zahlazuji a doupravuji.
recept už jsem dodala a zatím vítězi, stejně jak píšeš ty, pect den předem a pak mazat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama