Výpočet termínu porodu dle data početí

Těhotenská kalkulačka vám spočítá předpokládaný termín porodu, počet dní do porodu, trimestr i týden těhotenství a datum nástupu na mateřskou dovolenou.

Stačí zadat datum oplodňujícího styku. Výsledek je pouze orientační.

Výpočet termínu porodu dle data početí

Vyberte den vašeho oplodňujícího styku:

Příklad

Marie měla styk, během kterého došlo k početí. Marii tak čeká porod za přibližně 38 týdnů od data početí, tj. 5. února 2021.

FAQ

Kdy použít kalkulačku termínu porodu dle data početí?

Když přesně znáte datum, kdy došlo k souloži a máte pravidelný menstruační cyklus přibližně 28 dní.

Jak se počítá termín porodu dle data početí?

Termín porodu je přibližně 38 týdnů od data početí.

Ve které fázi menstruačního cyklu dochází k početí?

Výpočet početí dle data oplodňující soulože vychází z předpokladu, že k početí mohlo dojít pouze ve fází ovulace. K té dochází přibližně v polovině menstruačního cyklu. Pokud máte pravidelný cyklus 28 dní, ovulace nastala mezi 12. až 16. dnem, v průměru se proto počítá se 14 dny.

Jak přesný je výpočet termínu porodu podle data oplodňujícího styku?

Údaj je pouze orientanční. Nejpřesnější je odhad termínu porodu podle ultrazvukového vyšetření, které provede lékař. A i v tomto případě se téměř vždy liší od data, které si nakonec miminko skutečně vybere pro své narození.

Výpočet termínu porodu podle data početí snadno s online kalkulačkou eMimino.czVýpočet termínu porodu podle data početí snadno s online kalkulačkou eMimino.cz Zdroj: Koláž eMimino

Jak vypočítáte termín porodu?

Metody výpočtu termínu porodu (TP):

Podle použité metody můžete mít tedy odlišné termíny porodu. Jestliže rozdíl mezi nimi není větší než týden, jako směrodatný je termín dle PPM. Pokud je rozdíl termínů větší než týden, spoléhejte na termín porodu stanovený ultrazvukem.

Spočítat termín porodu zvládnete i bez lékaře

Přibližný termín lze stanovit připočítáním 268 dnů k datu pohlavního styku. Datum, kdy došlo k početí, neboli k oplodnění, použijte tehdy, pokud jste si jistá, že tento den opravdu došlo ke zplození miminka. Ode dne početí odečteme tři kalendářní měsíce.
Termín je ale vždy pouze orientační. Skutečné datum, kdy se miminko narodí závisí na mnoha faktorech a ani termín, který vám těhotenská kalkulačka vypočítá, nemusí být tím, kdy nakonec budete slavit narozeniny vašeho dítěte.

Jak vypočítám termínu porodu po IVF?

Výpočet termínu porodu po přirozeném i asistovaném početí se neliší.

Výpočet termínu porodu u vícečetných těhotenství

U vícečetných těhotenství se miminka považují za donošená již v 38. týdnu. Proto od vypočteného data termínu porodu odečtěte 2 týdny.

Hledáte jméno pro miminko?

Seznamu jmen eMimina najdete jména pro holčičky i chlapečky, můžete jména vybírat pomocí filtrů a ukládat si a porovnávat oblíbená jména.

Chcete si vyzkoušet další kalkulačky?

Kalkulačky termínu porodu a data nástupu na mateřskou dovolenou

Kalkulačky pravděpodobné výšky dítěte

Kalkulačky dědičnosti krevní skupiny