Nemocnice s poliklinikou Havířov, Porodnické oddělení a porodní sál

Nemocnice s poliklinikou Havířov, Porodnické oddělení a porodní sál

Hodnocení - Havířov

Hodnoceno 36x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

O klinice

Porodnice v Havířově zajišťuje ročně přes 500 porodů. Najdete zde tři samostatné porodní boxy se samostatným soc. zařízením.
První dobu porodní mohou rodičce zpříjemnit rehabilitační pomůcky, jako jsou rehabilitační míče, porodnické stoličky, masážní strojky, hudba, porodní vak, žíněnka. Možnost doprovodu u porodu je samozřejmostí. V poporodní péči je zajištěn tzv. rooming-in, na zcela nově zrekonstruovaném oddělení šestinedělí naleznete i jeden nadstandardní pokoj.

Porodnice umožňuje prohlídky porodních sálů - každé pondělí od 14:30.
Porodní plán respektují - dokonce si na stránkách porodnice můžete stáhnout dotazník, jehož vyplnění vám tvorbu porodního plánu ulehčí.

Nemocnice je nositelem titulu baby friendly hospital. Podívejte se na Facebook porodnice Havířov a seznam, co s sebou do porodnice Havířov.

Fotogalerie porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Havířov

30.05.21

Porodnické oddělení mohu doporučit, velmi milý personál nemohu si na nic stěžovat, ale co se týče oddělení šestinedělí nemám moc dobrou zkušenost. Když jsem potřebovala s něčím pomoc nebo poradit, tak sestřičky i laktační poradkyně nebyly ani trochu ochotné mi nějak pomoc. Prosila jsem, jestli by mi mohly pomoci s dcerkou, co se týče přebalování, jelikož jsem prvorodička, takže jsem ještě nevěděla co a jak se přesně dělá, no ochota žádná. Hlavně, že mi sestřička řekla, že mi hned pomůže a ukáže co a jak se dělá, ale pak odešla vrátila se až za hodinu, když už jsem měla dcerku přebalenou a sprostě zeptala jestli chci teda pomoc nebo ne. Samozřejmě jsem nemohla čekat hodinu, jelikož dcerka byla z plné pleny nevrlá. Nebo když jsem do porodnice donesla dudlík, bylo mi skoro vynadáno, co si to dovoluji, že ten tam nemá co dělat a že pro dítě to není absolutně vhodné. Takže oddělení na šestinedělí nedoporučuji a už kvůli tomu bych nikdy do Havířova nešla.

12.02.21

Přístup personálu od příjmu, přes porodní sál a na oddělení šestinedělí byl naprosto fantastický a profesionální. Plně respektovali můj porodní plán. Každý krok mi jako prvorodičce vysvětlili. Všem tuto porodnici doporučuji

Personál:

Paní doktorka Kubeczková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, pokud vám něco není jasné.

19.08.20

Jsem zklamaná. Porodnici jsem si vybrala na základě doporučení od gynekoložky a známých. Nepříjemná PA u porodu a na šestinedělí vůbec nestíhají. Takže mate strach se na cokoliv zeptat, aby hned nebyli nepříjemní (samozřejmě se našly i výjimky). Podpora bondingu skoro nulová. Miminko mi brali po 10 minutách.

20
07.08.20

Za mě nejlepší porodnice široko daleko. Nešla bych rodit jinde. Skvělý přístup lékaře i porodní asistentky. Oddělení šestinedělí také můžu jen pochválit. Rodila jsem v 4/2020 v nouzovém stavu a i přesto si nemůžu na nic stěžovat. Byli maximálně vstřícní.

Personál:

MUDr. Mrózek, pa Sojková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji využít služeb této porodnice.

03.07.20

Člověka nechají na porodním chcípnout na chodbě, než aby se mu věnovali. Řeknou vám, posaďte se a čekáte několik hodin, rychle jsem musela do Ostravy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedoporučuji

02.07.20

Dnes jsem byla v Havířovské nemocnici, vůbec žádná ochota, raději vás nechají posadit na chodbu a chcípněte tam, po dlouhém čekání jsem jela do Ostravy, kde se o mě postarali s úctou ❤️. Byla jsem rozhodnutá z Havířovských stránek, že bych si přála rodit tam. Nikdy! Chování pod psa, vůbec si vás nevšimnou, nezajímají se o vás, zlatá Ostrava ❤️

361
26.09.19

Skvělý přístup doktorů i porodních asistentek, oddělení šestinedělí úžasné. Moc ráda vzpomínám. Měla jsem jeden ze dvou nadstandardních pokojů, byl dostačující a oceňuji především vlastní koupelnu. Nabízejí tady nově i porod do vany, hypnoporod. Obědy - výběr ze 3 jídel, neskutečné porce.

31.05.19

V této porodnici jsem rodila letos v únoru a mohu vyjádřit jen maximální spokojenost jak s porodními asistentkami, lékařským personálem, tak i dětskými sestrami. Dostalo se nám maximální péče jak stran porodu, tak po porodu, kojení, koupání… prostě luxus a už bych jinam nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte jim. Nám zachránili život. Oběma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neberte si toho moc, je málo místa na věci, ale vložky si nezapomeňte v dostatečném množství, nějaké vám dají, ale je to málo.

2
28.03.18

Rodila jsem v této porodnici před 11,5 lety, a i když do termínu zbývaly 3 týdny, tehdejší primář se rozhodl, že budu rodit. Žádné bolesti, bříško vysoko, všichni se divili a sestričce p. primář odpovéděl, že o tom rozhoduje on. I Já jsem byla v šoku, prostě mne po vizitě a po snídani zkontroloval a že si mám vzít věci na porodní sál. Týden před jsem tam už ležela se zánětem močového měchýře. Ještě jsem stihla zavolat domů, aby za mnou nechodili, že nevím, co se bude dít, takže od cca 10 hodin jsem byla na porodním a sama, žádná rodička, na oběd jen 2 misky polévky, ráno udělaný klystýr a oholili mne, a bylo mi řečeno, že můžu chodit, jak potřebuji, cvičit na baloně, do sprchy, že mužu i s infuzí, několikrát udělaly ozvy a jinak si mne nikdo nevšímal. Sem tam prišla sestrřčka, jestli něco nepotřebuji a jestli se něco nezměnilo.

K večeru došel službu konající lékař s dotazem, jestli chci dned rodit, když už tam musím celý den ležet. Byla jsem sice straší prvorodička, ale vůbec jsem nechápala. Samozřejmě jsem to už chtěla mít za sebou, tak se rozhodl napíchnout plodovou vodu a potom se divili, že kolik toho bylo. Bylo mi řečeno, že to bud dlouhý porod, protože jsem prvorodička a starší. Všichni odešli z pokoje a nechali mne tak a zavřeli všude dveře. Byla jsem unavená, ale zjistila jsem, že se mi začalo špatně dýchat a mimčo se tlačilo dolů. Volala jsem na sestrčku, ale neslyšela, až po 15 minutách přišla, že co se děje. Chtěla mne zkontrolovat, ale už ne.

Porodní sál byl hned vedle pokoje, tak jsem tam ještě došla sama a sestrička volala lékaři, ať rychle přijde, že porod nestihne. Ještě mi řekli, že jestli nebudu křičet, tak jsem řekla, že se mi ani nechce. Na sále nic připravené a byla to rychlovka, jen jsem 2× zatlačila a dcera byla venku. Odrodila mne jen porodní asistentka a službu konající sestřička. Dcera dostala přezdívku rychlík. A i pediatr nechápal, proč se primář rozhodl pro porod, a že mužu být ráda, že dcera je v poŕádku.

09.07.16

Rodila jsem zde své první dítě v červnu 2016. Několikrát jsem byla ve stacionáři. Trochu jsem měla problém s ozvami, ale nakonec, když jsem na posteli v podstatě seděla, to bylo v pohodě. V leže se mi totiž špatně dýchalo. Rada: říct klidně sestře, že se vám v leže špatně dýchá a že chcete jinou polohu.

Jinak v den D jsme měli s partnerem v porodním boxu maximální soukromí. Chtěla jsem vyzkoušet porodní stoličku, tak mi ji ochotně přinesli (i když jsem nakonec tlačila na polohovatelném křesle). Personál se mnou konzultoval postupy během porodu. V porodním plánu jsem měla napsané, že nechci urychlovat porod. Ale nakonec vzhledem k okolnostem jsem souhlasila s infuzí oxytocinu. Nikdo mi urychlení nevnucoval, jen se mnou probrali pro a proti obou verzí (bez urychlení a s urychlením). U porodu se mnou byla MUDr. Taťána Dadoková. Je to velmi příjemná a milá paní. I ostatní personál u porodu byl příjemný a ochotný.

Na oddělení šestinedělí bylo málo maminek, takže se mi sestry maximálně věnovaly. Ukázaly mi koupání, poradily s kojením, zajímaly se o mě i o miminko. Hlavně bych ocenila zdravotní sestru Alžbětu, příjmení už nevím, a taky paní doktorku Janu Daňkovou Kučerovou, která mě taky vyšetřovala. Kromě dvou sester jsem byla s prací personálu spokojená.

Personál:

MUDr. Taťána Dadoková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou příjemnou blízkou osobu - mě přítomnost partnera hodně psychicky pomohla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějak jsem doufala, že ho nebudu potřebovat, ale nakonec jsem si nechala donést nafukovací kruh na sezení (šili mě možná půl hodiny).

26
12.05.16

Poprvé když jsem rodila v této nemocnici je to již patnáct let téměř můžu říct, že jsem byla zděšená! Přes den to bylo v pohodě sestřiček bylo dost, ale večer pár hodin před porodem těžký nezájem. Nechali mě ležet poslední 4 hodiny a za ty 4 hodiny přišla sestra za mnou sotva 3×! Ve finále mě bralo už ke tlačení a já musela křičet, že už budu asi rodit, ať někdo přijde. Hnus!

Čas zahojil vše a já tam šla po druhé s nadějí, že již za těch pár let bude vše lepší: OMYL!

Personál byl v pohodě, už mě nechali i celou dobu chodit. Ke konci, když už jsem byla opravdu vyčerpaná, přišla doktorka, a zeptala se mně, zda nechci píchnout epidurál. Ani se na mě nepodívala, v jakém stavu jsem, na kolik jsem otevřená, a poslala pro lékaře s epidurálem. Já v tom stavu bych odkývala cokoliv na ulevení.

Nicméně za cca 15 minut přišel doktor a jenom vstoupil za plášť a křičel: Vždyť vy už rodíte! Vždyť vy už rodíte! Měla jsem tam známou na jiném oddělení a ta mi řekla, že ta doktorka dostala pořádný kartáč, že mě mohla ohrozit.

Do třetice ani za nic.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře si zjistěte, kam jdete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mnoho sil.

4429
25.01.16

Rodila jsem tu dvakrát a mohu jen doporučit… První porod v roce 2012, šel nejdřív krásně, nakonec nastaly komplikace a byl ukončen císařem. Byla jsem plně spokojena s přístupem sestřiček i doktorů, úplná spokojenost.

Druhý porod 2015 byl dopředu stanoven císař a taky vše v pořádku. Příjemné sestřičky i
doktoři. A pokud se našla nějak sestřička, která nebyla zrovna vysmátá, tak
přeci jsme lidi. Všichni nejsme přece pořád vysmátí. Za mne mohu jen a jen doporučit.

10.11.15

Prostředí příjemné, personál profesionální, vstřícný. Oba porody - přirozený i císařem - vedeny profesionálně. Poporodní péče kvalitní. Doporučuji.

06.09.15

Za mě tragedie. Neochotný personál, začali se chovat až jak dojel manžel, do té doby jako ke psovi. Druhý porod si raději užiji jinde. Zlobili se ma mě, že z prasklé vody mají mokro v ordinaci, když jsem si potichu dýchala, pry jim plaším ostatní pacientky. Vypli mi televizi v deset, ať prý spím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy.

10.07.15

Vím, že je to vše o lidech a snad chci věřit, že jsme měli jen smůlu na špatný personál, protože se našlo i pár vynikajících sestřiček a doktorů, ale pokud vám někdo při prvním porodu, kdy omdlíváte skoro bolestí, řekne tak demotivující větu: „Co jste čekala, porod bolí a bude vás to bolet ještě více a to nejmíň dalších osm hodin,“ tak vám to rozhodně sílu nepřidá.

Mimochodem do cca 40 minut od této věty jsem porodila, takže nevím, podle čeho ta „zkušená“ sestra usoudila, jak moc velké jsou moje bolesti. A pět hodin po porodu jdete znovu na sál, protože si nikdo nevšiml (i po neustálých urgencích manžela, že hodně krvácím, kdy ho jen odbyli („Tatínku, po porodu se krvácí, nechte to na nás.“), že jsem vnitřně potrhaná a primář šije doslova „zaživa“ bez jakékoliv anestezie! Hororový zážitek, ze kterého se jen tak nevzpamatuji a jestli se ještě někdy k dalšímu porodu odhodlám, rozhodně ne v havířovské porodnici!

Všechno není jen černobílé, pokud bych mohla hodnotit stacionář, kam jsem docházela kvůli přenášení, tak bezvadný přístup. Sestřičky (porodní asistentky) moc příjemné. Předporodní kurz taky moc fajn.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Havířovské porodnici se vyhnout obloukem. :)

5
06.06.15

Rodila jsem v této porodnici v listopadu 2012, předtím zde navštěvovala předporodní kurz. Cvičení v kurzu ok, trochu mi to připomínalo spartakiádu, ale budiž. Bylo tam i nějaké plavání, z toho si pamatuji jen, jak mě PA sjela, že plavu blbě s roztaženými prsty, kdyby ten bazén neměl metr hloubku, tak bych se utopila… Myslela jsem si, že se jedná o relaxaci a ne kurz plavání. Bylo to docela potupné. Teoretické lekce ušly.

Rodila jsem týden před termínem, kdy jsem měla v noci pocit, že mi odtekla voda, ale nebyla jsem si jistá. Tak mě raději manžel odvezl do porodnice. Na příjmu chování ok, jen jsem dostala zdupa, proč jsem si nepřinesla vložku, jak mají poznat, že mi odtekla voda? Jako prvorodička jsem samozřejmě netušila, že si mám přinést vložku s plodovou vodou, :-D udělali milion vyšetření a nezjistili nic. Jen se mě pořád dokola různí lidi ptali na stejné otázky, z nichž většinu odpovědí by našli v průkazce, kdyby se do ní podívali. :-/ Odpovídat jim na ty nesmysly při kontrakcích, nevím…

Nakonec si mě tam nechali a manžela poslali domů. Celý den se nic nedělo, na porod to vůbec nevypadalo. Večer mě znovu vyšetřili a usoudili, že mám málo vody a že mi porod vyvolají. Tak se stalo v 20h, o půlnoci začaly šílené kontrakce po 3 minutách. Ležela jsem sama na pokoji, tak jsem se snažila je prodýchávat a informovala jsem sestru. Pak už ztrácím pojem o čase. Za nějakou dobu mě převezli na pokoj, kde spaly další dvě maminky. Doteď nechápu, proč mě tam převezli, samozřejmě jsem je svým dýcháním vzbudila a nevyspala se žádná.

Pak tam přišla ta PA z kurzu, co kritizovala mé plavání, a tentokrát zkritizovala mé dýchání, že takhle jsme se to tedy neučily. Snažila jsem se ji ignorovat. Pak mi konečně píchli epidurál, který jsem rozhodně neměla původně v plánu, nicméně jsem netušila, co obnáší vyvolaný porod. Pak jsem na chvilku usnula a už byl u mě manžel. Zbytek je jako v mlze. Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem nebyla ani ve sprše, ani na míči, jen jsem ležela na boku a svíjela se bolestí. Pak druhá dávka epidurálu a skákání na břicho, nástřih, vex a malého hned odnesli.

Tenkrát jsem byla ráda, že jsme to s malým přežili a děkovala personálu, ale dnes, když mám před druhým porodem a vše důkladně nastudováno, vím, že bylo všechno špatně. Možná, kdybych měla porodní plán… Kromě té jedné PA se ale všichni u porodu chovali skvěle, hlavně pan Dr. Heczko, který mě úžasně zašil a staral se o mě každičký den až do propuštění.

Na oddělení šestinedělí docela děs, pomoc s kojením spočívala v tom, že na mou opakovanou žádost mi sestra bez zeptání bolestivě zmáčkla bradavku a nacpala ji malému do pusy. Samozřejmě, že to nikam nevedlo, ani ostatní babizny neporadily, každá mlela něco jiného. Nakonec mi poradila dětská sestřička, která s tím nemá nic společného, že mám zkusit kloboučky. Díky této radě a posléze mé intuici, nošení v šátku a spaní s miminkem jsem kojila 14 měsíců.

Personál:

MUDr. Heczko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete porod medicínský a ne přirozený, doporučuji. Nevím, jak přistupují k porodnímu plánu. Na odd. šestinedělí pevné nervy a řídit se svou intuicí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika, vše co patří do porodní tašky. :-)

2341
09.02.15

Porodila jsem tady 27.1. 2015.

Porod byl hrozný, ale asistentky i lékaři mi pomohli a vše dopadlo dobře. :) Porod byl ukončený vakuum extraktorem a bylo to správné rozhodnutí personálu. Vím, že najednou bylo v místnosti mnoho lidí a rozhodovali se, co se bude dít - jestli císař nebo vex. Nakonec ten vex a dceruška je v pořádku a já také, až na nehorázné šití. :)

Doporučuji, profesionálové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a těšte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, plno vložek a jednorázové kalhotky, :) taky ručník.

32
20.07.14

Mohu jen doporučit, se vším jsem byla spokojena. Sestřičky na porodním, šestinedělí i novorozeneckém jsou velmi milé a ochotné se vším poradit.

Personál:

PA Sojková

193
28.06.14

Rodila jsem zde ve 2 hodiny ráno. Sestřičky byly super, nemohu si stěžovat, ale doktorka byla hrozná. Nevím, jak se jmenuje, ale byla to blonďatá brýlatá Slovenka. Když jsem ji požádala, aby mi utlumila bolesti, arogantně a opravdu hnusně mi řekla, že teď nemá čas, že se nejdřív musí napsat co a jak. Když doměřili srdíčko malé, potřebovala jsem chodit a opět byla hnusná. Řekla mi, ať si okamžitě sednu, bohužel to ale nešlo, opravdu mě to bolelo. Navíc jsme byla „sprdnutá“ za to, že jsme měli přerušované měření kvůli tomu, že jsem potřebovala na velkou, ale opravdu bych to nevydržela. Také mi připadalo, že si mě pěkně vychutnala u šití.

Ale jinak super sestřičky na příjmu a také u porodu i na poporodním. Byly ochotné a obětavé, cokoli co jsem potřebovala vědět, to mi ochotně zodpověděly klidně i milionkrát. :) Na ně si stěžovat nemohu, ale na paní doktorku ano, ale tu jsem řádně poslala někam, když jsem rodila. :)

Kdybych si ale měla vybrat, kde budu rodit podruhé, tak určitě tam. :) Jinak to byl můj první porod. :) Všude se někdo najde, kdo nebude příjemný, ale za to, že chce malá ven tak brzo ráno, jsem opravdu nemohla. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku s věcmi, kterou jsem já zapomněla. :) Pokud chcete příjmení po otci, tak nezapomenout souhlas otcovství. A hlavně ty zatracené vložky. :D

3044
15.09.13

Nemohu si na nic stěžovat, bylo tam moc příjemně, vše rychlé, ráda bych tam v budoucnu rodila znovu. :)

31.07.13

Porodnici v Havířově doporučuji. Rodila jsem zde v červenci a porodní asistentky i paní doktorka byly moc milé, ochotné, usměvavé. Moc mne podporovaly a chovaly se opravdu profesionálně. Za to bych jim chtěla opravdu moc poděkovat. Vždy mi vše vysvětlily a vše se mnou konzultovaly. Za mne každopádně velké ANO.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu. :-)

202
23.01.13

Tak do porodnice jsem přijela 4.10.2012 a ten den i porodila. Při příjmu byly velmi milé sestřičky a potom i na porodním jsem neměla problém, při přípravě na porod a ani při samotném porodu a ošetření po něm nebyl problém až na to, že mi odmítli dát epidural (rodila jsem dva dny, ale asi proto, že jsem tam neječela bolestí, ale jenom tiše brečela :D).

Na šestinedělí to bylo tak půl na půl - hodné sestřičky, ale i ty, které se netvářily zrovna mile. :) Ale musím říct, že mi vyšly vstříc. Původně jsem chtěla nadstandartní pokoj, sestřičky mi ho zamluvily, ale pak nějakým nedopatřením byl obsazený, tak mi tedy nabídly jiný pokoj, dvojlůžkový, ale byla jsem tam po celou dobu sama a nakonec jsem platila jako za obyčejný. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, vložky, vložky. :D

18.12.12

Já byla v havířovské porodnici tento víkend (16.-17.12.2012) nikoliv na porod, ale v osmém měsíci jsem jela do nemocnice s křečemi v břichu a zvracením, zimnicemi. Na příjmu mě sestřičky přijaly v neděli ráno v 8 hod, kdy se asi střídaly, ale usmívaly se na mě a byly velice příjemné. Pan doktor Hezcko velice příjemný a milý doktor, měla jsem šílené křeče, ale povídali jsme u všech těch vyšetření a po 5 minutách jsme se všichni smáli od ucha k uchu a atmosféra mi velice pomohla překonat ty bolesti.

Sestřička paní Sojková je zlatá žena, k ženě má neuvěřitelně nádherný přístup, stejně jako druhá sestřička, která tam taky byla, ale nevím bohužel jméno. A pan doktor mi vše dopodrobna vysvětlil, co mě čeká, co mi podá za léky atd. Na oddělení porodním byla taky velmi příjemná sestra, jak na denní, tak na noční.

Ovšem ráno přišla jiná sestra a ta už tak příjemná nebyla a dokonce si myslím, že místy byla arogantní. Při otázce, zda by nebyl problém zůstat na oddělení do 13 hod v den propuštění z důvodů, že manžel pro mě přijede z práce, mi odpověděla, že je ráno a asi to nepůjde. Přitom oddělení bylo skoro prázdné, byly zaplněné asi jen 3 pokoje pacientkama. To se mi zdálo docela nevkusné. Ale vždy se najde jeden člověk, který kazí skvělý dojem a reputaci těm ostatním.

Teď jen doufám, že až budu rodit po novém roce v nemocnici, bude mě rodit pan doktor Hezcko a sestřička Jindřiška. Jejich přístup byl velice lidský a cítila jsem se jako v bavlnce! Mohu vřele doporučit!

Personál:

Jindřiška Sojková, David Hezcko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekat že všechen personál bude vstřícný.
Nezatracovat ty, co se snaží a jsou velice obětaví!

21.09.12

Ahojky,

tak já rodila v Havířově v červenci a bohužel jsem moc spokojená nebyla. Začalo to už na stacionáři kdy jsem přišla na kontrolu (v den termínu porodu) a paní dr. mi provedla tzv. hamiltonův hmat, což je docela zážitek aniž by mi o tom cokoli řekla a pak jsem si jen přečetla z papíru, že jsem byla ponaučena a že jsem s tím souhlasila, což mi přijde dost drzé a v den termínu i zbytečné.

Co se týká samotného porodu, tak jsem dostala tabletku na urychlení porodu, že když mi našli streptokoka, že se to vždy dává (další blbost) jinak jsem prosila ať mi dají do kapačky něco od bolesti, ale setřička mi řekla, že to musí jen doktorka, která bohužel na mě neměla čas, takže jsem dostala velké kulové. Samotný porod jsem měla dost komplikovaný, takže jsem skončila na JIPce kde k mému překvapení neměli ani poštář :+( jinak tam ale setřičky byly úžasné.

Co se tyká šestinedělí, tak to taky žádná výhra nebyla. Některé setry super, ale některé děs. Jinak Vám tam toho moc nevysvětlí, jen to koupání a to je vše. A každá vám říká něco jiného. Takže já půjdu příště rodit někde jinde. I když vybavení Havířovská porodnice má pěkné, ale ten zbytek…:+(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Berte vše, nikdy nevíte kdy Vám řeknou, že jim to došlo.