Porodnice Jindřichův Hradec

, http://www.nemjh.cz/gyn

Příjmová ambulance: 384 376 185
Gynekologické oddělení: 384 376 193
Gynekologické oddělení a ambulance: 384 376 232
Těhotenská poradna: 384 376 177 (sestra), 384 376 185
Porodní sály: 384 376 309
Oddělení šestinedělí: 384 376 346

Primář: MUDr. Jiří Štětka

Rodičkám a jejich dětem se dostane v této moderně vybavené porodnici nejlepší péče. Můžete také očekávat, že vám bude umožněno si vybrat porodní polohu, zvolit alternativní přípravu k porodu. Neomezené návštěvy na porodnici, otec u porodu, nebo předporodní psychoprofylaxe manželského páru jsou pak samozřejmostí.

Doporučují maminky porodnici Jindřichův Hradec?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jindřichův Hradec

Rodila jste v porodnici Jindřichův Hradec?
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 07.11.18 napsala :

Nechápu většinu pozitivních recenzí, asi jsem měla smůlu. Rodila jsem minulý rok v srpnu, před samotným porodem jsem byla 2× hospitalizována pro vysoký tlak. Sestry byly výborné o tom žádná, ale lékaři samé tajemství, nic pořádně nesdělí, i přes naprosto šílené monitory mě nechávali donosit úplnou zralost, tohle vše ještě bylo celkem v pořádku. Ovšem z porodu mám ošklivé zkušenosti. Rodila jsem nakonec vyvolávaně. I přesto, že jsem měla v průkazu červeně psané, že mám luxaci kyčlí, tak mi od sebe rvali nohy neskutečným způsobem, že jsem je ve finále ani nemohla zvednout, tak na mě sestra ječela, že by to bylo lehčí kdybych trochu spolupracovala, nebyla mi vůbec nápomocná, celou dobu jsem na porodním sále byla sama občas přišla milá asistentka, rodila jsem přes oběd a zřejmě se jim to nehodilo. Malá se narodila fialová okamžitě jí odnesly a celé dvě hodiny mi nepřišli říct, co se s ní děje a zda je v pořádku. Nejhorší věc mi ale provedla jistá doktorka s tmavým mikádem, po porodu se nechtěla odloučit placenta, doktorka už celá nejspíš hladová a nervózní mi začla vší silou tlačit pěsti do břicha a dokonce uklízečka mě napomínala ať neječím. To už byl vrchol. Na šestinedělí mi „úžasně“ pomohli s kojením ve stylu tady si lehnete, vytahnete prso a kojte, malou mi nechali dva dny bez tekutin, když venku byly tropy a mně kojení prostě nešlo, naštěstí tam je jedna úžasná sestra, co mi poradila a nakonec mi pro ni dala mlíčko. Za mě uz nikdy víc a zdejší porodnici se při druhém dítěti vyhnu obloukem!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vybraly jinou porodnici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Terka1992 15.10.18 napsala :

Oproti porodu v roce 2015, kdy byla péče na 1* obrat o 180°. Děs a hrůza! Začala jsem rodit v sobotu v 1 ráno. Při příjezdu na porodnici po mně nepříjemná porodni asistentka hodila košili, ať si ji zkusim obléknout, ale že když vidí to moje břicho, že se do ní stejně nevejdu, že si mam vzít svou košili. Ok žádny problém.
Napíchli mi kanylu a hned do mě začali něco prát. Když jsem se zeptala, co to vlastne je, otráveně mi odsekla, že je to běžný postup, že to davají všem. Tak jsem se opakovaně ptala, co je to. Div mě nesprdla, že se tim uvolní porodní cesty. v tu chvilku jsem už začala být z chovaní asistentek nervozní, proto jsem je požadala, aby už ke mně pustili partnera, kterého nechali 40 min sedět na chodbě. Sice se jim to nelíbilo, ale nakonec přisel tatínek a já se trochu uklidnila, protože jsem na to nebyla sama.

Pak uz začal fofr a já po 3 hodinach dýchání šla na věc. Asistentka se se mnou hádala, že ještě nerodim, a že mi napouští vanu, ja jí říkala, že prostě tlačim a že cejtim, že malej jde ven. Vyšetřila mě a strašně se divila, že fakt tlačíme a jdeme na to. Zavolali si tedy paní doktorku.

Mladičká paní doktorka sice cizinka (to mi nevadilo, znala jsem ji už z vyšetření na ozvách), ALE přišla rozespalá a koukala s prominutím jako tele. 2× ji museli žádat, aby se převlékla, že rodim. Z předchozích vyšetření věděli, že malej bude veliké miminko. Paní doktorka mě rodila bez nástřihu, nechala mě potrhat neskutečnym způsobem. Jen tam tak stála a koukala až malej vyleze sám. Kdyby mi asistentka neskočila na břicho, asi mi mezi nohama stojí do dnes.

Nakonec se narodilo mimčo prez 4kg OK. Hurááá mám to za sebou. 5 min po porodu ze mě začala doktorka násilím rvát placentu, asistentka mi opět skákala po břiše a ať laskavě zatlačim. Bolest jako blázen. Placenta je venku. Šití snad bez umrtvení, držela jsem se zuby nehty, abych ji nekopla. Všechno bylo za náma, malej je krásnej a zdravej.

2 dny na šestinedělí - horečka a zimnice. Bylo mi řečeno, že je to od prsou, jak se dělá mléko. 3 den jsem ve sprše porodila čtvrtku placenty. Sestra koukala jak puk, že to ve mně mohli nechat. Odnesla to a pak zase nic. 4 den kdy mě měli pouštět, přišli na zánět. A nasadili antibiotika. Na dotazy jestli to jde do mléka, aby to neublížilo miminku, mi každý odpovídal jinak. Chování hrozný: Vy si za to můžete, my tomu rozumíme, chybu jsme neudělali, vy jste hloupá.
Rozhodla jsem se podepsat 5. den reverz a dobře jsem udělala. Hned jsem mazala ke své doktorce. Ta jen kroutila hlavou, že neproběhlo žádné vyšetření. V břiše jsem měla bordelu, že mě okamžitě hnala na ,,vejškrab,, do Pelhřimovské nemocnice(který měl proběhnout hned, jak jsem porodila placentu 3 den ve sprše).
S porodnicí v JH už nechci mít nic společného. Místo krásných prvních dnů s miminkem mi zařídili spoustu zdravotních problémů a nervů. Nové vybavení dobrou porodnici nedělá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příště bych se rozhodla pro porodnici v Pelhřimově. Moc příjemní doktoři i sestry. V JH už bych si nenechala nalepit ani náplast.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Mišákuku 30.08.18 napsala :

Za mě výborná porodnice včetně personálu. Porod byl vedený mladou lékařkou a příjemnými porodními asistentkami, nevadilo ani, že lékařka byla cizinka. Novorozenecká péče na oddělení nedonošených miminek naprosto dokonalá, přístup sester i dětských lékařů byl vřelý. Díky opravdu kvalifikovaným sestrám jsme se zvládla o dceru postarat ve všech směrech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice je vybavena věcmi pro maminky i miminka, ale základ sebou musí mít každá maminka, doporučuji přečíst, co s sebou do porodnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - slunecnice001 16.03.18 napsala :

Velké zklamání. Mlčenlivost je pro zdejší zdravotní sestry cizí pojem, a tak jsem se dozvídala pikantnosti o svém porodu z jindřichohradeckých drbů a několik nocí nespala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - kleenexa28 12.03.18 napsala :

Rodila jsem tam 18.3.2014 a musím říct, že za mě naprostá spokojenost. Sestřičky ochotné, neremcaly, kolikrát jsem měla pocit, že ty bolesti dávaly se mnou. :) Porod trval 13 hodin, kontrolovaly mě každou chvilku, ptaly se, zajímaly se. A co se týká po porodu, ten byl teda císařem, ale nebyla to ani špatná sestřička jako spíš věděla, jak na mě. :) Přišla, zavelela a já musela vstát, bolest nebolest. :D Byla starší, ale díky za ni. Kdybych nebydlela už tak daleko, určitě bych tam jela rodit znova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já mám pocit, že tam jsem nepotřebovala snad vůbec nic, :) vše jsem tam dostala, i plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 04.02.18 napsala :

Naprostá spokojenost. :-) Až na spolubydlící maminku, ale to si člověk nevybere. :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si, co s sebou do porodnice a nečekat, že vše dostanete zadarmo!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, nabíječku, plenky, kosmetické věci pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Pospima 23.05.17 napsala :

Vše bylo perfektní. Sestřičky trpělivé, šikovné. Další porod určitě zas tady. :-)

Jen jídla bylo méně, ale to je asi všude. Se vším mi poradili, personál vždy ochotný a příjemný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, vložky, kalhoty, ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Andza 14.05.17 napsala :

Porodnici v Hradci doporučuji. Vstřícný personál, který zasahuje minimálně do průběhu porodu (samozřejmě záleží na přání).

Komorní atmosféra jak v porodnici, tak na oddělení šestinedělí. Vstřícné sestřičky.

edit po 5 měsících: Hodnocení jsem psala 4 dny po porodu, plná euforie, že jsme oba zdraví. Teď už to tak ideálně nevidím. Nemyslím si, že by porodnice byla špatná, porodní asistentky (p. Zudová a mladá slečna) byly moc fajn, nijak mne neomezovali ani nic nenutili - popravdě, byla bych raději kdyby mohl celý porod proběhnout pouze s nimi. Paní doktorka moc milá nebyla, řekla že nesmím křičet, že špatně tlačím, že musím dýchat…no a přiznám se že ve stavu poslední fáze 2. porodní doby, jsem se pak snažila soustředit na to co smím a nesmím a vlastně jsem úplně přestala poslouchat sebe. Čímž se porod skoro zastavil (to je tedy můj názor) a pak musel nasledovat oxytocin, tlačení na břicho, atd. atd. Druhou potíž vidím v nemožnosti rodit např v podřepu, nebo na 4.
Myslím, že kdyby na sobě porodnice ještě trochu zapracovala, mohla by být špičková. Takhle je jen dobrá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Hauselová 20.12.16 napsala :

Porodnici rozhodně doporučuji.Prvního syna jsem rodila v Českých Budějovicích za velmi podobných okolností jako druhého. Jenže zážitek úplně odlišný.

V Jindřichově HRadci jsem měla nakonec císaře s částečnou spinální anestesií. Syn se narodil 38+3 ,s váhou 3740g a pupečníkem kolem krku. Vše mi bylo vysvětleno před i po císaři. Domu jsem odcházela jako spokojená maminka (opravdu všichni povzbuzovali, chválili a poradili když jsem nevěděla nebo uz zapomenula co a jak). Ne jako hromádka neštěsti (jako v Č.B.), kde ještě strašili.

A jídlo bylo super. Jasně, že v rámci možností po operaci. Vřele doporučuji všem, co váhají kam jet rodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - lovka 15.02.16 napsala :

Děkuji, děkuji, děkuji za krásný porod, který byl neočekávaný 5tt před termínem. Přijela jsem do porodnice v 17.30 s bolestmi, které se mi nezdály jako poslíčci, i když si to můj gynekolog zřejmě ráno myslel.

Na porodnici mě přijali a natočili ozvy a řekli, že to je k tomu, zkusili mi to ale rozehnat magneskem do žíly, ale to už nemělo cenu. Díky skvělému týmu na porodním sále se mi rodilo suprově a malá byla v 21. 12. téhož dne na světě. I přesto, že jsme byly nedonošení, si malá na JIP vedla dobře díky super personálu. Po 12 dnech nás propustili domů. Jako prvorodička musím tuto porodnici jedině chválit!

Personál: MUDr. Derbak, MUDr. JIP Dubenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a pokusit se být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku a manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 21.12.15 napsala :

Nazdárek, ještě plná dojmů z narození vánočního dárečku musím poděkovat za úžasné a skvělé lidi, kteří v JH porodnici pracují!

Od začátku jsem věděla, že kvůli oční indikaci půjdu na císař a byla jsem jako prvorodička velmi nervózní. Proto jsem se rozhodla napsat a popsat mou zkušenost pro (prvo)rodičky, které by chtěly rodit právě v JH a neví, do čeho „jdou“.

Dobrá zpráva na začátek při příjmu byla, že tu nic nepodceňují, zvláště může-li dojít ke komplikacím při sekci. Plánované datum operace jsem měla stanovené na ráno, ale naše „Vrtička“ se rozhodla přijít na svět už v noci. Když mi začaly kontrakce, vše se seběhlo neuvěřitelně rychle a já byla do půl hodiny na sále, kde už na mě čekal tým pod vedením pana primáře.

Na operačním stole jsem byla ve chvíli, kdy jsem měla kontrakce již po minutě. Zkušený anesteziolog mi dal spinální anestezii právě včas a operace mohla začít. Jelikož mi „hrozila“ úplná anestezie, byla jsem ráda, že to dopadlo takto, protože zde podporují ranou vazbu maminky s dítětem a malá mi byla přiložena alespoň ke tváři, abychom se mohly tzv. očichat. To byl opravdu výjimečný zážitek. Personál hýřil optimismem a vtipem, což mi taky pomohlo, protože ta pozitivní atmosféra na sále neuvěřitelně nabíjela.

Po operaci mě přivezli na pooperační, kde mi malou hned přiložily sestřičky k prsu. Ta si ho hned našla a celá hladová začala sát… bohužel nebylo co, protože po císaři je nástup laktace pomalejší. Spokojenost v rámci „oťukávání se“ ale byla a manžel, který u toho byl, to považuje za jeden z nejdojemnějších okamžiků v životě.

V následujících dnech jsme byli všichni tři non stop spolu, protože jsem si hned při příjmu zažádala o nadstandard (pokoj č. 6 je jediný, kde umožňují pobyt dalšímu rodinnému příslušníku s přespáním; u ostatních nadstandardů lze mít návštěvy přímo na pokoji prakticky celý den, a to i ve večerních hodinách) a musím říct, že to byla ta nejlepší volba.

Personál (jak sestřičky starající se o mě, tak ty z dětského) byl naprosto fantastický. Vše mi bylo vysvětleno a kdykoli jsem přišla s jakýmkoli dotazem, vždy mi bylo velmi mile odpovězeno. Díky podpoře, povzbuzování a pomoci ze strany sestřiček se mi podařilo plnohodnotně kojit hned třetí den po operaci a již den následující jsem musela odstříkávat navíc, protože jsem měla mléka nadbytek (po císaři je to věc docela neobvyklá).

Milým překvapením pro mě bylo i to, že jsou zde připraveni prakticky na cokoliv a bylo tu k dispozici vše, kdyby náhodou maminka na něco zapomněla (pleny - jednorázové i látkové, oblečení, hygienické prostředky, vložky, kalhotky, atp.). Malou jsem si mohla vykoupat a zvážit přímo na pokoji (sestřička za námi přišla, aby nám vše vysvětlila a pomohla s prvním koupáním).

Napadá mě ještě jedna věc a to ta, že druhý den za mnou osobně přišla matrikářka, aby mi vysvětlila postup, jak zažádat o rodný list a předala mi i potřebné dokumenty.

Takže já také ROZHODNĚ DOPORUČUJI! Nemáte se vůbec čeho bát, protože vše nakonec dopadne skvěle. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 20.09.15 napsala :

Rodila sem letos v červenci 3.7.2015. Všichni byli hodný. Malá se narodila císařským řezem, po komplikacích. Sem vděčná MUDr. Stropkové, která mi moc pomohla a uklidňovala mě. Pro mě je to nejlepší doktorka z gynekologie.

V porodnici na JIPce se o mě taky hezky starali, i když by jsem měla správně ležet 24h, tak už mě zvedali po 8h. Ovšem nejlíp mi bylo na neo - jip, kde byli tam strašně hodní, ochotní, se vším mi pomohli. Jsem ji za hodně věci vděčná! :-)

Personál: MUDr. Písecka, MUDr. Stropková, Neo-JIP MUDr. Dubenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid :-) a před porodem více pohyby pro rychlejší porod. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojící matky, hooodně vložek. A něco na čtení :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Kaaatuska 02.03.15 napsala :

V Jindřichově Hradci jsem rodila letos na konci ledna. Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a JH. Všechny jsou od nás skoro stejně daleko. JH ovšem o pár km dál. Přesto jsem se pro ni rozhodla a udělala jsem dobře.

Přijali mě ve čtvrt na 9 ráno, vyšetřili a vyplnili jsme papíry. Personál byl strašně ochotný, když jsem nemohla, klidně počkali. Dokážou pochválit, že jste šikovná, že vám to hezky jde a za chvíli to bude za vámi. A takovou podporu potřebujete. Manžel tam byl se mnou, ale byl krapet vykulený. Paní Dr. byla také hodně milá a ochotná. Hezky na vás mluví a říkají, co zrovna budou dělat a jak máte dýchat. Jediná sestra na poporodním byla celkem protivná. Ale to se najde určitě všude. Ovšem v návalu hormonů jsem to špatně nesla, když mi sdělila, že malej moc nejí a domů nás určitě nepustí. Ale pustili.

Maminkám tuto porodnici vřele doporučuji. Výběr ze dvou jídel, ukážou, jak se starat o miminka, a postarají se. I přístup je úžasný.

Personál: MUDr. Derbak, PA Kosová a Čechová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná hojivý krém na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Baby86 19.02.15 napsala :

Neměla jsem s nikým problém. Nepoznala jsem pouze sestry na odd. normálních novorozenců, protože chlapeček byl hned přijat na odd. nedonošenců. Postarali se o nás dobře. Sestry byly v pohodě a lékařky jsou také fajn.

Personál: GYN-POR: MUDr. Šteflová, MUDr. Derbak, MUDr. Stropková, MUDr. Pokorná; NEO-JIP: MUDr. Dubenská, MUDr. Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách nemocnice najdete seznam, co si máte vzít s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Al-KA 30.01.15 napsala :

Rozhodl jsem se, napsat zde své zkušenosti s Nemocnicí Jindřichův Hradec, konkrétně porodnicí a následnou péčí o novorozence z pohledu svého, tedy otce.

Musím konstatovat, a dělám to nesmírně rád, že úroveň péče a služeb poskytovaných na porodnici a oddělení následné péče o novorozence /novorozenecká JIP/ snese ta nejpřísnější měřítka, a to jak po stránce odborné, tak i lidské. Přes komplikovaný porod proběhlo vše díky paní doktorce Pokorné v pořádku a následná péče o našeho synka byla na té nejvyšší úrovni.

Obě oddělení jsou ve zrekonstruovaných pavilonech s velmi příjemným prostředím a personálem. Vyjma jediného případu sestřičky na JIPce jsme se setkali jen s neuvěřitelně příjemným a vstřícným a láskyplným přístupem k našemu synkovi i k nám. Počínaje paní doktorkou Dubenskou a ostatními sestřičkami na JIPce, v čele se sestřičkou paní Šolovou a konče sanitární pracovnicí. Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen a za dobu svého života jsem se s podobným přístupem v nemocnicích zatím nesetkal. Je vidět, že na těchto odděleních pracují doktoři a sestřičky, kteří chápou své zaměstnání jako poslání a službu druhým a dělají to poctivě a s láskou.

Jen tak dál! Mohu vřele a jen doporučit!

Personál: MUDr. Pokorná, MUDr. Dubenská, sestřička paní Šolová a další a další Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Sion 22.01.15 napsala :

S porodnicí jsem byla moc spokojená. Tak nějak jsem toužila rodit zrovna s paní doktorkou Stropkovou a Pokornou a ono se mi to splnilo. :) Obě jsou moc příjemné a opravdové odbornice. Sestřičky byly taky super.

Můžu říct, že celou dobou v průběhu porodu vládla dobrá nálada a příjemná atmosféra.

Na šestinedělí byli všichni také moc ochotní. Sestřičky se o nás hezky staraly. Jediné, co mi na pokojích vadilo, byl úklid. Ten by tedy zasluhoval větší pozornost!

Sestry z dětského byly také hodné a milé. I když je fakt, že se tam našly asi dvě, co mi úplně neseděly. Ale to je asi všude.

Určitě jsem neudělala chybu, když jsem zvolila Jindřichohradeckou porodnici.
Už se těším až tam budu rodit po druhé. :)

A mimochodem, byla jsem příjemně překvapená kvalitou jídla. A ještě víc tím, že jsme si mohli jak oběd, tak večeři vybrat ze dvou jídel. :)

Maminky nezapomeňte, že vše je také o komunikaci. Takže se pořád ptejte a ptejte, rádi vám na vše odpoví a se vším pomůžou. :)

Personál: MUDr. Stropková, MUDr. Pokorná; sestry Petržílkováa Bredlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co doporučit maminkám? Hlavně klid, pohodu a dobrou náladu. Pak vše poběží jak po drátkách. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si pro sebe vezměte minimálně dvě balení poporodních vložek Batist (jsou opravdu nejlepší a oceníte je i doma) a čaj pro kojící maminky. Také jsem byla spokojená s Inkontinenčními fixačními kalhotkami Molipants soft - dokonce si je chválili i v porodnici. :)
Pro miminko pak dudlík, rukavičky (kdyby mělo dlouhé nehtíky, aby se nepoškrabalo) a mastičku na zadeček (třeba bepanthen ;)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 19.10.14 napsala :

Rodila jsem tam letos v srpnu.

Personál naprosto ochotný, příjemný. Všechno mi vysvětlili, sestřička Amálka se mě chodila neustále ptát, jestli je vše v pořádku, a kontrolovat mě. Vodu mi pustila MUDr. Alena Derbak (nejlepší gynekolog!) a o pár hodin později ji vystřídal MUDr. Doucek (zkušenost z loňského roku nic moc :-)), který kupodivu byl teď veselý a velmi vtipný.

Rodila mě PA Sedláková. Nástřih nebyl potřeba díky Epinu. Překvapilo mě, že to znají, a byla jsem i pochválená při tlačení. Takže doporučuji. Porod trval od začátku bolestí necelých 5 hodin a ani minutu jsem nezapochybovala o špatném výběru porodnice.

Na oddělení šestinedělí už to taková lahoda nebyla, jen co se týká spolubydlící. Ale to si člověk nevybere. Sestřičky laskavé - některá méně, některá více. MUDr. Karádyová, která prohlíží miminka, je pečlivá a příjemná. Co se týká jídla, tak to mi nijak nevadilo.

Personál: PA Sedláková, MUDr. Alena Derbak, MUDr. Doucek, MUDr. Karádyová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodní sál stačí ručník, Lactacyd, vložka, kalhotky, žínka, pití. Na předporodním oddělení jsou vložky k dispozici. Na šestinedělí si s sebou přibalit spoustu vložek, starší ručníček, plínky pro miminko. Snad jsem na nic nezapomněla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 13.10.14 napsala :

Rodila jsem zde před 17 a 14 lety a už tenkrát bylo vše v naprostém pořádku. Před pár lety jsem si říkala, že se sem už asi jako rodička nepodívám, ale pěkně jsem to zakřikla. Nyní mám 1 měsíc do porodu mého třetího potomka a druhého syna. Vzhledem ke zdravotním problémům docházím do rizikové poradny. Přístup personálu na porodnici - paní doktorka Pokorná je velice příjemná, pečlivá, vše vysvětlí, poradí. No co dodat? Už teď se těším, až mrňousek bude na světě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Gabrielaaa 02.10.14 napsala :

Tak jsem i druhého syna porodila zde a mohu říct, že jsem stejně jako poprvé byla velmi spokojená.

Skvělé PA, které o mě pečovali doslova jako o vlastní. Doktorka to k porodu tentokrát ani nestihla, ale PA mě odrodila bezvadně a krásně zašila. Také se zde velmi zlepšila strava, i když pro kojící matky asi nic moc, ale podle mě je to miminku v prvních dnech jedno, jestli matka sní čerstvý rohlík nebo ne.

Za mě samá chvála, domácí prostředí, klid a žádné takové ty sociální případy maminek, se kterými by s člověk bál sdílet pokoj jako to chodívá v Českých Budějovicích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe určitě vložky a kojící čaj, cukr je na pokojích.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Terrinka93 21.07.14 napsala :

S přípravou jako takovou nemám zkušenost, jelikož jsem po přívozu do porodnice šla asi do deseti minut na sál na akutního císaře. Všechno bylo fajn, až na tu nepochopitelnou stravu pro kojící, ale dalo se to.

Personál skvělý kromě jedné sestry na porodnici - starší, kudrnatá, věčně nafuřená. Bohužel (bohudík) si jméno nepamatuji. Ale jiná taková tam nebyla, tak si myslím, že se dá snadno rozeznat. Té je lepší se na nic neptat o nic nežádat, kouká pak jak sůva. Jinak žádný strach.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na všechno se zeptejte, po císaři si nevěřte tolik jako já a nevydávejte se na dobrodružnou cestu směr koupelna sama. :-) Málem jsem tam sebou sekla a nikdo kolem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojící, kapičky espumisan, vložky. Jinak asi klasika.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Lean 18.06.14 napsala :

Sice jsem zde rodila téměř před třemi lety, ale stále na to ráda vzpomínám.

Malý se narodil nečekané v 33+4. tt. Nebyla jsem ohlášená, má ošetřující lékařka mě tam poslala na krátkou hospitalizaci. Po vyšetření mi řekli, že začíná porod, snažili se ho ještě zastavit. Bohužel jsem na medikaci nereagovala, tak jsem po dvou hodinách musela na císaře. Malý byl koncem pánevním. Vše bylo strašně rychle. Malého nakonec nemuseli ani převážet do CB.

Po císaři mě dali na gynekologii a pak jsme ještě tři týdny leželi na JIPu. Měli jsme tam úžasnou péči a i to jídlo mi chutnalo. Všichni doktoři i sestry byli velmi milí a ochotní.

Nemohu tedy hodnotit porodnici jako takovou, jelikož jsem se tam vůbec nedostala, ale neplánovaný porod nedonošence zvládli skvěle. Ještě jednou jim všem moc děkuji.

Personál: MUDr. Písecká, MUDr. Surdová, MUDr. Dubenská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Aninkaaa 28.05.14 napsala :

Rodila jsem letos v únoru v této porodnici poprvé a byla jsem velice mile překvapená. U porodu jsem měla strašně hodný personál a paní doktorka Šteflová byla prostě úžasná. A také chci poděkovat paní dětské doktorce Dubenské, která se mi stále stará o mojí malou. Velké díky všem. :)

Personál: MUDr. Šteflová, MUDr. Dubenská Nahlásit
neutrální
Porodnice Jindřichův Hradec - hancam 21.05.14 napsala :

Až na tu stravu to šlo.

Personál: MUDr. Šteflová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 04.11.13 napsala :

Až na to jídlo si nemůžu stěžovat, vždy byli ochotní a pomohli.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Ivvkaa 04.10.13 napsala :

Rodila jsem plánovaným císařským řezem. Na monitor jsem docházela již měsíc před termínem porodu, všechen personál porodních sálů opravdu byl velmi milý.

Prostředí v porodnici velmi hezké, s oddělením gynekologie absolutně nesrovnatelné, ale přece jen v dnešní době 3lůžkové pokoje (navíc po rekonstrukci) jsou trošku zarážející. Vzhledem k tomu, že jsme rodily císařem dvě v jednom dni, mou žádost o nadstandard mi sestřička vlídně zamítla - pochopila jsem, že pro ně je lepší mít nás pohromadě. Co bylo hrozné, byla postel. Takový způsob stlaní, kdy je po celé délce matrace igelit, je dost šílený. Nedovedu si představit, jaké to bylo v letošním létě, kdy bylo 40 ve stínu. Já rodila v září a i tak jsem byla stále zpocená jak myš.

Personál na oddělení velmi milý - jak sestřičky na šestinedělí, tak dětské sestřičky, lékaře nevyjímaje. Ovšem je to nemocnice „klasického“ rázu, tzn. první budíček v pět, pak se po půl hodinkách střídá měření teploty, injekce, stlaní, snídaně, vizita na maminky, pak na miminka. Myslím, že žena po porodu a „čerstvé“ miminko by uvítaly trošku klidu. A také strava strašná - zásobování z domova nezbytné. :) Na druhou stranu, ono to asi v jiné porodnici nebude jiné, to by muselo být zřejmě soukromé a draze placené zařízení.

Suma sumárum - lékařská a ošetřovatelská péče skvělá, jen překonat ty zvyklosti z dob „socialistického zdravotnictví“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách nemocnice je seznam věcí, co s sebou do porodnice, když se tím budete řídit, bohatě postačí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 25.07.13 napsala :

Rodila jsem zde v listopadu 2012. Porod byl vyvolávaný, a proběhle téměř bez komplikací. Jediná komplikace byla celková narkóza na šití. Všichni pracovníci oddělení se mi věnovali a vždy odpověděli na mé dotazy.

Sestřičky na oddělení se chodily pravidelně ptát, zda něco nepotřebuji a ochotně mi poradily s kojením (hlavně sestra Foglová). Jediné negativum je jídlo, to byl oříšek. :-(

Tuto porodnici doporučuji na sto procent a druhé dítko půjdu jednou rodit určitě do JH.

Personál: MUDr. Pokorná, as. Váchová, Sedláková, Šimánková, sestra Foglová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - MONIKA POUZALOVÁ 17.07.13 napsala :

V hradecké porodnici jsem rodila před 12 dny. Jela jsem tam s hrůzou, protože mě každý strašila říkal, že jsem blázen, že by tam žádná nerodila. Já byla maximálně spokojená. Sestřičky i lékaři byli všichni opravdu hodní.

Jediný problém jsem měla s tím, jak poznat na personálu, kdo je kdo. Jídlo byl také problém - kuchyně opravdu asi neví, jak se těhotné a ženy po porodu stravovat.

Ale jinak vše opravdu super. Ničeho se nebojte a já tímto všem děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si svoje oblečení na miminko, to z prádelny je moc naškrobené a zaprané.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Loudalka 06.07.13 napsala :

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti s porodem v porodnici v JH. Vím, že řada maminek má o ní špatně zprávy a raději odchází do jiné porodnice. Já musím říct, že práce celého personálu pod vedením nového pana primáře MUDr. Jiřího Štětky nemá chybu. Všichni jsou ochotní, vyslechnou přání maminek a všude panuje výborná nálada.
Já rodila plánovaným císařským řezem a přístup všech lidí okolo mne mě jen utvrzoval v tom, že jejich práce je plněna svědomitě a pečlivě. Císařský řez prováděl pan primář spolu s MUDr. Alenou Derbak. Kdykoliv jsem s nimi mluvila, tak nejen že nic nezanedbali, ale také vytvořili úžasnou atmosféru - jak na sále, tak na pokoji apod. A tímto jim moc děkuji.

Měla jsem zaplacený nadstandardní pokoj, což bylo úžasné vzhledem k návštěvám, které mohli za mnou až na pokoj. Což jsem hlavně po císaři s rozřezaným břichem ocenila. Návštěvy maminek, které jsou na normálním nenastandardnim pokoji mohou pouze na chodbu.

Takže za mě vřele tuto porodnici doporučuji. Jen to kojení by se u nás v porodnici mělo více podporovat, zvlášť u maminek (jako já), které mají s laktací problémy.

Personál: MUDr. Jiří Štětka, MUDr. Alena Derbak

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěřit pomluvám o JH porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přečíst si doporučený seznam věcí na stránkách JH porodnice - www.hospitaljh.cz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Mony28 02.07.13 napsala :

Mohu jen pochválit. Rodila jsem zde v roce 2011 a chystám se rodit zde i letos. Hezké prostředí, vstřícný personál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - xxadulka 04.06.13 napsala :

V Jindřichově Hradci jsem porodila 27.5.2013 holčičku a byla jsem maximálně spokojená jak s personálem na porodním sále, tak se sestřičkami na oddělení. Všichni byli vstřícní, snažili se ve všem pomoci a když to šlo, tak i vyhovět.

Než se malá narodila, tak jsem byla na sále na natáčení od cca jedenácti hodin v noci a sestřičky neměly vůbec žádný problém s tím, že je tam v noci někdo „otravuje“, ale byly celou dobu se mnou. To samé bylo během celého porodu.

Na oddělení se několikrát během dne chodily ptát sestřičky jak na maminky, tak na děti, zda něco nepotřebuji. Bez jakýchkoli řečí pomohly s kojením.

Za sebe musím říci, že ač jsem měla strach v této porodnici rodit, protože minulé zkušenosti nebyly úplně dobré, tak opravdu mohu jen doporučit.

Personál: MUDr. Pokorná, primář MUDr. Štětka Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Meriiiie 07.01.13 napsala :

Rodila jsem zde v září 2012 a porodnici mohu doporučit. Za celé těhotenství jsem tu ležela dvakrát s vysokým tlakem, a tak jsem měla možnost ležet na staré gyndě (tam je horší prostředí). Když jsem nastupovala na vyvolání kvůli vysokému tlaku, ležela jsem již na porodnici. Je zde moc pěkné prostředí, příjemný personál (jak gynekologické, tak dětské sestry). Nemohu si stěžovat ani na lékaře. Lékaři se snažili vždy všechno vysvětlit. U porodu jsem měla MUDr. Šurdovou, které jsem vděčná, že mě nenechala dlouho trpět. :) Porodní asistentky byly všechny příjemné a laskavé.

Co hodnotím záporně je strava. Jako dieta po porodu omáčka s hráškem a mrkví? Chudáci naše malé děti. Prý bylo hned vidět, které maminky to snědly, aniž by si uvědomily, že hrášek nadýmá.

Personál: MUDr. Šurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Bodlinkaa 02.01.13 napsala :

Mohu jen doporučit. Rodila jsem posledního října. Byla jsem přijata tři dny po termínu na vyvolání kvůli vysokému tlaku. Po tabletách na vyvolání se ale vůbec nic nedělo, ani když mi praskla voda. Porod nakonec skončil odpoledne sekcí, ale jsem ráda, že mě nenechali moc dlouho trpět, když se nic nedělo.

U porodu byl primář Dejmal a paní doktorka Šurdová. Někdo na primáře nadává, já mu nemůžu nic vytknout. Před samotným porodem kolem mě skákaly PA Kosová a Váchová, mockrát jim děkuju. Jediné, co musím vytknout, je, že mi daly klystýr a špatně se domluvily, protože mě pan doktor chtěl prohlídnout a chvátal k akutní sekci. Takže mě pomalu ještě s hadicí hnaly na záchod a tam pro mě pořád chodily, ať už jdu. Ale to je opravdu jen detail.

Na šestinedělí všechny sestřičky super, moc ochotné. To samé platilo i o dětských sestrách. Pořád chodily a ptaly se, jestli něco nepotřebujeme. Malého jsem měla hned druhý den u sebe a byla to nádhera.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 01.12.12 napsala :

Porodnice pěkná, asistentky hodné a ochotné. Jen jestli vás bude rodit primář Dejmal, tak si vyžádejte někoho jiného. Já to neudělala a rodila jsem 14 hodin. To bych přežila, ale pan primář si chtěl odrodit rychle, a tak mi píchl vodu, i když jsem stále měla velký čípek. Nebudu to tu líčit, ale musela jsem si počkat, až se milostpán napapá, aby schválil sekci.

Jinak na šestinedělí by to bylo fajn, jen kdyby měli pořádné odsávačky a nebo dostatek kvalitních odsávaček. Půjčily mi křáp a já odcházela s bradavkami plnými hnisu a prsa jako dva kopačáky, protože jsem nic neodsála. Při druhém dítěti budu chytřejší.

Personál: primář MUDr. Dejmal

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

elektrickou odsávačku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - hanulka 06.08.12 napsala :

Opět jsem se rozhodla rodit v této porodnici.

Musím ji hodnotit více než kladně. Rodila jsem plánovanou sekcí. Skvělý a ochotný personál. Jak co se týká porodu, tak i na oddělení šestinedělí, tam sem ani nepotřebovala moc s něčím radit, takže všechno proběhlo O.K.

Milé sestry, zkrátka ani jeden negativní zážitek!!!

Nechápu, jak někdo může preferovat jihlavskou porodnici před JH…párkrát jsem ležela i na gyndě v Jihlavě a opravdu velký rozdíl v přístupu..Naprostá spokojenost.

Personál: Mudr. Šteflová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - jakato3 18.04.12 napsala :

Milé nastávající maminky,ráda bych se podělila o své zkušenosti s touto porodnicí.Své první dítě(dcera 3,5 roku) jsem rodila v Českých Budějovicich a nemohla jsem si stěžovat.Proto když jsem vloni znovu otěhotněla,velice dlouho jsem se rozmýšlela o místě kde svého potomka porodím.Z internetovích diskusí,jsem měla z jindřichohradecké porodnice veliký strach.Nakonec jsem si řekla že je to stejně jedno a i kdyby to bylo horší,tak těch pár dnů to vydržím.K mému velkému překvapení došlo již na příjmu.Na porod to nevypadalo,ale pro jistotu si mě tam nechali.Všichni byli velice milý a ochotní.Byl to pátek a sloužil pan primář.Jelikož to byl můj druhý porod,tak druhý den po domluvě s panem primářem mi porod vyvolali.Porodní asistentka Kristýnka Mošová,jí velký dík,se mnou byla po celou dobu a i mě s primářem odrodili.Už to zkrátím,prostě naprostá pohoda.Mohla za mnou jakákoli navštěva,sice jen na chodbu,ale jinak super.Jídlo hrůza,ale na jakém oddělení není :-)?Doktorky,sestřičky i ostatní personál naprosto skvělý.Pokoje max. po třech ale dobře vybavené.Cokoliv jsem potřebovala tak mi vyšli vstříc.I přes to,že v celé nemocnici,tedy i porodnici byla obrovská kontrola a všichni z ní byli velice nervózní.Takže ještě jednou veliký dík všem kteří měli od 17.2. do 22.2. 2012 služby. S pozdravem Jana Trachtová.

Personál: Primář Dejmal, PA Kristýna Mošová,Kuželová,Soukupová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a mobil.Všichni chtěj hned vědět jaké to miminko je :-))).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Netahejte toho zbytečně moc,odsávačku,oblečení a drogeri na mimi(plenky a ubrousky svoje)jsou erární a používají značkové výrobky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - MuffinkaM 06.04.12 napsala :

Vybrat porodnici není zrovna lehké. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro JH. Byla jsem maximáně spokojená. Bylo o nás výborně postaráno jak v průběhu porodu, tak následně. S manželem všichni bezproblémů komunikovali. Porod nebyl zrovna krátký a hladký, vystřídaly se dvě směny a u obou vše v pořádku. Na 6tinedělí se nám neustále někdo věnoval, kontroloval, zda nemáme problém nebo dotazy. V případě potřeby opakovaně pomohli s koupáním atd.. Ráda se sem zase vrátím, až to bude aktuální.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, že by personál něco podcenil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko jen plenky a ubrousky a event. vlastní dudlík, jinak je všechno k dispozici. A pro maminku poporodní potřeby, zábava není třeba - novorozeně je velice dobrý pořad. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - LN 16.03.12 napsala :

Rodila jsem v JH porodnici na konci února a všem ji mohu jen doporučit. Přímo dole v porodnici jsem byla dva dny, vystřídaly se na mě tři směny, než jsem porodila a přístup veškerého personálu byl naprosto úžasný. Ocenila jsem i, že během první doby porodní mě nechali s manželem a zasahovali jen minimálně (monitor, vyšetření). Zkusila jsem si novou vanu - je úžasná, měla k dispozici vše, co jsem potřebovala. Okamžitě po odstřižení šňůry mi dali miminko na břicho, pak proběhlo standartní ošetření mimča a následně mi ho přiložili k prsu.
Na oddělení šestinedělí jsem byla hospitalizována 14 dní před porodem kvůli komplikacím a tak jsem zde personál už znala. A ani po porodu jsem nebyla zklamaná. Přístup byl naprosto profesionální. Sestřičky všechny velmi ochotné, přívětivé, vždy poradily, vysvětlily. Nechápu, že zde někdo píše, že mu nebylo vysvětleno kojení apod. - já ten problém neměla. Při každé kontrole se mě ptali, zda něco potřebuju. Tak nevím, zda to u stěžujících si není spíše o tom „líná huba…“. Dětské sestřičky byly také vzorné, na začátku vše vysvětlily a pak jsem se o malou starala prakticky bez dozoru a bez problémů.
Abych nepsala jen klady - problém zde je jídlo, nečekala jsem žádné zázraky, ale něco skutečně nešlo pozřít. Navíc mi bylo hodně líto, že se nebere ohled na to, co kojící žena může a co ne. Takže co se jídla týče, byla skutečně potřeba pomoci blízkých… Jednou mě také rozladila uklízečka (zřejmě zastupovala, mladší holčina), která přišla ve chvíli, kdy jsem kojila a otočená ke dveřím. Nechala dveře dokořán a velmi, velmi pomalu uklízela. Když opomenu ztrátu soukromí (nejsem žádná stydlivka, ale přišlo mi to nevhodné), tak byl také docela velký průvan.
Nutno ale dodat, že jsou to s prominutím prkotiny. Z Jindřichohradecké porodnice jsem odcházela plně kojící, se seběvědomím, že o mimčo se zvládnu postarat a s pocitem, že jsem udělala velmi dobře, že jsem se rozhodla právě pro Hradec a ne pro ČB.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se ničeho nebát, s humorem jde všechno líp.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: vložky, alespoň 3 noční košile,síťované kalhotky, vodu, nafukovací kruh, časopis, jemný toaletní papír.
Pro malé: jednorázové pleny (bavlněné jsou k dispozici), vlhčené ubrousky, bepanthen

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 16.02.12 napsala :

Já bohužel tak dobrou zkušennost nemám;( rodila jsem císařským řezem…nikdo mi neřekl, jak mám po operaci cvičit, jak se starat o jizvu, která mi nakonec zhnisala kvůli alergii na materiál kterým mě šili…hnisalo mi to už když jsem odcházela.nikoho to nezajímalo.co se týče sestřiček na šestinedělí?jsou tam pouze dvě, které vám pomůžou…pokud tam budete rodit, modlete se, aby jste tam měla tyhle.já zažila i to, že když jsem chtěla poradit s kojením, dostala jsem odpověď, že doma mi také nikdo neporadí.nehledě na to, že prcky dokrmují z kojen. lahví a ti pak nechtějí sát z bradavek.raději nebudu ani psát, čím je dokrmují.pokud můžu poradit nastávajícím maminkám,nevěřte recenzím.já tak dlouho vybírala, až jsem přebrala.na jindř. hradec jsem četla jen to nejlepší…můj zážitek tomu opravdu neodpovídal.přeji všem nastávajícím maminkám, aby měly lepší pobyt v nemocnici než já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuráž..nebojte se ozvat

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 10.02.12 napsala :

V květnu 2011 jsem rodila plánovaným císařským řezem a opravdu si nemůžu na nic stěžovat. Příjem ok, prostředí krásné, nové, čisté, příjemné barvy, pokoje pěkně vybavené, takže se člověk cítí jako doma. Personál profesionální s idnividuálním přístupem. Měli jsme problém s kojením, ale právě díky ochotnému a trpělivému personálu se nám podařilo zvládnout a kojíme ještě teď. Prošli jsme též nedonošenecké odd. (novorozenecká žloutenka) a tam platí pro personál a lékaře snad ještě větší dík. Ochota, empatie, profesionalita! Tohle si myslím není vždy a všude samozřejmostí. Samozřejmě ne všichni, ale dost sestřiček pracuje nad rámec svých povinností. Kamarádka, která tam též rodila to krásně nazvala, že se tam citíla jako na dovolené, ze které si přivezla miminko. Takže asi tak - můžu jen doporučit a příště určitě tam a ne jinam!

Personál: Řehovská, Dubenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 10.02.12 napsala :

Dobrý den,v této porodnici jsem rodila v dubnu 2010,porod mi trval 19hodin a i přes všechnu snahu doktorek jsme museli odjet na operační sál(sekce)Můžu říct,že po celou dobu se mi plně věnovali.(asi taky proto že jsem ten den rodila sama:))Prcek mi nedorotoval a pak se tam ještě otočil,takže mi ho pani doktorky zkoušeli otáčet,ani skákání na míči nepomohlo a já už byla taky k.o. takže se jelo na sekci.Na sále musím říct prima parta,nemůžu si stěžovat.Sestry co se starají o maminy ůplně super,ale na šestinedělí to bylo horší,nebýt tam jedné mladé černovlasé sestry,tak asi podepíšu revers a jdu domů,protože oni si snad myslí,že od přírody každá mamina hned umí kojit atd.Byl to stres.snad se to tam od té doby zlepšilo,protože i přes to všechno kdyby náhodou bylo druhý mimčo jdu tam zase.Protože podle mě je úplně jedno,kde rodíte.Pokud máte špatnej porod,tak je prostě špatnej a nikdo s tím nic neudělá.A je jedno kde ležíte.Ještě jednoou moc děkuji P.doktorce Písecké a Peroutkové za velkou trpělivost se mnou,protože to se mnou taky neměli jednoduchý:))

Personál: Písecká,Peroutková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,vložky:))

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 04.02.12 napsala :

Dobry den,
v teto porodnici jsem rodila v roce 2010 a jako prvorodicka rikam: UZ NIKDY VIC!!! Porod jsem mela vyvolavany jelikoz mi praskla plodovka a asi po 40hod se stale nic nedelo zadne bolesti jsem nemela. Vlastne mi ani nikdo nerekl, co bude nasledovat jen si po prohlidce primarem pro me prisli s tim ze se jde na sal. Tam jsem dostala kapacku a s prvnima bolestma zjistila ze jdu vlastne rodit. Bolesti byli hrozne a vety pronasene arogantnim tonem typu: zvladly jsme to vsichni zvladnete to taky nebo na co si stezujete co maji rikat ty co rodi 18hodin mi opravdu nedodavaly!
Byla tam i asistentka, ktera byla mila a byla mi pri nejvetsich bolestech oporou ale bohuzel uz jsem si v te pro me tezke situaci nevsimla jeji jmenovky i tak ji patri me VELKE DIKY! Jenze ty spatne vzpominky prevladaji… :-(
Na oddeleni sestinedeli taky zadna slava. Prinesli mi dceru na kojeni: lehnete si na bok, dejte ji prso. A sestra odesla… Dalsi veci bylo,ze tam clovek nerozezna detskou sestru od zenske.
Budu-li mit druhe dite tady urcite rodit nebudu.

Prispevek vkladam anonymne, protoze zde nemam profil.

Personál: Gašpárková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevne nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - cline 05.01.12 napsala :

Zdravím,
obě dvě své dcery jsem rodila v Jindřichově Hradci(leden 2009 a březen 2011) a nemůžu si na nic stěžovat. U první dcery mi praskla voda, ale kontrakce jsem neměla, takže byl porod indukovaný. I přesto vcelku rychlý a pohodový. U druhé dcery byl porod naplánovaný, protože jsem měla po termínu. V obou případech jsem měla štěstí, že jsem ten den rodila jediná. Takže se mi všichni věnovali, PA se chodily ptát, zda něco nepotřebuji, u druhého porodu mimo poslední hodiny a půl seděla na pokoji s vrchní sestrou Machovou a povídaly jsme si…Po porodu mi vždy donesli ještě oběd a nechali mě najíst :-D Manžel mohl být se mnou celou dobu. Opravdu porod i předporodní doba probíhala v hrozné pohodě a příjemné atmosféře. Při porodu mě všichni chválili a pomáhali co to šlo. Skutečně osobní přístup je myslím hlavní devizou tohoto oddělení. Jedinou vadou byla u první dcery nacpaná porodnice, takže na pokoji jsem byla se dvěma dalšími maminkami a v té době byly povolené návštěvy na všech pokojích, což nebylo zrovna ideální, když člověk přišel dvě hodiny po porodu na pokoj a bylo tam 10 lidí a žádné soukromí a klid. Proto jsem u druhého porodu od začátku trvala na nadstandardu. Nyní už ale návštěvy na pokoj nesmí, takže to asi není tak hrozné. Pro mne bylo náročné i to, že se člověk v noci nevyspal, každou noc plakalo jiné dítě. Na jednolůžáku mi nevadilo, že pláče dcera, protože to nikoho nerušilo a nebyla jsem z toho nervózní, jako u první. Sestřičky jak ženské tak dětské byly moc milé, stejně tak doktoři na vizitách. Například i nynější primář byl moc milý, když mě prohlížel u prvního porodu byl jak kakabus. Asi mu primářování svědčí :-D

Personál: MUDr. Šurdová, PA Machová, Vaníčková, Gašpárková a všichni ostatní z gyn-por. oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a rozmyslet si, zda radši nepřiplatit za nadstandard, za ten klid to stojí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost vložek a plen

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Gabrielaaa 13.12.11 napsala :

Rodila jsem tu dva dny, porod byl těžký a velmi bolestivý, a i přes to musím personál jen a jen vynachválit, všechny Pa a doktoři a doktorky co se na mě za ty dva dny vystřídaly byly prostě úžasný!! Podruhé jedu opět tam!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na oddělení 6ti nedělí pleny pro mimčo a hlavně kupu porodnických vložek které tam nedávají

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - IIvonn 03.11.11 napsala :

V Hradecké porodnici jsem 11.9. porodila čtvrtého syna. Jelikož mohu porovnat porod před 12ti lety ještě v Dačické porodnici,musím jen napsat, jak jsem byla překvapená příjemným prostředím a skvělým personálem. Takto příjemné prostředí vám zpříjemní i samotný porod, takže 1*.

Personál: Mudr.Šteflova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - pisina 05.10.11 napsala :

V porodnici jsem letos rodila a mohu jen doporučit. Rodila jsem tam již po čtvrté a kdyby nás už nebylo tolik,neváhala bych a jela rodit do této porodnice zas. Je to tam pěkné,zrekonstruované. Na personál mám jen samou chválu i na šesti nedělce klapalo vše. Péče sester je stoprocentní. Jen ta strava se tam nezměnila,to by chtělo vylepšit,ale jíst se to dá.:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Kiki188 21.09.11 napsala :

Zdravím,
rodila jsem v Jindřichově Hradci v letošním roce svého prvorozeného syna! Co se týče porodu, měla jsem ho vyvolávaný po předchozí domluvě, protože malýmu se nechtělo stále na svět,vše proběhlo v naprostém pořádku, porod byl rychlý a bezproblémový, sestřičky i paní doktorka, bohužel nevím její jméno, ale byla skvělá, mladší dlouhovlasá tmavovláska a pan primář byl taky super,a ještě mladoučká doktorka blondýnka,která chodila na šestinedělí na kontrolu po porodu,také skvělá!

Jediné, co bych vytkla je to, že pokoje jsou po 3 a společná koupelna s dalším pokojem. Co se týče sester na šestinedělí, jedna tam byla hodně nepříjemná a vysazená na prvorodičky, ale ostatní byli fajn ,akorát tam měli v té době hodně porodů a skoro vůbec se nám nevěnovali, hlavně prvorodičkám, z čehož jsem byla zklamaná! Jinak bych tuto porodnici doporučila, kdyby tam nebylo té jedné sestry, která mi tam znepříjemňovala pobyt, bylo by vše v pořádku!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sílu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si vše kromě látkových plen,oblečení(i když v dobrém stavu oblečky nejsou),mýdla a olejíčku pro miminka.Jinak pro sebe vše až po toaletní papír!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - mitulinka 13.04.11 napsala :

ahojky, rodila sem v porodnici minulý rok v srpnu, bylo to všechno bezvadný, vše mi krásně vysvětlili co se bude dít, prostě sem byla spokojená, nabízeli tatínkovi přestřihnutý pupeční šňůry, nemám nic zaporného na tuto porodnici. jelikož sem pak už neměla sílu tlačit, tak mi vyhoržovali kleštěma, tak mi moje sestra hopsla na břicho a malej byl venku. jsem za to moc ráda. nebojte se…je to tam krásný prostředí, pokoje taky super.

Personál: dr. Písecká, dr. Toms-primáš dětského oddělní, as. Machová a další...

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně síly

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Martyy 05.04.11 napsala :

Zkušenost s J.Hradeckou porodnicí je výborná.Byl mi doporučen císařský řez,jelikož byl prcek moc velký a já mála.Tým který mě operoval,moc jim DĚKUJI.Vše bylo profesionální říkali mi co zrovna dělají a pak mi ukázali miminko.Sestřičky se vždy zeptali jestli něco nepotřebuji prvotřídní péče.Mrzí mě že nevim jejich jména,ale tímto jim také moc DĚKUJI.Pokud se poštěstí a budu mít 2 miminko jdu rodit opět sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvládnete to :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

3× kalhotky sítované se mi osvědčili,
3× balíčky porodnických vložek
2× ručníky
ponožky
přezuvky
2× košili
doklady
hřeben
lůj na rty
hygienické potřeby(šampon,mýdlo…)
pro miminko:plínky,ubrousky.(oblečení,mydlo,olejíček atd..pro miminko tam ma

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - MsStaceyn 14.03.11 napsala :

Paní doktorka Řehovská byla moc fajna vůbec všechny asistentky. V porodnici jsem se cítala dobře až na to jídlo.. to se nedalo.

Personál: mudr Řehovská, as. Gašpárková, as. Mošová, as. Špačková a Bredlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně klid

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jindřichův Hradec - verča 3636 20.02.11 napsala :

Ahojky všem,rodila jsem před 11lety v J.Hradci a můžu říct,že ten zážitek mi stačil na celý život.Už by mě do J.Hradce nikdo nedostal.Porod proběhl v pořádku,ale pak mi nastaly komplikace a to,že nešlo zastavit krvácení,chápu,že se to občas stane,ale ,že mě nechají na několik hodin jen tak ležet,to jsem nepochopila.Bohužel pan doktor Pokorný,nevěděl co se mnou a tak museli zavolat jinému doktorovi MUDr.Kučerovi domu v noci,aby urychleně přijel mě zachránit,díky němu žiju,co jsem mu taky poděkovala na velké vizitě.Sice jsem dostala 2,5 l krve,ale naštěstí jsem tu.(Bohužel,MUDr.Kučera,už tam nedělá).Většina personálu nepříjemných,dostala jsem vynadáno i za to ,že jsem si neřekla o gel na modřiny,které jsem měla po nekonečných injekcích.Nynější lékař mi řekl,že se od té doby hodně změnilo,jiný personál,jiné prostředí,ale teď čekám druhé dítě a rozhodla jsem se pro Pelhřimov.Tak držím vám palce pro všechny,které se rozhodly pro J.Hradec,ale nenechte se ode mně odradit,napsala jsem jenom vlastní zkušenost.

Personál: MUDr.Pokorný Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Anonymní 25.01.11 napsala :

jsem prvo rodička a měla jsem krásnej porod bez komplikaci dobře se omě starali sesřičky dobře semi postarali o holčičku mají tam krasnej porodní sál vybavenej pokoj nadhernej vyhled ven a příjemní lidi nemužu si vubec stěžovat bla jsem tam spokojená že mi pomohli a že jsme obě v pořádku

Personál: vaničkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě doporučuji do J.H. byla jsem spokojená

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nezapomn te si vzit plenky ubrousky a jestli chcete detske oblecky jinak je tam maji a ne limodu to nesmite jen vodu neperlivou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - LenkaTrachtova 20.09.10 napsala :

Rodila jsem v Jindřichohradecké porodnice obě svoje děti. První v roce 2003 dceru Sáru. Narodila se o měsíc dřív, ale porod proběhl naprosto v pořádku. Personál skvělý, užasné sestry. Hlavně při čekání na porod mi to velmi usnadnili. Strávili jsme s dcerou v nemocnici 12 dní. Na nedonošeneském oddělení se nám velmi věnovali. Díky sestrám jsme bez problémů zvládli kojení. I když poprvé mi dceru přikládali až 4 dni po porodu. Nakonec nám kojení vydrželo 18 měsíců. Syn se narodil o 3 roky později. Stejné zkušenosti jako u prvího porodu. Každému mohu tuto porodnici jen doporučit

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Spellinka 02.05.10 napsala :

S porodnicí jsem byla celkem spokojená.Určitě by to bylo lepší,kdybych byla v nové části pavilónu,ale bohužél v den mého porodu bylo narváno.Lékařky a porodní asistentky byly prostě úžasné.Všichni moc pomáhali.Za což jsem jim velice vděčná.Na oddělení šestinedělí byly sestřičky příjemné a ochotné,akorát některé dětské sestry nebyly příliš vstřícené a milé.Tak nějak se očekává,že jako prvorodička budete vědět o kojení a miminku vše.Jediné co bylo šílené tak to ta nemocniční strava :/.Ale jinak bylo vše ok

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - DEMMI 25.03.10 napsala :

Ahojky taky jsem rodila v porodnici v JH zrovna když jí otevřeli nově a můžu říct že jsem byla 100% spokojena,strašně příjemný personál o maminku se opravdu starají,takže já můžu všem maminkám jen doporučit.Tet čekám druhy mimčo a půjdu tam znovu,akorát bych se chtěla někoho zeptat kdo tam rodil tet někdy,jestli mohou byt na porodním sále gelové nehty,už je mam dost dlouho a nechce se mi jich zbavovat,tak kdo má zkušenost písněte ju???Děkuji!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - hanulka 17.02.10 napsala :

Byla jsem zde maximálně spokojená!!!Peronál zde byl velice milý, zvlášťní poděkování patří i dr.Písecké, která byla u porodu. Byla ledově klidná a milá i přes mojí hysterii:-))
Na oddělení šestineděli byly nadherné pokoje,nové pěkné soc.zařízení i skvělá přebalovací místnost..Návštěvy neomezené, klid a soukromí. Na pokoji TV. Připadala jsem si, že mám zaplacený nadstandart. Navíc jsem sestřičky skoro pořád s něčím otravovala a nikdy mě s ničím neodmítly.Možná mi nesedla tak 1, max.2 sestřičky, ale daly se přežít a takové se asi najsou všude..Mohu jen doporučit.

Personál: Mudr. Písecká Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Sunnyside 12.01.10 napsala :

Já rodila v JH 2× sekcí a pokaždé jsem byla spokojená. Pokoje hezky vybavené, koupelna, příjemný personál, neomezené návštěvy, to jsem ocenila asi nejvíc. Miminko jsem dostala po císaři hned druhý den, nebyl to pro nikoho problém. Takže za nás taky 100% spokojenost. :-)

Personál: MUDr. Šteflová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Macík74 05.01.10 napsala :

Byla jsem velmi spokojená! Personál je naprosto perfektní. Slyšela jsem právě na Mudr. Drmota trošku negativních reakcí maminek, že nutí rodit maminky přirozeně.. i když to nejde… ale já jsem přesvědčená, že mě Vojtíška svým rozhodnutím zachránil! Měl pupečník kolem krku, do termínu porodu bylo ještě 15 dní! Trošku nepraktické se mi zdá, že když dostane miminko žloutenku stěhuje se maminka i s miminkem na oddělení pro nedonošence, což pro mě byl stres! Kterého jsem měla po porodu už tak dost! Takže to si myslím, že moc vyřešené není, ale je pravdou, že ty sestřičky na nedonošeneckém se nám velmi věnovaly! pomáhaly nám s kojením a vůbec byly opravdu velmi milé!!!! Díky nim jsme kojili 8. měsíců!!!

Personál: Mudr. Drmota Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jindřichův Hradec - Drogheda 28.12.09 napsala :

Hodne lidi se divilo, proc chci rodit v Hradci a ne v Budejovicich. A na 100% to byla dobra volba. Porodnice je zrekonstruovana a navic tech porodu tu tolik nemaji, takze jsem cely den byla na porodnim boxe divala se na televizi (mimi se narodilo az druhy den) a nikomu jsme neprekazeli.
Personal byl naprosto uzasny, vrely a presto profesionalni. Zvlaste patri velke diky pi. doktorce Pisecke, ktera mi svym humorem pomahalo prekonat to nejhorsi :-)
Takze priste jedine do Hradce. V budejovicich to bude vic jak v tovarne.. proste brano na kusy :-)

Nahlásit

Fotky z porodnice


1 komentář

Terezka se zlobí..

Terezka 18.12.2010

Rozálka

Rozálka

Oblékání

Ošetření

Rozálie - hned po porodu

pojedeme domů:-))

Tadeášek těsně po porodu

Preventivní fototerapie :D

Postýlky pro miminka
1 komentář

dětičky mají oblečení - dupačky, bodýčko, kabátek, a teplou zavinovačku, a...

pohled z druhé strany

místnost pro maminku a její doprovod

Přidejte Vaše fotky k porodnici Jindřichův Hradec.>

Děti z porodnice Jindřichův Hradec

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Jindřichův Hradec
Karolínka B. Karolínka
49 cm, 3540g 30.10.2018
Vikkula Stella nebo Jonáš neznámé 15.09.2018
NikolaBarborka Barborka
49 cm, 3500g 28.06.2018
JanicaNH Jindřichův Hradec Martin
54 cm, 4500g 04.05.2018
anonynka Jindřichův hradec Jirik
49 cm, 3490g 01.05.2018
denýsekp Jindřichův Hradec Vítek
49 cm, 3640g 09.02.2018
Mirca1234 Maxmilián
neznámé 01.01.2018
hancam Číměř Anička
neznámé 10.10.2017
hanca.cica Anna neznámé 10.10.2017
Lulu. Vojtik Eliška
48 cm, 3300g 31.08.2017
soona Počátky Kristián
49 cm, 2980g 08.08.2017
JankaKy Tomášek 49 cm, 1620g 01.08.2017
Safosent Ondrášek 49 cm, 3310g 07.07.2017
Kopretina1212 Praha Zoe Nechanická
31 cm, 720g 30.05.2017
Michaela medova Štěpán
51 cm, 3650g 22.04.2017
preedy Kateřina 49 cm, 3750g 22.04.2017
IlonaKar 37701 František 52 cm, 3400g 16.03.2017
Lulka24 Sebastian 50 cm, 3580g 02.03.2017
Delia Renáta Delia 48 cm, 2780g 23.02.2017
Kaaatuska Telč Victorie
48 cm, 2860g 02.01.2017

Rodily v porodnici Jindřichův Hradec

Chystají se rodit v porodnici Jindřichův Hradec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Jindřichův Hradec (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Jindřichův Hradec?