Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Rodičkám a jejich dětem se dostane v této moderně vybavené porodnici nejlepší péče. Připraveny jsou zde na porody od 32. týdne těhotenství.

Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové, případně trojlůžkové standardní pokoje. Přejete-li si pobývat v pokoji nadstandardním, k dipozici jsou celkem čtyři, z toho jeden je „speciál“, tzn. může v něm zůstat i doprovázející osoba.

V porodnici jsou k dispozici 3 porodní boxy. Jeden pokoj „čekatelský“ pro I. dobu porodní.
Během I. doby porodní lze používat různých relaxačních pomůcek a techniky (gymnastické míče, masážní pomůcky, žíněnky, muzikoterapie, teplá lázeň, aromaterapie).
Doprovod u porodu je možný - v porodnici akceptují jednu doprovodnou osobu.
Můžete také očekávat, že vám bude umožněno si vybrat porodní polohu, zvolit alternativní přípravu k porodu. Neomezené návštěvy na porodnici, otec u porodu, nebo předporodní psychoprofylaxe manželského páru jsou pak samozřejmostí.

Porodnice akceptuje porodní plán, pakliže jsou požadavky a přání v něm vyslovená přijatelná a neohrožují rodičku, či plod.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 65x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Štětka

Porodní sál: +420 384 376 309

Oddělení šestinedělí: +420 384 376 346

Příjmová ambulance: +420 384 376 185

Adresa: U Nemocnice 380/III, Jindřichův Hradec 377 38

URL: http://www.nemjh.cz/gyn

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jindřichův Hradec

134
11.08.20

Rodila jsem zde přirozeně v roce 2013 a již tenkrát jsem neměla za celou dobu porodu a pobytu jediný problém. Porod probíhal velice dobře a cítila jsem se v porodnici téměř jako doma. Syn byl na světě velice rychle a to i díky vaně, kterou jsem ráda využila. Nyní v červenci 2020 jsem zde přivedla na svět císařským řezem naší dceru. Jednalo se o plánovaného císaře kvůli otočení plodu KP. Rovněž si nemohu na nic stěžovat, jak císařský řez tak následná péče byla na vysoké úrovni. Pár dní po sekci se cítím snad lépe než po přirozeném porodu. Lékaři i sestry jsou velice profesionální a přesto dokážou udržet optimistickou náladu a neuvádějí rodičky do zbytečného stresu. I po císařském řezu jsem mohla mít dceru celou dobu u sebe (kromě asi 6 hodin první noc, kdy jsem byla unavená). Porodnice je to malá s rodinnou atmosférou, což mi maximálně vyhovuje. Určitě k mému pocitu dopomohl i nadstandardní pokoj, který jsem si přála a který jsem dostala. Rozhodně porodnici doporučuji jak pro přirozené porody, tak pro porody císařským řezem. Oba porody ve mě zanechaly krásné nezapomenutelné okamžiky.

1
20.05.20

V porodnici jsem rodila dvakrát, v roce 2017 a v roce 2020. Oba porody přišly o něco dřív, tedy nečekaně. Od příjmu až po samotný porod vše v pořádku, personál milý, chápavý a tolerantní. Žádné mučení a trápení. Bohužel šestinedělí nemohu posoudit, s oběma kluky jsme šla na nov. JIP. Tu mohu ale jen chválit, jak sestřičky všechny, tak i Mudr. Dubenská. Skvělá pece, vysvětlení a ochota.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné, co má porodnice uvedeno si s sebou vzít

01.05.20

Bohužel se musím přidat k těm, co na porod v této porodnici jen tak nezapomenou. Rodila jsem zde v únoru 2020. S odtékající plodovou vodou mě dovezla sanita v úterý večer. Nejprve jsem dostala seřváno, že všude „cintám“ plodovku. Jako prvorodičku mě mělo zřejmě napadnout, že poteče furt a taková kvanta. Poté jsem si vyslechla, co to mám za gyndaře, když ještě nemám stěr na streptokoka a ani jsem ještě nebyla monitoru. Trvalo dlouho, než jsem je přesvědčila, že nerodím v termínu, ale o 3 týdny dřív. Po utz jsem byla odeslána na pokoj, že uvidíme ráno. Ono se nic nedělo ani ráno, ani v poledne,… ze sestřiček jsem vytáhla, že 24 hodin bez plodovky je úplně v pohodě. Pak už bylo 48 hodin v pohodě a nakonec jsem slyšela, že hraničních je 72 hodin!!! Malý se nakonec narodil po 44 hodinách bez plodovky, 6 hodinách na oxytocinu a nepostupujícím porodu císařským řezem v 37tt. Já šla na oddělení šestinedělí a malý na nedonošeneckou jipku. Malého jsem u sebe vůbec neměla, i když už nebyl v inkubátoru. Složila jsem se totiž já. Už druhý den po porodu jsem cítila návaly horka. Horečku mi ale nikdy nenaměřili. Až poté, co mě během jedné noci roztřásla zimnice, kterou sestra vyřešila dekou navíc a paralenem, protože mi konečně naměřila teplotu, se začalo něco dít. Ráno hned odběry a odpo už antibiotika. Až za další 3 dny jsem se dozvěděla, že mám „asi“ zánět dělohy. Jednou sestrou mi bylo naznačeno, že si za to mohu sama, protože jsem tak tlustá, že se nemůžu pořádně umýt. Spíš to vyznělo tak, že jsem vodu nikdy neviděla. Nakonec jsem v porodnici strávila 12 dní - 10 dní od porodu. Domů jsem šla s antibiotiky a myšlenkou, že sem se už nikdy nevrátím. O malého bylo postaráno vzorně. Já si platila nadstandard a doktorku jsem viděla jen ráno 3 minuty, kdy koukla na jizvu a zase šla. Sestřičky byly různé. Jedny by snesly modré z nebe a druhé mé odpálkovaly tím, že se moc pozoruji. Kurnik, když mě léčí na zánět dělohy a při sprchování ze mě vypadne kus nějaké vaty, tak se moc pozoruju?! Domů jsem si taky dovezla „otlak“ na zadku, na který mi jedna z hodných sester dala ledovací pytlík. Z otlaku se udělala boule 5×7 cm, kterou mi chirurg musel rozříznout a vymačkat z ní 30 ml hnisu. Inu, špatně píchnutá injekce. Dle obvoďáka, který mě na chirurgii poslal, jsem zánět dělohy vůbec neměla a za komplikace mohla tato boule. Velmi chci ale ocenit operační tým. Opravdoví profesionálové! Laskavý přístup, vše vysvětlili, byla znát i starost o mě,… Je to prostě o lidech. Při kontrole po šestinedělí jsem se svého gyndaře ptala, jestli mu ve zprávě z porodnice píší o mém údajném zánětu dělohy. Prý tam nic takového nebylo, ani to, že mě tam dusili 12 dní… co dodat víc? Příště i kdybych měla jet taxíkem do Plzně, tak už mě v JH nikdo neuvidí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a pokud možno porod bez komplikací.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Připravit si větší množství košil. Já počítala se 4 dny pobytu, když jsem tam zůstala 12 dní, dokupoval mi košile kdo mohl. Na každý den by měla být čistá.

24.09.19

Dávám 4 hvězdy za odbornost a následnou péči na oddělení 6tinedělí, kde je personál vynikající a ráda bych ho v tomto příspěvku vyzvihla. Všechny sestřičky skvělý, lékaři milí.
Ovšem co se porodu týče - jsem hluboce zklamaná.
Rodila jsem v létě roku 2019. Byla jsem prvorodička.
Po příchodu do porodnice, což bylo ve velmi časných ranních hodinách s kontrakcemi po 3 minutách, jsem přišla na oddělení, manžela mi nechali za dveřmi, než sepsaly sestřičky anamnézu a vysetrily mě. Kontrakce se mi ale prodloužily na dobu po 10 minutách.
Přišla mladá paní doktorka, cizinka (což mi nevadilo), pozdravila, a otočila se ve dveřích, že přijde až se porod rozběhne úplně. Porodní sestra, nebudu raději jmenovat, mi vynadala, že špatně dýchám při kontrakcích, a že jsem jako nebyla na předporodních kurzech. No bohužel. Připadala jsem si jako hysterka, co tam leze moc brzo… Nu což.. Byla jsem otevřená na 2 prsty, takže prý času dost, nicméně porod se pomalu rozbíhal. Tudíž jsem šla podstoupit přípravu.
Po klystýru mi praskla voda, a porod byl do pár minut v plném proudu. Sotva jsem se doškrábala na kozu. Mezitím mi do kanyly pustily cosi, ani nevím, zjistila jsem to až po porodu. Nejhorší byla komunikace, paní doktorka se mnou neprohodila kromě pozdravu jediné slovo, byla jsem jak nějaká figurína. Sestra po mně akorát křičela „musíte, nesmíte, tady se držte,..“ nesnáším, když na mě někdo křičí. Sestra mi po celou dobu „skákala po břiše“. Nikdo se mi neobtěžoval ani říct, že už je hlavička venku. Díky bohu za tatínka u porodu.
Porod byl opět díky bohu velice rychlý. Ovšem placenta - další epizoda… Násilím ji vyrvaly ven, to už mi vůbec nikdo neříkal, co se děje, prostě debata sestry a paní doktorky, z toho jsem měla pochopit, že nastaly komplikace. Placenta se samozřejmě roztrhla a udělali mi kyretaž, manžel z toho měl chudák docela trauma, já díky bolesti také. Všechno bez anestezie, šití jakbysmet.
Nejhorší na tom všem byla ta „nekomumikace s pacientem“. Po tomhle zážitku jsem několik nocí nespala. Dodnes to mám před očima a dokonce i začínám chápat, proč čím dál více maminek rodí doma. Právě pro tohle příšerné zacházení a chování personálu. Věřím, že jsou to odborníci, věřím, že ví, co dělají, to chraň bůh, ale ten pocit nikdy nezapomenu. Nešlo o porod, ale tenhle strašný zážitek.
Paní doktorka (stejná) byla po celou dobu mého pobytu v porodnici s miminkem velice příjemná a ochotná, jen tedy bylo prostě znát, že sama nikdy nerodila. Sestřičku ze sálu, už jsem díky bohu neviděla, to bude má noční můra už asi napořád. Vybavení chválím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si na porodnici připravit pevné nervy a modlit se za směnu, kterou svým příchodem nebudete obtěžovat.

28.08.19

V porodnici jsem rodila v červnu 2019. Teď s odstupem času mohu hodnotit, že péči o mě, jakožto o rodičku, relativně zanedbali. Porod proběhl přirozeně, předčasně, po porodu mi nechtěla odejít placenta, což mladá, rusky hovořící paní doktorka s porodní asistentkou vyřešily tak, že mi ji za notného skákání porodní asistentky po břiše prostě vyrvali. Následně mě paní doktorka asi hodinu čistila, což neodvedla pořádně, protože jsem po skončení šestinedělí musela jít na revizi dělohy, kde mi odstranili zbytky placenty. Dále mě zaráží fakt, že když po několika dnech po porodu dělali kontrolní utz a již jiná paní doktorka tam objevila „něco“, tak mi doporučila pouze ležet více na břiše a dále nic neřešila. Nyní po revizi dělohy stále nejsem v pořádku a stále krvácím. To nemluvím o faktu, že když jsem se po porodu nedokázala sama vyčůrat, což jsem ani já sama ve sprše, jakožto prvorodička, bohužel nepoznala a měla jsem díky plnému močáku tak strašné bolesti břicha (v porovnání s bolestí při porodu nesrovnatelně horší), tak ani paní doktorka, opakovaně volána sestřičkou, nechvátala mě prohlídnout. Následně se mi díky neskutečně milé a ochotné sestřičce ulevilo, když ji napadlo mě vycévkovat a ze mě vytekl přes litr moči.

126
07.08.19

Rodila jsem v porodnici v březnu tohoto roku a mohu ji pouze vřele doporučit. Přestože jsme přijeli večer a porod se protáhl do ranních hodin, porodní asistentky byly velmi milé a příjemné. Neustále mě kontrolovaly, nabízely řadu možností na ulevení bolesti a měla jsem jejich neustálou pozornost a kontrolu.
Ihned, jak jsem požádala o epidural, přišel doktor Kopřiva se sestřičkou. Oba byli velmi příjemní, povídali si se mnou a snažili se odvést mé myšlenky od bolesti jinam.
Závěrečnou fázi si příliš nevybavuji, každá, kdo rodila, pochopí proč. Po narození dcery mi ji ihned dali na hruď a nechali několik minut, následně jí opečovala hned vedle lůžka dětská sestra. Po jejím očištění a oblečení mi ji ihned nechali přisát na prso, kde jsme takto strávily celé dvě hodiny nutného pobytu na sále pouze ve třech (já, dcera a partner). Oceňuji, že porodní asistentky rozsvítili pouze tlumené světlo a nechaly nás o samotě. Zásah paní doktorky Marešové nebyl nutný, stála pouze opodál, ale byla přítomna a kontrolovala na dálku.
Dále bych chtěla vyzdvihnout i velmi vstřícné chování vůči partnerovi.
Pobyt na šestinedělí jsem strávila na nadstandardu. Péče doktorů i sestřiček na výbornou. Všichni velmi vstřícní při jakémkoli problému a ochotní kdykoli pomoci.
Jediné jídlo nebylo příliš dobré, což je úděl asi většiny nemocnic.
S dcerou jsem byla od porodu s výjimkou jednoho povinného vyšetření nonstop, takže jsem byla spokojená a měla ji neustále u sebe.

Pokud se rozhodujete, zda rodit v hradecké nemocnici, rozhodně se nebojte a zvolte si tuto porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pročíst si seznam věcí, které byste s sebou měly mít v porodnici pro sebe a miminko. Sestřičky si trošku postěžovaly, že jsem jedna z mála maminek, která si s sebou přinesla všechny potřebné věci (kosmetika pro miminko, pleny, olejíček, apod.).

05.07.19

Ačkoliv jsem měla původně rodit v jiné porodnici, předčasný porod tomu chtěl jinak. Z porodnice jsem odcházela velmi mile překvapená. Rodila jsem zde v termínu 35+5, po odchodu plodové vody nakonec vyvolávaně.
Personál v průběhu porodu byl velmi milý, až mě překvapilo, kolik jich dohlíželo na průběh porodu, ale asi to bylo tím, že jsem rodila předčasně. Po porodu mi malou asi na 2 minuty položili na břicho, potom ji museli odnést do inkubátoru, ale jsem ráda, alespoň za tento malý bezprostřední kontakt. Péče na šestinedělí a následně po přesunu za malou na JIP byla výborná, sestřičky neskutečně milé, příjemné a ochotné. Protože byla malá nedonošená a bojovala se žloutenkou, nešlo nám kojení, v této věci bych uvítala větší podporu a snahu pomoci, protože se malá nechtěla na prso přisávat a ne problém řešit nejjednodušším způsobem, a to kloboučkem. Kloboučky jsme naštěstí doma odbouraly, ale kojení, přikládání atd. jsme se musely učit celé od znova. Celkově však hodnotím porodnici na výbornou, a to od péče na JIP, personálu, pokojů včetně jídla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek košil při dlouhodobějším pobytu

07.11.18

Nechápu většinu pozitivních recenzí, asi jsem měla smůlu. Rodila jsem minulý rok v srpnu, před samotným porodem jsem byla 2× hospitalizována pro vysoký tlak. Sestry byly výborné o tom žádná, ale lékaři samé tajemství, nic pořádně nesdělí, i přes naprosto šílené monitory mě nechávali donosit úplnou zralost, tohle vše ještě bylo celkem v pořádku. Ovšem z porodu mám ošklivé zkušenosti. Rodila jsem nakonec vyvolávaně. I přesto, že jsem měla v průkazu červeně psané, že mám luxaci kyčlí, tak mi od sebe rvali nohy neskutečným způsobem, že jsem je ve finále ani nemohla zvednout, tak na mě sestra ječela, že by to bylo lehčí kdybych trochu spolupracovala, nebyla mi vůbec nápomocná, celou dobu jsem na porodním sále byla sama občas přišla milá asistentka, rodila jsem přes oběd a zřejmě se jim to nehodilo. Malá se narodila fialová okamžitě jí odnesly a celé dvě hodiny mi nepřišli říct, co se s ní děje a zda je v pořádku. Nejhorší věc mi ale provedla jistá doktorka s tmavým mikádem, po porodu se nechtěla odloučit placenta, doktorka už celá nejspíš hladová a nervózní mi začla vší silou tlačit pěsti do břicha a dokonce uklízečka mě napomínala ať neječím. To už byl vrchol. Na šestinedělí mi „úžasně“ pomohli s kojením ve stylu tady si lehnete, vytahnete prso a kojte, malou mi nechali dva dny bez tekutin, když venku byly tropy a mně kojení prostě nešlo, naštěstí tam je jedna úžasná sestra, co mi poradila a nakonec mi pro ni dala mlíčko. Za mě uz nikdy víc a zdejší porodnici se při druhém dítěti vyhnu obloukem!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vybraly jinou porodnici.

2
15.10.18

Oproti porodu v roce 2015, kdy byla péče na 1* obrat o 180°. Děs a hrůza! Začala jsem rodit v sobotu v 1 ráno. Při příjezdu na porodnici po mně nepříjemná porodni asistentka hodila košili, ať si ji zkusim obléknout, ale že když vidí to moje břicho, že se do ní stejně nevejdu, že si mam vzít svou košili. Ok žádny problém.
Napíchli mi kanylu a hned do mě začali něco prát. Když jsem se zeptala, co to vlastne je, otráveně mi odsekla, že je to běžný postup, že to davají všem. Tak jsem se opakovaně ptala, co je to. Div mě nesprdla, že se tim uvolní porodní cesty. v tu chvilku jsem už začala být z chovaní asistentek nervozní, proto jsem je požadala, aby už ke mně pustili partnera, kterého nechali 40 min sedět na chodbě. Sice se jim to nelíbilo, ale nakonec přisel tatínek a já se trochu uklidnila, protože jsem na to nebyla sama.

Pak uz začal fofr a já po 3 hodinach dýchání šla na věc. Asistentka se se mnou hádala, že ještě nerodim, a že mi napouští vanu, ja jí říkala, že prostě tlačim a že cejtim, že malej jde ven. Vyšetřila mě a strašně se divila, že fakt tlačíme a jdeme na to. Zavolali si tedy paní doktorku.

Mladičká paní doktorka sice cizinka (to mi nevadilo, znala jsem ji už z vyšetření na ozvách), ALE přišla rozespalá a koukala s prominutím jako tele. 2× ji museli žádat, aby se převlékla, že rodim. Z předchozích vyšetření věděli, že malej bude veliké miminko. Paní doktorka mě rodila bez nástřihu, nechala mě potrhat neskutečnym způsobem. Jen tam tak stála a koukala až malej vyleze sám. Kdyby mi asistentka neskočila na břicho, asi mi mezi nohama stojí do dnes.

Nakonec se narodilo mimčo prez 4kg OK. Hurááá mám to za sebou. 5 min po porodu ze mě začala doktorka násilím rvát placentu, asistentka mi opět skákala po břiše a ať laskavě zatlačim. Bolest jako blázen. Placenta je venku. Šití snad bez umrtvení, držela jsem se zuby nehty, abych ji nekopla. Všechno bylo za náma, malej je krásnej a zdravej.

2 dny na šestinedělí - horečka a zimnice. Bylo mi řečeno, že je to od prsou, jak se dělá mléko. 3 den jsem ve sprše porodila čtvrtku placenty. Sestra koukala jak puk, že to ve mně mohli nechat. Odnesla to a pak zase nic. 4 den kdy mě měli pouštět, přišli na zánět. A nasadili antibiotika. Na dotazy jestli to jde do mléka, aby to neublížilo miminku, mi každý odpovídal jinak. Chování hrozný: Vy si za to můžete, my tomu rozumíme, chybu jsme neudělali, vy jste hloupá.
Rozhodla jsem se podepsat 5. den reverz a dobře jsem udělala. Hned jsem mazala ke své doktorce. Ta jen kroutila hlavou, že neproběhlo žádné vyšetření. V břiše jsem měla bordelu, že mě okamžitě hnala na ,,vejškrab,, do Pelhřimovské nemocnice(který měl proběhnout hned, jak jsem porodila placentu 3 den ve sprše).
S porodnicí v JH už nechci mít nic společného. Místo krásných prvních dnů s miminkem mi zařídili spoustu zdravotních problémů a nervů. Nové vybavení dobrou porodnici nedělá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příště bych se rozhodla pro porodnici v Pelhřimově. Moc příjemní doktoři i sestry. V JH už bych si nenechala nalepit ani náplast.

30.08.18

Za mě výborná porodnice včetně personálu. Porod byl vedený mladou lékařkou a příjemnými porodními asistentkami, nevadilo ani, že lékařka byla cizinka. Novorozenecká péče na oddělení nedonošených miminek naprosto dokonalá, přístup sester i dětských lékařů byl vřelý. Díky opravdu kvalifikovaným sestrám jsme se zvládla o dceru postarat ve všech směrech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice je vybavena věcmi pro maminky i miminka, ale základ sebou musí mít každá maminka, doporučuji přečíst, co s sebou do porodnice.

16.03.18

Velké zklamání. Mlčenlivost je pro zdejší zdravotní sestry cizí pojem, a tak jsem se dozvídala pikantnosti o svém porodu z jindřichohradeckých drbů a několik nocí nespala.

207
12.03.18

Rodila jsem tam 18.3.2014 a musím říct, že za mě naprostá spokojenost. Sestřičky ochotné, neremcaly, kolikrát jsem měla pocit, že ty bolesti dávaly se mnou. :) Porod trval 13 hodin, kontrolovaly mě každou chvilku, ptaly se, zajímaly se. A co se týká po porodu, ten byl teda císařem, ale nebyla to ani špatná sestřička jako spíš věděla, jak na mě. :) Přišla, zavelela a já musela vstát, bolest nebolest. :D Byla starší, ale díky za ni. Kdybych nebydlela už tak daleko, určitě bych tam jela rodit znova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já mám pocit, že tam jsem nepotřebovala snad vůbec nic, :) vše jsem tam dostala, i plínky.

04.02.18

Naprostá spokojenost. :-) Až na spolubydlící maminku, ale to si člověk nevybere. :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si, co s sebou do porodnice a nečekat, že vše dostanete zadarmo!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, nabíječku, plenky, kosmetické věci pro miminko.

23.05.17

Vše bylo perfektní. Sestřičky trpělivé, šikovné. Další porod určitě zas tady. :-)

Jen jídla bylo méně, ale to je asi všude. Se vším mi poradili, personál vždy ochotný a příjemný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, vložky, kalhoty, ručníky.

14
14.05.17

Porodnici v Hradci doporučuji. Vstřícný personál, který zasahuje minimálně do průběhu porodu (samozřejmě záleží na přání).

Komorní atmosféra jak v porodnici, tak na oddělení šestinedělí. Vstřícné sestřičky.

edit po 5 měsících: Hodnocení jsem psala 4 dny po porodu, plná euforie, že jsme oba zdraví. Teď už to tak ideálně nevidím. Nemyslím si, že by porodnice byla špatná, porodní asistentky (p. Zudová a mladá slečna) byly moc fajn, nijak mne neomezovali ani nic nenutili - popravdě, byla bych raději kdyby mohl celý porod proběhnout pouze s nimi. Paní doktorka moc milá nebyla, řekla že nesmím křičet, že špatně tlačím, že musím dýchat…no a přiznám se že ve stavu poslední fáze 2. porodní doby, jsem se pak snažila soustředit na to co smím a nesmím a vlastně jsem úplně přestala poslouchat sebe. Čímž se porod skoro zastavil (to je tedy můj názor) a pak musel nasledovat oxytocin, tlačení na břicho, atd. atd. Druhou potíž vidím v nemožnosti rodit např v podřepu, nebo na 4.
Myslím, že kdyby na sobě porodnice ještě trochu zapracovala, mohla by být špičková. Takhle je jen dobrá.

20.12.16

Porodnici rozhodně doporučuji.Prvního syna jsem rodila v Českých Budějovicích za velmi podobných okolností jako druhého. Jenže zážitek úplně odlišný.

V Jindřichově HRadci jsem měla nakonec císaře s částečnou spinální anestesií. Syn se narodil 38+3 ,s váhou 3740g a pupečníkem kolem krku. Vše mi bylo vysvětleno před i po císaři. Domu jsem odcházela jako spokojená maminka (opravdu všichni povzbuzovali, chválili a poradili když jsem nevěděla nebo uz zapomenula co a jak). Ne jako hromádka neštěsti (jako v Č.B.), kde ještě strašili.

A jídlo bylo super. Jasně, že v rámci možností po operaci. Vřele doporučuji všem, co váhají kam jet rodit.

346
15.02.16

Děkuji, děkuji, děkuji za krásný porod, který byl neočekávaný 5tt před termínem. Přijela jsem do porodnice v 17.30 s bolestmi, které se mi nezdály jako poslíčci, i když si to můj gynekolog zřejmě ráno myslel.

Na porodnici mě přijali a natočili ozvy a řekli, že to je k tomu, zkusili mi to ale rozehnat magneskem do žíly, ale to už nemělo cenu. Díky skvělému týmu na porodním sále se mi rodilo suprově a malá byla v 21. 12. téhož dne na světě. I přesto, že jsme byly nedonošení, si malá na JIP vedla dobře díky super personálu. Po 12 dnech nás propustili domů. Jako prvorodička musím tuto porodnici jedině chválit!

Personál:

MUDr. Derbak, MUDr. JIP Dubenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a pokusit se být v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku a manžela.

21.12.15

Nazdárek, ještě plná dojmů z narození vánočního dárečku musím poděkovat za úžasné a skvělé lidi, kteří v JH porodnici pracují!

Od začátku jsem věděla, že kvůli oční indikaci půjdu na císař a byla jsem jako prvorodička velmi nervózní. Proto jsem se rozhodla napsat a popsat mou zkušenost pro (prvo)rodičky, které by chtěly rodit právě v JH a neví, do čeho „jdou“.

Dobrá zpráva na začátek při příjmu byla, že tu nic nepodceňují, zvláště může-li dojít ke komplikacím při sekci. Plánované datum operace jsem měla stanovené na ráno, ale naše „Vrtička“ se rozhodla přijít na svět už v noci. Když mi začaly kontrakce, vše se seběhlo neuvěřitelně rychle a já byla do půl hodiny na sále, kde už na mě čekal tým pod vedením pana primáře.

Na operačním stole jsem byla ve chvíli, kdy jsem měla kontrakce již po minutě. Zkušený anesteziolog mi dal spinální anestezii právě včas a operace mohla začít. Jelikož mi „hrozila“ úplná anestezie, byla jsem ráda, že to dopadlo takto, protože zde podporují ranou vazbu maminky s dítětem a malá mi byla přiložena alespoň ke tváři, abychom se mohly tzv. očichat. To byl opravdu výjimečný zážitek. Personál hýřil optimismem a vtipem, což mi taky pomohlo, protože ta pozitivní atmosféra na sále neuvěřitelně nabíjela.

Po operaci mě přivezli na pooperační, kde mi malou hned přiložily sestřičky k prsu. Ta si ho hned našla a celá hladová začala sát… bohužel nebylo co, protože po císaři je nástup laktace pomalejší. Spokojenost v rámci „oťukávání se“ ale byla a manžel, který u toho byl, to považuje za jeden z nejdojemnějších okamžiků v životě.

V následujících dnech jsme byli všichni tři non stop spolu, protože jsem si hned při příjmu zažádala o nadstandard (pokoj č. 6 je jediný, kde umožňují pobyt dalšímu rodinnému příslušníku s přespáním; u ostatních nadstandardů lze mít návštěvy přímo na pokoji prakticky celý den, a to i ve večerních hodinách) a musím říct, že to byla ta nejlepší volba.

Personál (jak sestřičky starající se o mě, tak ty z dětského) byl naprosto fantastický. Vše mi bylo vysvětleno a kdykoli jsem přišla s jakýmkoli dotazem, vždy mi bylo velmi mile odpovězeno. Díky podpoře, povzbuzování a pomoci ze strany sestřiček se mi podařilo plnohodnotně kojit hned třetí den po operaci a již den následující jsem musela odstříkávat navíc, protože jsem měla mléka nadbytek (po císaři je to věc docela neobvyklá).

Milým překvapením pro mě bylo i to, že jsou zde připraveni prakticky na cokoliv a bylo tu k dispozici vše, kdyby náhodou maminka na něco zapomněla (pleny - jednorázové i látkové, oblečení, hygienické prostředky, vložky, kalhotky, atp.). Malou jsem si mohla vykoupat a zvážit přímo na pokoji (sestřička za námi přišla, aby nám vše vysvětlila a pomohla s prvním koupáním).

Napadá mě ještě jedna věc a to ta, že druhý den za mnou osobně přišla matrikářka, aby mi vysvětlila postup, jak zažádat o rodný list a předala mi i potřebné dokumenty.

Takže já také ROZHODNĚ DOPORUČUJI! Nemáte se vůbec čeho bát, protože vše nakonec dopadne skvěle. :-)

20.09.15

Rodila sem letos v červenci 3.7.2015. Všichni byli hodný. Malá se narodila císařským řezem, po komplikacích. Sem vděčná MUDr. Stropkové, která mi moc pomohla a uklidňovala mě. Pro mě je to nejlepší doktorka z gynekologie.

V porodnici na JIPce se o mě taky hezky starali, i když by jsem měla správně ležet 24h, tak už mě zvedali po 8h. Ovšem nejlíp mi bylo na neo - jip, kde byli tam strašně hodní, ochotní, se vším mi pomohli. Jsem ji za hodně věci vděčná! :-)

Personál:

MUDr. Písecka, MUDr. Stropková, Neo-JIP MUDr. Dubenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid :-) a před porodem více pohyby pro rychlejší porod. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojící matky, hooodně vložek. A něco na čtení :-)

7140
02.03.15

V Jindřichově Hradci jsem rodila letos na konci ledna. Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a JH. Všechny jsou od nás skoro stejně daleko. JH ovšem o pár km dál. Přesto jsem se pro ni rozhodla a udělala jsem dobře.

Přijali mě ve čtvrt na 9 ráno, vyšetřili a vyplnili jsme papíry. Personál byl strašně ochotný, když jsem nemohla, klidně počkali. Dokážou pochválit, že jste šikovná, že vám to hezky jde a za chvíli to bude za vámi. A takovou podporu potřebujete. Manžel tam byl se mnou, ale byl krapet vykulený. Paní Dr. byla také hodně milá a ochotná. Hezky na vás mluví a říkají, co zrovna budou dělat a jak máte dýchat. Jediná sestra na poporodním byla celkem protivná. Ale to se najde určitě všude. Ovšem v návalu hormonů jsem to špatně nesla, když mi sdělila, že malej moc nejí a domů nás určitě nepustí. Ale pustili.

Maminkám tuto porodnici vřele doporučuji. Výběr ze dvou jídel, ukážou, jak se starat o miminka, a postarají se. I přístup je úžasný.

Personál:

MUDr. Derbak, PA Kosová a Čechová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná hojivý krém na bradavky.

939
19.02.15

Neměla jsem s nikým problém. Nepoznala jsem pouze sestry na odd. normálních novorozenců, protože chlapeček byl hned přijat na odd. nedonošenců. Postarali se o nás dobře. Sestry byly v pohodě a lékařky jsou také fajn.

Personál:

GYN-POR: MUDr. Šteflová, MUDr. Derbak, MUDr. Stropková, MUDr. Pokorná; NEO-JIP: MUDr. Dubenská, MUDr. Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách nemocnice najdete seznam, co si máte vzít s sebou.

30.01.15

Rozhodl jsem se, napsat zde své zkušenosti s Nemocnicí Jindřichův Hradec, konkrétně porodnicí a následnou péčí o novorozence z pohledu svého, tedy otce.

Musím konstatovat, a dělám to nesmírně rád, že úroveň péče a služeb poskytovaných na porodnici a oddělení následné péče o novorozence /novorozenecká JIP/ snese ta nejpřísnější měřítka, a to jak po stránce odborné, tak i lidské. Přes komplikovaný porod proběhlo vše díky paní doktorce Pokorné v pořádku a následná péče o našeho synka byla na té nejvyšší úrovni.

Obě oddělení jsou ve zrekonstruovaných pavilonech s velmi příjemným prostředím a personálem. Vyjma jediného případu sestřičky na JIPce jsme se setkali jen s neuvěřitelně příjemným a vstřícným a láskyplným přístupem k našemu synkovi i k nám. Počínaje paní doktorkou Dubenskou a ostatními sestřičkami na JIPce, v čele se sestřičkou paní Šolovou a konče sanitární pracovnicí. Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen a za dobu svého života jsem se s podobným přístupem v nemocnicích zatím nesetkal. Je vidět, že na těchto odděleních pracují doktoři a sestřičky, kteří chápou své zaměstnání jako poslání a službu druhým a dělají to poctivě a s láskou.

Jen tak dál! Mohu vřele a jen doporučit!

Personál:

MUDr. Pokorná, MUDr. Dubenská, sestřička paní Šolová a další a další

4444
22.01.15

S porodnicí jsem byla moc spokojená. Tak nějak jsem toužila rodit zrovna s paní doktorkou Stropkovou a Pokornou a ono se mi to splnilo. :) Obě jsou moc příjemné a opravdové odbornice. Sestřičky byly taky super.

Můžu říct, že celou dobou v průběhu porodu vládla dobrá nálada a příjemná atmosféra.

Na šestinedělí byli všichni také moc ochotní. Sestřičky se o nás hezky staraly. Jediné, co mi na pokojích vadilo, byl úklid. Ten by tedy zasluhoval větší pozornost!

Sestry z dětského byly také hodné a milé. I když je fakt, že se tam našly asi dvě, co mi úplně neseděly. Ale to je asi všude.

Určitě jsem neudělala chybu, když jsem zvolila Jindřichohradeckou porodnici.
Už se těším až tam budu rodit po druhé. :)

A mimochodem, byla jsem příjemně překvapená kvalitou jídla. A ještě víc tím, že jsme si mohli jak oběd, tak večeři vybrat ze dvou jídel. :)

Maminky nezapomeňte, že vše je také o komunikaci. Takže se pořád ptejte a ptejte, rádi vám na vše odpoví a se vším pomůžou. :)

Personál:

MUDr. Stropková, MUDr. Pokorná; sestry Petržílkováa Bredlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co doporučit maminkám? Hlavně klid, pohodu a dobrou náladu. Pak vše poběží jak po drátkách. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si pro sebe vezměte minimálně dvě balení poporodních vložek Batist (jsou opravdu nejlepší a oceníte je i doma) a čaj pro kojící maminky. Také jsem byla spokojená s Inkontinenčními fixačními kalhotkami Molipants soft - dokonce si je chválili i v porodnici. :)
Pro miminko pak dudlík, rukavičky (kdyby mělo dlouhé nehtíky, aby se nepoškrabalo) a mastičku na zadeček (třeba bepanthen ;)).

19.10.14

Rodila jsem tam letos v srpnu.

Personál naprosto ochotný, příjemný. Všechno mi vysvětlili, sestřička Amálka se mě chodila neustále ptát, jestli je vše v pořádku, a kontrolovat mě. Vodu mi pustila MUDr. Alena Derbak (nejlepší gynekolog!) a o pár hodin později ji vystřídal MUDr. Doucek (zkušenost z loňského roku nic moc :-)), který kupodivu byl teď veselý a velmi vtipný.

Rodila mě PA Sedláková. Nástřih nebyl potřeba díky Epinu. Překvapilo mě, že to znají, a byla jsem i pochválená při tlačení. Takže doporučuji. Porod trval od začátku bolestí necelých 5 hodin a ani minutu jsem nezapochybovala o špatném výběru porodnice.

Na oddělení šestinedělí už to taková lahoda nebyla, jen co se týká spolubydlící. Ale to si člověk nevybere. Sestřičky laskavé - některá méně, některá více. MUDr. Karádyová, která prohlíží miminka, je pečlivá a příjemná. Co se týká jídla, tak to mi nijak nevadilo.

Personál:

PA Sedláková, MUDr. Alena Derbak, MUDr. Doucek, MUDr. Karádyová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodní sál stačí ručník, Lactacyd, vložka, kalhotky, žínka, pití. Na předporodním oddělení jsou vložky k dispozici. Na šestinedělí si s sebou přibalit spoustu vložek, starší ručníček, plínky pro miminko. Snad jsem na nic nezapomněla.

Chystají se rodit v porodnici Jindřichův Hradec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici