Klaudiánova nemocnice, Gynekologicko-porodnické oddělení

Mladoboleslavská porodnice patří ke špičkovým porodnicím. Ročně se zde uskuteční téměř 1 400 porodů. Připraveni jsou na porody od 32. týdne těhotenství.

V porodnici praktikují jak bonding, tak přirozené dotepání pupečníku. Porodnice nese titul Baby friendly hospital – nemocnice přátelská dětem. To znamená, že nepřerušuje kontakt matky s dítětem a podporuje kojení. Nemocnice dokonce provozuje laktační poradnu.
Informace o Oddělení šestinedělí naleznete na webových stránkách porodnice. Tamtéž naleznete i ceník nadstandardních pokojů, které jsou v nabídce.

Porodnice nabízí i cvičení pro těhotné, které můžete navštěvovat od začátku těhotenství za poplatek 80 korun za lekci. Kompletní informace, časy lekcí a místo, kde se cvičí naleznete na internetu. Účast na předporoním kurzu si domlouvejte na tel. čísle: 326 742 609. Cena kurzu je 300 korun za osobu, účastnit se může i doprovod rodičky. Kompletní informace a termíny naleznete na internetu.
Toužíte-li po prohlídce porodních sálů, můžete si ji domluvit na telefonním čísle: 326 742 630. Porodnici si můžete prohlédnout i v připraveném videoprůvodci.

Přečtěte si, co s sebou do porodnice.

Aktuality nemocnice, která se stala vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice v roce 2019 jsou k přečtení na webu.

Doporučují maminky porodnici Klaudiánovu nemocnici, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 98x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Martin Pán

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 326 742 600

Poradna: +420 326 742 609

Adresa: V. Klementa 147, Mladá Boleslav 293 01

URL: http://www.klaudianovanemocnice.cz/gynekologicko%2Dporodnicke%2Doddeleni%2Dgpo/ms-1115/p1=1115

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mladá Boleslav

12.08.20

Rodila jsem 25.1. 2020
Klaudiánovu nemocnici jsem si vybrala, protože je nejblíže a jako prvorodička jsem se bála dlouhého dojezdu. Po přečtení recenzí na tuto porodnici a několika příběhu od známých jsem měla velmi smíšené pocity, občas i strach z toho jak to bude probíhat, ale nedokázala jsem si představit, že bych čekala na poslední chvíli na odjezd nebo prodýchávala kontrakce v autě. A tak volba byla jasná. Asi 3 dny před porodem jsem začala mít poslíčky a po třech dnech se to (na můj vkus) rozjelo dost, a tak jsme vyrazili. No doktorka s P. A. na mě koukali jako puci, a že prý ještě ani náhodou - ještě se uculovali jako, že zase jedna bláznivá prvorodička, ale že si mě tu tedy můžou nechat, ale stopro to dřív jak za pár dnů nebude, a tak jsem radši jela domů. Po několika hodinovém přemlouvání jsme vyjeli ve 20:00 na 6cm a ve 00:10 byl malý na světě. P.A. jejíž jméno si bohužel nepamatuju byla úžasná ..převážně nás s přítelem nechala osamotě, a když bylo potřeba v mžiku byla u nás. Ovšem předem informovala a ptala se jestli s tím souhlasíme, radila různé polohy. Doktorka byla také super - MUDr Uvírová. Nakonec provedla nástřih, který doporučila ale nepřikazovala. Bonding- 2 hodiny nerušeného klidu. Přítel byl s námi. Šestinedělí taky moc fajn. Až na jednu sestru, ale tu jsem tam zažila jen jednou. Jinak všichni ochotní nápomocní, poradili s kojením. Žádné kojení, co tři hodiny, vážení před a po. Dobře až na jednu sestru ze „staré školy“. Nadstandardní pokoj super. Na WC toaletní papír a vložky (celkem příjemné akorát krátké) takže sečteno podtrženo za mě super, ale věřím, že se může stát, že narazíte na špatnou směnu nebo špatně naladěné lidi. Prostě nejlíp počítat s horší variantou a být mile překvapená.

Personál:

Mudr. Kateřina Uvírová, jméno P. A. si bohužel nepamatuju ????

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit podle jejich seznamu. Určitě stačí 2 tašky. Pro vás na box a šestinedělí a druhá pro mimi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podle seznamu. Počítají i s relaxační hudbou atd..... Nezapomenout ale sluchátka. Porodní plán. Ale nevím jestli a jak moc dodržují. Já neměla (nezkušeně jsem nevěděla co bych chtěla/nechtěla)

44
23.02.20

Byla jsem tu 2×. Teď naposled to bylo nic moc. Byla jsem na císaři na jipce. Starší vrchní sestra, ani nevím, jak se jmenovala, byla moc příjemná a starostlivá. Na noční směně byla mladší a katastrofa. Měla jsem bolesti a čekala jsem od 19 hod od vizity. A mně jí dala až kolem 23 hod.
Po odchodu domu jsem si došla pro papíry a vyzvednout prášky- železo cca 80 ks. A prostě se ztratily, hlavně, že mi je dávali každý den.
Jinak pokud jde o syna, taky úplně stejný. Některé protivné, některé super.
Pokud jde o doktory, tak žádný problém.

Dávám jen 3 hvězdičky kvůli chování některých sester a za nevrácení mých údajně ztracených prášků.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít pevné nervy na některé sestry.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní poporodnické vložky. Věci na miminko - pleny, oblečení atd.
Hlavně všechny doklady a hlídat si svoje prášky.

05.11.19

Moje zkušenost s touto porodnicí byla opravdu velmi pozitivní ve všech směrech, jak na ambulanci, kam jsem docházela před porodem, tak samotný porod.
Rodila jsem přirozeně ve 40+4 tt. porodní asistentka byla velmi milá, dokázala uklidnit a hlavně mi vždy dopředu řekla, co se bude se mnou dít, jaké budou následovat další kroky atd.
Vše bylo v klidu a příjemné atmosféře, u všech medikamentů mi vždy sdělila o co se jedná, nic mi nikdo nenutil. Musím znovu napsat, že tato porodní asistentka je zde opravdu člověk na pravém místě. Všem bych přála, aby ji u porodu měly. Naprosto vystihuje to, pod čím si člověk porodní asistentku představuje.
Malá se narodila po cca 9 hodinách, nakonec bylo potřeba provést nástřih hráze ale doktor mi opět vše sdělil, jaké poranění jsem měla atd. Bonding zde opravdu byl cca 2 hodiny a bylo to moc fajn.
Oddělení šestinedělí bylo také bez problémů, já byla na nadstandardním pokoji, zde je možnost výběru z jídelního lístku, pokoj byl nový, krásný, čistý - kamarádka mi říkala, že vypadá jak někde na wellnesu, vkusné tapety, nová koupelna - super. Pohodlná postel, na wc byl i toaletní papír i balení porodnických vložek. Sestry z novorozeneckého oddělení se zde opravdu věnují a jsou také velmi milé a ochotné, moje spolubydlící měla problémy s kojením a opravdu k ní sestry docházely a velmi jí pomáhaly. Atmosféra opět přátelská, veškeré dotazy vám zde ochotně zodpoví. Za mne super.
Co bylo trochu horší a dojem z pobytu v porodnici mi trochu kazí bylo pár sester z gynekologického oddělení, některé se tvářily vyloženě, že je člověk obtěžuje. Ovšem pár sestřiček - byly to takové starší dámy bych napsala, byly moc milé a ochotné. Naštěstí jsem je moc nepotřebovala.
Moje zkušenost zde byla tedy moc dobrá, byla jsem velmi spokojená a jsem ráda, že zde pracují lidé, kteří mají svoji práci opravdu rádi. Doporučila bych tuto porodnici určitě dále a pokud budu rodit v budoucnu, bude boleslavská porodnice moje volba.

Personál:

Mudr. Papík, porodní asistentka H. Hereinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít více ručníků a minimálně dvě kojící noční košile, pokud bude možný nadstandartní pokoj určitě bych ho volila znovu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše, co je uvedeno na stránkách s sebou

20.10.19

Mladoboleslavskou porodnici jsem si vybrala kvůli vzdálenosti a kvůli dobrým referencím v poslední době. Do porodnice jsem začala docházet v 37.tt a navštívila poradnu 2×. Personal vždy příjemný. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu mi byl doporučen císařský řez, naplánovaný 2 dny před termínem porodu. Nakonec se dcera rozhodla jít na svět o 10 dní dříve. Do porodnice jsme přijeli a dcera byla do hodiny a půl po příjezdu na světě. Na sále byli všichni profesionální, sehraní, rychlý a milý. I přesto, že to byl porod sekcí, musím říct, že díky milému personálu byl i takovýto porod moc hezký. Na oddělení Jipu byli také všichni moc fajn. Oddělení šestinedělí bych rozdělila. Sestry z gynekologie pro nás rodičky až na výjimky byly celkem dost protivné. Bylo evidentní, že některé jejich práce opravdu nebaví. Žena po porodu je plná hormonů a některé sestry nás tam dokázaly až rozbrečet. Nepamatuji si jména a nechci házet všechny do jednoho pytle. Ovšem tyto sestry člověk naštěstí moc nepotřebuje. Oproti tomu sestry na šestinedělí pro miminka byly naprosto úžasné. Měla jsem problémy s kojením a ony za mnou chodily ve dne, v noci a pomohly, kdykoli jsem si řekla. Byly opravdu všechny naprosto úžasné. Takovou péči, jako od těchto dětských sester bych ani nečekala a byla jsem opravdu mile překvapena a nadšená. Zachránily mi moje prsa a taky psychiku. Byla jsem na normálním pokoji, kde jsou velmi nepohodlné postele pro maminky po CŘ, strava také klasická nemocniční. To všechno je ale jen na pár dní a dá se úplně v pohodě vydržet. Mě šlo hlavně o lidi a proto musím říct, že jsem s porodnici byla moc spokojena a všem moc děkuji.

Personál:

Mudr. Kočí, Mudr. Králová, sestřičky na dětském šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kojenecký polštář. Zajistit si donesení vlastní stravy po porodu, pokud nemáte nadstandard. Vzít si více než jednu noční košili.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sepsat porodopis. Léky.

20.08.19

V porodnici si mě nechali po pravidelné kontrole v poradně, protože mi už prosakovala plodová voda. První noc jsem byla sama na dvoulůžkovém pokoji. Vybavení hrozné v původním stavu. Stravu ani není třeba zmiňovat (tuňáková pomazánka nevábné barvy k snídani, rohlík s mlékem ke svačině…).
Porod byl vyvolávaný, postupoval rychle. Partner byl se mnou u porodu, miminko si mohl otřít, zvážit, změřit. Porodní asistentka jako víla z jiného světa. Empatická, lidská. Bohužel si nepamatuji jméno (věk cca 50 let, delší šedivé vlasy, štíhlá drobnější postava). Bonding. Péče lékařů na sále na jedničku.

Na odd. šestinedělí jsme byli na nadstandardu, partner spal dokonce tři noci s námi na pokoji. Jídlo o dost chutnější, než na běžném pokoji. Je možné si předem vybrat z více jídel. Celkově je to o lidech.
Personál se nepředstavuje, někdy nosí cedulky tak, že není vidět jméno. Někdy vpadne do pokoje skoro bez klepání… Každá laktační poradkyně radí něco jiného. Kojit na požádání/každé tři hodiny, budit v noci na kojení/nechat spát… Pro prvorodičku pro mě toto bylo dost zmatečné.

21.07.19

Jelikož bydlíme kousek od Mladé Boleslavi, rozhodla jsem se neriskovat cestu do pražských porodnic a rodit tam, kam stihneme dojet autem i při rychlém porodu.
Během celého těhotenství jsem neměla vůbec žádné obtíže, břicho poměrně malé, takže jsem si celý jiný stav mohla užít bez větších omezení. Do porodnice jsem začala docházet až v 38+0, do té doby jsem chodila ke své skvělé doktorce MUDr. Hercíkové, díky které jsem vždy i viděla, že je s malou vše v pořádku (monitor, ultrazvuk na každém vyšetření, každé druhé i kontrola čípku)
V porodnici mě po převzetí pouze odvedli na monitor a kontrolovali tlak a moč, ultrazvuku jsem se nedočkala ani při jednom z vyšetření, kontrolu čípku jsem také marně poptávala… během druhé poradny 39+0 jsem již měla celou noc kontrakce po 10 min, ale bylo mi řečeno, že ještě nerodím. Kontrolu otevření nepovažoval personál za nutnou ani po mém dotazu.
Doma kontrakce nabraly na síle, s manželem jsme tudíž vzali tašku a kolem páté vyrazili opět do porodnice. Na monitoru kontrakce vidět byly, dle přivolané doktorky Julie (příjmení bohužel nevím) však nerodím, bolest prý vypadá jinak. Na vyžádání mě prohlédla a řekla, že jsem prý otevřená jen na centimetr a dala mi čípek proti bolesti… vzápětí se ještě zeptala, zda souhlasím s tím, že mě pustí domů. Na můj dotaz, co bude dělat, pokud nesouhlasím, mi řekla, že klidně půjde do sporu. Jako prvorodička jsem tudíž věřila, že asi bude ještě hůř a odjela.
Doma už bolesti jen pokračovaly - dle informací jsem však čekala, až budou větší…
Manžel volal chvíli po půlnoci záchranku a krátce poté, co dorazila, jsem v ní před domem porodila naši holčičku. Naštěstí jsme obě vše zvládly, já bez léků a bez nástřihu, malá byla naštěstí správně připravena a dobře rotovala. Pak nás hned vezli do porodnice.
V porodnici vše proběhlo bez problémů, zde jsem porodila placentu a paní doktorka Julia, bledá jako stěna (asi jí došlo, jak riskovala naše životy) mi zašila pár drobných oděrek.
Péče o malou po celou dobu na jedničku.

Byly jsme poté na nadstandardu - pěkný pokoj, super jídlo, nemohu si stěžovat. Jen předání pokoje po propuštění domů bylo dosti úsměvné - sestra mě a mou spolubydlící osočila, že jsme určitě koukaly na TV a teď lžeme (nebyl důvod koukat ani lhát…), že jsme udělaly uzle na žaluziích atd…
Personál celkově 50:50, šlo o to, jakou člověk chytil směnu. Vesměs hodnotím pozitivně. Pouze na laktační ligu mám zajímavé vzpomínky - sestra nás chtěla mimo pozice kojení vleže naučit jinou… vybrala si “fotbalistu”, což pro dvě maminky, které jsou dole šité, není vůbec vhodná poloha…

Pro druhý porod bych si Boleslav asi i vybrala, ale byla bych důraznější v prosazování své vůle a nenechala se tak snadno zastrašit mladou doktorkou.

Personál:

MUDr. Julia XXX

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a trvat si na svém, chodit na předporodní kurz - ten mě zachránil, abych zvládla porod sama - věděla jsem, co se děje a proč.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Omyvatelné pantofle, brčko, vodu, hroznový cukr, vyplnit porodopis

7777
04.07.19

Rodila jsem v Klaudiánce už po druhé, tak mohu srovnávat. Svým způsobem ani není co. V obou případech jsem byla moc spokojená. V obou případech mohu hodnotit hlavně nedonošenecké oddělení a za mě vše na jedničku. O dceru bylo perfektně postaráno. Sestřičky vstřícné a nápomocné. Vše s trpělivostí vysvětlily a pomohly, kde se dalo a že jsem jim dala zabrat. Samy mě posílaly ven na procházku nebo dortík, abych se z toho nezbláznila. Mohu vřele doporučit. Všem sestřičkám a hlavně lékařům moc děkuji, dceru mi parádně vypiplali…vlastně i před devíti lety tu první.
Jediné mínus vidím v jedné sprše a toaletě pro celé oddělení, ale taky jsme to zvládly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si sebou porodnické vložky, dětské pleny a vlhčené ubrousky. Nic víc není potřeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a mít vypsaný porodopis.

3
25.06.19

Jako prvorodička jsem byla hodně nervózní, jsme ale zdejší, tak jsme jeli až opravdu s kontrakcemi dlouhými po 3 minutách. Byla jsem moc spokojená od příjmu až do konce. Přijímala mě velmi zkušená PA, starala se o mě a říkala, co se bude dít krok od kroku. Nejsem žádný alternativec, takže jsem jim věřila, že dělají svou práci dobře, nechala je si píchnout kanylu, kdyby něco… rodila jsem v polosedu,nechaly mě vybrat si polohu dle sebe. Porod šel rychle, doktorka byla velmi profesionální, ale přesto empatická a občas prohodila vtípek. Na šestinedělí i kojeneckém oddělení jsem potkala jen fajn personál. Určitě hodně pomohlo, že jsem měla zcela bezproblémový porod a syn krásné cucal už na sále, přibýval bez problémů.
Jeden den dokonce dětská doktorka dělala přednášku pro maminky prvorodičky, jak pečovat o miminko a kojit.
Měla jsem u porodu manžela, podával mi pití a byl se mnou, když se z hlediska porodu nic nedělo a PA tam nebyla.

Personál:

Mudr.Ivana Kravjanska,porodni asistentka Marcela Stadnikova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jdete na předporodní kurz,uvidíte prostředí a můžete se přeptat, když budete mít dotazy.
Mějte s sebou doprovod k porodu, hodí se na podávání vody, kapesníku…PA tam vždy není, když mají šrumec.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já byla na nadstandardu, kde toaleťák byl…
Ale jídlo je i zde pro kojící ženy nevhodné. Dávají čerstvé pečivo, často nadymavá jídla. Sice si můžete na nadstandardu vybrat, ale často jsou jídla nevhodná všechna. Tak k svačine mějte něco svého.

22.06.19

Dobrý den, rodila jsem v Mladé Boleslavi 13.5.2019 plánovaným císařským řezem z důvodů placenta praevia na přední stěně. Do porodnice jsem byla přijata den předem, měli jsme štěstí, že oddělení bylo skoro prázdné a byl volný jednolůžkový nadstandard. Zákrok byl plánovaný druhý den ráno. Jediná nepříjemnost byla na porodnim sále při píchání anestezie. Anesteziolog mi nebyl schopný napíchnout spinal a asi 20 minut mě tam dost trápil. Nejprve na boku, pak v sedě, kdy už i sestra mě konejšila. Nakonec jsem musela do celkové narkózy, protože to nešlo. Pak ale všechno probehlo velmi rychle a bez komplikací. Porod vedl primář. Manžel byl nachystaný hned vedle sálu a mohl být s malým celou dobu při ošetření a mohl ho i chovat. Ještě na sále, když mě probudili jsme mohli být chvíli všichni 3 spolu. I když to mám trochu rozmazané. Na JIP péče výborná, všichni moc milí a ochotní. Po návratu na šestinedělí mi malého dali hned k sobě, ale na noc si ho ještě vzali, abych se mohla prospat. Druhý den už jsem ho měla pořád. Ukázali mi jak koupat, přebalovat.. Všechny dětské sestřičky byly naprosto úžasné, měla jsem problémy s kojením, trpělivě všechno vysvetlily, ukázaly, když jsem požádala, tak pomohly a když jsem se trápila, že to nejde a malý hodně plakal a já pak taky, tak utěšovaly a podpořily. První společnou noc mohl být manžel se mnou. Po gynekologicke stránce bylo všechno v pořádku. O jizvě prakticky nevím a po návratu z porodnice jsem mohla téměř okamžitě fungovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoli zeptat a požádat o pomoc, když si s něčím nebudete vědět rady, nebo budete něco potřebovat. Sestry na šestinedělí chodí kontrolovat, ale je potřeba si říct, když něco chcete. Na novorozenecké si musíte dojít samy, ale sestry tam jsou úžasné, když přijdete i několikrát za noc, vždycky pomohly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na nadstandardu byl toaletní papír (ten nejobyčenější škrabavý - lepší je vzít si svůj) a jeden balík vložek (doporučuji aspoň jeden navíc svůj). Pak si vzít dostatek jednorázových kalhotek (podle délky pobytu aspoň 1-2 na den) a dostatek nočních košil a ručníku, je tam hodně teplo. A mýdlo na ruce. V případě císařského řezu taky kompresní punčochy. Dostatek vody, na oddělení je neomezeně k dispozici jen čaj.

1
16.06.19

Na zážitek který jsem zde prožila asi jen tak nezapomenu. Do porodnice jsem nastoupila 40+4tt se silnými kontrakcemi a slabým krvácením. Při příjmu Dr i PA byly příjemné a řekly, že se mi začíná rozbíhat porod, že pokud chci můžu jet ještě na pár hodin domů, nebo už zůstat zde. Rozhodla jsem se zde zůstat, protože jsem mimo Boleslavská a neměla bych se později už sem jak dostat.

Prvním dosti nemilým překvapením byla pravé ZS Matoušková, která mě odvedla na pokoj a drze mi řekla, že co tu jako dělám, když ještě nerodím. Danou situaci jsem ji vysvětlila, tak mi na to odvětila, že to by tu mohl ležet každý.

Další věcí je, koho mohlo napadnout dávat na jeden pokoj předrodičky a již s dětmi po porodu.

Ležela jsem na pokoji s bolestmi, svíjela se jak žížala a kolegyně si tam v klidu návštěvu. To mi opravdu rozum nebere. A nadstandard plný ovšem, na takové město by mělo být v porodnici více nadstandardních pokojů.

Další třešničkou na dortu bylo, že jsem byla přijímána jako ,,do pár hodin bude rodit” a od ranního příjmu za celý den nikdo nepřišel mě zkontrolovat, jen již zmiňována sestra nakoukla mezi dveřmi pronesla ,,vše v pořádku?” A i přes to, že jsem ji říkala, že krvácím, že mám krizové bolesti po 5 minutách a celý den nejím, protože zvracím mi jen řekla dobře a odešla.

A když se mi začali bolesti čím dal více stupňovat požádala jsem ji o nějaký “utlumovák” , že jsem již několik hodin nespala, tak abych si mohla aspoň nachvili zdřímnout. Opět jen odvetila ,,počkejte si na vizitu”.

Když pak přišla vizita, řekli mi, že mi nic nedají, že to k porodu patří a když už jsem se vážně naštvala, tak jim říkám ať už ale něco dělají, ze dítě chce ven a taky, že chtělo! Ale podle jejich monitoru, kontrakce nemám. Vlastně vždy pronesli větu, že bolesti nemám, tak jim říkám, to si to jako vymýšlím? A co to krvácení?

Odvětili, no to k porodu není.

Nakonec na monitoru dítěti se splašilo srdíčko 180/190, tak najednou jsem byla otevřená na 3 prsty a jdeme na sál.

Na sále mi PA slibovala, Že mi pÍchnou vodu a půjde se na věc místo toho mě tam nechali dvě hodiny ležet na monitoru opět s tím, že nemám ,,bolesti” . Já tam doprovodu drtila ruku a nohu při každý kontrakci, tak jim říkám a tohle je asi co? Tak mi řekli, že tohle ještě nic není, že u porodu to bude 5× horší, nespala jsem 35h, 24h nejedla a stále jen zvracela, kontrakci co 3minuty a když mi tohle řekli, tak si říkám, jak muže u porodu ta bolest být ještě větší? Vždyť to už jim tam rovnou kleknu.

Mladá doktorka, když viděla záznam srdíčka miminka, které se pak uklidnilo, tak mi řekla, že rodit ještě nebudeme, ať se jdu prospat, tak ji říkám, že to snad nemysli vážně? Kdo by mohl při takových bolestech spát? Tak, že mi da injekci na bolesti a že mi slibuje, že se vyspim.

Injekce samozřejmě vůbec nezabrala a já dalších několik hodin nespala, když jsem se ozvala ať už s tím něco dělají, že tohle není normální ať mi třeba pichnou provokačku, ale že už to nedávám, tak mi řekla strašně “milá” černovlasá na krátko střižená sestra ,,a co s tím máme jako dělat?”. Naštěstí se opět prohodila směna, tam si mě vzala sestra na monitor a říka mi no vy ty kontrakce vážně nemáte, už jsem byla zlá a vynadala jí, tak si konečně vzala rukavici prohrábla mi spodek a řekla jeee vždyť Vy jste na 5 prstu, já to řeknu doktorce a slibuji Vám, ze bez mimča už Vás ze sálu nepustim.

Když jsme šli na porodní sál, tam všichni milý a super PA (blondýnka na mikádo), jak řekla tak učinila. I když na monitoru jsem opět ,,bolesti” neměla , tak mi píchla vodu a miminko bylo během 20minut venku.

Pro mě strašný zážitek s touto nemocnici, vůbec se nedivím, že většina maminek rodí v dnešní době doma.. Než se o mě konečně jedna z 5 sester začala zajímat, tak jsem jim taky řekla, ať už s tím něco dělají nebo odcházím rodit buď jinam nebo domu. A najednou to šlo ;)

Personál:

Matoušková, to je jediné které si pamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Antidepresiva

223
11.06.19

Byla jsem zde velmi spokojená. Od první chvíle na mě byli milí. Celý porod probíhal s úsměvem na tváři. I na šestinedělí jsem si nemohla stěžovat. Jak o mě tak o malého se dobře starali

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, zásobu vložek a mýdlo na ruce

59
06.05.19

Porodní asistentka dost pomáhala při porodu. U porodu byl milý personál a všichni super. Na šestinedělí 1 sestra, která se asi špatně vyspala, jinak taky supr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si k porodu někoho blízkého. Manžel mi dost pomáhal a nedokážu si představit, že by tam nebyl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, mýdlo. Na wc ani v koupelně nic není.

03.05.19

Rodila jsem tu již podruhé (v dubnu 2019 a březnu 2017). První porod byl komplikovanější, bylo nutné víc zásahů a nejsem si jistá, zda všechny byly nutné, ale možná i vyplývaly z mé malé informovanosti ohledně průběhu porodu a poloh, možná mohla PA lépe poradit. Těžko říci.
Druhý porod byl bez komplikací a porodní asistentka byla opravdu skvělá a vnímavá. Velmi mi její přítomnost v poslední hodině pomohla a byla empatická a zároveň se snažila svými radami pomoci. I přesto, že kontrakce v jednu chvíli zeslábly a PA mi nabídla oxytocin na jejich zesílení a urychlení porodu, bez problémů akceptovala, že chci ještě počkat. Změna polohy pomohla a porod o mnoho postoupil.
Porodnice podporuje bonding (ani dva roky zpátky s tím nebyl žádný problém), miminko se nemyje hned po porodu, ale můžete si ho umýt třeba další den sama nebo s pomocí sestry a celkově, když není žádný problém, tak můžete být přítomni vy nebo otec dítěte u všech rutinních vyšetření.
Oddělení šestinedělí je z hlediska personálu fajn. Velmi se zde podporuje přirozené kojení a pokud máte problém, tak vám i několikrát za den přijde dětská sestra poradit a pomoci s kojením.
Horší je tu kvalita jídla, ta je opravdu tristní a určitě vám doporučuji nechat si alespoň některá jídla dne přinést od rodiny.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě si nechte alespoň jedno jídlo denně přinést od rodiny (nadstandardní pokoje jsou vybaveny mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír, může se hodit i kojící čaj

06.03.19

Můj porod byl překotný a přišel v noci.. Čekala jsem, že budou protivný, ze v půl 3 ráno je jako budu otravovat..
Naopak.. Byli velmi milí, ochotní a dost usměvaví na to všechno
Jak z gyndy, tak z dětského oddělení byli pohodoví a ja si nemohla stěžovat.
Za 4 měsíce mě čeká druhý porod a já nemám důvod hledat jinou porodnici.

Personál:

MUDr. Zimmermannová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V této nemocnici však chybí nepochopitelně mýdlo a toaletní papír.

11.11.18

Rodila jsem 2.11.2018, ze vzhledu porodnice jsem byla opravdu v rozpacích, ale zvolila jsem ji, protože měla oproti jičínu větší zázemí pro mimina (měli jsme nějakou cystu zjištěnou na screeningu, tak proto). Se svým výběrem jsem byla maximálně spokojená, veškerý personál milý, ochotný, vše skvěle vysvětlili. Nikdo mně ani dítěti nedělal nic bez předchozího vysvětlení. Takže za mě mohu jedině doporučit, snad jediné minus byla strava, která opravdu neodpovídala požadavkům kojící maminy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

úkolovat někoho, kdo Vás bude zásobovat jídlem

325
28.08.18

Byla jsem přijata na plánovaný císařský řez v pondělí ráno s kupou informací od pana doktora z ambulance. Nadstandardy byly bohužel všechny obsazené, ale i tak jsem měla normální pokoj většinu pobytu jen pro sebe. Během pondělí mě navštívil pan doktor anestesiolog s podrobným vysvětlením, co a jak anestezie obnáší, jak bude probíhat a byl velmi komunikativní. Pak přišel i pan doktor, který mi vysvětlil, jak den zákroku bude vypadat a co se pak bude dít, jaká bude další rekonvalescence. Dokonce přišla i dětská sestřička, aby mi řekla, jak to bude vypadat s miminkem, jaká vyšetření miminko čekají a vše ohledně kojení. Sestřičky byly vcelku fajn, docela chápu, že nemohou být milé a usměvavé, ale byly fajn.

V den zákroku přišel manžel v hodinu dohodnutou se sestřičkama a ty ho pak odvedly převléknout a vysvětlily, co a jak bude probíhat. Anestezie proběhla rychle a bezbolestně, pan doktor anesteziolog byl skvělý a atmosféra na sále byla uvolněná a v pohodě. Malá byla během chviličky venku a manžel mohl sledovat a fotit vše, co se s ní po porodu dělo. Pak mi ji přišli ukázat a po celou dobu šití seděl manžel se mnou. Celí operační tým byl supr a celkově mi to pomohlo to vše přečkat v klidu. Po zašití mi v předsálí malou přiložili a nechali nás chvíli, abychom se s malou přivítali a pomazlili.

Pak mě odvezli na gynekologii na JIP, kde jsem dostávala analgetika, aby to tolika nebolelo, až bude přicházet rána k sobě. Celou dobu se o mě sestřičky moc hezky staraly a dohlížely, jak piju a jak se mi daří. Během celého dne mi vozili malou na kojení a pak i brzo ráno.

Ráno po zákroku následovala sprcha, což bylo fajn, jen bylo pro mě vstávání po takové operaci nepředstavitelné, ale nikdo na mě nespěchal a v klidu mi pomohli do sprchy, obléknout se a trochu se začít cítit jako člověk. Snídaně byla na nemocniční stravu celkem dobrá (znám horší). Po snídani mě odvedli zpět na šestinedělní pokoj a přivezli mi i malou. Celou dobu se o nás obě sestřičky i paní doktorky staraly a velmi se i zajímaly, zda něco nepotřebujeme. Za 4 dny nás propustili domů opět s kupou informací a balíčkem na rozloučenou a dobrým pocitem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mýdlo na ruce a ručník na ruce, toaletní papír.

14.06.18

Skvělá porodnice, super přístup a péče.

03.06.18

Indukovaný porod a s personálem jsem byla spokojena, jen to jídlo, protože byly samé hnědé omáčky a už to lezlo krkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidně dva toaletní papíry a mýdlo.

29.05.18

Musím velmi pochválit tuto porodnici a personál. Přijali mě v bolestech kolem půlnoci, porod císařským řezem proběhl odpoledne, péče, kontroly, komunikace personálu - skvělé. Před odjezdem na operační sál přišla staniční sestra novorozeneckého, vysvětlila, jak to bude probíhat s miminkem, byla předána porodní přání.

Měli jsme nadstandard - doporučuji, můj muž byl po celou dobu se mnou, samozřejmě i na sále, synáčka mu dali po ošetření do rukou, mně k opusinkování, vše proběhlo velmi rychle, personál na sále stále komunikoval, vpich spinálního katetru jsem vůbec od anestezioložky necítila.

Po sekci mi malého v předsálí přiložili. Noc jsem strávila pod kontrolou, ale chlapečka sestřičky vozily na přisátí, ráno už s pomocí z postele, očista a na svůj pokoj. Pravidelné kontroly lékařů, pomoc sestřiček a čtvrtý den jsme jeli domů.

Personál:

MUDr. Zimmermanová, MUDr. Papík, MUDr. Králová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete moct, zajistěte si nadstandard. Příjemný pokoj, nádobí, lednička, mikrovlnka, rozkládací gauč pro doprovod, soukromá toaleta a sprcha, výběr z jídel.

Ptejte se personálu, rádi pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2-3 ručníky, dále dle seznamu. Na nadstandardu mi chybělo mýdlo na ruce.

16.05.18

Moje zkušenost v boleslavské porodnici byla v obou případech výborná. První byla akutní sekce pro preeklampsii ve 34. týdnu s následným pooperačním vznikem hematomu. Syn komplikace 2. den - prasklá plíce - převoz do Prahy. Druhý porod přirozený bez komplikací u mě i u miminka.

V prvním případě nám oběma zachránili život. Péče o mě byla úžasná, 3 dny na JIPu, kde kolem mě neustále běhal personál a se vším pomáhal a vše vysvětloval. Následně, protože jsem byla bez syna, jsem zůstala na gynekologickém patře a zde naprosto úžasné sestřičky, které mi pomáhaly dělat obklady na prsa, mazat mi vzniklé modřiny a psychicky mě podporovaly, protože jsem byla logicky dost rozhozená že všeho.

Druhý porod byl úžasným zážitkem po předchozích komplikacích. Porod se rozjel sám ve 38. týdnu těhotenství, šla jsem z vyšetřovny rovnou na sál. Paní doktorka mi vše vysvětlila, jak bude probíhat, rizika po předchozí sekci spojená s následným přirozeným porodem, vzhledem k tomu, že vše šlo poměrně rychle, tak porodní asistentka mě vždy zkontrolovala, optala se, jak je, paní doktorka přišla až na samotné tlačeni a byla úžasná, i když jsem malounko si to ztěžovala utíkáním nahoru z kozy. :) Opět mi vše říkala, následně šití malého nástřihu jsem měla i s odborným výkladem. :D

Následně na oddělení se ke mně všichni chovali slušně, měla jsem krom potřebných kontrol klid. Kdykoli jsem se na cokoli zeptala, ohledně mé osoby či miminka, vše mi trpělivě vysvětlovali a pomohli se vším. Takže za mě doporučuji. Často slýchám negativa ohledně jídla. U mě byl jeden problém, a to, že 5× denně jíst bylo málo. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit ve vlastní instinkt a nebát se na cokoli zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Min. dvě osušky

24.03.18

Dá se rodit přirozeně i po dvou císařských řezech, ale ne v této porodnici! Dlouho jsem hledala v mladoboleslavské nemocnici, kdo by mě podpořil rodit spontánně ještě po prvním císařském řezu. Ten byl proveden v Liberci z důvodu nepoměru (chlapec 3500 g, úzká pánev při výšce 148). Nikdo v Klaudiánove nemocnici ale nechtěl připustit mé přání a psychologickou potřebu, že bych aspoň zkusila rodit přirozeně. Našla se jen jedna doktorka, která byla vstřícná. Byla i u porodu (rok 2012), ale z nejasného důvodu jako „miminku zle“ (tady to uvádějí i některé jiné maminky) jsem musela zase na operační stůl (holčička vážila jen 2700 g). Pro mě to byla naprostá katastrofa jako i pro mnohé ženy, které se ocitly v podobné situaci. Teď ale vím, že máme spoléhat nejdřív na sebe, věřit a moc si přát porodit přirozeně.

Otěhotněla jsem po třetí, chodila jsem na poradny a skoro byla přesvědčena, že už nemám šanci. Jenže každá z nás ji má. Již byly koupeny punčochy, v kalendáři stál datum další operace, přesto srdce a tělo nechtěly znovu být prasátkem na stole. A tak jsem začala telefonovat po celé republice a hledat svou šanci, dokonce i jezdila na konzultace k primářům. Moje rozhodnutí bylo konečné, když od zástupkyni primáře mladoboleslavského oddělení jsem na svůj dotaz slyšela, že i kdybych přijela do porodnice s kontrakcemi, žádnou šanci mi nedají a hned budou operovat. A víte, že se doktoři taky bojí? Byla jsem připravena podepsat libovolný reverz, celou zodpovědnost jsem chtěla vzít jen na sebe. Slyšela jsem na to, že pak právníky stejně mají problémy! Můžeme-li k tomu přidat pojišťovny? Je to k zamyšlení, proč je teď tak velký boom na císařské řezy.

Hodně jsem dozvěděla za tu krátkou dobu (začala jsem s hledáním tři týdny před termínem!), například i to, že rodit spontánně po druhém císařském řezu je skoro stejné riziko jako i po prvním. Stihla jsem se seznámit na jiné (určitě jiné) porodnici s maminkou, která úspěšně, přirozeně porodila po druhém císařském. To mi ještě přidalo síly, každý případ je ale jiný, byla jsem se svojí indikací a pánví. Na začátku chtěli mi dát šanci ale pak odmítli v Teplicích. Tady ale k problematice CS přistupují opatrně. Ještě lépe přistupuji k tomu ve Vyškově. Bylo velké riziko jet tam s kontrakcemi 300 km (stalo se to aspoň v noci, na dálnicích nebyly zácpy). Ale to se vyplatilo.

Po dvou císařských řezech jsem (i se svoji indikací) přirozeně porodila zdravého chlapečka (2660 g). Vše dopadlo v pořádku a stoprocentně přirozeně, bez žádných nepříjemných předporodních připrav (jako jsou klystýr, holení a hlavně bez propíchnutí plodové vody!) Byl to opravdový BIO porod :) a NIKDY v životě jsem nezažila větší štěstí než v okamžik narození třetího dítěte!

A co porodnice Klaudiánova? Ta když dozvěděla, že vybírám jinou porodnici, nechtěla vrátit mojí žádost o sterilizaci (jako důvod jejích oficiální formulář). Věděly, že vytvořit nový již nestihnu. Na začátku jsem brečela, ale pak (s podporou manžela) se usmála, nechtějí-li ho náhodou dát na nástěnku. :) Pro sterilizaci jsem byla rozhodnuta v případě, že bych rodila CS. Naštěstí vše dopadlo jinak a můžu mít i čtvrté miminko. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pečlivě si prozkoumejte statistiku porodnic, třeba na http://jaksekderodi.cz/cisarsky-rez/
Hodně záleží nejen na Vás a miminku ale také na přístupu doktorů

24.10.17

Když jsem tu četla ty negativa na porodnici, celkem jsem se bála tam rodit. Jenže jsem ve finále byla milé překvapena.
Náš syn se narodil předčasně, akutní sekci ve 34. týdnu těhotenství. Přišla jsem tam kvůli bolestem ve spodku + podezřením na postupný odtok plodové vody.

Bohužel se moje obavy potvrdily a musela jsem okamžitě na sál, protože pro malého by to mohlo být dost nebezpečné.

Co se týče příjmů, tak je musím pochválit všechny, jak sestřičky, tak i lékaře, kteří byly přítomni u téhle „akce“.

Jako prvorodičce mi bylo vše vysvětleno, jak probíhá sekce, následná rekonvalescence a co bude následně se synem.

Za celou dobu hospitalizace jsem se nesetkala s nějakým špatným přístupem, či neinformovaností, co se týče stavu mého syna, který musel být uložen na JIP. Dokonce se našly i tak ochotně sestřičky, které mi pomohly se sprchováním a zvedáním z postele.

Tímto všem ještě jednou děkuji za včasnou záchranu mého syna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy - vše dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, vložky, něco k zakousnutí, jednorázové kalhotky.

3
01.08.17

Po negativních ohlasech na internetu jsem měla trochu strach, ale i tak jsem šla rodit do MB. Musím říct, že vše bylo v pořádku, personál byl opravdu ochotný a to jak gynekologický, tak pediatrický. Jediné, co bych změnila, je termín propouštění domů, zejména u prvorodiček. Po 3 dnech odcházíte a ještě ani nemáte mléko. Tudíž nevíte, co a jak. Nechávala bych tam ženy po porodu alespoň 5 dní, 3 je hrozně málo. Jinak ale vše opravdu OK a děkuji za asistenci při porodu mé holčičky. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a nebojte, je to tam opravdu v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor.

24.03.17

Přijali mě ve středu 5. den po termínu porodu pro mírně zvýšený tlak na vyvolání. Těhotenství jsem jinak měla naprosto bez problémové až do poslední chvíle. Od prvního okamžiku tam byly všechny sestřičky a PA na oddělení úžasné! Neměla jsem kupodivu vůbec strach. O půlnoci ze čtvrtku na pátek mi praskla voda. Ráno jsem byla na tři prsty a šla na box. Tam bohužel na mě čekala PA Klabanová. Nebyla zlá, ale NIJAK mě nepodpořila, neporadila, nepovzbudila. Byla hodně chladná, i když jsem se opravdu snažila být milá.

Celou dobu jsem byla poslušně na monitoru vleže. Do sprchy jsem šla jen 3×, když jsem byla „propuštěná“. Otevřená jsem byla pak během pěti hodin, branka zašla. Ke konci jsem dostala jakýsi oblbovák, ať se prospím a mám sílu na tlačení, i když jsme s manželem byli proti. Probrala mě vždy jen kontrakce a ve chvíli po ní mi oznamují, že je miminku zle a musím na CS. Já byla připravená, malý nezvládl dorotovat a sestoupit. V poloze na zádech to jde ale těžko. Mám problém sama se sebou, že jsem se nechala naplácnout na lehátko a že jsem vůbec šla kvůli jednomu mírně zvýšenému tlaku na vyvolání a nedala miminku čas.

Nyní už chápu, proč porodní plány a vlastní PA. Ta by mi třeba porodila polohy, jak ulevit křížovým bolestem a jak jimi pomoci miminku dorotovat. Pokud příště do MB, tak po mé zkušenosti už jen takto vybavená. Věřím, že by jinak vše mohlo dopadnout jinak..

Chystají se rodit v porodnici Mladá Boleslav

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici