Porodnice Mladá Boleslav

, http://www.klaudianovanemocnice.cz/gynekologick...

gynekologicko-porodnické oddělení: 326 742 600
poradna a registrace k porodu (nepovinná): 326 742 609

Primář: MUDr. Martin Pán

Porodnice v Klaudiánově nemocnici disponuje i mnoha doplňkovými službami. Kromě všeobecné gynekologické ambulance poskytuje i prenatální poradnu a péči při rizikovém těhotenství. Dále zde pak najdete Urogynekologii a ultrazvukovou denzimetrii. Přečtěte si, co s sebou do porodnice.

Aktuálně probíhá zákaz návštěv, od 10.2.2018 do odvolání, a to z důvodu zvýšené nemocnosti.

Doporučují maminky porodnici Mladá Boleslav?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mladá Boleslav

Rodila jste v porodnici Mladá Boleslav?
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Petí2 06.05.19 napsala :

Porodní asistentka dost pomáhala při porodu. U porodu byl milý personál a všichni super. Na šestinedělí 1 sestra, která se asi špatně vyspala, jinak taky supr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si k porodu někoho blízkého. Manžel mi dost pomáhal a nedokážu si představit, že by tam nebyl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, mýdlo. Na wc ani v koupelně nic není.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - PavkaV 03.05.19 napsala :

Rodila jsem tu již podruhé (v dubnu 2019 a březnu 2017). První porod byl komplikovanější, bylo nutné víc zásahů a nejsem si jistá, zda všechny byly nutné, ale možná i vyplývaly z mé malé informovanosti ohledně průběhu porodu a poloh, možná mohla PA lépe poradit. Těžko říci.
Druhý porod byl bez komplikací a porodní asistentka byla opravdu skvělá a vnímavá. Velmi mi její přítomnost v poslední hodině pomohla a byla empatická a zároveň se snažila svými radami pomoci. I přesto, že kontrakce v jednu chvíli zeslábly a PA mi nabídla oxytocin na jejich zesílení a urychlení porodu, bez problémů akceptovala, že chci ještě počkat. Změna polohy pomohla a porod o mnoho postoupil.
Porodnice podporuje bonding (ani dva roky zpátky s tím nebyl žádný problém), miminko se nemyje hned po porodu, ale můžete si ho umýt třeba další den sama nebo s pomocí sestry a celkově, když není žádný problém, tak můžete být přítomni vy nebo otec dítěte u všech rutinních vyšetření.
Oddělení šestinedělí je z hlediska personálu fajn. Velmi se zde podporuje přirozené kojení a pokud máte problém, tak vám i několikrát za den přijde dětská sestra poradit a pomoci s kojením.
Horší je tu kvalita jídla, ta je opravdu tristní a určitě vám doporučuji nechat si alespoň některá jídla dne přinést od rodiny.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě si nechte alespoň jedno jídlo denně přinést od rodiny (nadstandardní pokoje jsou vybaveny mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír, může se hodit i kojící čaj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Markéta N.V. 06.03.19 napsala :

Můj porod byl překotný a přišel v noci.. Čekala jsem, že budou protivný, ze v půl 3 ráno je jako budu otravovat..
Naopak.. Byli velmi milí, ochotní a dost usměvaví na to všechno
Jak z gyndy, tak z dětského oddělení byli pohodoví a ja si nemohla stěžovat.
Za 4 měsíce mě čeká druhý porod a já nemám důvod hledat jinou porodnici.

Personál: MUDr. Zimmermannová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V této nemocnici však chybí nepochopitelně mýdlo a toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - cestovatelka11 11.11.18 napsala :

Rodila jsem 2.11.2018, ze vzhledu porodnice jsem byla opravdu v rozpacích, ale zvolila jsem ji, protože měla oproti jičínu větší zázemí pro mimina (měli jsme nějakou cystu zjištěnou na screeningu, tak proto). Se svým výběrem jsem byla maximálně spokojená, veškerý personál milý, ochotný, vše skvěle vysvětlili. Nikdo mně ani dítěti nedělal nic bez předchozího vysvětlení. Takže za mě mohu jedině doporučit, snad jediné minus byla strava, která opravdu neodpovídala požadavkům kojící maminy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

úkolovat někoho, kdo Vás bude zásobovat jídlem

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Bewitchs 28.08.18 napsala :

Byla jsem přijata na plánovaný císařský řez v pondělí ráno s kupou informací od pana doktora z ambulance. Nadstandardy byly bohužel všechny obsazené, ale i tak jsem měla normální pokoj většinu pobytu jen pro sebe. Během pondělí mě navštívil pan doktor anestesiolog s podrobným vysvětlením, co a jak anestezie obnáší, jak bude probíhat a byl velmi komunikativní. Pak přišel i pan doktor, který mi vysvětlil, jak den zákroku bude vypadat a co se pak bude dít, jaká bude další rekonvalescence. Dokonce přišla i dětská sestřička, aby mi řekla, jak to bude vypadat s miminkem, jaká vyšetření miminko čekají a vše ohledně kojení. Sestřičky byly vcelku fajn, docela chápu, že nemohou být milé a usměvavé, ale byly fajn.

V den zákroku přišel manžel v hodinu dohodnutou se sestřičkama a ty ho pak odvedly převléknout a vysvětlily, co a jak bude probíhat. Anestezie proběhla rychle a bezbolestně, pan doktor anesteziolog byl skvělý a atmosféra na sále byla uvolněná a v pohodě. Malá byla během chviličky venku a manžel mohl sledovat a fotit vše, co se s ní po porodu dělo. Pak mi ji přišli ukázat a po celou dobu šití seděl manžel se mnou. Celí operační tým byl supr a celkově mi to pomohlo to vše přečkat v klidu. Po zašití mi v předsálí malou přiložili a nechali nás chvíli, abychom se s malou přivítali a pomazlili.

Pak mě odvezli na gynekologii na JIP, kde jsem dostávala analgetika, aby to tolika nebolelo, až bude přicházet rána k sobě. Celou dobu se o mě sestřičky moc hezky staraly a dohlížely, jak piju a jak se mi daří. Během celého dne mi vozili malou na kojení a pak i brzo ráno.

Ráno po zákroku následovala sprcha, což bylo fajn, jen bylo pro mě vstávání po takové operaci nepředstavitelné, ale nikdo na mě nespěchal a v klidu mi pomohli do sprchy, obléknout se a trochu se začít cítit jako člověk. Snídaně byla na nemocniční stravu celkem dobrá (znám horší). Po snídani mě odvedli zpět na šestinedělní pokoj a přivezli mi i malou. Celou dobu se o nás obě sestřičky i paní doktorky staraly a velmi se i zajímaly, zda něco nepotřebujeme. Za 4 dny nás propustili domů opět s kupou informací a balíčkem na rozloučenou a dobrým pocitem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mýdlo na ruce a ručník na ruce, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 14.06.18 napsala :

Skvělá porodnice, super přístup a péče.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - ŠÁRKAaVIKI 03.06.18 napsala :

Indukovaný porod a s personálem jsem byla spokojena, jen to jídlo, protože byly samé hnědé omáčky a už to lezlo krkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidně dva toaletní papíry a mýdlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Jandýsek 29.05.18 napsala :

Musím velmi pochválit tuto porodnici a personál. Přijali mě v bolestech kolem půlnoci, porod císařským řezem proběhl odpoledne, péče, kontroly, komunikace personálu - skvělé. Před odjezdem na operační sál přišla staniční sestra novorozeneckého, vysvětlila, jak to bude probíhat s miminkem, byla předána porodní přání.

Měli jsme nadstandard - doporučuji, můj muž byl po celou dobu se mnou, samozřejmě i na sále, synáčka mu dali po ošetření do rukou, mně k opusinkování, vše proběhlo velmi rychle, personál na sále stále komunikoval, vpich spinálního katetru jsem vůbec od anestezioložky necítila.

Po sekci mi malého v předsálí přiložili. Noc jsem strávila pod kontrolou, ale chlapečka sestřičky vozily na přisátí, ráno už s pomocí z postele, očista a na svůj pokoj. Pravidelné kontroly lékařů, pomoc sestřiček a čtvrtý den jsme jeli domů.

Personál: MUDr. Zimmermanová, MUDr. Papík, MUDr. Králová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete moct, zajistěte si nadstandard. Příjemný pokoj, nádobí, lednička, mikrovlnka, rozkládací gauč pro doprovod, soukromá toaleta a sprcha, výběr z jídel.

Ptejte se personálu, rádi pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2-3 ručníky, dále dle seznamu. Na nadstandardu mi chybělo mýdlo na ruce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - yryny 16.05.18 napsala :

Moje zkušenost v boleslavské porodnici byla v obou případech výborná. První byla akutní sekce pro preeklampsii ve 34. týdnu s následným pooperačním vznikem hematomu. Syn komplikace 2. den - prasklá plíce - převoz do Prahy. Druhý porod přirozený bez komplikací u mě i u miminka.

V prvním případě nám oběma zachránili život. Péče o mě byla úžasná, 3 dny na JIPu, kde kolem mě neustále běhal personál a se vším pomáhal a vše vysvětloval. Následně, protože jsem byla bez syna, jsem zůstala na gynekologickém patře a zde naprosto úžasné sestřičky, které mi pomáhaly dělat obklady na prsa, mazat mi vzniklé modřiny a psychicky mě podporovaly, protože jsem byla logicky dost rozhozená že všeho.

Druhý porod byl úžasným zážitkem po předchozích komplikacích. Porod se rozjel sám ve 38. týdnu těhotenství, šla jsem z vyšetřovny rovnou na sál. Paní doktorka mi vše vysvětlila, jak bude probíhat, rizika po předchozí sekci spojená s následným přirozeným porodem, vzhledem k tomu, že vše šlo poměrně rychle, tak porodní asistentka mě vždy zkontrolovala, optala se, jak je, paní doktorka přišla až na samotné tlačeni a byla úžasná, i když jsem malounko si to ztěžovala utíkáním nahoru z kozy. :) Opět mi vše říkala, následně šití malého nástřihu jsem měla i s odborným výkladem. :D

Následně na oddělení se ke mně všichni chovali slušně, měla jsem krom potřebných kontrol klid. Kdykoli jsem se na cokoli zeptala, ohledně mé osoby či miminka, vše mi trpělivě vysvětlovali a pomohli se vším. Takže za mě doporučuji. Často slýchám negativa ohledně jídla. U mě byl jeden problém, a to, že 5× denně jíst bylo málo. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit ve vlastní instinkt a nebát se na cokoli zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Min. dvě osušky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Tory12 24.03.18 napsala :

Dá se rodit přirozeně i po dvou císařských řezech, ale ne v této porodnici! Dlouho jsem hledala v mladoboleslavské nemocnici, kdo by mě podpořil rodit spontánně ještě po prvním císařském řezu. Ten byl proveden v Liberci z důvodu nepoměru (chlapec 3500 g, úzká pánev při výšce 148). Nikdo v Klaudiánove nemocnici ale nechtěl připustit mé přání a psychologickou potřebu, že bych aspoň zkusila rodit přirozeně. Našla se jen jedna doktorka, která byla vstřícná. Byla i u porodu (rok 2012), ale z nejasného důvodu jako „miminku zle“ (tady to uvádějí i některé jiné maminky) jsem musela zase na operační stůl (holčička vážila jen 2700 g). Pro mě to byla naprostá katastrofa jako i pro mnohé ženy, které se ocitly v podobné situaci. Teď ale vím, že máme spoléhat nejdřív na sebe, věřit a moc si přát porodit přirozeně.

Otěhotněla jsem po třetí, chodila jsem na poradny a skoro byla přesvědčena, že už nemám šanci. Jenže každá z nás ji má. Již byly koupeny punčochy, v kalendáři stál datum další operace, přesto srdce a tělo nechtěly znovu být prasátkem na stole. A tak jsem začala telefonovat po celé republice a hledat svou šanci, dokonce i jezdila na konzultace k primářům. Moje rozhodnutí bylo konečné, když od zástupkyni primáře mladoboleslavského oddělení jsem na svůj dotaz slyšela, že i kdybych přijela do porodnice s kontrakcemi, žádnou šanci mi nedají a hned budou operovat. A víte, že se doktoři taky bojí? Byla jsem připravena podepsat libovolný reverz, celou zodpovědnost jsem chtěla vzít jen na sebe. Slyšela jsem na to, že pak právníky stejně mají problémy! Můžeme-li k tomu přidat pojišťovny? Je to k zamyšlení, proč je teď tak velký boom na císařské řezy.

Hodně jsem dozvěděla za tu krátkou dobu (začala jsem s hledáním tři týdny před termínem!), například i to, že rodit spontánně po druhém císařském řezu je skoro stejné riziko jako i po prvním. Stihla jsem se seznámit na jiné (určitě jiné) porodnici s maminkou, která úspěšně, přirozeně porodila po druhém císařském. To mi ještě přidalo síly, každý případ je ale jiný, byla jsem se svojí indikací a pánví. Na začátku chtěli mi dát šanci ale pak odmítli v Teplicích. Tady ale k problematice CS přistupují opatrně. Ještě lépe přistupuji k tomu ve Vyškově. Bylo velké riziko jet tam s kontrakcemi 300 km (stalo se to aspoň v noci, na dálnicích nebyly zácpy). Ale to se vyplatilo.

Po dvou císařských řezech jsem (i se svoji indikací) přirozeně porodila zdravého chlapečka (2660 g). Vše dopadlo v pořádku a stoprocentně přirozeně, bez žádných nepříjemných předporodních připrav (jako jsou klystýr, holení a hlavně bez propíchnutí plodové vody!) Byl to opravdový BIO porod :) a NIKDY v životě jsem nezažila větší štěstí než v okamžik narození třetího dítěte!

A co porodnice Klaudiánova? Ta když dozvěděla, že vybírám jinou porodnici, nechtěla vrátit mojí žádost o sterilizaci (jako důvod jejích oficiální formulář). Věděly, že vytvořit nový již nestihnu. Na začátku jsem brečela, ale pak (s podporou manžela) se usmála, nechtějí-li ho náhodou dát na nástěnku. :) Pro sterilizaci jsem byla rozhodnuta v případě, že bych rodila CS. Naštěstí vše dopadlo jinak a můžu mít i čtvrté miminko. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pečlivě si prozkoumejte statistiku porodnic, třeba na http://jaksekderodi.cz/cisarsky-rez/
Hodně záleží nejen na Vás a miminku ale také na přístupu doktorů

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 24.10.17 napsala :

Když jsem tu četla ty negativa na porodnici, celkem jsem se bála tam rodit. Jenže jsem ve finále byla milé překvapena.
Náš syn se narodil předčasně, akutní sekci ve 34. týdnu těhotenství. Přišla jsem tam kvůli bolestem ve spodku + podezřením na postupný odtok plodové vody.

Bohužel se moje obavy potvrdily a musela jsem okamžitě na sál, protože pro malého by to mohlo být dost nebezpečné.

Co se týče příjmů, tak je musím pochválit všechny, jak sestřičky, tak i lékaře, kteří byly přítomni u téhle „akce“.

Jako prvorodičce mi bylo vše vysvětleno, jak probíhá sekce, následná rekonvalescence a co bude následně se synem.

Za celou dobu hospitalizace jsem se nesetkala s nějakým špatným přístupem, či neinformovaností, co se týče stavu mého syna, který musel být uložen na JIP. Dokonce se našly i tak ochotně sestřičky, které mi pomohly se sprchováním a zvedáním z postele.

Tímto všem ještě jednou děkuji za včasnou záchranu mého syna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy - vše dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, vložky, něco k zakousnutí, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Jita_58 01.08.17 napsala :

Po negativních ohlasech na internetu jsem měla trochu strach, ale i tak jsem šla rodit do MB. Musím říct, že vše bylo v pořádku, personál byl opravdu ochotný a to jak gynekologický, tak pediatrický. Jediné, co bych změnila, je termín propouštění domů, zejména u prvorodiček. Po 3 dnech odcházíte a ještě ani nemáte mléko. Tudíž nevíte, co a jak. Nechávala bych tam ženy po porodu alespoň 5 dní, 3 je hrozně málo. Jinak ale vše opravdu OK a děkuji za asistenci při porodu mé holčičky. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a nebojte, je to tam opravdu v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 24.03.17 napsala :

Přijali mě ve středu 5. den po termínu porodu pro mírně zvýšený tlak na vyvolání. Těhotenství jsem jinak měla naprosto bez problémové až do poslední chvíle. Od prvního okamžiku tam byly všechny sestřičky a PA na oddělení úžasné! Neměla jsem kupodivu vůbec strach. O půlnoci ze čtvrtku na pátek mi praskla voda. Ráno jsem byla na tři prsty a šla na box. Tam bohužel na mě čekala PA Klabanová. Nebyla zlá, ale NIJAK mě nepodpořila, neporadila, nepovzbudila. Byla hodně chladná, i když jsem se opravdu snažila být milá.

Celou dobu jsem byla poslušně na monitoru vleže. Do sprchy jsem šla jen 3×, když jsem byla „propuštěná“. Otevřená jsem byla pak během pěti hodin, branka zašla. Ke konci jsem dostala jakýsi oblbovák, ať se prospím a mám sílu na tlačení, i když jsme s manželem byli proti. Probrala mě vždy jen kontrakce a ve chvíli po ní mi oznamují, že je miminku zle a musím na CS. Já byla připravená, malý nezvládl dorotovat a sestoupit. V poloze na zádech to jde ale těžko. Mám problém sama se sebou, že jsem se nechala naplácnout na lehátko a že jsem vůbec šla kvůli jednomu mírně zvýšenému tlaku na vyvolání a nedala miminku čas.

Nyní už chápu, proč porodní plány a vlastní PA. Ta by mi třeba porodila polohy, jak ulevit křížovým bolestem a jak jimi pomoci miminku dorotovat. Pokud příště do MB, tak po mé zkušenosti už jen takto vybavená. Věřím, že by jinak vše mohlo dopadnout jinak..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Junkyska 09.03.17 napsala :

V Klaudiánce jsem rodila v roce 2011 a v roce 2016. Na příjem v obou případech k vyvolání po TP. Od příjmu vše naprosto v pohodě. Manžel se mnou byl po celou dobu. Porod byl rychlý a naprosto bez problémů. PA i ostatní personál vstřícný, milý. Po porodu mi nechala doktorka dcerku na mé přání než dotepe pupečník a až poté si dceru vzala dětská. Péče na šestinedělí na jedničku. Mladší dcera nechtěla zpočátku pít a sestry mi s tím ochotně pomáhaly, měly o nás zájem i když jsme zrovna nic nepotřebovaly :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být hlavně v klidu a nemyslet na nejhorší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír, hygienu, pití, kapesníčky, min.dva ručníky…, župan, něco k snědku po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Kacka001 23.02.17 napsala :

Miminko jsem rodila v únoru 2017 opět předčasně. Do porodnice jsem přijela s odtekajici vodou, porod mi ještě o den pozdrželi, takže jsem ležela na „čekacím“ pokoji. Všichni na mě byli milí a ochotně se ptali, jestli něco nepotřebuji. Samotný porod jsem měla velice rychlý s úžasnou porodní asistentkou (bohužel si teď nepamatuji jméno). Miminko jsem měla chviličku na břiše, než pro něj přišly sestry z nedonošeneckého oddělení, pak ho ošetřily a ještě mi ho přinesly pochovat. Potom klasika, dvě hodiny s partnerem na sále a šla jsem opět na čekací pokoj.

Druhý den po porodu jsem byla přijata na JIP za synem a tam jsou všechny sestřičky taky hrozně milé a ochotné.

Personál: Mudr. Papík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a zbytečně se nestresovat, personál vždy se vším pomůže, obzvlášť, když se člověk slušně ptá.
A taky si zopakovat základní údaje, např. RČ a telefon partnera, pokud si ho nepamatujeme.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si vzít toaletní papír, dostatek poporodních vložek a dva tmavé ručníky a k porodu malou láhev s vodou.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 13.01.17 napsala :

V této porodnici jsem rodila v roce 2014. Už při příjmu na vrátnici, personál velice nepříjemný, v podstatě jsem si připadala, že je obtěžuji (byl pátek večer).

Umístili mě na pokoj, na porod to ještě nebylo. Cca od půlnoci do 6 ráno jsem byla na pokoji, nikdo mě nepřišel zkontrolovat, musela jsem se sama dobelhat na vyšetřovnu. Jelikož mi bylo špatně od žaludku, 2× jsem zvracela. Ale bohužel jsem to nestihla na záchod, přišla jsem za sestrou a ta mi dala porodnické vložky a já idiot to šla v bolestech po sobě uklízet. Bohužel nevím jméno sestry.

Co se týče péče na sále, nemohu si stěžovat, jen trochu více empatie od některých by neškodilo. Naopak mladá sestřička, která o mě pečovala ve fázi před porodem byla úžasná. Poporodní péče nic moc, některé sestry (dětské doktorky) velmi nepříjemné, arogantní, některé milé.

Chápu, že je to vždy o lidech, ale vedení by si mělo pořádně vybírat svůj personál. Na danou sestru jsme si stěžovali, bohužel nevím, zda z toho byly vyvozeny nějaké důsledky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbýt.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Elisakk 19.12.16 napsala :

20.11.2016 jsem rodila v Mladé Boleslavi. Mám ty nejlepší zkušenosti.

Personál úžasný, porodní asistentka vedla porod tak, že probíhal rychle s minimálními bolestmi. S manželem jsme měli na porodním boxu úplně soukromí. Porodní asistentka vždy jen udělala vše pro to, aby porod probíhal hladce a pak odešla. Lékařka, která přišla k 2. době porodní byla jako anděl naprosto úžasný člověk!

Všem moc děkuji za to, že je pro mě porod krásným zážitkem na, který vzpomínám s radostí!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Petty0704 30.11.16 napsala :

Porodila jsem 06.11.2016

Coby nezkušená prvorodička, která ani neabsolvovala předporodní kurzy a byla na porod „připravená“ jen pár doporučeními od kamarádek či rodiny plus něco načteného, jsem měla obavy, jak ke mě budou v porodnici přistupovat a co mám vůbec dělat.

Naštěstí všichni byli ochotní a moc mi pomáhali a radili co a jak. Za to jsem jim všem moc vděčná! Kdykoliv se mnou něco dělali, tak mi nejdříve řekli, co a proč. Například když mi sestřička dávala kapačku kvůli streptokokovi, tabletu, na porodním sále mi paní doktorka řekla i že jsem lehce potrhaná a že mě bude šít a jak to pak bude se stehy.

Porod jsem měla rychlý a krásný, bez větších komplikací, šití jsem cítila jen jeden den když to přišlo k sobě, pak už jsem nijak moc nevěděla, že bych byla šitá (jen když jsem byla na WC a nebo jsem se neuváženě „hrcla“ na židli).

Když se člověk slušně zeptá i několikrát na cokoliv, tak mu vždy všichni odpoví k věci, některé sestřičky přidaly k odpovědi ještě své osvědčené doporučení, co kdyby náhodou…

Personál: PA Helena Herainová, MUDr. Marie Zimmermannová, sestra Jana Šolcová, MUDr. Klára Motlíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osvědčili se mi vlhčené ubrousky/vlhčený toaletní papír na místo klasického toaletního papíru, uvítala jsem od návštěv sušenky a ovoce, plus pak mi návštěvy nosili jogurty a jogurtové nápoje, aby mi splaskly nateklé nohy to jsem pak využila partnerovi pantofle na místo svých. Jídlo až na obědy bylo dobré, jen ty obědy někdy byli přesolené, jindy úplně bez chuti, některá jídla jsem taky nejedla hlavně proto, že je nejím ani normálně. Nebrat s sebou kosmetiku Johnson's baby nejen, že jí sestřičky nerady vidí, ale malý se mi po ní celý osypal a myla jsem ho pak jen vodou a zadeček mýdlem od Nivei. Poporodní vložky-měla jsem ty co mi dali a pak 2 balení svých a ještě mi musela přivézt nějaké návštěva, měla jsem vše ze seznamu jinak mě nic nenapadá, akorát to, že více mi vyhovovala klasická zavinovačka namísto rychlozavinovačky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - zoe3 03.11.16 napsala :

V porodnici v Mladé Boleslavi jsem rodila v září 2016. Ráda bych ji doporučila dalším budoucím maminkám. S péčí personálu jsem byla nadmíru spokojená.

Úžasná pomocná ruka staniční sestry Solničkové, trpělivost a opora porodní asistentky Sudíkové a něžný přístup k miminku dětské sestřičky Milerové. K tomu množství dalších přívětivých tváří, které se v průběhu příprav, porodu i času poporodního u rodičky vystřídají.

Měla jsem nějaké představy a touhy ohledně porodu a i když se porod prostě nedá naplánovat, ve všem, v čem to bylo možné, mi v boleslavské porodnici vyšli vstříc. Zvolila jsem nadstandardní pokoj (zrovna se uvolnil) - naprostá spokojenost, i s jídlem a hlavně možností přítomnosti tatínka.

Personál: MUDr. Čáslavský, sestra Solničková, sestra Milerová, PA Sudíková a Cardová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Láhev s vodou nejlépe ne se šroubovacím víkem, ale přímo k rychlému pití kvůli stálému suchu v ústech při porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - 7Veronika17 26.09.16 napsala :

Rodila jsem v Mladé Boleslavi tento měsíc. Měla jsem domluvený císařský řez a nástup o den dříve. Ve středu ráno jsem se měla hlásit na příjem.

Přijela jsem tam velice vykulená, jako prvorodička. Čekalo mě vstupní vyšetření a pak už si pro mě šla sestřička z šestinedělí, aby mi pomohla s taškami. Přišla velice milá paní Markéta Volfová, uvedla mě na pokoj, ze kterého akorát odcházela paní domů, za což jsem byla ráda. Měla jsem tak čas na sebe a na další den, kdy měl přijít na svět můj syn.

V noci jsem samozřejmě nespala,byla jsem hrozně nervózní. V 5 hodin ráno budíček, přivezli monitor přímo na pokoj, měřili mi tlak, teplotu. Pak v půl 7 přišla sestřička, opět hrozně milá, zavést cévku, nandat punčochy a připravit na operaci.

Začínala jsem ten den jako první v 8 ráno, takže v půl 8 mě naložili a odvezli na sál. Tam mi dávali do kanyly nějaké léky, pak na žaludek proti zvracení a jelo se.

Na sále bylo asi 8 doktorů, vše mi vysvětlili. Anestézii jsem měla lokální (příště bych si to možná rozmyslela), ale chuť vidět hned syna byla opravdu silná. Ani nevím, kdy začali operovat, pak jsem jen slyšela nádech miminka. Hned mi ho ukázali a po zašití, než mě odvezli na JIP mi ho dali k sobě. Hned se přisál.

Na JIPu se o mě starala strašně milá asistentka Jana Havlová, tímto děkuji.

Na šestinedělí jsem dostala pokoj s TV. Byla jsem tam jeden den sama, pak přišla spolubydlící.

Sestry na dětském super. Velmi pomáhají s rozkojením, jsou milé trpělivé a poradí.

Sestry na šestinedělí jsou taky milé a hodně.

Pořád se ptají, jestli je vše v pořádku, zda nepotřebujeme s něčím pomoci atd..

I příště pojedu rodit znovu do Mladé Boleslavi. Byla jsem velice spokojená. Za mě bylo vše super.

Personál: MUDr. Zimmermannová, MUDr. Pan, sestra Zuzana Milerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír,svoje vložky ty jejich to je hrůza:-) a jídlo to je taky bída tedy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, toaletní papír, své vložky (ty jejich jsou hrůza) a jídlo (nemocniční je bída).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - miesa.. 09.09.16 napsala :

S porodnicí (porodním sálem i oddělení šestinedělí) jsem byla spokojená. Možná i proto, že tam službu zrovna měla moje lékařka a krásně se postarali. Porodní asistentka byla moc milá, ujišťovala mě, že je vše v pořádku a uklidňovala mě. Přes malé komplikace, kdy mi hrozil akutní císař to se mnou nevzdali a nakonec se mi 1.6.2016 narodila zdravá holčička!

Po porodu mi malou nechali na porodním sále a po přesunu na pokoj jsem si došla pro malou k dětským doktorkám, které se o ni zatím postarali (nechtělo se mi čekat až mi ji přivezou).

Oddělení šestinedělí bylo dobré, až na jednu sestřičku, která jen jeden den neměla náladu a přes to, že se mi blbě chodilo po šití, mi nebyla schopna přinést čípek na úlevu a poslala mě přes celou chodbu na sesternu. Nicméně to byla jediná věc, co mě zarazila. Jídlo bylo jakž takž dobré, k jídlu ovoce a jogurty, což u mě bylo velké plus!

S kojením mi jako prvorodičce nepomohli, ale zvládli jsme to, přeci jen mateřský instinkt má téměř každá žena v sobě. Moc hezky co a jak mi vysvětlila paní při koupání. Jinak dětské doktorky byly moc milé a poradili se vším.

Porodní sály jsou zrekonstruované a opravdu krásné! Za mě příště opět Mladá Boleslav!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Luciepos 06.06.16 napsala :

Rodila jsem v porodnici v květnu 2016 a byla jsem naprosto spokojená. Během porodu o mě bylo postaráno, na sále, kde přišly menší komplikace, mi bylo vše s klidem vysvětleno a během operace po porodu se krásně postarali o dceru.

Všechen personál nemocnice byl ke mně po celou dobu pobytu neuvěřitelně milý, pořád se ujišťovali, zda je vše v pořádku, jestli potřebuji s něčím pomoct, poradili s kojením a pěkně se chovali k miminku.

Nemůžu porodnici nic vytknout.

Ubytovaná jsem byla na jednolůžkovém apartmánu, hezky vybaveném, uklizeném a s výběrem ze tří jídel, která překvapivě chutnala!

Určitě všem rodičkám tuto porodnici doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si nadstandard.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Doldové 27.04.16 napsala :

Milé maminky a tatínkové, ráda bych se s Vámi podělila o naši zkušenost s porodnicí v Mladé Boleslavi a zároveň tím vyjádřila svůj dík veškerému personálu, který se o nás po celou dobu krásně staral, zejména usměvavé a velmi hodné porodní asistentce Barboře Křížkové!

I přes náš vskutku noční příjezd nás při příjmu čekaly dvě usměvavé porodní asistentky. Porodní sály jsou v Boleslavi velmi moderně, ale přesto útulně vybavené, takže tam maminky najdou veškeré vybavení, které jim pobyt na sále a čekání na miminko ulehčí.

Po příjmu jsme měli s manželem na sále opravdu soukromí, mohli jsme v podstatě celou dobu strávit pohodlně v horké sprše a na balonu a i porodní asistentka se tomu maximálně a empaticky přizpůsobila. Veškeré své počínání a zásahy s námi dopředu konzultovala, vysvětlila nám je, ale rozhodnutí nechala na nás, samozřejmě ale vše konzultovala i s paní doktorkou, takže jsme sice měli soukromí ale zároveň i pocit, že je o nás postaráno a pocit jistoty odborníka za našimi zády.

Miminko nám ihned po narození nechali dostatečně dlouho pomazlit, dokonce nám byla nabídnuta i možnost ošetřování miminka pouze u mne na břiše. Toho jsem ale nakonec nevyužila, je mi jasné, že je miminko potřeba řádně prohlédnout a že to pediatr nikterak zbytečně neprotahuje a miminko nám zase hned sestřičky vrátí k prvnímu přisátí.

Bohužel ani při našem druhém miminku se nám nevyhnuly neovlivnitelné komplikace, které musela paní doktorka řešit, a čekala nás celková anestezie. Přesto nám ale bylo umožněno, aby zůstala malá po celou dobu s námi a následně v tatínkově náručí, dokud se neprobudím.

Měli jsme štěstí, protože byl volný i nadstandardní pokoj, který je velmi příjemně zařízen, ale hlavně má vlastní sprchu a WC, což si myslím ocení každá maminka. Je jen velká škoda, že nadstandardních pokojů není více než tři. Myslím, že by se vedení nemocnice mělo nad tímto faktem vážně zamyslet, určitě by pak bylo mnohem více maminek, které by rády v Boleslavi rodily.

I na oddělení šestinedělí se o nás veškerý personál (lékaři, porodní asistentky, ale i dětské sestřičky a dětští lékaři) starali velmi hezky. Několikrát denně se chodili ptát, zda něco nepotřebujeme, zda nám jde kojení a zda nepotřebujeme s něčím pomoci.

Chtěli bychom tedy tímto s manželem všem velmi poděkovat za to, že nám umožnili si narození našeho miminka užít a mít na něj krásnou vzpomínku!

Personál: Barbora Křížková, MUDr. Jírová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Požádat při příjmu o nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Při sepsání porodopisu nám porodní asistentka dala písemný seznam věcí a na něm je vše nutné, nic více opravdu netřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 26.04.16 napsala :

V MB jsem rodila již podruhé, opět spokojenost. Dokonce tam byla stejná hlavní sestra, která se tentokrát chovala o 100 % lépe.

Na šestinedělí opět pohoda.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - lynka 20.04.16 napsala :

Rodila jsem v Mladé Boleslavi 12. 4. 2016 a moje zkušenost je nanejvýš pozitivní! Porodnici všemi deseti doporučuji, zvláště narazíte-li na personál, jako jsem měla tu čest poznat já.

Děkuji gynekologicko-porodnickému oddělení za perfektní přístup, péči a vysokou profesionalitu veškerého personálu. Jmenovitě bych vyzdvihla primáře MUDr. Martina Pána, porodní asistentku Martinu Pickovou, staniční sestru Solničkovou, dětskou lékařku MUDr. Soukupovou a staniční sestru z novorozeneckého oddělení. Bohužel neznám jména všech těch zlatých sestřiček, ať už na odd. šestinedělí, tak z odd. novorozenců. Těm děkuji za každodenní úsměv, vlídnost a starostlivost.

Také pomoc s kojením a psychickou podporu, než se rozběhla laktace. Jedna starší laskavá sestřička se mě ujala, pomáhala s kojením a uklidňovala mě, že na mléko je ještě čas. Hladový a neklidný syn dostal ode mě dvakrát dokrm alternativní cestou (stříkačkou po prstu) a pak se opravdu utvořilo mléko a třetí den po porodu sestřičky navážily 80gramový váhový přírůstek. :-)

Panu primáři a paní asistentce Pickové patří veliký dík za umožnění krásného přirozeného porodu bez jakýchkoli umělých zásahů. V průběhu porodu i bezprostředně po něm jsem se cítila dobře a po povinných 2 hodinách na sále bych mohla jít domů. Zejména jsem vděčná za splnění mého přání ohledně bondingu.

Jako druhorodička jsem si pro své dítě přála co nejpřívětivější start do života, což se díky respektu porodního týmu podařilo. Ihned po porodu byl syn položen na mé tělo, kde zůstal celé dvě hodiny, co jsem byla na sále. Veškerá ošetření včetně vážení a měření proběhla v souladu s mým přáním až v době, kdy jsem se šla osprchovat.

Syna jsem si vykoupala sama na pokoji pár hodin po porodu. Vše tedy proběhlo v souladu s mým porodním plánem, který jsem odevzdala při příjmu na porodní sál.

Nadstandardní pokoj č. 201 je komfortní a nespornou výhodou je možnost ubytování partnera, čehož jsem také využila. Strava byla pestrá a velmi chutná, snad jen škoda, že není možnost stravování doprovodu (byť za příplatek). Manžel musel vyjíždět z porodnice do města nebo chodit do kiosku, aby si opatřil jídlo. Společné stolování s manželem by bylo velmi příjemné. :-)

Jinak se mi v porodnici velmi líbilo a má spokojenost a pozitivita se odrazila na děťátku. Syn je spokojený, pohodový, téměř nepláče. Díky podpoře sestřiček se rozběhla laktace, syn je plně kojen a od propuštění z porodnice, což bylo v pátek 15. 4., přibral úctyhodných 220 g. Přesně na týdnu života tak předehnal svou porodní hmotnost, což není obvyklé. Já jsem byla fit hned po porodu a dosud se cítím skvěle.

Laskavý přístup veškerého personálu byl balzámem pro mou duši a já se cítila ne jako pacientka v podřízené roli, ale jako vážená klientka a respektovaná bytost.

Porodnici tímto velké díky a doporučuji!

Personál: MUDr. Pán-porodník, porod. as. Picková, staniční sestra Solničková, MUDr. Soukupová-pediatr, staniční sestra na novorozencích

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci dle doporučeného seznamu na webovkách porodnice, cokoliv, co podpoří vaše pozitivní odhodlání (já měla s sebou manžela, k porodu jeho košili, Bachovy pastilky Rescue Remedies, jelení lůj, vodu. Po porodu jídlo a pití pro doprovod. Basu neperlivé vody, v porodnici dostanete čaj a kvůli laktaci je třeba vypít 3 litry tekutin.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 04.04.16 napsala :

Porod 2.5.2014 vyvolávaný. Dne 2.5. příjem v 7:00, vážení, moč, monitor, poté přesunutí na pokoj. Žádné papíry po mně už vyplňovat nechtěli, protože jsem tam na sepsání už byla.

Ubytování na pokoji ještě s jednou paní, poté jsme šly obě na asi vyšetřovnu. :-P Tam nám dali 1. tabletu. Po nějaké době přišla sestra s monitory, to se ještě opakovala: druhá tableta, monitor, čípek, prohlídka… Po asi 5 hodinách jsem šla na sál, kde byla velmi příjemná mladá PA.

Doktorka přišla až na tlačení, ale byla taky velmi milá a příjemná. Ze všech na sále jsem měla dobrý pocit a cítila jsme se tam dobře. Na šestinedělní bylo taky vše v pořádku, miminko jsem měla hned u sebe.

Péče byla dostačující, ne přehnaná. Jídlo nic moc, ale já jentak něco nesním. :P

Personál: PA Vanda Bílková, PA Kadlecová, dětská sestra: Anna Gudejlová, pediatr MUDr. Michaela Roskotová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu věcí z letáčku, co jsem dostala, jsem ani nepotřebovala.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 01.03.16 napsala :

Upřímně jsem se bála rodit v Mladé Boleslavi, protože jsem už od svých známých slyšela spoustu negativních zkušeností. Na oddělení šestinedělí byly velmi příjemné a ochotné sestřičky. Naopak na porodním sále katastrofa. Sama pracuji ve zdravotnictví a snažím se k pacientům chovat mile (i přesto, že člověk taky někdy nemá svůj den), o to víc mě mrzí, jak se tady chovají k pacientkám.

Co se týče porodní asistentky a doktorky (nechci nikoho jmenovat), ani jedna neví, co znamená být empatický. Myslím si, že když někoho práce s lidmi nebaví, měl by se na to vykašlat a pracovat někde, kde lidi nejsou. Když ženská rodí, potřebuje podporu i od toho personálu, nejen od partnera. Co mě nejvíc mrzelo, byl ten jejich až direktivní přístup, např. „Běžte do sprchy!“ „Běžte na záchod!“

Teď jsem podruhé těhotná a myslím si (spíš jsem přesvědčená), že zvolím jinou porodnici

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 07.01.16 napsala :

Po 3 dnech vyvolávání se nám narodil (díky bohu) zdravý kluk.

Moje žena je kardiak a s jasnou zprávou od pana DOKTORA Kubíčka - specialisty kardiologa, který má navíc hodně zkušeností s porody (ve které stálo, že pokud bude mít vysoký tlak, má se okamžitě zahájit císařský řez), přišla s vysokým tlakem do porodnice. V porodnici nebrali zprávu na zřetel a poslali ji na pokoj a že se bude porod vyvolávat pomoci tablet… Jak jinak.

Konečně po 3 dnech jsem ji vyprovodil na sál (kde jsme strávili celkem 7 hodin). Velmi dlouho trvalo, než žena vůbec začala rodit, ale vlastní porod byl velmi rychlý. Problém byl s placentou, která se neoddělila od vnitřní stěny břicha a PŘI VĚDOMÍ začali mé ženě placentu trhat. Žena netrpěla ani zdaleka (soudím dle jejího řevu) při porodu jako při tomto zákroku, kdy ztratila dle slov MUDr. Eliška 1600 ml krve.

Dle zprávy, kterou psala pí. Králová stálo, že ztráta krve činila 130 ml (běžná ztráta krve údajně činí cca 30 ml krve). Ještě když byly zbytky placenty ještě v těle, se jedna paní zmínila, že to tam už může zůstat. Díky povelu pana MUDr. Elišky ale dokončili zákrok do konce a zbytky vybrali také… Nedovedu si vysvětlit, proč personál takto postupoval.

Když se žena vrátila z kontroly po porodu od zmiňovaného specialisty přes srdce, prý to muselo byt velmi drsné a nechápe, proč se takto personál zachoval.

Můj názor je takový, že si pouze chtěli ulehčit práci. Nevím, zda se jim to vyplatilo, když se žena na pokoj vrátila po 7 hodinách… Dobry pocit mám kromě mé ženy pouze z pana Elišky, jemuž velmi děkujeme.

Personál: MUDr. Eliška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji ostatním budoucím maminkám ani neuvažovat nad Klaudianovou nemocnicí a porodnicí a už vůbec, jsou-li nemocné na srdce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Klokan přiletí 01.01.16 napsala :

Jednalo se o můj první porod a do porodnice jsme jeli 2×. :) Ono opravdu těžko odhadnout. Snad jen poznámka: bylo mi řečeno, že pokud jsme přijeli již po druhé, už mě domu nepustí.

Na pokoji jsem byla cca hodinku a šlo se na sál. Porodní sály jsou velice příjemné, péče personálu byla maximální, nicméně jsme dostali s manželem i dostatek prostoru sami pro sebe. Vzhledem k velkým křížovým bolestem jsem v podstatě celou dobu trávila ve sprše, kde mi dokonce natáčeli i monitor - což vzhledem k bolestem, které povolovaly alespoň trošku horkou vodou, jsem velmi ocenila. Podotýkám, přestože jsem neměla úplně jednoduchý porod, tak to v mladoboleslavské porodnici zvládli výborně, s porodnicí jsem byla maximalně spokojená.

Jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém byly sestřičky i lékaři velice ochotní. Sestřičky vše vysvětlily, pomohly. Jediné, co bych brala jako negativum, je kuchyně. Jídlo je sice dobré, nicméně absolutně nevhodné pro kojící maminky :) - denně čerstvé pečivo apod. Takže doporučuji, nechat si nosit jídlo z domova. A nebo jsem si nechávala pečivo na druhý den. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo a pití. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 02.12.15 napsala :

V noci dne 28. 10. 2015 jsem byla sanitkou přivezena na pohotovost do Mladé Boleslavi. Problémy se žlučníkem.

Na pohotovosti byli docela milí. Jen mi vadilo vyplňovat se sestrou dotazník kvůli tel. číslu atd., když jsem měla ukrutné bolesti jak na žlučníku, ale i v zádech. Nemohla jsem sedět ani chodit jen ležet na levém boku. Tak mi docela vadilo, že mě nepustili lehnout, ale musela jsem sedět a hledat v telefonním seznamu tel. číslo moje a přítelovo.

Poté mě tedy položili na lehátko a přišel doktor, který mě vyšetřil. Tlačil mě na břicho a říkala jsem mu, že mě to strašně bolí. Na to mi odpověděl, že musí tlačit. Hned poté mě posadili na vozík. Říkala jsem jim, že nemůžu sedět, že to bolí, ale nikdo mi neodpověděl a odvezli mě na sono. Tam byl doktor sprostý a nepříjemný. Ještě mi vynadal, že tam nic nevidí.

Poté mě odvezli na porodnici. Na vyšetřovně tam se mnou byli nejprve tři lidi: dvě sestry a doktorka. Nejdřív mě položili na lehátko a připojili mě na monitor. Ležela jsem na boku. Přes šílené bolesti po mně chtěli opět tel. čísla. Říkám jim, že telefon mám v kabelce, tak mi sestra dala kabelku a vůbec ji nezajímalo, že na jedné ruce ležím a druhou nemůžu zvednout kvůli bolestem v zádech.

Pak mi chtěli napíchnout kanylu. Říkám, že se mi z toho dělá blbě a že ruku kvůli bolestem v zádech jim nenatočím. Stejně mi sestra ruku málem vykroutila. Poté mi dali dotazník kvůli podpisu. Říkám, že to podepíšu, až vstanu. Ale stejně mě nechala a divila se, že ho nezvednu a nečtu. Tak jako na jedné ruce ležím a druhou nemůžu bolestí zvednout.
Po odpojení z monitoru mi řekli, ať se svléknu a vylezu na křeslo. Viděli, že se sotva ohnu a stejně mi nikdo nepomohl ani sundat kalhoty a ani na křeslo a dolů.

Pak mě odvedli na porodnické oddělení. Tam mě převzala docela milá sestra, která mě odvedla na pokoj, pomohla mi se převléknout a napíchla mi kapačku. Taky mi podala telefon na postel, abych se nemusela natahovat, kdyby se něco stalo. A odešla.

Jediné co mi vadilo, že jsem nedostala ani kousek toaletního papíru. Holčina, co tam ležela se mnou, mi jeden musela půjčit, a když mi ráno přivezli věci, tak jsem jí ho vracela. Když někoho přiveze sanitka, tak bych mu dala aspoň pár ubrousků.

Ráno okolo 6 hod jsem konečně usnula, ale v tu chvíli nás furt někdo budil. První měřit tlak, pak vyšetření, natáčení atd. SKdyby to udělali najednou, ale oni chodí po půl hodinách, takže jsem akorát usnula a hned mě někdo vzbudil.

Po dvou dnech se rozhodla mi doktorka dát prášek, abych se mohla vyspat. Konečně jsem normálně spala skoro celou noc. Taky mi to dost pomohlo od bolestí. Druhy den večer jsem to doktorce říkala, že mi to dost pomohlo, a ona, že mi dneska dají další.

Ale večer ve 22 hod přišla sestra a říkám jí, že mi doktorka slíbila, že mi mají dat zase ten prášek a ona mi na to odpověděla, že si myslí, že mi moc nepomůže a že mi ho nedá. Potom mi řekla, že už je pozdě a vypnula mi televizi. V tu chvíli si říkám: „Copak jsem malé dítě? Když nemůžu bolestí spát, tak mě má nechat se aspoň dívat.“ Ale to byla jen jediná nepříjemná sestřička na tom oddělení. Jinak všechny ostatní sestry byly úplně v pohodě. Jen se jich člověk musí na všechno ptát. Nejmilejší byly všechny, když už mi bylo dobře a věděly že půjdu domů.

Jinak jídlo mi moc nechutnalo. Znojemská omáčka chutnala úplně stejně jako sos na bramborové kaši druhý den. Kuřecí vývar byl docela dobrý, dokud jsem v ní nenašla kus kůže a na tom bylo peří. Takže doporučuji si s sebou vzít jídlo a nechávat si ho taky nosit od návštěv.

I přesto jsem si říkala, rodit budu v Boleslavi, mám to blízko a hlavně tu chvilku tam vydržím. Hlavně už vím, jak to chodí a budu tak nějak vědět. Týden po propuštění jsem přišla na to, že mi do průkazky nevrátili neschopenku. Tak si říkám, že za dva dny tam jedu na porodopis, tak si ji vyzvednu.

Přijedu pro porodopis. Dole u okýnka říkám, že se jdu zapsat na porod a ta mi skoro vynadá, že to neříkám úplně správně. Tak jsem se jí omluvila a říkám, že jsem zapomněla, jak se tomu přesně říká. No ona na to nic a poslala mě do prvních dveří.

Tam byla paní docela příjemná. Vše mi vysvětlila, předvyplnila papíry a řekla i kam půjdu dál. Pak jí říkám, že jsem tu před týdnem ležela a že mi nevrátili neschopenku. Na to ona, že den předtím jí poslali mému doktorovi (tak si říkám, proč se nepodívali do pc, věděli že se přijdu zapsat na porodopis, tak by mi jí osobně dali).

Šla jsem k jiné paní, která mě zapisovala do pc. Docela příjemná paní, ale na to, že jsem měla vše předvyplněné, tak se mě ptala na všechny údaje znovu. Asi po 10 minutách koukla do pc a říká: „Vždyť Vás tu máme zapsanou, vy už jste tu byla.“ A já, že jsem tu ležela se žlučníkem a ona že aha, že už to vyplňovali.

Tak jsem byla docela naštvaná, že mi nikdo nic neřekl, když mě pouštěli domů a honili mě zbytečně se zapsat. Nevím, co by dělali, kdybych chtěla rodit jinde. Rodit mám tenhle měsíc, tak uvidím, jaké to bude. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chtěla bych doporučit, abyste se na vše opravdu ptali klidně 10×. Oni vám sami od sebe nic neřeknou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně toaletní papír, ručník a hygienické potřeby. Nikdo vám nic navíc nedá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Nejm 31.10.15 napsala :

Říjen 2015 - rodila jsem v boleslavské porodnici jako prvorodička. Na personál si vůbec nemohu stěžovat - všichni byli milí a vstřícní, a to jak u porodu, na JIPce, tak i na oddělení šestinedělí. Porod se na konci zkomplikoval, ale porodník vše manželovi vysvětlil (svůj postup). Bylo o nás dobře postaráno.

Personál: Porodník - MuDr. Oldřich Eliška, MUDr. Kateřina Roušarová, PA - Barbora Křížková, Pediatr - MUDr. Lucie Trněná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jediná výtka patří jídlu, ale to už tady bylo zmiňováno vícekrát - takže něco k jídlu sebou nebo spíše si nechat od návštěv donést.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dle seznamu, co dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - žofka45 03.09.15 napsala :

Rodila jsem 4.5.2015. Byl to porod vyvolávaný, nechali mně přenášet 10 dní. Přišla jsem o 8:00 na příjmu nic moc. Vyšetřili mně, udělali Hamiltona a poslali na pokoj. O 10:00 první tableta, lékařka i sestra v pohodě. O 13:00 další tableta a pak o 18:00 už jsem si řekla o kontrolu, tak mně vyšetřili.

Byla jsem na 2 prsty, tak mně poslali na sál. Porodní asistentka byla naprosto v pohodě. Vše vysvětlila, já jsem poslouchala jak pejsek a bylo vše ok. O 19:30 mi píchla plodovku. Lékařka přišla až na tlačení o 22:00, porodila jsem o 22:23.

Co se mi strašně moc líbilo, je, že miminko dávají hned po narození mamince na bříško, pak po umytí do postýlky, hned po zašití na prso a nakonec hned na pokoj, aby bylo dítě při mamince. Vše ukázali, vysvětlili i poradili, ale vždy se musí maminka ptát. Jídlo nic moc, ale snědla jsem ho. Pro mě fakt málo a to jsem v porodnici zhubla 8 kg.
Jinak u mně určitě naprostá spokojenost.

Personál: PA Nováková Jana, porodník: MUDr. Králová Martina, dětská sestřička: Čivrná Jana, pediatr: MUDr. Motlíková Klára

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě jídlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já si brala vše, co jsem dostala vytištěné na papíře, co rozdávají, ono se to někdy i hodí.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 24.08.15 napsala :
 1. POROD 2013 - rychlý porod bez komplikací, po celou dobu byla přítomná studentka na praxi, která natáčela monitor, klystýr. Odběry a pod. pak dělala normální sestra. Všichni maximálně příjemní. Vyhověli mi, i když jsem chtěla při porodu dát trochu níž nohy, protože jsem měla pocit, že z toho lehátka padám. Doktorku zavolali až ve fázi tlačení, myslím, že tam byla max. 5 minut a zašila dva stehy. Nic neřekla, jen přišla, chytla díte, zašila, odešla. Komunikace nula. Všichni ostatní v pohodě.

Jediné, co mi u příjmu vadilo, že i přes bolesti musíte nadiktovat úplně všechny informace z těhotenské průkazky, a to i přesto, že tam pár týdnů předtím jdete na sepsání porodopisu. Mě se ptali třeba na mobil na otce dítěte, tak říkám: „Nevím ho z hlavy, ale máte ho napsaný v té průkazce na stole u sebe.“ A na to mi sestra odpoví: „No jo, ale to bych musela pořád tu průkazku otáčet.“ Nechápu, no.

Dítě ihned po porodu odnesli na oddělení pro předčasně narozené. Zabalili do deky a už s ním utíkali do inkubátoru. Jo, jenže mě ho jen rychle po porodu ukázali už zabalenou a odběhli, jen mi nikdo neřekl proč a kam dítě nesou. Což mi pak zpětně celkem vadilo, v tu chvíli jsem to vůbec neřešila, ještě jsem rodila placentu… Takže trochu více mluvit by to chtělo s rodičkami.

Oddělení pro předčasně narozené super. Poradí, pomohou, i když výjimka tam byla jedna, ale i s tou jsem si po pár dnech poradila. Ale stejně platí - pokud něco chcete vědět, ptejte se. Klidně několikrát, klidně pokaždé jiné sestry, doktorky. Nikdo nic neřekne navíc, pokud nemusí.

Jídlo - katastrofa, nechávala jsem si posílat svoje. V den po porodu jsem dostala k večeři housku a v plastové krabičce kupovaný majonézový vlašský salát. Atd. atd. Jídlo tam nemají úplně ideální. Návštěvy na pokoje nesměly, pouze tatínek v hábitu nemocničním. Ostatní se scházeli v takovém obýváčku (TV, gauč, stoly na večeře, kuchyňka pro nás k dispozici - pořád jsem vařila čaj )před tímto oddělením - za mě super.

S sebou kromě toaleťáku a hygienických potřeb pro matku není nic potřeba. Celkové hodnocení - 90 %

 1. POROD 2015 - ještě rychlejší porod bez komplikací, trval půl hodiny, tak tam byla porodní asistentka celou dobu, doktorku opět zavolali na konec. V tomto případě komunikace o stupeň lepší, ale žádný zázrak. Opět stejný průběh příjmu - zaprvé, z vrátnice nás poslal pán do úplně jiného patra, než je porodnice, takže jsem málem rodila na chodbě, což není vtip, protože jsem opravdu už měla téměř v době příjmu odrozeno. Zadruhé opět vyjmenovávání všeho, co už měli v PC a v průkazce. A pak mě chtěli připojit u nich na příjmu na monitor - kdybych na to neřekla, že mám stahy po minutě, tak mě tam asi fakt připojili. Takhle jsem byla okamžitě odeslána na sál a tam bez přípravy bylo mimčo téměř hned na světě.

Na novorozeneckém jakmile zjistí, že nejste prvorodička, tak mají absolutně jiný přístup. Jsou asi rádi, že nemusí člověka nic učit, tak jsou všichni milí a v pohodě. Ale udělají, co mají, a nic navíc neřeší. Ale stále platí - ptejte se, nechte si vše vysvětlit, nenechte se odbýt blbými poznámkami. Je prostě znát, že pro někoho je to tam poslání a berou to jako skvělou práci (myslím, že Dr. Lucie Trněná je v pohodě), a pro někoho práce na směny v blbé nemocnici.

Jídlo i po letech stejně hrozné, ale snědla jsem všechno - už člověk rezignuje a ocení, že mu uvaří někdo jiný. :) Koupelny a záchody na chodbě - to se dá zvládnout, mně to nevadí udělat tři kroky navíc. Návštěvy ve společné místnosti - nemohu posoudit, byla jsem sama na pokoji a návštěvy mohly ke mě.

Vsuvka - sepsání porodopisu před porodem - mně třeba vadilo, že na otázku, jestli ještě kojím, dotyčná sestra odpoví, že se jí zdá, že kojím dlouho. Co jí je do toho?
Pak ty kontroly před porodem na monitoru a pak u lékařky co měla službu - stihla jsem to dva týdny po sobě. Ani jeden týden mě nevyšetřovali. Poprvé si napsali něco důležitého z mé těhotenské karty k sobě do papírů. Podruhé tam jdu znovu, připomínám jim to, a sestra jen ano, něco tady mám, tak já to ještě růžově podtrhnu.

Do toho tam přišla cizí doktorka a začala s tou, co se mi měla věnovat, řešit nějaký převoz pacienta někam. Se mnou se rozloučily a hotovo. Kdybych věděla, že toto ovlivní další věci, co se s mým dítětem děly, nikdy bych se nenechala takto odbýt. Bohužel, komunikace, komunikace, jít si za svým, vše si vydupat, vše si zjistit, nespoléhat na doktory, spoléhat pouze na sebe. Oni dělají jen to, co musí, nad rámec nehnou ani prstem. A bohužel, tyhle na kontrolách v těhotenství na to doslova kašlali, na porodním sále dělali, co mohli. Na novorozeneckým si udělali svou práci, ale kdyby měli všechny informace, nebo kdyby byly aktivnější, což být mohli, tak se asi smekali víc a mohla bych jim dát i veřejnou pochvalu.

Propouštěcí zpráva (vyplnil Dr. Papík) - tam asi mění jen jméno matky a datum porodu. Doma jsem zjistila, že několik věcí tam absolutně neodpovídá skutečnosti (např. že mě fyzicky vyšetřili - ani omylem - v MB se ode dveří ptají, jestli je vše ok, ani dovnitř skoro nechodí, a v roce 2013 jsem v době těchto kontrol byla vždy za dítětem na návštěvě u inkubátoru, takže trochu kecaj…). A když jsem jim volala, tak mi bylo řečeno, že když se mi to nelíbí, ať si přijedu, že mi to přepíšou. Fakt přístup teda. Můj gynekolog si zprávu vzal, a když jsem ho na to upozornila, že je to tam blbě, tak řekne jen - nojo no. Tak to je přístup v Čechách!

Celkové hodnocení - 80 %

V roce 2013 jsem měla vybraný Jičín. Nakonec jsem rodila v MB jen proto, že mě sem poslal můj gynekolog v 36. tt na akutní kontrolu, protože to byla nejbližší porodnice a mě odtékala voda.

V roce 2015 jsem si řekla, že to nebudu hrotit a pojedu znovu do MB, když tam jsem hned. Ještě že tak, protože mi doma praskla uprostřed noci voda a do hodiny bylo hotovo a málem jsem rodila v autě a na té chodbě. Jinam bych to určitě nestihla.

Příště bych ráda šla zase jinam, ale jestli zase budu mít tak rychlý porod, tak mi bohužel nic jiného než MB nezbývá. Ono to tam je dobré, ale je to o lidech, o průběhu porodu a o komunikaci. Takže ono nakonec ani nezáleží, kde člověk rodí, ale kdo se tam sejde na směně a jak to probíhá.

Bohužel, jména si nepamatuji, ale na jménech nezáleží. Směny se střídají a stejně potkáte za těch pár dní všechny skoro.

Personál: MUDr. Lucie Trněná, MUDr. Papík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se mluvit s personálem a říct si slušně o všechno. Určitě pomohou, vyhoví, poradí. Nenechte se odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, dobrou náladu, toaleťák, ručník, sprchový gel. Vše ostatní přivezou v návštěvní hodiny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - terýsek25 13.08.15 napsala :

V MB jsem rodila na jaře. Porod (sice delší) proběhl hladce. Pořád mě kontrolovali, mezitím jsem mohla do sprchy. Když malému začaly padat ozvy, hned se seběhlo plno lidí a připravovali mě na případného císaře, ke kterému nakonec nedošlo.

Porodní asistentka se mi hodně věnovala, i když tam měli na každém sále rodičku. S PA se dalo v pohodě domluvit, i co se týkalo průběhu porodu ((ne)použití oxytocinu atd). Paní doktorka přišla až nakonec, ale přiběhla zrovna od sekce. Byla moc milá, moc mě podporovala a chválila, což mi dodávalo sílu. Na novorozeneckém si nemůžu na nic stěžovat, sestřičky všechny, co jsem potkala, byly moc hodné a věnovaly se mi. Je pravda, že když člověk něco potřebuje, musí jim říct, ale nikdy se netvářili neochotně.

Jediná výtka se týká jídla. Měla jsem nadstandard, takže výběr ze dvou jídel k obědu a večeři, to mi vždy chutnalo. Spíše snídaně a svačiny čerstvé rohlíky, to není nic moc pro kojící maminky.

Jinak chci moc poděkovat všem doktorkám, doktorům a sestřičkám, které se o nás bezvadně starali.

Personál: PA Dana Stuchlíková, Porodník: MUDr. Hana Pospíšilová, Dětská sestra: Libuše Fialová, Pediatr: MUDr. Michaela Roškotová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Někdo tady psal, že se nesmí dát miminku nic vlastního. To je blbost, naopak, vše musíte mít svoje. My dostali jen vzorek mastičky, několik plínek, jednorázové žínky, půjčili nám zavinovačku a jeden obleček, ve kterém mi malého přinesli.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Luucaa87 18.07.15 napsala :

Rodila jsem zde v dubnu toho roku a za mě, jelikož jsem byla připravená už dříve, že je tak 50 na 50 co se týče sester doktorů atd., tak jsem tak vykulená nebyla.

Na šestinedělí hodně záleží jaká směna přijde. Mně jako prvorodičce vůbec nevysvětlili kojení, když byl problém s přisáním či bolestí u kojení, musela jsem vyloženě sestry otravovat. Moment, kdy jsem se ozvala, byl ten, když na rozpraskanou bradavku, z které mi tekla krev, sestra vzala malého a násilím za krk ho přitiskla k prsu. Od té doby jsem už za nikým nešla a musela si poradit sama. Takže co se týče kojení, připravte a nastudujte si samy.

O dokrmy jsem musela též žadonit, laktace se mi rozjela až 4. den. Ale najde se tam i pár ochotných sestřiček, které pomůžou, vysvětlí, uklidní. Opravdu záleží na směně. Co se týče jídla, jednu noc plakala snad všechna miminka na oddělení, k večeří byla super omáčka s kilem cibule. Takže jídlo taky super, čočka, párky, květák. :)

Na porodním v pohodě, co se týče mě, měli svatou trpělivost, takže tam si nestěžuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostanete jen krém na prdelku, mrňavý Bepanthen a erární body a zavinovačku. Takže na mimi všechno s sebou, pro vás taky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno na seznamu + se mi osvědčili přebalovací podložky do postele, pap. utěrky místo toaleťáku a každý den ať vám donese rodina něco dobrého na zub. Jídlo nestojí za nic.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Ivetka.chumlenova 17.05.15 napsala :

Už nikdy bych nerodila v MB. Strava hrozné, vybavení zastaralé a o personálu ani raději nemluvit. Děti jsou týrané hlady. Pokud nemáš pevné nervy a hubatou pusu, nedoporučuji tady rodit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hubatou pusu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic. Sice na internetu píšou seznam, ale co se tyče miminka, svoje věci nemůžeme používat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 12.05.15 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici v březnu 2015. Když jsem přijela do porodnice s kontrakcemi po 5 minutách, poslali mě domů. Jela jsem tedy domů, kde mi asi hodinu na to praskla voda. Tak jsem jela zpátky do porodnice, kde mi nevěřili, že mi praskla, až když se při vyšetření vyplavila na doktorku, tak tomu uvěřili.

Dobré, dali mě na pokoj a kdyby něco, mám zavolat sestru. Měla jsem kontrakce po dvou minutách a sestra mě odvedla na ozvy, po 20 minutách došla, že miminko spí, ať jdu na bok… To už jsem měla bolesti a chtěla něco na bolest. Na to mi bylo řečeno, že se uvidí! Odešla a dvě minuty na to opravdu bolestivá kontrakce a tlak. Začala jsem křičet, došla sestra a že miminko pořád spí, tak jsem jí řekla že mám dole tlak. Tak se teda uráčila kouknout a že už dávno rodím (to miminko, které spalo, bylo už skoro venku!).

Tak strašně mě dva dny na to začaly stresovat, že nemám mléko, že nás
nepustí atd., že jsem nakonec měla mléko týden, a to opravdu málo… A malou mi
nechali hladovět! Do papírů nakonec napsali, že jsme byly propuštěny na moji žádost, o čemž jsem vůbec nevěděla! Nic neukáží a neporadí a ještě nadávají, že
jim člověk ušpinil prostěradlo. Tak že za mě rozhodně ne!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději jet jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Liskynka 11.05.15 napsala :

Rodila jsme 31.8.2014.

Ve 40+6tt mi praskla doma v 1h po půl noci. Na vyšetřovně už ze mne lila krev. PA super přístup. Hned mne odvedla na porodní box i s nastávajícím tatínkem. :-D I s dojezdem do porodnice byly přesně 2h ráno. Tomášek se narodil ve 3.33h.

Kompletní osazenstvo SUPER, nemám jedinou připomínku! Fakt bomba. Na šestinedělí též super. S kojením mi trošku pomáhaly, ale bez keců. Kdykoliv jsme potřebovala, sestra mi byla k dispozici!

Jediná hrůza bylo jídlo: snídaně dvě housky mléko, oběd docela ušel, svačina houska a mléko, večeře studená sekaná a chléb…děs.

Co mne překvapilo? Vůbec nekontrolují hojení maminky. Jen se od dveří zeptají, jestli je vše v pořádku a čau.

Kdybych měla ještě rodit, určitě v Mladé Boleslavy!

První dítě r.99 mám z plzeňské porodnice.

Personál: PA Vladislava Ulmanová, MUDr. Barbora Kadlecová,Dětská sestra: Jana Eberhaltova a pediatr: Blanka Pallová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Akorát asi aby si zajistila nějaké jídlo! Měla jsme opravdu hlad. :-/

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsme vše podle seznamu! Hlavně poporodních vložek opravdu pro jistotu hodně.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - mojeholky2 18.02.15 napsala :

V Mladé Boleslavy jsem rodila dvakrát 2011, 2013.

Při prvním porodu personál docela ušel, tedy než sem šla na pokoj a zjistila jsem, jak veškerý personál je neochotný - jako prvorodičce nic pomalu nevysvětlili, neochotné všechny byly, když jsem se na něco zeptala, hodily ksicht, jako kdyby je to obtěžovalo. Naštěstí se mnou ležela na pokoji holčina, která už měla třetí dítě a hrozně moc mi pomohla jak koupat, jak kojit atd… Z nemocnice jsem šla hrozně naštvaná.

Druhý porod byl holá katastrofa! Rodila jsem v noci No, radši jsem měla rodit doma a bylo by to lepší než v nemocnici. :) Na vyšetřovně byla tak nepříjemná sestra, že když jsem ji viděla, tak jsem zapomněla, co tam vůbec dělám. Setra mi řekla, ať jdu s ní na porodní box, jako že už sotva chodím, ji nezajímalo. Když jsem ulehla na porodní postel, tak jsem ji prosila, ať zavolá přítele, že ho tu chci (čekal za dveřmi, sestra ho nechtěla za mnou pustit, nevím proč). Přítel přišel a říkal sestře, že je tu zima. No, to ji nezajímalo, natočila mi monitor a odešla.

Já prodýchávala kontrakce, ale už to nešlo, tak jsem řekla příteli, ať zavolá doktorku, že musím už tlačit. Doktorka přišla, ještě se ta husa, s prominutím, protáhla a sotva si sedla, malá byla venku! Kdybych mohla slézt z postele, tak té doktorce normálně jednu vlepím. Nepozdravila, nic neřekla ohledně malé… vůbec nic. Po 2 hod přišla sestra, co mě přijímala, a říká: „Tak sundáme z ruky kanilu,“ či co to je. Já na ni koukala a říkám" „Jakou?“ „No, brali jsme Vám krev.“ A já řekla že ne, koukla se mi na ruce a omluvila se mi. V životě bych už tam nešla!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu pro dítě i pro vás.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - kellík 29.01.15 napsala :

Rodila jsem v říjnu. Musela jsem být přijata pro vysoký tlak a málo plodové vody, takže s tím, že se bude vyvolávat. Vše mi na příjmu vysvětlili a co jsem nechápala, tak jsem se ptala a nebyl problém.

Porod byl rychlý, i když s komplikacemi, ale uměli si poradit. Že by bylo vše jen na jednom doktorovi, to vůbec! Najednou jich tam bylo jak blech. Placentu musely brát pod celkovou narkózou. I na sále mi vše vysvětlovali a říkali, co bude, jak bude, i když byla skoro půl noc!

Odvezli mě na pokoj. Sestra mi pomáhala i na záchod (což jsem nepotřebovala). Dceru se ptali, kdy ji chci přivézt, abych se dostatečně vyspala. Se sestřičkami i s dětskými žádný problém. Pomohli, poradili. To spíš, když jsem tam docházela do poradny, tak jsem narazila na některé sestry, co házely obličeje a byly důležité jak něco!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem vše nakoupené, co bylo na seznamu. Ani jsem to pak nepoužila - bych musela jet s lodním kufrem! Takže vzít jen to nejnutnější, zbytek může tatínek dovézt druhý den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - dorop 26.01.15 napsala :

Mladoboleslavskou porodnici vřele doporučuji. Rodila jsem v červenci 2014. Vše proběhlo bez problému.

Akutní císař, neplánovaně, rychle, bez stresu, nervozity. Užili jsme si narození našeho syna s manželem a s celým týmem na sále úžasně. Všichni byli neuvěřitelně vstřícní, milí a sympatičtí. Nechyběla veselá nálada, vtipy a slzy štěstí - skvělý, nezapomenutelný zážitek. Pokud bude na cestě druhé dítko, narodí se (pokud to situace dovolí) opět v Klaudiánce.

Oddělení JIP (pokoj na odd.) - to, co si pamatuji, milé sestry, komunikativní a pečující. Ale výjimky se samozřejmě najdou, na jednu mám nehezké vzpomínky. :-(

Sestry na oddělení porodnice - skvělé. Milé překvapení. Úžasný holky a myslím i kluk (sestra). Většina studuje VŠ, jsou odborně vybaveny a šikovné, milé holky…

Sestry novorozeneckého oddělení katastrofální! Tam by mělo dojít k nějakým změnám. Staré za nové. Mohu pochválit opravdu jen ty mladší sestry, které poradily, vyslechly, nebyly arogantní a neurážely rodičky. U jiných chyběla empatie, ale není se co divit po 20-30 letech praxe na oddělení s ženami po porodu… vyhoření lze očekávat, škoda. Tam, kde by mělo být to největší pochopení pro stav ženy po porodu, hormonální rozladěnost, únava, neznalost prvorodiček, strach z novorozence. Toť jediná negativní vzpomínka. Potlačena, ale zapomenout nejde.

Tlak vytvářený na matky kvůli kojení, ale bez ukázky jak kojit, přikládání novorozence k prsu, vysvětlení prvorodičkám - katastrofa! Asi se nakonec všechny rozkojí, ale doma v klidu a bez stresu u váhy a s opovrhovanými pohledy zkušených novorozeneckých sester!

Edukace zaškrtnuta na dokumentu, ale prakticky ukázka a verbální vysvětlení žádné. Než bude druhé, snad už budou v důchodu. :-)

Personálu porodnice, na sálech, JIPu a oddělení šestinedělí moc, moc děkujeme. :-). Také velké díky paní cvičitelce těhotných - to bylo super!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam, co dostanete, je dostačující - plus čokoládu a tyčinky samý cukr. V noci se hodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - simasla 26.01.15 napsala :

Rodila jsem v Mladé Boleslavi svou první v roce 2010 a nyní i své druhé dítě, a to 7. 1. 2015.

Porod byl vyvolávaný, všichni byli příjemní, pokoj jsem měla nadstandard (a stálo to za to). I přes těžší start našeho miminka - byl moc velký a nešel vytlačit - byl porod veden dobře (ač byl indukovaný kvůli těhotenské cukrovce a velkému váhovému odhadu miminka), jsem ráda za rozhodnutí porodníka připíchnout mi oxytocin, protože po vytlačení hlavičky se porod zastavil a nebýt toho, že mi najednou otevřeli kapačku s oxytocinem, aby dorazila další kontrakce, tak kdo ví, jak by to dopadlo. I tak měl syn apgar skóre jen 6-7-9 - nicméně to zvládl a jsem ráda, že jsem nakonec porodila přirozeně zdravého syna s váhou 4420 g a 53 cm bez nástřihu, bez poranění.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni velmi příjemní, líbilo se mi i chování gyn. lékařů, kteří pokud jsem neměla problémy a neměla poranění, tak mě zbytečně nekontrolovali při každé vizitě, jen se ohleduplně zeptali, zda je vše v pořádku.

Co se týče dětských sester a lékařek, tak bylo také vše super. Chodili za mnou vždy s úsměvem a povzbuzením. No a nakonec musím vypíchnout i jídlo, které je na nadstandardu úplně o něčem jiném než na normálním pokoji a fakt stojí za to si připlatit za ten klid, koupelnu na pokoji a jídlo, které mi záviděli i doma. :)

Tentokrát jsem si pobyt v porodnici užívala, byla jsem spokojená maminka (tentokrát úplně bez poporodního blues) a odrazilo se to i na spokojeném a pohodovém miminku. Takže všem moc a moc doporučuji. A všem zaměstnancům z porodnice v MB děkuji.

Personál: MUDr. Šmehil

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a optimismus, že bude vše, tak jak chcete. :) Já si celou dobu říkala, že v den vyvolání i porodím a povedlo se :), že budu mít klidné, hodné miminko a povedlo se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou určitě všechno na miminko, plínky, oblečení, ubrousky, pro maminky doporučuji porodnické vložky, kuch. utěrky (osvědčily se mi víc než TP, jen připlácnout a hezky osuší).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - PetulleKroková 13.01.15 napsala :

Rodila jsem předčasně na 35tt v roce 2013, a tak mě z Jablonce převezli až do Boleslavi.

Porod proběhl rychle a bez komplikací. Na nedonošenecké JIP jsme byly s dcerkou 22 dní. Milí personál, vše ochotně vysvětlí. Jediné, co bylo matoucí,byly rozdílné názory sester na stejnou věc ohledně péče o mimi. Ale to je všude. :)

Za mě naprostá spokojenost až na jídlo, které se pro kojící maminy kolikrát opravdu nehodilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 07.01.15 napsala :

Obě moje děti jsou narozené v Mladé Boleslavi. Předporodní a porodní péče byla 100%. Oba akutně ukončené císařem. Výborná diagnostika problémů a jejich rychlé řešení.

Poporodní péče byla taky super, jen u prvního byli sestřičky z novorozeneckého 50 na 50. Jedny byly super a další dvě šílenost. Je potřeba to brát tak, že je to „jen“ jejich práce a nejsou to roboti, ale jenom lidi. Když vycítí, že některá maminka je citlivější, tak toho využijí. U druhého maximální 100% poděkování, byli všichni super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasický seznam věcí stačí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - cimmroška 04.01.15 napsala :

V porodnici jsem rodila v září 2014. Měla jsem komplikace se zkaženou plodovkou, takže mi museli porod vyvolat (přijela jsem bez kontrakcí s odteklou plodovou vodou a otevřená stěží na cm). Řekli mi, že miminko musí co nejdříve ven. Myslím, že to zvládli skvěle. Natáčeli mě častěji na monitoru, aby věděli kvůli miminku.

Porodila jsem po devíti hodinách normální cestou a miminko zdravé a krásné. Jelikož jsem rodila poprvé, bála jsem se automatického nastřihu. Ani ten se nekonal, protože nebyl potřeba. Doktorka zvládla situaci skvěle. Nejvíce bych chtěla pochválit porodní asistentku, která byla u mého porodu. Mladá, milá, trpělivá i přes některé moje výrazy (po vyvolání jsem měla kontrakce po dvou minutách na které ani sprcha nezabírala).

Ani na šestinedělí si nemůžu stěžovat. Sestřičky milé, ochotné jak dětské, tak na šestinedělkách. Pokoje po dvou, což se dá vydržet, záchody a sprchy na chodbě.
Jediná výtka je asi k jídlu. Čerstvé pečivo nebo rizoto s hráškem asi nic moc, ale vydržet se to dá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam krásně postačí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Jana Cechová 06.11.14 napsala :

Rodila jsem nyní 1.11.2014 a už bych v životě v mladoboleslavské porodnici nerodila.

Mé kontrakce byly po ani ne půl minutě a čtyři lidi se ve mně hrabali a nikdo nebyl schopen rozhodnout, že mám jít na sál. Manžel se rozčílila řekl jim, že buď mě vezmou na sál, a nebo mě nakládá a odváží mě jinam. Teprve potom mě vzali na sál a aniž by mi dali klystýr, tak jsem konečně mohla v klidu porodit.

Sestry na novorozeneckém nejsou schopné Vám pomoci ani s miminkem, když několik nocí nespí a jste totálně vyčerpané. A strava, to je hrůza, chudák miminko, vždyť to jsou jídla, že to miminko má ukrutné bolesti bříška.

Nechoďte tam pokud možno rodit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chce to, aby váš partner na ně byl od začátku tvrdý.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - P.a.w.ll.a1987 30.10.14 napsala :

Rodila jsem září 2013.

Příjem byl v pohodě, paní doktorka mi vše vysvětlila a chtěla porod urychlit alespoň o nějaký den. Přijímaly mě 3 dny před termínem, prcek měl skoro 4,5 kg a neměla jsem uzrálé děložní hrdlo. Poté následovalo 2× denně podávaní tabletek, 4 dny kontrakce, nemohla jsem jíst, spát, sestřičky příšerné, natáčení CTG 2× denně na studeném lehátku a ve studeném pokoji. Nakonec vyčerpáním a nepovedeném vyvolání to skončilo císařským řezem.

Sestřičky neochotné, kyselé ksichty, problém s prádlem a se vším. Už tam jít rodit nechci. Jediná obrovská spokojenost byla s dětskými sestřičkami a pediatrem, to byl pravý opak, ti byli úžasní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Zumrovap 11.10.14 napsala :

Rodila jsem poprvé a musím říct, že jsem měla strach z Mladé Boleslavi. Všichni nadávají na sestřičky, že jsou neochotné a tak dále, ale já jsem si nemohla stěžovat.

Příjem byl v pořádku, paní doktorka milá, vše mi vysvětlila. Porod probíhal hůř pro mě - holčička byla zaseknutá ramínkem a já už nemohla dýchat, ale během vteřiny tam byl druhý pan doktor a bral ji kleštěmi. Byl moc šikovný při šití, komunikoval, byl moc milý. :-)

Sestřičky mi vše řekly, poradily, byly milé. Je jasné, že se nebudou usmívat od rána do večera a že si nevezmou dítě, když chtějí maminky spát. Je to snad vaše dítě a měly byste se o něj starat. Když je maminka poprosí, tak si ho určitě vezmou, byla se mnou na pokoji paní po císařském řezu a mimčo si vzali. :-)

Při druhém mimču chci také do Boleslavi. Děkuji jim moc, mám zdravou, krásnou holčičku. :-)

Personál: Porodní asistentka Picková, MUDr. Kočí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Byla jsem moc spokojená z pokojem nadstandard, máte tam hlavně klid. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - je smutné, že takováto porodnice není vybavena toaletním papírem, ale chápu, že oni za to nemohou. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 28.09.14 napsala :

Rodila jsem zde v březnu 2014. Zvolila jsem porod s dulou, která mi podle mého názoru hodně pomohla. Personál dulu akceptoval a „spolupráce“ probíhala dobře. Porodní asistentka Vanda byla výborná, i když toho zřejmě měla hodně a proto jsem byla ráda, že na porodním sále nejsem sama, ale s dulou.

Jinak porod bez komplikaci probíhal celkem v klidu. Lékařka byla mladá a připadala mi celkem nezkušená (na kontrolu šití si volala kolegyni). Bohužel si myslím, že provedla zbytečné nastřižení hráze se slovy „No, u prvorodiček se to dělá“, ale to je také jediné, co bych vytkla. Lékař je ale u porodu až na konci a většinu toho dělá porodní asistentka, která, jak jsem již uvedla, byla skvělá a své práci nejen rozuměla, ale byla i usměvavá a milá.

Poporodní péče v pořádku, sestry celkem milé. Každopádně dotazy zodpověděly, s kojením pomohly. Odcházela jsem spokojená. Co se mi nelíbilo, byly sprchy na chodbě (nadstandard byl obsazen) a jídlo mi nechutnalo.

Pokud bych rodila znovu, tak bych se asi pro MB rozhodla znovu, ale každopádně znovu s dulou, která porodem provede, rodička není na sále sama a netápe.

Personál: PA Vanda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam obsahoval vše, co jsem potřebovala. U porodu jsem velmi ocenila vodu ve spreji, krásně osvěží.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - baruslan 12.09.14 napsala :

Rodila jsem v MB 2× a nemohu si stěžovat.

V roce 2012 jsem sice chytla ne moc příjemné dětské sestry, ale špatné to nebylo.

Podruhé jsem rodila před 8 týdny a personál byl skvělý - pomohli mi s kojením, pořád se ptali, jestli je vše v pořádku a zda něco nepotřebuji. Porod byl v rámci možností fajn, nemohu si vůbec na nic stěžovat. Pokoj jsem měla jednolůžkový - sice to nebyl nadstandard, ale mohla jsem tam být sama, což oceňuji. Sprchu a záchod jsem měla na chodbě, ale to mi nijak nevadilo.

Takže za mě - porodnici doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a kalhotky, vložky do podprsenky - klasika dle seznamů.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - tamla 07.08.14 napsala :

První porod před jedenácti lety byl v pohodě, sice jsem měla přirostlou placentu, zjistila jsem to až doma dva týdnu po porodu. Měla jsem šíleně bolesti a krvácela, až ze mě velký kus placenty vypadl. V porodnici mě vyčistili a už bylo vše ok.

Ovšem druhý porod byl pěkný mazec. Přenášela jsem a porod mi vyvolávali tabletkou, hodinu poté jsem začala dost krvácet, dokonce ze mě šly velké kusy sražené krve. Nakonec rozhodli pro akutní císař v celkové narkóze. Po probouzení z narkózy jsem cítila, jak ze mě jde krev zespoda, celá ještě omámená jsem sdělovala sestře, že krvácím. Přiběhla pro doktory a hned na sál. Probudila jsem se až druhý den na ARU, ztráta tří litrů krve a čtyři hodiny mi na sále zachraňovali dělohu, podvazovali mi cévy v děloze tak dlouho, než přestala krvácet. Takže jsem jen taktak utekla hrobníkovi z lopaty.

Já vím, že se tohle občas stává, ale co jsem rodila já, tak během následujícího půl roku na ARU skončily asi další čtyři máminy, asi ta třináctka na konci roku byla opravdu smolná. Měsíc po mě rodila kamarádka, skončila také na ARU, ale to byla vyloženě chyba doktora, který nakonec již v této porodnici nedělá.

Nelíbilo se mi chování sester na porodnici, empatie a ochota pomoci nikde.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - maaka 14.07.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila v roce 2012 a už nikdy více. Nepříjemné sestřičky, doktor docela také.

Malého vytáhli kleštěmi a měl krvácení na mozku, takže ho den po porodu převezli do Prahy na JIP. Tvářili se v Boleslavi jako docela pohoda, běžná věc, což mi v Praze vyvrátili! Tam mi řekli, že se to stává ale velmi vzácně. A ze zprávy jsem se dozvěděla, že jsem nespolupracovala u porodu (dva dny před porodem jsem nespala, takže u porodu jsem odpadávala). Na dotaz, proč mi neudělali císaře, mi řekli, že bolí! Také jsem trvala na epiduralu, ale byla jsem málo otevřená. A než to milostivě asistentka zkontrolovala, bylo už pozdě.

Když jsem na pokoji po porodu zašpinila prostěradlo, sestra nahodila takový obličej, že se mi chtělo brečet.

Takže tuhle porodnici opravdu ne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Marie Seb. 29.05.14 napsala :

Rodila jsem zde poprvé v roce 2010 a z pozitivních zkušenosti jsem se rozhodla zde rodit znovu 5/2014. Je zde spousta mladých lékařů i sester. Přístup personálu byl v pořádku. Jako druhorodička jsem měla určitě výhodu, co se týká starosti o mimino.
Výhodou nadstandardního pokoje je možnost výběru jídla, které není špatně, ale řekla bych že v roce 2010 bylo lepší, ale těch pár dnů se to dá vydržet.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně když něco nevíte, tak se zeptejte personálu, vždy ochotně poradili.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici toho moc nedostanete, takže dle jejich seznamu si všechno vezměte vlastní. Jednorázové kalhotky, vložky, 2 - 3 noční košile.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 29.01.14 napsala :

V mladoboleslavské porodnici jsem rodila v létě 2013. Slyšela jsem plno historek o nepříjemném personálu, tak jsem se modlila, abych chytla tu „lepší“ směnu.

Měla jsem vyvolávaný porod a na příchod miminka jsem v porodnici čekala 2 dny, než jsem se dostala na porodní sál. A to je asi největší výtka, kterou bych této porodnici udělila. Obavami z vyvolávaného porodu jsem nespala už před nástupem do porodnice. Protože jsem pak měla na pokoji maminky i s miminky a plno jejich návštěv po celý den, moc klidu jsem neměla a celé další dva dny jsem se tudíž také nevyspala. Byla jsem pak naprosto vyčerpaná a na porodní bolesti, když přišly, jsem moc síly neměla. Abych miminka v noci nerušila při svých kontrakcích, tak jsem je prodýchávala na chodbě. Podle mého názoru by měly být těhulky a maminky oddělené! Nadstandardní pokoje byly v té době bohužel obsazené.

Sestry na oddělení šestinedělí byly milé a vstřícné a své špatné reputaci v mém případě nedostály, ale jejich rada, abych si šla při kontrakcích ulevit do teplé sprchy mi přišla hodně vtipná, protože vodu musíte nejdříve nechat asi půl hodiny odtéct a pak dostanete stejně jen vlažnou. Až na porodním sále to má smysl. Rodila jsem nakonec akutním císařským řezem, vše dopadlo dobře a následná péče pro mě i miminko byla výborná.

Příště bych se asi rozhodovala znovu, jestli nezvolit např. Jablonec n. Nisou, protože těhotné a šestinedělky jsou tam odděleně, nebo bych si rozhodně hned od začátku zaplatila nadstandardní pokoj, vyplatí se to!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně toaletního papíru a hlídat si ho. :-) Jinak seznam z porodnice je dostačující.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 04.01.14 napsala :

Na porodnici v Mladé Boleslavi mám vzpomínky, při kterých se mi pokaždé sevře hrdlo. Rodila jsem tam loni v lednu. Tuto porodnici jsem si vybrala proto, že jsem tam dojížděla na kontroly na hematologii. Chtěla jsem tedy, aby měli při komplikacích k dispozici co nejvíce údajů o mém zdravotním stavu.

Z domova jsem odjížděla po tom, co mi praskla plodová voda. Kontrakce jsem necítila ovšem ani druhý den, jen obrovský tlak na pánev a byla jsem ujišťována, že je miminko moc vysoko. Když jsem ale na toaletě zjistila, že ze mě cosi čouhá a přivolala si setry, byla jsem brána za vyplašenou prvorodičku (toto byl třetí porod). Na vyšetřovně ovšem zjistily, že to, co čouhalo, byl pupečník! To ovšem ale mohly sestry zjistit už na toaletě třeba pouhým okem a ne mě nechat znovu oblékat a přecházet na vyšetřovnu.

Odvlekly mě na sál a po slovech paní doktorky, která řekla, že má malý špatnou polohu, že nahmatala zřejmě nožičku a že je asi pozdě, už jsem přes slzy nevnímala nic. Vím, že komplikace, které jsem měla, by byly asi stejné ležet kdekoliv jinde, ale nechápu, že sestry s několikaletou praxí nedokážou byť jen po hmatu poznat špatnou polohu dítěte.

Pocházím ze západních Čech a dva porody jsem měla v Karlových Varech a oba porody byly vyvolávané. Péči jsem tam měla ovšem stejnou jako maminka přijatá již s kontrakcemi + kontroly prováděné i ultrazvukem, kdy byla pohledem zjišťována poloha dítěte, tady to nebylo. Syn dlouho nedýchal a byl v inkubátoru. Jak to bylo zlé jsme se dozvěděli až u naší pediatričky, tam nám nikdo nic nechtěl sdělit, když jsme se ptali. Z mého pohledu říkám, že v této porodnici už nikdy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 02.01.14 napsala :

Narodila se mi zde krásná dvojčátka. Díky nedostatečné hygieně sester na nedonošeneckém oddělení byla obě nakažena e-coli a jedna dcerka mi zemřela na sepsi. A rozhodně jsme nebyli jediní, které odvezli s nákazou. Takže pokud nechcete mít dítě v urničce jako já, rozhodně porod zde zvažte, hlavně pokud by mělo dítko být na dětské JIP.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Jana Sedl. 01.09.13 napsala :

13. 8. 13 jsem rodila plánovaným císařským řezem dvojčátka a u porodu byl přítomen tatínek. Četla jsem recenze na MB porodnici, která nebyla vždy pochvalná. Myslím si, že je to spíš o chování a slušnosti. Rodila jsem poprvé a na personál během mého pobytu v porodnici nemůžu napsat ani jednu špatnou zkušenost, spíš naopak.

Na ambulanci na rizikovém jsem měla MUDr. Hanu Pospíšilovou, která byla jako porodník přítomna u císařského řezu, za co jsem byla moc ráda. Myslím si, že má dobrý přístup k pacientkám a tímto bych jí chtěla poděkovat a i kolektivu, který se podílel na průběhu porodu. Vše mi bylo ukázáno a jakýkoli můj dotaz zodpovězen. Sestřičky nás chodily kontrolovat i večer na pokojích a bylo o nás dobře postaráno.

MB porodnici můžu jen doporučit.

Personál: porodní asistentka Andrea Starcová, porodník MUDr. Jan Papík, MUDr. Hana Pospíšilová, dětská sestřička: Jana Čivrná, Alena Mikešová, pediatr MUDr. Michaela Roškotová, MUDr. Petr Čáslavský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a seznam z porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Zuzi86 15.08.13 napsala :

Rodila jsem v mladoboleslavské porodnici minulý týden v pátek. Dle recenzí jsem měla strach z personálu, ale musím říct, že naprosto zbytečně. Nemůžu říct na porodnici jediné špatné slovo, naprosto perfektní péče.

Přijela jsem s bolestmi, myslela jsem, že mě budou posílat po vyšetřeních. Ihned jsem ale šla na příjem, ujala se mě strašně příjemná sestřička, která se o mě starala. Pak prohlídka u paní doktorky - to samé, velmi příjemná a starostlivá. U porodu byly všechny hrozně hodné, přátelské a trpělivé. :)

I péče na odděleni šestinedělí byla velmi dobrá, sestřičky nám se vším velmi ochotně radily a pomáhaly, jakékoliv dotazy nebo problémy s námi vždy vyřešily. Miminka chodily několikrát denně kontrolovat a pak i v noci.

No musím říct, že co se týče personálu porodnice, tak naprostý vděk za vše a hlavně velikánský obdiv za práci, kterou dělají!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bude se hodit vše, co je napsáno na seznamu věcí do porodnice. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 09.06.13 napsala :

Rodila jsme akutním císařským řezem 4 dny před plánovaným. Personál výborný, noční sestra na JIP bezvadná. Denní už trochu horší - spěchají, i když vám není moc do skoku.

Nejvíc mě pak překvapily dětské sestry na oddělení šestinedělí. Za těch pár dnů jsem jich zažila asi 8, z toho tak 2 byly schopné kvalifikovaně informovat nebo poradit. Nedostala jsem prakticky žádné informace o kojení kromě toho, že mám kojit každé 2 až 3 hodiny (doma jsem pak strávila hledáním na netu mnoho hodin, místo abych se v klidu věnovala dítěti).

Seznam věcí, které si mám vzít do porodnice a který jsem dostala při registraci (sepsání porodopisu), se ukázal na nic.

No, celkově bych řekla, že porodnice je spíš průměrná. Čekala bych asi víc, ale myslím, že mnohde to není lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážila bych, jaké věci jsou do porodnice skutečně třeba a jaké ne - seznam od porodnice moc užitečný nebyl. Pokud jste prvorodička, zjistila bych si předem informace o kojení (např. brožurka nebo DVD se základními informacemi z Laktační ligy). Pokud bych znovu rodila císařským řezem, chtěla bych dítě k prsu co nejdříve, klidně i na operačním sále (pokud to chemie v anestezii umožňuje - to nevím), určitě pak na JIP.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - estepanka 09.03.13 napsala :

Plánovaný císařský řez bez komplikací, podávané informace nedostatečné, pouze na vyžádání a problematické. Sestry neochotné, jestli si pořídíme další dítě nikdo mě tam už neuvidí.

Sestra na JIP ale vynikající. Kromě konfliktu se starší sestrou, která ji střídala. Všechno musela přehodit, přendat, zburcovat z postele, „jestli vás něco bolí, tak ještě hodinku počkejte, tamta to přehání, když tak vám dam čípek“.

Vysvětlení jak zacházet s dítětem bylo arogantní, nedostatečné. Sestra budila ráno, nenechala mě odskočit si na WC, že na mě čekat nebude. Při koupání špatně ukázána hygiena malých stydkých pysků.
Chování k matce prvorodičce až na výjimky necitlivé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ještě se rozmyslet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Žabky do sprchy a hodně toaletního papíru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - minek 17.12.12 napsala :

Rodila jsem 27.9.2012 po 8 dnech přenášení. Všechen personál byl úžasný a milý. Byla jsem naprosto spokojená už od kontrol, monitorů. Žádné čekání, hned jsem šla k sestřičce, ta změřila tlak, zvážila, pak hned na monitor a šup k doktorce.

Byl to můj druhý porod a byl krááásný. Dali mi miminko ještě s pupeční šňurou na bříško, což jsem nezažila a bylo to nádherné. Pak mi jí odnesli jenom zvážit a zkontrolovat. Poté jsme spolu s miminkem a manželem strávily krásné dvě hodinky, kdy se přisávala, jak chtěla. Musím říct, že porodní sály jsou taky úžasné, jako v pokojíčku.

Velké díky porodní asistentce, ta mi hrozně pomáhala a chválila, prostě mi dodávala síly, radila jak mám dýchat, pohybovat se atd. Měla jsem nadstandard, takže to jsem byla taky maximálně spokojená, nikdo mě jako druhorodičku neotravoval, nemusela jsem vážit miminko před a po kojení, což mi vyhovovalo. Koupala jsem taky sama. Váha na pokoji byla, takže kdo by chtěl, tak může vážit a koupání by vám taky ukázaly.

V porodnici dostanete seznam věcí, co si vzít sebou. Pokud bych někdy čekala 3. dítě (což neplánuju, ale člověk nikdy neví), tak bych určitě jela rovnou tam bez váhání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - fickova 12.10.12 napsala :

Rodila jsem letos v květnu.

Musím říct, že jsem nadmíru spokojená. Dorazili jsme v půl druhé v noci a personál si otíral čelo, že nás je tu noc nějak moc. Prohlídli mě a konstatovali, že porod bude tak za 10-12 hodin, tak poslali manžela domů a mě na pokoj. Během půl hodinky jsem manželovi volala zpátky, že bude asi lepší, když přijede. Měla jsem pravdu.

Barča se nám narodila v půl šestý a to mě cca hodinu zbržďovali, protože pořád odbíhali jinam, bylo nás tam moc. Nemám si na co ztěžovat, všichni byli moc příjemný, jak u porodu, tak i po zbytek mého pobytu. Trošku bych jim vytkla jen to, že se na mě nikdo nepodíval, ale porod jsem měla bezproblémový a je fakt, že spousta „kolegyň“ na mě nevraživě koukala, když jsem si šla pro jídlo a skoro jsem si pohvizdovala (ony se chuděrky šouraly a asi jim nebylo do zpěvu). Byl to první porod, u dalšího to může být úplně naopak.

V každém případě bych porodnici v Boleslavi doporučila! Bohužel si nepamatuji jediné jméno, moje hloupost, euforie byla asi příliš veliká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Staniel 21.08.12 napsala :

Moje zkušenost je spíše o systémech v našem státě.

Jednoho dne Vám ráno odteče plodová voda, zavoláte si záchranku, protože jste v 31. týdnu a čekáte, že Vás odvezou tam, kam docházíte do rizikové poradny. U nás to byl Apolinář v Praze, měli se nám narodit dvojčátka a od začátku byla docela problémová. Již při telefonátu na záchranku jsem to zdůrazňovala (jinak bychom spadali do porodnice Příbram), a řekli, že jasně. Tak to bylo ještě v klidu.

V Praze, ještě než jsme dojeli k Apolináři, zavolal dispečink do sanitky, že tam nemají místo a jediné kde, tak v Mladé Boleslavi. Tak to už mi zvedli tlak…znovu jsem zdůraznila vážnost situace, ale prý se nedá nic dělat, celá Praha nemá místo pro takové nedonošence. Dobře tak se jelo další hodinu do Mladé Boleslavi, naštěstí jsem neměla ještě kontrakce. Jaké bylo pak překvapení, což jsme se dozvěděla mnohem později, že Mladá Boleslav je vybavena až na děti ukončeného 32. týdne a ještě ne na tak malá dvojčátka…Jenže v MB bylo jasné,že už mně nikam nepovezou a zkusí jednat sami, aby jsem se dál nestresovala.

Jednali naprosto v pohodě, přirozeně, jen při tom mírně kroutili hlavou. Příjem byl klidný, dali mně na pokoj, kde jsem byla sama (v klidu), mohl tu být i partner a snažili se porod odsunout, aby miminkům dozrály plíce a tak. Bohužel ta už chtěla ven a tak ještě ten den večer proběhl císařský řez. Miminka byla hned transportována do Prahy na Dětskou kliniku. Já byla ještě omráčena po epidurálu, když mi to partner říkal a moc jsem si to neuvědomovala, až v noci přišla sestra, že jsou tam a tam a že si tam můžeme zavolat. Sama jsem měla co dělat se svým stavem, ale hned jsme to s partnerem řešili. Velikou podporu mi poskytly sestřičky, zejména porodní asistentka Jana Hrdličková, milá, vstřícná, ochotná holčina, která mně stále kontrolovala, ptala se, zda něco nepotřebuji a co miminka, zda mám nějaké zprávy. Patří jí můj velký dík za tuto noční péči na JIPu, že jsem se hnedka cítila trochu lépe, že bylo s kým promluvit a někdo si mně všímal.

Je to dlouhý příběh, ale nakonec bych chtěla poznamenat, že tak úplně nezáleží na tom, jak se kdo kdy usměje, či co řekne, že je tam špatná strava, starší prostředí, ale to že lidé dělají svou práci a to, že i za podmínek, které pro ně nejsou asi dvakrát příznivé a mohli by je odmítat. Nemusím asi psát, že nás za chvilku znala celá porodnice a ptala se na naše miminka, která takto traumaticky vstoupila na svět, a která čekají jak to všechno bude dál.

Já osobně jsem byla v porodnici spokojená, (i když moje pocity byly těžké, bez miminek, ty jsem ani neviděla, než mně propustili a jen mi o nich vyprávěl partner, jak jsou nemocní a každý den musí bojovat o svůj život), vše v mém případě proběhlo dobře, mohu doporučit a přát, aby pár nepříjemných či nevstřícných sester či lékařů bylo to nejmenší, co Vás čeká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - kejta69 28.07.12 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je úžasná. Sice jsem slyšela spoustu kritiky a tak jsem se bála. Je ale fakt, že pokud člověk není zrovna namyšlená fiflena, která požaduje nejmodernější vybavení pokojů a aby se s ní všichni bavili v úklonu, tak bude s touto nemocnicí maximálně spokojená.

Myslím, že nejdůležitější je stejně přístup personálu.

Velice bych chtěla touto cestou poděkovat porodní asistentce Lence Studené, která mě celým porodem provázela. Velice milá a lidská. Navíc když jsem rodila, tak byla sama v pokročilém těhotenstí, čehož jsem si všimla, až když bylo po všem :-).

Radila mi co mám dělat a také mě chválila a moc mi to pomáhalo. Přímo když jsem přišla na sál a lehla si na lehátko, že mi píchnou vodu, tak mi podala telefon, ať si zavolám přítele k porodu:-). Pak jsem šla ještě do sprchy přímo na sále a čekala, až už to bude přímo k porodu. Rodil mě pan Mudr. Hynek Procházka. Je to starší doktor, ale velice šikovný a příjemný. Abych necítila šití, tak mi vyprávěl vtipy :-). Setkala jsem se s ním i na začátku těhotenství, kdy jsem chvilku ležela v nemocnici a pamatuji si, že se mu třásly ruce. Jak prý ale přijde na sál, je to prý jeden z nejlepších porodníků. Dokonce i podle šití moje paní gynekoložka poznala, kdo mě šil :-).

Jinak celkově sestřičky a doktoři (pro nás i pro mimča) na oddělení šestinedělí byli úplně super. Strašně milí a ochotní. Mohla jsem se na cokoliv zeptat (i hloupě) a vždy ochotně odpovídali a pomáhali. Jediná jedna sestra na našem oddělení byla opravdu nepříjemná. Bohužel nevím jméno. Tak kolem 50 let, tmavé vlasy, vysoká, plnoštíhlá. Byla tam před porodem a také ráno, když mě přivezli na pokoj :-(. Pak mi zpětně došlo, že jsem ji měla i na sepsání porodopisu v 32 tt a to mě rozplakala. Nemá vůbec slušné jednání. Moje spolubydlící byla stejného názoru. Všude se najde vždycky někdo.

Takže moje zkušenost? Maximální spokojenost.

Personál: Porodní asistentka Lenka Studená, Porodník Mudr. Hynek Procházka, Dětská sestra Anna Gudeljová, Pediatr Mudr. Michaela Roškotová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

 • jednorázové přebalovací podložky (po porodu se hodně krvácí a převlékají 1× denně, tak ať v tom nemusíte ležet)
 • papírové kuchyňské utěrky (vždy po sprchování jsem se do nich dole utřela, takže vždy do čistého)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

 • vodu
 • doklady - průkazku, občanku, prohlášení o jménu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - ronik 70 06.05.12 napsala :

Jsem otec,a jsem bezradny.jsem velice nastvany na Boleslavskou nemocnici a to na celou.Mam tak spatnou zkusenost s neprofesionalitou V TETO NEMOCNICI A HLAVNE S PORODNICI.Verte mi ,ze znam mnoho pripadu se spatnym pristupem doktoru,kdy odflakli svoji praci.U Meho starsiho kluka 10let,mela byt banalni operace na orl pod doktorem Podholou prej nejvetsi odbornik,a vyrizl mu neco jineho, tak jsme museli k lekarum do motola,nastesti vse dopadlo dobre ale musel podstoupit dalsi operaci.Nikomu vsak nepreji to co se stalo memu mladsimu synovi pred 5 lety v porodnici.Nebyl otocen hlavickou ven a stejne manzelku nechali ty parchanti odrodit koncem panevnim,zadeckem ven ,nejaka mlada doktorka a asi tam je dodnes.Samozrejme ze malej byl pridusen,protoze ta doktorka byla totalne neschopna a musela volat myslim pana Prochazku,ktery uz mel bejt davno v duchodu a pribehl dlouho,nakonec mu jeste urvali sval na krku .Po roce mu byla diagnostikovana mozkova obrna dmo,je opozden, spatne chodi,nemluvi po peti letech tento patek musel bejt prevezen do Krce,protoze po tomto poskozeni mozecku se mu pridala epilesie a to jen neschopnosti doktoru v BOLESLAVI.Nakonec jsem zjistil pres znamou ,ze kdyz vas odrodej normalni cestou tak za to dostavaj odmeny.Pokud by vam udelali cisařak taK to jsou pooperacni stavy a prodrazilo by se to.Jsem tak nasranej a hlavne bezradnej.Nejradeji bych tam vlitnul a nalozil bych donich,co se do tech parchantu vejde.Prosim radeji volte jicin,turnov.Omlouvam se za ty emoce.Proste musel jsem neco napsat na ty fušaře.ps- mam plno znamych se spatnou zkusenosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Volte jicin,turnov

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - little things 07.03.12 napsala :

Rodila jsem v Mlade Boleslavi 13.12.2011 a byla jsem v celku spokojena.byla jsem prvorodicka,ze vseho vyjukana!a kdyz jsem dorazila rano do Bolky,tak prijeti bylo prijemny,natocili mi monitor a nic moc.sice jsem mela kontrakce uz 5,5hodiny,presto mi doktorka moc verit nechtela,ze mam takovd bolesti,az kdyz se do me podivala.na 3cm otevrena.jelikoz to mame pres 30km domu,tak si me tam nechali.doktorka ktera me vysetrovala byla i muj porodnik.prisla sestra,ktera me vyprovodila na pokoj,dala me cipky na rozjeti porodu a kontrolovala me.tak uz teda moc prijemna nebyla.porod se nastesti brzo rozjel.mela jsem hrozne krizove bolesti a nebejt manzela a PA,tak bych to snad nezvladla!touto cestou ji chci strasne podekovat!diky ni byl porod opravdu o dost prijemnejsi!takze co se samotneho porodu tyce,je opravdu Boleslav super!horsi to bylo na novorozeneckem oddeleni.my jsme od zacatku meli brisni koliku a nikdo z nich mi nedokazal poradit,jak male masirovat brisko,jak ji ulevit!ani se na ni treba v noci nikdo nepodival,kdyz jsem sla s brekem a prosbou,at s ni neco udelaji.vzdy se na ni akorat podivala doktorka rano a to byla mala i vykakana,takze brisko mela ukazkovy!ale nas to chytalo vecer!az na par sestricek,byly vsechny takovy neprijemny.na oddeleni sestinedeli byly krome jedne sestry vsechny moooc prijemnoucky,pomohly,poradily,opravdu super sestricky!nebyl problem si dojit pro cipek na bolest,vzdycky daly.akorat doktori ze sestinedelek prisli na pokoj,zeptali se,jestli vsechno ok,a zase sly.za celych 5dni se ni dolu nikdo ani nepodival,jestli se dobre hojim.spatne se mi zavinovala deloha a to mi rekli po porodu a potom ani nezkontrolovaly.ale osobne pro me bylo lepsi,ze byla kvalitni pece na sale pri porodu,nez na sestinedelkach.protoze mi nejvic samozrejme zalezelo,aby byla malicka v poradku!ale to novorozenecky by se opravdu melo zmenit!to mi hodne vadilo.kdyz jsem mela prvni miminko a nikdo mi nic nerekl.za 5dni jsem naspala 6hodin a to pocitam i dobu po porodu!ale jinak se niceho nebojte!porod je tu opravdu uzasny.pomahaji vam hledat ruzne polohy,ve ktere vam bude dobre a maji s vami obrovskou trpelivost!!!hodne stesti a rychle bezproblemove porody preji Iveta a Kristynka 2,5mesice

Personál: PA-Jana Hrdličková , porodník-Kateřina Lebedová , dětská lékařka-Blanka Pallová , dětská sestřička-Pavlína Ohnesorgová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Urcite si sebou vezmete porodnicke vlozky,daji vam 20ks,pantofliky do sprchy,a ne moc tepleho obelceni.je tam pretopeno!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - little things 07.03.12 napsala :

Rodila jsem v Mlade Boleslavi 13.12.2011 a byla jsem v celku spokojena.byla jsem prvorodicka,ze vseho vyjukana!a kdyz jsem dorazila rano do Bolky,tak prijeti bylo prijemny,natocili mi monitor a nic moc.sice jsem mela kontrakce uz 5,5hodiny,presto mi doktorka moc verit nechtela,ze mam takovd bolesti,az kdyz se do me podivala.na 3cm otevrena.jelikoz to mame pres 30km domu,tak si me tam nechali.doktorka ktera me vysetrovala byla i muj porodnik.prisla sestra,ktera me vyprovodila na pokoj,dala me cipky na rozjeti porodu a kontrolovala me.tak uz teda moc prijemna nebyla.porod se nastesti brzo rozjel.mela jsem hrozne krizove bolesti a nebejt manzela a PA,tak bych to snad nezvladla!touto cestou ji chci strasne podekovat!diky ni byl porod opravdu o dost prijemnejsi!takze co se samotneho porodu tyce,je opravdu Boleslav super!horsi to bylo na novorozeneckem oddeleni.my jsme od zacatku meli brisni koliku a nikdo z nich mi nedokazal poradit,jak male masirovat brisko,jak ji ulevit!ani se na ni treba v noci nikdo nepodival,kdyz jsem sla s brekem a prosbou,at s ni neco udelaji.vzdy se na ni akorat podivala doktorka rano a to byla mala i vykakana,takze brisko mela ukazkovy!ale nas to chytalo vecer!az na par sestricek,byly vsechny takovy neprijemny.na oddeleni sestinedeli byly krome jedne sestry vsechny moooc prijemnoucky,pomohly,poradily,opravdu super sestricky!nebyl problem si dojit pro cipek na bolest,vzdycky daly.akorat doktori ze sestinedelek prisli na pokoj,zeptali se,jestli vsechno ok,a zase sly.za celych 5dni se ni dolu nikdo ani nepodival,jestli se dobre hojim.spatne se mi zavinovala deloha a to mi rekli po porodu a potom ani nezkontrolovaly.ale osobne pro me bylo lepsi,ze byla kvalitni pece na sale pri porodu,nez na sestinedelkach.protoze mi nejvic samozrejme zalezelo,aby byla malicka v poradku!ale to novorozenecky by se opravdu melo zmenit!to mi hodne vadilo.kdyz jsem mela prvni miminko a nikdo mi nic nerekl.za 5dni jsem naspala 6hodin a to pocitam i dobu po porodu!ale jinak se niceho nebojte!porod je tu opravdu uzasny.pomahaji vam hledat ruzne polohy,ve ktere vam bude dobre a maji s vami obrovskou trpelivost!!!hodne stesti a rychle bezproblemove porody preji Iveta a Kristynka 2,5mesice

Personál: PA-Jana Hrdličková , porodník-Kateřina Lebedová , dětská lékařka-Blanka Pallová , dětská sestřička-Pavlína Ohnesorgová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Urcite si sebou vezmete porodnicke vlozky,daji vam 20ks,pantofliky do sprchy,a ne moc tepleho obelceni.je tam pretopeno!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - M-F- 27.01.12 napsala :

Jedním slovem DĚS! Jsem prvorodička, po porodu vykulená, hormonálně rozhozená a doopravdy jediné, co mi řekli - ukázali - bylo koupání a na stole byla brožura ohledně kojení. Když mě bolely bradavky, sama jsem je poprosila, aby se koukly, zda to dělám dobře, tak bez zájmu teda přišly. A to fakt bylo všechno. Díky rodině, kamarádkám a internetu (hlavně emimino :-) )jsem se dozvěděla vše, co jsem měla vědět z porodnice. NIKDY bych tam už nerodila. Vím, že je to složením personálu, ale bát se, že chytnu ty samé - ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si i věci pro miminko (i hygienické), olej po koupání, pití bez bublin, foťák, tmavé ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Dinuš 08.01.12 napsala :

V MB jsem rodila v červenci 2011, byla jsem prvorodička. Sem jsem byla převezena z jiné nemocnice po odtoku vody 5 týdnů před termínem porodu(neměla jsem žádné bolesti, jen mi odtekla voda). Při přijetí mě vyšetřila nějaká PA (bohužel si nepamatuju jméno), která byla opravdu hodná, milá a hned mi vysvětlovala, co a jak bude dál. Dva dny se čekalo na porod a když furt nic, tak mi ho vyvolali a pak už to jelo, za 2 hodinky byla dcerka venku. Porod vedla MUDr. Jírová, která byla hodná a milá. PA byla taky příjemná. Dcerku mi odnesli na JINP, protože byla předčasně narozená. Po propuštění z oddělení šestinedělí jsem se přestěhovala za ní. Tam taky byl příjemný sestřičky i paní doktorky. Cokoliv jsem nevěděla, s ochotou mi vysvětlili a poradili. Po 12 dnech jsem si vezla domu zdravou a krásnou holčičku.

Tuto porodnici maminám doporučuju:-)

Personál: MUDr. Jitka Jírová, PA Dana Bruchová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vody, něco na mlsání, toaleťák, vložky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Luci402 06.01.12 napsala :

V porodnici v Mladé Boleslavi jsem rodila v říjnu 2011. Přijeli jsme ráno, s tím, že mi začala odtékat plodová voda, 14dní před termínem. Na příjmu mě vyšetřila lékařka, s tím, že si mě tam už nechají, ale na porod to nevypadá, že nejdelé do neděle budeme vyvolávat, pokud to nepřijde samo. Bolesti začaly nečekaně ten den kolem 10hod. a porod začal rychle postupovat. Ve 13 hodin mě vzaly na přípravu a na sál, a přijel manžel. Stalo se, ale bohužel vše co jsem nechtěla a čeho jsem se tak moc bála, tzn. kleště a že mi budou tlačit na břicho. Porod vedla MUDr. Jírová. Miminko nebylo hlavičkou dolů, ale ramínkem, porodní asistentky na to paní doktorku pořád upozorňovaly, ale ona byla přesvědčená, že se to samo srovná. Císaře odmítla udělat, s tím, že by musela zavolat starší doktorku, že o tom nemůže rozhodnout sama. Bohužel to nechala dojít tak daleko, až na císaře bylo pozdě. Miminku začaly padat ozvy, takže najednou kolem spousta lidí, zmatek, to už tam byla starší doktorka MUDr. Straková (kterou nechtěla původně zavolat) a rychle ji musela dostat ven, takže mi tlačily na břicho a MUDr. Straková ji tahala ven kleštěma.. Průběh porodu opravdu KATASTROFÁLNÍ. Podle mého názoru MUDr. Jírová zanedbala dost věcí, a ohrozila tak naše miminko :-( Řešením by byl včas provedený císařský řez.. Nejsme první a ani určitě poslední případ. Nevím zda stížnost něčemu pomůže, ale určitě se o to pokusíme. MUDr. Straková sice vytáhla malou kleštěma a tím jí rychle zachránila, ale co se týká chování, také strašné. Obě MUDr byly nepříjemné a arogantní. PŘED NÁMI se pak začaly dohadovat, proč to nechala MUDr. Jírová dojít tak daleko, proč jí nezavolala dříve, atd. HLAVNÍ PRO NÁS JE, že naše holčička je krásné a zdravé miminko, a že vše nakonec dobře dopadlo.. ale na 100% vím, že v Mladé Boleslavi už rodit nikdy nechci.. Opravdu záleží na jaké lidi narazíte.. bohužel :-( Co se týká PA - ty byly opravdu moc hodné a ochotné.

Personál: MUDr. Jírová, MUDr. Straková, PA Marcela Stádníková, Martina Sudíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedoporučuji tuto porodnici :-(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, pití, miminku oblečení, kosmetiku a plenky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - monicskaa 05.01.12 napsala :

Do porodnice jsem přijela na běžnou kontrolu po přenášení,pátý den..NEbyla jsem si jistá, jestli už rodim..Vzali mě na sál,klasická předporodní příprava..Pak na sál přivedli partnera a vše se zdálo, že bude probíhat dobře..Nezdáli se jim kontrakce,tak mi dali infuzi a už to jelo..Bolesti po minutě..Nezdály se jim ozvy,tak sem měla začít tlačit..Nakonec porod kleštěma,malá nepostupovala..Po konzultaci s jinou lékařkou,prý pochybily,že mi neudělali císaře..Malou převezli do Prahy..

Oddělení šestinedělí celkem dobré,nemohu moc hodnotit,byla jsem tam dva dny,nechala jsem se propustit,v tom mi pomohla paní doktorka Jírová, na tu sem slyšela samou chválu..Vůbec se ale nezajímali o laktaci,musela sem se dožadovat o nějaké rady jak jí podpořit,když nekojím..po 5 dnech malou vrátili a byli jsme spolu na Jipu,tam nic moc,měla jsem smůlu na sestry..Malá byla po porodu hodně neklidná a pořád plakala a jedna sestra mě tam za to pěkně sjela,to člověku taky moc nepřidá..
Za mě nedoporučuji,ale záleží na jaké natrefíte porodníky a sestry..

Personál: Mudr. Pospíšilová Hana,Pa Klabanová Kateřina,dětská mudr Dědková Eva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě vodu,já jí zapomněla a PA mi jí nedala ani na mé žádosti..Chtěla jsem aspon skleničku..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Kaia 02.12.11 napsala :

Příjem až porod: do porodnice jsem dorazila po poledni, na recepci nikdo nebyl a mě neustále tekla plodovka, tak jsem nevěděla kam mám jít, odchytla jsem v přízemí nějaké sestry, řekla jim, co se děje a jedna z nich mě doprovodila na porodní sál. Tam mi celkem dlouho natáčeli monitor, protože prcek spal. Neustále ke mně chodily porodní asistentka ( PA) se sestrou žákyní (SŽ) a ptali se jak mi je….Pak mě paní doktorka vyšetřila, zjistila, že jsem otevřená na 8 cm, tak jsme vynechali přípravu ( klystýr) a šly jsme rovnou na porodní box. Tam jsem ležela asi hodinu a čekalo se až prcek v břiše dorotuje. I na sále u mě neustále byla PA nebo SŽ, zajímaly se jak mi je, dávaly mi obklady na čelo, pití,…K poslední fázi porodu přišla paní doktorka. Byla jsem s ní spokojená, je rázná, není přeslazená, ale nemůžu říct, že by nebyla milá. Při porodu mi dávala jasné pokyny „tlačit“, „nadechnout“…. Žádné zbytečné řeči, ale když jsem se v průběhu na něco ptala, tak mi ochotně odpovídala, a i díky ní byl porod rychlý a měl hladký průběh…Hned na začátku příjmu jsem jim říkala, že jsem hysterická, proto, jsem se v průběhu bála, kleší, vaxu, šití,… Kromě šití nebylo nic potřeba, šití mi paní doktorka umrtvila, takže jsem skoro nic necítila. Musím říct, že všichni co se při porodu o mě starali byli fajn… Nejvíc mi pomáhala sestra žákyňka a PA, které mi tam suplovaly přítomnost manžela, protože to nestíhal. Po porodu mi prcka nafotily a ochotně plnily to, oč jsem je požádala…. Jen polštářek pod hlavou bych docela brala, bolelo mě z toho porodnického křesla za krkem..

Šestinedělí – 4 dny na oddělení šestinedělí byly docela fajn, sestřičky se o nás i o miminka hezky staraly, většina z nich byla milá. Některé byly takové trošku studené čumáky, ale to je celkem pochopitelné, nečekala jsem, že budou všechny úžasné, člověk taky v práci občas nemá na nic a nikoho náladu, zvlášť při práci s lidmi….. Někdy mě trošku překvapilo, že každá sestra vám říká něco jiného, ale máme přece mozek, takže si můžeme vybrat to, co nám vyhovuje. Dětské doktorky, které chodily na kontrolu byly moc milé a doktorky, které se staraly o mamky byl taky celkem fajn.
S tím, že chodí sestry na pokoje už velmi brzy ráno jsem počítala, spíš mi vadily některé uklízečky, které dělaly hrozný kravál, jako kdyby tam nespaly ani mimina ani maminky.

Nadstandard jsem neměla, přišlo mi to zbytečné, navíc je lepší, když je člověk s někým na pokoji, alespoň si navzájem můžete pohlídat mimča, když se jde do sprchy, pro jídlo,…

Strava – měla jsem vegetariánskou stravu a byla jsem celkem spokojená. Některé potraviny, mě překvapily, protože tyto věci, které jsme dostaly by asi kojící matky neměly jíst ( kiwi k svačině,med, zadělávaný hrášek s mrkví, bramborové šišky –po kterých jsem si nemohla dojít na záchod…), ale většinou se jídlo dalo jíst. Mnohdy jsem toho měla na talíři víc, než mamky, které měly normální stravu. Měla jsem tam třeba navíc jogurtový nápoj, žervé, musli tyčinku, ….za vegetariánskou stravu se nepřiplácí, k pití je k dispozici hořký nebo sladký čaj

Návštěvy - 12-19hod., mimo tento čas je možné si sednout s návštěvou na chodbě nebo v jídelně..

Personál – MUDr. Veronika Bičíková, porodní asistentka Bc. Jana Hrdličková, sestra žákyně Monika Hamplová, dětská sestra Dana Suková, dětská lékařka MUDr. Lucie Trněná

co jsme dostali – láhev Magnezie na porodním sále, na dobu porodu noční košili, balíček porodnických vložek, 3 košilky na mimčo, 1× ponožky, zavinovačku a 3 náhradní povlaky, 3 látkové pleny, 2 jednorázové žinky na mytí mimča, vzorek Sudocremu na zadem mimča, vzorek Bepanthenu na prsa, k mytí mimča bylo možné použít erární sprchový gel od Johnson

co doporučuji vzít s sebou – pro mamku – porodnické vložky ( mě stačil balíček), noční košile ( spíš víc, když to člověk neušpiní od krve, tak je propotí, je tam dost vedro), ručníky ( 3-4), toaleťák, jelení lůj, pití bez bublin, něco ke čtení, kojící podprsenku a vložky do podprsenky, jednorázové síťované kalhotky, ponožky, župan, bačkory, foťák, mobil s nabíječkou, plovací kruh ( na sezení), nějaké sladkosti,…průkazku, doklady,….
pro mimčo – jednorázové pleny, látkovou žinku na mytí a jeho vlastní kosmetiku, hřebínek, rychlozavinovačku, látkové pleny, vlastní bodýčka, ponožky, vlhčené ubrousky, tenké rukavičky, dětskou osušku po koupání ( takovou tu velkou plenu),

 • jednorázové přebalovaní podložky ( je možné je použít i pod sebe, pokud člověk dost krvácí, povlečení se mění jen ráno, tak aby v tom člověk nemusel být celý den…
Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - catty 15.11.11 napsala :

Do porodnice jsme přijeli kolem 19hod.U okýnka na recepci jsem řekla,že mi praskla voda,vzala si těhu průkajdu a odešla mě nahlásit,čekala jsem opravdu chvilinku.Pak mě paní doprovodila na porodní sál,tam mě v klidu přijala paní dr Jírová,udělala mi monitor a vyšetřila,Pak mě přemístili na šestinedělí,tam je to v pohodě,sestřičky hodný,příjemný .Akorát od rána 5ti hodin rušno,paní s čajem,uklizečka,měření tlaku,vizita,snídaně,no po ránu opravdu rušno :)

Ten večer co mě přijali jsem ve 23h šla na sál s tim že rodím.Rodila mě mudr Jírová,opravdu skvělá doktorka,ještě si dělala srandu,že to u mě neodhadla a že jsem si pěkně pospíšila :)

N šestinedělku jsem ležela dva dny a jelikož malá byla předčasně narozená,tak mě pak přemístili na nedonošenecké odd. I tam to bylo v pohodě,pokoj jsem s malou měla pouze pro sebe.Akorát nesmí na pokoj návštěva kromě tatínků v empíru.
Návštěvy mohli do návštěvní haly,kde opravdu ta místnost byla malá a tam se mohli vzít miminka ale v postýlce a ukázat príbuzný,.To jsem moc nepochopila,lepší by bylo vžít ty nejbližší na pokoj než miminko do návštěvní haly kde bylo třena 20lidí.

Co my hodně vadilo byla strava,jako hrachová polévka,květák a samé nadýmavé jídla,a na talíři naházené jako pro prasátka.

Personál: porodník Mudr Jitka Jírová,porodní asist.Lenka Studená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na šestinedělí pro mimi věci,na novorozenecký jip nemusíte,tam dávají erár,vlastní vložky,dávají poue jedno balení,vodu neperlivou a ne moc teplé oblečení,jelikož tam mají hrozné horko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,vložky,jelení lůj a nějaké dobroty

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 15.11.11 napsala :

Nastupovala jsem do porodnice s tím, že mi vyvolají porod z důvodu většího mimi. Příjem proběhl naprosto v pořádku, všichni příjemní, rychle vyřízeno - prostě super, byla jsem v klidu, vůbec jsem neměla strach z toho co bude dál.

Oddělení šestinedělí si nemůžu vynachválit, měla jsem nadstandard, s tím, že jsem ho měla jen pro sebe aby se mnou mohl být manžel na pokoji (místo 300 Kč za noc se platí 600 Kč)

Co se týče doktorky, která mě měla rodit (MUDr. Bičíková) - nebyla jsem spokojená - protrpěla jsem si 2 dny v bolestech a ani to nestačilo k tomu, aby se to posunulo někam dál. Až po 5ti hodinách na porodním sále, rozhodla, že to takhle nepůjde a musí se udělat císařský řez.

K císařskému řezu šla ještě MUDr. Straková - nepříjemná, chladná ženská, a to zrovna nikomu v takové chvíli nepomůže.

Porodní asistentka Bc. Jana Hrdličková byla hodná, ochotná - nemůžu si stěžovat.

Dětské sestřičky a porodní asistentky na oddělení šestinedělí jsou všechny hodné, ochotné, rádi poradí, a to si myslím, že je na celém pobytu nejdůležitější, protože to jsou lidé, kteří jsou s vámi v podstatě nejvíc - i když se musíte trošku obrnit a nebrat vše až tak doslova - protože každá vám řekne něco jiného :)

Myslím, že určitě záleží na tom na jaké natrefíte lidi, já jsem jinak slyšela jen samou chválu na porodnici v MB, takže jsem asi měla jen smůlu.

Personál: MUDr. Bičíková, PA Jana Hrdličková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vezměte vložky, pití - pokud nemáte rádi čaj. A věci na mimi, protože tam vám nic nedají. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - barky 30.10.11 napsala :

I když jsem tam rodila už 10/08 naprostá spokojenost. Jen jak je už zmínovaný dopolední režim - vizita maminek, detiček, sestra s čajem, uklizečka, ale musí to být. Já byla na nadstandardu a tak i jídlo jsem si mohla vybrat i když na jedne straně slyšíte nejezte tropické ovoce a dostanete pomeranč a pomerančový džus, čerstve pečivo nadímá a dají vám ješte teplé housky,ale to jsou maličkosti. Všichni byli vstřícný a člověk se nebál na něco zeptat i 100× a v pohode.V únoru jdeme zase ,tak uvidime, co se změnilo.

Personál: MUDr. Jírová ,sestra Stádniková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

WC papír, porodní vložky(jedno baleni sice dostanete, ale každý potřebuje jiné množství)nejaké pití, pokavad chcete tak oblečení pro mimi, plenky pro mimi - taky dostanete i zavinovačku a nejaké plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Junkyska 24.10.11 napsala :

Porodnice v MB byla jediná volba, jelikož jsem na ní slyšela poslední dobou jen samé kladné reakce, tak nebyl důvod vyhlížet jinou.
Příjem proběhl bez problémů, na oddělení šestinedělí bylo také vše v pořádku.
Sály jsou cca 2-3 roky po rekonstrukci. Pokoje jsou sice starší,ale vyhovující…sociální zařízení přes chodbu ke každému pokoji, také vyhovuje.
S personálem, se kterým jsem se setkala jsem neměla sebemenší problém (až na jednu dětskou sestru). Na vše jsem se mohla zeptat, aniž bych se bále jejich negativní reakce.
Na sále při samotném porodu na mě nikdo netlačil, s tatínkem si povídaly a po porodu jsme my tři měly dostatek soukromí.
Nejvíc mě vadil ale denní režim oddělení…celé dopoledne někdo coural do pokoje (čaj, uklizečka, vizita maminek, vizita miminek, do toho snídaně, oběd).

Pobyt na den 60,–

Hodně štěstí a zdravé mimísky :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se k přístupu některých sester…každá tvrdí něco jiného, jak se o mimčo starat, jak často kojit atd…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminky do porodnice si určitě vezměte toaletní papír, poporodní vložky, vložky do podprsenky,jednorázové spoďáry, dětské plenky, oblečení pro mimčo, rychlozavinku, nějaké jídlo a pití pro sebe (nemoncniční strava nic moc).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Miriska 08.10.11 napsala :

Od začátku jsem byla rozhodnutá jít rodit do Mladé Boleslavi. Přišlo mi to naprosto logické, když bydlíme 500m od nemocnice. Ovšem po čas mého těhotentství se nezapomněl někdo opravdu s otazníkem v očích podivit, že se tam opravdu chystám. No negativních názorů na porodnici jsem si vyslechla dost. Naštěstí i těch pozitivních a to od blízkých zdrojů, kterým jsem věřila spíš.

To jaký dojem na vás porodnice nebo jakékoliv nemocniční zařízení udělá, záleží podle mě hlavně na lidech, se kterými se tam setkáte. A na ty já si opravdu nemohu stěžovat.
Porodník MUDr. Jitka Jírová, PA Jana Hrdličková. Byly mi psychickou a samozřejmě odbornou oporou na porodním sále. Porodila jsem bez nástřihu, což se možná u provorodiček málokdy povede a já jsem ráda za to, že jsem dostala šanci to zkusit bez něj.

Oddělení šestinedělí má pokoje po dvou a hned naproti dveřím do pokoje je WC a sprcha pro ten jeden pokoj. Stavební řešení budovy nedovuluje rekonstrukci tak, aby byly sociálky na pokojích přímo…ale ženy, ty dva kroky přes tu chodbu opravdu není daleko a věřte mi, že ani v době návštěv vás nikdo nepozoruje, co zrovna jdete nebo nejdete dělat. Možný je i nadstandard, mně to ale přišla jako sakra drahá samotka…sama na pokoji bych se asi dost užírala a jsem ráda, že jsem si mohla s maminkou od vedle popovídat a třeba jsem spolu i konzultovali některé poporodní „problémy“.

Sestry a doktorky z novorozeneckého - super přístup. Kdykoliv jsem měla nějaký dotaz, nebála jsem se zeptat. Nás začlo už v porodnici trápit bolení bříška. Jsem tomu na jednu stranu ráda, mám několik fíglů, jak miminku pomoci.

Jediné, co mi vadilo, byl dopolední režim porodnice. Každou chvíli se rozletěly dveře do pokoje a tu vplula sestra s čajem, podruhé paní s koštětem se jala vytírat podlahu…za chvíli vizita lékařská maminek, následně miminek, do toho snídaně. Není tam moc klidu a opravdu se těšíte domů. A strava, tak ta je „nemocniční“ (za 60Kč pobytu na den…opravdu výživná) …jak můžou kojící mamině nabízet čerstvé pečivo, jablka??? V jídelně mi jeden den paní nutila jablko. Prý jestli jsem si vzala, tak jsem jí s klidem odvětila: no to by mi mimčo poděkovalo…na druhý den byl banán :-)

Jo a naprosto nepochopitelné mi přišel fakt, že na odd. šestinedělí nejsou toaletní papíry na WC a i obyčejné porodnické vložky si musí maminky kupovat samy.

Personál: MUDr. Jitka Jírová, PA Jana Hrdličková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Není od věci absolvovat kurz předporodní přípravy nebo se jít alespon podívat na porodní sály…dozvíte se seznam potřebných věcí do porodnice…no musíte si vzít své uplně všechno - včetně WC papíru.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost velkou tašku na celý seznam věcí, které má maminka sebou mít.
A doporučuji vlastní oblečky na miminko. V porodnici dostanete - košilky, ponožky, zavinovačku s tkaničkama a pár látkových plínek (asi jediné, kromě jednoho balíčku vložek), ale mě ty je

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Amoska 31.07.11 napsala :

Ahoj všem! O porodnici v Mladé Boleslavi koluje spousta zvěstí a i já jsem si jich před porodem dost vyslechla, nicméně jsem se nenechala odradit a dost mi k tomu pomohlo i sledování hodnocení tady na emiminu. Musím říct, že jsem byla naprosto spokojená, zejména s personálem. Všichni byli moc milí, včetně paní na vrátnici, která mi dokonce pomohla s věcmi, než se přítel vrátil od auta. Výborné byly i sestřičky na dětském a ještě lepší byly paní doktorky, se vším poradily, stačilo se zeptat a hlavně jejich rady poslouchat, což doporučuju každé mamince. Možná se vám některé rady nebudou zdát, ale důvěřujte zkušeným a vzdělaným doktorkám.
Je ale samozřejmě i pár věcí, ke kterým mám velké výhrady a to je: špatná možnost parkování (my přijeli v 9 večer a chytli jsme JEDINÉ volné místo), sprchy a WC na chodbě u klasických pokojů (vzhledem k tomu, jak často se maminky po porodu musí sprchovat, mi tohle připadá jako obrovské mínus, zejména, když připočítáte zvýšený počet lidí během návštěv), ale největší zápor s obrovským Z byla strava (dát kojící mamince k večeři párek s hořčicí a čerstvým chlebem … no nezlobte se na mě, ale to je prasárna).
A jak jsem to vyřešila já? Měla jsem od druhého dne v porodnici štěstí na nadstandard, kde byla sprcha i WC u pokoje, lednička a varná konvice, takže jsem nakonec za těch pět dní v nemocnici pozřela jen půlku jednoho oběda :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji absolvovat alespoň některou z lekcí cvičení pro těhotné s porodní asistentkou paní Myšákovou, která vám skvěle vysvětlí a ukáže metody dýchání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - PetkaSv 09.07.11 napsala :

Rodila jsem v únoru 2011, byla jsem do MB převezena z Liberce, kde jsem měla ve 34tt sepsaný porodopis, ale začala jsem rodit ve 35tt a bohužel v LB neměli pro miminko volný inkubátor, takže nám zajistili převoz do MB, příjem probíhal bez problému, ochotné sestřičky mi dokonce otevřeli okno, i když to pro ně nemuselo být zrovna příjemné, jelikož bylo asi 5ráno a venku fakt zima :-( ale z kapačky se mi udělalo špatně, prostě příjem probíhal bez problémů. Když se na mě přišla podívat Dr. Pospíšilová, oznámila mi že na porod je spousta času a že manžela pošle domů, poprosila jsem jí aby zůstal se mnou, ochotně mi vyhověla a poslali nás na sál, myslela si že budu rodit celé dopoledne, než stihli manžela obléci a vyřídit formality, já se rozrodila, porod probíhal velmi rychle, porodní asistentky byly a jsou na správném místě, v pravou chvíli mě uklidnily a vysvětlily mi co mám dělat, upozornily mě také na to že pokud je nebudu poslouchat může porod dopadnout špatně, což jsem zřejmě v tu chvíli potřebovala slyšet, jelikož jsem vůbec nebyla při smyslech a děsně jsem panikařila, paní Brůchová mi řekla že se třikrát nadechnu a mimi bude venku, opravdu se trefila, málem jsem sice jí a manželovi rozdrtila ruku, ale byla úžasná a pohotová, po porodu mě ošetřili, všechno vysvětlili a nechali nás odpočívat, když už jsem se cítila dobře přišli mi pomoc s taškama a odvedli mě na oddělení šestinedělí, kde mě přijímala úžasná sestřička bohužel její jméno si nepamatuju, ochotně mi vše vysvětlila a když jsem se dala dokupy odvedli mě na neonatální péči,jelikož byla malá v inkubátoru, na odd. nedonošených dětí byly sestřičky velmi milé, Dr. mi vysvětlili, že je malá v pořádku a že až mě propustí z gynekologie tak budu moc být s malou na pokoji, který jsme měli samy pro sebe, takže úžasné soukromí, jinak jsem jí mohla navštívit kdykoliv a být u ní jak dlouho jsem chtěla, když už mohla být z inkubátoru venku, mohla jsem jí mít u sebe a mazlit se s ní jak dlouho jsem chtěla, sestřičky se neustále ptaly a neustále mi všechno vysvětlovaly, což jako prvorodička jsem velmi uvítala :-)
Jídlo bylo prostě nemocniční, ale když u sebe máte toho drobečka je vám to jedno :-)ale bylo v pohodě :-)
Takže shrnutí, porodnici v MB vřele doporučuji, personál milý, hodný, přívětivý a ochotný :-))

Personál: dr.Pospíšilová,pediatr dr.Dědková,porodní asistentky Bruchová a Herainová,sestřička Mikulášková, ošetřující lékař :dr.Čáslavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě balení vložek, dostanete jedno, ale jedno navíc se hodí, toaletní papír, vodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, prohlášení o jménu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - petra hrn. 01.06.11 napsala :

V této nemocnici jsem rodila v březnu 2010. Před porodem jsem se zde byla nejdříve podívat, provedla mě velice příjemná sestra. Porod byl i přes veškeré bolesti dobrý. Byla jsem na porodním sále, kde je vše, co potřebujete. Je to spíše takový barevně vymalovaný pokoj s vlastní sprchou a toaletou. Když se malý narodil, nikam ho neodnesli, přímo u mě ho zvážili, změřili atd… Velice mi u porodu pomohly asistentky paní Zrcková a paní Čapková. Alespoň u mě hraje velice důležitou roli chování personálu, jelikož jde podle mě o dost intimní záležitost, jsem ráda, že jsem nepotkala nikoho arogantního. Co se týče dětských sester, jak už tu bylo napsáno, není to právě jedno ze šťastných setkání, ale jde o cca 3 dny v nemocnici, dá se to překousnout. Setkala jsem se spíše s naschvály než pomocí. Bohužel nebo bohudík si nepamatuji jména.

Personál: Porodní asistentky: Zrcková Lenka, Čapková Ivana, Porodník: Bičíková Veronika,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte i když jde o přirozený pocit. Neobávejte se, že něco zapomenete, vždycky tu je někdo, kdo pomůže, nebo kdo vám věci donese.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě noční košili, porodnické vložky a kalhotky. Ručník a intimní sprchový gel. Plenky pro prcka a oblečení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Anonymní 06.02.11 napsala :

My jsme rodili v MB v listopadu 2010, jelikož porod probíhal poměrně rychle a bez komplikací mám pozitivní zkušenost s touto porodnicí a to se odráží i na hodnocení tohoto zařízení. Porodník -MUDr. Šmehil - výborný, sestry a ostatní personál v pořádku. Porodní sál čistý, nový a barevný. Měli jsme nadstandart pokoj, takže jsem celou dobu byla na něm, až na samotný porod jsem šla na sál. Pokooj byl super, manžel tam mohl být pořád s námi. Vybavení pokoje: mikrovlnka, televize, lednice, varná konvice, koupelna , WC. Úklid byl 2× denně, dětská vizita také. Při nadstandartu je výběr ze 3 jídel, mě tam chutnalo, velmi. Jediné co jsem trochu nepochopila bylo, že nedávají žádnou noční košili, vše musíte mít svoje. A pleny v počtu 3 ks na celý pobyt. Balík vložek byl k dispozici, ale určitě je dobré mít 2 bal. sebou.Vitamin K píchají automaticky. Co mi přijde neuvěřitelné je měření teploty v cca 5 a tlaku v 6 h. ráno, ale to je všude. Platí se poplatek za přítomnost otce u porodu, pokud jste byli u nich na kurzu tak nic. Co se týká kojení, tak rozkojí snad každou maminu :-), hlavně se nebojte zeptat když to nepůjde, doma vám už nikdo neporadí. Takhle jsem to viděla já :-) M.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

klid a hlavně se ptejte, když nebudete něčemu rozumět nebo něco vědět. Personál je tam pro Vás a přejdete možným nedorozuměním

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, noční košile (dlouhé tričko), poporodní kalhotky, papuče, pleny a oblečení pro mrňouska, hyg. potřeby - neberte si toho moc, spousta věci je zbytečních - vím z vlastní zkušenosti :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Regii 02.02.11 napsala :

Dobrý den, minulý týden jsem podruhé rodila v porodnici v Mladé Boleslavi a ráda bych zde připojila svoji zkušenost. S prvním porodem a pečí tam jsem byla spokojená, ale u druhého porodu jsem byla úplně nadšená. Hned na příjmu ve tři hodiny v noci, byli velice milé a vstřícné sesřičky, paní doktorka byla rozespalá, bylo znát, že jsme ji vytáhli s postele tak zas až tak milá nebyla a dalo se to. Dál mě dali rozjet porod na odd. šestinedělí, protože jsem byla málo otevřená, tam mě taky uvítala naprosto milá, hodná sestřička. Když se to trochu rozjelo mohla jsem si zavolat manžela a dostala jsem se na porodní box, ty jsou skvěle zařízený a hlavně tam má člověk relativní soukromí. A tam byla porodní asistetka podobná andělovi, paní Helenka Herainová, úplně úžasná, v těch bolestech to člověku moc pomůže když je na něj někdo hodnej a milej. Porod jsem nakonec měla velice rychlý a byla u mě paní doktorka Pospíšilová, která byla taky milá a usměvavá. Byly užasné a díky nim mám s porodu krásný zážitek. U takového zdravotního personálu je vidět, že to dělají jako poslání a né proto, že musí a je radost se jim dostat pod ruku…Dál na odd. šestinedělí byli moc hodný dětský doktorky, dobře mi vždycky poradili, no a sestřičky jsou tam převážně starší tak je tam vidět trochu taková rutina, což mi místy dost vadilo, ale taky se to dalo přežít. Takže celkový dojem je skvělý. Můžu prostě jen doporučit. Jen kdyby byla nějaká maminka náročnější co se zařízení týče, což je pro mě naprosto nedůležité, tak to je trošku horší, je to starší, ale funkční. Mám ale pocit že na tom opravdu nesejde. Jinak sociálky jsou nově udělaný a to je prima. Přeju všem maminkám které se rozhodnou rodit v MB aby byli stejně spokojené jako já.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Maxina 10.11.10 napsala :

Lékaři citliví a pečliví, ochotní zodpovědět jakékoli dotazy. Jen jsou přetížení, je to nejlíp vybavená porodnice v okolí, takže vizity kolikrát probíhaly jen mezi dveřmi. Na druhou stranu sestřičky byly k dispozici neustále a mohly jsme za nimi kdykoli přijít, když jsme něco potřebovaly. Většina sestřiček velmi milá. A hodně se snažily rozkojit každou maminky, když to šlo. A když ne, jsou k dispozici různé pomůcky.
Pokoje fajn. Sociálky se rekonstruovaly akorát když jsem ležela v porodnici, takže teď už super.
Jídlo velmi dobré (až mě to překvapilo).

Jediné, co mi vadilo, byla návštěvní doba celé odpoledne (tuším od 12 do 18 hodin). Po císaři jsem potřebovala větrat jizvu, taky větrat prsa, což se při návštěvách dá těžko. A že jich moje spolubydlící měla každý den několik. Do toho poporodní splín a bylo vymalováno Návštěvy bych omezila jen na partnera, případně nejbližší rodinu. Přijde mi, že těch pár dní, co ležíme v porodnici, můžou kamarádi s návštěvou počkat. Tak moc jsem chtěla mít klid a užívat si ty první chvíle se svým miminkem, případně si před návštěvou nepřipadat neschopná, že miminko brečí a brečí a já nevím co s ním, a taky bych uvítala možnost v klidu se naučit kojit.

Personál: MUDr. Kočí, MUDr. Medonosová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dětské sestřičky a sestřičky na oddělení šestinedělí si někdy v radách protiřečily, takže se hlavně spolehněte na sebe a na to, jak to cítíte vy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

 • noční košili:o) (ideálně na knoflíčky, kojí se v ní líp než v té s prostřihy na prsou)
 • hodně ručníků
 • poporodní kalhotky (hlavně pokud víte, že budete rodit císařem, si zkontrolujte, aby se vám pak nezařezávaly do jizvy)
 • domluvit si dětského lék

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - Alzbeta.hod 12.10.10 napsala :

Rodila jsem v porodnici v MB 21.9.2010 a můžu jen doporučit. Personál doslova úžasný, skvělý přístup a psychická pomoc. Můžu jen a jen poděkovat dr.Kočímu a porodní asistentce Procházkové. Taky chci poděkovat personálu na oddělení JIP, kde jsem byla po císařském řezu, pak taky dětským doktorkám a sestrám za ochotu pomoci kdykoliv i v noci. Jen bych zrekonstruovala oddělení šestinedělí, které má starší vybavení ale to je to nejmenší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně pití, já ho zapoměla a pila jsem vodu ze sprchy, protože žízeň před porodem je šílená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - tulisek23 08.10.10 napsala :

můžu jen a jen doporučit..PA jsou suprový a mají trpělivost..doktoři a doktorky jsou super a sestry taky…je pravda že tam je jedna nebo dvě co jsou protivný ale těch hodných je tam víc…takže určitě doporučuju..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky a ubrousky na miminko,toaleťák a vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - beruna1989 07.04.10 napsala :

Porodnice v Mladé Boleslavy je skvělá.
Sestry hodný,ochotný mohla jsem za nimi i v noci a stejně byli milý.Doktoři ( doktorky ) taky skvělý pořád choděj kontrolovat.Tuto porodnici můžu doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mladá Boleslav - tislerka82 07.01.10 napsala :

Můžu jen a jen doporučit … rodila jsem císařem a od prvního vkročení na sál se o mě sestřičky staraly na 1* ..... všechen personál byl sensační a dokázaly pomoci i poradit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky :-)

Nahlásit

Fotky z porodnice

Pokoj na jim.2x2 metry a dve maminky

Nas pokoj na jip.

maly Robik:)
1 komentář

30.9.2010 Lenička 10 minut po porodu

3.1.2010 v 5.30. 52cm a 3,56kg Rodila nás paní doktorka Jírová s porodní...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Mladá Boleslav.>

Děti z porodnice Mladá Boleslav

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Mladá Boleslav
Dany.dee Mladá Boleslav Martin Roubal neznámé 27.05.2019
RichardSarka Davidek neznámé 21.12.2019
Děti narozené v porodnici Mladá Boleslav
Anna93 Mimi neznámé 09.03.2019
Charlotta007 Mladá Boleslav Mikuláš 53 cm, 4560g 11.02.2019
Mautaatobby Agáta
neznámé 29.01.2019
gabina1021 Bělá pod Bezdězem Patricie 48 cm, 3050g 27.12.2018
Vanesicka Vaneska 48 cm, 2980g 07.12.2018
Ivanka183 Ema 49 cm, 3g 26.11.2018
Tulačka22 Martínek 52 cm, 3120g 07.09.2018
Dianka feriova Denis
49 cm, 3450g 13.08.2018
Dianka feriova Denis
49 cm, 3450g 13.08.2018
Lusssy1122 Mladá Boleslav Eliška
50 cm, 3280g 11.08.2018
Ell711 Mladá Boleslav Eliáš
45 cm, 1970g 30.07.2018
Lenka.armin Anetka
50 cm, 2800g 14.07.2018
Lenkadakova Bukovno Karolína
48 cm, 2880g 06.07.2018
Romanko123 Nikolka
51 cm, 4006g 06.07.2018
Akemi Bakov nad Jizerou Matěj
52 cm, 3530g 01.07.2018
Kasaterina Kubík
neznámé 30.06.2018
Natálie2018 Natálie
50 cm, 3040g 23.06.2018
Lucie1412 Mladá Boleslav Máťa
48 cm, 2980g 21.06.2018
korra Mlada Boleslav Milan Jan
50 cm, 3840g 04.06.2018
korra Mlada Boleslav Milan Jan 50 cm, 3840g 04.06.2018

Rodily v porodnici Mladá Boleslav

Chystají se rodit v porodnici Mladá Boleslav

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Mladá Boleslav?