Porodnice Náchod

, http://www.nemocnicenachod.cz/lokality-oddeleni...

vrchní sestra: 491 601 750
Služba sester: 491 601 752
Porodní sál: 491 601 750
předporodní kurzy: 491 601 750
nonstop laktační linka: 491 601 767

Primář: MUDr. Marek Střecha

Porodnice nabízí předporodní kurzy pro skupiny po 4-5 párech. Naleznete zde dva moderní porodní sály s klimatizací a moderním relaxačním vybavením, jako speciální vířivá vana, relaxační míče a vaky, nebo hydraulicky ovladatelná porodní lůžka, porodnická stolička, či relaxační závěsy. Můžete si zvollit alternativní vedení porodu, monitoring matky a plodu je během porodu nepřetržitý. K porodu můžete vzít doprovod.

Doporučují maminky porodnici Náchod?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Náchod

Rodila jste v porodnici Náchod?
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 10.04.19 napsala :

Má zkušenost je suprová … všechen personál příjemný, i když tam měli fofr, tak jsem se nesetkala s někým, kdo by nebyl ochoten poradit nebo pomoci. Není nic, co bych této porodnici mola vytknout

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevíte, tak se jděte zeptat. Personál vám vždy rád pomůže a je to lepší, než se zbytečně trápit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasicou výbavu jako do každé jiné porodnice ..poporodní vložky, atd

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 19.10.18 napsala :

Rodila jsem před několika měsíci a nemůžu si moc stěžovat.
K porodu mě přijímal doktor Doležal a spolu s porodní asistentkou Aničkou navodili takovou atmosféru, že první hodiny, co se můj porod rozbíhal, byly naprosto pohodové a s těmito 2 jsme si náramně sedli. V závěru porodu se pak doktoři vystřídali a rodil mne MUDr. Habeš. Malý muž s velkým egem, řekla bych. Myslím, že pokud by provedl nástřih a ne za každou cenu snažit se odrodit mě bez nástřihu, byl by výsledek lepší. Přeci jen dcerka nebyla nejmenší. Šití příjemné nebylo, sice na hrázi jsem poraněná nebyla, ale bohužel stehy povolily a asi budu muset na nějakou plastickou opravu stydkých pysků. Myslím, že by pan doktor mohl trochu změnit přístup, protože moje dvě kamarádky mají stejný problém se společným „pachatelem“

I přes toto však Náchod doporučuji, pobyt na oddělení šestinedělí byl bez problému, parádně mě rozkojili :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 24.08.18 napsala :

Porodnici jsem si vybrala po dlouhé úvaze. Co se týče doktorů, porodní asistentky a průběhu porodu, nemohu si absolutně stěžovat. I přes komplikace byl porod přirozený bez nástřihu. Malý zůstal hned u mě. Úžasné.

Co ale bylo horší, byly sestry na dětském! S prominutím kr***! Už kvůli ním bych tam už nikdy nerodila! Přístup k dětem šílenej! Pokud se okamžitě nerozkojíte, jednají s vámi jak s onucí (mně nastala laktace až po příjezdu domů, a ty kecy ohledně toho…). Nepříjemné, bez citu.. Už nikdy víc! Absolutně nechápu, proč někdo takový pracuje na dětském. A bohužel jsem za 4denní pobyt nenašla směnu, která by byla jiná! Nedoporučuji právě kvůli nim!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - jakalm 07.05.18 napsala :

Rodila jsem v porodnici 2×. V dubnu 2016 a teď v dubnu 2018.

Byla jsem moc spokojená a mohu jen doporučit! Oba porody proběhly bez problémů, bez nějakého tlačení, nucení, nabízení oblbováků atd., naopak spíše podpora k přirozenému porodu. První porod proběhl rychle, do tří hodin po příjezdu, druhý byl delší, cca 8 hodin od příjezdu. Teď u druhého jsem měla úžasnou porodní asistentku, moc mi pomáhala, radila, jak mam co dělat, jak se uvolnit, abych si co nejvíce ulevila od bolesti. Měla jsem porodní sál s vanou, což bylo skvělé a porod mi to krásně postrčilo. Nakonec mi byla nabídnuta poloha na koze na kolenou, kdy jsem byla hrudí opřená o opěradlo - skvělá poloha. Vždy jsem si ji přála zkusit, ale bála jsem se zeptat (vím, že lékaři neradi mění klasickou polohu v polosedu). Tato porodní asistentka mi splnila krásný porod a všechny mé přání, a to jsem jí je nemusela ani říkat. :)

Při porodu nahřívání hráze. O nástřihu nepadlo jediné slovo.
Lékařka stihla přijít, až když bylo po všem. :)

Oddělení šestinedělí také v pořádku. Šla jsem po 48 hodinách domů kvůli staršímu dítěti. Jedna dětská lékařka hrozně strašila, říkala, jak to není možné a prostě to nejde takhle odejít (naštěstí jsem to měla vše zjištěné a věděla jsem, že to možné je), druhý den jiná lékařka neměla žádný problém, vše vysvětlila. Dětské sestry to samé - jedna mě v odchodu nijak slovně nebránila, druhá strašila, jaký jsem blázen.

Porodnici hodnotím opravdu pozitivně a těším se na další porod v této porodnici. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - xxx- Katka 30.08.17 napsala :

Rodila jsem Náchodě teprve nedávno, takže mé dojmy jsou ještě hodně čerstvé. Porodnici jsem si vybrala na základě kladných doporučení z mého okolí a jsem za to moc ráda.

Porod probíhal naštěstí rychle, do tří hodin po příjmu jsem porodila. Celou dobu mě kontrolovala a starala se o mě porodní asistentka Romana Bedrníková, které bych znovu chtěla moc poděkovat. Celou dobu byla moc milá a klidná, do ničeho mě nenutila ani na mě nepospíchala. Přesně věděla, kdy mi co poradit, aby porod zdárně probíhal.

Na „finále“ pak dorazila MUDr. Zahálková, která mě také přijímala a za chvilku už jsem si mohla pochovat svoji holčičku.

Výborný dojem jsem měla i z oddělení šestinedělí. Měla jsem štěstí, že byl volný nadstandard, takže jsem měla svůj klid. Každopádně veškerý personál od doktorů a doktorek, po sestřičky i uklízečky, byl moc milý a vstřícný.

Budu doporučovat!

Personál: MUDr. Zahálková, asistentka Bedrníková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Helča J 21.10.16 napsala :

Byla jsem přijata doktorem Doležalem v noci. Zjistil, že se mi předčasně odloučila placenta a miminko zemřelo.

Pak mi byl dělán akutní císařský řez a jak jsem se později dozvěděla, tito lékaři mi zachránili život (krvácela jsem, ztratila jsem 2,5 litru krve, museli velmi improvizovat). Navíc po operaci, kdy jsem ležela na ARO a pak na interně JIP (gynekologii zrovna malovali), za mnou pan doktor Špáta denně chodil a velmi citlivě se mnou o všem mluvil.

V den propuštění mě pak ještě na vlastní žádost kontroloval MUDr. Doležal. Takže péče lékařů z gynekologie opravdu na 200%. Vřele doporučuji, jsou to machři. I moje pražská gynekoložka i teď říkala, klobouk dolů před Náchodem.

Personál: MUDr. Špáta, MUDr. Doležal Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - eronika26 14.09.16 napsala :

V náchodské porodnici jsem rodila po dlouhém rozmýšlení a vybírání mezi Náchodem, Trutnovem a Hradcem. Nelituji. Syn měl odhad váhy kolem 4 kg, takže se čekalo, až se otevřu opravdu na 10 cm, aby mne nepotrhal a já mohla toho puclíka vytlačit.

Porodní asistentka Anička byla úžasná, milá za všech okolností, i když mě už bylo ouvej a byla jsem chvilkami nepříjemná. Porod trval od první kontrakce do konce 6 hodin a byl to fajn zážitek. Měli jsme s manželem úplné soukromí na porodním sále s vanou a výhledem na zámek. Mohla jsem se cachtat ve vaně, sprchovat se a skákat na míči. Asistentka vždy jen přišla zkontrolovat, jak rychle se otvírám.

Pan doktor Doležal, který byl u porodu, byl velice jemný a milý. Při šití vše důkladně umrtvil a provedl ho velmi citlivě. Téměř každý den, se na mě (samozřejmě že ne jen na mě) chodil dívat na šestinedělí a ptal se, jak se daří. Měla jsem nadstandardní pokoj, a to byl úplný luxus.

Mám srovnání s Rychnovskou porodnicí, kde jsem rodila v roce 2009 svou dceru a už nikdy. Porodnici v Náchodě mohu jen a jen doporučit.

Všichni byli milí a hlavně respektovali soukromí, jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí. Zbytečně nezasahovali.

Personál: MUDr. Doležal, PA Rýdlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 12.06.16 napsala :

V Náchodě jsem rodila 2×, a kdybych čekala třetí dítě, šla bych tam zase.

První porod proběhl v říjnu 2010. Byl vyvolaný a byl těžký. Odhad miminka v den vyvolání byl 3560 g. Malého musely tahaly zvonem, já se přestala otvírat a jemu začal docházet kyslík. Navíc kluk měl větší hlavu a měl 3810 g, proto mi musely udělat i velký nástřih.Za týden jsem byla opět v nemocnici, protože se mi rozpadlo šití. Museli mě uspat, nástřih vyčistit a sešít znova.

Dětské sestry milé a ochotné. Jen jsem narazila na jednu neochotnou, když jsem po ní chtěla, aby mně jako prvorodičce ukázala, jak kojit. Tak mi kluka narvala k prsu a odešla. Tak jsem poprosila jinou, a ta mi to vysvětlila. Po porodu mě hned poslaly na odsávání. Jakmile se mléko spustilo, už jsem nemusela. Mám za to, že to bylo kvůli těžkému porodu.

Jako prvorodičce vám ukážou jak miminko koupat, přebalovat atd. Nejdříve to dělala sestra a pak jsem pod jejím dohledám já.

Druhý porod proběhl v únoru 2013. S posledním termínem porodu si mě převzala porodnice. Když jsem přišla na první prohlídku, tak jsem paní doktorce řekla, že odmítám přenášet jako u prvního dítěte a nechci zažít to, co u prvního porodu. Paní doktorka si mě vyslechla a dohodly jsem se na tom, že mi udělá Hamiltna. Doktorku jsem poprosila, ať zabere víc, že chci ještě v ten den rodit. Odhad miminka byl 3675 g. V noci jsme jeli do porodnice a malý šel ven krásně a bez komplikací. Malý měl nakonec 4030 g. Šití bylo tehdy zdlouhavé a pan doktor mi řekl,že mě šije napevno. Za 4 dny od propuštění jsem opět byla v nemocnici s 2 prasklými stehy. Bohužel se zjistilo, že mé tělo odmítá stehy.

Po druhým porodu opět nasledovaly přednášky o přebalování, koupání atd. Přišla za mnou sestra jestli to chci ukázat, tak jsem ji řekla, že není třeba a že je to moje druhé mimi.
Bohužel, co mě zklamalo, je to, že najednou na odsávačku můžete až 48h po porodu. Malý mi za 24h dokázal bradavky zničit do krve. Pořád plakal, jaký měl hlad. Když mi to nechtěli dovolit denní setry, tak jsem si počkala na noční a opět ta věta, že na odsávačku můžu až 48h po porodu. Ale nakonec mi vyšla vstříc a stačilo jít 3× a mléko se spustilo.

Dětští doktoři ochotní, vizita každý den a na cokoliv jsem se zeptala, hned jsem dostala odpověď. Vizitu každý den dělá šestinedělí, tak i dětský a 2× do týdne je velká.

U obou porodů jsem měla milé a ochotné PA. Se vším pomáhaly a uklidňovaly a ani můj křik jim nevadil.

Pokoje tam jsou po 3, já jsem nadstandard nechtěla a byla jsem ráda. Na pokojích jsem se setkala s prima maminami, s kterými jsem si pokecala. Navíc když jsem šla do sprchy, tak malého pohlídaly. A pak zase naopak.

Jediné, co můžu vytknout, je ta strava. Už jsem v Nachodě byla párkrát a s jídlem to je pořád stejná bída. Nejvíc mě vadí, že k večeři dostanete 2 krajíce chleba a pomazánku nebo 10 dkg šunky. Pro mě osobně je to málo, a tak mi manžel ještě jídlo vozil z domu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - katyhluba 28.05.16 napsala :

Rodila jsem 25.11.2015 ráno. Vypadalo to, že se všechny mamči rozhodly rodit v toto období. :-) V porodnici byl neskutečný frmol, ale jak sestřičky, tak lékaři odváděli profesionální práci.

Při porodu jsem byla strašně vyčerpaná, jelikož jsem 3 noci před ním vůbec nespala. Všichni mi strašně pomáhali, paní doktorka byla skvělá. Ke konci porodu jsem už neměla vůbec sílu a myslela si, že malého nedostanu v pořádku ven. Paní doktorka mě uklidňovala a radila, co mám dělat. Byla trpělivá i přes to, že už jsem asi moc nespolupracovala. Malého jsem po porodu hned dostala k sobě. Bohužel mi síly nedovolily nechat si ho u sebe dlouho. Sestřičky ho vzaly k sobě a přivezly mi ho až odpoledne. Ještě pořád mi hučelo v hlavě, svět se mi točil a nohy mě moc neposlouchaly, ale už jsem ho chtěla mít u sebe.

Na předporodní přípravě u pí. Křivské jsem se dozvěděla spoustu šikovných věcí a pomohla mi získat i důvěru v personál na porodnici. Musím uznat, měla naprostou pravdu. Cokoliv jsem potřebovala vysvětlit, nebyl problém. Sestřičky nám ukázaly koupání, přebalování, kojení a všechny ty počáteční fígle na naše mrňousky. Vždy byly ochotné a usměvavé. Nikdo mi nevnucoval nic, co bych nechtěla. Všem patří velký dík a obdiv!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte doma paniku a obavy. Vím, že se to hezky říká, ale je to tak. Jenže to si musí každý odžít sám…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co vám doporučí váš gynekolog (alespoň my jsme od sestřiček dostaly letáček, co si sebou vzít). Navíc asi zásoby pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Nasilia 01.04.16 napsala :

Rodila jsem v náchodské nemocnici v březnu 2016. O půlnoci mi praskla voda.

Příjem proběhl rychle a bez zdržování. Paní MUDr. byla moc příjemná. PA byly taky skvělé. Všichni mi moc při porodu pomáhaly a radily. Byl splněn můj porodní plán a po porodu dvouhodinový bonding a první přisátí. I přes to, že se rodilo na všech sálech, tak na nikom nebylo znát, že by spěchaly a plně se nám věnovaly. :-)

MUDr. a sestřičky na šestinedělí byli luxusní a moc hodní. :-) Měla jsem nadstandard, který vřele všem doporučuji.

Jediné, co mi tam vadilo, byl přístup některých dětských sester (každé 3 hodiny jsem chodila na dokrm a odsátí). Některé se tvářily strašně otráveně (jako bych za to mohla já, že tam musím chodit), ale naštěstí těch špatných bylo málo. :-)

Dětské MUDr. byly také úžasné a krásně se k dětem chovaly. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít hodně pití, čaj (buď tam je kuchyňka kde si ho můžete dělat nebo na nadstandardu je varná konvice), není zde internet ani Wi-Fi, takže buď bít bez toho nebo si vzít svůj. ;-) Teda na chodbě je jeden počítač s přístupem na internet pro pacienty, ale jen jeden a na chodbě. :-/
Mně tam nic nescházelo. :-) Jídlo tam je sice nic moc, ale haldy jsem netrpěla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jediné, co opravdu potřebujete a bez čeho se neobejdete: těhu. průkazka, rodný či oddací list, pro matriku papír se jménama pro miminko, porodní plán, pití, přezuvky, sprcháč či intim. gel, ručník. Pro miminko hlavně plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Margytttt 29.02.16 napsala :

Super přístup.

Personál: MUDr. Habeš a PA vím jen to, že se jmenovala Petra a byla těhotná :) Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 15.11.15 napsala :

Rodila jsem 2. 10. 2015. Na příjem jsme jeli den předem večer s kontrakcemi po 6 minutách, ale nezačala jsem se ještě otevírat, tak mě uložili na pokoj a snažila jsem se spát-moc to pro bolesti nešlo…

Druhý den od rána chodili pravidelně po dvou hodinách lékaři a prohlíželi mě, točil se monitor, pomalu jsem se spontánně otevírala. V 15. hod přijel manžel na návštěvu a už se mnou zůstal, v 16. hod mi provedli předporodní přípravu - klystýr, ATB, přesun na porodní sál, kde mi píchli vodu a porod se začal rozjíždět… Ve 21:12 se malá narodila.

Přístup PA i lékařky byl lidský a profesionální, radily mi jak správně tlačit a podporovaly mě. Dcerku jsem hned po porodu dostala na hrudník, poté ji dětská sestra odnesla a umyla, manžel nafotil a hned mi ji zase vrátili, mezitím mě MUDr. sešívala. Ten den bylo porodů hodně, proto jsme na sále strávili asi cca jen hodinu, po dohodě s dětskou sestrou si dcerku na noc nechali u sebe (měla jsem větší krevní ztrátu, omdlévala jsem při chůzi). S dopomocí manžela jsem se osprchovala, šla na pokoj a usnula jsem.

Nadstandard jsem dostala k dispozici druhý den po porodu a zůstala jsem tam až do propuštění. Bylo to fajn, že měl člověk svůj klid. Co se jídla týká, snídaně, svačiny a večeře byly v pořádku, ale obědy podle mě hodně nepovedené… hodně zapékaných jídel (květák!, těstoviny) s minimem masa… neslané, zkrátka nedobré…

Oceňuji možnost využít erární kvalitní kosmetiku pro mimča - Hipp, Weleda, stejně tak jako poskytnutí erárních porodních vložek. Dále bylo fajn možnost návštěv mimo návštěvní hodiny. Velmi pozitivně hodnotím personál, jak lékaře a PA, tak především dětské sestry, které byly ochotné poradit a pomoct v každou denní i noční hodinu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem si mimo seznam doporučených věcí s sebou vzala jednorázové papírové podložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 13.11.15 napsala :

Porod v náchodské porodnici nedoporučuji. Záleží, co od toho očekáváte. Chcete-li mít vše rychle za sebou a chcete-li nechat vše v rukou personálu a nedělat problémy, pak je to dobrá volba.

Na porodních kurzech hlavní sestry porodnice bylo řečeno, že je nemocnice přikloněna k přirozeným porodům, individuálnímu přístupu a příjemné atmosféře aktu a že jsou respektována přání rodičky. Proto jsem k prvnímu porodu preferovala menší nemocnici oproti pražským porodnicím.

Stejně jako u níže uvedeného příspěvku. Porodnice nepříjemně tlačí na vyvolání porodu a vyvolají strach. Na prohlídce a kontrole ozev, v den termínu určeným gynekologem, proveden pí.doktorkou neúspěšný Hamiltonův hmat. Bez souhlasu, beze slova o co se jedná.

Porod se naštěstí po podepsání reversu vyvolání porodu rozběhl sám. Zklamala mě neprofesionalita PA po našem ohrazení, zda lze bolestivé vyšetřování nahradit něčím jiným nebo vůbec, dotčenými slovy: „A jak to mám asi tak dělat?“. Zklamalo mě chování vůči našemu přání nechat dotepat pupečník, ať si o tom doktor myslí, co chce.

Překvapilo mě jednání doktorky při jedné kontrole, kdy mi bylo řečeno, že jsem si měla zjistit, že tato porodnice standardně vyvolává porody 40+1 a že to chtějí mít naplánované. Jako prvorodičku mě vůbec nenapadlo, že dítěti vezmou 2 týdny na nabrání hmotnosti. V mém případě si stěžovali, že je malý dle ultrazvuku. Nenapadlo mě ani uvažovat nad tím, že každá porodnice má jiné časové postupy.

Abych nebyla tak negativní. Syn nebyl umyt a byl přiložen k prsu, jak bylo slibováno. Dětské sestřičky jsou příjemné, jen je musíte uhánět, abyste dostala nějaké informace ke kojení a např. masírování bříška. Chtěla jsem být na nadstandardním pokoji, ale nakonec bylo příjemné být na pokoji se zkušenější maminkou. Nepříjemné je ale budění se dětí navzájem. Jídla, jak mnohé píšou, jsou v pohodě, čaje taky. Potěšilo mě, že když se předem dohodnete se sestřičkou, může návštěva přijít i mimo návštěvní hodiny, pokud nejde jinak.
Samozřejmě vše je o lidech a i tady se na po porodní péči našly ochotné a příjemné sestřičky.

Personál: MUDr. Habeš, MUDr. Hrůzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si co nejvíc informací o standardních postupech porodnice. Nenechat se vystrašit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, plenek a velkou podporu a oporu při porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - AnetMik 18.09.15 napsala :

Rodila jsem 15.9.15 v Náchodě. Porod byl vyvolaný kvůli těhotenské cukrovce.

Personál byl skvělý, bohužel si nepamatuji jména sestřiček a doktorky. Jako zdravotní sestra jsem souhlasila naprosto se vším, co by mi mohlo a usnadnilo rodit. Rodili mě zvonem, protože se malému nechtělo ven. A byla jsem moc ráda, že mi tím pomohli. Malému nic není, a to je hlavní.

Po porodu mi ho nechali dvě hodiny na prsou, aby se přisál. Potom jsme ho svěřila do péče odborníkům, aby ho zvážili, změřili, oblékli. Mě mezitím zašili a umyli z toho nejhoršího, potom jsme mohla hned do sprchy, což bylo moc fajn.

Malého jsme si po porodu vzala až za 4 hodiny. Ne proto, že bych mi ho nechtěli dát, ale byla jsem zesláblá a musela jsem něco sníst. Kvůli cukrovce malému měřili cukr a vše v normě. Mně za tu dobu ani jednou, ale měla jsem dietu těhotenskou bez cukru. Což jsem nepochopila proč mám. A to jediné vytýkám. Jinak spokojenost 100% .

Dětské sestřičky poradili hlavně kojením, a když jsme byla v koncích, pomohli i uspat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podle seznamu, co jsem dostala, jediné, co jsem nutné potřebovala a co jsem nedostala: noční košili (erární půjčili ale den po porodu jsme vraceli). Vložky opravdu stačí cca 20 ks, síťované kalhotky - 1 bal. bohatě stačí, vložky do podprsenky + koj.podprsenku, ručník + hygienu pro sebe. Kojící čaj není nutný, mají tu erární. Jednorázové podložky po porodu při krvácení se hodí (mně stačili dvě).

Pro miminko: pleny vel. 1 do 5 kg nám stačilo balení 63 ks a ještě zbylo, látkové pleny (mně se hodili na ublinkávání), není nutná žádná kosmetika (mají tu Hipp).

Na cestu z porodnice : oblečení pro sebe: na miminko body + kabátek + čepičku a dupačky, deku na přikrytí a vajíčko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Marketa85 13.08.15 napsala :

Rodila jsem v Náchodě před cca 5 lety. Na příjem jsem přijela s pravidelnými silnými kontrakcemi po 2-3 minutách, (21 hod. od prvních kontrakcí, podle kterých jsem s jistotou věděla, že budu rodit). Sestra mě napíchla na přístroj, na detaily (že mám 7 dní před termínem) a přístroj nekoukala a odešla. Po tři čtvrtě hodině se vrátila a vykulila oči - ježišmarja, vy rodíte! (Vždyť jsem to říkala, že rodím :-)) Ale to nic.

K dispozici jsem měla sprchu, provedla jsem předporodní vyprázdnění. Když jsem se zeptala na epidurál, řekli mi, že už se nestíhá, dnes jsem za to ráda, dalo se to zvládnout i bez něj a alespoň jsem neohrozila zdraví své a miminka. Rizika tu nějaká přeci jen jsou a tlačení pak nemusí být tak efektivní jako bez EA. Opravdu se to dá zvládnout, a to jsem měla docela dlouhý porod, celkem 24 h. (a křížové bolesti také). Ptala jsem se také na vanu, ale byla obsazená.

Pak už si mě vzali na sál, kde mi píchli vodu a malý byl na světě od té doby asi za tři čtvrtě hodiny. Personál byl jinak milý, doktoři dobří a profesionální a k průběhu porodu nemám připomínky, vše O.K. Rodila jsem v polo sedu na porod. křesle. Myslím, že kdyby se využily i jiné polohy (využila se gravitace aj.), nemuselo by se ke konci pomáhat tlakem na bříško. Malý měl dlouho po porodu tzv. kefalhematom, zešišatělou hlavičku, a bylo mi vícekrát v porodnici řečeno, že to bylo tím, jak jsem tlačila = prý moc. Jednalo se ale o poslední chvíle porodu a otevřená jsem byla úplně, tak nevím.

Po porodu nechali tatínka přestřihnout pupečník, odnesli, zvážili, umyli a pak mi ho položili na hruď a nechali nás nějakou dobu, určitě hodinu, na porodním sále v soukromí.

S čím jsem spokojená nebyla, že mi poté malého sestřičky odvezly k sobě a odmítly mi ho dát k sobě. Pokud tomu odpovídá zdravotní stav, myslím, že mi ho mohli dát určitě dříve, než po 6-7 hodinách. Porod jsem měla přirozený a nekomplikovaný, jako i poporodní průběh. Nechtělo se mi spát, přála jsem si jen mít ho u sebe a z toho, že mi ho dát nechtěly, jsem byla docela rozčarovaná. Dnes to snad už chodí po pár letech jinak.

S kojením mi bohužel sestry nepomohly, nedaly žádné rady, ani jsem necítila snahu v kojení pomoci, jen automaticky po 2-3 dnech posílaly na odsávání a protože jsem si přála kojit, přístup některých sester (asi dvou, které byly dost protivné a neměly zájem v něčem pomáhat) ve mě vyvolal menší splín a trochu dojmy z pobytu zkazil. Myslím, že by v otázce kojení měly být proškolenější a v řadě případů by měly mít větší pochopení pro maminky, které jsou v začátku často trochu bezradné (zvlášť prvorodičky a mamči, kterým se kojení dříve nedařilo).

Přišlo mi také, že návštěvy lékařů, sester (vážení, měření teplot atd.) nejsou moc dobře organizované, spíš poněkud zmatečné, skoro pořád jsem měla o „zábavu“ postaráno a klidu moc nebylo (a ten je docela po porodu fajn). Největší klid byl tak mezi půlnocí a čtvrtou ráno, pak už zase stále hlasitě práskaly dveře atd. (mohla by být trochu větší snaha alespoň v noci nechat mamky s mimči prospat).

Pokoje jsou pěkné, prostředí celkově chválím, sociálky na každém pokoji (některé společné pro dva pokoje), ale bezva. Celkově ve srovnání s konkurencí prostředí moc chválím, je příjemné, přátelské, cítila jsem se v tomto ohledu super a to jsem neměla nadstandard. Za něj 1!!!

Jídlo - jsem mlsná, ale pár dní se umím uskromnit. Každopádně pro novopečené maminy by nemusely být levné šunky/salámy (příště si vezmu alespoň med, abych je mohla nahradit) a kelímkové pomazánky standard, bílá káva tak šíleně zamíchaná (velké plovoucí slepené kusy cara), že si příště vezmu svou, omáčky docela děs - uměle zahuštěný blivajz, v dnešní době už jsou porodnice i takové, kde se jíst dá. Ale s tím se smířím, důležitější jsou jiné věci :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Celkově jsem byla se svým pobytem docela spokojená, ale spoustu věcí by se také dalo zlepšit. Maminky, snažte se být před porodem co nejvíce odpočaté a vezměte s sebou oporu, tatínka nebo alespoň zkušenou kamarádku, jestli se na to cítí. :)
Jestli pojedu podruhé do stejné nebo konkurenční porodnice, velmi váhám. Obrovské plus zde dávám za prostředí, zkusím ještě zjistit, jak moc se v pár otázkách za tu dobu změnil standardní přístup :-) Porodnici spíše doporučuji :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těh. průkazka, prohlášení o jméně a oddací list. Stručný porodní plán s několika konkrétními a reálnými přáními ohledně průběhu porodu, :) čisté pantofle, balzám na rty (při porodu se hodí na suché rty), pití, Yal (lepší než klasický klystýr), Rosalgin (lepší hojení po porodu), asi troje homeopatika (podpora a lepší průběh porodu, lepší hojení po porodu a podpora na počátku kojení-mnoho výborných zkušeností), kojící noční košile, prsní vložky, vlastní vložky (porodnické větší-midi), abych jimi nemusela šetřit, pár jednorázových podložek na přebalování miminka, které se dají využít na postel po porodu (obavy z ušpinění při krvácení), jednorázové kalhotky, nafukovací kruh (pár dní usnadní sezení, hlavně po šití), vlastní TP, plínky a vlhčené ubrousky, olejíček pro malé, Bepanthen nebo Sudocrem (na zadeček), nějaké oblečení pro mimčo a zavinovačku (je fajn, že je k dispozici erární, ale při mém pobytu měla většina utrhané šňůrky na zavázání, takže plandala na volno, a nebo měl malý různé holčičí kousky - prkotina, ale alespoň na návštěvy a focení novorozence do kroniky novorozenců je příjemné mít i něco hezčího;-)), nabíječku na mobil a hlavně foťák! :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - maminananyna 09.07.15 napsala :

Rodila jsem v této porodnici už podruhé a můžu jenom doporučit. Je zde milý a ochotný personál, vždy mi odpoveděl na všechny moje, byť i šťouravé, dotazy. Při příjmu je dobré mít všechny potřebné papíry připravené, včetně jmen pro miminko.

Na porodním sále je k dispozici rádio - možnost poslouchat vlastní hudbu na CD nebo flashce, je zde míč a jiné masážní pomůcky, na sále č.1 je k dispozici vana, ale můžete před porodem i několikrát do sprchy. Personál je ochotný zodpovědět všechny dotazy, poradit a také pohladit slovem na duši (pokud to v danou chvíli a přes porodní bolesti jde :-)).

PO porodu dostanete miminko ihned k sobě, váží a měří se až 2 hod. po porodu, takže můžete ihned vyzkoušet i přisátí mimi k prsu.

Poporodní péče o maminku i miminko byla velmi dobrá. Jídlo chutné a množstevně akorát (i když jistě se najdou tací, co se jim jídlem nezavděčí nikdo). K dispozici „erární“ čaj na pití nebo si můžete udělat „erární“ čaj pro kojící matky, takže vlastní pití netřeba řešit. Ke snídani byla na výběr bílá káva nebo čokoláda.

Nemám sice zkušenosti s jinými porodnicemi, ale ani bych už sama jinam nešla. :-) Tímto chci všem v náchodské porodnici ještě jednou poděkovat. Pomohli mi přivést na svět dvě krásné, zdravé dětičky. Oba porody byly rychlé a ze strany personálu dobře zvládnuté, takže za mne VELKÉ DÍKY.

Personál: MUDR. Benešová, porodní asistentka paní Havlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu a pokud možno se na ten porod dobře vyspěte. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a papíry do porodnice. Vše ostatní může přivézt tatínek, pustili by jej tam kdykoli. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 23.04.15 napsala :

Rodila jsem zde 3×.S personálem jsem byla spokojená celkem dobře.

Jednou jsem měla 3lůžkový pokoj, podruhé jednolůžkový a do třetice dvoulůžkový, nejvíce mi vyhovoval dvojlůžkový. Na jednolůžkový také chodí personál, takže toho klidu zase tolik není a na dvoulůžkovém pokoji můžete sdílet zkušenost s druhou maminkou.

Jednolůžkový pokoj byl zrušen a je veden jako nadstandard, takže 500,– na noc, porodní sál s vanou jsem nikdy neměla, u třetího porodu jsem se na něj dotazovala, zda je k dispozici, byl vždy obsazen, takže záleží, jak to na vás vyjde.

Příjem byl celkem rychlý, je dobré mít vše v jedné složce pro příjmovou anamnézu. Poslední porod byl rychlý, takže po příjmu za 3 hodinky bylo po všem, hodně mně pomohlo, že u mě byl od začátku porodu manžel a také podpora 2 porodních asistentek a paní doktorky Benešové. Porodní plán byl plněn podle mého přání ve všem.

Kontrola po porodu byla pečlivá, jelikož jsem první porod měla císařským řezem, tak proběhl UZ jizvy i během porodu.

Po císařském řezu,(prvorodička), mě trvalo delší čas, než se vytvořilo mléko, přikládání přesně každé 2 hod na určitou dobu a do toho vždy nějaké přípravy na vizitu maminek či miminka, se nedalo moc dobře stíhat. S kojením mi dětské sestry moc nepomohly, měla jsem hodně načtené (kojení cz.) a ani jak uvolnit odstříkáním naběhlé prsy. To až při třetím porodu jsem se dověděla od sestřičky ze šestinedělí, jak správně odstříkat pod teplou vodou.

Takže chce to ptát se a ujistit se, že odpověď byla dostačující. Porodní asistentky a sestry ze šestinedělí bych hodnotila z mé zkušenosti pozitivněji než sestry dětské. Dětské sestřičky by měly mít sjednocenější zaučování a jednotnou radu ohledně kojení a vědět, jak individuálně, ale spolehlivě poradit každé mamince, která chce kojit a hlavně na to dohlédnou. (Zkušenost s neustále ve dne v noci, plakajícím miminkem, jelikož si maminka myslela, že už má mateř.mléko, dítě skončilo po 3 dech nářků na příkrmech.)

Také, co je v této nemocnici a tudíž i porodnici známo, je její nekvalitní a naprosto pro rozkojující se maminky nevhodná a nadýmavá strava (čerstvé a bílé pečivo, nadýmavá zelenina), takže raději si sbalit více kvalitního jídla už na příjezd do porodnice s sebou, ať druhý den nehoníte rodinu po nákupech jídla minimálně na 3 dny. :-)

Přeji krátký a dobrý pobyt ostatním maminkám, které se sem chystají.

Personál: MUDr. Dominik Habeš, MUDr. Benešová, MUDr. Dostál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě sbalit do druhé tašky výživné, trvanlivé jídlo (např. sušenky, cereálie, cereální tyčinky, bezkofeinovou kávovou směs a trvanlivé nenadýmavé pečivo, celozrnné pufované výrobky), kompoty a tekutiny (čaj pro kojící maminky)! Svoji oblíbenou kosmetiku, je to poslední čas, kdy se můžete o sebe starat více než po příjezdu z porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - filomína 11.03.15 napsala :

Před několika týdny jsem rodila v náchodské porodnici. Musím říct, ze vedeni porodu bylo víc než na 100%. Úžasný personál, hodné a milé porodní asistentky - zejména jedna, a to Radka Frýbová. Moc jí tímto děkuji za její péči a rady a za to, jak mě povzbuzovala.

Rodil mě pan doktor Doležal a ten byl také úžasný. Osobně ho jen doporučuji u porodu (i když se prý rád porodnímu sálu vyhýbá :) ). Pokud budu mít ještě jedno mimčo, tak budu chtít pana doktora znovu u porodu! Zkratka co se týče vedení porodu a vše kolem toho, mohu náchodskou porodnici jen a jen doporučit.

Personál: MUDr. Doležal, PA Frýbová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Monca83 30.10.14 napsala :

V květnu jsem rodila v porodnici Náchod a jako prvorodička jsem byla nejistá, jak to všechno bude.

Do porodnice jsem přijela o půl páté ráno, sestry i doktorka byly příjemné a usměvavé. Tento samý milý přístup byl i po šesté hodině ráno, kdy se měnily služby.

Samotný porod byl vcelku klidný, sestřičky radily jak správně dýchat a pak už stačilo jen 3× zatlačit a syn byl na světě. :-) Hned poté mi ho přiložily k prsu a sestra z dětského mu pomáhala správně se přisát.

Na pokoji jsem byla s dvěma dalšími maminkami, v noci se nám mimča střídala v brečení, proto si z tohoto důvodu při dalším porodu požádám o nadstandard (abych se aspoň trochu vyspala). Jinak je pravda, že sprcha a WC jsou společné pro 2 pokoje, ale moje zkušenost je taková, že maminky z vedlejšího pokoje jsem tam ani jednou nepotkala.

Za mě bych tuto porodnici určitě doporučila. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně velkých porodnických vložek a potom pití a čaj pro kojící mamči.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - misahonzakuba 15.10.14 napsala :

Jako prvorodička jsem měla určité obavy, ale díky skvělému personálu a moc příjemnému prostředí na porod velmi ráda vzpomínám.

Paní doktorka mi při příjmu věnovala maximální pozornost, takže jsme se při porodu vyhnuly jakýmkoliv komplikacím a zbytečným zmatkům. Porodní asistentky byly velmi milé a empatické a při porodu nám s manželem nechávaly dostatek soukromí. Chodily jen občas kontrolovat ozvy miminka, popř. mi dali novou infuzi s antibiotiky.

Dětské sestry se k miminkům chovaly jako k vlastním, takže jsem jim malého noc po porodu nechala na sesterně a s klidným svědomím jsem se šla pořádně prospat, abych nabrala síly. Zároveň mi velmi pomohly s kojením. Mohla jsem se na ně obrátit v jakoukoliv noční hodinu a stále byly usměvavé.

Kromě přístupu personálu kladně hodnotím i moderní vybavení a prostředí, které je velmi komorní až rodinné.

Už se těším na druhý porod. Určitě pojedu opět do Náchoda. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To co do každé porodnice - plenky, vlhčené ubrousky, vložky, jednorázové kalhotky, Bepanthen, jelení lůj, věci pro osobní hygienu, noční košile. Na každou návštěvu mi pak manžel navíc přinesl nějaké pitné vody a čisté ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - mmd 04.10.14 napsala :

V porodnici Náchod jsem rodila 2×. Poprvé v červnu 2010 a teď v září.

Prostředí moderní, hezky vybavené. Nadstandardní pokoj byl moc hezký, útulný. Maminka se tam cítí jako doma. :) Jinak jsou pokoje po třech maminkách a co mi trochu vadilo, bylo, že jedna sprcha a jedno WC bylo pro dva pokoje. To není moc domyšlené, hlavně to vadí ráno, kdy má být vizita a všechny maminky musí být vysprchované.

S přístupem personálu jsem byla spokojená. Doktoři příjemní, všechno vysvětlili. Porodní asistentky také skvělé, pomáhaly, povzbuzovaly. Sestry na novorozeneckým (až na dvě výjimky) také příjemné, ochotné, s miminkem pomohly, s kojením také. Sestry ze šestinedělí byly také skvělé, chytla jsem poporodní splín a ony se mnou o tom mluvily, ptaly se stále, jestli něco nepotřebuji, snažily se povzbudit.

Jediné, co mi vadilo, bylo, že u prvního porodu jsem byla dost tlačená do indukce, i když jsem ji moc nechtěla. Další věc, co mi vadilo, bylo to, že tato porodnice si velice zakládá na kojení, a když to mamince nejde nebo třeba kojit nechce, je do toho také tlačena. Jinak jsem byla velice spokojena.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyspat se do zásoby. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě pití a něco k jídlu, ta nemocniční strava se moc nedá. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 01.08.14 napsala :

S přístupem jsem byla velmi nespokojená. Malý se narodil po termínu a byla jsem dost neurvale tlačená do vyvolávání, přestože bylo vše v pohodě a porodní váha malého byla také v pořádku.

Při porodu byl porodní plán respektován jen z části, byla znát už při informační schůzce nevole vůči porodním plánům a nebylo umožněno ho dopředu s někým probrat, ač jsem o to žádala po telefonu. Největší problém byl nátlak do vyvolání a pak jsem se bohužel nechala natlačit do pozice na zádech a porod se tím značně protáhl, navíc doktorka mi pak nejspíš utrhla placentu a málem jsem vykrvácela. Nemluvě o tom, že při odchodu nebyl proveden pořádně UTZ a doktor při kontrole po šestinedělí objevil zbytek placenty a musela jsem na revizi.

Další podpora kojení - dostáváte zde dost protichůdné informace. Některé jsem zpětně zjistila, že jsou v rozporu s doporučeními laktační ligy (například „To jste si dopředu měla drbat bradavky kartáčkem, aby vás nebolely.“). Na UM a odsávačku zde navedou poměrně dost lidí.

Aby to nebylo jen negativní - jsou zde některé milé sestry na miminkovském i ženském oddělení. Většina kamarádek je s NA spokojená. U mě to prostě byla souhra náhod, kdy to nesedlo s doktorkou a díky její netrpělivosti se pak valil jeden problém za druhým. Velmi nespokojená jsem byla s lékařkami na ženském oddělení, je mi líto, že ač mladé, tak už těžce ignorují pacienta a chovají se povýšeně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít rodit jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny a pak dle seznamu, co dostanete na gynekologii.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - mipahoji 13.05.14 napsala :

V Náchodě jsem rodila poprvé teď nedávno a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená. Porodní asistentka byla při příjmu ohleduplná (to papírování při příjmu při kontrakcích není moc domyšlené, ale to je tak asi všude) a ponechávala nám na porodním sále v první době porodní maximum soukromí. Povzbuzovala mě v průběhu celého porodu. S doktory jsem byla taky spokojená - při šití jsme toho s Dr. Špátou dost probrali. :) Za celou dobu pobytu v porodnici jsem se nesetkala s nikým nepříjemným. Vždy nám bylo všechno vysvětleno a když člověk v tom množství informací nestihl něco vstřebat, tak se prostě znovu zeptal. Domů jsem odcházela plně rozkojená.

Personál: MUDr. Špáta

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tmavý ručník, mast na bradavky, neperlivou minerálku, čaj pro kojící.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Preslice 04.04.14 napsala :

Rodila jsem v náchodské nemocnici v březnu 2014.

Porod byl velmi rychlý a bezproblémový i díky předporodním kurzům, které jsem navštěvovala. Porodní asistentka paní Rýdlová a MUDr. Poláková - byly nápomocné a motivovaly.

V nemocnici si prý zakládají na kojení a 97% úspěšnosti, ale mě bohužel nikdo neukázal jak kojit, jak dítě přikládat. Na stole byl jen lístek, kam se psaly čárky, kolikrát jsem dítě přiložila k prsu. Asi třetí den po porodu jsem začala chodit na příkrm a odsávání, aby se rozjela laktace. Bohužel až po příchodu domů jsem si uvědomila, že stále více bolavé bradavky znamenají špatnou techniku kojení a že mi to nikdo neukázal, nezkontroloval mě.

Takže porod fajn, ale další informace a poučení jak nejlépe pečovat o mimčo bohužel žádné.

Personál: MUDr. Poláková, PA Rýdlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - petpat 25.02.14 napsala :

V náchodské porodnici jsem rodila v dubnu 2012. Přestože domů mám blíž hradeckou porodnici, rozhodla jsem se pro Náchod, protože tam rodila spousta mých kamarádek a známých a všichni si Náchod velmi chválili. I já jsem byla moc spokojená.

Porod jsem sice měla hodně dlouhý, ale za to nemůžu nikoho vinit. První noc jsem byla na „pozorovacím“ pokoji, pravidelně mě sestřička chodila kontrolovat a ptát se, jestli něco nepotřebuji. Druhý den jsem rodila až ve 14 hodin. Dokonce mě naložili i do vany, protože jsem se pořád málo otevírala a kontrakce byly příliš slabé. Nakonec vše dobře dopadlo a naše malá přišla krátce po 14. hodině na svět. Všechny doktory, sestry i porodní asistentky musím moc pochválit, chovali se velmi profesionálně, ale zároveň přátelsky.

V nemocnici jsem si pobyla pět dní. Kojení mi ze začátku vůbec nešlo, nechtěla se mi vůbec spustit laktace. Mléko mi začalo téct až čtvrtý den. Sestřičky mi radily a podporovaly mě, chodila jsem na odsávačku, aby se mi konečně spustilo. Nakonec se podařilo, také hlavně díky sestrám a také proto, že jsem malou hrozně moc chtěla kojit. Nevěřili byste, že jsem ji kojila nakonec až do jejích 15 měsíců.

Za několik týdnů se chystám opět rodit a opět zamířím do Náchoda. Všem nastávajícím maminkám držím pěsti, ať už se rozhodnou jít rodit kamkoliv. :-)

Personál: MUDr. Pavla Benešová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi, porodnické vložky, jednorázové kalhotky, Bepanthen na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 23.02.14 napsala :

Rodila jsem na začátku listopadu a pojedu sem i při dalším porodu!

Ten den měli docela nakvap - 7 porodů a zvládali to perfektně. Já jsem ten den rodila jako druhá a ve stejnou dobu tam přijely další 3 maminky. Ani tak jsem ani jednou nepocítila, že by na mě nebyl čas. Můj porod byl ukázkový (4 hodiny) a moc děkuji paní Holé, která mi pomohla svým velmi citlivým přístupem po celou dobu porodu. I po porodu jsme na sále zůstali i s miminkem naprosto v klidu a nikdo nás celé dvě hodiny nerušil a ani nevyháněl, nepřesouval ze sálu.

Jako prvorodička jsem neměla problém ani s kojením ani s péčí o mimi, takže si mě sestry ani moc nevšímaly (ani jsem o to nestála), ale na pokoji jedna maminka pomoc s miminkem potřebovala a sestřičky byly vždy ochotné! Jen pozor na postarší dětskou paní doktorku - tvrdě prosazuje kojení do dvou let a ani o den méně. :-)

Jediné, co mi vadilo, že je jedna koupelna pro 2 třílůžkové pokoje. Při mém pobytu byly oba pokoje plné, takže se v koupelně dveře netrhly. :-(

Porodnici Náchod doporučuji na 100%.

Personál: PA Holá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stavte se tam kouknout, ať víte, do čeho jdete!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Salorka 21.11.13 napsala :

Rodila jsem v náchodské porodnici teď na konci října 2013 a jsem naprosto spokojená. Měla jsem úplně úžasnou porodní asistentku paní Marcelu Linhartovou a doktorku Benešovou a můžu jedině doporučit. Přístup personálu byl super, převážná většina z nich příjemná, milá a vstřícná.

Samozřejmě se na šestinedělí našly sestry - hlavně jedna (Miroslava Mojžíšová), které byly dost nepříjemné, ale sestřičky z novorozeneckého super. Vše vysvětlily, ukázaly a poradily.

Kdybych měla případně (:-)) rodit někdy znovu, určitě budu chtít do Náchoda!

Personál: PA Marcela Linhartová, MUDr. Benešová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, poporodní vložky a hlavně něco k pití. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Erkona 02.11.13 napsala :

V Náchodě jsem rodila v říjnu 2013 - porod byl rychlý, bez komplikací.

Celou dobu byla s námi na porodním sále pouze porodní asistentka, která se nám neustále věnovala. Byla velice milá, citlivá a dávala mi rady, které opravdu pomáhaly. Na poslední dobu porodu přišel mladý pan doktor, který byl také super! Prostě o porodu v Náchodě nelze říct nic jiného než - velice vám děkuji za profesionálně vedený porod, díky moc!

Následná péče sestřiček na novorozeneckém oddělení byla velice vstřícná, ochotně pomáhaly s kojením a veškerou péčí o miminka. Jedinou malinkou chybku bych viděla v jídle, ale je to také o stravě, na kterou jste zvyklé z domova, já prostě bílé pečivo nemusím. :-)

Porodnici Náchod za mne doporučuji na 100%.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit se prospat do zásoby. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je na stránkách porodnice, navíc snad jen něco dobrého k jídlu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 19.10.13 napsala :

Předporodní pobyt super, šestinedělní sestřičky také super. Sestřičky přes miminka byly některé neochotné, ale jiné super, jídlo ušlo. :) No a po zdravotní stránce to také šlo, jen někdy „mazec“ s vizitami (prolínaly se jak pro miminko, tak pro mě a člověk nevěděl, co dřív).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Náchod - katuz 26.07.13 napsala :

Měla jsem vyvolávaný porod. Rodila jsem dva dny, takže jsem vystřídala 3 různé pokoje (1. noc dole na gynekologii, 2. noc na observačním pokoji a pak už normální trojlůžák) a všechny porodní sály. Jak mě jiné matky předbíhaly, tak se mnou pořád šibovali z sálu na sál a dokonce i na vyšetřovnu.

Co nám opravdu vadilo, bylo, že jsme sebou pořád museli vláčet všechny tašky a oblečení včetně bot. Hlavně že se manžel musel přestrojit do sterilního oblečku a přezout. Jeho boty a nesterilní oblečení vymetli postupně všechny porodní sály, což mi přijde trošku padlé na hlavu.

Další věc co není úplně dořešená - jen jeden záchod se sprchou na tři porodní sály. Pokud nemáte to štěstí, že rodíte sama, tak se rozhodně nemůžete sprchovat jak chcete. Jsou chvíle, kdy jste vděčná, že se můžete jít konečně vyčůrat. Věřte mi, že čekat v bolestech s kapačkou v ruce přes půl hodiny na záchod není nic příjemného.

S doktory i porodními asistentkami jsem byla velice spokojená. Chovali se příjemně a hlavně pomohli na svět naší holčičce.

Dětské doktorky byly také fajn a dětské sestry většinou taky. Jen pokud vám nejde kojení, tak vám každá radí něco jiného a nevíte, co si z toho vybrat.

Pokoje jsou čisté, uklizené. Sprcha a WC společné pro dva pokoje. Strava většinou stála za nic. Byla jsem opravdu ráda, když nás konečně pustili!

Přesto budu druhé dítě rodit zase tady. Jednak je to nejblíž a za druhé si nemyslím, že to bude jinde o moc lepší. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, samotný porod není tak hrozný! Držím palce!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, dost vložek. Nebudu opisovat celý seznam (ten vám snad dají na gynekologii). Jediné, co mě překvapilo, bylo, kolik jsme toho museli neustále podepisovat. Takže se vám určitě hodí propiska.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 20.07.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici poprvé a také naposled.

Porod, příjem - všechno v pohodě. Byla jsem na nadstandardním pokoji (den 500 Kč), ale WC a sprcha přes chodbu. Za tu cenu docela trapné. Ale no nic, přežít se to dalo.

K lékařům a sestřičkám že šestinedělí nemám jedinou výtku, byly to profesionálové na svém místě.

Co se týče sester z dětského - ještě teď z nich mám špatné sny. Hned po porodu mi byl dáván Lexaurin kvůli špatné lokomoci po porodu. Z toho důvodu mi malého přivezli jen na ukázání. Druhý den jsem už byla ok. Už po svých jsem si šla pro miminko na dětské, sestra mi řekla, že mi ho nedá. Absolutně jsem se nerozkojila, malý plakal hlady, za celý pobyt v nemocnici malý nedostal najíst, vždy jen ode mne pár kapek. Dětské oddělení by měli vyselektovat od těch rádoby radících sester. Místo aby se v noci starali o brečící miminka, aby si mamči mohly odpočinout, jen seděly, pily kafe a jedli chlebíčky. Každý zvonek je obtěžoval, když jsem nemohla chodit, div mě neseřvala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zapomeňte na to co píší na jejich stránkách, budete potřebovat pleny pro mimi, pro sebe kalhotky s hodně vložkami, košile, kosmetiku pro sebe. A pití, ten čaj je šílený.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Kacik1988 12.05.13 napsala :

Porodnici v Náchodě mohu jenom doporučit! Rodila jsem zde v listopadu 2011.

Měla jsem rizikové těhotenství, mám vadu srdce, moje gynekoložka chtěla, abych rodila v HK, ale tam se mi to nelíbilo. Ten přístup - je to tam jak na běžícím pásu a navíc jsem z Náchoda a tam by za mnou nechodil přítel každý den. Vydupala jsem si Náchod, řekli mi že to zvládnou a nelituji.

Porodní pokoje jsou zvlášť, žádné boxy s plentou. Měla jsem pokoj s vanou, kterou jsem využívala. Bylo to spíš jako „rodinný porod“, byli jsme s přítelem o samotě. Asistentka přišla vždy jen natočit monitor a když se něco dělo, přítel pro ni skočil, byla na sesterně asi 5 metrů od nás. Jsou zvyklí pracovat s porodním plánem, mně se z něj splnilo téměř vše. Např. jsem nechtěla nástřih a taky jsem ho neměla, prý by ho nedělaly ani tak, nebyl potřeba. :) Měla jsem jen 3 stehy venku a 5 vevnitř, ale ty vevnitř jsem si zavinila sama předčasným tlačením (když ono se to prostě nedá vydržet a netlačit). Asistentka i lékařka byly moc milé s lidským přístupem. Jednali se mnou jako s osobou sobě rovnou. Však také, když byly dcerce 3 měsíce, šli jsme ji paní doktorce ukázat a za vše jí poděkovat.

Jinam bych rodit nešla. Dětské sestry na šestinedělí taky suprové. Člověk mohl přijít třeba ve 3 ráno a ochotně poradily, pomohly, vysvětlily. Tuto porodnici všem vřele doporučuji. Teď před 3 měsíci tu rodila má sestřenka a taky byla spokojená. Jediné, co bych upravila, jsou porce jídla, fakt mi nestačily ani v porodnici, ani když jsem později ležela s dcerkou na kojeneckém oddělení. Ale to je to nejmenší, stačí říct rodině o zásoby. :) Mně každý den někdo něco nosil a domů jsem toho vezla víc než tam. :

Aktualizace: podruhé jsem tu rodila v červenci 2015 a opět vše na jedničku s hvězdičkou :-)

Personál: Mudr. Poláková, podruhé Mudr. Benešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat, těch pár dní uteče jako voda a vy půjdete s miminkem domů. :) Navíc je tu kvalitní tým lékařů, primář Střecha na ně může být právem hrdý.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dostatek vložek, jak normálních tak do podprsenky, mně se také osvědčila prsní mast Bepanthen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Omani 03.03.13 napsala :

Já jsem rodila v Náchodě v listopadu 2012.

Pocity mám veskrze kladné, taktéž zkušenosti.
Jako prvorodička (a ještě se vracející ze zahraničí) jsem nevěděla absolutně do čeho jdu. Ale strašně jsem se těšila na naší holčičku, tak jsem byla zvědavá, jak to vše dopadne.

Po bezchybném těhotenství jsem se bohužel neotvírala a ani voda mi po propíchnutí netekla. Tak bylo rozhodnuto o císaři a do deseti minut jsem byla na sále. Ani jsem se nestačila bát, neboť to zároveň měla být moje první operace.

O co horší bylo probuzení, kdy jsem porodila dítě, nevěděla o tom. Ještě mi byl odňat myom a s pocitem vykuchanosti jsem tesknila po mé holčičce. Aspoň partner mi ji přivezl na pokoj po operaci ukázat a já nemohla zastavit slzy. Tolik jsem toužila ji mít u sebe, ale nemohla se pro bolest hnout. Naštěstí mě primář Střecha, který mě i operoval, propustil druhý den na pokoj a já mohla mít malou u sebe. Pravda kojení se rozeběhlo až zhruba druhý třetí den, ale byla jsem strašně ráda.

Veskrze bych tuto porodnici doporučila, lidé jsou všude dobří i blbí zároveň. Dnes už se to celkově všude zlepšilo jak s ochotou, tak s péčí.
Tato porodnice vytváří intimní, domácké prostředí, neměnila bych. Setkala jsem se i s některými sestrami méně ochotnými. I doktorky bývají takové všelijaké, ale není důvod k obavám. Jak by řekl klasik: lidi jsou různí. :-)

Personál: MUDr. Střecha, MUDr. Doležal, PA Hana Holá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a naopak se donutit k relaxaci. Nebát se ptát se personálu na vše ohledně sebe i miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - chozin 22.02.13 napsala :

V náchodské porodnici jsem rodila 5.2.2013. Moje zkušenost je více jak dobrá.

Při příjmu maximálně přátelské chování porodních asistentek. Nastupovala jsem v pondělí odpoledne a syn se mi narodil až v úterý ve 20 hodin, takže jsem měla možnost poznat tři směny (porodní asistentky mají službu od 6-18 a od 18-6, lékaři mají 24hodinovou službu od zhruba 15.30 do druhého dne do 15.30 a mají službu vždy dva, takže můžete být taky v klidu).

Dostanete přidělenou porodní asistentku, která se vám po celou dobu porodu (či její směny) věnuje, nebude k vám chodit každou chvíli někdo jiný. Cokoli potřebujete nebo se chcete zeptat či zkusit, tak není problém.

Informovanost ze strany lékaře je naprosto perfektní, můj porod se opravdu táhl několik hodin. Jak porodní asistentka, tak i lékař, mi radili co a jak. Jste zde pečlivě monitorovány a hlídány, každou chvíli u mě byla PA.

Není problém skákání na míči, sprcha dle libosti, hudba a ani není problém epidurál - vše je o komunikaci.

Můj porod nakonec skončil císařem, který mi dělali MUDr. Špáta a MUDr. Beranová a s jejich rozhodováním a přístupem jsem byla maximálně spokojená.

Měla jsem nadstandardní pokoj a maximální spokojenost, sice 500 Kč za noc, ale budiž (TV, lednice, WC, sprcha, vše k péči o mimčo).

Vrchní sestra pí. Křivská dělá porodní kurzy i jednorázové a doporučuji si na něj zajít, řekne vám naprosto vše o chodu porodnice.

Co se týče péče na šestinedělí, tak jsem byla také maximálně spokojená, sestřičky byly super a to všechny. Ležela jsem tam týden a nesetkala se s nějakou nepříjemnou krávou.

Byla jsem tam v době zákazu návštěv kvůli chřipce, ale po domluvě se sestřičkou mi tam manžela na chvíli vždycky pustili a nejen mě, samozřejmě tam nemohli chodit zástupy, ale říkám, byly perfektní a to opravdu všechny.

Na porodnici je dostupný internet a to pro všechny maminky (na chodbě je jeden PC). Co se jídla týče, tak nemohu soudit, jelikož po císaři je docela přísná dieta.

Takže si myslím, že nemůžete být nespokojeni. Rodit je hnus, fakt žádná pohoda. A tak oceníte, že máte kolem sebe fajn lidi, kteří se vám snaží ve všem vyjít vstříc a máte tu příjemné a hezké prostředí.

Personál: MUDr. Špáta, MUDr. Zahálková, MUDr. Beranová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tak určitě hygienické potřeby, ale třeba vložky jsem tam dostávala a svoje pyžamo jsem neměla na sobě ani jednou, jelikož jsem každý den dostala čistou tu jejich erární košili, která byla pro mě ideální. Rozhodně si neberte věcičky pro prcka - ty vám tu d

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Drahouš 18.02.13 napsala :

Po dlouhém váhání jsem se rozhodla pro náchodskou porodnici a udělala jsem dobře. Přesvědčily mě obrázky a fotky na internetu z porodního sálu. Soukromí na těchto pokojích je opravdu velkým plus.

Kolektiv lékařů a sestřiček byl úžasný, porod byl sice aktivně veden paní doktorkou,(byla jsem zvyklá na porodní asistentky), ale vše bylo v pořádku. Žádné naléhání na nic, co bych nechtěla. Milé, vstřícné a povzbuzující chování všech.

Na pokojích po třech lůžkách (které byly vybaveny váhou, vaničkou a toaletami) bylo útulno. Sestřičky pro šestinedělky i dětské se chodily pravidelně představovat a ptát, zda něco nepotřebujeme, jinak naprosté soukromí.

Jedinou a podstatnou výtku mám ohledně instrukcí pro prvorodičky o kojení. Možná to byla náhoda, ale já jsem zkušená matka a jen díky tomu jsem s tím poradila dobře. Ale maminka prvorodička, která se mnou ležela, nedostala prakticky žádné instrukce ani vychytávky ohledně kojení. Takže jsme to konzultovaly spolu, ať už se jednalo o délku, četnost, techniky kojení.

Na rozdíl od jiných nemocnic jsme nepotřebovaly vlastní toaletní papír a vložky. I kosmetika na koupání byla volně k dispozici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro mimi (jinak vše dostanete).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Kima-o 05.02.13 napsala :

22.1.2013 jsem porodila v náchodské nemocnici své prvorozeně. Hledala jsem přátelskou porodnici, kde vyhoví vašim požadavkům, hledala jsem domovskou atmosféru, která by mi nepřipomínala nemocnici, ze kterých mám hrůzu. A povedlo se.

Nastoupila jsem na vyvolání 20.1., v porodnici jsem strávila skoro týden - za tu dobu už si člověk něčeho všimne. :P Personál byl naprosto profesionální, ale přátelský. A to od sanitárních pracovnic po doktory. Vždy mě nejprve se vším seznámili, zeptali se na můj názor, doporučili a pak se konalo.

Porod jsem měla sice trochu delší, neotevírala jsem se, ale vidět všechny ty profesionály okolo byla v podstatě radost. Každý věděl, kde je jeho místo, co má právě v tu kterou chvíli dělat.

Sestřičky na novorozeneckém byly ochotné v kteroukoli denní i noční dobu poradit. Déle mi trvalo, než se udělalo mlíko, ale ony mě podporovaly, znovu a znovu ukazovaly techniku kojení, zodpovídaly moje dotazy. S nimi jsem byla taky velmi spokojená.
Sestřičky na šestinedělí jsem moc nepotkávala, takže ty moc hodnotit nemůžu.
Byla jsem na nadstandardním pokoji, tam to bylo jako v obýváku. Takže super a jídlo kupodivu taky. A to jsem sakra vybíravá :D

Za mě dostává porodnice v Náchodě 100 %.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se jet podívat na prohlídku porodnice a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj (i když ten erární není chuťově vůbec špatný), vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 18.01.13 napsala :

Pokud budu mít ještě někde rodit, tak určitě ne v náchodské porodnici. Nastoupila jsem ve středu v 40+2 na vyvolání kvůli velké váze miminka. Příjem hrůza. Z toho, jak se se mnou bavili, jsem si připadala spíš jak někde na chirurgii než v porodnici. K jídlu jsem ten den nic neměla, protože druhý den se mělo začít s vyvoláváním. V noci se mi porod ale rozjel sám, a tak se vyvolávání nekonalo, ale tabletu mi daly, aby to šlo rychleji, a opět nic k jídlu. Do večera se kontrakce zesilovaly, ale před spaním mi dali cosi na ulumení (nechápu) a opět nic k jídlu. To už jsem byla fakt hladová jak vlk.

V noci jsem se vůbec nevyspala, ty prášky byli k prdu. Jediný, co udělaly, bylo, že jsem se přestala otvírat. Ráno další tablety, monitory, kontrakce jak blázen, otevřena pořád na 2. Každýmu to bylo šumák, že se neotvírám. Když jsem se po 4 hodinách přišla nechat zkontrolovat, tak jsem je snad ještě otravovala. Nakonec jsem se zase po jakejch práškách otevřela.

U porodu jsem měla doktorku, která snad vůbec nevěděla, která bije. Po hodině tlačení jsem konečně porodila. Byli tam snad všichni doktoři včetně primáře, kterého zavolali z domů. Ten mi nakonec řekl, že jsem měla rodit císařem (měl 4350 g), ale že nebyl čas to zjistit. Tři dny jsem tam ležela a oni to chudáčci nevěděli…Nakonec se to povedlo, 2 tlustý sestry mě skákali po břiše tak intenzívně, že jsem tam měla dva týdny modřiny jak blázen, Malýjo mi na přiložení nedaly a s kojením mi nikdo nepomohl. Nakonec jsem začala chodit jen díky dele, kterou mi sehnala mamka.

To je moje zkušenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnickejch vložek, podložky na prostěradlo, síťovaný kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - moky 03.08.12 napsala :

Dne 17.7. 2012 se mi v Náchodské nemocnici narodila překrásná holčička Gabrielka.

Přemýšlím, jak dát najevo můj velký DÍK za život mojí dcery při složitém porodu, který mě osobně a doktorům značně zkomplikoval nastálou situaci. Přesto všechno se holčička dostala na svět, byť s použitím zvonu, zdravá a naprosto nádherná!!! Moc si cením Vaší práce, byli jste skvělí, při porodu bezvadně jednáte s maminkou, slyšela jsem chvílemi i chválu a to mě povzbuzovalo dál a dál se prát s vytlačením miminka.

Za Gabrielku i za mě moc DĚKUJU!!! A pro porod dalšího mého dítěte jednoznačně volím Vás! Osobní Díky patří porodní asistentce M. Linhartové, která se pro mě stala hlubokou kamarádkou při mém těžkém a přesto nádherném dni.

Skvělou práci odvádí i sestry z dětského oddělení a neméně bezvadnou práci odvádí sestry z šestinedělí. Pro mě byl pobyt v nemocnici velmi příjemný, v jakýchkoli věcech, dotazech, bolestech mi byl vždy někdo po ruce, aby poradil, ukázal, odlehčil atd..DÍKY!!!

Pavla Kubišová, Velké Poříčí

Personál: PA Marcela Linhartová, Mudr. Špáta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mamky, zvládnete to a vždy tam někdo bude pro Vás, aby vám pomohl, nebojte se!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, síťovaných kalhotek, pití a další věci vám dovezou známí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - simkho 28.06.12 napsala :

Rodila jsem 15.6.2012 a musím říci, že můj porod byl komplikovanější, jelikož jsem rodila jedno zdravé a jedno mrtvé (27.tt) dítě.

Nicméně personál včetně porodních asistentek byl úžasný, profesionální a nám se narodila zdravá holčička. Manžel byl celou dobu se mnou, pouze když mne museli udělat revizi, čekal na chodbě. Dítě mi bylo přiloženo ihned po porodu a následně i po probuzení z narkózy.

Sestry na novorozeneckém byly fantastické, všem ze srdce děkujeme, kojíme :-)

Simona

Personál: mudr zahalkova, mudr dolezal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké to jídlo navíc

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - pavlina dzurkova 10.06.12 napsala :

Já jsem tu rodila již třikrát a byla jsem velmi spokojená.
Milé sestřičky, zkušení lékaři a krásné prostředí, ve mne zanechali pocit nostalgie.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mamky,klid a odvahu…nemá smysl se něčeho bát..mimčo stejně musí ven. Držím pěsti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně na šestinedělkách zásobu vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Danylea 02.06.12 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2008 a nemohu si vůbec na nic stěžovat.

Příjemné prostředí, moc příjemný personál, až na pár sestřiček z novorozeneckého. Jinak bez problému, přestože nyní bydlím v HK, chtěla bych příště rodit zase v Náchodě.

Personál: H. Mackova, Mudr. Spata, Mudr. Bratova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 02.04.12 napsala :

19.3.2012 jsem rodila v Náchodské porodnici - nemůžu si na nic stěžovat - péče personálu byla skvělá - nenarazila jsem na žádnou „protivnou“ sestru, všichni se o mě starali moc dobře.
Porod proběhl dobře a rychle, před porodem jsme byli sami na porodním sále - pokoji, vybavení a prostředí bylo velmi příjemné - s manželem jsme čekali na příchod potomka a porodní asistentka nás chodila kontrolovat, vždy nám vše vysvětlila, co se děje, jak porod postupuje apod. Prostě úžasný přístup - nedá se to srovnat s prvním porodem před 8 lety, kdy se s námi nikdo nebavil.
Po porodu jsem měla poporodní komplikace - neodloučila se mi placenta, ihned byl přivolán další lékař a po rychlé konzultaci, byli přivolání z ARA lékaři a uspali mě. Manžel byl po dobu operace na chodbě s naší narozenou dcerou a po probuzení hned přišel za mnou i s malou a byli tam se mnou po celou dobu co jsem musela zůstat na sále. Pooperační a poporodní péče byla opět skvělá - co ocenuji nejvíce je to že lékařka, která mě rodila měla službu i celý zbytek týdne a tak jsem měla velmi dobrý pocit.
Po porodu jsem byla na normálním pokoji - byly jsme tam tři, ale postupně paní odcházeli a poslední den jsem tam zůstala sama.
Jediné co mi vadilo, že na pokojich (kromě nadstandartu) nejsou televize ani rádio a pak když už tam jste 2 nebo 3 den - je to už dlouhé a nuda. Ale dá se to přežít ;)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kojící podprsenku, poporodní vložky a nechat si nosit jídlo a pití - já tam měla pořád hlad a čaj byl sice dobrý ale pít ho celý den jsem nechtěla… Měla jsem s sebou kojící košile, ale ráda jsem využila jejich „erární“ a svou jsem ani nepotřebovala

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle pro sebe a tatínka u porodu - jinak vám všechno dají

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - rokyta1 16.02.12 napsala :

Do náchodské porodnice jsem přijela v pondělí 6.2. po odtoku plodové vody. Příjetí velmi příjemné, ihned se mne ujali a bylo provedeno vše potřebné. Protože jsem měla potíže s otvíráním, tak jsem se dostala na sál až další den. Celou noc se o mne pečlivě starala PA paní Linhartová. Protože můj porod se protáhnul na další směnu, převzala mě jiná PA, nicméně i ona byla velmi příjemná (bohužel mi vypadlo jméno, už jsem byla asi v agonii při představování ;-)) a společně s paní doktorkou Zahálkovou (doufám, že i toto jméno je správné) dovedly můj porod do zdárného konce.
Byla jsem tak spokojená, že ještě hned na sále jsem prohlásila, že bych klidně přišla znovu ;-)
Na novorozeneckém oddělení se o nás také pečlivě starali. Museli jsme si dobu pobytu kvůli žloutence prodloužit, ale s přístupem personálu to nebyl takový psychický problém. Když jsem potřebovala cokoliv, sestřičky i doktorky poradily a pomohly.
Porodnici vřele doporučuji. Pro hladký průběh je také třeba nahlásit veškeré známé problémy již při nástupu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte připravenou náhradní tašku, kdyby se váš pobyt v porodnici prodloužil (vložky, ručníky, plenky, vlhčené ubrousky)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné doklady a dokumenty, vložky, vlhčené ubrousky, čaj pro kojící matky, ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 13.02.12 napsala :

Hodně jsem se rozhodovala, jestli rodit v Náchodě, nebo jet jinam a nakonec jsem moc ráda, že to tam dopadlo. Musím velmi pochválit pana doktora Špátu, protože to je velký odborník a specialista na svém místě. Ostatní personál u porodu byl také velmi příjemný. Sesry ze šestinedělí byly velmi milé, ochotné, se vším pomohly a poradily. U dětských sester to bylo maličko slabší, ale jen asi na dvě vyjímky, jinak si také nemohu stěžovat. Pomáhaly s kojením a se vším se snažily vyjít vstříc. Vybavení nemocnice bylo také velmi dobré. Jediné, co by se dalo zlepšit, byla strava a to nejsem zrovna moc vybíravá, přesto se to většinou nedalo sníst. Jinak budu na svůj pobyt v Náchodské porodnici moc ráda vzpomínat a jestli se rozhodnu porod někdy zopakovat, bude to zase právě tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, pleny, ubrousky, oblečení… vše bylo na ty 4 dny k dispozici a nic mi tam nechybělo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pověřte někoho, aby Vás zásoboval jídlem a pitím:-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - smon83 04.01.12 napsala :

Dobrý den,
rodila jsem letos v dubnu a pokud ještě někdy budu rodit, tak rozhodně ne v Náchodě. Bylo to hrozný. Vykašlali se úplně na všechno. Nepřečetli si ani že mám velmi nízkou hladinu železa, ani že čekám jedno zdravé miminko a jedno mrtvé miminko(to nám umřelo v 16.týdnu, ale musela jsem ho donosit). Po porodu byli hrozně překvapené, že je tam druhé a nedali mi ani transfuzi, takže jsem skoro 4 týdny po porodu nemohla ujít ani 100 metrů. A když už jsem si myslela, že je vše za mnou, tak na kontrole v šestinedělí mi doktor řekl, že mi tam nechali hodně zbytků a musím na čištění… Hrůza…

Moji kamarádku tam nechali skoro vykrvácet, kdyby nedonutila sestru,aby zavolala doktora, protože jí bolesti po porodu přišly moc silné a další kamarádce po porodu císařským řezem zašili do břicha hadičku, takže ji museli párat a šít znovu… Už bych tam nerodila… Jediné co musím pochválit, byl přístup sestřiček od miminek(kromě jedné)… Ale to je tak vše…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hodně velkých vložek, síťované kalhotky a spoustu ručníků… A taky neperlivé minerálky, budete mít žízeň

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, seznam léků

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Květulííína 22.08.11 napsala :

Já jsem v porodnici Náchod rodila 11.8.2011. Na personál si nemohu stěžovat (až na lékařku, která mě nenastřihla a nechala mě se prostě pořádně roztrhnout :-() Strašně moc naopak musím pochválit porodní asistentku Aničku Rýdlovou, která mě po celý porod vedla a úplně úžasně dovedla až do konce. Co mě i manžela velice moc mrzí je, že nám vůbec nenabídli, aby manžel přestřihl pupeční šňůru. Jinak ohledně kojení se nám dětské sestry moc věnovaly, je jasné, že každá je jiná, ale „téměř“ všechny byly úžasné.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Náchod - Klára Nosková 08.08.11 napsala :

Dobrý den,četla jsem vsude ze si nejvice chvalí Nachod a Jilemnici maminky,tak jsem zkusila Náchod.
Malá se neotočila a me doktor poslal do porodnice o tyden dřive nez na datum planovaneho císařského řezu,protože jsem měla velke tvrdnuti bříška a doktor si myslel ze bych mohla začít rodit dříve.Když jsem nastoupila do porodnice,doktorky nebyly moc nadsene a vstricne,porad me opakovali ze je to nesmyslne(nastoupila jsem ve středu)asi po 2 hodinach me dali na pokoj,po sepsani všech papiru).
V pátek kolem pulnoci jsem začala mit bolesti,ve 3 rano jsem zavolala na sestry,ktere me rekly ze jeste dite zdaleka neni v porodnich cestach.Čímž sem se na ně obratila,že mam mit císaře ale oni me odvracovali,ze by o tom neco vedely!Nebyly totiž ani schopne se podivat do papíru!!!V 7 ráno přišla vizita,ja jim rekla o bolestech a oni ze si me vezmou na vysetrovnu.Na tu si me zavolali až v 10.45 a usoudili ze cisare udelaji,že už dost klesa mimi.Čímž jsem ji začala nadavat,že to moc dobře veděli a že me ho mohli klidne udelat císaře uz v noci.V 11:58 se mi narodila dcera,kterou jsem k sobe nedostala,ackoliv jsem byla plne funkcní.S přítelem jsme na pokoji na malou čekali 2 hodiny ,tudiž jsme ji meli az ve 14 hodin! Malou se ani nepokusili priložit.Musel přítel, ktery nevedel jak na to,protože ja jsem mela castecnou narkozu a byla pri vedomi,ale telo jsem mela jeste nefunkční…Samozřejmně ji odvezli a videla jsem ji až v 23 hodin ! Samozřejmně se mala nepřisala,protože díky neprilozeni na sale,ani po zašiti jsem malou prostě nevidela.Druhy den me ji prinesli v 7 rano ale to se nechtela chytit,pac ji nedali materske mleko(ktere dostavaji od maminek pro tyto pripady) ale SUŠENE MLEKO.po 3 dnech po J.I.P ce jsem ji konecne dostala na pokoj,porad jsem se snazila ji nabizet prs,ale nemela zajem,sla jsem tudiz pro pomoc sester a ty to zkouseli tak 3 minuty a konec.vubec nemeli snahu.obvzlast jedna strasne mlada,cernovlasa,mrnava slecna… vsechen personal jeste dobrý,ale tato dáma,nechtela aby jste ji v noci s nicim otravovaly ! … Takže porodnice proste silne minus !

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nočni košile,rucnik,jídlo!strava je odporná,hygien.veci,plenky pro mimi,v porodnici mate jen jeden malý baliček a klidne vam muže dojit,veci pro miminko,me dceři bylo vetsinou vse male…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Občanku,karticku zdrav.pojistovny,papir z matriky,papir o uznani otcovstvi,popripade oddaci list,umrtní list aj … Papír o jmenu ditěte …

Nahlásit
neutrální
Porodnice Náchod - Anonymní 23.05.11 napsala :

Dobrý den, čekáme chlapečka 13.7.2011 a jsem rozhodnutá, že budu rodit v porodnici v Náchodě, jelikož to máme nejblíž. Chtěla bych vás poprosit, jestli by mi někdo mohl napsat nějaký seznam co pro sebe a pro mimčo budu potřebovat na pobyt v porodnici. Slyšela jsem, že na mimčo sebou musím mít vlhčené ubrousky? Velice děkuji za odpovědi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - mmd 16.05.11 napsala :

Já byla velmi spokojená. Přístup personálu byl profesionální a přívětivý. Na novorozeneckým oddělení byla sice jedna protivná sestra, ale jinak jsem si nemohla stěžovat. Prostředí příjemné, moderně vybavené. Určitě doporučuji… :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - monny02 07.03.11 napsala :

ahojky maminy chystám se rodit v porodnici Náchod v roce 2008 jsem tam porodila chlapečka…Jak zdravotnický personál tak prostředí super…fakt nemám co bych vytkla…:))) Doporučuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se nebály…!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - bekky 29.11.10 napsala :

Ahoj těhulky.jestli se některá chystáte rodit v Náchode,tak mohu jen doporučit.Porodni sálky jsou perfektně vybavený, já rodila ve velkým a vanou…kde jsem si pěkně hověla.PA byla velice profesionální a prijemná, bohužel už nevim jméno,ale byla v pohodě.Když jsem požádala o epidurál tak mi vyhověli.Můj porod proběhl bez žadných komplikacích,tak mam jen pěkné vzpomínky.Měla jsem taky štěstí na volný nadstandartni pokoj,takže opět bez problémů.Je už to přes rok co jsem tam byla a šla bych rodit znova.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - karl.1 09.09.10 napsala :

Jsem strašně spokojená s porodnicí s celím personálem jak porodním tak detským a chtěla bych jim touto cestou poděkovat.Všem nastávajícím maminkám náchodskou porodnici doporučuji.

Personál: porodní i dětské oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do náchodské porodnice se můžete jít před porodem podívat.Tak běžte bude se vám líbit hlavně nové vybavení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně foťák,aby jste si mohli svoje narozené miminko vyfotit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - digi1974 11.05.10 napsala :

ahojky,v roce 2002 jsem rodila v porodnici Náchod a nemohu si ji vynachválit,jak péči lékařů a sester tak zařízení které tato porodnice má,ted jsem v 6 týdnu těhu a jsem znovu rozhodnutá rodit opět v Náchodě.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Náchod - broucek1977 07.05.10 napsala :

nejnebezpecnejsi porodnice!!!
pokud muzete,vyhnete se ji.
vedeli jsme ze to bude chlapecek.manzelka sla rodit v 15 hodin.pote jsem nekolikrat volal jak je na tom.vzdy me rekli ze pry musim vydrzet,ze je bud na sale,nebo ze to ma za sebou a mam pry holcicku.bylo to divne,nebot nam bylo na ultrazvuku receno ze to bude chlapecek.kdyz jsem ji po nekolikatem volani chtel k telefonu(to uz bylo po devate vecer),tak me rekli ze manzelka prave porodila a ze bojuji o jeji zivot.neodloucila se ji placenta a oni ji presto zasili.pak ji z ni rvaly.krvaceni se jim vsak nedarilo zastavit a dopovali ji 5 ti litry krve.co je to za doktory,kdyz me od 3 hodin tvrdi ze je vse v poradku a ze mam holcicku,kdyz manzelka mela ve tri hodiny odrozeno,mela chlapecka a byla na pokraji smrti.teprve v 9 hodin vecer,kdyz uz si nevedeli rady,tak sli s pravdou ven.takoveto lekare bych nechal uklizet hajzliky.verim tomu ze uklizecky by tu lekarskou praci zvladli lepe nez tito ,,diplomovane pracovnici" tohoto zarizeni.
o 2 roky pozdeji rodila v nemecku.pouhymi posunky a lamanou nemcinou jsem jim priblizil jake mela koplikace.nechtel jsem aby dopadla jako v nachode.oni me vsak s usmevem rekli:tady nejste v cechach.my se vam o ni postarame.a opravdu.brzy byla na pokoji a v poradku.pritom mela ty same potize co zde.
jak rikam,tyto nemocnici se vyhybejte jako cert krizi.jinak riskujete zdravi nebo doknce..........jirka

Personál: nejhorsi porodnice!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nejezdete sem

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 14.03.10 napsala :

Rodila jsem zde 11.03.2010, tudíž mám zážitek v čerstvé paměti. Výborný přístup, milý personál, rodička si nepřipadá jako pouze další případ. Porod proběhl bez problémů. Doporučuji nadstandardní pokoj, máte ho pro sebe, a máte klid :).

Personál: MUDr. Dita Nývltovák, PA bc. Tereza Musílková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

porodnické vložky, čistící ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Packa 12.03.10 napsala :

Porodnici v Náchodě můžu jen a jen doporučit a to z mých dvou zkušeností. Prvního synka jsem rodila ještě za „staré“ porodnice, u druhého jsem si užila ten „luxus“ :-) nového, více domácího prostředí.
Při příjmu vás přivítá milá porodní asistentka, která si vás odvede do příjmové místnosti, kde s vámi sepíšou veškeré papíry, kterých je potřeba, natočí vám monitor a probere s vámi vše, co vás zajímá. Poté přijde lékař, který vás pohmatem vyšetří a udělá UTZ vyšetření. To vše se odehrává v jedné místnosti, takže se nemusí nikam přecházet. Nás s manželem pak nechaly asi hodinu v té příjmové místnosti, asi měly plno, nevím :-). Během této hodinky jsem měla k dispozici balon a sestra chodila jen kontrolovat ozvy, jinak jsme byli sami. Pak se měnily služby, přišla si pro nás naše porodní asistentka. Velmi mile nás přivítala, podala ruku, představila se (jméno si už nepamtuju) a odvedla si nás na porodní box. Tam si mě vyšetřila a rupla vodu. Měla jsem porodní průběh naprosto v pořádku, takže nás tam nechaly s manželem samotný, jen si mě chodily občas zkontrolovat. Měly jsme opravdu veškerý čas jen sami pro sebe. Porodní asistenka mě strašně mile povzbuzovala a pokaždý mi říkala, co se děje, takže jsem měla přehled. Samotný finiš byl pro mě krušný, ale přesto por. asistenka byla stále milá, usmívající se, v pohodě a klidu a musím říct, že věděla co má dělat :-) a na samotném konci mi hodně pomohla masírováním hráze, tím jsem měla poté jen tři stehy :-). Když došlo na TO, byl zavolán službu konající lékař, doktor Doležal. Mladý kluk :-), ale musím říct, že velmi zkušený lékař, klidný, a strašně ohleduplný. U prvního syna mě opíchli až po porodu, teď mě opíchly během tlačení, takže šití bylo už procházka růžovou zahradou. Ihned po narození syna manžel přestřihl pupeční šňůru a syn mi byl dán na mé nahé tělo. Bylo to nepopsatelné a nádherné. Pak ho sestra odnesla na vážení, měření, ošetření, u toho si byl už manžel. Krátce na to dorazil pediatr, který malého vyšetřil a přišel za mnou na sál mi podat ruku, pogratulovat ke zdravému dítěti. Moc milé!!!! Šití bylo chvilkové, pak mě „dole“ zaledovaly :-) a chodily kontrolovat krvácení a tlak. Opět jsme pak byly s manželem a se synem sami na pokoji. Po dvou hodinách jsem se šla sprchnout a šup do postele na nadstandartní pokoj. Ten vřele všem doporučuji, je to super, když za váma může kdokoliv a kdykoliv přijít až na pokoj a máte tam své soukromí. V Náchodě mají i sál s vanou, tam já nebyla, ale maminky si to pochvalují. Kdybyste si sebou přinesla svoje CD nebo aroma olejíčky, vyjdou vám vstříc ve všem. Na porodních boxech jsou žebřiny, závěsné lano a ještě nějaké pomůcky. Vše je vám plně k dispozici. Ale ten vstřícný přístup personálu dělá hodně. Já Náchod jen a jen chválím!!!!!

Personál: porodník Dr. Doležal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně poporodních vložek, dávají jich minimum. Láhve s neperlivou vodou a třeba šťávu do vody. Nemocniční čaj není x dní to pravé :-). Jinak tam je snad vše k dispozici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář na dítko, těhu průkazku, průkazku pojištěnce, formulář z matriky na přiznání otcovství (je-li potřeba)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - nikulka 04.03.10 napsala :

Rodila jsem 5.2.2010 a Náchodskou porodnici můžu jenom doporučit.Sestřičky ochotné a milé se vším poradili,pomohli.Pani doktorka u porodu bezvadná a PA taky super.Až budu rodit příště rozhodně zase v Náchodě

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se je to krása

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlhčené ubrousky pro mimi,vložky do podprsenky a svoje porodnické vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - mates1234 01.03.10 napsala :

Dobrý den.Dodatečně píši Náchodské porodnici 1.Rodila jsem sice v létě,ale nějak ještě nebyl čas:-) Všem sestřičkám i doktorům moc díky.Štěpánovi se na svět asi moc nechtělo,„malinko“ mě potrápil,ale nakonec vše dobře dopadlo.Moc díky všem a kdo jste na rozpacích zda Náchod ano či ne tak píši ano.Jestli mají být problémy,tak budou kdekoli,jestli má být vše v pořádku,tak to taky může být kdekoli!!!Martina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a nestresujte se:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mobil:-)aby jste hned tu radostnou novinu mohla dát všem na vědomí:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Anonymní 24.01.10 napsala :

Moc děkujeme za milé a vlídné jednání při porodu, kde nám pomáhala s velkou péčí asistentka Hanka Macková a pí doktorka Lucie Jáklová. Díky jejich profesionálnímu jednání se nám zde 18.12.2009 narodil zdravý syn, kterému se na svět nějak nechtělo, tak jsme si všichni dost užili. Ostatní asistentky a doktoři byli všichni také moc milí a ochotní. Sestřičky na novorozeneckém odd. se pečlivě starají o miminka a všem vždy rádi poradí. Po rekonstrukci je porodnice v Náchodě opravdu místem, kde se člověk cítí dobře. Přesto, porovnám-li s moderní porodnicí v Trutnově, kde se narodil náš první syn, musím říci, že nejdůležitější je vždycky lidský přístup (jak pacienta, tak lékařů) a pokud bych si měla vybrat dnes, pojedu rodit určitě zase do NÁCHODA a doporučuji to všem maminkám v okolí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vniřní pohodu a klid, někoho milého s sebou, opravdu poslouchat rady porodní asistentky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

čaj pro kojící maminky, džusy nebo minerálku, ovoce, bepanthen mast, 2-3 ručníky, župan a pantofle

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - kokos 02.01.10 napsala :

Porod byl veden skvěle, opravdu si nemůžu stěžovat, porodní asistentka moc milá, starostlivá, všechno mi jako prvorodičce vysvětlila a chápavě přistupovala k mojí nevědomosti a obavám. Celou dobu jsem byla ve vaně, takže paráda jen na tlačení cc 15 min, na křesílku. chtěla jsem na stoličku, ale to mi nedovolili vzhledem k prvnímu porodu a pevné pánvi a bez nástřihu jsem to taky neukecala, ale přesto jsem si hned na sále řekla, že do toho půjdu znovu. Myslím, že takhle by to mělo být všude, aby to byl v rámci možností příjemný zážitek. šestinedělní sestřičky paráda, moc milé a hodné. Dětské sestřičky víceméně také. Dětské sestřičky, co se týče miminek supr, péče jak má být, poradí pomohou, jen jsou někdy trochu nekompromisní co se týče kojení. Je to soce furt kojit kojit, ale mě se tam nejvíc věnovala jedna moc milá praktikantka, bez ní bych byla ztracená. Jídlo hrůza, ale já jsem asi holt zvyklá na něco jiného. ještě, že mi denně chodil nějaký ten provianťák.

Personál: bohužel si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

těšte se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kojící čaj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Náchod - Murka 28.12.09 napsala :

Přístup personálu byl v pohodě, o všem mě informovali, ptali se a vysvětlovali. Porodnice je po rekonstrukci, takže co se týká vybavení nemám jedinou výhradu. Jednorázové pleny i vložky byli k dispozici, ale měla jsem vlastní. Jediné minus by patřilo volbě stravy. Vepřo knedlo zelo, čočka, smažené rybí filé atd si myslím pro kojící maminky není zrovna vhodné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny obvyklé věci + zařídit někoho, kdo by občas donesl něco na zub, nedaleký obchod toho moc nenabízel v době mého porodu.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Teď už hlady netrpim...

První fotečka

Matyášek 11.8.2011 3480g 50cm

broucek v porodnici

moje zlaticko par minutek na svete jeste na sale

dominicek

se mnou maminkou na chodbe prijela nam navsteva

fotka z galerie nachodske nemocnice

Už mi je půl roku, to rostu.

Pyšný tatínek

Už jsme doma o trošku větší.

Už jsem se narodil.

Ještě jsem v bříšku.

Přidejte Vaše fotky k porodnici Náchod.>

Děti z porodnice Náchod

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Náchod
RadanaX Radek 52 cm, 4335g 23.09.2018
Thynus Nikol 46 cm, 2960g 22.09.2018
Ivett MarzecBarthés Šimon Bartes
53 cm, 3735g 13.09.2018
Arielka85 Elenka
50 cm, 3350g 12.09.2018
Denina01 Amélie Šárka 48 cm, 3545g 11.09.2018
miskapiska11 Jakub
52 cm, 4120g 28.08.2018
Dorotka97 Hronov Adélka
49 cm, 3625g 28.08.2018
182018 Štěpán
47 cm, 2810g 04.08.2018
Monca2307 Monika
48 cm, 2780g 23.07.2018
Brendulka Matyáš
52 cm, 4860g 16.06.2018
Honza Rašek Matyášek
52 cm, 4860g 16.06.2018
radekpoznar Vojta
neznámé 15.06.2018
gazmil Sebastian
48 cm, 3530g 13.05.2018
TerezaHadasova Broumov Patrik
48 cm, 2700g 03.05.2018
amalka147 Jmenuji se Amálka
neznámé 24.04.2018
amalka147 Amálie
49 cm, 3040g 24.04.2018
jakalm Červený Kostelec Matýsek
47 cm, 3555g 20.04.2018
Dimonika Trutnov Anoušek neznámé 17.04.2018
Nikolas Puška Jaromer Nikolas
47 cm, 3450g 26.03.2018
Nikolas Puška Jaromer Nikolas
47 cm, 3450g 26.03.2018

Rodily v porodnici Náchod

Chystají se rodit v porodnici Náchod

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Náchod (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Náchod?