Oblastní nemocnice Náchod a.s., Porodnické oddělení

V porodnici jsou dva moderní porodní sály s klimatizací.

U nekomplikovaných porodů respektuje personál přání rodičky. K úlevě během porodních bolestí je možné využít řadu alternativních metod jako je např.: hydroterapie, muzikoterapie, aromaterapie a dispozici je také relaxačního vybavení jako speciální vířivá vana, relaxační míče a vaky, nebo hydraulicky ovladatelná porodní lůžka, porodnická stolička, či relaxační závěsy. Můžete si zvolit alternativní vedení porodu, monitoring matky a plodu je během porodu nepřetržitý.

Soubor se seznamem věcí, které je třeba si sbalit do porodnice naleznete zde.

Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje a také dva nadstandardní pokoje s možností přistýlky pro doprovod. Nadstandardní pokoj nelze objednat předem a jeho cena je 500 korun za noc. V porodnici praktikují rooming-in, novorozenec je tedy celou dobu s matkou na pokoji.

V porodnici pořádají jednorázový informační předporodní kurz spojený s prohlídkou porodnice. Koná se každé úterý od 14:00. Objednat se můžete na telefonním čísle 491 601 750. Po­platek za kurz činí 300 korun.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Náchod a.s., Porodnické oddělení?

Hodnoceno 74x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Marek Střecha

Vrchní sestra: +420 491 601 750

Porodní sál: +420 491 601 750

Nonstop laktační linka: +420 914 601 767

Adresa: Purkyňova 446, Náchod 547 69

URL: http://www.nemocnicenachod.cz/lokality-oddeleni/nemocnice-nachod/gynekologie-porodnictvi/porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Náchod

14.07.20

V náchodské porodnici jsem rodila v červnu plánovaným císařským řezem. V porodnici jsem s dnem nástupu strávila necelých sedm dní a musím říct, že jsem byla spokojená od začátku do konce. Jak na oddělení gynekologie, tak na oddělení šestinedělí je velmi vstřícný, milý a ochotný personál, který umí povzbudit a poradit. Na pokoji jip po porodu jsem byla sama a tak jsme si s manželem mohli užívat syna společně celé odpoledne. Když tatínek odejde, miminko jede za sestřičkami na oddělení šestinedělí, což vnímám pozitivně, protože jsem měla co dělat sama se sebou. O miminko bych se v tu dobu nebyla schopná postarat. Večer a brzy nad ránem mi přinesli syna přiložit k prsu. Ráno mi pomohla sestřička z postele a do sprchy. Velmi jsem ocenila, že sestřička na mě nijak nespěchala, chválila a povzbuzovala. Po vizitě jsem se přesunula na oddělení šestinedělí a začala jsem pomalu fungovat sama. Syna jsem již měla u sebe a začali jsme s kojením, se kterým mi přišla pomoci sestřička a radila mi, jak ho pobízet a správně přiložit. Protože byl syn hodně spavý, řešila jsem kojení se sestřičkami průběžně asi tři dny. Všechny byly moc hodné a jejich klid zvládly přenášet i na mě. Rozhodující byla pro nás předposlední noc, kdy se nám opravdu intenzivně věnovala sestřička Anička, které se povedlo nás rozkojit. Té patří můj velký dík, protože techniku kojení a dokrmování, kterou mě naučila, jsem doma kvůli ubývajícímu mléku musela ještě dvakrát zopakovat a vždy zafungovala. Gynekologické sestřičky byly taky skvělé. Chodily se ptát, jestli něco nepotřebuji a nabízely možnosti tišení bolesti, čehož sem na noc využívala. Pozitivní atmosféru celého oddělení doplňují i velmi milé sanitářky a uklízečky, které se se mnou často daly do řeči.
Moc děkuji všem, kteří se o nás starali za jejich lidský přístup, cenné rady a klidnou atmosféru. Rodila jsem potřetí a jsem ráda, že na poslední pobyt v porodnici mám jen ty nejlepší vzpomínky a náchodskou porodnici všem vřele doporučuji.

30.06.20

Dobrý den, Náchodskou porodnici mohu doporučit, příjezd do porodnice: přijímala mě moc milá sestřička, poté vyšetřila paní doktora ve tři hodiny ráno (po prasknutí vody doma) rovnou si mě nechali na pozorování, kde bylo vše k dispozici, já uvítala hlavně sprchování. V šest hodin začala kontrakce a maličký na svět přišel ve 14:30. Možnost epiduralu jsem využila, píchnout ho přišla moc milá doktorka. Jako prvorodička jsem měla si myslím krásný přirozený porod a za to moc moc děkuji porodní asistence a hlavně velké DÍK patří panu doktorovi ŠPÁTOVI, děkuji, děkuji, děkuji. Nemohu absolutně nic vytknout. Naopak. Bylo o nás skvěle postaráno. Maximální spokojenost. Přeji všechny porody takové. S pozdravem Tošovská

10.06.20

V porodnici v Náchodě jsem rodila na konci března. V té době nemohli být tatínci u porodu kvůli pandemii, což nás s manželem velmi mrzelo. S péčí při porodu i po něm jsem byla spokojená. Porodní asistentky jsou velmi milé, do ničeho zbytečně nezasahují. Porod byl přirozený, bez medikace, bez komplikací. Neměla jsem žádný porodní plán. Po porodu mi dětská sestra dala dceru hned na břicho, paní doktorka nechala dotepat pupečník… I přesto, že jsem neměla na sále manžela, dceru jsem měla celé 2 hodiny po porodu u prsu. Po dvou hodinách si ji dětské sestry zvážily, změřily a vyfotily mi ji na telefon. Oceňovala jsem snahu dětských sester suplovat nepřítomnost tatínka. V porodnici jsem strávila 3 klidné dny bez návštěv. S péči gynekologických i dětských sester jsem byla spokojená! Rodila jsem zde podruhé a pokud bych měla ještě někdy rodit, bude to opět v Náchodě.

05.06.20

S porodnicí v Náchodě jsem byla velmi spokojená. Během porodu byl celý personál příjemný. Po porodu a během pobytu v porodnici jsem se setkala s příjemným personálem, který mi vyšel vstříc se vším, co jsem chtěla, nebo potřebovala. Po prvním porodu se se mnou jedna sestřička moc nemazala, ale díky bohu za ní, nešlo mi kojit a zvládly jsme to. Kolikrát čtu, jak nejsou sestřičky příjemné, ale ono s ukňouranou maminkou, které habrují hormony to není moc snadné. Rodila jsem v Náchodě 2× a pokud bych měla rodit znovu, určitě půjdu opět do Náchoda. Sestřičky pomáhají, poradí, k dětem se chovají hezky a s úctou. Když jsem chodila odsávat, miminka byly v náručí u sestřiček. Velké díky.

27.05.20

Dobrý den, trošku si sáhněte při psaní komentářů do svědomí, zda je to vždy takhle jednostranné. Rodila jsem zde a naprostá spokojenost.

19.05.20

Zkušenost je převážně špatná. Otevřít dveře mi přišla uklizečka. Porodní asistentka se ani nepředstavila a odmítla se se mnou o čemkoli bavit. K porodu několikrát přišla s větou: „Bude vás to bolet víc.“ Když měla mlčet mluvila a když měla mluvit, mlčela. Neodpověděla mi ani na otázku. Na porodním sále mi byla příšerná zima. Nohy jsem měla promodralé až ke kolenům. Porodní sál připomínal skladiště. Maličký a ještě zarovnaný vozíky a nevím čím vším. Celkově na porodní asistentku jsem měla smůlu, vím, že ostatní jsou lepší, ale jak asi záleží porodnici na pohodlí rodičky, pokud má z lůžka výhled na hromadu krabic s vyšetřovacími rukavicemi všech velikostí, na celkový nepořádek, na zdi žádný obrázek, žádné barvy. Dítě mi po porodu vzali. Vysvětlení jsem nikdy nedostala.
Dětské sestry byly cynické a k miminkům hrubé.
Nemožnost uvařit si vlastní čaj a dostávat pouze hnusný sladký, považuji za nepatrný detail.
Dostat nadstandardní pokoj je téměř nemožné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud můžete, této porodnici se vyhněte. Není dobré proplakat týdny, díky traumatu, které zde snadno získáte, nekojit a nemít síly na péči o dítě.

07.05.20

Porodnici Náchod rozhodně nedoporučuji.
Při porodu nerespektovali moje porodní přání - nenechali dotepat pupečník, přitom Apgar skóre mělo miminko 9-10-10. Následně byl přerušen bonding a miminko změřeno (nepřála jsem si) a zváženo. Miminko samozřejmě strašně plakalo. Sestry na novorozeneckém jsou hrubiánky, které by měly okamžitě dostat padáka. Když jsem si přišla pro miminko, vyštěkla na mě sestra, co tam chci a byla jsem přímým svědkem, jak druhá sestra nadávala miminku, že se opět pokakalo, když už ho přece jednou přebalila. Druhý den nakráčela sestra s edukačním videem a že budeme miminko koupat (opět - nepřála jsem si). Na to jsem si už odvětila, že půjdeme domů - můj odchod domů po 14 hod mi zachránil psychiku a kojení. V žádném případně sestrám nenechávejte miminko a pokud můžete, volte ambulantní porod a jděte co nejdříve domů. To co tvrdí Náchod na svých www stránkách je jedna velká lež a rozhodně to není baby friendly porodnice.

Personál:

Dr Majdan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ambulantní porod
Pevné nervy a nedat se

31.03.20

Bohužel musím dát negativní: Kdybych věděla jaký to bude v Náchodské porodnici, tak jsem tam nikdy nešla. Péče o maminky, co se týče sestřiček i doktorů na výbornou, ale péče o miminka a sestry tragedie, protivný, absolutně neporadí vůbec s ničím. Poprvé jsem kojila, takže něco nového pro mě. Mlíčko ze začátku nebylo, malý měl 3. den už fakt hlad, dostával jen vodu ve stříkačce s trochou mléka, takže nervy na pochodu, než začalo být mléko. Vůbec nic neporadí, nepomůžou, měla jsem úplně do krve bradavky, jak to bolelo, už jsem nevydržela a musela si stěžovat mudr, že odmítám kojit, jak to bolí. Až po stížnosti mě ukázaly, jak na to a ještě měly u toho kecy. Od začátku ležení v porodnici jsem byla jen ve stresu!

27.02.20

Rodila jsem před dvěma měsíci své první dítě. S paní doktorkou a porodními asistentkami, které byly u porodu jsem nadmíru spokojená. I poté, co za námi chodily na pokoje při vizitě i mimo vizitu s léky, měřit teplotu, odebírat krev atd. byly pořád příjemné a empatické. Za to dětské sestry, to je katastrofa. Nic nevysvětlí. K tomu mají edukační video, kde je vše předváděné na plastové panence. Když přišla první den dětská vizita, já rozbalila plínku a malá byla pokakaná (měla jsem dcerku teprve asi dvě hodiny u sebe), chtěla jsem jí sama otřít a přebalit, tak mě jedna sestra docela surově odstrčila a honem rychle jí otřela a přebalila sama. Asi abych nezdržovala. O kojení tam ani nemluvím. Malá měla dva dny hlad, protože si mi hned nerozjelo mléko a nikdo se o to nestaral. Ještě na porodním sále se malá přisála, takže to braly asi jako hotovou věc. Pak jsem začala chodit na odsávání a konečně se mi rozjelo, jenže jsem z těch sester byla tak vystreslá, že mě kojení spíš vadilo a stejně jsem nakonec o mléko přišla.
Příště, až si budu vybírat porodnici, tak Náchod už ne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci jen pro sebe. Pleny Fred & Flo a dětskou kosmetiku mají na každém pokoji.

23.02.20

My máme asi podobnou zkušenost… Porodní asistentka, paní Novotná, byla úplně super. Za to sestřičky na dětském, to bylo něco. Nepříjemné, protivné a s ničím neporadí. Jako prvorodička bych čekala nějakou radu či pomoc, když slyší z pokoje 6 hodin v kuse brečet miminko… když už jsem to nedala, šla jsem asi o půlnoci za nimi pro radu. Sestřička mě odbyla, ať si zvykám, že takto může brečet třeba týden… nakonec měla malá „pouze“ hlad a já neměla mléko… Hned ráno po porodu na Vás nakráčí další sestra, jestli už jste viděly vzdělávací video. Když jsem odpověděla, že ne, tak mě nepříjemným tónem řekla „a jak se chcete starat o miminko“ … atd atd… v době, když jsem tam byla já, bylo na porodnici celkem 5 miminek, čekala bych tedy trošičku jiný přístup, byla jsem ráda, když nás pustili domů. Od dětských sestřiček jsem se za celou dobu žádné rady a pomoci nedočkala, ani jako prvorodička.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy

29.01.20

Kdybych měla rodit své třetí dítě a nebylo to akutní, už bych tam nešla. První dítě byl fofr a neměla jsem zkušenost s Náchodem, ale sestry jsou nepříjemné, mluvím o těch dětských. Děti jsou jen další kus, který se narodil. Vůbec nerespektují, že to miminko bylo 9 měsíců v děloze a to se nemocnice kasá titulem Baby friendly hospital. Nikdo Vám s kojením nepomůže, maximálně přijde sestra a celkem hrubě čapne dítě a zakloní mu hlavu a narve mu do ní prso. Takhle hrubě se k dítěti nechová žádná matka, natož aby na něj takhle sahal cizí člověk. Bohužel i druhé dítě jsem rodila tady s nadějí, že to bude lepší a taky s tím, že dítě nepůjčím z ruky. Porod byl velmi snadný a dr. Habeš, skvělý doktor na svém místě, měl pořádný fofr a všechno stihl a choval se velmi empaticky, stejně tak porodní asistentka pí. Rýdlová, úžasná ženská na svém místě. Kámen úrazu nastane, jakmile Vás uloží na pokoj a už k Vám chodí sestry z dětského. Už nic nevysvětlují, jen na Vás jako ve věznici zařvou, kdy se máte podívat na edukační video a podepsat papír, aby byli posichrovaní, že Vás proškolili o chodu na oddělení, jak se dítě myje atd. Do toho mluví o homeopatikách na podporu laktace..no a když jste pak doma a za dva měsíce s tím bojujete, tak zavoláte na jejich podpůrnou linku a tam sestra nad homeopatiky jen odfrkne. Vůbec nemají jednotný přístup. Budoucí maminky, pokud to řešíte a není Vám to jedno, jste citlivější, rozhodně nedoporučuji. Já jsem bohužel dostala virózu a teploty a tak mi dítě asi na hodinu odvezli od postele, ale kdybych měla lézt po čtyřech a za mnou by měl jet přístroj na kolečkách, tak bych ho nenechala u nich. Jsou to hrubiánky. Jedna zvedá dítě za nohu, když se před vizitou pokaká a snaží se ho utřít. Proboha.. a druhá mu pod modrým světlem kvůli žloutence rve dudák pomalu do krku a manipuluje s sním rychlým švihem místo, aby ho vzala jemně jako dva tři dny starého novorozence. Chce se mi z těch vzpomínek zvracet. Bubeníčková tam dělá dodnes a ta druhá, vyhublá, s hlasem bachařky, která neustále jen všechny kontroluje, aby jim mohla vynadat, ta je tam taky… Pokud nemáte jinou možnost, děti si hlídejte a z ruky nedejte.
Sestřičky na šestinedělí jsou fajn, normální ženské připravené pomoct. Na ty dětské nadávají všichni už roky a nikdo s tím nic nedělá.

Personál:

dr. Habeš, p.a.Rýdlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechno si připravte pro pobyt, odkud se budete těšit domů, protože tady Vám nikdo nepomůže s ničím a pokud ano, tak s pohledem, že pro Vás dělají nevím co a že jste neschopná.

03.10.19

Bohužel převážně špatné. Tohle je přístup porodnice 21. století? Na placeném předporodním kurzu, který je ve skutečnosti jen projití některých částí porodního oddělení za 300Kč a mazáním medu kolem úst, jsme se dozvěděli spoustu věcí, které jsme chtěli slyšet. Např. že máme čekat rodinnou atmosféru, milý přístup, možnost využití kuchyňky, přítomnost návštěv na pokoji apod.
Realita zcela jiná. Na jejich obranu chci podotknout, že porodnice byla v ony dny plná ze 2/3, takže relativně nával, ale… Návštěvy na pokoj striktně nesmějí, pouze na chodbu do jednoho velkého mumraje. Kuchyňka je pouze pro personál. Rodinná atmosféra a milý přístup? No, jak kdo, ale převážně také špatné.
1. Nikdo se nic nedozví, pokud se aktivně opakovaně neptá, poté dostane nepříjemnou odpověď.
2. Nikdo nic nesmí po sestrách chtít. Ani vysvětlit, jak polohovat postel, ani dolít čaj do konvice, ani se zeptat na možnosti rehabilitací, ani se zeptat co je to ta diastáza, ani poprosit o pomoc při koupání…
3. Strava absolutně mimo veškerá stravovací doporučení, která počítá zřejmě s tím, že tělo má nějaké zásoby a ty 4 dny bezobsažných hmot nějak zvládne.
4. Jednotný přístup ke všem od vitálních po porodem totálně vyčerpané.
5. Nemocniční dril 24h denně. Vizita, druhá vizita, odběr krve, edukativní videa, pokus o stravu, úklid a na pokojích až 3 maminky se třemi brečícími dětmi. Dohromady to dává nulovou šanci se vyspat po celou dobu pobytu.
6. Vyšetření kyčlí? Pokřik sestry spícím maminkám, zacházení s dětmi jako s masem u řezníka.

Nejhorší byly sestry na šestinedělí až na 1 osamocenou výjimku. V praxi to bylo v podstatě vězení, kde jsem nemohoucí manželce po vyčerpávajícím porodu nemohl s čímkoli pomoci kromě slovní podpory na chodbě, kde nebylo možné získat jakoukoli informaci o čemkoli a já mohl pouze doufat, že je odtamtud brzo pustí a mezitím se jim nic nestane.

Abych však nebyl jen negativní, tak porod samotný proběhl víceméně bez komplikací a během něj byl přístup personálu profesionální.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těžko říct, asi odložit porod alespoň o 50 let, nebo do jiné země, protože ohlasy alespoň z okolních porodnic máme víceméně podobné. A nebo teda do menší porodnice, jen tam zase není zaručený dostatečně odborný postup lékářů a vybavení při možných komplikacích…

21.06.19

V náchodské porodnici jsem rodila tento rok v dubnu. Co se týče doktorů a sestřiček pro mne jako rodičku nemohu si stěžovat, byli skvělí. Ovšem to, co mi úplně zkazilo celé čtyři dny na oddělení šestinedělí byly opravdu nepříjemné sestry na dětském. A to by jeden řekl, že právě dětské sestry budou fajn. S odstupem času si mohu dovolit říct, že právě díky nim naši holčičku od druhého měsíce nekojím. Vyvolaly mi takový stres, že kdybych neměla jako oporu svého přítele, nevytekla by ze mě nejspíš ani kapička mateřského mléka a nebýt prvorodička a vědět, co a jak, tak bych si kupu věcí ani nenechala líbit. To je jen jedna, pro mne ale nejzásadnější, ze spousty dalších negativních zkušeností a nevhodného chování.. o zkomolení jména a tak dále už se rozepisovat nebudu. Závěrem, jestli znovu otěhotním opravdu si radši zajedu o několik desítek kilometrů dál, ale do Náchoda už určitě ne.

10.04.19

Má zkušenost je suprová … všechen personál příjemný, i když tam měli fofr, tak jsem se nesetkala s někým, kdo by nebyl ochoten poradit nebo pomoci. Není nic, co bych této porodnici mola vytknout

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevíte, tak se jděte zeptat. Personál vám vždy rád pomůže a je to lepší, než se zbytečně trápit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasicou výbavu jako do každé jiné porodnice ..poporodní vložky, atd

19.10.18

Rodila jsem před několika měsíci a nemůžu si moc stěžovat.
K porodu mě přijímal doktor Doležal a spolu s porodní asistentkou Aničkou navodili takovou atmosféru, že první hodiny, co se můj porod rozbíhal, byly naprosto pohodové a s těmito 2 jsme si náramně sedli. V závěru porodu se pak doktoři vystřídali a rodil mne MUDr. Habeš. Malý muž s velkým egem, řekla bych. Myslím, že pokud by provedl nástřih a ne za každou cenu snažit se odrodit mě bez nástřihu, byl by výsledek lepší. Přeci jen dcerka nebyla nejmenší. Šití příjemné nebylo, sice na hrázi jsem poraněná nebyla, ale bohužel stehy povolily a asi budu muset na nějakou plastickou opravu stydkých pysků. Myslím, že by pan doktor mohl trochu změnit přístup, protože moje dvě kamarádky mají stejný problém se společným „pachatelem“

I přes toto však Náchod doporučuji, pobyt na oddělení šestinedělí byl bez problému, parádně mě rozkojili :)

24.08.18

Porodnici jsem si vybrala po dlouhé úvaze. Co se týče doktorů, porodní asistentky a průběhu porodu, nemohu si absolutně stěžovat. I přes komplikace byl porod přirozený bez nástřihu. Malý zůstal hned u mě. Úžasné.

Co ale bylo horší, byly sestry na dětském! S prominutím kr***! Už kvůli ním bych tam už nikdy nerodila! Přístup k dětem šílenej! Pokud se okamžitě nerozkojíte, jednají s vámi jak s onucí (mně nastala laktace až po příjezdu domů, a ty kecy ohledně toho…). Nepříjemné, bez citu.. Už nikdy víc! Absolutně nechápu, proč někdo takový pracuje na dětském. A bohužel jsem za 4denní pobyt nenašla směnu, která by byla jiná! Nedoporučuji právě kvůli nim!

731
07.05.18

Rodila jsem v porodnici 2×. V dubnu 2016 a teď v dubnu 2018.

Byla jsem moc spokojená a mohu jen doporučit! Oba porody proběhly bez problémů, bez nějakého tlačení, nucení, nabízení oblbováků atd., naopak spíše podpora k přirozenému porodu. První porod proběhl rychle, do tří hodin po příjezdu, druhý byl delší, cca 8 hodin od příjezdu. Teď u druhého jsem měla úžasnou porodní asistentku, moc mi pomáhala, radila, jak mam co dělat, jak se uvolnit, abych si co nejvíce ulevila od bolesti. Měla jsem porodní sál s vanou, což bylo skvělé a porod mi to krásně postrčilo. Nakonec mi byla nabídnuta poloha na koze na kolenou, kdy jsem byla hrudí opřená o opěradlo - skvělá poloha. Vždy jsem si ji přála zkusit, ale bála jsem se zeptat (vím, že lékaři neradi mění klasickou polohu v polosedu). Tato porodní asistentka mi splnila krásný porod a všechny mé přání, a to jsem jí je nemusela ani říkat. :)

Při porodu nahřívání hráze. O nástřihu nepadlo jediné slovo.
Lékařka stihla přijít, až když bylo po všem. :)

Oddělení šestinedělí také v pořádku. Šla jsem po 48 hodinách domů kvůli staršímu dítěti. Jedna dětská lékařka hrozně strašila, říkala, jak to není možné a prostě to nejde takhle odejít (naštěstí jsem to měla vše zjištěné a věděla jsem, že to možné je), druhý den jiná lékařka neměla žádný problém, vše vysvětlila. Dětské sestry to samé - jedna mě v odchodu nijak slovně nebránila, druhá strašila, jaký jsem blázen.

Porodnici hodnotím opravdu pozitivně a těším se na další porod v této porodnici. :)

30.08.17

Rodila jsem Náchodě teprve nedávno, takže mé dojmy jsou ještě hodně čerstvé. Porodnici jsem si vybrala na základě kladných doporučení z mého okolí a jsem za to moc ráda.

Porod probíhal naštěstí rychle, do tří hodin po příjmu jsem porodila. Celou dobu mě kontrolovala a starala se o mě porodní asistentka Romana Bedrníková, které bych znovu chtěla moc poděkovat. Celou dobu byla moc milá a klidná, do ničeho mě nenutila ani na mě nepospíchala. Přesně věděla, kdy mi co poradit, aby porod zdárně probíhal.

Na „finále“ pak dorazila MUDr. Zahálková, která mě také přijímala a za chvilku už jsem si mohla pochovat svoji holčičku.

Výborný dojem jsem měla i z oddělení šestinedělí. Měla jsem štěstí, že byl volný nadstandard, takže jsem měla svůj klid. Každopádně veškerý personál od doktorů a doktorek, po sestřičky i uklízečky, byl moc milý a vstřícný.

Budu doporučovat!

Personál:

MUDr. Zahálková, asistentka Bedrníková

422
21.10.16

Byla jsem přijata doktorem Doležalem v noci. Zjistil, že se mi předčasně odloučila placenta a miminko zemřelo.

Pak mi byl dělán akutní císařský řez a jak jsem se později dozvěděla, tito lékaři mi zachránili život (krvácela jsem, ztratila jsem 2,5 litru krve, museli velmi improvizovat). Navíc po operaci, kdy jsem ležela na ARO a pak na interně JIP (gynekologii zrovna malovali), za mnou pan doktor Špáta denně chodil a velmi citlivě se mnou o všem mluvil.

V den propuštění mě pak ještě na vlastní žádost kontroloval MUDr. Doležal. Takže péče lékařů z gynekologie opravdu na 200%. Vřele doporučuji, jsou to machři. I moje pražská gynekoložka i teď říkala, klobouk dolů před Náchodem.

Personál:

MUDr. Špáta, MUDr. Doležal

14.09.16

V náchodské porodnici jsem rodila po dlouhém rozmýšlení a vybírání mezi Náchodem, Trutnovem a Hradcem. Nelituji. Syn měl odhad váhy kolem 4 kg, takže se čekalo, až se otevřu opravdu na 10 cm, aby mne nepotrhal a já mohla toho puclíka vytlačit.

Porodní asistentka Anička byla úžasná, milá za všech okolností, i když mě už bylo ouvej a byla jsem chvilkami nepříjemná. Porod trval od první kontrakce do konce 6 hodin a byl to fajn zážitek. Měli jsme s manželem úplné soukromí na porodním sále s vanou a výhledem na zámek. Mohla jsem se cachtat ve vaně, sprchovat se a skákat na míči. Asistentka vždy jen přišla zkontrolovat, jak rychle se otvírám.

Pan doktor Doležal, který byl u porodu, byl velice jemný a milý. Při šití vše důkladně umrtvil a provedl ho velmi citlivě. Téměř každý den, se na mě (samozřejmě že ne jen na mě) chodil dívat na šestinedělí a ptal se, jak se daří. Měla jsem nadstandardní pokoj, a to byl úplný luxus.

Mám srovnání s Rychnovskou porodnicí, kde jsem rodila v roce 2009 svou dceru a už nikdy. Porodnici v Náchodě mohu jen a jen doporučit.

Všichni byli milí a hlavně respektovali soukromí, jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí. Zbytečně nezasahovali.

Personál:

MUDr. Doležal, PA Rýdlová

12.06.16

V Náchodě jsem rodila 2×, a kdybych čekala třetí dítě, šla bych tam zase.

První porod proběhl v říjnu 2010. Byl vyvolaný a byl těžký. Odhad miminka v den vyvolání byl 3560 g. Malého musely tahaly zvonem, já se přestala otvírat a jemu začal docházet kyslík. Navíc kluk měl větší hlavu a měl 3810 g, proto mi musely udělat i velký nástřih.Za týden jsem byla opět v nemocnici, protože se mi rozpadlo šití. Museli mě uspat, nástřih vyčistit a sešít znova.

Dětské sestry milé a ochotné. Jen jsem narazila na jednu neochotnou, když jsem po ní chtěla, aby mně jako prvorodičce ukázala, jak kojit. Tak mi kluka narvala k prsu a odešla. Tak jsem poprosila jinou, a ta mi to vysvětlila. Po porodu mě hned poslaly na odsávání. Jakmile se mléko spustilo, už jsem nemusela. Mám za to, že to bylo kvůli těžkému porodu.

Jako prvorodičce vám ukážou jak miminko koupat, přebalovat atd. Nejdříve to dělala sestra a pak jsem pod jejím dohledám já.

Druhý porod proběhl v únoru 2013. S posledním termínem porodu si mě převzala porodnice. Když jsem přišla na první prohlídku, tak jsem paní doktorce řekla, že odmítám přenášet jako u prvního dítěte a nechci zažít to, co u prvního porodu. Paní doktorka si mě vyslechla a dohodly jsem se na tom, že mi udělá Hamiltna. Doktorku jsem poprosila, ať zabere víc, že chci ještě v ten den rodit. Odhad miminka byl 3675 g. V noci jsme jeli do porodnice a malý šel ven krásně a bez komplikací. Malý měl nakonec 4030 g. Šití bylo tehdy zdlouhavé a pan doktor mi řekl,že mě šije napevno. Za 4 dny od propuštění jsem opět byla v nemocnici s 2 prasklými stehy. Bohužel se zjistilo, že mé tělo odmítá stehy.

Po druhým porodu opět nasledovaly přednášky o přebalování, koupání atd. Přišla za mnou sestra jestli to chci ukázat, tak jsem ji řekla, že není třeba a že je to moje druhé mimi.
Bohužel, co mě zklamalo, je to, že najednou na odsávačku můžete až 48h po porodu. Malý mi za 24h dokázal bradavky zničit do krve. Pořád plakal, jaký měl hlad. Když mi to nechtěli dovolit denní setry, tak jsem si počkala na noční a opět ta věta, že na odsávačku můžu až 48h po porodu. Ale nakonec mi vyšla vstříc a stačilo jít 3× a mléko se spustilo.

Dětští doktoři ochotní, vizita každý den a na cokoliv jsem se zeptala, hned jsem dostala odpověď. Vizitu každý den dělá šestinedělí, tak i dětský a 2× do týdne je velká.

U obou porodů jsem měla milé a ochotné PA. Se vším pomáhaly a uklidňovaly a ani můj křik jim nevadil.

Pokoje tam jsou po 3, já jsem nadstandard nechtěla a byla jsem ráda. Na pokojích jsem se setkala s prima maminami, s kterými jsem si pokecala. Navíc když jsem šla do sprchy, tak malého pohlídaly. A pak zase naopak.

Jediné, co můžu vytknout, je ta strava. Už jsem v Nachodě byla párkrát a s jídlem to je pořád stejná bída. Nejvíc mě vadí, že k večeři dostanete 2 krajíce chleba a pomazánku nebo 10 dkg šunky. Pro mě osobně je to málo, a tak mi manžel ještě jídlo vozil z domu.

5
28.05.16

Rodila jsem 25.11.2015 ráno. Vypadalo to, že se všechny mamči rozhodly rodit v toto období. :-) V porodnici byl neskutečný frmol, ale jak sestřičky, tak lékaři odváděli profesionální práci.

Při porodu jsem byla strašně vyčerpaná, jelikož jsem 3 noci před ním vůbec nespala. Všichni mi strašně pomáhali, paní doktorka byla skvělá. Ke konci porodu jsem už neměla vůbec sílu a myslela si, že malého nedostanu v pořádku ven. Paní doktorka mě uklidňovala a radila, co mám dělat. Byla trpělivá i přes to, že už jsem asi moc nespolupracovala. Malého jsem po porodu hned dostala k sobě. Bohužel mi síly nedovolily nechat si ho u sebe dlouho. Sestřičky ho vzaly k sobě a přivezly mi ho až odpoledne. Ještě pořád mi hučelo v hlavě, svět se mi točil a nohy mě moc neposlouchaly, ale už jsem ho chtěla mít u sebe.

Na předporodní přípravě u pí. Křivské jsem se dozvěděla spoustu šikovných věcí a pomohla mi získat i důvěru v personál na porodnici. Musím uznat, měla naprostou pravdu. Cokoliv jsem potřebovala vysvětlit, nebyl problém. Sestřičky nám ukázaly koupání, přebalování, kojení a všechny ty počáteční fígle na naše mrňousky. Vždy byly ochotné a usměvavé. Nikdo mi nevnucoval nic, co bych nechtěla. Všem patří velký dík a obdiv!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte doma paniku a obavy. Vím, že se to hezky říká, ale je to tak. Jenže to si musí každý odžít sám…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co vám doporučí váš gynekolog (alespoň my jsme od sestřiček dostaly letáček, co si sebou vzít). Navíc asi zásoby pití.

01.04.16

Rodila jsem v náchodské nemocnici v březnu 2016. O půlnoci mi praskla voda.

Příjem proběhl rychle a bez zdržování. Paní MUDr. byla moc příjemná. PA byly taky skvělé. Všichni mi moc při porodu pomáhaly a radily. Byl splněn můj porodní plán a po porodu dvouhodinový bonding a první přisátí. I přes to, že se rodilo na všech sálech, tak na nikom nebylo znát, že by spěchaly a plně se nám věnovaly. :-)

MUDr. a sestřičky na šestinedělí byli luxusní a moc hodní. :-) Měla jsem nadstandard, který vřele všem doporučuji.

Jediné, co mi tam vadilo, byl přístup některých dětských sester (každé 3 hodiny jsem chodila na dokrm a odsátí). Některé se tvářily strašně otráveně (jako bych za to mohla já, že tam musím chodit), ale naštěstí těch špatných bylo málo. :-)

Dětské MUDr. byly také úžasné a krásně se k dětem chovaly. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít hodně pití, čaj (buď tam je kuchyňka kde si ho můžete dělat nebo na nadstandardu je varná konvice), není zde internet ani Wi-Fi, takže buď bít bez toho nebo si vzít svůj. ;-) Teda na chodbě je jeden počítač s přístupem na internet pro pacienty, ale jen jeden a na chodbě. :-/
Mně tam nic nescházelo. :-) Jídlo tam je sice nic moc, ale haldy jsem netrpěla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jediné, co opravdu potřebujete a bez čeho se neobejdete: těhu. průkazka, rodný či oddací list, pro matriku papír se jménama pro miminko, porodní plán, pití, přezuvky, sprcháč či intim. gel, ručník. Pro miminko hlavně plenky.

69
29.02.16

Super přístup.

Personál:

MUDr. Habeš a PA vím jen to, že se jmenovala Petra a byla těhotná :)