Porodnice Náchod

V porodnici jsou dva moderní porodní sály s klimatizací.

U nekomplikovaných porodů respektuje personál přání rodičky. K úlevě během porodních bolestí je možné využít řadu alternativních metod jako je např.: hydroterapie, muzikoterapie, aromaterapie a dispozici je také relaxačního vybavení jako speciální vířivá vana, relaxační míče a vaky, nebo hydraulicky ovladatelná porodní lůžka, porodnická stolička, či relaxační závěsy. Můžete si zvolit alternativní vedení porodu, monitoring matky a plodu je během porodu nepřetržitý.

Soubor se seznamem věcí, které je třeba si sbalit do porodnice naleznete zde.

Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje a také dva nadstandardní pokoje s možností přistýlky pro doprovod. Nadstandardní pokoj nelze objednat předem a jeho cena je 500 korun za noc. V porodnici praktikují rooming-in, novorozenec je tedy celou dobu s matkou na pokoji.

V porodnici pořádají jednorázový informační předporodní kurz spojený s prohlídkou porodnice. Koná se každé úterý od 14:00. Objednat se můžete na telefonním čísle 491 601 750. Po­platek za kurz činí 300 korun.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Náchod a.s.,Porodnické oddělení?

Hodnoceno 47x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Marek Střecha

vrchní sestra: 491 601 750
Služba sester: 491 601 752
Porodní sál: 491 601 750
předporodní kurzy: 491 601 750
nonstop laktační linka: 914 601 767

Adresa: Purkyňova 446, Náchod, 547 69

URL: http://www.nemocnicenachod.cz/lokality-oddeleni/nemocnice-nachod/gynekologie-porodnictvi/porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Náchod

Anonymní
03.10.19

Bohužel převážně špatné. Tohle je přístup porodnice 21. století? Na placeném předporodním kurzu, který je ve skutečnosti jen projití některých částí porodního oddělení za 300Kč a mazáním medu kolem úst, jsme se dozvěděli spoustu věcí, které jsme chtěli slyšet. Např. že máme čekat rodinnou atmosféru, milý přístup, možnost využití kuchyňky, přítomnost návštěv na pokoji apod.
Realita zcela jiná. Na jejich obranu chci podotknout, že porodnice byla v ony dny plná ze 2/3, takže relativně nával, ale… Návštěvy na pokoj striktně nesmějí, pouze na chodbu do jednoho velkého mumraje. Kuchyňka je pouze pro personál. Rodinná atmosféra a milý přístup? No, jak kdo, ale převážně také špatné.
1. Nikdo se nic nedozví, pokud se aktivně opakovaně neptá, poté dostane nepříjemnou odpověď.
2. Nikdo nic nesmí po sestrách chtít. Ani vysvětlit, jak polohovat postel, ani dolít čaj do konvice, ani se zeptat na možnosti rehabilitací, ani se zeptat co je to ta diastáza, ani poprosit o pomoc při koupání…
3. Strava absolutně mimo veškerá stravovací doporučení, která počítá zřejmě s tím, že tělo má nějaké zásoby a ty 4 dny bezobsažných hmot nějak zvládne.
4. Jednotný přístup ke všem od vitálních po porodem totálně vyčerpané.
5. Nemocniční dril 24h denně. Vizita, druhá vizita, odběr krve, edukativní videa, pokus o stravu, úklid a na pokojích až 3 maminky se třemi brečícími dětmi. Dohromady to dává nulovou šanci se vyspat po celou dobu pobytu.
6. Vyšetření kyčlí? Pokřik sestry spícím maminkám, zacházení s dětmi jako s masem u řezníka.

Nejhorší byly sestry na šestinedělí až na 1 osamocenou výjimku. V praxi to bylo v podstatě vězení, kde jsem nemohoucí manželce po vyčerpávajícím porodu nemohl s čímkoli pomoci kromě slovní podpory na chodbě, kde nebylo možné získat jakoukoli informaci o čemkoli a já mohl pouze doufat, že je odtamtud brzo pustí a mezitím se jim nic nestane.

Abych však nebyl jen negativní, tak porod samotný proběhl víceméně bez komplikací a během něj byl přístup personálu profesionální.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těžko říct, asi odložit porod alespoň o 50 let, nebo do jiné země, protože ohlasy alespoň z okolních porodnic máme víceméně podobné. A nebo teda do menší porodnice, jen tam zase není zaručený dostatečně odborný postup lékářů a vybavení při možných komplikacích…

21.06.19

V náchodské porodnici jsem rodila tento rok v dubnu. Co se týče doktorů a sestřiček pro mne jako rodičku nemohu si stěžovat, byli skvělí. Ovšem to, co mi úplně zkazilo celé čtyři dny na oddělení šestinedělí byly opravdu nepříjemné sestry na dětském. A to by jeden řekl, že právě dětské sestry budou fajn. S odstupem času si mohu dovolit říct, že právě díky nim naši holčičku od druhého měsíce nekojím. Vyvolaly mi takový stres, že kdybych neměla jako oporu svého přítele, nevytekla by ze mě nejspíš ani kapička mateřského mléka a nebýt prvorodička a vědět, co a jak, tak bych si kupu věcí ani nenechala líbit. To je jen jedna, pro mne ale nejzásadnější, ze spousty dalších negativních zkušeností a nevhodného chování.. o zkomolení jména a tak dále už se rozepisovat nebudu. Závěrem, jestli znovu otěhotním opravdu si radši zajedu o několik desítek kilometrů dál, ale do Náchoda už určitě ne.

Anonymní
10.04.19

Má zkušenost je suprová … všechen personál příjemný, i když tam měli fofr, tak jsem se nesetkala s někým, kdo by nebyl ochoten poradit nebo pomoci. Není nic, co bych této porodnici mola vytknout

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevíte, tak se jděte zeptat. Personál vám vždy rád pomůže a je to lepší, než se zbytečně trápit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasicou výbavu jako do každé jiné porodnice ..poporodní vložky, atd

Anonymní
19.10.18

Rodila jsem před několika měsíci a nemůžu si moc stěžovat.
K porodu mě přijímal doktor Doležal a spolu s porodní asistentkou Aničkou navodili takovou atmosféru, že první hodiny, co se můj porod rozbíhal, byly naprosto pohodové a s těmito 2 jsme si náramně sedli. V závěru porodu se pak doktoři vystřídali a rodil mne MUDr. Habeš. Malý muž s velkým egem, řekla bych. Myslím, že pokud by provedl nástřih a ne za každou cenu snažit se odrodit mě bez nástřihu, byl by výsledek lepší. Přeci jen dcerka nebyla nejmenší. Šití příjemné nebylo, sice na hrázi jsem poraněná nebyla, ale bohužel stehy povolily a asi budu muset na nějakou plastickou opravu stydkých pysků. Myslím, že by pan doktor mohl trochu změnit přístup, protože moje dvě kamarádky mají stejný problém se společným „pachatelem“

I přes toto však Náchod doporučuji, pobyt na oddělení šestinedělí byl bez problému, parádně mě rozkojili :)

Anonymní
24.08.18

Porodnici jsem si vybrala po dlouhé úvaze. Co se týče doktorů, porodní asistentky a průběhu porodu, nemohu si absolutně stěžovat. I přes komplikace byl porod přirozený bez nástřihu. Malý zůstal hned u mě. Úžasné.

Co ale bylo horší, byly sestry na dětském! S prominutím kr***! Už kvůli ním bych tam už nikdy nerodila! Přístup k dětem šílenej! Pokud se okamžitě nerozkojíte, jednají s vámi jak s onucí (mně nastala laktace až po příjezdu domů, a ty kecy ohledně toho…). Nepříjemné, bez citu.. Už nikdy víc! Absolutně nechápu, proč někdo takový pracuje na dětském. A bohužel jsem za 4denní pobyt nenašla směnu, která by byla jiná! Nedoporučuji právě kvůli nim!

07.05.18

Rodila jsem v porodnici 2×. V dubnu 2016 a teď v dubnu 2018.

Byla jsem moc spokojená a mohu jen doporučit! Oba porody proběhly bez problémů, bez nějakého tlačení, nucení, nabízení oblbováků atd., naopak spíše podpora k přirozenému porodu. První porod proběhl rychle, do tří hodin po příjezdu, druhý byl delší, cca 8 hodin od příjezdu. Teď u druhého jsem měla úžasnou porodní asistentku, moc mi pomáhala, radila, jak mam co dělat, jak se uvolnit, abych si co nejvíce ulevila od bolesti. Měla jsem porodní sál s vanou, což bylo skvělé a porod mi to krásně postrčilo. Nakonec mi byla nabídnuta poloha na koze na kolenou, kdy jsem byla hrudí opřená o opěradlo - skvělá poloha. Vždy jsem si ji přála zkusit, ale bála jsem se zeptat (vím, že lékaři neradi mění klasickou polohu v polosedu). Tato porodní asistentka mi splnila krásný porod a všechny mé přání, a to jsem jí je nemusela ani říkat. :)

Při porodu nahřívání hráze. O nástřihu nepadlo jediné slovo.
Lékařka stihla přijít, až když bylo po všem. :)

Oddělení šestinedělí také v pořádku. Šla jsem po 48 hodinách domů kvůli staršímu dítěti. Jedna dětská lékařka hrozně strašila, říkala, jak to není možné a prostě to nejde takhle odejít (naštěstí jsem to měla vše zjištěné a věděla jsem, že to možné je), druhý den jiná lékařka neměla žádný problém, vše vysvětlila. Dětské sestry to samé - jedna mě v odchodu nijak slovně nebránila, druhá strašila, jaký jsem blázen.

Porodnici hodnotím opravdu pozitivně a těším se na další porod v této porodnici. :)

30.08.17

Rodila jsem Náchodě teprve nedávno, takže mé dojmy jsou ještě hodně čerstvé. Porodnici jsem si vybrala na základě kladných doporučení z mého okolí a jsem za to moc ráda.

Porod probíhal naštěstí rychle, do tří hodin po příjmu jsem porodila. Celou dobu mě kontrolovala a starala se o mě porodní asistentka Romana Bedrníková, které bych znovu chtěla moc poděkovat. Celou dobu byla moc milá a klidná, do ničeho mě nenutila ani na mě nepospíchala. Přesně věděla, kdy mi co poradit, aby porod zdárně probíhal.

Na „finále“ pak dorazila MUDr. Zahálková, která mě také přijímala a za chvilku už jsem si mohla pochovat svoji holčičku.

Výborný dojem jsem měla i z oddělení šestinedělí. Měla jsem štěstí, že byl volný nadstandard, takže jsem měla svůj klid. Každopádně veškerý personál od doktorů a doktorek, po sestřičky i uklízečky, byl moc milý a vstřícný.

Budu doporučovat!

Personál:

MUDr. Zahálková, asistentka Bedrníková

21.10.16

Byla jsem přijata doktorem Doležalem v noci. Zjistil, že se mi předčasně odloučila placenta a miminko zemřelo.

Pak mi byl dělán akutní císařský řez a jak jsem se později dozvěděla, tito lékaři mi zachránili život (krvácela jsem, ztratila jsem 2,5 litru krve, museli velmi improvizovat). Navíc po operaci, kdy jsem ležela na ARO a pak na interně JIP (gynekologii zrovna malovali), za mnou pan doktor Špáta denně chodil a velmi citlivě se mnou o všem mluvil.

V den propuštění mě pak ještě na vlastní žádost kontroloval MUDr. Doležal. Takže péče lékařů z gynekologie opravdu na 200%. Vřele doporučuji, jsou to machři. I moje pražská gynekoložka i teď říkala, klobouk dolů před Náchodem.

Personál:

MUDr. Špáta, MUDr. Doležal

14.09.16

V náchodské porodnici jsem rodila po dlouhém rozmýšlení a vybírání mezi Náchodem, Trutnovem a Hradcem. Nelituji. Syn měl odhad váhy kolem 4 kg, takže se čekalo, až se otevřu opravdu na 10 cm, aby mne nepotrhal a já mohla toho puclíka vytlačit.

Porodní asistentka Anička byla úžasná, milá za všech okolností, i když mě už bylo ouvej a byla jsem chvilkami nepříjemná. Porod trval od první kontrakce do konce 6 hodin a byl to fajn zážitek. Měli jsme s manželem úplné soukromí na porodním sále s vanou a výhledem na zámek. Mohla jsem se cachtat ve vaně, sprchovat se a skákat na míči. Asistentka vždy jen přišla zkontrolovat, jak rychle se otvírám.

Pan doktor Doležal, který byl u porodu, byl velice jemný a milý. Při šití vše důkladně umrtvil a provedl ho velmi citlivě. Téměř každý den, se na mě (samozřejmě že ne jen na mě) chodil dívat na šestinedělí a ptal se, jak se daří. Měla jsem nadstandardní pokoj, a to byl úplný luxus.

Mám srovnání s Rychnovskou porodnicí, kde jsem rodila v roce 2009 svou dceru a už nikdy. Porodnici v Náchodě mohu jen a jen doporučit.

Všichni byli milí a hlavně respektovali soukromí, jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí. Zbytečně nezasahovali.

Personál:

MUDr. Doležal, PA Rýdlová

Anonymní
12.06.16

V Náchodě jsem rodila 2×, a kdybych čekala třetí dítě, šla bych tam zase.

První porod proběhl v říjnu 2010. Byl vyvolaný a byl těžký. Odhad miminka v den vyvolání byl 3560 g. Malého musely tahaly zvonem, já se přestala otvírat a jemu začal docházet kyslík. Navíc kluk měl větší hlavu a měl 3810 g, proto mi musely udělat i velký nástřih.Za týden jsem byla opět v nemocnici, protože se mi rozpadlo šití. Museli mě uspat, nástřih vyčistit a sešít znova.

Dětské sestry milé a ochotné. Jen jsem narazila na jednu neochotnou, když jsem po ní chtěla, aby mně jako prvorodičce ukázala, jak kojit. Tak mi kluka narvala k prsu a odešla. Tak jsem poprosila jinou, a ta mi to vysvětlila. Po porodu mě hned poslaly na odsávání. Jakmile se mléko spustilo, už jsem nemusela. Mám za to, že to bylo kvůli těžkému porodu.

Jako prvorodičce vám ukážou jak miminko koupat, přebalovat atd. Nejdříve to dělala sestra a pak jsem pod jejím dohledám já.

Druhý porod proběhl v únoru 2013. S posledním termínem porodu si mě převzala porodnice. Když jsem přišla na první prohlídku, tak jsem paní doktorce řekla, že odmítám přenášet jako u prvního dítěte a nechci zažít to, co u prvního porodu. Paní doktorka si mě vyslechla a dohodly jsem se na tom, že mi udělá Hamiltna. Doktorku jsem poprosila, ať zabere víc, že chci ještě v ten den rodit. Odhad miminka byl 3675 g. V noci jsme jeli do porodnice a malý šel ven krásně a bez komplikací. Malý měl nakonec 4030 g. Šití bylo tehdy zdlouhavé a pan doktor mi řekl,že mě šije napevno. Za 4 dny od propuštění jsem opět byla v nemocnici s 2 prasklými stehy. Bohužel se zjistilo, že mé tělo odmítá stehy.

Po druhým porodu opět nasledovaly přednášky o přebalování, koupání atd. Přišla za mnou sestra jestli to chci ukázat, tak jsem ji řekla, že není třeba a že je to moje druhé mimi.
Bohužel, co mě zklamalo, je to, že najednou na odsávačku můžete až 48h po porodu. Malý mi za 24h dokázal bradavky zničit do krve. Pořád plakal, jaký měl hlad. Když mi to nechtěli dovolit denní setry, tak jsem si počkala na noční a opět ta věta, že na odsávačku můžu až 48h po porodu. Ale nakonec mi vyšla vstříc a stačilo jít 3× a mléko se spustilo.

Dětští doktoři ochotní, vizita každý den a na cokoliv jsem se zeptala, hned jsem dostala odpověď. Vizitu každý den dělá šestinedělí, tak i dětský a 2× do týdne je velká.

U obou porodů jsem měla milé a ochotné PA. Se vším pomáhaly a uklidňovaly a ani můj křik jim nevadil.

Pokoje tam jsou po 3, já jsem nadstandard nechtěla a byla jsem ráda. Na pokojích jsem se setkala s prima maminami, s kterými jsem si pokecala. Navíc když jsem šla do sprchy, tak malého pohlídaly. A pak zase naopak.

Jediné, co můžu vytknout, je ta strava. Už jsem v Nachodě byla párkrát a s jídlem to je pořád stejná bída. Nejvíc mě vadí, že k večeři dostanete 2 krajíce chleba a pomazánku nebo 10 dkg šunky. Pro mě osobně je to málo, a tak mi manžel ještě jídlo vozil z domu.

28.05.16

Rodila jsem 25.11.2015 ráno. Vypadalo to, že se všechny mamči rozhodly rodit v toto období. :-) V porodnici byl neskutečný frmol, ale jak sestřičky, tak lékaři odváděli profesionální práci.

Při porodu jsem byla strašně vyčerpaná, jelikož jsem 3 noci před ním vůbec nespala. Všichni mi strašně pomáhali, paní doktorka byla skvělá. Ke konci porodu jsem už neměla vůbec sílu a myslela si, že malého nedostanu v pořádku ven. Paní doktorka mě uklidňovala a radila, co mám dělat. Byla trpělivá i přes to, že už jsem asi moc nespolupracovala. Malého jsem po porodu hned dostala k sobě. Bohužel mi síly nedovolily nechat si ho u sebe dlouho. Sestřičky ho vzaly k sobě a přivezly mi ho až odpoledne. Ještě pořád mi hučelo v hlavě, svět se mi točil a nohy mě moc neposlouchaly, ale už jsem ho chtěla mít u sebe.

Na předporodní přípravě u pí. Křivské jsem se dozvěděla spoustu šikovných věcí a pomohla mi získat i důvěru v personál na porodnici. Musím uznat, měla naprostou pravdu. Cokoliv jsem potřebovala vysvětlit, nebyl problém. Sestřičky nám ukázaly koupání, přebalování, kojení a všechny ty počáteční fígle na naše mrňousky. Vždy byly ochotné a usměvavé. Nikdo mi nevnucoval nic, co bych nechtěla. Všem patří velký dík a obdiv!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte doma paniku a obavy. Vím, že se to hezky říká, ale je to tak. Jenže to si musí každý odžít sám…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, co vám doporučí váš gynekolog (alespoň my jsme od sestřiček dostaly letáček, co si sebou vzít). Navíc asi zásoby pití.

01.04.16

Rodila jsem v náchodské nemocnici v březnu 2016. O půlnoci mi praskla voda.

Příjem proběhl rychle a bez zdržování. Paní MUDr. byla moc příjemná. PA byly taky skvělé. Všichni mi moc při porodu pomáhaly a radily. Byl splněn můj porodní plán a po porodu dvouhodinový bonding a první přisátí. I přes to, že se rodilo na všech sálech, tak na nikom nebylo znát, že by spěchaly a plně se nám věnovaly. :-)

MUDr. a sestřičky na šestinedělí byli luxusní a moc hodní. :-) Měla jsem nadstandard, který vřele všem doporučuji.

Jediné, co mi tam vadilo, byl přístup některých dětských sester (každé 3 hodiny jsem chodila na dokrm a odsátí). Některé se tvářily strašně otráveně (jako bych za to mohla já, že tam musím chodit), ale naštěstí těch špatných bylo málo. :-)

Dětské MUDr. byly také úžasné a krásně se k dětem chovaly. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít hodně pití, čaj (buď tam je kuchyňka kde si ho můžete dělat nebo na nadstandardu je varná konvice), není zde internet ani Wi-Fi, takže buď bít bez toho nebo si vzít svůj. ;-) Teda na chodbě je jeden počítač s přístupem na internet pro pacienty, ale jen jeden a na chodbě. :-/
Mně tam nic nescházelo. :-) Jídlo tam je sice nic moc, ale haldy jsem netrpěla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jediné, co opravdu potřebujete a bez čeho se neobejdete: těhu. průkazka, rodný či oddací list, pro matriku papír se jménama pro miminko, porodní plán, pití, přezuvky, sprcháč či intim. gel, ručník. Pro miminko hlavně plenky.

29.02.16

Super přístup.

Personál:

MUDr. Habeš a PA vím jen to, že se jmenovala Petra a byla těhotná :)

Anonymní
15.11.15

Rodila jsem 2. 10. 2015. Na příjem jsme jeli den předem večer s kontrakcemi po 6 minutách, ale nezačala jsem se ještě otevírat, tak mě uložili na pokoj a snažila jsem se spát-moc to pro bolesti nešlo…

Druhý den od rána chodili pravidelně po dvou hodinách lékaři a prohlíželi mě, točil se monitor, pomalu jsem se spontánně otevírala. V 15. hod přijel manžel na návštěvu a už se mnou zůstal, v 16. hod mi provedli předporodní přípravu - klystýr, ATB, přesun na porodní sál, kde mi píchli vodu a porod se začal rozjíždět… Ve 21:12 se malá narodila.

Přístup PA i lékařky byl lidský a profesionální, radily mi jak správně tlačit a podporovaly mě. Dcerku jsem hned po porodu dostala na hrudník, poté ji dětská sestra odnesla a umyla, manžel nafotil a hned mi ji zase vrátili, mezitím mě MUDr. sešívala. Ten den bylo porodů hodně, proto jsme na sále strávili asi cca jen hodinu, po dohodě s dětskou sestrou si dcerku na noc nechali u sebe (měla jsem větší krevní ztrátu, omdlévala jsem při chůzi). S dopomocí manžela jsem se osprchovala, šla na pokoj a usnula jsem.

Nadstandard jsem dostala k dispozici druhý den po porodu a zůstala jsem tam až do propuštění. Bylo to fajn, že měl člověk svůj klid. Co se jídla týká, snídaně, svačiny a večeře byly v pořádku, ale obědy podle mě hodně nepovedené… hodně zapékaných jídel (květák!, těstoviny) s minimem masa… neslané, zkrátka nedobré…

Oceňuji možnost využít erární kvalitní kosmetiku pro mimča - Hipp, Weleda, stejně tak jako poskytnutí erárních porodních vložek. Dále bylo fajn možnost návštěv mimo návštěvní hodiny. Velmi pozitivně hodnotím personál, jak lékaře a PA, tak především dětské sestry, které byly ochotné poradit a pomoct v každou denní i noční hodinu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem si mimo seznam doporučených věcí s sebou vzala jednorázové papírové podložky.

Anonymní
13.11.15

Porod v náchodské porodnici nedoporučuji. Záleží, co od toho očekáváte. Chcete-li mít vše rychle za sebou a chcete-li nechat vše v rukou personálu a nedělat problémy, pak je to dobrá volba.

Na porodních kurzech hlavní sestry porodnice bylo řečeno, že je nemocnice přikloněna k přirozeným porodům, individuálnímu přístupu a příjemné atmosféře aktu a že jsou respektována přání rodičky. Proto jsem k prvnímu porodu preferovala menší nemocnici oproti pražským porodnicím.

Stejně jako u níže uvedeného příspěvku. Porodnice nepříjemně tlačí na vyvolání porodu a vyvolají strach. Na prohlídce a kontrole ozev, v den termínu určeným gynekologem, proveden pí.doktorkou neúspěšný Hamiltonův hmat. Bez souhlasu, beze slova o co se jedná.

Porod se naštěstí po podepsání reversu vyvolání porodu rozběhl sám. Zklamala mě neprofesionalita PA po našem ohrazení, zda lze bolestivé vyšetřování nahradit něčím jiným nebo vůbec, dotčenými slovy: „A jak to mám asi tak dělat?“. Zklamalo mě chování vůči našemu přání nechat dotepat pupečník, ať si o tom doktor myslí, co chce.

Překvapilo mě jednání doktorky při jedné kontrole, kdy mi bylo řečeno, že jsem si měla zjistit, že tato porodnice standardně vyvolává porody 40+1 a že to chtějí mít naplánované. Jako prvorodičku mě vůbec nenapadlo, že dítěti vezmou 2 týdny na nabrání hmotnosti. V mém případě si stěžovali, že je malý dle ultrazvuku. Nenapadlo mě ani uvažovat nad tím, že každá porodnice má jiné časové postupy.

Abych nebyla tak negativní. Syn nebyl umyt a byl přiložen k prsu, jak bylo slibováno. Dětské sestřičky jsou příjemné, jen je musíte uhánět, abyste dostala nějaké informace ke kojení a např. masírování bříška. Chtěla jsem být na nadstandardním pokoji, ale nakonec bylo příjemné být na pokoji se zkušenější maminkou. Nepříjemné je ale budění se dětí navzájem. Jídla, jak mnohé píšou, jsou v pohodě, čaje taky. Potěšilo mě, že když se předem dohodnete se sestřičkou, může návštěva přijít i mimo návštěvní hodiny, pokud nejde jinak.
Samozřejmě vše je o lidech a i tady se na po porodní péči našly ochotné a příjemné sestřičky.

Personál:

MUDr. Habeš, MUDr. Hrůzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si co nejvíc informací o standardních postupech porodnice. Nenechat se vystrašit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, plenek a velkou podporu a oporu při porodu.

18.09.15

Rodila jsem 15.9.15 v Náchodě. Porod byl vyvolaný kvůli těhotenské cukrovce.

Personál byl skvělý, bohužel si nepamatuji jména sestřiček a doktorky. Jako zdravotní sestra jsem souhlasila naprosto se vším, co by mi mohlo a usnadnilo rodit. Rodili mě zvonem, protože se malému nechtělo ven. A byla jsem moc ráda, že mi tím pomohli. Malému nic není, a to je hlavní.

Po porodu mi ho nechali dvě hodiny na prsou, aby se přisál. Potom jsme ho svěřila do péče odborníkům, aby ho zvážili, změřili, oblékli. Mě mezitím zašili a umyli z toho nejhoršího, potom jsme mohla hned do sprchy, což bylo moc fajn.

Malého jsme si po porodu vzala až za 4 hodiny. Ne proto, že bych mi ho nechtěli dát, ale byla jsem zesláblá a musela jsem něco sníst. Kvůli cukrovce malému měřili cukr a vše v normě. Mně za tu dobu ani jednou, ale měla jsem dietu těhotenskou bez cukru. Což jsem nepochopila proč mám. A to jediné vytýkám. Jinak spokojenost 100% .

Dětské sestřičky poradili hlavně kojením, a když jsme byla v koncích, pomohli i uspat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podle seznamu, co jsem dostala, jediné, co jsem nutné potřebovala a co jsem nedostala: noční košili (erární půjčili ale den po porodu jsme vraceli). Vložky opravdu stačí cca 20 ks, síťované kalhotky - 1 bal. bohatě stačí, vložky do podprsenky + koj.podprsenku, ručník + hygienu pro sebe. Kojící čaj není nutný, mají tu erární. Jednorázové podložky po porodu při krvácení se hodí (mně stačili dvě).

Pro miminko: pleny vel. 1 do 5 kg nám stačilo balení 63 ks a ještě zbylo, látkové pleny (mně se hodili na ublinkávání), není nutná žádná kosmetika (mají tu Hipp).

Na cestu z porodnice : oblečení pro sebe: na miminko body + kabátek + čepičku a dupačky, deku na přikrytí a vajíčko.

13.08.15

Rodila jsem v Náchodě před cca 5 lety. Na příjem jsem přijela s pravidelnými silnými kontrakcemi po 2-3 minutách, (21 hod. od prvních kontrakcí, podle kterých jsem s jistotou věděla, že budu rodit). Sestra mě napíchla na přístroj, na detaily (že mám 7 dní před termínem) a přístroj nekoukala a odešla. Po tři čtvrtě hodině se vrátila a vykulila oči - ježišmarja, vy rodíte! (Vždyť jsem to říkala, že rodím :-)) Ale to nic.

K dispozici jsem měla sprchu, provedla jsem předporodní vyprázdnění. Když jsem se zeptala na epidurál, řekli mi, že už se nestíhá, dnes jsem za to ráda, dalo se to zvládnout i bez něj a alespoň jsem neohrozila zdraví své a miminka. Rizika tu nějaká přeci jen jsou a tlačení pak nemusí být tak efektivní jako bez EA. Opravdu se to dá zvládnout, a to jsem měla docela dlouhý porod, celkem 24 h. (a křížové bolesti také). Ptala jsem se také na vanu, ale byla obsazená.

Pak už si mě vzali na sál, kde mi píchli vodu a malý byl na světě od té doby asi za tři čtvrtě hodiny. Personál byl jinak milý, doktoři dobří a profesionální a k průběhu porodu nemám připomínky, vše O.K. Rodila jsem v polo sedu na porod. křesle. Myslím, že kdyby se využily i jiné polohy (využila se gravitace aj.), nemuselo by se ke konci pomáhat tlakem na bříško. Malý měl dlouho po porodu tzv. kefalhematom, zešišatělou hlavičku, a bylo mi vícekrát v porodnici řečeno, že to bylo tím, jak jsem tlačila = prý moc. Jednalo se ale o poslední chvíle porodu a otevřená jsem byla úplně, tak nevím.

Po porodu nechali tatínka přestřihnout pupečník, odnesli, zvážili, umyli a pak mi ho položili na hruď a nechali nás nějakou dobu, určitě hodinu, na porodním sále v soukromí.

S čím jsem spokojená nebyla, že mi poté malého sestřičky odvezly k sobě a odmítly mi ho dát k sobě. Pokud tomu odpovídá zdravotní stav, myslím, že mi ho mohli dát určitě dříve, než po 6-7 hodinách. Porod jsem měla přirozený a nekomplikovaný, jako i poporodní průběh. Nechtělo se mi spát, přála jsem si jen mít ho u sebe a z toho, že mi ho dát nechtěly, jsem byla docela rozčarovaná. Dnes to snad už chodí po pár letech jinak.

S kojením mi bohužel sestry nepomohly, nedaly žádné rady, ani jsem necítila snahu v kojení pomoci, jen automaticky po 2-3 dnech posílaly na odsávání a protože jsem si přála kojit, přístup některých sester (asi dvou, které byly dost protivné a neměly zájem v něčem pomáhat) ve mě vyvolal menší splín a trochu dojmy z pobytu zkazil. Myslím, že by v otázce kojení měly být proškolenější a v řadě případů by měly mít větší pochopení pro maminky, které jsou v začátku často trochu bezradné (zvlášť prvorodičky a mamči, kterým se kojení dříve nedařilo).

Přišlo mi také, že návštěvy lékařů, sester (vážení, měření teplot atd.) nejsou moc dobře organizované, spíš poněkud zmatečné, skoro pořád jsem měla o „zábavu“ postaráno a klidu moc nebylo (a ten je docela po porodu fajn). Největší klid byl tak mezi půlnocí a čtvrtou ráno, pak už zase stále hlasitě práskaly dveře atd. (mohla by být trochu větší snaha alespoň v noci nechat mamky s mimči prospat).

Pokoje jsou pěkné, prostředí celkově chválím, sociálky na každém pokoji (některé společné pro dva pokoje), ale bezva. Celkově ve srovnání s konkurencí prostředí moc chválím, je příjemné, přátelské, cítila jsem se v tomto ohledu super a to jsem neměla nadstandard. Za něj 1!!!

Jídlo - jsem mlsná, ale pár dní se umím uskromnit. Každopádně pro novopečené maminy by nemusely být levné šunky/salámy (příště si vezmu alespoň med, abych je mohla nahradit) a kelímkové pomazánky standard, bílá káva tak šíleně zamíchaná (velké plovoucí slepené kusy cara), že si příště vezmu svou, omáčky docela děs - uměle zahuštěný blivajz, v dnešní době už jsou porodnice i takové, kde se jíst dá. Ale s tím se smířím, důležitější jsou jiné věci :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Celkově jsem byla se svým pobytem docela spokojená, ale spoustu věcí by se také dalo zlepšit. Maminky, snažte se být před porodem co nejvíce odpočaté a vezměte s sebou oporu, tatínka nebo alespoň zkušenou kamarádku, jestli se na to cítí. :)
Jestli pojedu podruhé do stejné nebo konkurenční porodnice, velmi váhám. Obrovské plus zde dávám za prostředí, zkusím ještě zjistit, jak moc se v pár otázkách za tu dobu změnil standardní přístup :-) Porodnici spíše doporučuji :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těh. průkazka, prohlášení o jméně a oddací list. Stručný porodní plán s několika konkrétními a reálnými přáními ohledně průběhu porodu, :) čisté pantofle, balzám na rty (při porodu se hodí na suché rty), pití, Yal (lepší než klasický klystýr), Rosalgin (lepší hojení po porodu), asi troje homeopatika (podpora a lepší průběh porodu, lepší hojení po porodu a podpora na počátku kojení-mnoho výborných zkušeností), kojící noční košile, prsní vložky, vlastní vložky (porodnické větší-midi), abych jimi nemusela šetřit, pár jednorázových podložek na přebalování miminka, které se dají využít na postel po porodu (obavy z ušpinění při krvácení), jednorázové kalhotky, nafukovací kruh (pár dní usnadní sezení, hlavně po šití), vlastní TP, plínky a vlhčené ubrousky, olejíček pro malé, Bepanthen nebo Sudocrem (na zadeček), nějaké oblečení pro mimčo a zavinovačku (je fajn, že je k dispozici erární, ale při mém pobytu měla většina utrhané šňůrky na zavázání, takže plandala na volno, a nebo měl malý různé holčičí kousky - prkotina, ale alespoň na návštěvy a focení novorozence do kroniky novorozenců je příjemné mít i něco hezčího;-)), nabíječku na mobil a hlavně foťák! :-)

09.07.15

Rodila jsem v této porodnici už podruhé a můžu jenom doporučit. Je zde milý a ochotný personál, vždy mi odpoveděl na všechny moje, byť i šťouravé, dotazy. Při příjmu je dobré mít všechny potřebné papíry připravené, včetně jmen pro miminko.

Na porodním sále je k dispozici rádio - možnost poslouchat vlastní hudbu na CD nebo flashce, je zde míč a jiné masážní pomůcky, na sále č.1 je k dispozici vana, ale můžete před porodem i několikrát do sprchy. Personál je ochotný zodpovědět všechny dotazy, poradit a také pohladit slovem na duši (pokud to v danou chvíli a přes porodní bolesti jde :-)).

PO porodu dostanete miminko ihned k sobě, váží a měří se až 2 hod. po porodu, takže můžete ihned vyzkoušet i přisátí mimi k prsu.

Poporodní péče o maminku i miminko byla velmi dobrá. Jídlo chutné a množstevně akorát (i když jistě se najdou tací, co se jim jídlem nezavděčí nikdo). K dispozici „erární“ čaj na pití nebo si můžete udělat „erární“ čaj pro kojící matky, takže vlastní pití netřeba řešit. Ke snídani byla na výběr bílá káva nebo čokoláda.

Nemám sice zkušenosti s jinými porodnicemi, ale ani bych už sama jinam nešla. :-) Tímto chci všem v náchodské porodnici ještě jednou poděkovat. Pomohli mi přivést na svět dvě krásné, zdravé dětičky. Oba porody byly rychlé a ze strany personálu dobře zvládnuté, takže za mne VELKÉ DÍKY.

Personál:

MUDR. Benešová, porodní asistentka paní Havlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu a pokud možno se na ten porod dobře vyspěte. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a papíry do porodnice. Vše ostatní může přivézt tatínek, pustili by jej tam kdykoli. :-)

Anonymní
23.04.15

Rodila jsem zde 3×.S personálem jsem byla spokojená celkem dobře.

Jednou jsem měla 3lůžkový pokoj, podruhé jednolůžkový a do třetice dvoulůžkový, nejvíce mi vyhovoval dvojlůžkový. Na jednolůžkový také chodí personál, takže toho klidu zase tolik není a na dvoulůžkovém pokoji můžete sdílet zkušenost s druhou maminkou.

Jednolůžkový pokoj byl zrušen a je veden jako nadstandard, takže 500,– na noc, porodní sál s vanou jsem nikdy neměla, u třetího porodu jsem se na něj dotazovala, zda je k dispozici, byl vždy obsazen, takže záleží, jak to na vás vyjde.

Příjem byl celkem rychlý, je dobré mít vše v jedné složce pro příjmovou anamnézu. Poslední porod byl rychlý, takže po příjmu za 3 hodinky bylo po všem, hodně mně pomohlo, že u mě byl od začátku porodu manžel a také podpora 2 porodních asistentek a paní doktorky Benešové. Porodní plán byl plněn podle mého přání ve všem.

Kontrola po porodu byla pečlivá, jelikož jsem první porod měla císařským řezem, tak proběhl UZ jizvy i během porodu.

Po císařském řezu,(prvorodička), mě trvalo delší čas, než se vytvořilo mléko, přikládání přesně každé 2 hod na určitou dobu a do toho vždy nějaké přípravy na vizitu maminek či miminka, se nedalo moc dobře stíhat. S kojením mi dětské sestry moc nepomohly, měla jsem hodně načtené (kojení cz.) a ani jak uvolnit odstříkáním naběhlé prsy. To až při třetím porodu jsem se dověděla od sestřičky ze šestinedělí, jak správně odstříkat pod teplou vodou.

Takže chce to ptát se a ujistit se, že odpověď byla dostačující. Porodní asistentky a sestry ze šestinedělí bych hodnotila z mé zkušenosti pozitivněji než sestry dětské. Dětské sestřičky by měly mít sjednocenější zaučování a jednotnou radu ohledně kojení a vědět, jak individuálně, ale spolehlivě poradit každé mamince, která chce kojit a hlavně na to dohlédnou. (Zkušenost s neustále ve dne v noci, plakajícím miminkem, jelikož si maminka myslela, že už má mateř.mléko, dítě skončilo po 3 dech nářků na příkrmech.)

Také, co je v této nemocnici a tudíž i porodnici známo, je její nekvalitní a naprosto pro rozkojující se maminky nevhodná a nadýmavá strava (čerstvé a bílé pečivo, nadýmavá zelenina), takže raději si sbalit více kvalitního jídla už na příjezd do porodnice s sebou, ať druhý den nehoníte rodinu po nákupech jídla minimálně na 3 dny. :-)

Přeji krátký a dobrý pobyt ostatním maminkám, které se sem chystají.

Personál:

MUDr. Dominik Habeš, MUDr. Benešová, MUDr. Dostál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě sbalit do druhé tašky výživné, trvanlivé jídlo (např. sušenky, cereálie, cereální tyčinky, bezkofeinovou kávovou směs a trvanlivé nenadýmavé pečivo, celozrnné pufované výrobky), kompoty a tekutiny (čaj pro kojící maminky)! Svoji oblíbenou kosmetiku, je to poslední čas, kdy se můžete o sebe starat více než po příjezdu z porodnice.

filomína
11.03.15

Před několika týdny jsem rodila v náchodské porodnici. Musím říct, ze vedeni porodu bylo víc než na 100%. Úžasný personál, hodné a milé porodní asistentky - zejména jedna, a to Radka Frýbová. Moc jí tímto děkuji za její péči a rady a za to, jak mě povzbuzovala.

Rodil mě pan doktor Doležal a ten byl také úžasný. Osobně ho jen doporučuji u porodu (i když se prý rád porodnímu sálu vyhýbá :) ). Pokud budu mít ještě jedno mimčo, tak budu chtít pana doktora znovu u porodu! Zkratka co se týče vedení porodu a vše kolem toho, mohu náchodskou porodnici jen a jen doporučit.

Personál:

MUDr. Doležal, PA Frýbová

30.10.14

V květnu jsem rodila v porodnici Náchod a jako prvorodička jsem byla nejistá, jak to všechno bude.

Do porodnice jsem přijela o půl páté ráno, sestry i doktorka byly příjemné a usměvavé. Tento samý milý přístup byl i po šesté hodině ráno, kdy se měnily služby.

Samotný porod byl vcelku klidný, sestřičky radily jak správně dýchat a pak už stačilo jen 3× zatlačit a syn byl na světě. :-) Hned poté mi ho přiložily k prsu a sestra z dětského mu pomáhala správně se přisát.

Na pokoji jsem byla s dvěma dalšími maminkami, v noci se nám mimča střídala v brečení, proto si z tohoto důvodu při dalším porodu požádám o nadstandard (abych se aspoň trochu vyspala). Jinak je pravda, že sprcha a WC jsou společné pro 2 pokoje, ale moje zkušenost je taková, že maminky z vedlejšího pokoje jsem tam ani jednou nepotkala.

Za mě bych tuto porodnici určitě doporučila. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně velkých porodnických vložek a potom pití a čaj pro kojící mamči.

misahonzakuba
15.10.14

Jako prvorodička jsem měla určité obavy, ale díky skvělému personálu a moc příjemnému prostředí na porod velmi ráda vzpomínám.

Paní doktorka mi při příjmu věnovala maximální pozornost, takže jsme se při porodu vyhnuly jakýmkoliv komplikacím a zbytečným zmatkům. Porodní asistentky byly velmi milé a empatické a při porodu nám s manželem nechávaly dostatek soukromí. Chodily jen občas kontrolovat ozvy miminka, popř. mi dali novou infuzi s antibiotiky.

Dětské sestry se k miminkům chovaly jako k vlastním, takže jsem jim malého noc po porodu nechala na sesterně a s klidným svědomím jsem se šla pořádně prospat, abych nabrala síly. Zároveň mi velmi pomohly s kojením. Mohla jsem se na ně obrátit v jakoukoliv noční hodinu a stále byly usměvavé.

Kromě přístupu personálu kladně hodnotím i moderní vybavení a prostředí, které je velmi komorní až rodinné.

Už se těším na druhý porod. Určitě pojedu opět do Náchoda. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To co do každé porodnice - plenky, vlhčené ubrousky, vložky, jednorázové kalhotky, Bepanthen, jelení lůj, věci pro osobní hygienu, noční košile. Na každou návštěvu mi pak manžel navíc přinesl nějaké pitné vody a čisté ručníky.

04.10.14

V porodnici Náchod jsem rodila 2×. Poprvé v červnu 2010 a teď v září.

Prostředí moderní, hezky vybavené. Nadstandardní pokoj byl moc hezký, útulný. Maminka se tam cítí jako doma. :) Jinak jsou pokoje po třech maminkách a co mi trochu vadilo, bylo, že jedna sprcha a jedno WC bylo pro dva pokoje. To není moc domyšlené, hlavně to vadí ráno, kdy má být vizita a všechny maminky musí být vysprchované.

S přístupem personálu jsem byla spokojená. Doktoři příjemní, všechno vysvětlili. Porodní asistentky také skvělé, pomáhaly, povzbuzovaly. Sestry na novorozeneckým (až na dvě výjimky) také příjemné, ochotné, s miminkem pomohly, s kojením také. Sestry ze šestinedělí byly také skvělé, chytla jsem poporodní splín a ony se mnou o tom mluvily, ptaly se stále, jestli něco nepotřebuji, snažily se povzbudit.

Jediné, co mi vadilo, bylo, že u prvního porodu jsem byla dost tlačená do indukce, i když jsem ji moc nechtěla. Další věc, co mi vadilo, bylo to, že tato porodnice si velice zakládá na kojení, a když to mamince nejde nebo třeba kojit nechce, je do toho také tlačena. Jinak jsem byla velice spokojena.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyspat se do zásoby. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě pití a něco k jídlu, ta nemocniční strava se moc nedá. :)

Anonymní
01.08.14

S přístupem jsem byla velmi nespokojená. Malý se narodil po termínu a byla jsem dost neurvale tlačená do vyvolávání, přestože bylo vše v pohodě a porodní váha malého byla také v pořádku.

Při porodu byl porodní plán respektován jen z části, byla znát už při informační schůzce nevole vůči porodním plánům a nebylo umožněno ho dopředu s někým probrat, ač jsem o to žádala po telefonu. Největší problém byl nátlak do vyvolání a pak jsem se bohužel nechala natlačit do pozice na zádech a porod se tím značně protáhl, navíc doktorka mi pak nejspíš utrhla placentu a málem jsem vykrvácela. Nemluvě o tom, že při odchodu nebyl proveden pořádně UTZ a doktor při kontrole po šestinedělí objevil zbytek placenty a musela jsem na revizi.

Další podpora kojení - dostáváte zde dost protichůdné informace. Některé jsem zpětně zjistila, že jsou v rozporu s doporučeními laktační ligy (například „To jste si dopředu měla drbat bradavky kartáčkem, aby vás nebolely.“). Na UM a odsávačku zde navedou poměrně dost lidí.

Aby to nebylo jen negativní - jsou zde některé milé sestry na miminkovském i ženském oddělení. Většina kamarádek je s NA spokojená. U mě to prostě byla souhra náhod, kdy to nesedlo s doktorkou a díky její netrpělivosti se pak valil jeden problém za druhým. Velmi nespokojená jsem byla s lékařkami na ženském oddělení, je mi líto, že ač mladé, tak už těžce ignorují pacienta a chovají se povýšeně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít rodit jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny a pak dle seznamu, co dostanete na gynekologii.