Nemocnice Třebíč, Gynekologicko-porodnické oddělení

Tato porodnice zajišťuje na 1200 porodů ročně. Tradičně zde lékaři pečují o riziková těhotenství, přenášející maminky a další subspecializace. Po porodu je zaveden systém rooming-in, a to již od roku 1983.

Během porodu můžete využívat různé pomůcky - od gymnastického míče počínaje, přes relaxační sedací vaky, až po porodnickou vanu. Může také využít možnosti aromaterapie i balneoterapie.
Tatínek u porodu je vítán.

Na předporodní kurzy se můžete zeptat na tel. čísle: 602 116 073. Porodnice pořádá i kurz „Kojení a péče o dítě“ - volat o informace si můžete v dopoledních hodinách na tel. číslo 568 809 353.

Za poplatek 400 Kč/noc si lze v třebíčské porodnici zajistit nadstandardní pokoj.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Třebíč, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 60x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Michal Málek

Porodní sál: +420 568 809 360

Novorozenecké oddělení: +420 568 809 355

Oddělení šestinedělí: +420 568 809 352

Adresa: Purkyňovo náměstí 133/ 2, Třebíč 674 01

URL: http://www.nem-tr.cz/cze/luzkova-oddeleni/gynekologicko-porodnicke-odddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Třebíč

71
10.08.20

Jakožto prvorodička mohu porodnici jen doporučit. Do porodnice jsme s manželem přijeli s porodním plánem, který se všechen personál snažil dodržet, pokud to bylo jenom trochu možné. Zdravotníci se k nám chovali velice pěkně, vše vysvětlili a ptali se na souhlas s výkonem. Co se týká poporodní péče o miminko, i zde nám vyšli ve všem vstříc.

I personál na oddělení šestinedělí mohu jenom chválit. Sestřičky jsou připraveny kdykoli pomoci a poradit, kvituji i velkou podporu při kojení.

Pokud se mi podaří znovu otěhotnět, ráda budu rodit zase v Třebíči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zdravotnického personálu na cokoli zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam doporučených věcí do porodnice je na webových stránkách nemocnice.

08.06.20

Ano přesně jak psala jedna maminka přede mnou: akorát se rozčilovaly, že malá vůbec nepije, jenže mi zapomněli říct, že musím vážit po každém kojení. Navíc mi vůbec nic nevysvětlily a vše je obtěžovalo. Snažila jsem se kojit, a když jsem šla za nima pro příkrm - tak mi řekly, že je to dokrm, ale já bohužel vůbec nechápala, protože mi nic nevysvětlily a také se mě snažily koupat po císaři, když mi sundávali kalhotky, tak mě sestra střihla do stehna a pak mi místo sprchového gelu podala desinfekci kterou jsem měla s sebou. Druhý den mi malou převezli do Brna kvůli dehydrataci

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s některým personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák a vložky.

20.09.19

V Třebíči jsem rodila 20.7.2019 jako prvorodička a už bych tam nikdy nešla.. Sestřičky mi nic nevysvětlily a pak, když jsem malého nenakojila po 3 hodinách, tak na mě byly nepříjemné, měla jsem malému chodit pro příkrmy, to jsem ale nevěděla, myslela jsem, že se má jen kojit a malej neplakal, tak jsem myslela, že mu to stačí.. a řekli mi, že si já sama budu moct za to, že mě nepustí domů..
Byla jsem šitá, ale stehy nevydržely, takže jsem byla roztržena.
Po porodu jsem ještě ke všemu dost krvácela ještě po šestinedělí a měla jsem bolesti. Raději jsem si zajela k dr. a na ultrazvuku mi našli zbytky placenty, dostala jsem antibiotika, že to odteče.. jenže neodteklo a stále jsem silně krvácela a 6.9. jsem musela pod celkovou anestezii, takže mě museli čistit dělohu a rovnou mě znovu sešili.

04.08.19

V roce 2016 jsem rodila v Třebíči, a můžu jen doporučit. Personál milí a především vstřícní, kdybych měla rodit po druhé tak opět budu volit Třebíč. Původně jsem chtěla rodit v Novém městě, ale tam po jejich výstupu při prvním ultrazvuku, kdy na mě sestra ječela a chovala se hnusně a neochotně.. Nakonec se mě zastal jiný nastávající tatínek.. Tak to jsem si řekla, že jsem tam naposledy.. A udělala jsem nejlíp..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky pro dítě, vložky, síťované kalhotky, pyžamo, župan, pro miminko věci až pojedete z porodnice

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

15.05.18

V porodnici v Třebíči jsem před měsícem porodila své první dítě. Přišel na svět zrovna, když jsme byli na velikononí návštěvě u rodičů v Třebíči. Jinak bydlíme u Prahy a rodit jsem měla v Podolí, kam jsem se povinně registrovala. Do Podolí jsem chodila na kontroly v posledním měsíci. Personál se nedá srovnat. Podolské sestry i doktorky nesahají těm z Třebíče zdaleka ani po kotníky. Vstřícnost, ochota i soukromí - tak bych popsala porodnici v Třebíči.

Není nic, co bych mohla vytknout a na co bych si měla stěžovat. Jsem nesmírně vděčná, že jsem syn přišel na svět v Třebíči. Porodní asistentku Vladěnku bych přála každé nastávající mamince. I mladou paní dokrorku, která syna odrodila, ale bohužel nevím její jméno.

Porodnici v Třebíči - lidem ze sálu i z šestinedělí patří obrovský dík! Tato porodnice možná není tak vyhlášená jako pražské Podolí, ale co mohu porovnat, tak v tom ji zdaleka předčila. Pohodlí a soukromí udělalo můj porod snesitelnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Špunty do uší, gumičku do vlasů, teplé ponožky na sál a velký a malý ručník, svačinu pro doprovod, župan, nafukovací kruh na sezení, olej na mazání miminka, vložky, kalhotky, hygienické potřeby - toaletní papír.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

01.02.17

Porodnici rozhodně doporučuji a pěju chválu kudy chodím. Díky milému, vstřícnému personálu se z mého porodu stal krásný zážitek, nikoliv horor jak jsem se obávala. Bylo vidět, že svoji práci mají rádi a váží si jí. Přestože jsem byla chvílemi hysterická a volala porodní asistentku kvůli kravině, vždy přišla s úsměvem a snažila se vždy vyhovět.

Když jsem ji nevolala, průběžně chodila a kontrolovala a ptala se jestli je vše v pořádku. Pohladila mě, pochválila jak dobře to zvládám (ačkoliv jsem hysterčila), prostě super lidský přístup a klobouk dolů, vůbec se takhle chovat nemusela.

Díky tomuto přístupu změnil i můj muž názor na lékaře a zdravotníky obecně. Párkrát už v nemocnici ležel a říkal, že s tak ochotným personálem se ještě nikde nesetkal.

Přestože jsem slyšela chválu na vybavení porodních boxů, spadla mi brada, prostě wow. Rodička zde má snad všechno na co si vzpomene. Miminko ošetří přímo na boxu a pokud je vše v pořádku, cca 2 hodinky si s ním užijete sami. Po porodu nám byla nabídnuta káva a pro mě jídlo.

Na oddělení šestinedělí nebylo tolik plno, takže jsem měla pokoj sama pro sebe, za což jsem byla vděčná, protože jsem měla hodně řvoucí dítě. Pokoje opět suprově vybavené. Co se týče personálu na šestinedělí, neměla jsem žádný problém, sestry jsem viděla sice pouze na vizitě nebo když se přišly zeptat, jestli nechci něco od bolesti, ale vždy byly milé. Co se týče stravy, tak dopolední i odpolední svačina byla super, mléčné výrobky, ovoce. Akorát teda jedna pidikostka másla na tři plátky chleba je zoufale málo. Jídla bylo tolik, že jsem toho vezla plno domů.
Obědy už sice nebyly tak luxusní, ale byly fajn.

Rodila jsem v době epidemie, takže byly zakázané návštěvy, sice mě to mrzelo vůči manželovi, že za námi nemohl, ale jinak to bylo super a možná by je měli zakázat celoročně (berte s nadsázkou), protože jsem si báječně odpočinula a mohla se věnovat jenom svému dítku.

Jediné co doporučuju, tak při pobytu na šestinedělí vstávat o něco dřív a jít se osprchovat, protože pak je tam celkem šrumec.

Personál:

MUDr. Michal Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan

06.11.16

Byla jsem moc spokojená. Doktoři a sestřičky příjemní.

1
18.08.16

Porodnici doporučuji. Jak je zde již psáno, pokoje jsou plně vybaveny vším, co potřebujete (míč, sedací vak, vana atd.; vlastní sociální zařízení, hygienické potřeby). Máte naprosté soukromí.

Rodila jsem v červenci. Přijímal mě ve 3 h p. MUDr. Jahelka, poté na mě dohlížel MUDr. Žižlavský a nakonec mě po 13 h rodil MUDr. Šula. Nemohu si stěžovat na nikoho, včetně porodní asistentky a personálu na sále (nakonec císařský řez).

Na šestinedělí jsou úžasné sestřičky. Měla jsem po porodu velké bolesti a nějaké komplikace. Všechny se o mne výborně staraly. Moc jim za vše ještě jednou děkuji.¨

Co se týká pokojů, jsou vybaveny 2 lůžky, soc. zařízením, přebalovacím pultem, umyvadlem pro miminka, skříňkami atd.; vše čisté a příjemné.

Nemůžu si stěžovat ani na jídlo, chutnalo mi.

Personál:

MUDr. Jahelka, MUDr. Žižlavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu nemocnice, vědí co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je uvedeno v seznamu, který dostanete. Jinak já si noční košile nebrala, máte k dispozici erární a na požádání vám je kdykoli vymění za čisté. Stejné je to s ručníky, vlastní jsem v podstatě nepotřebovala. Měla jsem nadstandard, kde byly k dispozici i poporodní vložky, ovšem nevím jak je to u ostatních pokojů.

8581
28.07.16

Porodnici mohu jen doporučit. Všechno probíhalo tak, jak si každá prvorodička
představuje.

Lékaři byli úžasní, všec vybavení při ruce, pro miminko také. Pouze mi tam vadila porodní asistentka, která samozřejmě už viděla tisíce porodů a byla lehce nepříjemná, jako kdybych ji otravovala.

Zato pobyt na šestinedělí byl moc fajn, sestřičky poradí a pomůžou kdykoliv jen
to jde. Tímto je moc chválím a děkuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně ručníky, košilky, vložky. Pro mě byl plus i budík, abych věděla, kdy střídat
prsa, mobil byl vždy někde daleko.

249
30.06.16

Zkušenost je báječná. Personál milý. Porodní asistentka, fomtoři, sestry všichni hodní a ochotní. Měla jsem porodní asistentku ze cvičení, což bylo super.

Na porodních boxech je vše, co tam může jen být. Hlavně je tam soukromí. S dcerou jsme zůstaly dvě hodiny po porodu na boxu. Po porodu ji dali hned na břicho, aby se přisála. Není nač si stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou manžela. Je to veliká podpora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi více nočních košil. :-)

07.03.16

V Třebíčské porodnici jsem se cítila úžasně. Bydlím ve Znojmě, takže porodnice přímo u nosu, a když jsem manželovi při prvním těhotenství oznámila, že chci rodit v Třebíči nechápal a rozmlouval, ale nakonec rezignoval. Argumenty, chci být „doma“ (pocházím z TR), budu ve větším klidu a ujištění, že v nejkrásnějším případě bude Zn, ho přesvědčilo.

Nikdy jsem tam nebyla, ale táhlo mě to tam a jsem moc ráda. Při druhem těhotenství byl první manžel, kdo dal oznamovací otázku, budeš rodit opět v Třebíči. Oba porody byly rychlovky a vždy se to stihlo, jsem ráda. Oba porody proběhly super, jak doktoři, tak i porodní asistentky i sestřičky se chovali úžasně a profesionálně.

U druhého díky panu primáři byl prcek venku raz dva, jinak bych rodila snad ještě teď, bo mi dali možnost jim do toho kecat :D a říkat, teď ne, to bolí atd :D, přišel pan primář, chytil nohy, řekl teď a šlo to a byl to cvalík. ;) Ještě jsme stačili vtipkovat, takže veselý porod. Rodila jsem v roce 2013 a 2015. A šestinedělí, též super personální parta - doktoři, sestřičky. Ochotní vše vysvětlit, poradit, pomoct, prostě celé oddělení porodnicko-gynekologické v Třebíči. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, vše bude v pohodě, postarají se o vás profici s dobrou náladou.

26.02.16

Rodila jsem v listopadu. Přijela jsem ve 4 ráno po odtoku plodové vody. Ihned se mě ujali, změřili pásy. Sepsali jsme všechno, jak se bude jmenovat miminko, jaké bylo těhotenství. Jelikož to bylo na začátku přítele jsem poslala domů.

Porodní sály wau. Máte tam soukromí, záchod, sprchu, vanu, míč a ostatní pomůcky. Každou hodinku chodila porodní asistentka a zkontrolovala naší malou. Na cokoli odpověděla, byla velice ochotná. Rodila jsem až večer. Na sále jsem tedy strávila celý den. Přítel to v pohodě stihnul. Rodila mě nakonec noční směna. Dvě porodní sestry a mladá paní doktorka. Musím přiznat, že jsem byla chvílemi i hysterická, ale tyhle 3 supr ženské vše naprosto profesionálně zvládli.

Paní doktorka to zvládla bez nástřihu. Jen trošku šila. Dětská doktorka úžasná. Hned mi dali malou na bříško a aby se přisála. Jelikož malá nepravidelné dýchala, vzali si ji na jipku na pozorování. Ale asi za hodinku přišla a řekla, že je vše v pořádku. Že až mě převezou na šestinedělí, tak mi ji dovezou. Dokonce nám uvařili i kávu.

Šestinedělí úžasné, sestry ochotné. Se vším pomůžou, vysvětlí. Nadšená jsem byla z možnosti půjčení monitoru dechu. Já byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nestresují. Doporučuji chlapa s sebou. Je to krása, když je tam s vámi, moc
vám pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika - určitě si vezměte, co bývá na seznamu, co dostanete v poradně. Jediné co, tak víc ručníků.

26.02.16

Byla jsem prvorodička. Přijela jsem ve 4 ráno po odtoku plodové vody. Přijímala mě strašně hodná porodní asistentka. Pak přišel takový starší doktor. Bylo mi řečeno, že je to na začátku, ale ať už tady zůstanu. Akorát jsem dostala sprda, že jsem nebyla 2 dny před tím na velké.

Dali mě na krásný porodní pokoj: vana, sprcha, míč… prostě všechno od vložek po mýdlo a pohodlnou postel, na které jsem i odrodila. Kazdou hodinu přišla porodní asistentka, která zkontrolovala malou.

Nakonec jsem rodila večer, takže jsem na porodním sále strávila celý den. I na velkou jsem si došla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach. Nebojte se optat na cokoli. Doporučuju chlapa u sebe. Je to nejhezčí pocit na světě, když vidíte toho miláčka, co jste nosila v bříšku. Hlavně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše v porodnici mají. Vezměte si takovou tu klasiku: vložky, přezůvky… Určitě
jste dostali v poradně seznam co s sebou. Já doporučuji víc ručníků s sebou.

17.02.16

Byla jsem v 39+1 tt. Přijela jsem se silnými bolestmi a únikem plodové vody. Malá se nehýbala, monitor pípal v červeném a personál na porodním sále velice nepříjemný, neochotný a radši si pil kafíčko a povídal si.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Radši jinou porodnici.

29.10.15

V první řadě bych chtěl poděkovat doktorům (nebudu jmenovat), kteří nám sdělili jasné a přesné informace, jak vše bude pokračovat a tak to i bylo. Zaslouží si víc, než dostanou.
Ale bohužel budu negativní k personálu porodnického centra (také nebudu jmenovat).

V průběhu porodu, který byl plánován jako přirozený, jsem byl celkem zděšen, že manželce měl být podán penicilin, i když už na příjmu bylo zapsáno, že je manželka alergická na tzv. penoš tak, jak nám to porodní sestra přišla sdělit.

Od té doby jsme se s manželkou ptali, jaké léky jí podávají a k čemu jsou. Sestra jen odvětila, že se asi spletla, zavřela dveře a šla nejspíš na jiný pokoj zkusit štěstí.
Pak nastoupila druhá směna (z bláta do louže) a zase boj s nervy.

Sestra, která se nás ujala, se chovala, jak kdyby právě vylezla z chléva (nebudu jmenovat). Špetka citu nebo náznaku by neškodila. Bylo mi nepřímo řečeno, že jako manžel můžu za všechno jenom já.

Naštěstí ke konci se nás konečně ujala paní doktorka a vše bylo zase tak, jak má být. No a výsledek 18 hodin porodu? Mimčo jednu hodinu už v zelené vodě s třikrát omotanou pupeční šňůrou, z toho dvakrát kolem krku a jednou kolem pupíku. Vše končilo císařem.

Respekt doktorům a promiňte, ale plivu na tzv. snad pomocný personál. I to je snad pocta (připadá mi, že nikdo neví, co má dělat).

Co se týká šestinedělí? Tak to mi připadá, jak kdyby vyšlo slunce po měsíci deště. Tak úžasný personál jsem nikde neviděl.

1164
13.08.15

V třebíčské porodnici jsem rodila na začátku srpna. Moje zkušenosti jsou pouze kladné.

Porodní sály jsou samostatné, pár má soukromí. Jsou vybavené vanou, sprchou, toaletou, rodička může využít polohovacího lůžka, porodní stolice i poskakování na míči. Porodní asistentka byla po celou dobu velmi příjemná. Klystýr není povinný.

Při šití hráze odvedl MUDr. Jahelka výbornou práci, nedělalo mi problém zajít si na toaletu nebo sedět (trošku bolesti vydrží každá). Mimčo mi hned ukázali, přiložili k prsu a nechali nás 2 hod. na porodním sále s manželem.

Na šestinedělí jsem se nesetkala s neochotou. Zaplatili jsme si nadstandard (pokoj jen pro sebe). Sestřičky z gynekologie i z novorozeneckého oddělení byly velmi ochotné a vstřícné. S kojením mi pomáhaly jak jen mohly, stačí se zeptat. Jeden den nám ukázaly koupání, další den už koupete sami. Obědy se dají vybrat ze dvou jídel. Pokud je všechno v pořádku, čtvrtý den pouštějí domů.

Personál:

MUDr. Jahelka

14.07.15

Rodila sem i ve staré a nové a obě super! Vše parádní, jen Žižlavského bych zadupala do země, a to hodně hluboko, se špatnými pásy mě poslal domů a 4 dny nato jsem jela do porodnice, že necítím pohyb. Doktor Málek mě hnal na CS, přičemž opět Žižlavský mi udělal Hamiltona a ještě mě nadal, že chci CS, že jako druhorodička budu rodit přirozeně.

Nakonec to skončilo CS0, malého oživovali a skončil na JIP a nevědělo se, co bude. Naštěstí vše dopadlo dobře, a to jen díky doktoru Málkovi. Zůstat tam v rukách primáře, tak malého už nemáme… Nechápu, co tam „pan“ Žižlavský ještě dělá. Tolik průserů, co jsem slyšela, a furt se drží v křesle.

Personál:

2. porod MUDr. Málek, MUDr. Lašová, MUDr. Žižlavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se primáři Žižlavskému.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze do kantýny. :)

14
24.02.15

V porodnici jsem byla maximálně spokojená. Jsou tam výborní lékaři a trpělivé sestřičky. Krásné nové prostředí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Domácí vyškvařené sádlo a hlavně dobrou náladu.

22.01.15

V Třebíčské porodnici jsem rodila plánovaným císařským řezem 15. 12. 2014, přijata jsem byla den předem, tedy 14. 12. 2014.

Jako každá prvorodička jsem měla velké obavy z toho, co mě čeká. Po přijetí na oddělení se mi věnovala velmi milá ženská sestřička, která mi vysvětlila, jak to u nich chodí, co mě čeká za vyšetření apod. Odpoledne mě navštívil pan doktor Bisták, který byl moc příjemný a vstřícný. Sdělil mi, jak porod bude probíhat a upozornil mě i na možná rizika. Jemu, paní doktorce Buršíkové a všem, kteří byli přítomni další den na sále, patří velké díky.

Porodu byl přítomný manžel, přihlížel vážení a měření naší malé princezny. Ihned na sále malou přiložili a mohla jsem si ji prohlédnout.

Po porodu mě převezli na pooperační pokoj. Sestřička, která se o mě po operaci pečovala, byla učiněný anděl. Malou mně sestřičky nosily cca po třech hodinách na kojení, při návštěvě manžela jsme si ji mohli vzít na dobu, na kterou jsme chtěli. Následující ráno jsem již mohla opatrně vstát, za asistence sestřičky jsem se osprchovala a byla jsem přeložena na normální pokoj i s miminkem.

Dětské sestřičky byly také milé, ale občas trošku ráznější a rychle se vším hotové. I přesto jim také paří poděkování, odvádějí svoji práci dobře.

Personál:

MUDr. Bisták, MUDr. Buršíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid a nemít zbytečně obavy. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dle seznamu zveřejněném na stránkách nemocnice, oblečení pro miminko (mají ho dostatek, ale nám bylo velké a malá se z něj vysvlékala).

8269
02.01.15

Kdybych mohla, dám hodnocení 200%, protože opravdu absolutní spokojenost se
vším, nemám jediné co vytknout.

Mám rychle porody, takže pro mě ráno jela sanitka, když jsem dostala kontrakce. Byli tam do pěti minut, vše na výbornou. Přivezli mě až na sál, tam jsem se jen převlékla a šlo se rodit. Za hodinku byla malá na světě, takže nějaké velké zkušenosti před porodem sem psát nemůžu, ale všichni byli během té hodinky naprosto super.
Na porod přišel MUDr. Šula, z čehož jsem měla velkou radost, jelikož jsem měla
jistě komplikace, které jsem předem řešila právě s panem doktorem Šulou, a
které bylo potřeba během porodu ohlídat. Takže tím, že přišel a byl tam, mě velmi
psychicky podpořil.

Po porodu jsem byli s manželem a miminkem ještě dvě hodinky na sále, což bylo
super.

Potom jsme se s malou přemístily na šestinedělí, chtěla jsem pokoj nadstandard
a naštěstí byl volný (mají tu dva, takže je to o štěstí). Veškerý personál -
doktoři, sestřičky - jsou perfektní, milí a příjemní. Za nadstandard si člověk připlatí (600 Kč za noc), ale ten klid a pohoda je k nezaplacení!

Kdybych mohla, zůstanu tu třeba půl roku. :-D

Personál:

MUDr. Šula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevím, nic zvláštního mě nenapadá…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem věci podle seznamu, ale přesto mi chybělo:

  • nůžtičky pro mimčo - potřebovalo ostříhat nehtíky
  • ústní odsávačka - mělo po porodu ještě hleny v nose, které bylo potřeba


odsát, ale dá se odsavacka i půjčit od dětské sestry

  • pár štětiček do nosu - na vytažení případného soplíku, který by byl na


krajíčku

12
24.11.14

Do třebíčské porodnice jsem jela rodit i přesto, že již nějaký čas žiji v Praze. Jsem rodilá „Třebíčanda“ a pozitivní reakce na tuto porodnici o mnoho převažovaly nad ostatními. A musím říct, že jsem za ten malý diskomfort s dojížděním do poradny před porodem moc ráda.

Přístup doktorů i sestřiček na porodním v Třebíči byl úžasný. Bohužel si nepamatuji jména, vystřídalo se jich u mě vícero, strávila jsem tam totiž trochu více času. Občas jsem určitě byla pěkně na ránu, a přesto si všichni udrželi profesionalitu, dobrou náladu a podporovali mě. Nutno dodat, že nejdelší část jsem tam strávila s noční směnou!

Svůj odstaveček si rozhodně zaslouží také vybavení porodního sálu. Byla jsem opravdu překvapená. Bála jsem se klasických hekáren či společných sálů, ale nic takového zde nenajdete. Sály jsou veliké, vybavení nové, lůžko široké. Čekat vás tam budou gym bally, velká vana, sprcha, vak… Prostě vše, co vás napadne.

Oddělení novorozenecké už není až tak luxusní, nicméně je nové a čisté. I ve sdíleném pokoji s druhou maminkou je dost prostoru, abyste se o sebe nepřerazily nebo se neotravovaly. Ideální jsou také neomezené návštěvy, zejména tatínků, kteří mohou přijít opravdu kdykoli (či s vámi za příplatek zůstat přímo na pokoji přes noc). Pro pracující lidi s nepravidelnou pracovní dobou je to úžasný komfort. Na jídlo si stěžovat snad nikdo nemůže. Vždy, když v třebíčské nemocnici ležím, si jídlo ze svačin a večeří odnáším domů. Je toho opravdu hodně a dobrého. Veškerý nákup, který jsem dostala od rodiny, ležel ve skříňce a nevyužitý. ;)

Jediné, co mi s odstupem času trošičku zkazilo dojem z oddělení, je, že mi pro malého hned první den doporučily příkrm a krmení stříkačkou, namísto aby se mi déle věnovaly u techniky kojení a snažily se ho rozkojit. S tím teď doma máme velké problémy. Jinak si na přístup a ochotu opět nemůžu stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty, které máte od svého gynekologa nebo jiných doktorů týkající se vašeho stavu v těhotenství. Doklady, přezůvky, ručník, mobil, nabíječka.

01.10.14

Rodila jsem 22.9.2014. Do porodnice jsem nastoupila 21.9.2014 po odtoku plodové vody. Vzhledem ke kontrakcím, které nepřicházely, jsem na porodním boxu prožila dva dny - tedy 4 směny. Jak pan doktor Málek, tak pan doktor Bisták byli velice milý a ochotní. Také porodní asistentky naprosto splňovaly mé představy.

Na porodním sále jsem chtěla být sama, a tak přítomnost pouze porodní asistentky mi po většinu času naprosto vyhovovala.

Po porodu mě v péči měl pan doktor Bisták a opět velká spokojenost. Nadchla mě především jeho lidskost, přístupnost a smysl pro humor. :-) Myslím, že jde poznat, když někdo svoji práci má rád.

Po převozu na pokoj se mi dostalo veškeré potřebné péče a se vším mi pomohl ochotný personál. Dítě jsem dostala do rukou zhruba o půl hodiny později a vzhledem k omdlévání mi pomáhali se všemi úkony sestry celou noc i další den.

Na oddělení jsem potom potkala různé charaktery sester od těch ženských po dětské až rehabilitační. Některé umí „řádkovat“ více, některé na to jdou jinak. V konečném výsledku byl pro mě celý šestidenní pobyt velice příjemnou záležitostí a opravdu příjemným zážitkem. Člověk se prostě asi nesmí bát ptát a případné strohé odpovědi nebo nejasnosti si nebrat osobně. :-)

Porod jsem mohla zvolit v Praze, Příbrami nebo Třebíči. Dneska jsem opravdu ráda, že jsem zvolila Porodnici Třebíč.

Personál:

MUDr. Peter Bisták, MUD. Michal Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně dobrou náladu a pozitivní přístup k celému procesu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam přímo od porodnice + ručníky, toaletní papír, mýdlo na ruce.

22.09.14

Rodila jsem letos v červenci.

Příjem byl parádní, sestra mi vše vysvětlila - kam mám jít, co a proč mi budou dělat. Po porodu nám malého nechali na sále, ale nikdo neřekl „Přikládejte si ho.“ Když po dvou hodinách přišli, tak malý už brečel a oni mi na to řekli „Je to vaše miminko, tak si s ním poraďte.“

Převoz na pokoj byl také v pohodě, ale na pokoj jsme se dostala o půl 1 v noci a sestra přišla, nic mi pořádně nevysvětlila a prý mi všechno řekne a vysvětlí ranní směna. Ráno došla směna a nikdo nic neříkal, jak kdybych už tam byla několikátý den.

S kojením jsem taky měla problém, malý pořád spal a na kojení jsem ho musela budit a než začal sát, tak zase usnul. :( A když jsem na sestry zvonila, tak ani nepřišly. :( Jedna sestra mi řekla, že mám spavé miminko a že mi jednou usne a už se nevzbudí, takže pro mě jako pro prvorodičku celkem šok. Jediné, co mi dávalo energii, abych začala kojit, byl můj manžel, který se mnou býval v porodnici co nejvíc mohl a pořád mě podporoval. Prcka mi pomáhal budit aby aspoň něco vysál, nakonec se nám to podařilo pořádně až doma a pak malý začal nabírat za 14 dní 1 kg a teď se má čile k světu a krásně přibírá a roste. :)

Jinak: příjem, porod a na porodním sále, jídlo (až na ty obědy), péče o jizvy, tolerance návštěv i pozdě do večera, manžel se mnou mohl malého i chodit koupat, super pojízdné postýlky, monitory dechu.

Rozhodně doporučuji (až na pár možná by se tomu třeba dalo říct i nedorozumění).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen o tom, jak kdo komu padne do oka a jak je kdo komu příjemný, lidé jsou různí.

28.07.14

Rodila jsem v lednu 2014. Celkově jsem byla velmi spokojena.

Prostředí je nové a velmi pěkné. Porodní boxy zajišťují dokonalé soukromí. Porodní asistentky byly moc příjemné, hodné, pozitivně naladěné a byly mi při porodu velkou oporou. Rodila jsem přirozeně koncem pánevním.

Ženské sestry rovněž milé a ochotné. Mé dítko pro termolabilitu a nízkou porodní váhu leželo na JIP, kde jsem byla s veškerou péči spokojena, sestřičky úžasné. Sem tam nějaká méně ochotná dětská sestřička na šestinedělí, hlavně co se týká kojení, ale jinak dobré. Jídla bylo strašně moc a nedalo se to sníst. ;-)

Personál:

Primář Žižlavský, MUDr. Málek, MUDr. Buršíková