Porodnice Třebíč

, http://www.nem-tr.cz/cze/luzkova-oddeleni/gynek...

porodní sál: 568 809 360
novorozenecké oddělení: 568 809 355
oddělení šestinedělí: 568 809 352
laktační poradna: 568 809 355

Primář: MUDr. Michal Málek

Tato porodnice zajišťuje na 1200 porodů ročně. Tradičně zde lékaři pečují o riziková těhotenství, přenášející maminky a další subspecializace. Po porodu je zaveden systém rooming-in, a to již od roku 1983. Za poplatek 400 Kč/noc si lze v třebíčské porodnici zajistit nadstandardní pokoj.

Doporučují maminky porodnici Třebíč?

hodnotilo 56 maminek

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Třebíč

Rodila jste v porodnici Třebíč?
doporučuje
Porodnice Třebíč - zeleneolivy 15.05.18 napsala :

V porodnici v Třebíči jsem před měsícem porodila své první dítě. Přišel na svět zrovna, když jsme byli na velikononí návštěvě u rodičů v Třebíči. Jinak bydlíme u Prahy a rodit jsem měla v Podolí, kam jsem se povinně registrovala. Do Podolí jsem chodila na kontroly v posledním měsíci. Personál se nedá srovnat. Podolské sestry i doktorky nesahají těm z Třebíče zdaleka ani po kotníky. Vstřícnost, ochota i soukromí - tak bych popsala porodnici v Třebíči.

Není nic, co bych mohla vytknout a na co bych si měla stěžovat. Jsem nesmírně vděčná, že jsem syn přišel na svět v Třebíči. Porodní asistentku Vladěnku bych přála každé nastávající mamince. I mladou paní dokrorku, která syna odrodila, ale bohužel nevím její jméno.

Porodnici v Třebíči - lidem ze sálu i z šestinedělí patří obrovský dík! Tato porodnice možná není tak vyhlášená jako pražské Podolí, ale co mohu porovnat, tak v tom ji zdaleka předčila. Pohodlí a soukromí udělalo můj porod snesitelnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Špunty do uší, gumičku do vlasů, teplé ponožky na sál a velký a malý ručník, svačinu pro doprovod, župan, nafukovací kruh na sezení, olej na mazání miminka, vložky, kalhotky, hygienické potřeby - toaletní papír.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 01.02.17 napsala :

Porodnici rozhodně doporučuji a pěju chválu kudy chodím. Díky milému, vstřícnému personálu se z mého porodu stal krásný zážitek, nikoliv horor jak jsem se obávala. Bylo vidět, že svoji práci mají rádi a váží si jí. Přestože jsem byla chvílemi hysterická a volala porodní asistentku kvůli kravině, vždy přišla s úsměvem a snažila se vždy vyhovět.

Když jsem ji nevolala, průběžně chodila a kontrolovala a ptala se jestli je vše v pořádku. Pohladila mě, pochválila jak dobře to zvládám (ačkoliv jsem hysterčila), prostě super lidský přístup a klobouk dolů, vůbec se takhle chovat nemusela.

Díky tomuto přístupu změnil i můj muž názor na lékaře a zdravotníky obecně. Párkrát už v nemocnici ležel a říkal, že s tak ochotným personálem se ještě nikde nesetkal.

Přestože jsem slyšela chválu na vybavení porodních boxů, spadla mi brada, prostě wow. Rodička zde má snad všechno na co si vzpomene. Miminko ošetří přímo na boxu a pokud je vše v pořádku, cca 2 hodinky si s ním užijete sami. Po porodu nám byla nabídnuta káva a pro mě jídlo.

Na oddělení šestinedělí nebylo tolik plno, takže jsem měla pokoj sama pro sebe, za což jsem byla vděčná, protože jsem měla hodně řvoucí dítě. Pokoje opět suprově vybavené. Co se týče personálu na šestinedělí, neměla jsem žádný problém, sestry jsem viděla sice pouze na vizitě nebo když se přišly zeptat, jestli nechci něco od bolesti, ale vždy byly milé. Co se týče stravy, tak dopolední i odpolední svačina byla super, mléčné výrobky, ovoce. Akorát teda jedna pidikostka másla na tři plátky chleba je zoufale málo. Jídla bylo tolik, že jsem toho vezla plno domů.
Obědy už sice nebyly tak luxusní, ale byly fajn.

Rodila jsem v době epidemie, takže byly zakázané návštěvy, sice mě to mrzelo vůči manželovi, že za námi nemohl, ale jinak to bylo super a možná by je měli zakázat celoročně (berte s nadsázkou), protože jsem si báječně odpočinula a mohla se věnovat jenom svému dítku.

Jediné co doporučuju, tak při pobytu na šestinedělí vstávat o něco dřív a jít se osprchovat, protože pak je tam celkem šrumec.

Personál: MUDr. Michal Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 06.11.16 napsala :

Byla jsem moc spokojená. Doktoři a sestřičky příjemní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Petadu 18.08.16 napsala :

Porodnici doporučuji. Jak je zde již psáno, pokoje jsou plně vybaveny vším, co potřebujete (míč, sedací vak, vana atd.; vlastní sociální zařízení, hygienické potřeby). Máte naprosté soukromí.

Rodila jsem v červenci. Přijímal mě ve 3 h p. MUDr. Jahelka, poté na mě dohlížel MUDr. Žižlavský a nakonec mě po 13 h rodil MUDr. Šula. Nemohu si stěžovat na nikoho, včetně porodní asistentky a personálu na sále (nakonec císařský řez).

Na šestinedělí jsou úžasné sestřičky. Měla jsem po porodu velké bolesti a nějaké komplikace. Všechny se o mne výborně staraly. Moc jim za vše ještě jednou děkuji.¨

Co se týká pokojů, jsou vybaveny 2 lůžky, soc. zařízením, přebalovacím pultem, umyvadlem pro miminka, skříňkami atd.; vše čisté a příjemné.

Nemůžu si stěžovat ani na jídlo, chutnalo mi.

Personál: MUDr. Jahelka, MUDr. Žižlavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu nemocnice, vědí co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je uvedeno v seznamu, který dostanete. Jinak já si noční košile nebrala, máte k dispozici erární a na požádání vám je kdykoli vymění za čisté. Stejné je to s ručníky, vlastní jsem v podstatě nepotřebovala. Měla jsem nadstandard, kde byly k dispozici i poporodní vložky, ovšem nevím jak je to u ostatních pokojů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Leni112 28.07.16 napsala :

Porodnici mohu jen doporučit. Všechno probíhalo tak, jak si každá prvorodička
představuje.

Lékaři byli úžasní, všec vybavení při ruce, pro miminko také. Pouze mi tam vadila porodní asistentka, která samozřejmě už viděla tisíce porodů a byla lehce nepříjemná, jako kdybych ji otravovala.

Zato pobyt na šestinedělí byl moc fajn, sestřičky poradí a pomůžou kdykoliv jen
to jde. Tímto je moc chválím a děkuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně ručníky, košilky, vložky. Pro mě byl plus i budík, abych věděla, kdy střídat
prsa, mobil byl vždy někde daleko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - meeduza 30.06.16 napsala :

Zkušenost je báječná. Personál milý. Porodní asistentka, fomtoři, sestry všichni hodní a ochotní. Měla jsem porodní asistentku ze cvičení, což bylo super.

Na porodních boxech je vše, co tam může jen být. Hlavně je tam soukromí. S dcerou jsme zůstaly dvě hodiny po porodu na boxu. Po porodu ji dali hned na břicho, aby se přisála. Není nač si stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou manžela. Je to veliká podpora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi více nočních košil. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 07.03.16 napsala :

V Třebíčské porodnici jsem se cítila úžasně. Bydlím ve Znojmě, takže porodnice přímo u nosu, a když jsem manželovi při prvním těhotenství oznámila, že chci rodit v Třebíči nechápal a rozmlouval, ale nakonec rezignoval. Argumenty, chci být „doma“ (pocházím z TR), budu ve větším klidu a ujištění, že v nejkrásnějším případě bude Zn, ho přesvědčilo.

Nikdy jsem tam nebyla, ale táhlo mě to tam a jsem moc ráda. Při druhem těhotenství byl první manžel, kdo dal oznamovací otázku, budeš rodit opět v Třebíči. Oba porody byly rychlovky a vždy se to stihlo, jsem ráda. Oba porody proběhly super, jak doktoři, tak i porodní asistentky i sestřičky se chovali úžasně a profesionálně.

U druhého díky panu primáři byl prcek venku raz dva, jinak bych rodila snad ještě teď, bo mi dali možnost jim do toho kecat :D a říkat, teď ne, to bolí atd :D, přišel pan primář, chytil nohy, řekl teď a šlo to a byl to cvalík. ;) Ještě jsme stačili vtipkovat, takže veselý porod. Rodila jsem v roce 2013 a 2015. A šestinedělí, též super personální parta - doktoři, sestřičky. Ochotní vše vysvětlit, poradit, pomoct, prostě celé oddělení porodnicko-gynekologické v Třebíči. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, vše bude v pohodě, postarají se o vás profici s dobrou náladou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 26.02.16 napsala :

Rodila jsem v listopadu. Přijela jsem ve 4 ráno po odtoku plodové vody. Ihned se mě ujali, změřili pásy. Sepsali jsme všechno, jak se bude jmenovat miminko, jaké bylo těhotenství. Jelikož to bylo na začátku přítele jsem poslala domů.

Porodní sály wau. Máte tam soukromí, záchod, sprchu, vanu, míč a ostatní pomůcky. Každou hodinku chodila porodní asistentka a zkontrolovala naší malou. Na cokoli odpověděla, byla velice ochotná. Rodila jsem až večer. Na sále jsem tedy strávila celý den. Přítel to v pohodě stihnul. Rodila mě nakonec noční směna. Dvě porodní sestry a mladá paní doktorka. Musím přiznat, že jsem byla chvílemi i hysterická, ale tyhle 3 supr ženské vše naprosto profesionálně zvládli.

Paní doktorka to zvládla bez nástřihu. Jen trošku šila. Dětská doktorka úžasná. Hned mi dali malou na bříško a aby se přisála. Jelikož malá nepravidelné dýchala, vzali si ji na jipku na pozorování. Ale asi za hodinku přišla a řekla, že je vše v pořádku. Že až mě převezou na šestinedělí, tak mi ji dovezou. Dokonce nám uvařili i kávu.

Šestinedělí úžasné, sestry ochotné. Se vším pomůžou, vysvětlí. Nadšená jsem byla z možnosti půjčení monitoru dechu. Já byla spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nestresují. Doporučuji chlapa s sebou. Je to krása, když je tam s vámi, moc
vám pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika - určitě si vezměte, co bývá na seznamu, co dostanete v poradně. Jediné co, tak víc ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 26.02.16 napsala :

Byla jsem prvorodička. Přijela jsem ve 4 ráno po odtoku plodové vody. Přijímala mě strašně hodná porodní asistentka. Pak přišel takový starší doktor. Bylo mi řečeno, že je to na začátku, ale ať už tady zůstanu. Akorát jsem dostala sprda, že jsem nebyla 2 dny před tím na velké.

Dali mě na krásný porodní pokoj: vana, sprcha, míč… prostě všechno od vložek po mýdlo a pohodlnou postel, na které jsem i odrodila. Kazdou hodinu přišla porodní asistentka, která zkontrolovala malou.

Nakonec jsem rodila večer, takže jsem na porodním sále strávila celý den. I na velkou jsem si došla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach. Nebojte se optat na cokoli. Doporučuju chlapa u sebe. Je to nejhezčí pocit na světě, když vidíte toho miláčka, co jste nosila v bříšku. Hlavně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše v porodnici mají. Vezměte si takovou tu klasiku: vložky, přezůvky… Určitě
jste dostali v poradně seznam co s sebou. Já doporučuji víc ručníků s sebou.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 17.02.16 napsala :

Byla jsem v 39+1 tt. Přijela jsem se silnými bolestmi a únikem plodové vody. Malá se nehýbala, monitor pípal v červeném a personál na porodním sále velice nepříjemný, neochotný a radši si pil kafíčko a povídal si.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Radši jinou porodnici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Třebíč - tawy 29.10.15 napsala :

V první řadě bych chtěl poděkovat doktorům (nebudu jmenovat), kteří nám sdělili jasné a přesné informace, jak vše bude pokračovat a tak to i bylo. Zaslouží si víc, než dostanou.
Ale bohužel budu negativní k personálu porodnického centra (také nebudu jmenovat).

V průběhu porodu, který byl plánován jako přirozený, jsem byl celkem zděšen, že manželce měl být podán penicilin, i když už na příjmu bylo zapsáno, že je manželka alergická na tzv. penoš tak, jak nám to porodní sestra přišla sdělit.

Od té doby jsme se s manželkou ptali, jaké léky jí podávají a k čemu jsou. Sestra jen odvětila, že se asi spletla, zavřela dveře a šla nejspíš na jiný pokoj zkusit štěstí.
Pak nastoupila druhá směna (z bláta do louže) a zase boj s nervy.

Sestra, která se nás ujala, se chovala, jak kdyby právě vylezla z chléva (nebudu jmenovat). Špetka citu nebo náznaku by neškodila. Bylo mi nepřímo řečeno, že jako manžel můžu za všechno jenom já.

Naštěstí ke konci se nás konečně ujala paní doktorka a vše bylo zase tak, jak má být. No a výsledek 18 hodin porodu? Mimčo jednu hodinu už v zelené vodě s třikrát omotanou pupeční šňůrou, z toho dvakrát kolem krku a jednou kolem pupíku. Vše končilo císařem.

Respekt doktorům a promiňte, ale plivu na tzv. snad pomocný personál. I to je snad pocta (připadá mi, že nikdo neví, co má dělat).

Co se týká šestinedělí? Tak to mi připadá, jak kdyby vyšlo slunce po měsíci deště. Tak úžasný personál jsem nikde neviděl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Kosopemi 13.08.15 napsala :

V třebíčské porodnici jsem rodila na začátku srpna. Moje zkušenosti jsou pouze kladné.

Porodní sály jsou samostatné, pár má soukromí. Jsou vybavené vanou, sprchou, toaletou, rodička může využít polohovacího lůžka, porodní stolice i poskakování na míči. Porodní asistentka byla po celou dobu velmi příjemná. Klystýr není povinný.

Při šití hráze odvedl MUDr. Jahelka výbornou práci, nedělalo mi problém zajít si na toaletu nebo sedět (trošku bolesti vydrží každá). Mimčo mi hned ukázali, přiložili k prsu a nechali nás 2 hod. na porodním sále s manželem.

Na šestinedělí jsem se nesetkala s neochotou. Zaplatili jsme si nadstandard (pokoj jen pro sebe). Sestřičky z gynekologie i z novorozeneckého oddělení byly velmi ochotné a vstřícné. S kojením mi pomáhaly jak jen mohly, stačí se zeptat. Jeden den nám ukázaly koupání, další den už koupete sami. Obědy se dají vybrat ze dvou jídel. Pokud je všechno v pořádku, čtvrtý den pouštějí domů.

Personál: MUDr. Jahelka Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 14.07.15 napsala :

Rodila sem i ve staré a nové a obě super! Vše parádní, jen Žižlavského bych zadupala do země, a to hodně hluboko, se špatnými pásy mě poslal domů a 4 dny nato jsem jela do porodnice, že necítím pohyb. Doktor Málek mě hnal na CS, přičemž opět Žižlavský mi udělal Hamiltona a ještě mě nadal, že chci CS, že jako druhorodička budu rodit přirozeně.

Nakonec to skončilo CS0, malého oživovali a skončil na JIP a nevědělo se, co bude. Naštěstí vše dopadlo dobře, a to jen díky doktoru Málkovi. Zůstat tam v rukách primáře, tak malého už nemáme… Nechápu, co tam „pan“ Žižlavský ještě dělá. Tolik průserů, co jsem slyšela, a furt se drží v křesle.

Personál: 2. porod MUDr. Málek, MUDr. Lašová, MUDr. Žižlavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se primáři Žižlavskému.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze do kantýny. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - ZuzkaUh 24.02.15 napsala :

V porodnici jsem byla maximálně spokojená. Jsou tam výborní lékaři a trpělivé sestřičky. Krásné nové prostředí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Domácí vyškvařené sádlo a hlavně dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Limoška 22.01.15 napsala :

V Třebíčské porodnici jsem rodila plánovaným císařským řezem 15. 12. 2014, přijata jsem byla den předem, tedy 14. 12. 2014.

Jako každá prvorodička jsem měla velké obavy z toho, co mě čeká. Po přijetí na oddělení se mi věnovala velmi milá ženská sestřička, která mi vysvětlila, jak to u nich chodí, co mě čeká za vyšetření apod. Odpoledne mě navštívil pan doktor Bisták, který byl moc příjemný a vstřícný. Sdělil mi, jak porod bude probíhat a upozornil mě i na možná rizika. Jemu, paní doktorce Buršíkové a všem, kteří byli přítomni další den na sále, patří velké díky.

Porodu byl přítomný manžel, přihlížel vážení a měření naší malé princezny. Ihned na sále malou přiložili a mohla jsem si ji prohlédnout.

Po porodu mě převezli na pooperační pokoj. Sestřička, která se o mě po operaci pečovala, byla učiněný anděl. Malou mně sestřičky nosily cca po třech hodinách na kojení, při návštěvě manžela jsme si ji mohli vzít na dobu, na kterou jsme chtěli. Následující ráno jsem již mohla opatrně vstát, za asistence sestřičky jsem se osprchovala a byla jsem přeložena na normální pokoj i s miminkem.

Dětské sestřičky byly také milé, ale občas trošku ráznější a rychle se vším hotové. I přesto jim také paří poděkování, odvádějí svoji práci dobře.

Personál: MUDr. Bisták, MUDr. Buršíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid a nemít zbytečně obavy. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše dle seznamu zveřejněném na stránkách nemocnice, oblečení pro miminko (mají ho dostatek, ale nám bylo velké a malá se z něj vysvlékala).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Klementyna 02.01.15 napsala :

Kdybych mohla, dám hodnocení 200%, protože opravdu absolutní spokojenost se
vším, nemám jediné co vytknout.

Mám rychle porody, takže pro mě ráno jela sanitka, když jsem dostala kontrakce. Byli tam do pěti minut, vše na výbornou. Přivezli mě až na sál, tam jsem se jen převlékla a šlo se rodit. Za hodinku byla malá na světě, takže nějaké velké zkušenosti před porodem sem psát nemůžu, ale všichni byli během té hodinky naprosto super.
Na porod přišel MUDr. Šula, z čehož jsem měla velkou radost, jelikož jsem měla
jistě komplikace, které jsem předem řešila právě s panem doktorem Šulou, a
které bylo potřeba během porodu ohlídat. Takže tím, že přišel a byl tam, mě velmi
psychicky podpořil.

Po porodu jsem byli s manželem a miminkem ještě dvě hodinky na sále, což bylo
 super.

Potom jsme se s malou přemístily na šestinedělí, chtěla jsem pokoj nadstandard
a naštěstí byl volný (mají tu dva, takže je to o štěstí). Veškerý personál -
doktoři, sestřičky - jsou perfektní, milí a příjemní. Za nadstandard si člověk připlatí (600 Kč za noc), ale ten klid a pohoda je k nezaplacení!

Kdybych mohla, zůstanu tu třeba půl roku. :-D

Personál: MUDr. Šula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevím, nic zvláštního mě nenapadá…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem věci podle seznamu, ale přesto mi chybělo:

 • nůžtičky pro mimčo - potřebovalo ostříhat nehtíky
 • ústní odsávačka - mělo po porodu ještě hleny v nose, které bylo potřeba


odsát, ale dá se odsavacka i půjčit od dětské sestry

 • pár štětiček do nosu - na vytažení případného soplíku, který by byl na


krajíčku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - PetraLoc 24.11.14 napsala :

Do třebíčské porodnice jsem jela rodit i přesto, že již nějaký čas žiji v Praze. Jsem rodilá „Třebíčanda“ a pozitivní reakce na tuto porodnici o mnoho převažovaly nad ostatními. A musím říct, že jsem za ten malý diskomfort s dojížděním do poradny před porodem moc ráda.

Přístup doktorů i sestřiček na porodním v Třebíči byl úžasný. Bohužel si nepamatuji jména, vystřídalo se jich u mě vícero, strávila jsem tam totiž trochu více času. Občas jsem určitě byla pěkně na ránu, a přesto si všichni udrželi profesionalitu, dobrou náladu a podporovali mě. Nutno dodat, že nejdelší část jsem tam strávila s noční směnou!

Svůj odstaveček si rozhodně zaslouží také vybavení porodního sálu. Byla jsem opravdu překvapená. Bála jsem se klasických hekáren či společných sálů, ale nic takového zde nenajdete. Sály jsou veliké, vybavení nové, lůžko široké. Čekat vás tam budou gym bally, velká vana, sprcha, vak… Prostě vše, co vás napadne.

Oddělení novorozenecké už není až tak luxusní, nicméně je nové a čisté. I ve sdíleném pokoji s druhou maminkou je dost prostoru, abyste se o sebe nepřerazily nebo se neotravovaly. Ideální jsou také neomezené návštěvy, zejména tatínků, kteří mohou přijít opravdu kdykoli (či s vámi za příplatek zůstat přímo na pokoji přes noc). Pro pracující lidi s nepravidelnou pracovní dobou je to úžasný komfort. Na jídlo si stěžovat snad nikdo nemůže. Vždy, když v třebíčské nemocnici ležím, si jídlo ze svačin a večeří odnáším domů. Je toho opravdu hodně a dobrého. Veškerý nákup, který jsem dostala od rodiny, ležel ve skříňce a nevyužitý. ;)

Jediné, co mi s odstupem času trošičku zkazilo dojem z oddělení, je, že mi pro malého hned první den doporučily příkrm a krmení stříkačkou, namísto aby se mi déle věnovaly u techniky kojení a snažily se ho rozkojit. S tím teď doma máme velké problémy. Jinak si na přístup a ochotu opět nemůžu stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty, které máte od svého gynekologa nebo jiných doktorů týkající se vašeho stavu v těhotenství. Doklady, přezůvky, ručník, mobil, nabíječka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - monmou 01.10.14 napsala :

Rodila jsem 22.9.2014. Do porodnice jsem nastoupila 21.9.2014 po odtoku plodové vody. Vzhledem ke kontrakcím, které nepřicházely, jsem na porodním boxu prožila dva dny - tedy 4 směny. Jak pan doktor Málek, tak pan doktor Bisták byli velice milý a ochotní. Také porodní asistentky naprosto splňovaly mé představy.

Na porodním sále jsem chtěla být sama, a tak přítomnost pouze porodní asistentky mi po většinu času naprosto vyhovovala.

Po porodu mě v péči měl pan doktor Bisták a opět velká spokojenost. Nadchla mě především jeho lidskost, přístupnost a smysl pro humor. :-) Myslím, že jde poznat, když někdo svoji práci má rád.

Po převozu na pokoj se mi dostalo veškeré potřebné péče a se vším mi pomohl ochotný personál. Dítě jsem dostala do rukou zhruba o půl hodiny později a vzhledem k omdlévání mi pomáhali se všemi úkony sestry celou noc i další den.

Na oddělení jsem potom potkala různé charaktery sester od těch ženských po dětské až rehabilitační. Některé umí „řádkovat“ více, některé na to jdou jinak. V konečném výsledku byl pro mě celý šestidenní pobyt velice příjemnou záležitostí a opravdu příjemným zážitkem. Člověk se prostě asi nesmí bát ptát a případné strohé odpovědi nebo nejasnosti si nebrat osobně. :-)

Porod jsem mohla zvolit v Praze, Příbrami nebo Třebíči. Dneska jsem opravdu ráda, že jsem zvolila Porodnici Třebíč.

Personál: MUDr. Peter Bisták, MUD. Michal Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně dobrou náladu a pozitivní přístup k celému procesu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam přímo od porodnice + ručníky, toaletní papír, mýdlo na ruce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 22.09.14 napsala :

Rodila jsem letos v červenci.

Příjem byl parádní, sestra mi vše vysvětlila - kam mám jít, co a proč mi budou dělat. Po porodu nám malého nechali na sále, ale nikdo neřekl „Přikládejte si ho.“ Když po dvou hodinách přišli, tak malý už brečel a oni mi na to řekli „Je to vaše miminko, tak si s ním poraďte.“

Převoz na pokoj byl také v pohodě, ale na pokoj jsme se dostala o půl 1 v noci a sestra přišla, nic mi pořádně nevysvětlila a prý mi všechno řekne a vysvětlí ranní směna. Ráno došla směna a nikdo nic neříkal, jak kdybych už tam byla několikátý den.

S kojením jsem taky měla problém, malý pořád spal a na kojení jsem ho musela budit a než začal sát, tak zase usnul. :( A když jsem na sestry zvonila, tak ani nepřišly. :( Jedna sestra mi řekla, že mám spavé miminko a že mi jednou usne a už se nevzbudí, takže pro mě jako pro prvorodičku celkem šok. Jediné, co mi dávalo energii, abych začala kojit, byl můj manžel, který se mnou býval v porodnici co nejvíc mohl a pořád mě podporoval. Prcka mi pomáhal budit aby aspoň něco vysál, nakonec se nám to podařilo pořádně až doma a pak malý začal nabírat za 14 dní 1 kg a teď se má čile k světu a krásně přibírá a roste. :)

Jinak: příjem, porod a na porodním sále, jídlo (až na ty obědy), péče o jizvy, tolerance návštěv i pozdě do večera, manžel se mnou mohl malého i chodit koupat, super pojízdné postýlky, monitory dechu.

Rozhodně doporučuji (až na pár možná by se tomu třeba dalo říct i nedorozumění).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen o tom, jak kdo komu padne do oka a jak je kdo komu příjemný, lidé jsou různí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Námořnička 28.07.14 napsala :

Rodila jsem v lednu 2014. Celkově jsem byla velmi spokojena.

Prostředí je nové a velmi pěkné. Porodní boxy zajišťují dokonalé soukromí. Porodní asistentky byly moc příjemné, hodné, pozitivně naladěné a byly mi při porodu velkou oporou. Rodila jsem přirozeně koncem pánevním.

Ženské sestry rovněž milé a ochotné. Mé dítko pro termolabilitu a nízkou porodní váhu leželo na JIP, kde jsem byla s veškerou péči spokojena, sestřičky úžasné. Sem tam nějaká méně ochotná dětská sestřička na šestinedělí, hlavně co se týká kojení, ale jinak dobré. Jídla bylo strašně moc a nedalo se to sníst. ;-)

Personál: Primář Žižlavský, MUDr. Málek, MUDr. Buršíková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 07.05.14 napsala :

Rodila jsem v dubnu 2014.

Byla jsem zde hospitalizována kvůli infekci 14 dní, poté mi byla navržena sekce z toho důvodu, že malý byl KP a měl abnormálně naplněný močový měchýř. Na porod jsem se domlouvala s velice ochotnými a přístupnými pány doktory a zlatými sestřičkami.

Rodila jsem plánovanou sekcí - anestezie epidurální. K porodu mohl přítel, byl to neskutečný a úžasný zážitek, miminko mi bylo přiloženo k prsu. Po zákroku jsem byla na pooperačním pokoji, vůbec jsem nebyla unavená. :)

Druhý den jsem se šla osprchovat za pomoci sestřiček a mimi mi vozili každé tři hodiny na kojení. Třetí den jsem měla malého u sebe už napořád, jen škoda že některé dětské sestry byly neochotné a nepříjemné, to mi pobyt docela zkazilo. Jinak porodnici hodnotím pozitivně! :) Jídlo také docela šlo, studené snídaně, svačiny a večeře, každé ráno buď půl litru mléka v krabici nebo nějaký mléčný/kysaný nápoj, ovoce.

Personál: MUDr. Michal Málek, MUDr. Václav Žižlavský, MUDr. Peter Bisták, MUDr. Jana Buršíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji psát si všechny otázky a klidně se tisíckrát na všechno ptát! Klidně i ženských sester, kolikrát poradily lépe než dětské.

Co nepořizujte je župan - v porodnici je hrozné teplo.
Noční košile dostanete, kolik potřebujete, ale doporučju vlastní pro lepší pocit, stejně tak poporodnické vložky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, Labelo, sádlo na mimi, vlhčené ubrousky a pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - mika22 09.03.14 napsala :

V Třebíči se mi narodila 2, dcera v říjnu 2013. První porod jsem absolvovala v Brně a nebyla jsem spokojená. O Třebíči jsem četla jen pozitivní reference, a můžu je potvrdit.

První porod byl císařem, ale 2. jsem chtěla zkusit vaginálně. Personál se mi snažil vyhovět, do ničeho mě netlačili. Porod nakonec skončil císařem, ale dceru mi hned přiložili, přesouvali hadičky a sondy, jen abych měla pro ní na hrudníku místo. Když ji odnesli na vyšetření a měření, tak s ní byl manžel. Po přesunu na pokoj jsme mohli být spolu jak dlouho jsme chtěli.

Velmi pozitivně hodnotím to, že se zajímali o můj porodní plán. Měla jsem ho připravený a chtěla jsme ho probrat s PA, až se „zabydlím“ na porodním pokoji. Ale ta si ho hned všimla a řekla, že mi ho hned založí do dokumentace, aby o něm všichni věděli.

Na oddělení šestinedělí si nemůžu stěžovat, na pokoji jsem byla sama, což mi vyhovovalo, koupelna a WC na pokoji byly velkou výhodou.

S novorozeneckým oddělením jsem nebyla 100% spokojená, ale to bylo zapříčiněno tím, že jsem měla zkušenost z Brna a v Třebíči je trochu jiný systém. Péči, kterou jsem já i dcera potřebovaly, jsme dostaly.

Personál: MUDr. Michal Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Karni 04.03.14 napsala :

V třebíčské porodnici jsem rodila v roce 2011. Byl to první porod a samozřejmě i strach, jak to vše bude probíhat. Když začaly stahy, volala jsem si ambulanci, která přijela do 15 minut, už saniťák byl velice příjemný a ochotný. Jen jsem vystoupila z auta, už na mě čekala ještě před porodnicí sestřička, ta mi vzala tašku a doprovodila až na porodní.

Tam jsem se setkala na příjmu s panem doktorem, bohužel už nevím jméno. Vyšetření a vše probíhalo bez problémů. Nejhorší bylo zjištění, jak držet vložku bez kalhotek? :D Sestřička byla tak ochotná,že mi to názorně ukázala a světe div se, opravdu to šlo. :D Během čekání na porod jsem byla stále pod dohledem. Co chvilku za mnou přišla sestřička, jestli není něco potřeba, zda mi může nějak pomoci atd.

Na sál jsem se dostala o půl 3 ráno a už při příchodu mi bylo řečeno, že malá se narodí o půl osmé. :D A byla to pravda, rodit jsem začala v 7 ráno, že i paní doktorka musela z vizity utíkat za mnou, aby ten porod vůbec stihla. :D A malá se narodila půl 8 a jedna minuta, porod bez komplikací. Jen když jsem měla začít tlačit, tak jakoby mi přestaly stahy, personál okamžitě jednal a malá se narodila úplně v pořádku a přirozenou cestou.

Za mě super nemocnici vřele doporučuji a rodit tam půjdu zase. I šestinedělí bylo perfektní - jak sestřičky, tak i doktoři. A vím, že z porodu v Třebíči už strach mít opravdu nemusím. :D

Personál: MUDr. Petra Tlustošová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, vlastní pyžamo (za mě bylo potřeba), ručník jak pro sebe, tak pro mimi, sádlo, dudlík, Bepanten, vložky, plenky a kalhotky po porodu. Gumové boty - opravdu jsou nejlepší „croksíky“, přece jen budete je mít i na sále, z důvodu hygieny byly k nezaplacení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Marionne 19.12.13 napsala :

Třebíčskou porodnici máme nejblíž a slyšela jsem na ni samé dobré ohlasy. Když jsem tedy (v den, kdy se měla malá doopravdy narodit :-)) ráno najednou začala krvácet, na nic jsme nečekali a jeli právě tam.

Přijal mě pan primář. Protože jsem měla abrupci placenty, do čtvrt hodiny jsem byla na sále a za další deset minut byla malá venku. Všichni ke mně byli velice milí, vstřícní. Tímto ještě jednou děkuji panu primáři a jeho kolegům za záchranu života naší holčičky a vlastně i můj.

I na oddělení šestinedělí to bylo příjemné. Sestřičky, co se starají o maminky, jsou takřka andělé na zemi, moc příjemné a ochotné. Sestřičky, co se starají o miminka, jsou také moc fajn, i když tam už člověk občas narazil na nenaladěnost a lehkou neochotu, ale nic hrozného a nic, co by mě odrazovalo jet tam příště znovu. Jediná, s kým jsme měly na pokoji poněkud problém, byla rehabilitační sestra. Bylo na ní vidět, že si jde pouze splnit povinnost a že ji svými dotazy otravujeme.

Jinak porodnici jako takovou 100% doporučuji!

Personál: MUDr. Václav Žižlavský, MUDr. Michal Málek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, doklady, vlastní ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Mgr. Eva Šplíchalová 18.08.13 napsala :

Je to už rok, co se nám v třebíčské porodnici narodila malá Miriam. Objevila jsem tuto diskuzi a chtěla bych moc poděkovat za vynikající péči personálu a MUDr. Xenii Preiningerové. První tři děti jsem rodila ve Znojmě a poporodní komplikace mi velmi znepříjemnily život. Své čtvrté jsem se rozhodla rodit pod vedením MUDr. Preiningerové. Je to opravdová profesionálka. Poprvé jsem zažila porod bez komplikací a s osobním přístupem. Moc děkuji a paní doktorku všem doporučuji!

Mgr. Eva Šplíchalová

Personál: MUDr. Xenie Preiningerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Aries6 10.07.13 napsala :

U prvního porodu jsem byla maximálně spokojená. Po pobytu v této porodnici s druhým dítětem už to říct nemůžu.

Na porodním sále asistentky i doktorka super - ale proběhla jsem ho moc rychle, tak jsem potkala jen asi 3 lidi. :)

Ale na oddělení šestinedělí už to bylo horší. Malá měla psychický problém z rychlého porodu, celý den jen brečela a nikomu se to nezdálo divné. Sváděli to na prdíky, na to, že mi ještě neteče mléko apod. Že se malá ale ani nepřisaje, že se celá klepe a že za celý den spala jen 2× asi 10 minut, tak to se zdálo divné až sestře, co přišla na noční (bohužel nevím jméno). Zavolala mi paní primářku z dětského, která malé pomohla. Takže jsem zjistila, že některé sestry si tam opravdu jen odsedí směnu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici doporučuji, obecně jsem byla spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Marketa G. 18.03.13 napsala :

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla pro porod v Třebíči a musím říct, že jsem byla velmi spokojena. Dlouhé roky jsem žila v zahraničí, a tak mohu srovnávat. Třebíčskou porodnici bych přirovnala k soukromé klinice, za kterou v zahraničí platíte nemalou částku.

Rodila jsem ve dnech, kdy porodnice praskala ve švech, ale nikdo mi to nedal pocítit a sestřičky byly vždy velmi milé a ochotně pomoci.

Velké dík všem sestřičkám šestinedělí, dělají opravdu skvělou práci.

Nespokojena jsem byla pouze s chováním rehabilitační sestry, která mě zbytečně vystresovala a chovala se velmi arogantně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ofoťte si těhotenskou průkazku, po porodu zůstává v nemocnici. Určitě oceníte milovaného člověka, který Vám bude oporou při velkých bolestech na porodním sále.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Budete potřebovat vše, co najdete na stránkách porodnice. Já jsem si ještě přibalila župan, hroznový cukr, oblíbené CD, sprchový gel pro intimní hygienu. Já jsem uvítala levandulový olej, který mě uklidňuje a každý večer jsem si ho nakapala na polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Meganie 07.02.13 napsala :

Po 10 dnech přenášení jsem šla na vyvolávaný porod.

Porod byl rychlý a trval od 10 hodin ráno (kdy mi zavedli tabletku) do 16:08. Celou dobu jsme byli s manželem spolu na porodním boxu a každou chvíli mě chodila sestřička kontrolovat. Nabídli mi i epidural, který jsem prvně odmítla, ale nakonec jsem si o něj přece jen řekla. Přišli dva velice milí doktoři, kteří mi epidural píchli. Jeden z nich se za mnou dokonce přišel podívat na pokoj a ptal se mě, jestli mi epidural pomohl a jak jsem byla spokojená. Musím říct, že mi pomohl strašně a bolesti byly mnohem snesitelnější. Všichni byli moc milí a pozorní.

Na oddělení šestinedělí jsem byla pouze tři dny a pak nás pustili domů. Byla jsem na pokoji jen s jednou další maminkou. Byla jsem se vším spokojená, jen mi vadila sestřička, která za námi přišla jeden večer, aby nám ukázala, jak se mimčo koupe. Brala to jak na běžícím páse. Nahé jej namydlila a pak položila do umyvadla. Kdyby tohle udělal někdo mně, tak bych zmrzla. Hlavně to musí být pro ty děti hrozně stresující. Když jsem své mimčo pak koupala doma, tak se jí to moc líbilo, tam prořvala celé koupání.

Ale jinak nemám nic, co bych vytkla. Doufám, že jednou můj druhý porod tam bude taky tak fajn. :)

Personál: MUDr. Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, že miminko ze začátku hubne a málo přibírá a že i to kojení moc nejde. Vše se spraví a doma to už bude o moc lepší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle, sádlo, časopisy, porodnické vložky, bepanthen, vlhčené ubrousky, toaleťák, plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - zmuchlanina 11.12.12 napsala :

Rodila jsem zde 24.11.2012 a byl to můj první porod, nevěděla jsem, do čeho jdu. Musím přiznat, že strach jsem ani neměla. Porodnice v Třebíči je skvělá, personál byl úžasný, a to jak na porodním sále, tak i těch 5 dní, které jsem tam trávila.

Brečela jsem, nešlo mi kojení a sestřičky byly skvělé, utěšovali mne, dělaly mi čaj pro kojící matky. Musím uznat, že přístup personálu je skvělý. I prostředí je moc příjemné. Porodní sály jsou BOMBA! Soukromí je v době porodu důležité a tam ho opravdu máte. Jako + beru televizi na pokoji (i když se spíše díváte na své miminko než na ni). Jestli půjdu opět rodit, tak si opět vyberu tuto porodnici!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně poporodních vložek, vodu na pití, čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Olga Šuteriková 22.11.12 napsala :

Rodila jsem 12.11.2012 plánovaným císařem, protože jsem měla předešlé dva taky. První dva porody jsem rodila císařem v Ivančicích, kde se chovali jako hulváti. Třetí porod jsem chtěla v Třebíči a jsem štastná, že jsem sem šla.

Obrovské díky patří panu primáři Žižlavskému, který mě operoval. Dále panu doktorovi Bistakovi, který se o mě staral před porodem, a vůbec všem sestřičkám. Chovaly se tak krásně a mile. Takovou péči jsem nezažila a nechápu, jak někdo může napsat, že jsou tam sestřičky nepříjemné. Záleží na zkušenosti, jak se ta maminka taky k sestřičkám chová.

Všem maminkám jen a jen doporučuji a panu primáři ještě jednou velké díky.

Personál: prim.Žižlavský, dr.Bistak Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 10.11.12 napsala :

Porod byl dlouhý - 12 hodin kontrakcí po oxitocinu. Vše by bylo super, ale nějak jsem nepochopila tolik kapaček tohohle sajrajtu, který mi stejně nepomohl. Jen zesílil kontrakce a dál jsem se neotvírala.

Jinak personál super, vše pěkné. Doporučuji nastudovat si techniku kojení a vše kolem, sestřičky kvůli plné kapacitě neměly moc času a kdybych se vytrvale neptala a neotravovala, tak jsem málem nekojila.

 • příliš nepočítejte s epiduralem, vládne tu težká neochota ho píchat
Personál: mudr. Šula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou hroznový cukr.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny pro miminko, byl jich nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 05.11.12 napsala :

Poprvé jsem tam rodila před sedmi lety, tehdy jsem měla vyvolávaný porod.

Byl to pro mě horor, sestřička byla protivná a neurvalá. Dokonce na mě vyjela, že ona rodila 3× a nenadělala tak jako já. Nedovolila mi ani se procházet nebo si ulevit jakkoliv jinak. Pana doktora jsem se dočkala asi po 4 hodinách. Porodnici jsme opouštěli po 11ti dnech. Celkově to pro mě bylo dost traumatizující a strachu z porodu jsem se zbavila až po 3 letech.

O druhém dítěti jsem začala uvažovat až po 5ti letech.

Z nějakého mě neznámého důvodu jsem tam chtěla rodit znovu, ale už jsem věděla co mě čeká a byla jsem rozhodnutá, že se na mě nikdo nebude utrhovat. Rodila jsem tam znovu skoro před půl rokem tedy už v „nové“ a musím říct, že takhle bych si přála rodit i poprvé. Byl to pro mne i přítele jeden z nejkrásnějších zážitků. Porodnici jsme opouštěli již po 3 dnech.

Teď už ji mohu vřele doporučit, personál je skvělý, starají se, jsou příjemní a všímaví. A to samé platí pro poporodní, sestřičky vám rády se vším pomohou a poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bačkory, sádlo, plenky a nějaké čtivo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 24.08.12 napsala :

Naprostá spokojenost s veškerým personálem. Ač mi porod po odtoku plodové nepostupoval všichni byli milí a přívětiví. Na předporodním se mi vystřídaly tři směny a byla jsem naprosto spokojená.

Pan doktor Málek při porodu byl neuvěřitelně lidský a trpělivý. Šití bylo bylo rychlé a téměř bezbolestné.

Také i sestřičky na oddělení šestinedělí byly vždy po ruce a se vším ochotně poradily a vysvětlily, byly vždy vstřícné po celý den i v noci.

Personál: Mudr. Michal Málek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Ivka 1981 31.05.12 napsala :

Rodilo se mi krásně, často mě chodili kontrolovat, porod byl rychlý, sestřičky moc příjemné, užily si se mnou, celý den jsem omdlévala, ale zvládly jsme to.

Vše vysvětlily a když člověk něco nevěděl, stačilo se zeptat. Nejlepší se ptát, ptát, ptát a ochotně odpoví.

Personál: Mudr. Ryšánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, vzít si s sebou někoho, kdo dokáže podpořit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, sprchový gel, ručník, sádlo na miminko - nejlepší věc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - R82 21.04.12 napsala :

Rodila jsem cisarem konec brezna 2012 a jako novy pavilon krasne,vsechno nove.Personal hodny i dr.se snazili:-)
Jedine co mi teda neprirostlo k srdci bylo to jidlo,snidane a svaciny to slo,ale obedy teple nic moc a vecere taky bida.
Jinak vseho dostatek pro mimi a i pro maminku.
Takze celkove fakt dobry.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sadlo,pantofle,toaletni papir,vlozky a kalhotky atd..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Aries6 24.01.12 napsala :

Maximální spokojenost. Rodila už v „nové“. Porod dlouho nepostupoval a tak mi pan doktor Málek pomohl … nevím, jak, ale při vyšetřování mě otevřel a konečně se začalo něco dít. Paní doktorka Buršíková u porodu byla taky perfektní. A sestřičky včetně studentek taky výborný.
I na šestinedělí super přístup. Všude se najdou nepříjemný lidí, ale tam jich je tak málo, že to dobro mnohonásobně přesahuje :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - gimeček 08.12.11 napsala :

Byla sem přijata 30.11 2011 na vyvolání porodu po prohlídce pan primář Žižlavský rozhodl na císaře takže ráno 1.12 2011 v 7.00 to začalo..bála sem se co se bude dít,doktorky ,sestry ,anesteziolog byli fakt perfektní prostě celí personál i na šestinedělí na jipce prostě všude kde sem prošla prostě paráda sem moc spokojená i manžel byl velmi mile překvapen s přístupem veškerého personálu.....můžu jedině doporučit
Tím to chci všem poslat velkou pochválu a dík…
Markéta Kedroňová

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - prudusinka 23.11.11 napsala :

V Třebíči jsem rodila 30.10.2011. Bolesti začali po čtvrté hodině ráno, na příjem jsme přijeli kolem půl sedmé - otevřená na 10, takže okamžitě na sál bez přípravy. Porodní sál byl dobře vybavený, porodní asistenka chodila často kontrolovat a dokázala podpořit. Malá nechtěla sestoupit, doktoři se rozhodovali mezi sekcí a zvonem, mudr. Málek rozhodl pro zvon (bylo to rychlejší), malá se narodila v 9:08 - 53cm a 4000g takže žádný drobeček. Se šitím si poradili dobře (nic jsem necítila). Kvůli větší ztrátě krve jsem nemohla pár hodin vstávat z postele - sestřička mi se vším ochotně pomáhala. Na šestinedělí se nás snažili dávat na pokoje po jedné aby se miminka nerušila.

Celkově porodnice i šetstinedělí jsou dobře vybavené, personál je skvělý. Doktoru Málkovi patří můj velký dík, i přesto že je velmi mladý je to skvělý profesionál, pořád se usmívá, dokáže uklidnit a hlavně pomoct, díky němu jsem po týdnu nevěděla o stezích a za celou dobu jsem nepotřebovala nic od bolesti.

Personál: MUDr. Málek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové kalhotky (síťované z lékarny), domácí sádlo, župan, papírové kuchyňské utěrky (použijete po sprše na usušení šití), dětský plovací kruh (kdo nebude moct po porodu sedět - uleví to), balzám na rty, ponožky pro miminko, porodnické vložky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - maupocka 31.10.11 napsala :

V Třebíči jsem rodila 4.10.2011. Porod byl vyvolávaný. Po rychlém příjmu mi byl přidělen vlastní porodní sál s koupelnou, záchodem, vanou, míčem, rádiem. Prostě luxus, neslyšela jsem maminky rodící na sálech okolo, nic mě nerušilo a mohla jsem se soustředit pouze na sebe. Porodní asistentka se mi maximálně věnovala a snažila se mi všemožně ulevit. Porod proběhl bez problémů, šití díky skvělé paní doktorce vůbec nebolelo.
K pobytu na šestinedělí můžu říci jen tolik, že na ženské sestřičky budou ještě dlouho vzpomínat jen v tom nejlepším, jejich péče byla úžasná. K dětským sestřičkám mám díky mým problémům s kojením, které se následně vůbec nekonalo pár výhrad, ale nerada bych všechnu vinu házela na ně, pravda je, že se mi v tomhle ohledu mohly více věnovat, techniku kojení mi ukázaly všeho všudy jednou, a skutečnost, že se mi mléko prostě netvoří přecházely, až jsem si nakonec musela říct o příkrm, protože můj chlapeček neustále křičel hlady. Miminko se koupe pouze jednou, sestra vás naviguje, ale koupete sama. Na pokoji je televize, přebalovací pult, digitální váha a vlastní koupelna se záchodem. Postele jsou na můj vkus strašně vysoké, několikrát denně po nástřihu hráze lézt nahoru a dolů je dodnes moje noční můra. Jinak nová budova má svoje mouchy, a to zejména co se týče tekoucí vody, na porodním sále jsem se málem opařila, v koupelně na pokoji jsem si kolikrát připadala, že tam snad mají bojler a došla teplá voda, normálně se osprchovat se mi podařilo snad jednou, ale to rozhodně není vina nemocnice. Jídla dostatek, jen, když přesně po jedenácté nedojdete na oběd, tak si pro vás přijdou, ať děláte, co děláte, obědy se dováží a použité nádobí se musí zase rychle odvést, snídaně, svačina i večeře je na pokoj.

Personál: MUDr. Tlustošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní náladu a žádný strach.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní mýdlo na ruce a toaletní papír, sádlo pro miminko, bepanthen + ostatní doporučené potřeby pro sebe a miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - rejžička 27.10.11 napsala :

Příjem proběhl rychle, sestřička provedla nutné papírování, převlékla jsem se do jejich košile a byla zavedena do porodní místnosti. Tu jsem měla jenom pro sebe, takže paráda. Bylo tam rádio, sprcha a záchod, vana, gymnastický míč, na pití jsem dostala čaj. Líbilo se mi, že všude byla tlačítka na přivolání personálu, navíc porodní asistentka u mě byla skoro pořád, maminka se tedy nemusí bát, že se v případě potřeby nedovolá.
Na porod si nemohu stěžovat - tedy co se týče personálu, porodní asistentka i paní doktorka byly moc hodné, milé, snažily se mi to ulehčit i vyjít mi vstříc, jak to jenom šlo.

Sestřičky na oddělení šestinedělí byly moc hodné a ochotné, mírně nevlídná byla snad jen jedna, takže paráda. Mohly jsme kdykoliv zajít na sesternu a na cokoliv se zeptat, rády a mile poradily. V noci nám dokonce vařily do konvice nový čaj, sama jsem se divila, že nás neodbyly, že až ráno. Lékaři byly také supr, příjemní, člověk měl dojem, že i odborníci na svém místě.
Vadilo mi snad jen to, že nám nic neukázaly, nevysvětlily samy od sebe. Myslela jsem, že v porodnici maminky všechno naučí, co se týče péče o miminko apod. A ono nic, i o koupání jsem musela poprosit, abych vůbec viděla, jak se to dělá. Ale na druhou stranu chápu, že dneska se asi předpokládá, že kdo neví, zaplatí si nějaký předporodní kurz.

Pokoje byly hezké, čisté. Na pokoji byla televize, digitální váha na miminko, krásná koupelna.
Každý den ráno jsme dostaly čisté ručníky, sestřička nám přestlala postel a i o čistou noční košili či věci na miminko jsme mohly kdykoliv požádat.
Plenky i oblečení na miminko jsme dostaly erární, sestřičky se tvářily, že by ani neocenily, kdybychom měly svoje, takže to doporučuji ani nebrat. Jenom na cestu domů.

Jídlo bylo dobré a hlavně ho bylo opravdu dobře. Doporučuji nebrat si s sebou žádné svoje, hlavně ne mléčné výrobky, těch tam dostanete až dost.

Tatínek může jít za 500 Kč bez problémů k porodu, být s maminkou celý pobyt na pokoji (tuším 500 za den?) a nemocnice také nabízí půjčit si domů chůvičku na postýlku (900 Kč na půl roku).
Co se týče návštěv, sesřičky s tím absolutně nedělají problém, dokonce ani netrvají na dodržování návštěvních hodin. Manžel tam byl se mnou skoro celé dny, jen jsme museli být v návštěvní místnosti, abychom nerušili spolubydlící.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se toho, opravdu není proč. A nenervovat se tím, co si s sebou vzít nebo nevzít - v případě potřeby vám chybějící někdo doveze, to přece není problém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, porodnické vložky, 2× toaletní papír, teplé ponožky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, běžné hygienické potřeby, mast na bradavky Bepanthen. Pro miminko jednorázové plenky, vlhčené ubrousky, sádlo. A samozřejmě fotoaparát! :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - giraffe11 18.10.11 napsala :

Příjem v pohodě, milé sestřičky, skvělá PA. Ve všem vyšly vstříc a když bylo potřeba, nechali i dostatek soukromí s manželem. Rodila jsem v listopadu 2009, takže ještě ve staré budově. V březnu 2012 mě čeká porod v nové porodnici.
Vše co jsem chtěla mi vysvětlily.
Na šestinedělí se pěkně starali jak o mně, tak o malého. Jídlo ušlo. Nikdo se nechoval povýšeně. Profesionální přístup hlavně od pana primáře. Jednal se mnou jako se člověkem, ne jako s dalším kusem v pořadí.

Personál: prim. Žižlavský, MUDr. Tlustošová ...

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát - není čeho

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky (dostala jsem jen na první 2 dny)
možná noční košili
toaleťák byl k dispozici jen občas

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Anonymní 13.10.11 napsala :

Moje zkušenost - super. Pan primař je úžasný i všechny asistentky a sestřičky na oddělené šestinedělí byly velmi milé a napomocné. Pokoje v nové budově jsou pěkné. Tuto porodnici můžu jenom doporučit. Rodila jsem 15.9. 2011

Personál: MUDr. Žižlavský Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Libza 05.10.11 napsala :

V porodnici v Třebíči jsem rodila 29.9.2011 - doma s dcerkou jsem tři dny a už teď na ‚pobyt‘ ráda zavzpomínám. Od příjmu na porodní box, přes přípravu na porod a pak porod samotný až na pobyt na šestinedělí = profesionalita každým coulem. Lidský a zároveň profesionální přístup personálu, nikde žádná naštvaná či znuděná sestra, všichni ochotně pomohli a poradili, připadala jsem si tam jako na dovolené :-)

Měli jsme nadstandard = zaplatíte za noc 600,– ( případně + 400,– za manžela, když tam bude chtít přespat ). Na pokoji je varná konvice, mikrovlnka, lednička, televize, super koupelna. Za chlapa u porodu chtějí 500,– a platí se před porodem.

Každé ráno přišla sestra, optala se, co mi chybí - vložky, ručníky, košile, ložní prádlo, přebalovací podložky… všeho byl dostatek. Na nadstandardu dostanete i toaletní papír a papírové utěrky.

Jídla bylo až až - dovezla jsem i něco domů.

Oblečení pro mimi s sebou vůbec nevozte, toho tam mají dostatek ( i zavinovačku ). Jen pak na cestu domů.

Podtrženo - sečteno: 1 000% ANO PRO TŘEBÍČSKOU PORODNICI!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Netahat s sebou kosmetiku pro mimi, vykoupete ho za pobyt jen jednou, a to kosmetiku donese sestra. Jen to sádlo si vzít, tím pak doporučují mimi namazat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sklenku sádla, papírové pleny pro mimi, vlhčený toaletní papír, teplé ponožky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - kattany 08.07.11 napsala :

Dobrý den,
vřele dopororučuji porodnici v Třebíči. Pan primář je nejlepší lékař, kterého jsem kdy zažila. Díky němu jsem měla porod velmi rychlý a máme zdravého syna. Také velmi děkuji porodní asistence, která byla jako anděl, který se o mě stále staral. Na 6tinedělí jsou další andělové, kteří mi pomohli v prvních dnech s miminkem. Porodnici a její profesionální personál jen doporučuji a těším se na další porod v Třebíči.
Mgr. Kateřina Procházková

Personál: pan primář Žižlavský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít u sebe partnera

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - grepik 14.04.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila v roce 2007 a v roce 2011. V obou případech jsem rodila sekcí. V prvním případě jsem měla malou komplikaci a pobyt se mi protáhl na měsíc, za tu dobu jsem poznala personál a byla velice spokojená. Nyní jsme čekaly dvojčátka, pan primář si to vzal osobně na starost, byla jsem tam známá z onoho roku, ale pro změnu jsem skončila na ARU, nemohla jsem se probrat tak raději na pozorování. Personál ARA …takových skvělých lidiček kdyby bylo více, mé holčičky skončili na Novorozenecké JIP kde se o ně starali nejen báječní doktoři, ale aj sestřičky, chodila jsem tam každé tři hodiny a viděla přístup k miminkům a miminka jsou v těch nejelepších rukách. Šestinedělí nemůžu si stěžovat. Všem mohu jen doporučit.

Personál: primář Žižlavský, Mudr. Bártl Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - peťule01 18.02.11 napsala :

V Třebíči jsem rodila 2×,v roce 2007 a 2009, pokaždé to bylo bez problémů. Sestry jsou tam příjemné,pan primář nezapomenutelný-v dobrém slova smyslu:-))
Při druhém porodu byla úžasná porodní asistentka E. Ďulíková,na svůj mladý věk člověk na svém místě. Poradila,uklidnila,ukázala,co a jak,protože jsem ani v jednom případě nenavštěvovala žádný předporodní kurs.
Na Šestinedělí taky vše o.k.,jen si vzpomínám,že jedna starší sestra -nevím,zda z dětského či ženského odd.-byla vždy před ranní vizitou posedlá naprostým pořádkem,pantofle srovnané pod postelí, žádné věci na židli,nočním stolku…ale to je taková drobnost,na druhou stranu to asi není na škodu:-)
Jídlo se dalo jíst,bylo ho plno,svačiny jsem posílala domů,ani jsem to nestačila sníst..

Personál: prim.Žižlavský, por.as.Ďulíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě zásobu vložek,tužku,sádlo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Adelix 28.09.10 napsala :

Rodila jsem poprvé a byla jsem maximálně spokojená. Všechen personál na porodním sále byl maximálně profesionální, měli velmi milý přístup,psychicky na mne velmi dobře zapůsobily a hodně mne podpořily.
Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojena…sestry vyšly se vším maximálně vstříc, návštěvy byly absolutně neomezené. Sestřičky dětské byly taky perfektní…ukázaly co a jak, poradily se vším co bylo potřeba.
Určitě doporučuji!!!

Personál: MUDr.Tlustošová,por.asistentka s.Ďulíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít vlastní noční košily sebou..těch bylo absolutně nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - janicka0304 15.09.10 napsala :

Nejlepší porodnice která může být.Přijetí super a další jednání bylo také dobré.Byla jsem spokojená jak s personálem tak s celým ubytováním a jednáním celé nemocnice.Velmi příjemný personál na kažkém oddělení.Tuto nemocnici můžu jen chválit a všem maminkám doporučit…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - hed 26 24.08.10 napsala :

Rodila sem zde 30.1.2010 a sem strasne moc spokojena pani doktorka Prehradna byla skvela,i ona me ohodnotila ze mam za porod 1 s hvezdickou.i na oddeleni sestinedeli sem byla spokojena,proste tuto porodnici DOPORUCUJI maminkam

Personál: MUDR.PREHRADNA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzit si kosile nedostatek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - zavjej 09.08.10 napsala :

Jedinou výtku bych měla k jídlu, to bylo hrozné, ale jinak velice spokojená, lékaři, sestřičky, prostě ok. Jedině doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát. Na všechno se ptát. Nebát se o cokoli požádat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, hodně, ty jejich jsou nic moc, Noční košile, mají nedostatek, prý, mě přítel dokupoval Lactacyd. Holítka, antiperspirant, plenky, ubrousky, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - tebilly 28.07.10 napsala :

Milé maminky,
rodila jsem v Trebici 21.4. Prosla jsem si tam vsemi oddelenimi. Musim rict, ze ani na jednom jsem nemela problem. Na gynekologii uzasny pristup, sestricky mile.
Na porodnich salech uzasne porodni asistentky, rodila me dr. Marakova, nemuzu si ji vynachvalit. Na sestinedeli jsem se dlouho nezdrzela, sestricky velice ochotne, mile, napomocne. Na novorozenecke jip skvely pristup, snasi se mamince pomoct preklenout tu nervozitu, kdyz se mimco narodi driv nebo ma nejake problemy.
Jidlo dobre, sice bez chuti, ale za ty dva mesice, co jsem tam stravila, jsem nijak nepohubla :D

Takze za me ANO, priste tam rodim taky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Emilka1 29.06.10 napsala :

Milé maminky,
rodila jsem již 2× a pokaždé v Třebíči.
Myslím, že bych ani jinde nechtěla, jelikož jsem tam byla spokojená. Věřím, že keždé zařízení má své klady i zápory. Začnu kladnou stránkou.

 • Byl tam velice příjemný personál a to jak na porodnickém oddělení tak i na šestinedělí. Vždy se snažili nám co nejvíce pomoci, vše vysvětlit a být nám oporou. O nás i o děti bylo vysoce pečováno.
 • Jako velký plus jsem považovala pohlídání miminka v nočních hodinách sestrou, aby se maminka mohla vyspat (pokud dítě řádilo většinu času v noci).
 • Ubytování s maminkami se stejným počtem porodů
 • Každodení vyzita jak na maminky tak na miminka
 • Několikrát denně nás kontrolovaly sestry a pokud jsme něco potřebovaly, zařídily to
 • Volné návštěvní hodiny po domluvení s maminkami na pokoji


Zápory

 • Staré zařízení pokojů
 • Obědy bez chuti
Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - yanayana 21.06.10 napsala :

Před pár dny jsem se vrátila z Třebíčské porodnice a byla jsem tam moc spokojená. Na porodním sále jsem sice strávila 43 hodin, ale „výsledek“ stál za to. Porodní asistentky, primáře, doktory, sestry-ať už dětské nebo ženské chválím za přístup a péči jak o mě tak o miminko. Příště budu rodit zase tady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat sester a dalších…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Věrka85 05.05.10 napsala :

v Třebíči jsem rodila dvakrát a jinam bych ani nechtěla i přes to že mám blíže Jihlavu !!! Všichni jsou tam užasný!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - lunetka1 15.01.10 napsala :

Rodila jsem poprvé v Třebíči v roce 2008, a byla jsem velice spokojená. Velice milé sestry i doktorka která mě rodila.Můžu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Třebíč - Valli 12.01.10 napsala :

rodila jsem zde 3×, pokaždé to probíhalo jinak,ale vždy mile.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Na porodním boxu (ještě ve staré budově porodnice)


1 komentář

To je náš Ondrášek

První okamžiky narozené Natálky.

Přidejte Vaše fotky k porodnici Třebíč.>

Děti z porodnice Třebíč

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Třebíč
MagdalenkaAadam Magdalena nebo Adam neznámé 11.08.2019
Gábika.p Jaroměřice nad Rokytnou. Eva a Petr neznámé 16.08.2028
Děti narozené v porodnici Třebíč
weera Daniel
50 cm, 3600g 24.12.2018
marse88 Třebíč Tereza
50 cm, 3250g 05.12.2018
Kzanet Andrea neznámé 01.12.2018
Daděnka18 Jakubov u Moravských Budějovic Rebecca
50 cm, 3150g 27.11.2018
kyka2 Třebíč Dominik
50 cm, 3050g 03.10.2018
Verusla Karolína 43 cm, 1800g 09.09.2018
Mia2610 Jakub
50 cm, 3300g 05.09.2018
Leonka1982 Ivanek
50 cm, 3700g 28.08.2018
nikcakurilova Třebíč Jakub
50 cm, 3000g 03.07.2018
Martina.N11 Nikolka 48 cm, 3000g 25.05.2018
tehulka2430 Znojmo Matyášek 49 cm, 3300g 24.05.2018
Luciusek24 Natalie
48 cm, 2800g 22.05.2018
Luciasek304 Třebíč Emma
52 cm, 3940g 11.05.2018
Kristýna karasova Kateřina
36 cm, 2800g 23.04.2018
Nelunda Vaneska
53 cm, 3800g 18.04.2018
Wista82 Ester
54 cm, 4600g 04.03.2018
Radka.stepankova Josef
48 cm, 2900g 12.02.2018
zuzlanda Jaroslav neznámé 08.02.2018
Reniseek17 Měřín Valerie
52 cm, 3650g 17.01.2018
Monča96 Třebíč Matyáš
51 cm, 3700g 13.01.2018

Rodily v porodnici Třebíč

Chystají se rodit v porodnici Třebíč

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Třebíč?