Vyhledávání v diskuzi
- Otevřená skupina
Pro všechny maminky, co přemýšlí nad tím, co jedí jejich rodinky...
Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)
Bylo nalezeno:
Vyhledané příspěvky
Dobrý den, ufonky - kéž se stále rozrůstáte ![]()
Prosím vás, JAK zaděláváte a udržujete kvásek? Mně ta potvora vždycky po čtyřech dnech chcípne ![]()
Jabka taky „uskladňuju“ tak, že nastrouhám nahrubo, nacpu do sklínek a zavařím. Bez ničeho. Dají se použít na koláče, přesnídávky…
Jo a loni jsem zavařovala v myčce - nejteplejší program. ![]()
@Adriana rozvařila jsem, rozmixovala ponorákem, nacpala do sklenic a pro jistotu sterilizovala v troubě. Všechno chytlo a vydržely přes rok (už jsou snědené, ale vydržely by asi i dýl). Přidávala jsem k tomu i jiné ovoce pro ochucení. Část jsem dělala i se slupkami a taky to jde. CHuť není tak hladká a jemná, ale taky jsou moc dobré. Nepřidávala jsem téměř žádnou vodu, přesnídávky jsou krásně husté.
@slavuska1 píše:
já osobně jsem je jenom oloupala, nastrouhala najemno, a dala na plotnu podusit, žádnou vodu ani cukr jsme nepřidávala
Tak to dělala moje babka. Nacpala to do sklenic a zavařila a v zimě z toho dělala náplně do koláčů.
@slavuska1
Už jsem něco zavařovala a nebyl problém. Ale u miminka mám docela strach, ale zas ty jablíčka jsou super. Bohužel v lednici místo nemám, mám doma neskutečný žrouty a potřebuju aby to nějakou dobu vydrželo… Asi to zkusím, když tak to sním já nebo ostatní ![]()
@Adriana jj, do sklenic a zavařit, část jsem i zamrazila. No já nevím, mělo by to vydržet, ale já jsem posera, tak jsem to měla všechno v ledničce, a zdělala jsem to do 2 měsíců..ale teoreticky by to mělo vydržet i ve špajzce celou zimu ![]()
@Adriana píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit. Dostala jsem od rodičů spoustu jablíček. Jsou eko-bionestříkaný, krásný(občas červík a strup
).Mám tříměsíční miminko
a bohužel nemáme sklep kde jablíčka uskladit na příkrmy. Tak bych je chtěla zavařit, ale nechci tam dávat žádný cukr a nic tomu podobnýho. Nemáte některá osvědčený recept? Děkuju moc
já osobně jsem je jenom oloupala, nastrouhala najemno, a dala na plotnu podusit, žádnou vodu ani cukr jsme nepřidávala ![]()
Ahoj holky, potřebuju poradit. Dostala jsem od rodičů spoustu jablíček. Jsou eko-bio
nestříkaný, krásný(občas červík a strup
).Mám tříměsíční miminko
a bohužel nemáme sklep kde jablíčka uskladit na příkrmy. Tak bych je chtěla zavařit, ale nechci tam dávat žádný cukr a nic tomu podobnýho. Nemáte některá osvědčený recept? Děkuju moc ![]()
Teď mám v lednici z červeného zelí
co by jsi tak chtěla vědět??
Holky, děláte některá pickles? prosím o zkušenosti. Díky
@vvero
Ahoj holky, oživuji tuto diskuzi, už je pryč nejaký ten pátek, tak se ptám, zda jste zde zmíněné výrobky doma zkoušely? Láká mě hlavně mýdlo. Našla jsem na netu několik receptů, ale výroba přírodních mýdel z tuků a hydroxidu sodného mě na začátek trošku děsí
Tak koukám na zdejší recept na glycerinové mýdlo. Jen nevím z čeho to vyrobit. Tuhé komponenty na výrobu mi nepřijdou nejlevnější viz. třeba http://www.svicky.net/…h-mydel-.php Když jsem hledala na netu našla jsem i toto http://www.trigonmedia.cz/…1-2-Glycerin Ale nevím, jak si s tím tekutým glyrecinem poradit, jak to pak ztuhne? Nevíte někdo, nemáte odzkoušeno? Klidne pište jak dopadly i vaše další nemýdlové pokusy ![]()
@jowana píše:
@omites děkujujen nemám pšeničný kvásek, ale žitný..nezkoušela si je i z něj? No, možná bych mohla zkusit převychovat.
já převyhovala. Dva kvásky opravdu nepovedu. ![]()
Lžičku žitného kvásku + 60g pšeničné celozrnné mouky + 60g vody. Až to vzešlo, tak znova 60g mouky a 60g vody. Jak se rozkvasil ( to už určitě poznáš), přidala jsem další přísady do těsta a postupovala podle receptu.
Mám v plánu to takhle vést pokaždé a ponechat si jenom žitný kvásek.
@omites děkuju
jen nemám pšeničný kvásek, ale žitný..nezkoušela si je i z něj? No, možná bych mohla zkusit převychovat.
Návštěvy uživatelů
- Naťula95 , 24.9.25 05:46
- MrsNorris , 5.8.22 15:03
- Sheryll , 20.11.21 20:47
- oggyvm , 8.6.21 15:36
- Petr_B84 , 8.1.21 15:40
- Aspera , 11.12.20 22:44
- ELIbeta , 9.2.20 13:04
- viajeen , 6.1.19 23:23
- hermínahadickova , 28.2.18 07:57
- LaraA , 10.12.17 01:02
- lailaCZ , 2.10.17 09:33
- Strmulka , 30.6.17 20:42
- EscapistV , 20.6.17 23:05
- Heduna , 17.6.17 14:56
- Klopotkova , 13.5.17 21:51
Moderátor skupiny
Členové skupiny
Nové diskuze
PMDD - co vám pomohlo?
- 24.6.26 01:46
- Noku
- 2
Změny rodidel po 3. porodu
- 23.6.26 23:58
- Anonymní
- 1
Jak se zbavit komárů, když máme miminko?
- 23.6.26 23:22
- Sára2020
- 6
Zkušenosti s podlahová myčkou Tineco
- 23.6.26 22:37
- Striky
- 1
Colonnade pojišťovna
- 23.6.26 22:04
- stinga
- 4
Předčasně uzavřená velká fontanela a...
- 23.6.26 20:45
- Karolína2020
- 1
Svědivá vyrážka , prosím radu
- 23.6.26 22:34
- Aries6
- 6
Asi jsem vše pokazila víc..
- 23.6.26 22:59
- Klávesa289
- 30
Sportování v těhotenství (kolo, lyže)
- 23.6.26 22:11
- Hobitka
- 12
Těhotenské nevolnosti (7 tt) a práce
- 23.6.26 23:22
- Hanča1234
- 6
Nové příspěvky
PMDD - co vám pomohlo?
- 24.6.26 01:46
- Noku
- 2
Dítě se nesmí stýkat s ročním bratrancem...
- 24.6.26 01:38
- Noku
- 67
Milenky sem nová diskuze
- 24.6.26 01:22
- M_Vladim
- 113872
Dělení nákladů na dovolenou s dětmi
- 24.6.26 01:03
- JoHoP
- 315
Znáte dobrý vtip? Sem s ním!
- 24.6.26 00:18
- KalamityJohn
- 43423
Bulovka – ortopedie
- 24.6.26 00:05
- Jana Martinková
- 8
Nedostatek sexu, partnerka se mu vyhýbá
- 24.6.26 00:02
- Černá Madonna
- 59
Nemáme rádi léto
- 24.6.26 00:02
- Risanka
- 9677
Změny rodidel po 3. porodu
- 23.6.26 23:58
- Anonymní
- 1
Slovní fotbálek
- 23.6.26 23:50
- 884135
- 378284