Advent bez stresu. Co vám letos nesmí chybět?

Nákupy a slevy
*

První adventní neděle je blíž, než si myslíte. Sedmadvacátého listopadu startuje období plné vánoční atmosféry, ale také sváteční shon. Vybavte se na advent v předstihu. Letos tak trochu netradičně.

Věnec bez jehličí


Taky máte svátečního stolu posypaného jehličím plné zuby? Při výrobě adventního věnce se obejdete i bez chvojí. Stačí věnec polepit ořechovými skořápkami, drobnými dekoracemi nebo třeba šiškami. Nikdo ostatně netvrdí, že musí být věnec nutně kulatý. Adventní svíčky se budou vyjímat i na polystyrenovém hranolu ozdobeném svátečním papírem nebo v misce vystlaném chvojím a vánočními ozdobami. Zapomínat by se nemělo ani na věnec na dveře. Vystačíte si i s obyčejným věncem z proutí.

Dobrota na každý den


Hned se to lépe vstává, pokud na vás čeká každé ráno malý pamlsek! Čokoládové kalendáře vyměňte za zdravější variantu. Zdravé a chutné dobroty připravte pro své dítko třeba do praktického vánočního kapsáře, látkového pytlíčku nebo dřevěného šuplíku. Pokud obdarovaný sladkému zrovna neholduje, potěšte ho kalendářem plným hraček.

Výzdoba (ne)tradičně


Žádné koule a řetězy. Dejte šanci tradičním ozdobám a větvičky ve váze ozdobte slaměnými ornamenty a sušeným ovocem. Na stůl si postavte originální vánoční stromek z těstovin. Vypadá přímo pohádkově. Pokud si na velké zdobení nepotrpíte, parádu udělají i vánoční zapichovátka do květináče. A v čem obdarovávat děti na Mikuláše? Místo klasické vánoční ponožky zkuste tentokrát vánoční hledací pytlíček.

Oblečení s vánočními motivy si nešetřete jen na Štědrý den. Pořádně ho unoste celý advent. Svetr se svátečním motivem je klasika, která jen tak neomrzí. Do vánočního můžete obléknout i ty nejmenší - ať už je to roztomilé body nebo overal s dlouhým rukávem. A ponožky s Ježíškem? Ty sklidí úspěch i u těch nejmenších.

Jak se na advent připravujete vy? Jak si letos vyzdobíte svůj interiér? Na vaše tipy se těšíme v komentářích.

Témata článku

Váš příspěvek
Belanecka
Nováček 4 příspěvky 24.11.16 22:31

Adventni kalendare jsou super darek v tomhle obdobi - delala jsem loni muzi z piv :)

Vložit nový komentář