Kojenecká voda z Rajecké doliny

  • Komerční sdělení
  • 09.04.12
*

Kojenecká voda je ze všech druhů vod jednoznačně tou nejkvalitnější. Pochází z chráněného podzemního zdroje a její složení je důkladně kontrolováno. Platí pro ni ty nejpřísnější limity a obsahuje tak mnohem nižší množství dusičnanů a dalších pro děti nebezpečných látek, než je tomu u ostatních druhů vod. Kojenecká voda je proto ideální volbou pro pitný režim všech dětí i jejich maminek.

Vhodnost používání kojenecké vody zejména pro děti v prvním roce života potvrzuje i názor MUDr. Martina Gregory, pediatra a autora několika knih pro rodiče: „Kojeneckou vodu mohou maminky bez obav používat jak pro přípravu kojenecké stravy, tak pro pravidelný pitný režim nejmenších dětí."

Některé maminky podávají i dnes svým dětem převařenou vodu z vodovodu v domnění, že se od kojenecké vody v ničem neliší. „Převařená voda z vodovodu není v žádném případě náhradou za kojeneckou vodu. Převařením se sice mohou zničit některé bakterie, ale nemění se chemické složení vody a tedy ani obsah minerálů a dusičnanů v ní. Dokonce ani filtry na vodovodu nemění chemické složení vody“, upozorňuje MUDr. Elena Prokopová.

"Největší předností kojenecké vody je kvalita. Ze zákona totiž garantuje nízký obsah dusičnanů a splnění dalších přísných kvalitativních kritérií,“ dodává MUDr. Gregora. Nízký obsah minerálů a výborná chuť z ní zároveň dělají perfektní volbu pro každodenní pitný režim všech věkových skupin.

Nová kojenecká voda z panenské přírody Rajecké doliny splňuje všechna předepsaná kritéria, a proto, aby obstála u maminek a jejich dětiček, je jí navíc po celou dobu věnována až mateřská péče. Díky nízkému obsahu dusičnanů a splnění těch nejpřísnějších kritérií je ideální pro přípravu kojenecké stravy i pitný režim dětí BEZ NUTNOSTI PŘEVAŘENÍ. Kojenecká voda Rajec je však vhodná i pro maminky – spolehlivě jim zažene žízeň zejména v období těhotenství a kojení.

Více informací o pitném režimu kojenců najdete v encyklopedii nebo v naší nové poradně pro pitný režim. MUDr. Martin Gregora rád zodpoví vaše dotazy.