Tip na posílení imunity: Litry čerstvé pomerančové šťávy v jedné kapsli

S kolegyněmi v redakci jsem vyzkoušela lipozomální formu vitamínu C, která slibuje větší míru vstřebání do těla a díky tomu okamžitou podporu imunity. Jak dopadlo testování? Cítily jsme se po pár dnech lépe?

Lipo C Askor Forte je výživový doplněk s obsahem vitaminu C, extraktem ze šípků a s bioflavonoidy z Lipo C Askor Forte je výživový doplněk s obsahem vitaminu C, extraktem ze šípků a s bioflavonoidy z

Lidské tělo si všechny potřebné vitamíny nevytvoří

Celý svět se nyní nachází v období, kdy je potřeba mít obvzláště dobrou imunitu. Onemocnění covid-19 v České republice dosahuje různých mutací a v tom případě i rychlejšího šíření než v minulých měsících. Netvrdíme, že vitamín C nás ochrání před nákazou, ale kdy jindy se zaměřit na správnou životasprávu a vlastní zdraví, než právě teď.

Dobrou imunitu bychom si měli hlídat po celý svůj život. Špatné stravovací návyky a další vlivy (např. škodlivé faktory životního prostředí) vedou k deficitu vitamínu C v lidském organismu. Člověk jakožto primát nemá enzymatické vybavení pro vlastní produkci vitamínu C a musí pravidelně tento vitamín doplňovat.

Jak Lipo C Askor Forte působil na mě a mé kolegyně?

Poslední dobou jsem se cítila hodně unavená, v noci nemůžu usnout a ráno se mi hůř vstává, proto jsem byla moc ráda, když se mi do rukou dostal tento produkt. Testuji balení o 120 kapslích, takže mi při užívání 1-2 tablet vydrží balení na dva měsíce. Pokud se zrovna necítíte dobře a jste nachlazení můžete používat i 3-4 tabletky denně (viz příbalový leták).

V balení jsou 4 testovací proužky, díky kterým zjistíte hladinu vitamínu C v těle. Po prvním testování se můj kontrolní proužek zazelenal a tak bylo jasné, že můj organismus bude nutně potřebovat větší dávku kyseliny askorbové (vitamín C).

Užívala jsem dvě tabletky ráno a jednu večer. Cítila jsem se svěže a méně unavená než v předchozích týdnech. Už po pár dnech užívání se mi na testovacím proužku ukázala žlutá barva, což značí ten nejlepší výsledek. Na Lipo C Askor Forte určitě nezanevřu a budu ho užívat dál.

Vitamín C snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění. Zdroj: Redakce.Vitamín C snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění. Zdroj: Redakce.

Terka: Zlepšila se mi alergie

Další, kdo se mnou testoval tento produkt byla kolegyně Terka, která se vitamínům nikdy moc nevěnovala, maximálně si nechala rozpustit klasický šumák.

Terka: „V balíčku byly přiloženy testovací proužky, ze kterých můžete zjistit, jakou máte hladinu vitamínu C v těle. Na začátku testování byly mé hladiny podprůměrné. Postupovala jsem tedy podle pokynů na příbalovém letáčku a Lipo C Askor Forte jsem užívala dvakrát ráno a dvakrát večer.

Za týden jsem si test udělala znovu a výsledek byl lepší. Kromě dobrých výsledků testu jsem sama zaznamenala zlepšení a to především v mé alergii na kočky, ke kterým jsem se nemohla přiblížit ani na krok, aniž bych nezačala pšíkat a slzet. Myslím si, že mě tento vitamín C definitivně nezbaví alergie, ale rozhodně mohu ke kamarádce na návštěvu a kočka může zůstat v místnosti.

Klárka: Celý týden bez migrény

Klárka na sobě stále pociťuje dozvuky po říjnovém prodělání onemocnění covid-19. Ať už jde o bolest hlavy, častější únavu nebo jak sama říká tzv. blbá nálada.

Klárka: „Vitamín C je přesně tím pravým doplňkem, který mi moje lékařka doporučila. Nicméně pomerančové smoothies, klasické tabletky nebo šumáky mi zatím moc neúčinkovaly. A tak mě ani moc nepřekvapilo, že se na testovacím proužku objevila světle zelená barva.

Lipo C Askor Forte jsem brala po dobu jednoho týdne vždy ráno na lačno dvě tobolky a večer jednu tobolku. Za celý týden se mi neobjevila migréna, pocitově jsem se cítila živější a výkonnější. Neměla jsem ani žádné zažívací problémy, které mě občas u braní vitamínů a doplňků stravy trápí. Takže za mě spokojenost a uvidím, jaké příznivé účinky bude mít při dlouhodobějším užívání.

Klárka popsala průběh své nemoci v článku Z deníčku redaktorky: Tak už jsem taky covid+ »

Lucka: Netoužím po kávě ani čokoládě

Jako na většinu z nás i na Lucku pandemická situace doléhá mírně psychicky. Navíc se jí v zimě značně horší atopický ekzém, který ji vyčerpává. Špatně spí a z toho se jí horší ekzém – zhorší se jí ekzém a z toho špatně spí. Začarovaný kruh, kvůli kterému se cítí „pod psa“. Už jen z vidiny zlepšení spánku a zdravotního stavu byla nadšená.

Lucka: „Testovací proužek mi neomylně ukázal nedostatek vitamínu C. Líbí se mi, že je jich v balení hned několik, takže se dá zlepšení snadno sledovat. Měření je navíc jednoduché a trvá jen minutku.

Asi po týdnu užívání tabletek Lipo C Askor Forte jsem si všimla, že přes den nejsem tolik ospalá a že už najednou ve 3 odpoledne netoužím po třetí kávě (snažím se pít max 2 denně kvůli spánku). Postupně se mi snížila chuť na sladké. Během testování se mi tak podařilo razantně snížit kávový a čokoládový doping, začalo se mi líp usínat i ráno vstávat.

Cítím se líp a silnější. Testovací proužek postupně zamířil směrem ke žluté (nejlepší) hodnotě, takže jsem zvědavá, jak tabletky ovlivní moji imunitu a náladu při dlouhodobém užívání.

Hanička: Cítím se fit a plná energie

Poslední testující byla kolegyně Hanička. Ta si zimu bez vitamínu C neumí představit. Posledních 5 let nebyla během zimy nemocná a přikládá to především dlouhodobému užívání kyseliny askorbové (vitamínu C).

Hanička: „Součástí balení je test. Díky mému pravidelnému používání i před testováním se mi objevila nejlepší hodnota. Celkově se cítím fit, zdravá a plná energie. Nevím zda je to jen vedlejší účinek, ale přijde mi, že se mi po užívání Lipo C Askor Forte zmírnily fleky způsobené alergií na chlad.

Proč sáhnout po lipozomální formě vitamínu C

Nepostradatelná kyselina askorbová

Kyselina askorbová označována jako vitamín C snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění, například poruch imunity, nervových či kardiovaskulárních onemocnění i onkologických chorob. Dostatečná hladina vitamínu C je také důležitá pro prevenci chronických zánětlivých onemocnění, například kardiovaskulárních a respiračních. Významně ovlivňuje řadu funkcí imunitního a nervového systému.

Lipozomální technologie zvyšuje vstřebávání

Jeden ze způsobů, jak dosáhnout vyšší hladiny vitamínu C je (vedle transfuzní aplikace) tzv. lipozomální forma, která umožňuje oproti běžným formám vstřebávání vyššího podílu z podaného vitamínu. Nabízí tak skvělou možnost, jak posílit imunitu téměř okamžitě.

Možnost zjištění deficitu vitamínu C

V každém balení Lipo C Askor Forte a Lipo C Askor Junior naleznete testovací proužky. Jsou registrovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Podívejte se na web produktu Lipo C Askor »

Článek vznikl ve spolupráci s firmou inPHARM spol. s r.o., Česká republika

Autor:

Eliška zbožňuje společnost a čerpá energii z okolního světa. Ráda píše, čte, poslouchá desky a chodí na výlety do přírody. V eMiminu zastává pozici Account managera. Stará se o klienty, věnuje se obchodu a píše články. více

Přečtěte si také