Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme proto otestovali rotační mop Vileda Spin & Clean, se kterým bude v mžiku uklizeno. Co jsme na něj říkali?

*
Ilča: „Konečně správná motivace vytírat pravidelně.“ 1/10

Musím říct, že mopů jsem již vyzkoušela pěknou řádku. V bytě máme téměř ve všech místnostech laminátovou podlahu, a ne každý mop je na tuhle podlahu vhodný. U mopu je pro mě důležité hlavně to, aby po něm na podlaze po přejetí nezůstávaly velké mokré kaluže, jak snadno se dá vyždímat, jestli se s ním dá bez problému zajet i pod sedačku a jak si poradí s nečistotami (například bláto z bot, kterého je teď na jaře požehnaně).

K otestování jsem dostala mop Vileda Spin & Clean, který je výrobcem dodáván spolu s kyblíkem. Na tomhle mopu se mi líbí především inovativní způsob ždímání pomocí jednoduchého nacvaknutí na kyblík a následného točení rukojetí. Spodní plocha mopu se tak tře o plastový „kartáček“, takže z ní opadávají nečistoty, které se na ni přichytily při uklízení.

Tyč mopu je dostatečně dlouhá a v kloubu ohebná. Pohodlně se s ní dá dostat i do hůř dostupných míst, jako třeba právě pod sedačku. Navíc mop nemá třásně, které mívají tendenci se třepit. Vytírací plocha je zde sice kulatá a celistvá, ale nemusíte se bát, že byste se s mopem nedostali do rohů nebo krajů místností. Jedna část mopu se dá zalomit, takže pak funguje jako hranatý mop.

Po vytření se dá návlek mopu jednoduše sundat (je uchycená na suchý zip) a vyprat v pračce až na 60 °C. Pro snazší vylévání špinavé vody má kyblík speciální otvor, který zabrání tomu, aby se voda rozlila po okrajích kyblíku (vytvoří úzký proud vody).

✔️ Největší plus: Mop Vileda Spin & Clean je naprosto ideální do menšího bytu díky kompaktnímu kyblíčku.

*
Hanka: „S mopem se dá pracovat i s miminkem v náručí.“ 2/10

Montáž mopu je intuitivní díky číslům určujícím pořadí jednotlivých kroků na dílech rukojeti. Výhodou je také nízká nádoba na vodu, která se bez problémů vejde i do police. Složená rukojeť se vejde do nádoby, což ušetří ve skříni spoustu místa.

Ryska označující maximální množství napuštěné vody je na dvou místech, takže se nemůžete splést. Objímka umožňuje snadné ždímání i levou rukou, které ocení hlavně maminky, které mají v náručí každou chvíli miminko. Nevýhodou mopu je, že i přes delší ždímací proces zůstává na látkové podložce dost vody, takže podlaha schne delší dobu. Během samotného ždímání voda nikam necákala, toho jsem se při prvním pohledu na bála právě kvůli nižší výšce kbelíku.

✔️ Největší plus: Čištění kbelíku po úklidu je rychlé, stačí z něj vyndat ždímací válec a umýt ho proudem teplé vody.

*
Zuzka: „Úklid mám hotový raz dva.“ 3/10

Mop od Viledy mi v karanténě udělal stejnou radost, jako kdysi nákup v Zaře nebo v Sephoře. Převahu dní teď trávím v malém bytě a ze skříně vytahuji Viledu častěji, než večerní splývavý overal.

Nemám v garsonce moc úložného místa, ale kbelík se složil do botníku a samotný mop nepřekáží opřený v koupelně. Sahám po něm nejčastěji, když přijdu z procházky se čtyřnohým miláčkem. I když se dá mop „zlomit“, využívám ho především na větší plochy a rychlý úklid. Rohy a špatně dostupné části bytu nechávám hlavně na vysavači.

✔️ Největší plus: Nejdůležitější je pro skladnost.

*
Hanička: „Zalamovací hlavice dokáže vytřít i rohy.“ 4/10

Rotační mop Vileda s kulatou mycí hlavicí je mým novým nejmilejším pomocníkem při vytírání. Konečně totiž můžu dát sbohem ručnímu ždímání hadru. Po zatlačení mopu na trn uprostřed kbelíku se hlavice roztočí, takže ji začne omývat voda a rotační váleček mop zbaví nečistot. Část hlavice se dá ohnout do pravého úhlu, takže se dá vytřít kdejaký kout.

✔️ Největší plus: Návlek, který je pratelný v pračce a není potřeba ho drhnout v rukou.

*
Lucka: „Kbelík je lehoučký a skladný.“ 5/10

Chvíli mi trvalo, než jsem vykoumala správný objem vody, aby se mop dobře vyčistil a zároveň voda nestříkala při otáčení z kyblíku. Až potom jsem si všimla, že je tam namalovaná ryska, kterou jsem původně neviděla. Rotační ždímání je hlavně o cviku, nejdřív mi to moc nešlo, ale jakmile na to člověk přijde, tak je to v pohodě. Zalamovací hlavice je super nápad, akorát my máme u podlahy hodně nízké lišty, takže voda částečně namáčí i zeď. Dělám proto rohy a kraje místnosti jako první, aby byla hlavice dokonale čistá. Pořád je to voda, takže bílé stěny normálně uschnou.

✔️ Největší plus: Oproti mopu Vileda Ultramat Turbo je menší a skladnější, takže se hodí i do malých bytů.

*
Terka: „Uklízet s ním je prostě sranda!“ 6/10

Domácnost mám malou a sdílím ji s partnerem i chlupy od koně. Jinými slovy: bordelu je hodně. Skvělý vysavač jsem už našla a nedám na něj dopustit, jenže vysávání bohužel nestačí. Chtělo to mop. A tak jsem do domácnosti přivítala Viledu Spin & Clean. Má malý, praktický kyblíček, který se snadno přenáší, protože ani s vodou není těžký. V kyblíku zabudovaná vrtulka suší mop, takže nemusíte řešit kapičky a loužičky z nevyždímaného hadříku. Mop je kulatý, takže vás logicky napadne, jak se asi popasuje s rohy domácnosti. Z jedné strany je násada ohýbací, takže mop zajede krásně i do rohu.

✔️ Největší plus: Hadřík se dá z násady snadno sundat (funguje na podobném principu jako suchý zip). Navíc je pratelný a náhrada stojí pár korun.

*
Kristína: „Rotační mop synka tak fascinuje, že mi sám od sebe pomáhá.“ 7/10

S Viledou mám dlouholeté zkušenosti, ale tenhle kousek je můj favorit. Nezabere totiž hodně místa, stačí jen troška vody, takže je lehký a snadno se přemisťuje. S dítětem v karanténě teď máme drobky snad úplně všude. Ale s mopem od Viledy je úklid opravdu snadný.

✔️ Největší plus: Malému se moc líbí, jak se mop točí, a tak mi s úklidem dokonce pomáhá!

*
Natálka: „Složení je jednoduché a zvládne ho každý.“ 8/10

V první řadě musím ocenit, jak snadno a rychle se dá mop složit. Žádná raketová věda jako u některých jiných pomocníků. Velikost kbelíku je naprosto ideální. Žádný obr, kterého nemáte kam schovat. Do malého bytu značka ideál. Se samotným mopem se lehko manipuluje. Díky ohebné straně nevynechá žádný záhyb. Najít správnou polohu pro namáčení a odstředění přebytečné vody mi chvilku trvalo. Ach ty blondýny. Jinak ale díky němu zvládne pomoct s úklidem i dítě, aniž by způsobilo potopu. Je to jeden z nejlepších mopů, jaký jsem měla možnost vyzkoušet.

✔️ Největší plus: Vileda Spin & Clean má parádní rotační ždímání.

*
Eliška: „S praktickým výkrojem snadno vylijete vodu.“ 9/10

Mop jsem skládala jen asi 2 minutky – bylo to rychlé a jednoduché. Líbí se mi, že je rotační mop s kyblíkem malý a skladný a vejde se tak i do naší malé úklidové komory. Navíc na mop Vileda nemusíte sahat rukama, protože rotační mop Vileda Spin & Clean má ždímací systém, který všechno zvládne. Musím říct, že jsem zvyklá na klasický hranatý tvar, takže jsem se obávala čištění rohů místnosti, ale jedna strana mopu se dá zalomit, takže s ním rohy pěkně vytřete.

✔️ Největší plus: Kýbl má výlevku na vodu, která zamezí rozlití vody při vylévání kyblíku.

*
Kristínka: „Ždímání mopu teď baví celou rodinu.“ 10/10

Složení Vileda mopu bylo velmi jednoduché. Kbelík na vodu je potřeba naplnit do maximální výšky, protože jinak se mop vůbec nenamočí. Měla jsem trochu obavy z jeho tvaru, ale nakonec mi to vůbec nepřekáželo. Jedna jeho strana se dá totiž snadno zalomit a díky tomu se jednoduše dostanete i do rohů.

✔️ Největší plus: Ždímání mopu je velmi jednoduché, stačí zatlačit na šedou část tyče.

Článek byl vytvořený ve spolupráci se značkou Vileda.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...