Proč naše Vánoce začínají v září

Kdybychom nepracovali na eMimino.cz, poznali bychom nadcházející Advent podle čokoládových Mikulášů v Tescu. Jenže diskuze, články a hlavně dárky dáváme do latě daleko dříve! Vlastně už několik týdnů předtím, než zapálíte první svíčka na věnci...

*

Všimli jste si vánočního loga? eMiminku jsme nadělili dárky už v listopadu z jednoduchého důvodu - protože web Vánocemi žije! Jednak se objevují diskuze na téma Co kupujete? nebo Jak letos zdobíte?, jednak se roztočil další ročník Vánočního kolotoče. A my v redakci si tento čas užíváme opravdu bujaře. ;)

Naše dlouhé přípravy

Upřímně tyto svátky milujeme… a také je pečlivě vyhlížíme. Těšení na ně se nám každoročně natáhne na několik měsíců.

Abychom zvládli všechen ten nápor, máme před sebou dvě podpurné vize:

1) Ležíme natažené u televize. Kdybychom si náááhodou dali dvacet u Tří oříšků a upadla nám z břicha mísa s cukrovím, můžeme je sníst rovnou z podlahy - tak se leskne! Po lineckém a vosích hnízdech jako zázrakem nepřibereme, i když je zobeme celé svátky. Nad tím vším se rozlévá Mléčná dráha a kolem poletují vánoční skřítci.

2) Máme splněné všechny úkoly na eMiminu.

Vánoce na eMimino pořádně zapřáhnou naše šéfy Hanku a Roberta, kteří mají na starosti rozpočet a reklamu, ze které je eMimino živo. Další obří úkol tkví v zajištění všech vánočních dárků a soutěží, které organizuje naše Zuzka. Ruce má jenom dvě, ale výkony podává, jako by byla chobotnice. :)

Už se hlavně těšíme, až začneme dárky konečně rozdávat. Nejvíc jsme nadšené z praktické kapsičky na mobil, dětské pláštěnky a oblíbených svačinových boxů. Také nás dostaly škrabošky na spaní, které jsme ozdobily hláškami varující potenciální narušitele spánku. Jen si lámeme hlavu, jak naučit vaše batolata číst. :lol:

Také všechny adminky se chystají na Vánoce v předstihu. Může za to naše tradiční adventní akce zvaná Vánoční kolotoč - letos už devátý ročník!

(Jen pro úplnost doplníme, co je Vánoční kolotoč: Do diskuze se přihlásí uživatelé, kteří se chtějí účastnit, a my je pak náhodně propojíme. Takže si všichni posílají dárečky po celé republice. Anonymně, jako Ježíšci.)

Kormidla vánočního kolotoče se letos chopila Monika, dlouholetá adminka eMimina. Co je předem všechno potřeba? Během října se určí všechna důležitá data, rozdělí všechny úkoly a hlavně někdo psychicky připraví našeho programátora Ondru na párování uživatelů. Pro něj je Vánoční kolotoč pořádný oříšek. :) Mimochodem, několik adminek se účastní také, pod svými soukromými nicky. ;)

Kdo jste se nestihl přihlásit do Vánočního kolotoče do 12. prosince, zkuste „soukromý kolotoč“. Navrhněte mezi svými eMiminími známými, že si navzájem pošlete dárky. Děje se to u každý rok a nás vždycky nás potěší, že si dárečky vyměňujete mezi sebou ve skupinách.

Čím dále trávíme (před)adventní čas?

 • Vybíráme, jaké vánoční recepty na cukroví letos převedeme do praxe. Několik let po sobě jsme udělali jednodenní teambuilding, při kterém má půlka lidí ruce na klávesnici a půlka v lineckém těstě. :)
 • Rok co rok hledáme TENTO recept na perníčky, které doopravdy změknou (v roce 2005 ještě psaný jako deníček). Letos jsme ho našli včas, právem koluje v diskuzích každý rok.
 • Rozepisujeme články na vánoční témata. Těšte se na První vánoce s miminkem nebo Tipy na dárky pro prarodiče, kteří nic nepotřebují a vy z toho šedivíte.
 • Adminka Josefina se už chystá na adventní koncert s detičkama, kde bude společně zpívat roraty a spirituály v kostele. Vsadíme se, že neodolá ani letos a zahraje si na violu Rybovu mši vánoční.

Místo opalováku kulicha

Ačkoliv se to zdá zvrácené, chystat Vánoce na podzim nám vlastně vyhovuje. V diskuzích a při psaní postupně okukujeme, co kupujete vašim blízkým - protože co dát chlapovi k Vánocům je každý rok stejný problém!

Navíc existují obory, které jsou na tom ještě hůř - typicky tištěné časopisy. Představa, že chystáme vánoční speciál v červencových vedrech NEBO letní dvojčíslo zabalení ve dvou svetrech, nás moc neláká. Takže zlaté eMiminí Vánoce na podzim! :mrgreen:

A jak to máte vy? Od kdy se doma/v práci chystáte na vánoční svátky?

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
Doe_Jane
20.11.17 08:26

V práci už máme vyzdobeno cca týden, doma zatím jen pár dekorací a vločky na okně… dárky mám všechny, využila jsem opět dny dopravy zdarma a nemám stres :dance:

 • Nahlásit
9
21.11.17 08:14

Jak to tak čtu, měla bych se pomalu na Vánoce začít chystat, ale zatím jsem bohužel nechytla ani tu správnou náladu :) Ale o víkendu jedeme na první vánoční trhy, tak ono to dopadne :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
7405
22.11.17 12:39

@admin - chvalim, ze to letos eMimini logo zvladlo bez santovske cepicky :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
273
23.11.17 09:00

Za Vánoce Češi vloni utratili 100mld. Letos to prý bude víc. Kde se ztratilo kouzlo Vánoc? Pracuju v bance a už opět začínají předvánoční úvěry, nesmyslné, na nesmyslné dárky. A stejně si je ti lidi opět vezmou a budou to splácet další 3 roky.
My jsme se na konzum vykašlali. Na Vánoce si plníme přání, třeba jen jedno, ale to největší. A každý rok v obchodech s úsměvem pozorujeme znechucené lidi, hádající se páry s plným košem žrádla, které stejně skončí z půlky v koši. A hrozně nás to baví.
My si užíváme klid, pohodu, pohádky, procházky…
PS: nepeču (na to jsou cukrářky), nechystám chlebíčky (stačí kapr se sálatem, to je dost velká bomba), nezvu návštěvy (na Vánoce chci mít klid s rodinou), nedělám předvánoční úklid (stejně je za hodinu bordel jak před ním) :lol: :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit