Prý je už tři roky nešťastný!

Když vám svět zničí člověk, který je pro vás vším...

Prý je už tři roky nešťastný!

Celý můj partnerský život vlastně tak nějak provází eMimino. Řešila jsem tu partnerské vztahy, problémy s otěhotněním, pak miminko… Našla tu spoustu úžasných přátel.

Teď začíná nějaká nová, zvláštní a neočekávaná etapa mého života.
Minulý týden mi manžel oznámil, že je se mnou nešťastný, že se zamiloval a tudíž je konec. Tohle všechno bych ještě pochopila, dokud mi neřekl, že nešťastný je asi tři roky…a to kdo ví, jestli mluví pravdu!

V tu chvíli se mi zhroutil celý svět. Znáte ten pocit, kdy si říkáte: „Je tohle všechno pravda? Nebo jen zlý sen?“
Pamatuji si jen, jak jsem na něho koukala a nemohla uvěřit, co mi to říká. Tři roky lží, přetvářky…

Máme dceru, které bude za měsíc 8 let. Znamená to tedy, že skoro polovinu jejího života je vlastně nešťastný? Na otázku proč mi to neřekl dřív odpověděl, že mě nechtěl ranit. Noo, hezký, jak ohleduplný…

Snažila jsem se ten týden seč mi síly stačily, abych to brala bez scén, slz, výčitek, ale včera přišel zlom. Mám pocit, že tu bolest nevydržím. Že vlastně skončilo úplně všechno. Všechno zničil člověk, kterého 13 let miluju a bezmezně mu věřím. Nevím co dál. Jak to oznámit dceři, pro kterou to bude strašná rána. Jak snést to strašné ponížení.

Dívám se na fotky a říkám si: „Proboha, tady už vlastně nebyl spokojený. Proč se tak usmívá?“ Nechápu, jak to vydržel tolik let… A ničí mě to.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Everyone
27.12.20 01:46

Držím moc palce, bude lépe :dance: :srdce:

 • Nahlásit
6069
27.12.20 03:35

Na to lze rici jedine - holka drz se. a ze sve zkusenosti - ver, je to jeho zivotni prohra, ne tvoje!

 • Zmínit
 • Nahlásit
5855
27.12.20 06:32

Zažila jsem. A úplně chápu. U mě to mělo ještě jiný rozměr. Přišla prudká krize, krátká, rychlá. Manžel přestal doma téměř mluvit, přikládala jsem to jeho introvertní povaze. Jsme spolu 20 let. Deset manželé. Měli jsme i intimní problémy, jevilo se to jako lenost z jeho strany či zdravotní problém. Řešit to nechtěl. Já to neustála a podvedla jsem ho. Když jsem se pak přiznala. Vzal to tak, že se mu splnilo přání. Tři roky prý uvažuje jak se, mě a děti zbavit, měl variantu mojí nevěru a nebo vyhrotit nějakou hádku a pak odejít. V těch ‚jeho‘ třech letech se našemu dítěti stal fatální úraz, kdy jsme měli doma 6 měsíců ležáčka. Nechal mě v tom zkoupat, všechny konflikty s doktory, který stav dítěte zavinili, nechal na mě. Bylo mu vše jedno. Dokonce nechal, abych objednala pro nás dva dovolenou za 50tis.aby prý si ujasnil, že se mnou nechce být. Po návratu se rozplýval, jak budem lítat občas sami bez dětí a pod.
Už je to pryč. Z tím, co jsem ho podvedla dnes žiji. Svému manželovi však tuto ránu taky uvnitř odpustit nemohu. Ale on to ještě celá zhoršil teď nedávno, svými dalšími kroky, lhaním a výroky o našich dětech. Že to horší být už nemůže.
Nech ho jít :hug: a netráp se, neohližej se zpět, nemá to cenu. Naber sílu a s hrdostí mu řekni, že je lhář a posera a, ať jde kam ho srdce táhne.
Přeji ti mnoho štěstí a abys našla opravdovou lásku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
84
27.12.20 11:47

Upřímně nevím co na to říct…Asi jen hodně štěstí v budoucnu a pevné nervy :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 12:58

@alisekR mám to trochu podobně, mě podváděl v posledním měsíci těhotenství, kdy jsem měla doma starší 6 leté dítě 2 měsíce nechodící po operaci kolene.. všechno bylo na mě, přenášet ji, obstarávat, lítání po doktorech.. vše měsíc před porodem a v brutálních vedrech..příšerný.. a on si dlouhodobě užíval s o 15 let mladší kolegyní místo aby mi pomohl.. masakr.. chudáček, byl asi přehlížený, doted nepochopím, ta jeho to věděla a naprosto ji to nevadilo :zed: :zed: :cert: :cert:

 • Nahlásit
21261
27.12.20 17:12

Drzim palce at to nejak ustojis…s dcerou si problemy nedelej, proste ji s pravdou reknes, ze tatinek miluje nekoho jineho a proto odchazi bydlet k jine zene, ale ze ji porad oba mate stejne radi…

Mne fascinuje, ze teda byl tri roky nešťastný, ale resi to, az kdyz se zamiluje do jiné, ze to neřešil driv.,,

Mmch a jsk si to on představuje do budoucna dal? Vypořádaní bydleni a styk s dcerou?

 • Zmínit
 • Nahlásit
3375
27.12.20 18:29

Normálně na tebe přehodil svoji vinu - rozuměj: tři roky jsem s tebou nešťastný = TY jsi mě 3 roky nedokázala udělat šťastným. Místo toho si měl ale položit otázku, co ON udělal pro to, aby to doma fungovalo. Jenže když ono je to jednodušší vlastní selhání mrsknout na tebe :hug:

Příspěvek upraven 27.12.20 v 18:30

 • Zmínit
 • Nahlásit
31898
27.12.20 23:03

Nevěřím, když lidí odcházející z dlouhodobého vztahu říkají „roky jsem byl nešťastný/á“.

Zamilovanost člověka zblbne, má pocit, že tohle to to ono, je nadopovany endorfiny, diví se, „proč jsem tohle necítil, než jsem ji potkal“…

Ale cítil, na začátku. A tady to taky vyprchá.

 • Zmínit
 • Nahlásit
31759
28.12.20 00:29

Ať ten hrdina vaší dceři řekne tu krutou pravdu. Že odchází za milenou. Je to životní amatér a buď ráda, že se ho zbavíš. Stejně by tě v horších dobách nepodržel.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16644
29.12.20 08:14

Děkuji všem za podporu…

Tento víkend strávil můj muž s milenkou nedaleko našeho domu. Věděla jsem to, zase opět jsem nedělala problém,…

Meli jsme se sejít včera, v pondělí a společně říct dceři jak se věci mají…
Nepřišel. A co hůř.. Napsal ji SMS, že už nepřijde a bude spát jinde. 😭 😭 😭 😭Chápete to? Že to oznámil me po SMS, že odchází… Pochopila bych. Ale svému dítěti, o kterém tvrdí jak je Mega důležité? Nesnáším ho. Tak strašně ho nesnáším.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 11:08

Bože můj… Zažívám tento rok to samé. Po 13 letech je prý uz 3 roky- od narození mladší dcery, nešťastný ( byla fakt náročná, ja padala na hubu, nespala jsem 2 roky vic než hodinu v zátahu, on nepomohl, místo toho si našel milenu) Nikdy si nestěžoval, ale najednou jsem byla semetrika, co ho leta dusi a ma naprosto jiný názor na život. Pry nejsem sportovně založená- celý život běhám, lezu po horách, lyže, kolo, brusle… 8o Dala jsem mu šanci a misto aby se snazil mě uz skoro rok koupe ve sr. čkach. Takže v lednu podávám žádost o rozvod a lituji, ze jsem ho nezařízla okamžitě.

Drž se a nech ho jít. Nic lepšího pro sebe nemůžeš udělat.

 • Nahlásit
1230
29.12.20 11:21

Ber to tak, ze vse zle je pro neco dobre. Treba potkas brzy chlapa, ktery te i s dcerou bude mit rad a neopusti vas. A to, ze dceri oznamil odchod smskou bych brala jako vyhodu a taticka ji pekne vyobrazila aby neknucela, ze chce k nemu. Kdo chce kam pomozme mu tam a u mne by dceru nevidel, o to bych se postarala. Hlavne si najdi dobreho pravnika a u rozvodu se nenech oskubat. A taky at na dceru radne plati aby ho presly choutky na dalsi deti. Ona milenka si pak chlapa bez penez bude min povazovat a pujde.

 • Zmínit
 • Nahlásit
584
29.12.20 13:28

Přesně tohle teď řeší moje švagrová s mým bratrem. Ještě o Vánocích si blbec hrál na „normální“ rodinu…na Silvestra už bude se slečnou…prý na něj jen švagrovka jen křičela…chudák jejich 6leté dítě. Drž se. Bude líp. Jsme ženský, jsme silný, bez takovýhlech primitivů bude líp. A je mi sakra líto, že to musím říct o vlastním bratrovi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1578
29.12.20 15:43

Hodně sil, neboj se říct si o pomoc. Rozvod je emocionálně hodně těžký, i to období po něm. Ale věř mi, že jednoho krásného dne to přejde a bude líp. :hug: A o takového chlapa fakt nestojíš. Je to srab a navíc se snaží svůj fail hodit na tebe. Charakter… :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6
29.12.20 17:41

Drž se

Připojuji se s obdobnou zkušeností. Po dvacetilém vztahu, ze kterého máme dva syny, odešel za svou milenkou. Prasklo to dříve, než nám to stihl, jak údajně plánoval, oznámit. Prý jsme každý jiný a nemáme nic společného. Nic víc jsem se nedozvěděla, nechtěl o ničem mluvit, ze dne na den přestal komunikovat. Prostě choval se jako zamilovaný puberťák, všechno mu bylo jedno. Udělil si volnost, zbavil se všech povinností, které péče o domácnost a děti přináší.
Jsme už pochopitelně rozvedení, ale nebyl schopen podat ani žádost o rozvod, ani řešit majetkové vyrovnání. Děti byly svěřeny mně do péče (on žádný požadavek neměl).
Jednu nevěru jsem mu předtím odpustila, přestože se jí dopustil v tu nejhorší dobu - několik měsíců mi umíral dědeček, do nemocnice se mnou za ním jel jen jednou, údajně mu to prostředí nedělalo dobře. No byl jinde a s jinou. Měla jsem ho nechat jít už tenkrát, ušetřila bych si spoustu slz, bolesti a možná mohla život prožít šťastnější po boku někoho jiného.
Co poradit - každá rada drahá, ale zázraky se fakt nedějí.

 • Zmínit
 • Nahlásit
12556
29.12.20 19:26

Je mi to moc líto..zažila jsem podobné j když jsme spolu nebyli tak dlouho..a i když se k tomu schylovalo tak nikdy nezapomenu na tu beznaděj a smutek :(.Za dva roky jsem potkala svého nynějšího manžela a musím říct že jsem moc šťastná. Doufam že to vydrží…Tobě přeju to samé a i trochu závidím ty krásné začátky které urcite s někým zase zazijes :kytka: :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 20:46

To, že nebyl šťastný hlavně vůbec nesouvisí s tebou, ale s tou cizí paní, se kterou ten sobec chtěl být a zároveň mít rodinu. Je to odporný, co ti řekl a že ti lhal a podváděl. Neměj s ním slitování, on ho teď taky mít nebude, protože už se davno odmiloval a je už někde úplně jinde. Mysli teď hlavně na sebe a dceru. Držím palce, ať jsi brzo zase šťastná a nejlépe s někým, kdo si tu důvěru zaslouží. Ale já osobně věřím na 100% jen sobě.

 • Nahlásit
4099
29.12.20 22:27

Je mi to moc líto, verim, že časem to bude jak ve filmu Ženy v pokušení, až ho milenka omrzi, bude se chtít vracet a ty budeš už nejde jinde. Dceru ztratí taky. Hlavně ho u rozvodu oskubej, ať platí, co nejvíc… Bez peněz ho milenka taak ráda mít nebude.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16644
29.12.20 23:32

Máme za sebou jeden z nejtěžších úkolů… Oznámit dítěti co se děje… 😭 😭 😭
Dcera je velmi citlivá a ikdyz na všechno kyvala jakože ano, ano, po té co manžel odešel z místnosti přišlo hromada otázek.. Proč, co se děje, kam tatínek jde, jestli se vrátí, jestli ho můžeme jet navštívit… Puka mi každá žila v těle… 😭 😭 😭Vytrhala si hromadu vlasů, a bylo vidět jak se drží statečně jen nějakou dětskou silou vůle.
Odpustím mu všechno, ale tohle nikdy. Řekla jsem mu, že až se mu vrátí mozek zpatky do hlavy, uvidí tu spoušť, kterou způsobil a jeho trestem bude žít s tím pocitem až do smrti. 😭 😭 😭

 • Zmínit
 • Nahlásit
5014
30.12.20 11:00

@tanik1912 To je mi moc líto. Ale co jsem tak viděla v okolí, hodně dítěti v téhle situaci pomůže pořízení psa. ;) Za to bych se přimlouvala.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16644
30.12.20 12:10

@brisco děkuju, psa máme. Tak jedině ještě jednoho. ❤️

 • Zmínit
 • Nahlásit
5023
30.12.20 12:23

@tanik1912 chudak dítě. Tohle bych chlapovi nikdy, ale opravdu nikdy neodpustila. Hnus. Já si rozvodem prošla v podobném věku jako je tvoje holka a můžu ti říct nic moc. Brečela jsem po nocích. Byla jsem strašně nešťastná.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16644
30.12.20 12:36

@vertunka toho se bojím. A nikdy, nikdy mu to neodpustím.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1230
30.12.20 19:07

@tanik1912 dceri vylic otce jako hajzla, ktery vas obe opustil, ostatne to bude pravda. Ja to tak jako dite mela. A kdyz v mych 30 letech zemrel, rekla jsem jen “ o jednoho hajzla na svete min”. Navic moji rodice se rozvedli v roce 1970, on se 8.10.1971 znovu zenil. V novinach si to precetl muj deda (uz tehdy dost nemocny) a 12.10.1971 deda umrel. Nikdo mi nevymluvi, ze se svatba meho fotrika na jeho smrti nepodepsala.

Příspěvek upraven 30.12.20 v 19:08

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 20:28

Když mi bylo 28 let a měl doma dvě malé děti zamiloval jsem se do 18 leté
holky. Manželce jsem nechtěl nic říc a přestal ji milovat. Co vidím pro chlapa
největší problém, že mě přestala vonět a do sexu jsem se musel nutit, aby nic
nepoznala. Roky šly dál a já měl dvě ženy. Milenka se vdala a měla se mnou
dvě děti. Po druhém jsme to ukončili. Jsem rád, že jsem to ustál, děti odrostly
a já s manželkou prožívám krásný vztah, miluji ji. Je to ta nejlepší ženská na
světě a já ji mohl tolik ublížit, stydím se. Nic se nemá lámat přes koleno.
Mne držely v manželství děti, přes to vlak nejede. Hodně vyřeší čas.
To jenom děvčata pohled jednoho nevěrnýho chlapa, který neměl priority
srovnaný v hlavě.

 • Nahlásit
1366
30.12.20 21:56

To je mi lito :hug: jeho slova bych ale brala pouze jako nestastne zvolenou frázi. Znam ji, taky jsem ji použila a vlastně zpetne jsem si uvědomila to, co píšeš. Nebylo to tak zlé, jen se pak objevil nekdo jiný a na co to nejlépe svést, nez ze je člověk nešťastný nejakou dobu :pocitac: Bud silná, pro sebe a pro svoji dceru, dokud je zdraví, je všechno ostatní nepodstatné :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5
30.12.20 23:06

Je mi to moc líto. Ale věř, čas rány zahoji a bude lépe. :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 10:17

@tanik1912 To, jak se chová chlap k dceři a jak to ona nese, je hrozný. Tak snad to nějak zvládne, beruška.

Ale jinak: to s tím letitým utrpením je klasika. Můj otec mi dneska líčí, jak trpěl s mojí mámou (20 let - včetně mého dětství, o kterém jsem si myslela, že je v pohodě… vůbec si neuvědomuje, jak je to pro mě otřesný, a to jsem dospělá).
Přitom ještě po těch dvaceti letech, když mu řekla, že už to nejde a že se musí rozvést - on měl vždycky ženský, ale už to překročilo únosnou míru - dělal scény a házel nádobím, že to nechce a že s tím nesouhlasí a že chce být s ní.
To si prý nepamatuje, tak to nebylo.
A máma už ho s tou vzpomínkou nemůže konfrontovat, protože umřela.
O té scéně vím jen já, protože mi ji vyprávěla.

 • Nahlásit
4
4.1.21 13:38

Ahoj, jsem nováček, nebo spíš jsem se po letech vrátila, úplně chápu co prožíváte, ale věřte, že opravdu platí to, že vše špatné je k něčemu dobré i když se to teď zdá být jako konec všeho. Máte dceru a to je ten důvod, proč věřit, že bude líp a za nějaký čas vlastně zjistíte, že se tyhle věci pro něco dějí. My ženský zvládneme všechno, máme to prostě nějak zakódované, pohybuji se v práci okolo samých chlapů a je opravdu těžké najít na ně návod. Určitě bude vše v pohodě, věřte tomu. Držím pěsti.!!!

 • Zmínit
 • Nahlásit
16644
4.1.21 14:53

Děkuji všem za podporu. Dnes, s malinkým, opravdu malinkým odstupem jsem se dopracovala do stadia… NEMŮŽU TĚ ANI VIDET. 😂 Po návštěvě psychologa jsem také začala pátrat sama v sobě zda jsem já byla v tom vztahu šťastná nebo to byl nějaký zvyk a strach být sama. Zjistila jsem, že tam moc štěstí vlastně nebylo.😭 😳 Takže to možná ještě dopadne tak, že až tohle největší sv*nstvo pomine a rány se zahojí, budu mu vlastně vděčná, že to ukončil. Kdo ví…

Příspěvek upraven 04.01.21 v 14:54

 • Zmínit
 • Nahlásit
3877
20.1.21 14:55

Tak z toho anonymního konvalinaka je mi :poblion:.Ty ne že jsi mohl ublížit. Ty jsi ublížil, akorát tvoje žena to zatím neví. To nemáš strach, že se to po letech provalí?

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 09:52

Držím moc pěsti a posílám hodně síly a věřím, že on šťastný nebude. Toto ponížení jsem zažila po 30 letech manželství, kdy mého manžela okouzlila uklízečka o 17 let mladší. A to v době, kdy jsem se každý den starala o vážně nemocnou dceru. A ona to všechno věděla a využila situace. Myslela jsem, že manžela znám a že při mně vždycky bude stát. Bylo to rozčarování. Paní uklízečka mu nakukala, že to má doma špatný, že jí přítel ponižuje a vyhazuje, plakala mu na rameni a on podlehl. Hrůza. Pak mi řekl, že už stejně žijeme jako brácha se ségrou a spoustu jiných nesmyslů. Nakonec jsem se dozvěděla, že ona se má doma u přítele velice dobře, nikdo ji nevyhazoval a že to všechno brala jako adrenalin a že to neudělala poprvé. Nechápu, jak si může někdo tak vymýšlet a lhát. No ubralo mi to pár let života, ale holky to dáme :mavam:

 • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 21:34

Jak to dopadlo?

 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele