Další průběh mého těhulkování

Těhotenství
  • Janni.na88
  • 10.02.11

6. 1. 2011 – první návštěva u doktorky jako těhulka. Tohoto dne jsem se nemohla dočkat, opravdu dlouhé dva dny od 4. 1., kdy mi vyšel pozitivní testík.

Už od příchodu do ordinace jsem doktorce s úsměvem na tváři sdělila, že se nám to povedlo, že nám již vyšel pozitivní testík. Paní doktorka se zaradovala a řekla: „jééé, to je dobře, jinak už jsi dneska třetí! A dále řekla, že je príma, že budeme zas samé mladé maminky.“ Po našem rozhovoru, kdy se mně má doktorka ptala na poslední menstruaci a další důležité věci, jsem se konečně mohla posadit na „křeslo“. Nemohla jsem se dočkat až tu naší fazolku uvidím. Po chvilce už jsem viděla na monitoru doopravdy maličkatou tečku.

Málem jsem se rozbulela :) Paní doktorka mi řekla, že je vše v pořádku a s gratulací k mimískovi mě poslala domů s tím, že mám přijít za 14 dní na kontrolu (pokud by byly nějaké potíže, tak dříve). Domů jsem odcházela s krásným pocitem, moc jsem si oddychla, že tam mimísek opravdu je, a také jsem si nesla první obrázek našeho miminka – tedy tady ještě malinkaté fazolky. Když jsem jej ukázala příteli, tak byl také „na měkko“ .

20. 1. 2011

14 dní od poslední návštěvy na gynekologii utekly jako voda a mě už čekala další návštěva doktorky. Nemohla jsem ani dospat, jak jsem se těšila, až mimíska zase uvidím a hlavně jsem doufala, že je vše v pořádku… v mém okolí v té době bylo hodně maminek, které o mimíska přišly :( (zamlklý potrat apod.). Paní doktorka mě ale po chvíli v ordinaci uklidnila, když mi řekla, že jsme s mimískem oba v pořádku a že se už můžu domluvit se setřičkou na návštěvě těhotenské poradny.

Ufff, tááák jsme si oddychla, se setřičkou jsem se domluvila hned na druhý den na 8:00 ráno. Sestřička mě poučila, že mám přijít na lačno a přinést s sebou i moč. „Na lačno?“, řekla jsem si v duchu, „vždyť mně je ráno tak zle, že jakmile se nenajím, tak bych snad omdlela…“ ale co se dá dělat, domů jsem odcházela s další fotečkou naší o něco již větší fazolky :o)

21. 1. 2011

Tento den mě čekala první návštěva poradny, jak jsem již předpokládala předchozí den, opravdu mi bylo ráno ouvej. Myslela jsem, že vyzvrátím vše, co ve mně je, i přes to, že jsem nic nesnědla, protože jsem nemohla… s sebou jsme si k doktorce vzala jednoho pribináčka, rohlík a jablko s tím, že hned, jak budu mít po návštěvě poradny, tak se nabaštím.

Návštěva v poradně probíhala obvyklým způsobem pro každou nastávající maminku - sestřička mi změřila tlak, zvážila mě, změřila mi pánev, zeptala se na rodinnou anamnézu, veškeré údaje zapsala do těhotenské průkazky, kterou mi pak dala, dostala jsem i „Prenatal Box“ pro nastávající maminky, v této krabici byly různé letáčky pro nastávající maminy, knížka - průvodce těhotenstvím, různé čajíky pro mimi i maminku, plenka :)

Nejvíce mně ale překvapil termín porodu - 11. 9. 2011, což jsou narozeniny mého Rádi – nastávajícího tatínka :o) Před odchodem z poradny mě sestřička poučila o všem co smím, nesmím, co bych měla, neměla… o možných situacích, které mohou nastat a jak se v nich zachovat… a domluvila si se mnou další termín návštěvy – tj. 22. 2. 2011 .

22. 1. 2011 – 8. 1. 2011

Nic zvláštního se v těchto dnech neudálo, jen „obvyklé“ těhotenské nevolnosti, píchání v podbřišku, ale jinak mi bylo a je fajn a mimískovi určitě také, bříško už mi začínýá růst :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bejbina20
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 10.02.11 18:15
Janni

Moc hezky rozepsane…gratuluju :kytka:

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 10.02.11 18:34

Janni moc pěkně napsané, momentálně prožívám něco podobného (jsem 7+6) tak je zajímavé si přečíst jak to prožívá někdo jiný :mrgreen: hodně štěstí :kytka:

 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 10.02.11 22:46

hezoucky,preji Vam hlavne pohodovy prubeh!

 
Sabrine
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 11.02.11 12:25

Mooc gratuluji já mám termín 3.9 2011 :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama