Adámek a Veronika - 1,5 roku - střídačka Veru a Šulánek
- Rodičovství
- euka2
- 10.06.04
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ahojky holčiny a dětičky, tento týden je děsivý, protože finalizujeme jeden projekt, spíš teda zatím připomínkujeme smlouvy, které jsou opravdu rozsáhlé (o tom jsem už psala, že mají od 30 do 50 stránek, takže je nejdřív přečtu, pak děláme společně připomínky, které zase já zapracovávám do textů)
?No je toho moc a navíc chci mít ?čistý stůl?, pokud to jen půjde, aby tu kolegyni nezůstali nějací kostlivci
Zítra mě čeká poslední připomínkování už od 9 hod. a smlouva má 47 stránek. No už bude poslednííííííí. Huráááááá.
S Adámkem jsme dnes (čtvrtek 10.6.) spali oba do 8 hodin, protože až na 10 hoďku jsem jela na naši asociaci. Kdyby mě nevzbudila máma telefonem, spíme ještě déle. Ale bylo to príma. Adámek sice prudil, že v půl 7 bude vstávačka, ale dělala jsem ?mrtvého brouka? a pomocí čaje ještě usnul, což bylo pro obě strany nadmíru pozitivní
Vzbudil se pročůraný, ale to je holt riziko ? i když jsem ho v noci přebalovala, je to takové lohnipírko ![]()
Na dovolenou prozatím nemám nic nakoupeno, vlastně mám, Biolit proti lezoucím a létajícím mrchám, kdyby tam něco takového hrozilo. Opalovací krémy máme z minula a kdyžtak tam dokoupíme. Nechci totiž mít zase obr těžký kufr, jako s Adámkem téměř vždy. Nicméně už žádné jídlo ? obídky ve skleničkách tahat nebudu. V Egyptě Adámek už jedl brambůrky, rýži se zeleninou a že je to slané jako normoš jídlo? Tak to prostě těch 11 dnů vydrží. Proto máme i all inclusive, aby to bylo jednodušší. Pitíčko mu budu kupovat tam, takže ani toto nehro. O víkendu jdeme koupit Adámkovi nějaké letní hadérky, aby to byl frajer, což podle mého názoru ? pyšné matky, samozřejmě je
Koupíme i další letní botičky, protože ty kotníkové jsou i tak dost uzavřené a Adámek mívá propocené nožičky, takže nějaké hoooodddnnněěěě vykukovací se šiknou do těch veder. Odlétáme 15.6. v 11 dopo, což je taky super, protože by Adámek mohl během letu hezky odpadnout. Letí to cca 2,45 hod., tak to snad vydržíme. No už se moooccc těším na sluníčko, i když poslední 2 dny jsou i tady docela OK.
Tak jsem zakoupila nočník a před pár dny začala Adámka testovat. Ale jen před koupáním, protože stejně jedeme pryč, tak jsem ho nechtěla nějak ?stresovat?
Pochybuji totiž, že tady bude během prázdnin teplo, aby Adámek mohl běhat na volno a mohli s babi trénovat čůrání u plotu?.už teď se děsím, kde najdu klíšťata. Vysvětlila jsem mu, že teď večer budeme před koupáním čůrat do nočníku a dělat čůránkám pápá
Ano, díky Šulánku za návod. Tuhle byl ve vaně a vstal a ukazoval na nočník. Ptám se ho, potřebuješ čůrat? Kývl hlavou. Tak jsem ho vyndala, po:,–(ila a ?.NIC
Tak zase zpátky do vany a za chvíli to samé. Opětovně na otázku kývnul, tak jsem ho po:,–(ila a?..BINGO ?. NIC
Dám ho do vany, tam zůstal stát a vyčůral se!!!! Tak jsem se jen smála.
Tuhle mě dostal. Jsme v posteli, já natažené nohy a Adámek se na mě cpe a sedá si zády ke mně. Najednou začne hopsat a chce dělat Takhle jedou páni?.rajtoval mi na nohách, div mi je nezlomil
Ale opětovně mi to bylo do smíchu, jak si řekl, co chce, aniž by řekl třeba houpy houpy. Rád dělá Kolo kolo mlýnský a třeba i sám. Začne se točit, udělá bác a pak vyskočí, přičemž já odříkávám ?Hoblipilku
? K těm nohám: přišlo mi pojistné plnění za tu moji zlomeninu. A víte kolik??? Asi 1.300,–!!! Opravdu závratná suma, ale uznávám, že je to pojistka z roku 1989, tak se mám co divit. Ale můžu ji zrušit a ještě mi něco vyplatí, tak se do toho po dovolené vrhnu.
Stříhání u nás neproběhlo, teď nevím, jestli jsem to už psala nebo ne. Jakmile viděl nůžky nebo strojek, začal plakat. A Tom mu ještě ukázal nůžkama šmiky šmiky a bylo to tady. Slzy jak hracháčky?.sama uznávám, že by to potřeboval, protože se mu to zacuchává a při česání pláče. Tak nevím, jak to udělat, jestli by vydržel u nějakého holiče.
Chlapík je šikula. Máme na zdi nad postelí nalepené rybičky z Hledá se Nemo ? takové pěnové a chlapík jednu odtrhnul, a to tak, že zcela i s omítkou!!! Mě omývali, takže na ono místo musím lípnout nějaký obrázek.
Pro tento týden je to kratší, ale už jsem tu v práci dlouho a musím mastit za chlapíkem.
Mějte se všichni super, hlavně žádné nemoci, ?druhomaminky čekatelky?
opatrujte se a těším se na oznámení další těhulky.
Papa Veronika a Adámek (1,5 roku + 2 dny v den deníčku ![]()
Přečtěte si také
Snoubenec mi roky tajil, že platí nájem své bývalé partnerce. Asi nechci svatbu
- Anonymní
- 25.06.26
- 1375
Do svatby nám zbývalo jen pár týdnů a já se těšila, že už máme to nejnáročnější za sebou. Místo radosti z blížícího se velkého dne ale přišel šok, po kterém jsem začala přemýšlet, jestli svého...
Našel si jinou. Ale já musela vysvětlit dvouleté dceři, proč už s námi táta není
- Anonymní
- 25.06.26
- 785
Když mi manžel řekl, že se zamiloval do kolegyně z práce, mojí první reakcí nebyl křik. Ale uzavření se do sebe. Totální zděšení, co bude následovat. Dceři byly pouhé dva roky. Hrála si ve své...
Je mi 38 a chci dítě. Výsledky testů mě ale šokovaly: Jsem prý v přechodu!
- Anonymní
- 25.06.26
- 766
Celý život jsem žila v přesvědčení, že na všechno je dost času. Nechtěla jsem v pětadvaceti zapadnout do stereotypu plenek, vaření a mateřské dovolené. Chtěla jsem nejdřív něco dokázat. Vybudovala...
Zhubla jsem z velikosti 48 na 38. Manžel mě ale přestal chtít
- Anonymní
- 25.06.26
- 754
Dřív jsem nosila velikost 48, měla velká prsa, měkké břicho, výrazné boky i stehna. Takovou si mě manžel vzal a taková ho přitahovala. Jenže já jsem změnila životní styl, začala se hýbat, zhubla na...
Jsem matka, která si užívá noční život. Sousedé mě řeší víc než vlastní život
- Anonymní
- 25.06.26
- 623
„A to jako necháš dítě doma a jdeš se bavit?“ řekla mi sousedka přes plot. Neřekla to nějak útočně, spíš zvědavě... A dřív by mě to možná i zranilo, ale teď už ne. Jsem dál. A necítím potřebu se...
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 1805
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 2002
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 1384
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 967
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 771
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...