Akce fotograf

O životě

Deníček o tom, jak se šla jedna normální rodinka vyfotit. Přišel den D. Už od dubna, tedy od porodu našeho synka, jsem sockovala u táty focení, jako bych nevěděla, že partner při pohledu na foťák bledne, čelo se mu orosí a k mdlobám nemá daleko. Tedy to vše pouze když ten foťák míří na něj, ovšem pokud v ruce drží foťák on, vydrží čekat na nestřeženou chvíli a vyfotit opravdový unikát. Nedělá mu pak problém návštěvám ukazovat fota typu: moje partnerka si mačká beďara, moje partnerka se drbe na zadku atd.

Samozřejmě mi tehdy odpověděl, ano miláčku na focení půjdeme, ale až naše dítě bude minimálně sedět, ať tam aspoň něco dělá. Vymínila jsem si slib, protože mi bylo jasné, že náš tatínek si myslí, že to malé nic v postýlce, bude malé nic ještě dalších dvacet let, a že sedět nebude nikdy v životě, tak co by se tatík stresoval s focením že. Jenže ouha, naše dítko roste, dosahuje tří měsíců, půl roku, a já opatrně začínám nadnášet téma focení, odpovědí mi je pořád jen mručení a neurčité kývání, až mám pocit, že jsem nezačala tehdy žít s „normálním člověkem“, ale někým, kdo patří do nedalekého ústavu, už jen kapající slina mu u toho kývání chyběla. Takže přešel 8 měsíc a byl tu leden. Načež jsem pořádně nakrknutá nakráčela k foťačce a objednala nás na pondělí. Milému zlatému jsem to oznámila jako hotovou věc, nepřejte si slyšet, co jsem si vyslechla, od koktání přes výčitky až k rezignaci :-D

Načež přišlo očekáváné pondělí. Ráno jsem pořádně prohrábla skříně, vybrala Matyáškovi haldu oblečení, mamince dvoje oblečení a tatínkovi jedny kalhoty, košili a triko. Připravila vše na žehlení, nalíčila se a… opravdu musím říct, že mi to slušelo, v pondělí ano. A pak telefonát, omlouvám se… A bylo po prd… víme po čem. Takže partner naštvaný, já nalíčená a naštvaná, do toho protivné dítě. Pak přišlo úterý, den náhrádní. Takže vyžehlit připravené oblečení, vše připravit, nalíčení samozřejmě bylo o půl hodiny delší než předchozí den a asi stokrát hnusnější. Teď akce - dítě do kočáru, batoh na záda ještě kabelku, na kočár posadit nafukovací krávu - no na podpatcích - krasava. Zatímco partner si přijel z práce rovnou k foťačce autem :-D Jenže ouha, v půli cesty mi usnulo dítě, a to byl skutečný průser. Protože když Mates usne, tak usne, i kdybych ho otočila vzhůru nohama, bude spát, svoji dvacku si dá.

Takže u foťačky jsme dítě vyndali z kočáru, z fusaku, z bundy, z kalhot a dítě pořád spalo :-D Foťačka koukala jako blázen, cože chceme fotit. Maminka rozcuch, oči rozmazaný. Tatínek v montérkách :-D Madam si musela myslet, že jsme úplně jetý. Načež se tatínek svlékl, oblékl si košili a… přišel na to, že maminka zapomněla vzít kalhoty :-D Tak montérky a šupajdá domů, ani nám to nevadilo, potřebovali jsme přeci, aby se nám vyspalo dítě. Naštěstí dítko s příchodem otce zpět otevřelo oči dokořán :-) A nastalo peklo, tatínek se tvářil, jako když mu trhají zuby, fotografka jakože ji děsně nudíme a ona spěchá, vůbec se nám nechtěla věnovat, moje představy šly úplně do kopru. Vyfotit usmívající se devítiměsíční dítě je nadlidský úkon, věčně chtěl pro nabízenou hračku lozit, místo toho, aby se na ni smál, tatínek ztrácel nervy, maminka nezvládala situaci, nakonec u pár fotek dokonce zapomněla sundat brýle. Nakonec se tedy po hodině a kousek snad něco povedlo :-), to uvidíme teprve za 14 dní.

Největší pecka ovšem byla, když jsem dojela domů, podívala se do zrcadla a zjistila… že jsem si doma zapomněla NÁUŠNICE :-D

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 21.01.12 13:39

:mrgreen: Tak s mojí povahou bych měla po focení,zrušila to a šla jiný termín,obulela bych to,vyvztekala se :lol: Snad se Vám fotky vyvedou i když náušnice si lebedily doma,jak je nepříjemný fotograf tak je to na prd. My máme taky tatínka co se nerad fotí,z deseti fotek se povede jedna normální když se fotíme doma,kupodivu u fotografky spolupracoval,malá taky a já to ani jinak nešlo,šly jsme před Vánoci na první focení to měla malá 7 měsíců bez pár dní,fotografka milá ,ochotná,fotky vyšly fajn,ač jsem v to nedoufala,netušila jsme že se táta vážně usmívá a stojí rovně :mrgreen:

 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 21.01.12 13:46
:lol: :lol: :lol:
 
teresa20  21.01.12 14:13

:lol: :lol: taky jsme takové focení absolvovali.. v roce prcka super, ve dvou letech se zasekl, že se fotit nebude a ve třech letech nemám ani odvahu focení objednat :mrgreen: :mrgreen:

 
annagabriela
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 21.01.12 15:42
:lol: :lol: :lol: :palec:
 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 21.01.12 15:55

vtipně napsaný :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 21.01.12 19:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na co ti delam ty nausnice :cert: :cert: :cert: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 21.01.12 21:49

Ježíš to je dobrý !!! :palec: :palec: :palec: A kdy bude pokračování a fotky? :mrgreen:

 
Kytka32
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 21.01.12 22:01

Super deníček :potlesk: Tak bych ráda viděla ty fotky :palec:

 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30683 příspěvků 2 inzeráty 22.01.12 00:03

findu, fakt super akce :lol: :lol:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 22.01.12 09:01

děkuji:-) fotky uvidíme za 14 dnía jsem zvědavá zda půjdou do alba,, tohle neukazovat,, ci do Alba,, verejne,,:-D

 
Kathula  22.01.12 20:34

:lol: :mrgreen: :palec: nam fotecky ukazes, ze jo? ;)

 
miricool
Kelišová 5049 příspěvků 22.01.12 21:17

:mrgreen: Fin super napsane, a predpokladam, ze u nas by to vypadalo obdobne, radsi do toho nejdu :D a jsem rada, ze jsem pritele premluvila alespon na foceni, kdyz bylo vitani obcanku :)

 
TerkaD
Kecalka 478 příspěvků 23.01.12 12:07

MOc hezky napsany :-)) Jsem se pobavila.

 
zelle
Povídálka 34 příspěvků 24.01.12 08:25

:lol: absolvovali jsme před 3 týdny, takže jsem se uchechtávala celou dobu! U nás: ráno pohoda, já zabalila tašku oblečení pro všechny, cesta autem, po příjezdu svačinka pro naši princeznu, ta se usmívala, viděla jsem to růžově… jakmile paní fotografka řekla „Ahoooj, ty jsi ale krásná holčička!“, dala se Ladule do neskutečného řevu a řvala hodinu i přes snahu mne, tatínka, fotografky i vizážistky… pomalu jsme to odvolávali, tatínek s oběma dámami si už dávali pauzu a kafe, když se naše kráska trochu utěšila a nechala se naaranžovat do jakéhosi košíku. Já si jen pamatuju, že jsme všichni skákali za fotografkou s hračkama, pitvořili se, Lada mi 4× počůrala tričko i kalhoty, takže už jsem se neměla do čeho převlíkat, make-up za pochodu, záda odrovnaný a jedna jediná fotka s náznakem úsměvu :lol: Ale nakonec vyšly ty fotky hezky, i když jsem nezrealizovala mé představy, jak všichni ležíme v kožešinách na zemi, na tváři se zračí lehký smích a štěstí :think:

 
naneta
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 05.02.12 23:17
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama