Andílek Lucinka

Prázdná náruč

V šestnácti letech jsem se zamilovala do bývalého spolužáka ze základky, se kterým jsme se dřív ale vůbec nemuseli. Najednou z toho byla láska jako trám. Nikomu se nechtělo věřit, že zrovna my dva a spolu, ale bylo to tak. Byli jsme mladí a užívali si naší velké lásky.

Asi rok po dokončení školy jsme se nastěhovali do baráčku, který jsme si postupně opravili podle svých představ. A jednoho krásného dne mi přítel řekl, co kdyby jsme si pořídili miminko? Byla jsem překvapena, že jsem s tím nezačala první já. A samozřejmě jsem souhlasila. Bylo mi 22. Přítel je stejně starý, máme kde bydlet a celkem dobrou práci, tak proč ne.

Vysadila jsem antikoncepci a hurá na to. Nečekala jsem, že by se to povedlo nějak brzy, ale kupodivu jsem našla dvě čárky na testu už po 3 měsících vynechané anti.

Celé těhotenství bylo krásné a porodila jsem v únoru 2012 krásného zdravého chlapečka. Byli jsme šťastní a žili si spokojeně dál. Hned jak jsem se stala matkou, jak šel čas, věděla jsem, že tohle musím zažít znovu. Takové štěstí a tak silný cit, co chová matka ke svému dítěti… Musíme pořídit Tomáškovi ještě bratříčka nebo sestřičku. Moje dítě je to největší štěstí, co nás potkalo.

Dohodli jsme se, že až začne Tomík chodit, začneme se pokoušet o druhého potomka. Mezitím proběhla naše krásná svatba. V Tomíkově roce jsem vysadila anti a hned za dva měsíce se zadařilo. Byla jsem tak šťastná. Děti budou dva roky od sebe a snad si budou rozumět, ještě budou mít podobně zájmy atd., jsem si říkala.
Přáli jsme si děti tak maximálně tři roky od sebe, takže se nám to krásné povedlo.

Těhotenské prohlídky všechny v pořádku, screening v prvním trimestru také, tak po uplynutí prvních 12. tt jsme to oznámili rodině. Naivně jsem si myslela, že když překoná miminko první tři měsíce, už se nemůže nic stát. Rodina byla šťastná, že nás bude zas o jednoho víc, navíc v 16.tt s velkou pravděpodobností je to holčička. Hurá, budeme mít páreček.

Pořád jsem si myslela, že se holčičky nedočkám, že to bude kluk, nevím, proč mě ta myšlenka nechtěla opustit.

Těhotenství probíhalo v nejlepším pořádku, baštila jsem kyselinu listovou a později i hořčík. Pak screening v druhém trimestru, vůbec se mi nelíbil, i když jsem se tak těšila, že uvidím miminko. Doktor nepříjemnej, úplně jinej, než jsme měli minule. Jediný, co ho zajímalo, jestli máme doporučení. Prohlídka bez nějakého vysvětlování, na pohlaví jsem se musela ptát, když už chtěl končit, no hrůza. Doktor tvrdil, že je miminko v pořádku, tak hurá. Už nikdy na genetiku nejedu, ještě že už sem nemusíme, říkám manželovi. On na to, že jo, tohle vyšetření se mu taky vůbec nelíbilo.

Tak těhotenství pokračuje, jak má. Před Vánoci 2013 nám gynekolog maličkou tak krásné vyfotil, prý jako vánoční dárek - úžasná fotka z utz, maličká tam kouká přímo jako do objektivu a má nádherné vidět pusinku, nos a tvářičky. Byla jsem tak šťastná. Ale to jsem nevěděla, že ji vidím naposledy.

Proběhly Vánoce a Silvestr, to bylo ještě vše v pořádku. Pak mi začalo tvrdnout břicho. Jela jsem do porodnice, aby mě raději zkontrolovali, chtěla jsem slyšet srdíčko maličké, abych byla klidná, že se nic neděje, že mám jen blbý tušení a nic to není. Ale sestřička nemohla srdíčko najít. Pak řekla, že ho tam jako v dálce slyší, tak jsem se uklidnila. Prý že doktorka udělá utz, aby viděla polohu, ve které miminko leží, aby věděli, kde hledat.

Doktorka se u utz divně mračí, nic neříká a už jsem zase na nervy. Pak mi jen řekla, že pojedeme dolů na sono, že tam je to vidět líp. Tak jo, hlavně už mi řekněte, co se děje, jsem si říkala. Jen ať se nepotvrdí moje obavy, to se přece nemůže stát!

Na sonu se taky divně mračí doktorka na monitor a já už tuším, že zazní ta nejhorší věta, co v životě uslyším! První věta, která mě bude pronásledovat až do smrti „Nevidím srdeční ozvu-.“ a já se jen zmohla na větu „Jako že je malá mrtvá???“ A doktorka jen přikývla.

Nevěděla jsem, co v tu chvíli mám dělat, jestli křičet, nebo brečet nebo co? Taková směs šílených pocitů, která se nedá ani popsat! Bylo mi hrozně! Věděla jsem, že budu muset rodit a v tu chvíli bych dala cokoliv za to, aby mě uspali a já se vzbudila a bylo po všem!!! Ale tak jednoduché to nebylo. Doktorka mě vzala zpátky na porodnici, kde mě nechala čekat na chodbě na ještě jednoho doktora, který bohužel tohle všechno potvrdil. Zavolala jsem manželovi, řekla mu, ať mi přiveze věci a jede domů za synem.

Doktor mi říkal, že není problém, aby byl manžel u porodu, ale já ho tam prostě nechtěla ani náhodou! Proč by měl trpět ještě on a koukat na průběh porodu, když na jeho konci nebudeme mít miminko živé a zdravé v náručí? Nechtěla jsem v tu chvíli nic, jen už mít tu bolest za sebou, i když ta duševní bolest trvá a trvat bude navždy.

V osm mi začali vyvolávat porod a před půl jednou jsem porodila. Pořád jsem doufala, že se doktoři mýlili a maličká začne plakat, ale nic se neozývalo. Bylo to tak, přišli jsme o dítě ve 33. týdnu těhotenství. Úplně nečekaně. Doma už jsem měla připravenou celou výbavičku, postýlku, oblečky, prostě všechno.

Ještě v nemocnici jsem poprosila manžela a sestru, aby vše schovali, než mě pustí domů, protože sama bych to asi ještě víc obrečela - všechno to vidět a muset uklízet. Vyhověli mi a pokojíček byl najednou napůl prázdný.

Třetí den po porodu mě pustili domů a já se s tím musela prostě nějak vypořádat. Ale byla jsem ráda, že už jsem doma a ne ve špitále. Na chodbě jsem slyšela plačící miminka a trhalo mi to srdce.

Doma mě přivítal syn, který mě drží nad vodou. Díky němu se to snažím nějak překonat. Nejhorší bylo, když mi sahal na břicho a říkal „mimi“, jako když jsem ještě byla těhotná. Chvilku mu to trvalo, než to přestal říkat. Jsou mu jen dva a ještě z toho nemá rozum. Vždycky jsem mu jen řekla, že Lucinka je andílek v nebíčku. A měla jsem slzy v očích.

Život je tak nespravedlivej, proč bere život nevinnýmu dítěti? To nikdy nepochopím. Pak už jsme jen čekali na výsledky, co se vlastně stalo. Doktoři říkali, že to mohla být infekce, nebo infarkt placenty. Nakonec to nic z toho nebylo. Výsledky ukázaly, že maličká měla špatně plíce - znamenalo to, že i kdyby se narodila živá, nejspíš by nežila dlouho a ještě k tomu měla rozštěp páteře.

V tu chvíli jsem myslela, že pojedu dát minimálně pěstí doktorovi na genetiku, screening v druhém trimestru to měl přece odhalit! Chtěla jsem je i žalovat, ale i kdybych to udělala, dítě mi to nevrátí. Pořádně malou neprohlídl a přehlédl tak závažnou VVV, to nepochopím nikdy v životě, jak může někdo dělat doktora, když tohle nevidí.

I paní z genetiky, co nám teď dělala genetické vyšetření po tom, co se stalo, říkala, že se diví, že to doktor neviděl. Ale co je mi to teď platné! Ty plíce prý odhalit nemohli, protože se vyvíjí až nakonec.

S obrovskou dírou v srdci a smutku po mé dceři musím pokračovat dál. Nejhorší je, že jsem si 33. týdnu myslela, že čekám zdravé dítě… a pak tohle! Podle doktorů by se to nemělo opakovat, ale tohle taky byla podle nich jen náhoda. Rozštěpy, nemoce s plícema ani jiné VVV v rodině nemáme, tak kde se stala chyba…

Už doktorům nevěřím, dokud nebudu v náručí držet zdravé a živé miminko! Lucinko naše, neskutečně nám chybíš a nikdy na tebe nezapomeneme! MILUJEME TĚ CELÝM SRDCEM!!!

Hodnotilo 60 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Luca10  26.03.14 00:21

Je to moc smutné. Když přišla věta o zažalování doktora, říkala jsem si: „No jasně, jdi do toho!“ Ale jak píšeš, malou ti to nevrátí… I tak přeji hodně štěstí do budoucna, abyste se té holky do páru dočkali. :kytka:

Příspěvek upraven 26.03.14 v 00:21

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30575 příspěvků 26.03.14 00:27

:,( :hug: drž se

 
luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 26.03.14 02:29

:hug: :,( mám taky svého andilka…Snad se nam brzy vrátí do náruče v podobě nového miminka. :hug: :srdce:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 26.03.14 02:57

Moc me to mrzi…preju ti hodne sil..urcite brzy prileti novy andilek :hug:..nechapu jak todle muze Buh dovolit!!!

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 26.03.14 07:14

Hodne sil :hug:

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 26.03.14 07:18

Drz se :hug:
Ten doktor :cert:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 26.03.14 07:32

:,( smutný deníček

 
Dastula1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 26.03.14 08:12

Je mi moc líto, že se ti taková věc stala, že jsi si tím musela projít. Také jsem přišla o holčičku ve 33tt…Ale myslím, že alespoň nějaká stížnost na doktora by byla na místě, možná to pomůže jiným maminkám.
Přeji ti hodně sil a hodně štěstí do příštího těhotenství :hug: :hug: :hug:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 26.03.14 08:26
:hug: :hug: :hug:
 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 26.03.14 08:30

Chjo, takového doktora kopnout někam…
Držte se :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 26.03.14 08:34

Taky jsem to zažila, tak přesně vím :-(, je mi to moc lío. Asi jedině pozitivní je na tom, že pokud ta vada byla opravdu velká, přišla bys o Lucinku po narození a možná by toho trápení mohlo být ještě víc, ale kdo ví…

Otázka ale je, jestli můžeš něco vyčítat doktorovi. Některé vady na ultrazvuku vidět nejdou, a pokud jsi nebyla na specializovaném pracovišti s vynikajícím ultrazvukem a odborníky, kteří se věnují opravdu jen diagnostice, tak běžný praktik se svým vybavením (v to počítám i běžné nemocnice) někdy fakt nemá šanci.

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 26.03.14 09:08

Já jsem přišla o děvčátko v 31 týdnu. I když se narodila živá, žila jen 10 minut a pak odešla. Po roce se nám narodil zdravý kouček a teď máme dalšího. Neboj, to zlé už sis vybrala a maličká ti pošle další zdravé děťátko. Na holčičku už nikdy nezapomeneš ale syn tě potřebuje, tak buď silná. Přeji hodně štěstí :hug:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 26.03.14 09:12

Je mi to moc líto. Doktora jsi měla určitě žalovat, může to pomoci ušetřit bolest jiným maminkám. Pokud takový doktor bude provádět screeningy dál, může se to zase někomu stát.

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 26.03.14 09:13

:( :hug: Přeji ti už jen a jen štěstí :kytka: :srdce:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 26.03.14 09:32

Je mi to moc líto :,( :,( je to strašné ztratit dítě v tak pokročilém stádiu těhotenství, doktor na genetice by zasloužil, ale… uvědomujete si že vás vlastně ochránil před rozhodnutím o bytí či nebytí vaší holčičky? Kdyby vám to řekl v tom 20tt, myslíš že by tě případná smrt vaší holčičky bolela míň? Dokázala bys rozhodnout že ji vědomě ukončíš trápení? Nekážu!!! Nekamenujtemě, vážně mi to přijde nefér, když děti umírají v bříškách, ale snad si nikdo nemůže myslet že kdyby to věděla už ve 20tt bylo by to pro ně snašší…Nebylo, to mi můžeš věřit. To ale nemění nic na tom, že je to tragédie, obrovská, nevyléčitelná bolest na celý život. Přeji tobě i celé tvé rodině hodně sil :,( :,( :,(

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 26.03.14 10:35

Bulim jak zelva, jsem ted ve 28 tt a o miminko jsme se snazili 10 let…tohle by se stavat nemelo..drz se a preju ti, aby jsi na svet brzy privedlaa zdravou sestricku nebo bratricka malemu.. :kytka: :hug:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 26.03.14 11:03

Je mi to moc líto :( Drž se! ;)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 26.03.14 11:22

Hele muj nazor je ten, ze kdyz uz mala mela takovehle vady, tak to pro tebe dopadlo nejlip, jak mohlo. p
Protoze jsi NEMUSELA AKTIVNE ZABIT SVOJE DITE. A zaroven nemas doma postizene dite. Priroda si poradila. Bud rada, ze to ten lekar prehledl. Kdyby si toho vsiml, musela bys resit moralni dilema. Kdyby ses rozhodla jit na potrat - tzn do porodnice a nechat malou ze sve vule usmrtit, mozna by te tedka bolelo vic. Mas ciste svedomi.

Perji ti, aby k vam brzy prisla nova holcicka.

 
AstraG
Závislačka 4027 příspěvků 26.03.14 11:37

@Pudloslava Kdyby to lékař odhalil, ona by nic nerozhodovala, protože roštěp páteře je neslučitelný se životem, na výběr by nedostala.
Je mi líto co se stalo, ale bohužel by se to stalo za pár týdnů déle.
moc vám přeji zdravé miminko, určitě se to ještě povede :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 26.03.14 11:43

@AstraG to nemyslíš vážně že ne? jasně že by dostala na výběr!!! a opravdu by se musela rozhodnout a pak s tím po zbytek života žít… :nevim:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 26.03.14 11:52

@AstraG Hitler tu valku nastesti nevyhral, takze by samozrejme na vyber dostala. A rozstep patere libovolneho stupne s zivotem neslucitelny neni, je otazka, jestli bylo mozno neco videt na tech plicich.

Jinak si teda myslim, ze by bylo mozna pro rodice milosrdnejsi, kdyby o takovych vecer rozhodovat nemuseli. zejmena kdyz jde o otazku ne/zachranovani predcasne narozenych deti. Jak ma nejaky rodic rict „nechte ho umrit“

Příspěvek upraven 26.03.14 v 11:55

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 26.03.14 11:52

Strasne tohle :,( :,( :,(
Preji Vam uz jen stesti a jednou plnou naruc stesti :hug: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.03.14 11:56

@Dastula1 dekuju,stiznost na doktora jsem napsala na znamylekar.cz primo do doktorova profilu, bohuzel nic vic delat nemuzu, radila jsem se z pravnikem a oni maj na papiru co mi dali z toho screeningu uplne dole napsanou veticku, ze vysetreni nemusi odhalit vsechny VVV tak mam smulu, ale jsem presvedcena, ze to videt mel, ten screening byl delany na stroji, kde se delaji 3Decka a miminko ke krasne videt ze vsech stran @fialína .A musim se vyjadrit k tvemu komentari @Lacenka nezlob se na me, ale jestli si nezazila co clovek v te situaci citi, nemuzes vedet jak mi bylo, jako ja jak rikas opravdu nemuzu vedet, jak by bylo me, kdyby nam rekl o tom rostepu uz v tom 20tt, nevim co bych v tu chvili delala, ani jak by jsme se rozhodli a vim, ze by me to urcite min nebolelo, protoze jsem tu situaci nezazila, ale vedeli by jsme to a ne ze nam bude tvrdit ze je dite zdrave a zadnej rostep nema, tu vetu si pamatuju jako by to bylo vcera, me proste vadi, ze to neodhalil, kdyz mel, od toho ty screeningy a 3decka prece jsou.Pak mam jeste verit nejakymu doktorovi? Tim na tebe nijak neutocum, kazdej ma svuj nazor a ja to respektuji, zase se prave uklidnuju tim, ze by to stejne bylo spatny, kvuli tomu co mela, je mnohem tezsi, kdyz rodice prijdou uz o narozene miminko.Vsem moc dekuju za podporu v tezke chvili :hug: :hug: :hug:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.03.14 12:00

@AstraG hluboce se pleteš a tento nesmysl šíříš dál. To rozhodnutí je VŽDYCKY na rodičích. Nemyslíš si snad, že by ji násilím uspali a odvlekli na sál, žene?

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.03.14 12:06

Nevime jaky stupen rostepu to byl, to nam do pitevni zpravy nenapsali, ale pri tom nejtesim pry je dite na voziku podle toho co mi tvrdili doktori..Kdyby ho odhalil doktor, urcite by jsme meli na vyber zda si miminko nechame nebo ne.Ale tady byli smrtelny ty plice :(

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 26.03.14 12:08

Přesně tohle jsem si zažila minulý pátek :/ úplně to samé.. Také mi doktor říkal, že je všechno v pořádku a když jsem přešla k jinému gynekologovi, tak mi řekl, že nemá náš Viktorek ručičky a v nožičkách mu chybí některé kosti a ty kosti co má, má zlomené nebo ohnuté.. Také jsem ho musela ve 27tt porodit a šťastného konce jsme se nedočkali :/ Tu větu, že čas všechno zahojí a že budeme mít ještě 10dětí, no na to jsem alergická doteď… Ale jak říkáš, žalování doktora nám jich to nevrátí :/ Jen mě neskutečně mrzí, že si člověk musí projít normálním porodem, který nemá dobrý konec :'(

 
Klarka83
Povídálka 29 příspěvků 26.03.14 12:27

Drž se! Jsme všechny s Tebou a Tvou rodinou… :srdce:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 26.03.14 12:36

:,( :,( držte se

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 26.03.14 12:36

:,( :,( držte se

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 26.03.14 13:00

@Laura1010 Popravdě si také myslím, že je to lehčí, když umřel a ty jsi o tom nevěděla.. Já jsem se musela ve 27tt rozhodnout zda ho nechám žít, přes veškeré velké zranění, které měl, nebo ho usmrtit. A budu s tím žít hodně dlouho, že jsme to museli rozhodnout sami, když byl 7 měsíců pod mým srdíčkem a já ho milovala už jako pulečka :/ Bohužel si musíme přiznat, že takovýto život by nechtěl nikdo :/ je to smutné, ale je to tak :/ Já bych byla radši, kdyby Umřel sám a né žít s vědomím, že jsem ho zabila :/ :(

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 26.03.14 13:03

Ikdyž je to teď pro Tebe čerstvé a ta zkušenost hrozná, brzo se oklepeš, budeš mít další děti a nebudeš vzpomínat. Po čase a osobní zkušenosti musím říct že ta nemožnost pořídit si další dítě je mnohonásobně horší. Máš velkou výhodu, že to za pár měsíců budeš moci hodit za hlavu :kytka:

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 26.03.14 13:33

Zase další smutný deníček :,( Já je tak nemám ráda, a přesto to pořád čtu :zed: Je mi to moc líto :,( Tohle by se opravdu stávat nemělo. Někdy si říkám, jak je ten svět nespravedlivý :,( Teď máš v nebíčku malýho andílka, který na vás bude dávat pozor :andel: :hug: :hug: Já jsem minulý měsíc taky přišla o miminečko, ale „naštěstí“ to bylo teprve na začátku. Nevím, jak bych se s takovou velkou ztrátou a velkou bolestí dokázala vypořádat. A ani to nechci zažít. Hodně sil :hug: Určitě už bude vše dobré :hug:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.03.14 13:36

@Andrea.Tom to je mi moc lito, drz se :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 26.03.14 14:11

@Laura1010 já se fakt nechci hádat ani nijak zlehčovat tvou situaci, protože jak říkám, sama jsem něco podobného zažila dokonce 2×, nejdřív úmrtí dítěte v 36. týdnu a pak nález vývojové vady okolo týdne 18…, ale právě proto, že jsem se o ty možnosti diagnostiky dost zajímala, tak musím říct, že ani sebelepší doktor nemá šanci všechno poznat, i proto, že ten nález na ultrazvuku ve 20. týdnu může být v podstatě dobrý, nebo prostě nejde problém vidět pro špatnou viditelnost, pro špatné natočení miminka… a v 33. týdnu to může být úplně jinak. Nezlehčuji tím tvou bolest, může se stát, že to doktor přehlédl, ale zrovna tady moc nelze o zanedbání mluvit - i pokud by to přehlédl, stála bys např. v 22. týdnu před rozhodnutím nechat si dítě s postižením nebo ne, a přitom bys nevěděla, jak moc to postižení je závažné, a ať by ses rozhodla jakkoliv, byla by to pro tebe úplně stejná hrůza.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 26.03.14 14:26

:hug: :hug: :hug:
ja tefda vidim zasadny rozdiel medzi ukoncenim tehotenstva na zaklade VVV a odumretim plodu v maternici..
ved tieto 2 stavy sa nedaju porovnat preboha.. :zed:
zakladatelko drz sa…

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 26.03.14 17:05
:hug:

Pro diskutující… Pokud jste si neprošli úplně stejným scénářem, prosím, netvrďte, že je to pro ni nakto lepší. Ono přijít o miminko a žít s tím celý život je možná méně stresující, než dlouhodobě nemoci otěhotnět, ale zato je to bolest, která zůstává do konce života, byť se časem otupí. Pokaždé je to jiná bolest, ale v každém případě je to strašné pro maminku (i otce). A žádná maminka andilka nechce slyšet, že zrovna takto je to pro ni lepší. Lepší by to pro ni bylo, kdyby se to vůbec nestalo.

Laura, moc moc moc Ti přeji krásnou holčičku, která zmírní Tvou bolest. Drž se. Dnes zapalim svíčku i za Lucinku

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.03.14 17:18

@trpaslinka mockrat Ti dekuju, uplne mi mluvis z duse.Znam te ze skupinky a preju Ti to same, at se vsechny dockame vysneneho miminka :hug:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 26.03.14 18:33

Mě zemřel chlapeček ve 37.tt před třemi roky. Bylo to hodně těžký období ale vím, že nikdy nezapomenu., ale bolest je o dost mírnější. Takže jediný co ti pomůže je jen čas. Co můžu poradit z vlastní zkušenosti nedělej si miminko, protože cítíš bolest. Já to udělala a dvakrát potom potratila. a na podzim aniž bych něco plánovala, tak jsem na výročí na horách otěhotněla a za dva měsíce by se měla narodit holčička.
a máš pravdu, na některé věty jsem měla taky alergii. Stejně si to nikdo nedokáže představit.
Já byla alergická na větu: příště to vyjde Jani. Jsem si říkala, jak si kur. a můžou dovolit tohle říct. jsou věštkyně nebo co. Ale mě tedy pomáhalo si říct, že kdyby přežil, tak by byl nemocný a špatný život by jsme měli my a on sám.
Přeju hodně síly ale opravdu bude líp. Věř mi

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 26.03.14 18:34

@trpaslinka teď jsem to úplně nepobrala, to byla asi reakce na víc lidí :?: Autorka je teď ve fázi, kdy potřebuje politovat a poplácat po ramenou, ale za chvíli zjistí, že země se pořád točí, ikdyž se její svět na chvíli zastavil, začne se na situaci dívat mnohem pragmatičtěji a věřím, že se pak k deníčku vrátí a jiné pohledy na věc ocení, ať už se s nimi ztotožní nebo ne. To že s mým pohledem na věc nesouhlasíš ještě neznamená, že střílím od boku - taky jsem mrtvé miminko rodila. A kolikrát se mi za ty roky hodil i pohled holek, které tím neprošly - asi proto, že se na to dokázaly dívat s větším odstupem.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15858 příspěvků 26.03.14 18:48

@miisenka Trochu jsem nepochopila toho smajlíka bijícího hlavou do zdi. Chceš tím snad říci, že zjištění vady v 20.-24.tt a následné rozhodování se o šanci, kterou tvé dítě má či nemá dostat na základě prognóz, které se mohou a nemusejí vyplnit je snad snazší? Je mi strašně líto, co se stalo zakladatelce, musí to strašně bolet, ale ona tomu nemohla nijak zabránit, stalo se, co se pravděpodobně stát muselo. Ale z těch dvou zel to bylo to menší.

Příspěvek upraven 26.03.14 v 18:48

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 26.03.14 19:10

@hanka.br.
Neviem ci jednoduchsie, ale clovek to moze lepsie pobrat..akakolvek situacia so stratou je hrozna, ale to ze ides na kontrolu a tam Ti povedia ze mimco je mrtve, je podla mna horsie ako sa rozhodovat o zivote alebo smrti plodu..ale to je moj nazor..
Bijuci smajlik o zed preto, ze mi to nepride rovnake 20tt a 33tt..

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15858 příspěvků 26.03.14 19:37

@miisenka A v čem se to liší - podle tebe?

Myslím si, že vyrovnávat se se ztrátou dítěte a navíc s faktem, že jsem ke smrt dítěte sama přivolala, je prostě horší. Do smrti člověka doprovázejí pochybnosti, jestli to bylo skutečně tak vážné, jak lékaři říkají. Sami by nevěděli, jakého stupně postižení je, často tu čteme příběhy o tom, jak se lékaři ve své diagnóze zmýlili…Někteří lidé mají za to, že čas, který nám byl vyměřen, je z nějaké příčiny. I čas této holčičky. I když nemohla být se svými rodiči, byli jistě šťastní a hýčkali své miminko po celou dobu těhotenství. Ale neudělali nic, co by tento čas násilně zkrátilo, co by smrt děťátka způsobilo. Jejich žal je čistý a mají plné právo doufat a snít o tom, jak je duše jejich holčičky s láskou provází.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 26.03.14 19:46

@hanka.br.
neviem ci je vhodne tu rozpitvavat moj nazor a plevelit to tu zakladatelke.. :think:
ale ja to mam hodene inak, mne keby lekar nieco povedal isla by som este za dalsimi a v pripade VVV by som sa rozhodla pre UPT..ale to je moj nazor..
a to je pre mna velky rozdiel ist na planovane UPT alebo porodit v 33tt dieta, o ktorom som si do tej doby myslela ze je zdrave atd..tesila sa, pripravovala veci atd..ale nema zmysel sa dohadovat..je to same keby keby a zakladatelka nie je asi zvedave na nejake nase plky.. :kytka:
a sama mam andilka, len btw.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 26.03.14 19:46

@miisenka to si nemyslím… znám holky, které ani nevědí (a ani to vědět nechtějí), jestli dítě v době porodu žilo nebo ne. Většina žen uvádí - a i já to tak cítím - že velkým mezníkem je porod. Ten týden už zase takovou roli nehraje, Ty porody v nižším týdnu jsou obvykle náročnější - např. jedna z mých nejlepších kamarádek rodila ve II. trimestru týden a nakonec ani neporodila. Jednou jsem někde četla, že nejhorší je, když má člověk naději. Naději, že to musí být nějaký omyl, naději, že to nebude přece jen tak hrozné… věřím tu bolest holkám po neúspěšném transferu, revizi i nešťastném porodu v termínu, protože všechny přišly o naději, ke které se dlouhodobě upínaly. Spíš než na týdnu porodu bych řekla že záleží na tom, jak dlouho člověk doufal, měl právě tu naději. Je to obrovský akutní stres, o tom žádná - ale má to relativní výhodu v tom, že si to člověk může odžít a nějakým způsobem se s tím vyrovnat. Řekla bych, že nejhorší je, když se v tom člověk plácá měsíce a roky - ať už jde o děti nebo cokoliv jiného.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 26.03.14 20:15

Drž se, posílám moře síly :hug:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 26.03.14 21:49

Je mi to moc lito, drz se!:(

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.03.14 21:55

Je uplne jedno jesi je to tezsi tak nebo tak, boli to strasne kdyz prijde clovek o dite, kazdyho jinak a kazdej se s tim vyrovnava po svym. Kazdej ma svuj nazor a kazdej by to prozil jinak, nema cenu se dohadovat, proste by se nemelo nikdy nikomu nic takovyho stat! Ja toho doktora neobvinuju ze smrti me holcicky, ale proste si jen myslim, ze to videt mel. Samozrejmne nikdo nemuze za to, ze ji prestalo srdicko bit, zadnej doktor tomu zabranit nemohl, kdyz za to mohli plice, ktere se vyviji naposledy.Jsem smutna z toho, ze jsem verila, ze cekame zdrave detatko a misto toho az pitva odhali takovy veci, o kterych nikdo nevedel, ze by se mohli stat.Vsem moc dekuju za podporu a nazory :kytka:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 26.03.14 22:12

Já nechápu proč to dohadování holky. všechno nebolí stejně. a každá jsme jiná. jedna to přežije a vyřeší prací, druhá zkončí na práškách. atd. pisatelka je nešťastná, smutná a v tuto chvíli třeba přežívá a vy tu píšete každá svoje. každý jsme jiný a každý přeci máme jiný názor.

 
hanak  27.03.14 12:03

Lauri, moc mě to mrzí, tohle by se stávat nemělo :,(
Ale jak už tady zaznělo - možná že se stalo to nejlepší, co se stat mohlo. Kdyby lékař tehdy VV odhalil, stála bys před nejtěžším rozhodnutím ve svém životě a mohla bys mít výčitky po zbytek života. Nevědomky tak tvoje holčička dostala šanci, at příroda ukáže, zda je tu šance na život. A příroda nakonec zvolila, co zvolila.
Podívej - ty jsi udělala maximum, co jsi mohla. Lucinka bojovala taky moc - ale její vada zřejmě nebyla slučitelná se životem a ona musela odejít. Vrátí se vám, neměj obavu - za rok budeš mít zdravé miminko v náručí, ať už holčičku či chlapečka, ale určitě to bude dušička Lucinky, která tolik chtěla být s vámi.
Nezoufej a dívej se s nadějí a očekáváním do budoucna. Štěstí přijde brzy. Posílám ti moc síly a objetí :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 27.03.14 12:54

@hanak Moc Ti dekuju, ja vim. Snazim se to tak brat, ze to tak priroda zaridila, pro ni ani pro nas by to nebyl zadnej zivot, urcite je to takhle lepsi, ale bolest ze ztraty to nijak nezmirnuje, boli to stejne porad. Verim ze je ji tam dobre a snad se k nam jednou vrati :srdce:

Příspěvek upraven 27.03.14 v 13:07

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama