boule - 18.týden

Těhotenství

Zdravím všechny těhulky! Tak se konečně po čtrnácti dnech hlásíme se zprávičkami o rostoucím bříšku. A že opravdu roste je pravda. Takové bříško jsem snad poprvé měla až někdy v šestém měsíci. Teď budu končit čtvrtý a mohla bych si pomalinku troufnout nosit těhotenské věci. Zatím si sice ještě vystačím s věcmi na gumu, ale jak se udělá pěkně teploučko, tak někdy v dubnu, myslím si, už budu moci pyšně vyrazit v těhotenských šatičkách s kulatícím se bříškem.

Jak už jsem psala v příspěvcích v minulém deníčku, cítím už občas, že se v bříšku přece něco děje. Nejsou to ještě normální pohyby, jaké jsem začala cítit v prvním těhotenství (zhruba ve dvacátém týdnu). Tehdy jsem si položila ruku na bříško a cítila jsem jemné pohyby i rukou. Teď zatím cítím jen občas takové zachvění, bublinky či jak to popsat, někdy se mi zdá, že vlevo pod žebry mě rýpne, (zvlášť když sedím), i když si myslím, že tak vysoko mimi být nemůže, doktor mi při poslední prohlídce měřil velikost dělohy - což bylo někam k pupíku.

Ráda bych ještě dodatečně poblahopřála Janě (č.2) k překonání zdravotních problémů a přeju jí spokojené a klidné těhotenství. Z toho bříška si nic nedělej, mně taky roste rychleji. Počítala jsem si to, ty jsi byla 17+6 v neděli a já dnes, ve středu, to musíme mít termín blízko sebe. Já ho mám 21.8. Kdy ho máte ostatní? V srpnu nebo už v červenci? Kdo asi zahájí v létě jako první? Vím že řada z vás už se překulila přes dvacítku, takže já první určitě nebudu. Spíš mám strach, abych zase nepřenášela, jako prvně. Podruhé to jde prý snáz a rychleji?

Včera jsem navštívila pana doktora - prohlídka v 18.týdnu. Všechno je v pořádku, tlak 110/70, přibylo další kilo na váze (dohromady tedy zatím +3kg), bral mně krev a za čtrnáct dní (na apríla) si mám přijít pro výsledky. Říkám si, že když s Ondrou nebyly žádné problémy, tak teď snad bude taky všechno OK. Den před tím půjdu na ultrazvuk ve 20.týdnu. Už se moc těším, chtěli bychom vědět i pohlaví, tak uvidíme, jestli bude mimi stydlínek, nebo se nám předvede v celé své kráse.

Dnes jsem byla s Ondráškem na očkování proti obrně, je to sice na lžičku, ale pro nás je to horší než injekcí. Zatím se mi při tom Ondrulík vždycky poblinkal a museli mu dávat druhou dávku. Dnes jsme konečně zaznamenali úspěch - zvládli jsme to bez zvracení. Sice jsme byli slyšet z čekárny až pomalu na ulici, očkování nám pro jistotu přinesla sestra do čekárny, ani jsme nešli dovnitř, ale zvládli jsme to. Nevím proč, ale Ondra má z doktorky úplně panickou hrůzu, přitom nikdy moc nemarodil (jen kolem jednoho roku delší dobu), do půl roku bylo všechno v pohodě a teď takhle vyvádí. Za necelý měsíc nás čeká prohlídka ve dvou letech a v květnu ještě jedno očkování. Další prohlídka by pak měla být ve třech letech, tak snad do té doby pobere víc rozumu a klidu.

Nevím jak Vás, ale posledních pár dní mě přepadá únava, hlavně se mi chce nic nedělat, natáhnout se a spát. Nevím, jestli je to únava jarní nebo těhotenská, ale snad zmizí, až přibyde trochu sluníčka a budeme moci být více venku.

Přeji Vám i bříškům hodně sluníčka, ať už tady máme jaro a odložíme zimní bundy. Opatrujte sebe i bříška.

Jana (17t.+6)

Váš příspěvek
Susanka
Povídálka 17 příspěvků 20.03.03 08:54

Ahoj Jani,
já mám termín 18.8. a je to naše první. Tak doufám, že to zvládnem v pohodě. Pro výsledky z krve si jdu příští týden. Ale nijak se nenervuju.
Zatím se celkem vejdu do svých normálních věcí, ale pomalu se začínám dívat po těhotenském oblečení, což není žádná levná záležitost. :(
Taky se moc těším, až začne být víc sluníčka a teplíčka.
Zdraví Zuzka a Jahůdkou

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 20.03.03 09:56

Ahoj těhulky,
já mám termín 12.8., ale jsem přesvedčená, že se mimi narodí 20.8. :-), ani nevím proč.
Dneska začinám 19tt., ale nikdo by to na mě nepoznal, což mě trošku mrzí, taky bych se už chtěla chlubit bříškem a ono pořád nic. Každá maminka mi říká: jen počkej, pak budeš ráda, žes byla tak dlouho bez bříška. Jenže dokud si to nezkusím…
Přibrala jsem zatím 5kg a vzhledem k tomu, že si celý život hlídám váhu, je to pro mě dost utrpení :-), všechno mám na stehnech :-(.
Včera jsem si v knize"Těhotenství týden po týdnu" přečetla pouze nadpis kapitoly „20. týden: neodolatelná chuť k jídlu“ a raději jsem to zavřela. To je asi tak jediné, co podle téhle příručky splňuji :-).
Můj doktor má svůj ultrazvuk, takže kdykoli k němu přijdu, hned se podíváme na mimčo, to jsou nejhezčí chvíle. Strašně jsem chtěla znát pohlaví a na minule TP se doktor zmínil, že tam nevidí pindíka, takže jsem si odvodila, že budeme mít holčičku - jak bystré, že :-)? Snad to bude všechno jasnější příští středu, to jdeme na další ultrazvuk. Jsem tááák strašně zvědavá!
Chci se vás těhulky na něco zeptat. Myslím, že jsem docela silná osobnost a dost vydržím (tedy psychicky), ale co se se mnou v těhotenství děje… v kině jsem nedokoukala film Pianista, hrozně prožívám i válku a stala se ze mě taková citlivka… snažím se držet v pohodě, ale někdy to tak docela dobře nejde. Máte taky takové pocity?
 Olinka

janice
Kecalka 458 příspěvků 20.03.03 10:53

Ahoj Olinko,
můžu Tě uklidnit, já jsem dojatá nermanentně. Včera se nám kupříkladu lehce popraly 2 ryby v akvárku a mně tý, co dostala trochu na frak, bylo tak líto že jsem až brečela…
Jinak já jsem ve 27.týdnu, bříško už mám pořádný, strašně jsem se na něj těšila a teď už mám pocit, že jednoho rána se nevykulim ani z postele. Takže si to opravdu užívej, dokud máš bříško jen decentní.
Měj se moc pěkně.
 Janice

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 20.03.03 11:08

Ahojky maminky,

tak mě včera začala oslovovat dr. na neurologii. Maminko sem, maminko tam. Celkově mě dr. moc nepotěšila. To nic.

Termín porodu máme 11.8. Bříško už nám roste. Moc jsem si to neuvědomovala, ale včera jsem si vyšla ven bez bundy a ejhle něco mi vykukuje zpod svetru. Jen už si nemůžu zavazovat boty, když zároveň sedím. Jako by mi něco v tom předklonu zavazelo:-)) Taky je to divný pocit při zatahování bříška. Přibrala jsem cca 3,5kg. Zatím a to jen díky tomu, že už občas chodím plavat. Nedaří se mi plavat pravidelně, protože mě občas přepadne strašné spaní nebo migréna. Také procházky už jsou veselejší, pokud svítí sluníčko.

Docela se těším na příští týden. Jednak se dozvím výsledky testů v poradně a pak bychom měli vyrazit na dovolenou.

Ahojky Evka 19+3

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 20.03.03 11:32

Dekuji za milou utechu, ty rybicky me pobavily :-)
 Olinka

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.03.03 13:14

Ahoj holčiny,

tak se zase po delší pauze ozývám (ať žijou závěrky se všema náležitostma!!). Stihla jsem na Vás vždycky akorát juknout, ale něco zplodit, to už se jaxi nedařilo.

K těm termínům ? my máme termín 8.7., tak jsem zvědavá, kdy teda vykouknem na svět. Jak měří dr. ty rozměry, tak hlavička i stehno odpovídají, ale tělíčko máme větší. Včera jsem volala mojemu taťkovi k svátku, tak jsem říkala, že Beruška přibrala za 14 dní 5 cm v pase. Dneska jsem byla v poradně, všechno je v naprostém pořádku, na kontrolu jdeme zase za měsíc, to už bude ten poslední ultrazvuk, takže jdeme i s taťkou. Ještě předtím jdu teda na UTZ do Motola kvůli té cystě, ale ta doufám už bude taky pryč. Tam chodím na ten hoooooooodně podrobný, tak si nechám příště udělat fotku, mají tam hezčí než moje dr.

Jinak Beruška krásně kope, zrovna předevčírem to byla střelba, to bylo šílené. Včera z toho byla asi unavená, tak to jenom tak občas někdy kopla, aby se neřeklo. Ale dneska se zase zlepšujeme. Pupendo už taky docela roste, přibrala jsem už 7 kg (to jsem teda ostuda), ale pořád mi lidi říkaj, že to stejně není vidět (ani to přibírání, ani že jsem těhule). Předevčírem jsem byla u kadeřnice, tak to na mě taky nepoznala, ale říkala, že mám jiný výraz v obličeji.

V práci se mi to taky krátí, v půlce dubna nastoupí paní na zaučení, takže tu spolu budem válčit měsíc a půl, ale už se budu muset pomalu vystěhovat z kanceláře. Když si to představím, že už je jenom za 3 týdny, tak je mi divně. V práci bych měla být do 27.5., pak nás čeká cesta na Moravu, protože bude mít taťka 50 (má je až v červnu, ale to jsem říkala, že v červnu tam raději nepojedu). A pak už konečné přípravy na Berušku. Je to strašné, jak to letí. Já vím, že to píšu pořád, ale letí o okolí. Zrovna včera jsem mluvila se švagrovou a ona mi říká: ?Ty seš teď v pátem, že?? No, a to tento týden končíme 6. měsíc.

Co se týče té přecitlivělosti ? řekla bych, že jsem citlivější než dřív, ale zase nějak dramatické to taky není. Nevím, jestli je to tím, že v práci lítám jak hard na holi a doma ještě dělám přiznání až do večera (tento týden dělám jenom studené večeře a uklízí taťulda), tak nemám moc času na sebe. Sice u toho mám puštěnou televizi, ale spíš jenom jako kulisu. Teď nám ještě dělají střechu, manžel upravuje zahradu (abychom tam mohly s Beruškou válet šunky), takže jsem sama doma. Někdy už se fakt těším na ten červen, až budu doma v klídku, ale to mi stejně zas všichni říkaj, jak mi bude smutno.

Klukům v práci je smutno už teď, tak vymýšlejí varianty, jak mi tady dají postýlku a budou se střídat ve vožení kočárku.

Taky jsem už strašně dlouho neviděla Hanischku. Hani, jestli to čteš, dej aspoň vědět, jak se máte. Doufám, že je všechno v naprostém pořádku, že se máte dobře a jenom prospíváte. Moc na Tebe (na Vás) myslím.

Holky, už máte vymyšlené jména? A víte, co budete mít? My (jak už jste jistě poznaly) budeme mít holčičku a chceme jí dát jméno Ema. Kluk měl být Adámek, ale to teda proběhne v dalším kole.

Koukám, že jsem se pěkně rozkecala, tak Vám dám zase prostor.

Mějte se všechny krásně, dávejte na sebe pozor a pozdravujte svoje pokládky.

Lucka + Beruška 24+2

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 20.03.03 13:30

Ahoj Lucko, tak to je tedy goool. Ja mam totiz uplne stejny jmena pro mimi jako ty :-)!
Co se rozmeru miminka tyce, my mame zase vetsi hlavicku a menci telo, tak to chci ted zkonzultovat s doktorem, jestli je vsechno O.K.
Podle prispevku soudim, ze mas „sedave zamestnani“, ja vlastne castecne taky a chci se zeptat, jestli te z toho nekdy neboli brisko. Ja uz jsem kvuli tomu byla 14 dni doma, pak se kvuli chripce prodlouzilo moje acko na cely mesic, ale ty bolesti ustoupily. No, a ted jsem v praci 14 dni a je vsechno zpatky… Jen se hrozim toho, ze me doktor necha doma uz ted :-(
A mam jeste jednu otazku, jak poznas, ze to co se deje v brisku jsou opravdu pohyby miminka? Ja se strasne pozoruju a nevim, jestli to poznam :-) a uz se tolik tesim.
 Olinka

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.03.03 14:09

Čau Oli,

to je fakt bomba, s těma jménama. Při sezení mě břicho vůbec nebolí, akorát někdy tam Píďu mačkám, tak mi to dává patřičně znát. A když už to tak je, tak se na chvilku natáhnu na židli. Nebo si zkus pořídit ten balon (já ho mám teda doma). Manželova kolegyně na něm v práci seděla. Ten Tě nutí sedět rovně, jinak bys možná spadla. Ale jinak Ti v tom moc neporadím. S tím fakt problém nemám.

Co se týče pohybů - každý je popisuje jinak, někdo jako bublinky, někdo jako motýlí křídla, ale u nás to bylo regulérní kopání už od začátku (asi tak od toho 17. týdne). A to jsem nejvíc pozorovala večer, když jsem ten pupek vyvalila a pozorovala ho, tak se tam i objevovaly takové boule, jak se zrovna někam trefila. Teď, když už je větší a silnější, tak je výraznější i to kopání. Ale stejně jsem si to nejvíc uvědomila až pozdějc, že to je opravdu ono. Poprvé jsem cítila pohyb začátkem 17. týdne, ale to asi bylo omylem, že ani ona sama nevěděla, jak to provedla. Teď, když tam dělá nějaké obraty a kotrmelce, tak se mi to břicho úplně našprajcuje, je to takový docela silný tlak, ale za chvilku to ustoupí a kopeme na druhé straně. Taky jsem už 2× měla břicho „nakřivo“. Nevím, co tam dělala, ale měla jsem na jedné polovině bouli a na druhé placku. Teď zrovna se zase ozývá, už je to skoro celý den s pauzama. Ale to si opravdu nespleteš. Jo, a když to začínalo, tak mi to někdy přišlo, že se mi hýbou střeva (pardon za ten výraz, ale nic lepšího mě nenapadlo). A taky to nejdřív bylo vidět hodně na podbřišku, spíš u ochlupení. Já teda nejsem žádné vyžle, nějaký ten špek se najde a na podbřišku žádný nemám, tam to bylo vidět nejdřív. Dneska už mi kope do pupku. Dělohu už mám nad pupkem.

Když to tak čtu, tak to nemá ani hlavu, ani patu, snad se v tom vyznáš. A moooooooc Ti přeju, aby Ti něco pomohlo s těma bolestma, abys nemusela zůstat doma. Když to vezmu podle sebe, asi bych se zbláznila.

Měj se moc hezky,

Lucka

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 20.03.03 14:12

Ahoj holky,
já mám termín až 29.8......to bude ale teploučký léto :-). Už vám, který máte kopanečky, tiše závidím. Už se na ně taky těším, až o sobě bude mimi pravidelně dávat vědět. Taky máte takový „žrací“ dny? Já bych teda furt něco baštila. Dneska tady v práci zase ujídám medvídky. No, asi to není úplně zdravý, ale když mně to tak chutná! Čekám příští týden, jestli budou AFP testy v pořádku. Doufám, že jo. Za měsíc se jdeme zase ukázat paní doktorce. Teď jsme absolvovali ultrazvuk.....to byl nádherný zážitek. Alespoň si umím líp představit, že mám v bříšku nový život. Je to nádherný pocit. Pohlaví jsme nerozeznali, je to ještě moc malinký.
Už jsem viděla fůru sněženek, takže, holky, jaro už pomalu nastupuje (i když zrovna dneska je pěkná zima a zamračíno), tak si ho pořádně užijte.
Mějte se moc fajn.
Vendula

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.03.03 14:42

Ahoj Vendo,

držím palce, ať dopadnou ty testy dobře. Nám dopadly dobře, pak jsem byla moc zvědavá, šla jsem na 3D UTZ (který jsme nakonec neviděli, ale barevné to bylo), tam našli Berušce cysty na mozku, tak jsem nakonec byla i na AMC. Ale je to všechno v pořádku, jedna cysta už zmizla a druhá se zmenšuje. Doufám, že teď už tam není ani ta 2.

Žravé období ani moc nemám. Mlsná mě teda nehoní skoro vůbec, spíš nemám chuť na nic, ale někdy mě přepadne takový hlad… Jsem třeba po večeři, a za chvíli mi začne kručet v břiše a je mi špatně z hladu. Tak to se buď napiju v duchu hesla „hlad je převlečená žízeň“ anebo něco malého zakousnu. Proto už mám taky 7 kg navíc, z toho 3 za poslední měsíc.

Takže držím palce!!

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 14:47

Ahoj holky.
Nedá mi to a musím se přidat ke komentářům. Já mám termín 9.7. a moc se na broučka těšim. Ale to asi každá z nás. Jinak jména zatím vybíráme, ale ještě v tom nemáme vůbec jasno. Taky se necháme překvapit, jestli to bude holka nebo kluk. Patřím k těm, co mají sedavé zaměstnání, takže mě brouček občas pěkně kopne, když nesedím zrovna hezky. Alespoň že máme našeho pejska, který vyžaduje každý večer procházku i přesto, že má velkou zahradu u domku. Hezky jsem si ho to naučila. Zítra se chystám zase po čtyřech týdnech do poradny a doufám, že bude všechno v pohodě.
Mějte se všechny krásně a dávejte na sebe pozor.
Ahoj Katka 25.tz

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 20.03.03 15:06

Ahoj Katko,

to jsme teda kousek od sebe, s tím porodem. Ještě právě byla Hanischka, ta má termín 10.7., ale už se tady strašně dlouho neukázala. Doufám, že je všechno v pořádku a ozve se. Už víš, kde budeš rodit? Máš vyhlídnutý kočárek? Já se zatím pořád přikláním k Deltimu, protože je ze všech největší a předpokládám, že naše děti budou veliké po nás. Když si představím, že v zimě bude Berušce půl roku a bude potřebovat fusak, tak si neumím představit, jak bych ji nacpala do těch 70 cm.

Jak jste na tom ostatní s kočárkama?

Lucka

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 20.03.03 15:22

Ahoj Vendulo,
jak jsem psala v komentari, zraci dny se u me pomalu preskupuji do zracich tydnu :-). Jen doufam, ze pak budu mit dost silnou vuli, abych se zase dala do late.
Ted chystame kompletni prestavbu bytu, abychom miminko prinesli do noveho a cisteho (ja se tak tesim :-), tak jsem zvedava, jak to zamava s chutema. Ve stresu obvykle moc nemam chut jist.
 Olinka

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 20.03.03 15:55

Ahoj Oli,
tak at se vam prestavba bytecku podari a at s tim nemas moc stresu. Ono je to narocny. My jsme si tim pred rokem prosli a byla to docela makacka, ale ja myslim, ze v tehotenstvi se soustredime hlavne na mimi, takze urcite budes v pohode.

Vendula

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 20.03.03 15:57

Ahojky,

jména mám vybrané, ale manžel ještě oficiálně neřekl ano. Myslím, že na konec to budou přece jen ony.

Jak už jsem se tady dávno zmínila o kočárku, tak budeme mít asi ABC design sporťák a do toho tašku, která zároveň může sloužit i jako fusak - má odepínací horní díl. Délka na ležení je 92cm. Jo, taky jsem okukovala Deltim, je pěkný a lehký.
Taky se mi podařilo se projít pár obchody a několika desítkami internetových stránek a konečně jsem našla „pro mě“ tu správnou komodu na přebalování. Obyčejnou klasickou komodu se šuplíkami a s přebalovací plochou 70×90cm.

Evka

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 20.03.03 16:00

Ahoj holky,
k těm kočárkům. Taky mě štve, že jsou docela malý. Chceme ale trojkombinaci a kolečka do terénu a nejpravděpodobněji tříkolku. Nevím, jak dlouho potřebuje mrňous hlubokáč - tak 6 měsíců? Nebo dýl? V každém případě to u nás vychází na zimu, takže jak píše Lucajda, do kočárku dítě i s fusakem. Ještě nejsem rozhodnutá, ale klasickej hlubokáč asi kupovat nebudu.
Vendula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 16:51

Ahoj vsichni pupici,
ja mam termin 7.7., ale tezko rict, jestli mimunka to pekny datum dodrzi:-)) Bricho mam teda obrovsky, koukala jsem se do knizky na fotky, a podle velikosti jsem tak v osmym mesici:-)) Pribrala jsem uz 9 kilo. Hruza - ale nezda se mi, ze by to bylo nekde videt krome toho bricha teda. Mama me strasi 25 kily, ktere pribrala behem tehotenstvi ona. Jeste, ze mame psa, s kterym musim „litat“ po lese.
Z UV uz vime, ze cekame holcicku, ale jmeno porad nemame. Teda nemame nic 100%. My jsme cekali, ze to bude kluk - u manzela v rodine se rodi sami kluci, takze jsme meli spoustu peknych klucicich jmen a princezna nas takhle vypekla.Tak si opatrujte briska a mejte se pekne
Slunicek, 25.tyden

lokynka
Kelišová 5244 příspěvků 20.03.03 17:27

Aho budoucí maminy,
já sem vůbec nepatřím, ještě nejsem ani snažilka, spíše adeptka na snažilku, ale v poslední době, tak asi tři měsíc, jsem si miminko začala moc přát. Tak si moc ráda čtu o Vašich pocitech a zkušenostech s těhotenstvím, já už se na to také moc těším. Ale myslím, že snad příští rok začneme se snažením. A že všechno dobře dopadne.
Přeji Vám, ať se Vám narodí zdravá a spokojená miminka a ať vytvoříte nádherný domov.

boule
Kecalka 140 příspěvků 20.03.03 22:21

Při prvním těhotenství jsem byla asi víc citlivka. Je pravda, že když je nějaký doják v televizi, tak si taky pěkně pobrečím. Dost se musím ale točit kolem našeho broučka, teď se ho snažím naučit, aby si říkal na nočník, tak se potom spíš než přecitlivělá cítím večer utahaná. Možná, že to na mě ještě přijde. Jana

boule
Kecalka 140 příspěvků 20.03.03 22:31

Jména už jsem v jednom deníčku probírala, zatím stále platí varianty: kluk - Libor nebo Daniel, holka - Andrea nebo Sandra. Ještě ale pořád pročítám a hledám (zvlášť u kluka). Moc jsem chtěla Filípka, ale byl mi už při prvním těhotenství ostře zamítnut (bydlíme na vesnici a tady se tak prý jmenuje každý druhý pes) - ach jo!!! Já jsem před svatbou bydlela ve městě a ani mi to nepřišlo na mysl, ale nechci se hádat. Vybíráme jména, kde se shodneme oba dva. Jana

boule
Kecalka 140 příspěvků 20.03.03 22:48

Ahoj holky!
Koukám, že se diskuze tenhle týden pěkně rozjela. Včera jsem psala deníček a zapomněla jsem se zmínit, jak jsem dopadla v práci, kde jsem si byla domlouvat nástup na druhou mateřskou. Nastoupit mohu (domlouvala jsem se už i s doktorem) 1.7., jen musím přinést potvrzení od lékaře do 20.6., pak už tam tajemnice, co to vyřizuje, není. Chtějí po mně jen ono potvrzení a číslo účtu. Také jsem podepsala prodloužení pracovní smlouvy, tím je všechno OK. Jen nejsem moc chytrá z toho, kolik ta mateřská teď bude. Když jsem se ptala, jestli se do ní započítává i valorizace, tak mi tajemnice sdělila, že by to mělo být podle posledních měsíců před nástupem na první mateřskou (předtím se počítali tři poslední, ona teď dokonce mluvila jen o jednom), moc jistě se ale netvářila. Zkusím po tom pátrat ještě na internetu, snad se v červnu dozvím víc. Nebo mě bude v létě čekat překvápako. Každopádně to bude víc, než ta"podpora", co chodí teď.
Zdravím Vás i bříška. Jana (18t.)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.03.03 22:50

Ahoj,

vůbec se neboj s tím příbíráním. Já měla při prvním těhotenství touhle dobou už 10 kg nahoře a dohromady jsem přibrala 16 kg.
Navíc jsem je všechny shodila jednak porodem, pak při kojení a zbytek po ukončení kojení. Rok po porodu jsem měla stejně jako před otěhotněním, tak hezky papej a neboj se.
Já asi porodím dřív než ty, termín mám už 29. 6.

Mám už jednouho chlapečka, tak mám problém spíš s výběrem klučičího jména. Jaká jste to měli připravená??? Moc by jsi mi pomohla, kdyby jsi nám poradila. Díky.

Tak uvidíme.

Ahoj Nikol 25+4

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.03.03 22:59

Ahoj těhulky,

tak koukám že já budu asi ta první co tu odstartuje vlnu porodů. Sice moc do deníčku nepřispívám, ale pečlivě ho sleduji. Tak snad se neurazíte když se začnu počítat k vám čekatelkám na mimíska.

Termín mám 29. 6. Je to naše druhé miminko tak možná i dřív. Prvnímu chlapečkovi budou 18. 6. tři roky. A druhé nám nechce ukázat na ultrazvuku co že to je. Tak doufám, že bude mít Janča štěstí a bude ležet v lepší poloze než nám.

Bříško mi taky vyrostlo až moc rychle, ale bylo mi řečeno že při druhém těhotenství roste vždy rychleji.

Tak se hezky opatrujte a ahoj

Nikol 25+4

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.03.03 23:16

Ahoj Lucko,

reaguji na tvůj zájem o Haničku.
Tak tedy: Je naprosto v pořádku a její výbavička se začíná dost rozšiřovat. Ale taky má spoustu práce tak asi nemá moc času psát a vůbec číst emimino. Ale na začátku dubna by prý snad mohla zůstat už doma tak si myslím, že se zase přidá k nám na emimino.
Píšu si s ní emaily, takže žádný strach jsou v pořádku.

Pozdravuj Berušku. My jsme bohužel neuspěli a pořád nevíme co bude naše druhé miminko, holka nebo kluk????

Haničku budu pozdravovat a vyřídím ať se příde na emimino kouknout.

Ahoj Nikol 25+4 ( Hanička 24 tt.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 08:18

Ahoj,
tak to jsem rada, ze mam jeste sanci, ze to tech 25 kilo nebude:-)
My meli jako klucicí jmena pripraveny Samuel, Matyas, Jakub a David. U nas je problem v tom, ze bydlime v Nemecku, takze to jmeno musi byt takove, aby si na nem nezlomili jazyk ani v Nemecku na uradech, ani v Cechach - kam se budem casem zase stehovat zpatky. Takze zadny hacky a carky. A pro holcicku nas napada jenom Anna, ale to prijde manzelovi moc obycejny. Trebna se nam libi Eliska, ale tam uz je problem toho hacku. Jo a aby to nebylo tak jednoduchy, tak by v tom jmene pokud mozno nemelo byt r, protoze ja rackuju, tak abych to vubec vyslovila. No snad jeste na neco prijdem.
Slunicek, 25.tt

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 21.03.03 09:33

Ahoj holky,

to se nám to tento týden krásně rozjelo. Tak jsem si teď přečetla, že už má Janík na světě svoje 2 princezny ? a jak jsem psala, že mě ty emoce nějak moc neberou, tak jsem si u toho popisu porodu několikrát utírala slzičky. Takže opravdu nejsem žádný tvrďák. Já už se tak těším, až bude Beruška na světě. Kéž bych měla taky takový pohodový porod. Taky už se těším, až se to rozrodí tady u nás, i když budu skoro mezi prvníma. No, už je to za pár.

Děkuji Niky za zprávy o Hance, trošku jsem měla strach, ale raději jsem takové myšlenky rychle zaháněla.

Lucka 24+3

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 21.03.03 13:11

Jani,
az prijdes na nejake informace ohledne materske, tak je rozhodne posli, taky v tom mam dost hokej, krome toho si nejsem jista, jestli je nase pani na osobnim odd. ta kompetentni, ktera mi pomuze :-(.
diky
 Olinka

Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 21.03.03 13:16

Ahoj těhulky,

tak jsem dneska navštívila svého doktora mimo termin TP, porad mě bolí a píchá v břiše. Povídal něco o podrážděné děloze, mimčo je ale v pořadku. Nechal mě celý příští týden doma, mám ležet s nohama nahoře a koukat na televizi… :-(.
Dneska ještě vyrážíme s manželem k babičce do Šumperka, tam se moc namáhat nebudu, znáte ty moravský babičky :-).
Tak nevím, jak to bez emimina celý týden přežiju :-)
 Olinka

mahi
Povídálka 18 příspěvků 21.03.03 13:47

Ahoj holky,
tak vás všechny zdravím po delší odmlce už jako vdaná paní.Svatba proběhla v pohodě. do šatů jsem se vlezla. Miminko roste přímo ukázkově, protože se mi zdá, že tenhle týden už se mi břicho vyboulilo. Tak se smanželem smějem, jaký máme poslušný miminko. Už se těším, až bude pořádně vidět. Jinak mám termín 20.8., tak jsme tu hezky srovnaný. Nevím proč, ale chtěla bych, aby se miminarodilo trochu dřív a bylo srpnový, ale to se asi předpovědět nedá. Já jsem zatím přibrala jen půl kila a zatím nemám ani svou váhu při otěhotnění, tak jsem zvědavá na příští kontrolu. To půjde manžel se mnou se na mimíska podívat. Pan doktor říkal, že pak už bude na celkový prohlížení moc veliký. Jinak pohlaví ani vědět nechceme Jsem po dvou měsících v práci, tak byl celej tejden dost šokovej, ale zase se dostanu víc sem. A taky se mi zdá, že mimísek už tu a tam dá o sobě vědět. Je to takový zvláštní- něco jako bublina, tu dole, tu výš, tak něvím jestli je to ono, ale snad jo. Mějte se o víkendu fajn a zatím ahoj. Mahi (18t.+2)

bazalka
Stálice 90 příspěvků 21.03.03 15:29

Ahoj holky bříškatý /současné, minulé a budoucí :-))
Tak je tady dneska první jarní den, taky se tak hrooozně těšíte až bude venku teplo?
To je strašné jak ten čas letí! Zítra jsem přesně 22tt. Od minulé neděle mně mrňous začal konečně „okopávat“ a ve středu jsem byla na 3D ultrazvuku, takže už víme, že budeme 100% mít kluka /i když zrovna já jsem tak strašně na ty holčičky :-)) Zrovna dnes se byla v práci ukázat bývalá kolegyně a s sebou měla skoro 1/2 roční holčičku a to je přesně takové to úplně ukázkové okaté usměvavé miminko z časopisů, no prostě byla k sežrání :-))/ Protože jsem byla nucena pobývat ve čtvrtek v Carrefouru na Smíchově, tak jsem při té příležitosti utratila vůbec prvních 280,–Kč za věci pro mrňouse - měli slevy v Chiccu a tak jsem po dlouhém váhání neodolala a koupila dupajdy, dvě trička a osušku s kapucou a protože se mi ty údaje na cedulkách zdály být nepravděpodobné, tak jsem odchytila nějakou maminku s kočárem a ptala se jí jestli jsou ty věci na novorozence dost velký, že se mi to zdá malinký :-)) Pak jsem brousila ještě v knihkupectví a dumala nad literaturou pro budoucí maminky a tak se chci zeptat, jestli nemáte v tomto směru nějaké typy /já mám doma půjčenou „Velkou knihu o matce a dítěti“/. Zaujala mě knížka „Znovuzrozený porod“ /netuším autora/, ale zatím jsem ji nekoupila…
Jinak dělám ještě takový soukromý průzkum ohledně pohlaví budoucích miminek - tedy pokud to chcete dopředu vědět. Mám totiž pocit, že se snad nebudou rodit žádné holčičky - v mém okolí připadá asi tak na 5 narozených kluků jedna holka a z těhulek kolem mně jich z 6 čeká holku taky jedna :-)) Tak jestli je to jenom náhoda :-))
Tak to by bylo zatím vsjo. Přeju všem úžasný sluníčkový víkend a ať se tady všechny sejdeme zase příští týden, včetně nových přírůstků!
Bazalka - Simona

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 23.03.03 09:31

Ahoj holky,

konečně jsem se dostala k počítači a tak mohu vám i vašim bříškům poslat první jarní pozdrav.

Minulý týden jsem měla trošku nabitý i přesto, že nechodím do práce a poflakuji se doma. Skoro celé pondělí jsem proležela, protože mě chytly takové silné bolesti, které mi z podbřišku vystřelovaly až do zad, nemohla jsem skoro ani chodit. Přítel mě zase hned chtěl odvézt do Motola, ale oddolala jsem s tím, že ještě uvidím, jak to bude vypadat v úterý a popřípadě vyrazím ke svému panu doktorovi. V úterý mi už naštěstí bylo mnohem lépe, ale raději jsem k doktorovi zašla. Stejně jako u Oli i u mě hovořil něco o podrážděné děloze a předepsal mi magnézium.

Ve středu jsem byla objednaná k paní zubařce. Původně preventivní prohlídka se zvrhla ve vrtací orgie a odnesly to dva zoubky. Ten jeden docela bolel, měla jsem totiž kaz pod plombou a tak se nejdříve musela vyvrtat a vymlátit ta stará a pak nastalo vrtání kazu. Bylo to dost hluboko a já jsem už v křesle rostla a kde všude jsem byla spocená, vám ani psát nebudu. No nicméně jsem to ve zdraví přežila a můj chrup je jako nový, jen jsem zvědavá na jak dlouho. Na druhou prohlídku mám přijít až někdy před porodem.

Ve čtvrtek, aby toho ještě nebylo dost, jsem navštívila dalšího lékaře. Tentokrát to byl praktický. Tady návštěva byla pohodová, pani doktorka si mě jen poslechla, podívala se do krku a prohmatala mi břicho, setřička mi natočila EKG a pak jsme si chvilku pokecaly.

Konečně mám tedy všechny předepsané návštěvy lékařů za sebou. No, vlastně skoro za sebou, u zubaře musím ještě na jednu a navíc mám předepsanou ještě návštěvu diabetologické poradny, protože ke konci prvního těhotenství se mi objevila těhotenská cukrovka. To zas budu pít tu přeslazenou hrůzu, blé........

Ve čtvrtek jsem si telefonovala pro výsledky amniocentézy. I přesto, že jsem byla skálopevně přesvědčená, že vše je v pohodě, tak se mi při vytáčení čísla trošičku klepala ruka a srdíčko tak nějak začalo rychleji utíkat. Naštěstí je všechno v pořádku.

Pátek jsem strávila ve svém rodném městečku. Celé dopoledne jsem byla ve škole podrbat si se svými bývalými kolegyněmi a podívat se na své poslední žáčky. končila jsem s nimi třetí třídu a teď jsou v páté. Nějak jsem tou školní atmosférou zase nasákla a přišlo mi tak nějak líto, že už mezi ně nepatřím. Začala jsem i uvažovat, že bych se po mateřské opět do školství vrátila.

Co se týká termínu, tak já ho mám 18.8., přibrala jsem 5kg ( teď už možná 6 ) a břicho mám veliké, převeliké, do normálního oblečení se už nevejdu. „Žrací“ dny na sobě nepozoruji, spíše naopak, mám dny, kdy se do jídla musím přímo nutit. Třeba včera jsem k snídani měla jeden krajíček chleba se sýrem, k obědu trochu polévky a jeden knedlík a k večeři kukuřičný rohlík. No, řekněte mi, po čem tak přibírám.

Koukám, že jsem se nějak rozepsala. Tak už vás nebudu moc unavovat a za chviličku skončím, nezmínila jsem se totiž ještě o jménech. Jak už jsem psala někdy v předchozích příspěvcích, budeme mít chlapečka a bude se jmenovat Matěj, holčičku jsme chtěli Natálku.

Tak a teď je to už doopravdy všechno, mějte se všechny i se svými bříšky moc a moc hezky a užívejte si jaro.

Jana č.2 ( 18 + 6 )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 09:44

Ahoj Lucko.

Taky jsme se byli podívat po kočárcích a vypadá to, že si pořídíme také Deltim. Kde budu rodit, tak to ještě nevím. Mám to trochu složitější. Bydlíme totiž u Mladé Boleslavi, ale často jezdíme do Příbrami, kde mám rodiče a taky tam chodím do poradny. Takže opravdu nevím. Asi budu rodit tam, kde to bude právě blíž do porodnice. V pátek jsem byla v poradně a mělo by být vše v pořádku. Jenom musím užívat magnesium, protože mám docela často křeče. A co Ty, kde bys chtěla rodit? Měj se bezva a pozdravuj Berušku. Přeju i všem ostatním hezký jarní den.

Katka, 25t

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 24.03.03 10:02

Ahojky maminky s bříšky,

zdravím Vás všechny v tomto krásném slunečném dni. A mrňousek také. Konečně se od středy každý den ozývá bublinkami. Hodný to človíček. Jen se mu nelíbilo, když jsem se jednou překulila na bříško a vykládala si s manželem. To bylo „nadávání“.

Nedávno tady byla diskuze o lítosti. Včera jsem prožila příšernou depresi. Začalo to tím, že jsem na CNN viděla záběry z Iráku, jak hledali ty katapultované piloty v řece. No a potom jsme šli ven na procházku, do naprosto krásného dne, a všude kde jsme se procházeli, byli policajti. Na každém železničním mostě, na každém rohu ve městě, náměstí, v ulicích. Fuj, hned to člověka namíří na černé myšlenky. A to zítra jedeme na dovolenou. Naštěstí se dnes už cítím lépe.

Zítra se konečně dozvím výsledky AFP testů. Konečně. Snad to bude dobré.

Holky mějte se a vyhřívejte bříška

Evka 20TT

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 24.03.03 12:37

Ahoj Katko,

to je dobré, já taky bydlím u Mladé Boleslavi, ale protože pracuju v Praze, tak tady chodím i k doktorce a rodit bych chtěla na Bulovce. Doufám, že se zadaří, bude volno v CAPU, a že tam dojedem včas. A kde u MB bydlíš? A kde pracuješ? TP máme akorát den od sebe, tak to jsem zvědavá.

Přeju Ti, aby ty křeče přestaly, to (naštěstí) vůbec neznám, mi akorát v břiše škrundá Beruška. Zrovna včera jsem dodělávala přiznání, skončila jsem v 11 večer a to se jí teda vůbec nelíbilo. Mlela se tam mooooooc pěkně. Zase mi přes víkend narostl pupek, už se fakt kulatím docela rychle. Manžel o víkendu pozoroval břicho, jak se tam mele, tak se tak smál, jak se mi vlnilo a pak se různě objevovaly ty rány. Asi mi docela za týden i povyrostla děloha, protože už se Beruška tím kopáním blíží k žebrům, tam mě včera dloubala pořád. Taky se mi to břicho zase vyboulilo, že vpravo jsem měla kopec a vlevo plošinu (tak plošinu ne, ale zase jsem měla břicho nakřivo). Vždycky se těším domů, až si vyvalím pupek a pozoruju, co tam dělá. Baví mě to čím dál víc.

A jak je teď krásně, tak se těším, až se rozdvojím, abychom si užívaly těch krásných dnů dohromady. Taky jsem si zase pobulela u popisu Mikisčiného porodu, takže Vám holky oznamuju, že opravdu jsem přecitlivělá, že jsem asi posledně machrovala.

Přeju Vám všem krásný den,

Lucka + Beruška 24+6

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 24.03.03 15:37

Ahoj holky,

dneska se sem spíš potřebuju „vyplakat“, tak doufám, že mě pochopíte. Dneska mi volali kvůli AFP testům, že mám hraniční hodnoty, tak jsem k nim pozvaná a promluvíme si o tom. Jsem z toho zkleslá, i když jsem na to byla připravená, že se to může stát a nemusí to vůbec nic znamenat. Ale znáte to, pak zazvoní telefon a najednou se vás to týká a silácký myšlenky a všechny zkušenosti ostatních se najednou vytrácejí. Tak doufám, že to je jen planý poplach a jsem zvědavá, co mi navrhnou. Prý už taky nejsem žádnej mlaďoch. Odběr plodový vody se mi moc podstupovat nechce a tak věřím, že by se to mohlo vyřešit detailnějším ultrazvukovým vyšetřením. Věřím, že mi budete držet palečky a nezlobíte se na mě, že si tu takhle bulím.

Mějte se krásně jarně a sluníčkově a opatrute své pokládky
Vendula 17tt.+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.03 17:37

Ahoj Lucko.

Já bydlím s manželem a naším malým jorkšírem v Benátkách, kde zároveň i oba pracujeme. Nechodíš náhodou každou neděli ráno cvičit s těhulkama do Boleslavi do bazénu? Já jsem tam byla zatím jednou a docela se mi to líbilo. Ale protože jezdíme často o víkendech pryč, tak tam nemůžu chodit pravidelně. Ale zase si říkám, že je lepší něco než nic. Měj se hezky a přeji hezký zbytek dne.

Katka, 25t.

boule
Kecalka 140 příspěvků 24.03.03 21:57

Ahoj Vendulo!
Drž se, doufám, že dopadneš dobře a nebudeš muset na odběr vody. Pokud jsou ty hodnoty hraniční a ne vysoký, tak snad by šlo podstoupit nějaké míň stresující a šetrnější vyšetření. Existuje třeba 3D ultrazvuk, tak snad Tě to mine. Moc na Tebe myslím a držím palečky. Člověk se na to snaží nemyslet a ani si to nepřipouštět, ale za týden si jdu taky pro výsledky a když čtu, že některé z Vás musí tím trápením projít, uvědomím si, že to nemusí být něco až tak nereálného.
Dej vědět, jak si dopadla a moc, moc držím palečky. Jana

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 25.03.03 08:11

Ahoj Katko,

to je fakt super, my jezdíme přes Benátky do Prahy, bydlíme v Čachovicích. Jezdíme přes tu Spojovací ulici, co je tam průjezd zakázán (jako správní Pražáci). Na cvičení jsem nebyla, původně jsem se přihlásila do BC Lachtánek, akorát že mám zatím pořád strašně moc práce, tak jsem to musela zrušit, protože to nestíhám. S manželem jsme se domluvili, že teda budem navštěvovat akorát ty předporodní kurzy na Bulovce, měla bych tam začít chodit po Velikonocích. Takže si cvičím doma, ale tak zlehka, až dodělám tu práci, tak začnu víc. Já snad budu mít čas až v tom červnu, kdy budu doma. Už se na to začínám těšit, kór jak je tak hezky.

Mějte se zatím hezky,

Lucka

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 25.03.03 10:41

Ahoj Vendulo,

moc Ti držím palečky, aby vše bylo v pořádku. Kdyby ti doporučili odběr plodové vody, tak bych se mu asi nebránila. Já sama jsem ho podstoupila a mohu Tě ujistit, že zákrok neni vůbec bolestivý. Celou dobu jsem na obrazovce pozorovala našeho Matýska, jak si cucá paleček a jehlu vůbec nevnímá. Půl hodinky po odběru jsem už jela domů. Podle mého názoru ultrazvuk není dokonalý, bohužel to mohu potvrdit ze zkušeností své kamarádky, která měla všechna UZ vyšetření v pořádku a přesto se jí narodilo hodně postižené miminko.
Nechci Tě samozřejmě strašit a ať se rozhodneš tak či onak, budu Ti moc držet palečky.
Měj se moc hezky Ty i Tvůj broučínek

Jana č.2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.03 11:27

Ahoj Lucko,

tak to jezdíte kousek od nás, protože my bydlíme v ulici Bratří Bendů a to je ta ulice, na kterou se najíždí ze Spojovací k dálnici. Tak se třeba taky někdy uvidíme. Taky se snažím doma trochu cvičit podle chytrých knížek, ale nevím, jestli to má nějaký účinek.
Zatím ahoj Katka.

boule
Kecalka 140 příspěvků 25.03.03 22:46

Ahoj holky!
Dnes jsem tu jenom na chvilku, zítra napíšu nový deníček, slibuju, dnes mi na to nevyšel ani čas, ani energie. Dnes bylo moc krásně, a tak jsme běhali skoro celý den (tedy dopoledne a odpoledne) venku a večer jsem ještě doháněla, co bylo třeba doma udělat.
Na Mikisce už se začalo rodit, Janik už má dvojčátka a než se nadějeme, budeme držet na rukou ty naše zlatíčka i my.
Doufám, že nám to jarní počasí už vydrží, sluňte se a vzhůru na procházky.
Jana (18t.+5)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 26.03.03 20:20

Ahoj těhulky,

tak jsme včera byli na kontrole s nadějí, že po 3 týdnech přejídání jsem už něco přibrala.
Jaký to byl ale div když jsem zjistila, že mám zase o 1,5 kg míň, dohromady - 2 kg od mojí váhy. Přijde mi to divné, v neděli končím 6 měsíc a začínám 7. a kila nikde.
Při prvním těhotenství jsem měla touhle dobou už 10 kg nahoře.
Nemáte někdo podobnou zkušenost???
Doktor tvrdí, že je to v pořádku, prý hlavně že miminko roste jak má!
Jinak je vše v pořádku!!!

Bříško mi roste kosmickou rychlostí.
Mám strašné problémy se spaním.
Ne, že by se mi spát nechtělo, ale pokaždé když jdu spát tak mě mimčo nenechá. Lehnu si třeba v 23:00 a usnu ve 4 ráno.Tak moc mě kope!
A v 6:30 přijde náš Jareček a ukazuje do okna a říká:„Tma není!“ A mám zase po spaní. Pak chodím celý den jak mátoha a zívám.
Už nevím co s tím.

Lucajdo,

když tak čtu co jsi posledně napsala musím se usmívat.
Ještě si pamatuji jak si mi nedávno záviděla ty překrásné bouličky a už jsou tady a budou ještě větší jen počkej.
My s manželem říkáme, že „Koblížek“ dělá šišounka.

Pořád nevíme co, že bude náš potomek.
Holka nebo kluk?
Na ultrazvuku jsme už 2× neuspěli.
Ptali jsme se taky našeho skoro tříletého Jarečka, jestli to bude holka nebo kluk a on nám vždycky odpoví:" Ne, to je miminko!"
Tak si budeme muset počkat, buď na další ultrazvuk, nebo až na narození.

Holky, jak jste na tom se jmény?
My máme na 100% jméno pro holčičku, bude to Vendulka, ale pro kluka se nemůžeme shodnout, já chci Samuela a manžel Martina.
Které se líbí víc vám???

Tak, koukám že jsem se nějak moc rozepsala.

Mějte se krásně a pozdravujte pupíčky.
Sluníčko už je tu tak hupky do šatiček a ukažme ty naše nádherný bříška.

PS: Pozdravuje vás Haniska 24+6 tt. Během dubna bude už na mateřské tak na vás bude mít víc času a vrátí se zase mezi nás čekatelky.

Nikol 26+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.05 01:52

Framatome ANP is an unfamiliar name in Charlotte, but its north Charlotte office employs more than 500 people. Many came over in its 2002 purchase of Duke Energy Corp.s nuclear plant engineering division.cuise [www.vue.org]dsl usb [www.vue.org]beauty products [www.knightsports.co.jp]pes 5000 [www.robo-one.com]import gamecube [www.deliziepandellorso.com]chicken soup [www.sportsonly.com]hacking directv [www.knightsports.co.jp]direct tv receivers [www.coretek.org]domain names ca [www.java.org.ar]vlc [www.wheeling.com]cheap auto loans [www.java.org.ar]optimieren [www.knightsports.co.jp]doctorate degrees [www.plusmedia.es]extrait [www-ensimag.imag.fr]12v fridges [www.hands-on-healing.com]ebay phone [www.sportsonly.com]soccers [www.cultural-baggage.com]book download [netclub.kmu.e­du.tw]codefree dvd players [www.hwired.com]counselors [www.coretek.org]apartments for rent [www.hwired.com]unsecured loans [www.wheeling.com]buying a franchise [www.hands-on-healing.com]toasters [www.plusmedia.es]unix data recovery [kelso.gov]1970'sr­elocating [kelso.gov]dental plans new york [www.cultural-baggage.com]outtrigger [www.wheeling.com]rca widescreen [zc2zc3.st]legal [www.anpu.es]trans escort [www.wheeling.com]diet pill [www.coretek.org]gadgets and gizmos [www.anpu.es]ncaa football [www.robo-one.com]computer accessories [www.gekidanforyou.com]best credit counseling [www.creartec.com.ar]cash advance [www.java.org.ar]gift baskets of idaho [www.coretek.org]credit cards uk [www.wheeling.com]f3000 [www.panasianrep.org]www creditcards com [www.pergaminovirtual.com.ar]finance and accounting [www.anpu.es]citi credit cards [w3.mc.ntu.edu­.tw]distance learning system [www.gekidanforyou.com]ebay sniping [www.hands-on-healing.com]home furnishings [www.deliziepandellorso.com]recipes for diabetics [www.pergaminovirtual.com.ar]ggg film [www.knightsports.co.jp]6th anniversary gift [www.cultural-baggage.com]puttana [www-ensimag.imag.fr]che­ap electrical [tbep.org]deb­tworks [www.java.org.ar]electrical uk [www.hands-on-healing.com]dishtv [www.cultural-baggage.com]plastic surgery doctor [www.deliziepandellorso.com]philosophy [www.hwired.com]sulfonylurea [www.pergaminovirtual.com.ar]software [www.sportsonly.com]electronics boutique [www.sportsonly.com]

Vložit nový komentář