boule - 21.týden

Těhotenství

Zdravím všechny bouličky a jejich pupíky! Tak jsme se přehoupli do druhé poloviny těhotenství. Minulý týden jsme navštívili pana doktora a den před tím byli na ultrazvuku. Potvrdili nám chlapečka, miminko vypadá o něco starší (či větší, zhruba o týden), krevní testy a vše ostatní je v pořádku.

Přibrala jsem další dvě kilča, takže dohromady jsem teď +5kg. To už jsem ostatně psala minulý týden jako příspěvek k minulému deníčku.

V sobotu se také u nás konala oslava našich narozenin. Ondráškovi budou dnes v noci přesně dva roky (narodil se 9.4. v 01:45). Hrozně to letí. Teď je to velkej kluk, co už toho sám hodně zvládne (konečně už nám začíná jít i ten nočník). Ani si už nedokážu představit, že byl takové malé miminko.

Mám tu také konečně informace pro ty, které jsou na první mateřské a budou natupovat rovnou na druhou, (nebo to v budoucnu plánují). Jak je to tedy z výší mateřské? Cituji zkráceně informace, které jsem nalezla:

Na mateřskou dovolenou nastoupíte přímo z rodičovské dovolené (dříve než prvnímu dítěti budou 3 roky). Pokud tedy nestihnete před porodem nastoupit do práce, bude Vám zaměstnavatel peněžitou pomoc v mateřství počítat z posledního čtvrtletí, kdy jste pracovala.

Např. Naposledy jste pracovala 15.8.2000. Peněžitá pomoc v mateřství (tzv. „mateřská“) se Vám počítala z období od 1.4.2000 do 30.6.2000. Při druhém dítěti se bude počítat z období od 1.7.2000 do 15.8.2000. Výše mateřské se počítá jako „nemocenská“, o prodloužení mateřské dovolené, o dávkách v mateřství a o přídavcích na děti z nemocenského pojištění.

Další podmínkou, abyste mohla dostat peněžitou pomoc v mateřství je 270 dní nemocenského pojištění za poslední dva roky. Tuto podmínku splníte automaticky tím, že jste v pracovním poměru. Horší situace by nastala, jestliže by Vám pracovní poměr skončil před nástupem první mateřské dovolené nebo během ní.

(Informace na stránkách www.hint.cz/Tema26.htm

Potřebujete-li vědět více, podívejte se na tyto stránky.

Budu pro dnešek končit, Ondrášek mně vedle plakal a nebyl k utišení, mám podezření na poslední stoličky.

Mějte se pěkně a opatrujte své pokládky.
Jana (20t.+5)

Váš příspěvek
stesticko
Stálice 69 příspěvků 09.04.03 02:19

Ahoj Jani a vsechny tehulky a netehulky

Ondraskovi preji vsechno nejlepsi k narozeninam! 2 roky, to uz je velky chlap, ze? :-))
My jdeme na UTZ v patek tak snad se taky dozvime co to bude. Uz se moc tesime na to predcasne prekvapeni kdyz bychom uz mohli vedet co se to v tom brisku vlastne kloube.
Uz vite jak se chlapecek bude jmenovat? A mozna ze jsi uz 21t.+5?
My se stale nemuzeme shodnout na jmenech. Kdyby jsme bydleli v CR, tak bych taky byla pro jmeno Ondrasek, ale v anlictine by s tim mel problemy s vyslovnosti, tak hledame jmena ktere jsou ceske, ale zni hezky i v anglictine.

Zatim ahooj Gabi a stesticko 19t.+2

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 09.04.03 07:23

Ahoj holky,

děkuju Vám všem za rozehnání mojí včerejší blbé nálady. Dneska už je to lepší, včera jsme s manželem pracovali na zahradě a sázeli stromky, tak už to tam začíná vypadat, že tam i někdo bydlí a ne že se tam furt jenom pracuje. Dneska ještě budeme pokračovat, akorát budu muset trochu polevit, protože mě včera z toho tahání stromků pobolívalo břicho. Dneska už mám dobrou náladu, ale zase mám fleky v obličeji. Prostě si nevyberu? J

Taky jsem si dala Koko a k večeři pečený libovější bůček (už jsme strašně dlouho neměli), Emu jsem pořád hladila ? víte co mi teď v poslední době dělá? Když jí začnu hladit, tak se jakoby natlačí co nejvíc na tu moji ruku, že se mi břicho vyboulí do neuvěřitelných rozměrů. A když na chvilku přestanu, tak do mě kopne. Trošku mi připomíná psa, co máme v práci ? ten, když ho přestanu hladit, tak hodí ty svoje smutné oči a začne do mě šťourat, abych ho hladila dál. Snad se jí to líbí. Včera jsme dokonce přemýšleli, jestli poznáme, kde má hlavu, protože to tam bylo takové tvrdé, že to snad i mohla být hlava. A když je prý teďkonc 1/3 těla, tak by to i odpovídalo. Budu se muset v poradně zeptat, jak se to pozná, jak teď leží. Prý to doktoři v tom 7. měsíci už poznají podle pohmatu. Zítra jdu na ten UTZ do Motola, já se tak těším. Jsem šíííííííííííleně zvědavá na ty rozměry, jak nám zase povyrostla. Podle těch posledních měření bych řekla, že už má přes kilo (kolegyně v práci mi řekla, že to je jak pytlík mouky).

Jinak u Mikisky začala rodit Mischicka, je tam porod ?v přímém přenosu?, tak jsem si tak představovala, až já začnu? Moc jí držíme palce a už se těším na ten popis porodu, jsem zvědavá jako opice.

Holky, plánujete nějaké rozlučky v práci? Mi teda slibuje šéf, že ji zorganizuje, a to ještě když budu končit, tak mám i narozeniny. Už teď jsem přecitlivělá, tak se obávám, že proběhnou i slzičky. Přece jenom jsem s nima takovou dobu, že si to nějak neumím představit, že už tady nebudu každý den. Ale říkal šéf, že bude mít naše Ema hodného strejdu, který k nám bude jezdit často na návštěvy.

A taky Vám děkuju za odpovědi ohledně mleziva, já už jsem si myslela, že to není normální, že to mám tak hodně. Tak jste mě uklidnily. A ještě se zeptám ohledně podprsenek ? nosíte s kosticema? Nedávno se to rozebíralo u Ed, že prý se nemají s kosticema nosit vůbec, ale já jiné nemám. No, už jsem si teda koupila 2 mateřské, ty kostice nemají. Ale jsou bílé, a když si vezmu nějaké tmavé tričko nebo halenku, tak se stejně narvu do černé s kosticema. Prý mají ty kostice negativní vliv na tvorbu mléčných žlaz a mléka. Asi se taky budu muset zeptat doktorky, i když už nevrátím zpátky těch 7 měsíců, co jsem je nosila.

No, zase spousta dotazů, jako dycinky.

Mějte se moc hezky,

Lucka + Ema 27+1

Ida1
Povídálka 30 příspěvků 09.04.03 07:58

Ahoj Jani „boule“ :o)

Děkuji Ti za zmiňované stránky, kde najdu některé informace o mateřské. Pokoušela jsem se něco takového najít, ale marně. Už jsem myslela, že budu muset zajít na sociálku :o) Mateřská se mi už blíží i vzhledem k tomu, že mám vybrat co nejvíce dovolené. Už teď bych mohla být doma, ale co tam? :o) Takhle mi to rychle utíká a když mi, tedy nám nic neschází, tak proč sedět doma?
U nás, ve 20. týdnu těhotenství se nedalo poznat na 100% pohlaví našeho mimíska a tak netrpělivě čekám na ten slibovaný třetí UTZ, který by měl být tak za 14 dnů. Nepochybně se moc těšíme … Přeji Ti a všem těhulkám bezproblémové a příjemné těhotenství.

IDA (27t.+6)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.04.03 08:12

Ahoj holky!
To je fajn, že je tu nový deníček! Už jsem se těšila. Ještě aby přišlo to jaro, nebo dokonce hned léto, jak slibují v televizi a bude všechno super. Teď jsem pěkně z té zimy otrávená :o(((

JANI, co říkáte na dalšího chlapa? No nejtěžší to jednou budeš mít ty, zvládnout tři chlapy v chalupě :o)))

GABI, moje kámoška se vdala do Kanady a mají do budoucna ten samý problém se jmény. Aby se dala používat česká jména v angličtině, tak to jsou ta, co se u nás považují za „obyčejná“. Ale v angličtině znějí docela dobře, ne? Třeba Petr, Jana, Marek...... Určitě si vyberete! Nakonec to stejně bude tvůj miláček, i kdyby se jmenoval jakkoliv :o)))

LUCAJDO, ty naše holky jsou fakt stejné :o)) Moje taky někdy leze uplně nahoru pod břišní stěnu a dloube tam, dokud se jí nevěnujeme. A taky mi připomíná našeho psa :o)))
Porodníci umějí poznat, jak plod v děloze leží. Já bych to ale raději doma nezkoušela, jsou to dost silné hmaty, aby sis náhodou nevyvolala konrakce! Musí se vyhmatat krční rýha.
Taky zkoumáme, zda se právě objevila ruka nebo noha a nebo zda ta veliká tvrdá boule je hlava nebo zadeček. :o))) Je to legrace.
O těch kosticích jsem nikdy neslyšela. Já jsem nebyla na podprdu vůbec zvyklá. Začala jsem nosit jednu ze dvou, co mám doma a ta má kostice. Jenže jak jsem na to nebyla zvyklá, tak mě po pár dnech všechno bolelo, kostice tlačily a na zádech jsem měla od zapínání vyrážku :o( Jenže jsem něco nosit musela, protože mi už hrozně dlouho teče mlezivo. Tak ségra vyhrabala ve skříni takovou tu lambádu, co jsme nosily jako puberťačky a já si teď vložky dávám do toho. A je mi fajn. Jenže já jsem od přírody opravdu málo obdařená :o) a tak asi s tímhle ostatním moc neporadím.
Už se hrozím, až si půjdu kupovat podrpsenku na kojení. Vůbec nevím, jak se to kupuje. Jakou velikost?

Taky jste zvědavé jak Mischicka od Mikisky? Já hrozně. To ji obdivuji, že zvládala psát :o))))

Musím končit. Valušce se už zase nelíbí, že se tu kroutím u stolku na počítač. :o) Asi chce, abych se prošla. Tak půjdu konečně sundat noční košili :o)))) a trochu se zcivilizovat.
Pa pa a hezký den!
Toffifee - Zuzka + Valuška 30.t.

mahi
Povídálka 18 příspěvků 09.04.03 14:22

Ahoj holky,
tak jsem byla včera na kontrole. Vše je OK, jen miminko nespolupracovalo. Zapíchlo se hlavou za stydkou kostí a ani přes snahu pana doktora se ho nepodařilo přemluvit ke změně polohy. Byl tam se mnou i manžel a děsně se mu líbilo, jak se mimísek hejbe. Pan doktor mu ukázal močovej měchýř, žaludek, srdce - bylo to krásně vidět. Tak jsem ráda, že manžel našeho potomka taky jednou viděl. Příště ho uvidí až na porodním sále. Jinak byl docela vykulenej z gynekologickýho křesla, naznal, že takhle odhalovat by se teda nemohl. A mně to ani nepřijde. Takže je všechno v pořádku, už jsem i přibrala. Připadá mi, že teď se bříško zvětšuje den ode dne a mimi už je pěkně cejtit. Včera jsem si koupila těhotenský kalhoty, takový tenký, takže v nich budu moct chodit i v létě. Začíná to docela utíkat, dneska začínám 22. týden. Člověk se ani nenaděje a bude rodit. O víkendu jedeme na svatební cestu, snad se trochu vyčasí, jinak zmrznem. Občas mě taky přepadnou hrozně protichůdný pocity, jestli to všechno zvládnem, jestli budem s manžílkem vědět, co a jak. Doufám, že mateřskej pud je dostatečně silnej a všechno se díky němu překoná:-)). Vždycky jsem si myslela, že až budu těhotná, budu už jenom šťastná (což zní trochu blbě) a někdy mě docela překvapí, jak se cejtím nešťastně. Člověk je asi zblblej ze všech časopisů a článků o těhotenství jako nejkrásnějším životním období v životě ženy, že pak mám vždycky výčitku, když mi to tak někdy nepřipadá. Je to fakt komplikovaný. Jsem ráda, že to některý máte občas stejný. Aspoň si nepřipadám jako takovej vyvrhel:-). Mějte se krásně.
Mahi (21tt.+0)

Adina
Kecalka 127 příspěvků 09.04.03 15:56

Ahoj holčičky,
doufám,že se k vám můžu připojit do diskuze.Na e-mimino chodím asi rok,i jsem přispívala jako čekatelka a pak na „johance“ se mi konečně podařilo otěhotnět.Mys­lím,Lucajdo,že jsme tenkrát byly dvoučárkované skoro nastejno! A ještě Hanischka.Co pak s ní asi je? A s Tinulkou a s Monáčkem-ten už má určitě mimi.
Já jsem měla včera taky takovou nanicovatou náladu,ještě že je to pryč.Už totiž nechodím do práce a někdy /ale opravdu jen někdy/ si přijdu celá opuštěná.
Po pravdě teda musím říct,že kdo chodí do práce,ten je mistr světa amoleta,protože už si to nedovedu přestavit,s pupíkem se někde plahočit.
Moje mimi je taky klučík,doufám,že na něj jednou vyzbyde nějaká nevěstinka,dyť je holčiček jako šafránu!Byla jsem tuhle mlsně okukovat v tom francouzském obchodě pro mimina nějak Pour mimi ,či jak se jmenuje.Je to tuze nóbl butik a tak se paní prodavačka hned ptala,jestli teda jdeme k modrejm věšákům nebo růžovejm a když jsem jí to prozradila,začala skoro plakat,že k růžovejm už asi nikdy nepůjde.
Mějte se všichni moc krásně a já se zase ozvu.Taky pořád sleduju s napětím Mishiččiny novinky.
Paa Adina 26+3

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.04.03 19:22

Ahoj holky.
Tak jsem zas tady. Já jsem fakt závislačka :o))

MAHI, četla jsem manželovi tu část, kde píšeš o svých protichůdných pocitech a jak jsme zblblé z časopisů. On si myslel, že jsem to psala já. :o)
Trochu mě to uklidňuje, že nás to postihuje všechny. Dřív jsem měla ze sebe negativní pocity. DÍKY VÁM HOLKY si už nepřipadám tak provinile!
MAHI, přeji příjemné užití svatební cesty!!!

ADINO, konečně jedna, která si jako já doma připadá opuštěná. Tady každý chodí do práce a myslí si, že by se doma nenudil :o)) Já jsem se nenudila asi první měsíc. Teď mi stráááášně chybí lidi a nějaké pracovní vzrůšo. Jsem „vzorná“ těhule - neustále mluvím s břichem a někdy si připadám jako cvok :o))

Dneska jsem si namalovala velikonoční obrázky na folii, zítra si je dám na okna. Taky jsem stihla vyžehlit a ještě se učit do školy. Odpoledne jsme jeli koupit barvy, budeme Valušce zkrášlovat její koutek v naší ložnici. Oproti včerejšku jsem dneska byla holka pracovitá, musím se pochválit :o)) ČAUKY
Toffifee - Zuzka + Valuška 30.t

Susanka
Povídálka 17 příspěvků 10.04.03 09:06

Ahoj holky,
taky se k vám sem přidám. Jsem v 21.tt, termín mám 18.8. Na ultrazvuk jdeme příští pondělí, tak konečně budeme vědět, co to vlastně v bříšku mám. Teda doufám, že se nám ukáže, že to nebude stydlínek-stydlínka. :) Mohla jsem jít tento týden, ale mému doktorovi je to jedno - řekl po 20.tt - a tento týden je manžel v Praze, tak jdu až příští, aby u toho mohl být taky. Je moc zvědavý a těší se. Teď vždycky jak volá, tak se ptá, co dělá jahoda v bříšku, jestli maminku moc kope, tak prý dostane na zadek a tak. :)
Do práce zatím taky pořád chodím a doufám, že ještě dlouho budu, protože bydlíme u manželových rodičů a oni jsou oba doma, tak bych se tam s tchyní asi zbláznila. :) Zátím to nějak zvládám, ale když jsem, třeba jako tento týden sama, tak si i pobrečím. Od prázdnin máme slíbený podnájem. Už se nemůžu dočkat.

Zuzka + jahůdka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.03 09:44

Ahoj holky,
Já jsem taky pěkná závislačka na e-miminu. Jsem tu každý den kromě víkendů a hltám vaše příspěvečky.
Taky mám občas takový všelijaký nálady. Asi jsem někdy hodně protivná. Chudák manžílek, ještě to bude muset nějaký čásek vydržet :-). Bříško mám hrozně velké, připadám si už teď nemotorně, když mám dělat něco jiného než sedět nebo chodit. Včera jsem zjistila, že už se nemůžu pořádně ohýbat a že už mám problémy s holením :-) To teda nevím, jak budu vypadat za dva měsíce a co teprve na konci těhotenství! Manžílek si ze mě dělá legraci, že mi bude muset otvírat dveře :-) Docela mě to trápí, protože si myslím, že celkově dost tloustnu a to přitom nejím o moc víc, než před těhotenstvím. Ale pravda je, že se teď moc nehýbu. Před tím jsem sportovala a teď chodím na cvičení, kde se ani nezadýchám. Hodně chodím a občas plavu. To plavání by mělo být častější, že jo? Četla jsem, že tu někdo chodí 3× týdně. Já jsem ráda, když jdu 1×!! To jsem ale vostuda.
Včera jsem docela intenzivně cítila pohyby. Prcek se musel hrozně mlet, protože jsem to opravdu hodně cítila. Začalo to odpoledne a vydrželo to do večera. Taťulda to ale ještě přes bříško necítí a pořád se mě ptá, jaký to je. No, vysvětlete chlapovi, ať si představí, že má miminko v bříšku, který dělá kotrmelce :-)).

Doufejme, že to jaro už opravdu přichází.
Vendula 19+6

mahi
Povídálka 18 příspěvků 10.04.03 12:01

Ahojky,
taky se znova hlásím. Bez každodenního zkouknutí emimina už si neumím představit ani svůj pracovní den:-). Nečtu jen náš deníček, ale průběžně úplně všechny a někdy i ty archivní:-)). Jsme na tom všichni stejně. Mimísek je aktivní, včera už ho cítil i manžel. Byl z toho vykulenej a naznal, že už asi máme utrum se všema radovánkama. Doufám, že to nebude tak hrozný:-)), zatím by mě to docela mrzelo. Teď když už je bříško vykulený a pohyby jsou cítit, je to daleko reálnější, snad ve mně nezačne vidět jenom „matku“. Nevím, co s ním udělá porod. Ještě jsme se vlastně ani moc nebavili, jestli půjde,ale myslím, že jo. Docela závidím vám mimopražským, protože vybírat z několika porodnic, když si člověk přečte na každou jinej názor ,je hrozný. Původně nejsem z Prahy, ale z východních Čech - kousek od Chrudimi, takže bejt doma, rodím tam taky Toffife. Mluvila jsem teď s několika spolužačkama a byly tam hrozně spokojený. No, ale teď to vypadá na Podolí. Jée, musím jít zase pracovat, ale hrozně se mi nechce. Aspoň, že jdem za chvilku na oběd, to je příjemnější část prac. dne. Zatím pa Mahi

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 10.04.03 12:02

ČAUKY TĚHULKY!
Vítám nováčky. Já jsem taky ještě nováček, jsem tu pár týdnů, ale píšu jak divá :o))) Jste jediná moje komunikace se světem!

SUSANKO, moje jmenovkyně :o) To bydlení ti tedy vůbec nezávidím. Raději si něco najděte, ať se ti to brečení nestává moc často, ať je mimísek v pohodě!

VENDULO, taky tě trápí velké břicho? K tomu holení: po minulé zkušenosti jsem s tím přestala :o)) Docela jsem se zasekla ve vaně a pak jsem nemohla vstát. Už si tam prostě nedostanu hi, hi :o)) Manžel se bojí mi pomoct, aby mě nezranil. Tak to asi nechám na sestřičky v porodnici :o))

Pište, pište holky. Těším se na další zprávičky ze světa těhulek! :o))
Zuzka + Val 30.t

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 10.04.03 13:12

ahojky briskouni,
holeni - ja s tim uz taky zapasim, k noham se jeste ohnu, ale oholit se okolo plavek uz je problem. Ne ze bych si tam nedosahla, ale ja tam pres toho svyho brichouna nevidim.:-)) takze jsem se musela predevcirem nainstalovat pred zrcadlo a zkouset se holit tak. No zadna slava. Jeste navic jsem kratkozraka, celou dobu jsem se bala, ze si neco ufiknu.
Chodite uz nektera na predporodni kurzy? My byli s manzelem poprve tohle utery, bylo to super, akorat manzilek misto aby se ucil jak prodychavat kontrakce, tak se rehtal a delal ostudu.
Ale uz se mi povedlo mu ukazat poradnej kopanec od mimuny. Ona je nase mala pekna stydlinka a kdyz citi, ze ji nekdo pozoruje, tak naschval se prestane hejbat. Ale minulej tejden si dala rict a predvedla paradni bouli na brise. Tak byl manzel stastnej jako blecha, ze to konecne i videl. Predtim to jenom citil pres bricho.
Tak si holky opatrujte svoje pupiky a uzivejte jara - jestli nejaky prijde:-)
Slunicek a pupik 27 tt.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 10.04.03 13:47

Jé Mahi, odkud jsi? Kolik ti je? Třeba se známe :o))
 Zuzka

Susanka
Povídálka 17 příspěvků 10.04.03 13:56

Ahojte,
když se tady tak bavíte o tom holení - taky se přidám. Nohy ještě zvládnu. A snad je budu zvládat i v létě, když už jsem si dneska koupila v sekáču letní šatičky za 140,–Kč. :) No a jinak mě holí manžel. Začli jsme s tím už dávno, jen tak z legrace. Ze začátku měl trochu strach (já taky), ale je to v pohodě. Já sedím na pračce a on mě holí…
Zuzka + jahůdka

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 10.04.03 15:58

Ahoj holky a pupíčci,

před chvíli jsem dopsala svůj příspěvek a než jsem ho stihla poslat, tak jsem ho zase nějakým nedopatřením vymazala, toto je tedy můj dnešní druhý pokus, doufám, že tentokrát bude úspěšný.

Zdravím Vás tedy po delší době a vítám mezi námi nové přírůstky. Tak nám už snad končí doba ledová a konečně už nastane sluníčkové období ( alespoň podle předpovědi odborníků ), nemůžu se už dočkat, tý zimy už mám plný zuby. Ještě, že nemusím chodit do práce, jako většina z Vás.

Včera jsme byli na ultrazvuku, Matýsek je v pořádku a dle výpočtů paní doktorky váží 430g. To je ale macek, co?! Podle tohoto údaje mi taky doktorka vypočítala předpokládanou porodní hmotnost, je to 3 500g, což je tak akorát, doufám, že se skutečnost nebude nějak moc odlišovat, neumím si totiž vůbec představit, že bych mohla porodit šestikilové miminko jako nedávno ta maminka z Hradce Králové, kterou ukazovali i v televizi. No, Nikolka vážila 3 250g a Matýsek se snad tak moc lišit nebude i když podle velikosti svého bříška, bych řekla, že už má ty tři kila teď.

Dnes jsem byla v poradně a docela mě potěšil váhový přírůstek jeden a půl kila, podle zkušeností z minulého měsíce, kdy jsem za tři týdny přibrala 3kg, jsem očekávala, že se už přehoupnu přes hranici 70kg. Naštěstí se přehoupnutí nekonalo a mě ještě kilo a půl chybí, celkem jsem tedy zatím přibrala 6 a půl kilo, což je sice dost, ale stále doufám, že se mi nepodaří překročit plánovanou hranici 76kg, což by byl přírůstek 14kg jako u prvního těhotenství. No uvidíme, jak se mi to podaří, snad nedopadnu jako kamarádka, která při druhém těhotenství nabrala 34kg.

Hrozně moc obdivuji Vás všechny, které jste schopné chodit cvičit a plavat, vůbec si neumím představit, že bych cvičení byla schopná, břicho mám veliké převeliké a občas docela pobolívá. Možná je to právě proto, že necvičím, budu to muset vyzkoušet a nějaký ten tělocvik si naordinovat.

Co se týká holení, tak to už máme vyřešené od začátku těhotenství, kdy jsem musela pouze ležet, byl funkcí holiče pověřen můj přítel Petr a musím říct, že se této funkce zhostil se ctí a já jsem lépe oholená, než když jsem se holila sama.

Musím se také pochlubit, konečně jsem si koupila těhotenské džíny s laclem, Petrovi se v nich moc líbím, ale já si připadám jako hodně přecpaný krtek. Hlavní ale je, že mě nikde nic netlačí. Včera jsem si taky koupila letní šaty, nejsou sice těhotenské, dokonce jsem si je vybrala v dětském oddělení Tesca, ale jsou moc hezké ( slabá džínovina, vyžabičkovaný živůtek, dole kanýr ) a myslím, že mi budou i když přiberu 30kg. A navíc stály jen 499,– Kč, no nekup to. Stejné šaty jsem koupila i Nikolce ( samozřejmě menší ) a tak v létě budeme stejné.

Koukám, že mám dnes nějakou psavou a tak raději budu končit, abych Vás čtením svého příspěvku moc neunavila. Na závěr se chci jenom zeptat, jestli už vybíráte kočárek a jakou značku byste mi popřípadě doporučily.

Jo ještě jsem Vám zapomněla napsat, že Matýsek je pěkný fotbalista a některé jeho kopanečky už i vidím. Každý večer teď trávím tím, že si pozoruji mírně hýbající se bříško a musím říct, že je to mnohem zábavnější než televize.

Tak to už je doopravdy všechno, mějte se moc a moc hezky a hlaďte svá bříška, aby se broučkům u nás líbilo.

Jana č.2 + Matýsek 21+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.03 17:07

Ahoj všechny těhulky i netěhulky,

tak musím také přidat alespoň pár slov. Včera večer jsem se snažila zase trochu cvičit, ale moc mi to nešlo. Ikdyž to břicho nemám zas tak velký, stejně mi to cvičení dělá problémy. Snažím se cvičit cviky vyčtené z chytrých knížek a taky pár cviků na míči. Občas si jdu zacvičit do bazénu s těhulkami a to je opravdu o hodně lepší. V té vodě to není tak namáhavý a myslím, že se to líbí i mimískovi. Asi ho to hezky uspává. Jsem teď ve 28 t. a zatím jsem přibrala asi 7 kilo. No za 14 dní jdu do poradny, tak jsem zvědavá, kolik mi ukáže jejich váha.
Mějte se všechny moc krásně a opatrujte sebe i bříška.

Ahoj Katka, 28t

boule
Kecalka 140 příspěvků 10.04.03 22:19

Ahoj holky!
Včera jsem se sem marně snažila několikrát protlačit svůj příspěvek, ale nedařilo se. Tak snad dnes.
Všechny Vás zdravím a doufám, že už brzy s námi bude v pořádku i Hanička.
Jak Nikol psala do minulého deníčku o těch pocitech, co čeká, já jsem si s Ondrou byla také téměř jistá, že to bude kluk, ale teď… ani ťuk.
O jménech už jsem, Gabi, sice dříve psala a zatím to platí, pro kluka máme Libora, v záloze mám ještě Daniela, stále ještě váhám a pročítám kalendáře. Pro holčičku (pro případ omylu ultrazvuku) máme vybranou Sandru.
Podprsenky s kosticemi nosím jenom, když někam vyrazíme. Pro doma jsem teď začala nosit těhotenské podprsenky. S Ondrou jsem je moc neužila, teď jsou mi tak akorát a mám strach, až se mi nalijou prsa, že si budu muset koupit větší. Teď mám košíčky D, (před Ondrou to byla céčka), tak jsem zvědavá, na jakém čísle skončím.
To že budeme mít dva kluky, Toffifee, mi předpovídali manželovi rodiče, z jejich strany je to samý kluk, (manžel je ze dvou kluků). Z mé strany je zase zajímavé to, že tatínek je ze čtyř dětí - měl tři sestry, ty měly všechny samé kluky (celkem měl deset synovců), on měl zase jenom holky (mně a sestru). Já mám kluka, čekám druhého, sestra má kluka a teď čeká druhé. Tak jsem zvědavá, jestli se alespoň jim povede holčička. Co čekají, neprozradili.
Holit se zatím zvládám, bříško sice překáží, ale když se trochu předkloním, tak to jde. V prvním těhotenství jsem holila částečně s pomocí zrcátka, částečně po paměti. Hlavně jsem se snažila před porodem, aby mě neholili v porodnici. Jedině v šestinedělí jsem si dala pauzu.
Na závěr mám ještě jednu informaci k druhé „mateřské“, (i když se asi opakuji) - před nástupem na druhou „mateřskou“ musíte včas odhlásit na „sociálce“ zrušení pobírání rodičovského příspěvku (dnes 2552 Kč), jinak byste jej pak museli vracet. Čauky Jana.

Adina
Kecalka 127 příspěvků 11.04.03 09:55

Ahoj holčinky,
tak zase hřeším a jsem u internetu „za draho“,ale co se dá dělat,závislost je závislost.
Když jsem si teď vedle přečetla,jak chudák Mishička dlouho rodila,hned jsem si běžela rychle uvařit lněné semínko,abych řádně a poctivě připravila své porodní cesty pro mimouše.Taky je vám tak protivné slovo porod a porodní cesty atd.?No,spíš
jsem prdlá jenom já…
Holčice co jste z Prahy,napište prosím vybrané porodnice,asi jste to už probíraly,ale nebyla jsem u toho.Já jsem myslela na Motol,ale jako správný potrhlo už jsem začala kroužit kolem manžílka a jak že by nám to vlastně dlouho trvalo do Vrchlabí…
Co se těhotenství týče,přijde mi,že ta naše stověžatá Praha je na tom pěkně blbě.Žádný pořádný těhotenský obchody,oblečení úplně strašidelný,tě­hotenský centra by spočítal člověk s jedním prstem,porodnice taky nic moc.Než jsem si zvykla na to,že jsem těhotná,připadala jsem si jako vyvrženec-nikde žádný informace,nad každým jídlem jsem přemýšlela,jestli ho můžu,když jsem potřebovala nějaké oblečení,tak taky průšvih.
Nemístně jsem se rozepsala,tak se omlouvám,ale mě to vážně štve.Pořád varujou,že porodnost klesá,ale nic pro to nedělají.A to ani nemám na mysli sociální zabezpečení,ale třeba jednou v týdnu by v televizi mohl být 30 min.pořad o těhotenství a miminech,ne? Takže
zaplať pánbu za e-miminko!!!!
Mějte se parádnicky a čau čau
Adina 26t.

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 11.04.03 11:06

Ahoj holky,
tak už jsem přečetla nový příspěvky, jako správný závislák, první, co v práci udělám, pokud je to jenom trochu možný, zapnu počítač, otevřu explorer a naťukám emimino :-)
Krásně se tu rozjela debata o holení :-) To jsem ráda, že ten problém nemám jenom já.

Jak tu Adina psala o tom oblečení a vůbec o všem miminkovskym a tehotenství, souhlasím s tebou. Člověk se pořád po informacích musí pídit. Dodnes například nevím, jestli můžu běhat a posilovat břicho, tak to radši nedělám. Před těhotenstvím jsem chodila často běhat do Stromovky. Viděla jsem hodně fotek, jak běží těhulka s bříškem - většinou nějaká reklama nebo ilustrační foto, ale jestli opravdu můžu běhat, jsem se nikde nedočetla, tak jestli někdo máte tuhle informaci - tak prosím, sem s ní :-)

Oblečení - to je kapitolka sama pro sebe. U nás prodávají samý „pytle“ a navíc docela drahý, jak se pak máme manžílkům a přítelíčkům líbit? :-) Kamarádka si nakoupila nějaký oblčení v USA (něco naprosto jinýho, než se prodává u nás) - mají tam v obchodech takový umělý bříško, který si na:,–(íte a pak zkoušíte to těhotenský oblečení. Taky jsem asi před měsícem srovnávala ceny na Mothercare - anglickej a českej internet. obchod - ty anglický jsou levnější!! Já jsem si teď koupila dvě levný bavlněný trika, ale jsou normální, netěhotenský, jenom jsem vzala větší velikosti. Normálně mám S, tak jsem koupila L, pěkně se přes to bříško dají natáhnout, ale myslím, že dlouho s nimi nevydržím, že by mi mohly za chvilku prasknout :-) Koupila jsem jedny kalhoty s bříškem v CaA, tam mi to ve srovnání s jinými obchody nepřijde tak příšerně drahý. Doma mám samý halenky na tělo, krátký střihy, tak to je odpískaný.

Taky jsem zpočátku hltala informace o těhotenství, kde se dalo. Postupně jsem se dovídala, že nemám pít kafe, černý čaj, že nemám jíst smažený a těžký jídla, příliš koření, potraviny s „éčkama“ - no ty se přidávaj i do některých pacholíků a jogurtů, ale myslím, že barviva a přir. ident. barviva snad neškodí ? Dodnes si nejsem jistá, tak to s „éčkama“ nepřeháním. Že mám pít hodně mléka (někde píšou 1/2 litr, někde 1 litr), především od 2. trimestru. Zrovna včra jsem si dala pěkně dopoledne litránek mlíčka. Během 2 hodin jsem ho vypila a odpoledne se začaly střevíčka bouřit. Jinak mi po mlíku nikdy nic není, ale asi to množství vypitý najednou bylo moc i na můj zažívací trakt, který snese opravdu hodně :-).
Zvláštní chutě zatím moc nemám. Občas zhřeším na sladkým (spíš často, než občas :-)) a nebo na nějakým „humusu“ z fast foodu - třeba Twister úplně miluju :-(( Taky mě štve, že je tu málo mořských ryb (hlavně cenově dostupných). Někde jsem četla (asi v brožůrce od Fixies), že se mají jíst mořské ryby 3 x týdně! No, to asi v našich zeměpisných šířkách není moc možný a filé mít 3× v týdnu, blééé, leda, že bych si dávala volejovky :-)))

Mějte se fajn a to počasí už aby bylo!!!!
Vendula - dneska poprvé s „2“ na začátku… půlka je za námi - to to letí! (20+0)

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 11.04.03 12:01

Ahojte holky,

dneska nejdřív začnu sebou: byli jsme včera v Motole na UTZ, už zmizla i ta druhá cysta a taky rosteme jak z vody. Ema už váží zase jednou tolik, už má 1,2 kg (jak řekl manžel ? tlušťoška jedna), před měsícem měla 596 g. V pase má 23,5 cm, hlavičku 6,8 cm a stehýnko 5,3 cm. Dlouhá by měla být asi tak 35 cm. To bych řekla, že to břicho opravdu nemám zase až tak velké, docela se divím, že se tam vejde. Ale když začne kopat, tak o tom nepochybuju. A teď k Vám:

Toffifee: co máte za psa? My teda doma zatím nemáme, protože nemáme plot se sousedama a sousedka se bojí psů. A v práci máme pro změnu brazilskou filu, je dost agresivní, ale mě poslouchá. Je to takový trouba. Co se týče toho pohmatu na zjištění polohy ? to jsem nevěděla, že se to mačká silně, mě doktorka vždycky prohmatá tak jemně. Tak to raději zkoušet nebudu. S podprsenkou ? tu musím fakt nosit pořád (teda v noci spím bez) ? měla jsem C, teď už D a pořád potvory rostou. Za chvíli to už budou stany místo podprsenky. A podprsenky na kojení se prý kupujou až tak kolem 36. týdne a prý většinou v obchodě poradí. Já si pak plánuju koupit asi tak 2 obyčejné a 1 lepší, asi od Anity. Ale zatím máme čas. Taky máš ty slupovací barvy na okno? Já už jsem s tím namalovala věcí? Jsem bláznivá. A velikonoční jsem dělala o víkendu. Akorát teď nevím, jestli je mám dávat na ty špinavé okna nebo se to počasí umoudří a ještě je předtím umeju. No, uvidíme.

Adina: ahoj, já jsem si říkala, že nás bylo krapet víc, akorát jsem si nepamatovala jména. Tak to je super, to jsme fakt kousek od sebe, ty máš o 2 dny víc než já! A jaké máš vybrané jméno? My teda budeme mít holčičku. A Hanischka prý by se mohla dneska připojit, taky jsem na ni zvědavá. Měla hodně práce, tak tady moc nepřispívala a měla jsem zprávy od Nikky. Od dubna by měla být doma.

Všechny ohledně holení a ohýbání: to mi teda taky dělá problémy ? zrovna včera jsem říkala kamarádce, že když třeba ležím a mám se někam převalit nebo otočit, to je hekání a funění, to je hrůza. Když se chci předklonit, tak to musím dělat jako staré babky ? rozkročit se, aby se mi mezi nohy vešlo břicho a abych tu naši Prdelku moc nemačkala. Zrovna včera jsem jí asi přilehla hlavu, to mě na jedné straně tak tlačilo, ale i když jsem se hned převalila na druhou stranu, tak do mě začala tak kopat, asi jsem ji i probudila. Ale většinou, když ji takhle probuzenou pohladím, tak se zase zklidní a spí dál. V duchu jsem se jí omlouvala (nahlas jsem nemohla, abych nebudila manžela). A s tím holením ? taky si přes břicho nevidím, takže mi vrchního holiče dělá manžel.

Co se týče cvičení ? to teda pěkně flákám, pořád si říkám, že už fakt začnu, ale pak se vždycky něco vyvrbí, že už jsem večer unavená a vykvajznu se na to. Na předporodní kurzy se teprve budu přihlašovat, počítám, že tam začnu chodit po Velikonocích.

A kopání ? je to fakt super pocit. Včera jsem přilítla z Motola a hned jsme měli poradu a to se mi pořád vlnilo břicho, že jsem se na práci moc nesoustředila. A manžela už taky kopla do hlavy, jak se tam tak nad to moje pupendo skláněl a pusinkoval ho?

A nakonec přibírání ? koukám, že jsem zatím z Vás přibrala nejvíc ? 9 kg. Chutě žádné extra nemám a přibírám toho 0,5 kg za týden, zpomalit to fakt nejde. Ale co, hlavně že Prďola prospívá.

Mějte se všichni moc krásně, přeju Vám sluníčkový víkend a dávejte na sebe pozor. Pozdravujte svoje pupíky a ostatní členy rodiny.

Lucka + Ema 27+3

bazalka
Stálice 90 příspěvků 11.04.03 12:44

Ahoj Adino a všechny ostatní těhulky,
Adino, ráda vidím někoho z Prahy a ještě skoro ve stejném termínu /já jsem zítra 25tt./ Souhlasím s Tebou, že na to, jak je Praha velká, je tu Tebou vyjmenovaných institucí, obchodů atd dost málo, a to už vůbec nemluvím o cenách v obchodech! S volbou porodnice jsem už naprosto rozhozená - například kolegyně z práce nedávno rodila v Motole, porodnici dlouho pečlivě vybírala a teď prý Motol už nikdy více /navíc tu nechci mluvit o tom, že její miminko bylo dlouho bez kyslíku a bude poškozené, zatím nikdo neřekne do jaké míry/ jiná kamarádka dělala v Motole porodní asistentku, teď čeká mimčo a bude rodit v Motole /nejspíš proto, že tam zná lidi/ a odrazuje mě od porodnic typu Neratovice nebo Vrchlabí /o obou jsem uvažovala/, protože jim tam odtud vozili do Motola otřesné případy atd. V zá:,–(ě - pokud je porod bez komplikací, záleží spíš na prostředí přístupu lidí kolem, na tom jak jsou vstřícní a příjemní, pokud nastanou /nečekané/ komplikace, potom je dobré být v nějaké k tomu účelu vybavené porodnici typu Motol nebo Podolí. Otevřenou otázkou ovšem zůstává fakt, že člověk nikdy dopředu neví jak se nakonec situace vyvine :-)) Takže já nadále zůstávám v nejistotě kde nakonec skončím a utěšuju se vědomím, že mám ještě dost /?/ času. Někdy si říkám, jestli není přílišná informovanost někdy na škodu.
Nicméně budu bádat určitě dál :-))
Takže nové informace sem!!! :-)))
Musím jít pracovat, takže zatím končím, všem přeju krásný /i když asi pošmourný/ víkend a papa příští týden!
Bazalka /Simona/ 24+6tt

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 11.04.03 13:02

Ahoj holky a mrňousátka,

jak již z nadpisu jde vidět, musela jsem na veřejnosti změnit mrňouska na mrňousátko, protože se všichni ptali jestli budeme mít kluka. Hm, dítě to bude:-)). Naštěstí (?) jsem „nečitelná“, takže překvápko bude až v den porodu. Při poslední kontrole mi dr. říkal, že z pravé strany je mrňous v pořádku a z levé ho špatně vidí.

Mrňousek už sebou mrská pravidelně, hlavně když nemám těhotenský posez. Dneska ráno jsem se docela bavila, protože jsem se mrňouse zeptala, zda bude vstávat, a on mě třikrát kopl. Hodný, to brouček. A nejraději je na pravé straně.

Taky už mám v práci za sebe náhradu a navíc mi už vzali počítač. Je mi to trochu líto, vždyť do začátku mateřské mám daleko.

Vendulo, co se týká oblečení a věcí v zahraničí mi ani nemluv. Před týdnem jsme se kochali věcičkami ve Španělsku a pořád litujeme, že jsem si jich nekoupili více než jeden. I ceny jsou jinde ( a to nejen oblečení).

Konečně jsem si dneska zjistila informace o předporodním kurzu. Takže u nás je to dvouhodinovka a první hodinu se cvičí a potom vykládá. Každý týden jedna lekce. Bohužel příště bude první a na ní nebudu:-(((

Tak co, už začínáte nakupovat? To jsem si říkala, že po AFP testech začnu a zatím nic. Příští týden si půjdeme objednat komodu. A nevím, jestli si už máme koupit (nebo objednat) kočárek. Ještě je brzy, ale aby potom nebylo pozdě, někde jsou docela dlouhé lhůty. Ještě pořád přemýšlím nad hlídačem dechu.
Na www.rodina.cz probíhá diskuze nad potřebnými či nepotřebnými věcmi pro mrňouse. Co mamka, to jiný názor.

Zatím ahojky
Evka 22+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.03 13:07

Cau holky

Tak jsem tu zase, protoze jsme dneska rano meli ten ultrazvuk. Musim ale rict ze jste me pobavili s tim psanim o holeni. Ja zatim s tim nemam problemy. Brisko mi temer zacalo rust, spis se mi neustale zvetsuji prsa, coz se ohromne libi manzilkovi, ze ano. Dela si porad srandicky, ze budu porad tehotna. Co jineho by chlapa mohlo napadnout, ze?

Tak radsi uz napisu o tom ranu. V 8.30 jsem zacala pit vodu, vypila jsem tedy Litr, protoze v 9.30 jsem mela mit ten UTZ. Prijdeme tam s manzelem Honzou a sestricka nam rekne at se po:,–(ime. Tak cekame a cekame a mne se uz chce poradne curat je uz 10.00. V praci jsme rekli ze prijdeme na 11.00 tak jsme zacali byt malinko nervozni, protoze jsme netusili kdy nas vezmou. Sla jsem se tedy zeptat a sestra rekla ze to vypada aspon na dalsi hodku cekani. No hruza, to ja uz neudrzim, jsem si v duchu rekla. Podivali jsem se s Honzou na sebe, jestli mame cekat nebo se objednat na misto kde jsem byla na UTZ pred 6 tydny, tam jsou na cas prisni. Kdyz najednou k nam promluvil p.doktor ktery tam uz stal peknych 10 minut a vybavoval se setrami. Ze mi ten UTZ ted hned udela. Spadl nam kamen ze srdce.
Honza byl strasne nateseny, protoze stesticko jeste nevidel. A taky co si myslite ze si na posledni chvili vymyslel. Pry ze nechce vedet jestli to bude holcicka nebo kluk. Ze chce aby to pro nas bylo prekvapeni, aspon u toho prvniho potomka. Tak nakonec jsem s nim i kdyz moc nerada souhlasila ze to tedy vydrzime jeste tech dalsich 5 mesicu. Ultrazvuk se uz konal a nase stesticko se krasne predvadelo. Neustale kopalo nozickama a mavalo nam rucickama. P doktor nam dukladne ukazoval vsechny organy a casti tela, krome te jedne veci :-) Videli jsme oblicej, ktery zatim jeste vypadal jako od mimozemstana. Pocitali jsme prsticki, no proste vsechno. Nevim jak dlouho ma takovy UTZ vysetreni trvat, ale ja jsem tam lezela skoro 2 hodiny. Ta posledni pul hodina uz byla pro mne utrpeni, protoze uz jsem si myslela ze se pocuram a to jeste jak na to brisko tlaci tim pristrojem, tak to uz hodne bolelo. Ale vsechno se da vydrzet, ze? I kdyz nevime jake pohlavi mam v brisku, jsme strasne stastni ze je stesticko v poradku a ze ma 2 ruky, 2 nohy , no proste vsechno je na svem miste tak jak ma byt. Pristi tyden si tam pujdu pro fotky, na ktere se uz docela tesim.

Psali jste nektere jak citite miminko kdyz kope. Uplne zavidim! Podle toho jak jsem dneska videla jak je miminko aktivni, tak jsem trochu zklamana ze zatim nic necitim, proste jako kdyby tam vubec nebylo.

Jeste o tom teho-obleceni. Nevim jaky je vyber v CR, ale tady v Sydney, jsou krasne obleceni pro tehulky, ale taky pekne drahe. Jenze kdyz bych mela jit nekam na vecirek, tak je tu velky vyber uzasnych saticek. Zatim si jen kupuju volnejsi obleceni, protoze Teh. jeste nepotrebuji.

Jee, ted jsem si vsimla ze jsem se zapomela prihlasit, tak tady Gabi, alias ‚stesticko‘.

Holky, opatrujte se i sva briska. Omlouvam se ze jsem se tak moc rozepsala, kdo to ma pak cist, ze jo! :-0
Tak ahoj zdravi vas Gabi a stesticko 19T+4

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 11.04.03 22:11

Ahoj těhulky,

u nás je vše při starém.
Usínám ve 4. h. ráno za ustavičného kopání a převracení našeho Koblížka. Kolikrát se mi chce tak spát a Koblížek mě nechce nechat až jsem z toho zoufalá a popláču si. Zlatý Jareček ten jak padla 24 hodina tak hajal a kopání ustalo. Asi náš druhý potomek bude noční děťátko.
pupík už mám pěkně vysoko a když sedím tak mě kope pěkně pod prsa asi dělá stojky.
Holky jsem strašně napnutá a nerozhodná.

PORAĎTE!!!!!!!!!!!

Už 2× jsme si chtěli nechat říct co že náš druhý potomek bude. A nikdy to nebylo vidět. Prý se stydí.
I sny mám neutrální a nebo se vzbudím vždy těsně před tím než mi „snový“ doktor stačí říct co to je.
Teď jdu v úterý do poradny a jestli mi bude dělat UZ tak bych se ho chtěla zeptat, máme totiž v ten den z manželem výročí svatby a chtěla bych mu to dát jako dárek.
Ale zase přemýšlím nad tím, jestli to nemám ty 2 měsíce už vydržet, když jsme to vydrželi do teď!!!
Tak co myslíte mám nebo nemám?????

A teď k Hanischce:
Dnes jí konečně zapojili pevnou linku!
Bohužel k ní nemá připojený ještě PC. Tak ještě chvilku vydržte.
Jinak je v pořádku a už zůstává doma na trvalo.

Tak zatím ahoj Nikol 28+5

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.04.03 20:59

Čau holčiny.
Dneska jen naskok. Dopoledne jsem byla ve škole a odpoledne jsme konečně vymalovali koutek pro Valušku v naší ložnici. Je světle oranžový, dolní část s růžovým „nástřikem“ a hvězdičkama a zítra ty dvě plochy oddělíme bordurou se zvířátkama. No prostě úžasně slaďoučké :o)))) Už se těším do sprchy a do postele.

Snad budu spát dobře. NIKKY, nejsem na tom sice tak jako ty, ale malá začíná dost čutat. Její kopanečky mě začínají bolet a když si lehnu na bok, tak mě pěkně dloube :o))) Nevím, co jí k tomu vede, ale někdy je to dost nepříjemné. Už to nejsou ty krásné pohyby, ze kterých jsem byla ve 20. týdnu tak šťastná. Jó mrňousové si s námi dělají co chtějí :o))

LUCAJDO, my máme u našich jezevčici Ťapku. Už je to docela starší dáma. Doteďka mi nahrazovala miminko, je to můj miláček milovaný. Jsem zvědavá, jak bude reagovat na opravdové mimi. Možná bude ráda, že ji konečně přestanu muchlovat :o)))
Díky za radu s podprsenkou. Koupím ji až na poslední chvíli, snad mi někde poradí.
Teda Emičku vám pěkně proměřili :o) My jdeme na UZ ve středu, tak jsem zvědavá, co řeknou.
Mám přesně ty barvy na folii, jak píšeš. Jsem na tyhle věci ujetá, pořád mám chuť něco vyrábět. Taky jsem si dělala květináče ubrouskovou technikou. A krabičky jsem natírala barvou a pořád něco šiju a manžel se vždycky chytá za hlavu, co že to zas dělám :o))
Jo a okna pod ty obrázky jsem umyla jen zevnitř, protože hlásili deště a když teď bude hezky, tak je udělám i z venku.

JANAJKO, já taky nechodím nikam cvičit. Nevím, jak bych u toho funěla. Občas se protáhnu doma, cvičím si jen tak pro sebe a pomalinku.
„Krtkovým“ kalhotům jsem se dlouho bránila, připadám si v nich jako strašný tlustý krtek, ne jen přecpaný, jak píšeš ty :o))) Ale je pořád zima a já už neměla co na sebe, tak mi je kámoška půjčila. Doufám, že už bude teplo a půjdu do šatiček. Ty mám hezoučké.

O holení je to tedy bezva diskuse :o)) Musím to svého muže taky naučit. On se bojí, že mě pořeže a po pravdě, já taky :o))

Ahojky maminy
Zuzka a Valuška, 30.t

Adina
Kecalka 127 příspěvků 13.04.03 12:08

Ahoj,ahoj,všem posílám nedělní pozdrav!
Dneska je konečně hezky,tak je to hnedle veselejší.
LUCAJDO-v bříšku mi bydlí Adámek,já vím,tady na e-miminu to už vypadá trapně,ale ve svém okolí široko daleko žádného nemáme.Původně to měl být Vojtíšek,ale toho mi právě vyfoukly 2 kamarádky.A co se týče Emičky-no to je prostě úžasný jméno!Tak ať se má hezky k světu.
Nazdárek Adina/dnes 27t./

Vložit nový komentář