Reklama

boule - 22.týden

Těhotenství

Ahoj maminky, i když většina z Vás má ty své broučky zatím jen v bříšku. Máme tady 22.týden. Když si uvědomím, že nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná. a teď už jsem za půlkou. U Mikisky se naplno rodí a u nás to bude než se nadějeme. Zvlášť vy, co se blížíte už k třicítce.

Dnes jsem konečně vytáhla ven těhotenské šaty a bříško už v nich mám pěkné. Zatím jsem si vystačila s dvěma sukněmi na gumu a volnějšími halenami, ale když se udělalo tak krásně, vyrazili jsme po těhotensku. Kulíšek se v bříšku začíná už pěkně předvádět, zvlášť večer, když se v klidu natáhnu a mám čas se na bříško soustředit. Přes den vnímám jen ty silnější kopanečky, ale večer v klidu už cítím pěkné vlnění. Zrovna včera jsme s manžílkem hlídali, ozve-li se mimčo a koplo i taťku.

Jestli jsem něco přibrala nevím, nechám se překvapit příští týden, to jdeme v úterý k panu doktorovi na prohlídku. Bříško už mám ale opravdu pěkné. Zatím mi sice moc nepřekáží, i když se mi občas hůř ohýbá. Většinou to doma řeším tak, že si kleknu, (třeba k Ondrovi), a udělám to v kleče, je to pohodlnější. Když si ke mně ten náš bobísek vyskočí na klín, tak už mi to bříško začíná utiskovat, nevím, nevím, kam se vejde za chvíli.

Přípravu na Velikonoce jsem letos tak trochu odsunula stranou, vždyť je to nedávno, co jsem „gruntovala“ před Vánocemi, udělám jen trochu větší úklid než normálně a budem si užívat v lidu jarního sluníčka. V neděli obarvím pár vajíček a budeme odpočívat. Větší úklid a přípravu na miminko si plánuji na červenec, to bude babička doma, slíbila mi, že si Ondru na pár dní vezme k sobě.

Užívejte si sluníčka, jaro je konečně tady (doufám) a za týden s aktuálními zprávičkami od doktora papa.

Jana (21t. + 5)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Susanka
Povídálka 17 příspěvků 16.04.03 08:00

Ahoj těhulinky,

počasíčko je sice pomalu letní, ale když jdete ráno v sedm do práce, tak nic moc. :( A proto šatičky u nás ještě asi nějakou dobu budou ležet ve skříni.
Včera jsme byli na 3D ultrazvuku a už taky víme, že mám v bříšku TOHO JAHŮDKU. Taťka pomalu přemýšlí, za který fotbalový klub bude hrát Ligu mistrů, místo toho aby si konečně udělal čas na nějakou orientační pochůzku na kočárky. :))) Já si vždycky na netu nějaký vyberu a on mi ho zkritizuje. Ještě ale máme do srpna čas, tak se snad dohodneme.
Obrázky z toho 3D UTZ vypadají úplně jinak něž z normálního. Je to skvělé, že můžete mimi vidět trojrozměrně. Je to takové opravdovější. Akorát ten náš mimísek se pořád otáčel zády a šermoval si před obličejem rukama. Nechtěl se nám moc ukázat, ale i tak máme hezké tři obrázky.
V pátek jdu na kontrolu k panu doktorovi. Určitě mi zase řekne, že přibírám v normě a břicho je taky normálně velké a to bude všechno. Aspoň že jsme měli tento týden o zábavu s UZV postaráno.
Pomalu si budu muset jít vedle do obchodu pro nějaký jogurt nebo koblížek, protože se mi začíná probouzet žaludek. Jahůdka se probudil hned, jak tatínek vstal a odešel do práce. Asi se mu to nelíbilo. :)

Zuzka + ten jahůdka (22tt)

 
mahi
Povídálka 18 příspěvků 16.04.03 08:44

Ahoj holky,
tak já dneska začínám 23. týden, neuvěřitelný. Připadá mi to stejně jako tobě boule. Dvě čárky na testíku a ta nepředstavitelně dlouhá doba před námi a teď - za chvíli dle chytrých knih hupnem do 3. trimestru. Mimoušek už je pěkně čilej a včera si to konečně užil i manžílek. Protože jinak mi vždycky sáhne na břicho a mimi se ani nehne, potvůrka. Taky už chodím do práce v těhotenskejch kalhotech, je to pohoda. Jen nevím, jestli vydržím chodit až do srpna jen v jedněch kalhotech. Až bude větší teplo i ráno mám asi dvoje šaty, ale ty už jsou fakt spíš letní, nejspíš nevydržím a ještě si nějaké oblečení koupím. Taky mě přepadla včera panika, že vlastně ještě nic nemáme koupenýho. Říkala jsem si po 20. TT začnu a už začínám 23. TT a ještě jsem nikam nevyrazila:-)). Já jdu k doktrorovi až 6.5., takže zatím žádný aktualitky u nás nehrozí. Už se těším na velikonoce, jen má bejt zase hnusně, buu. Mějte se zatím fajn. Mahi (22t.+0)

 
Jana29
Nováček 6 příspěvků 16.04.03 14:55

Ahoj všechny těhulky,
ozývám se sice až po 3 týdnech, ale nějak nebyl čas. Dneska jsem byla na UTZ, zase jsem viděla mimíska na obrazovce, je docela čilý (nebo čilá), zatím jsem rozhodnutá si nenechat říci pohlaví. Pan doktor vše změřil, prohlédl, říkal, že by mělo být všechno v pořádku, což je samozřejmě moc dobře. Váha miminka je cca 430 g, asi budeme mít menšího mamutka. No vypadá to že miminko bude spíš po mamince než po tatínkovi, který závodí na kole. Pohyby zatím moc necítím, nebo si zatím nejsem jistá jestli už to opravdu pohyby miminka jsou. Asi to chvilku ještě bude trvat, než mimísek prokopne tu mojí tukovou vrstvu :-)
Každopádně dle ultrazvuku i dle PM jsem 21+2, termín mám 25.8.
Už jsem neoodolala a minulý týden jsou nakoupila nějaké oblečky - kupuji neutrální barvy žlutou a zelenou a samozřejmě bílou. Ale moc toho ještě nemám, tak 4-5 kousků.
Těhotenské oblečení jsem už také začala nosit, hlavně jsem si musela koupit větší podprsenku, je to hrůza, už jsem se dostala na velikost košíčku F!!! Ale paní prodavačka mě ujistila, že mají ještě G a H. To je tedy útěcha. Prádlo jsem kupovala v Tveretu ve Vodičkové ulici, je to tam tedy dost drahé, ale co mám dělat, když v normálním obchodě tuto velikost nemají :-(
Mějte se všechny moc krásně, opatrujte se a užívejte Velikonoce.
Ahoj Jana (21+2)

 
Jana29
Nováček 6 příspěvků 16.04.03 15:02

Ahoj těhulky,
zdravím vás opět po delší době, dneska jsem byla na UTZ a miminko se má čile k světu, podle pana doktora má už 430 g. Asi bude po mamince a ne po tatínkovi… Pohyby ještě moc necítím, asi to chvilku trvá, než mimčo prokopne mojí tukovou vrstvu :-) Jinak by mělo být všechno v pořádku. Pohlaví by prý dnes vidět bylo, ale já jsem rozhodnutá si to nenechat říct, jsem zvědavá jestli vytrvám.
Už jsem začala nosit těhotenské oblečení, musela jsem si koupit novou větší podprsenku, je to hrůza, už jsem se dostala na velikost košíčku F. Paní prodavačka mě ujistila, že mají ještě velikost G a H… byla jsem v Tveretu ve Vodičkový ulici, je to tam dost drahé, ale co se dá dělat, když v normálním obchodě tuto velikost nemají…
Oblečeníčko už jsem taky začala nakupovat, ale mám zatím jen pár kousků, zatím je ještě času dost.
Mějte se krásně, užijte si Velikonoce a opatrujte se.
Ahoj Jana
 (21+2)

 
mahi
Povídálka 18 příspěvků 16.04.03 15:27

Ahoj Jano, to jsem ráda, že je tu někdo rozhodnutý nenechat si říct pohlaví. My s manželem chceme taky odolat a zatím nás to ani nijak neláká.Možná je to i tím, že můj doktor to neříká. Prý to má být překapení:-). Já jsem si ty těh. kalhoty koupila taky v Tveretu,ale v Dětským domě. Byly sice dražší, ale jsou pěkný a moc pohodlný. Paní prodavačka mě odkázala na prodej spodního prádla ve Vodičkově, ale ceny si radši nepředstavuju. Já bych potřebovala už asi taky o trochu větší podprdu, tak „C“. To snad seženu i jinde. No zatím ahoj Mahi

 
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 16.04.03 15:57

Ahoj holky,
taky jsem byla na UTZ - včera. Prý je vše v pořádku. Viděli jsme krásně bijící srdíčko. Prcek tam jen tak ležel, hlavičku pod pupíkem … asi měl chvilku klidu, protože minule se mrskal tak, že jsme ho nemohli skoro chytit :-) Pohyby už cítím a ty kopanečky jsou legrační. Dneska ráno po třetí mě kopal asi hodinu. Ranní ptáče. Nemohla jsem usnout :-). Pořád jsem o něm přemýšlela a pak jsem začala mít obavy, jestli toho prcka zvládnu, až se narodí, ale ráno jsem si takový problém už ani nepřipustila. O tom asi budu přemýšlet ještě hodněkrát do porodu.

Taky jsme ještě nezačali nic nakupovat. Chceme si pořídit sportovní kočárek trojkolku trojkombinaci, ale má to tu nevýhodu, že se na tyhle kočárky dělají korbičky hrozně úzké a mimino v zimním fusaku nabalený po uši se tam nevejde (no, nevím, na co tyhle korby dělaj ..... buď na minipidimimi nebo jenom na horké léto, kdy je mimi nahatý? ....... Zkoušeli jsme to v jednom obchodě. Paní prodavačka strčila panenku velikosti cca 2 měsíčního mimina do fusaku a do korbičky a panence se tam už nevešly ruce. To je síla, co?

mějte se moc fajn a hezký velikonoce
Vendula

 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 16.04.03 16:06

Ahoj holky,

taky Vás zdravím v novém týdnu. My jsme byli s manželem včera v poradně na posledním UTZ, říkala paní dr., že máme krásné miminko, má všechno, co má mít a roste nám jako z vody. Kope teda taky už pořádně, ale zatím mi to nepřekáží ani v noci ani přes den. Taky už jsem se přihlásila na ty předporodní kurzy, začínáme 13.5. a končíme 17.6., to je asi 3 týdny před porodem. Termíny se mi taky slušně „hýbou“. Mám v diáři přepočítané termíny ze všech UTZ, které mi dělali a je tam rozptyl od 29. 6. do 13.7. Tak jsem zvědavá, co se bude Berušce líbit nejvíc. Ale v Motole mi dali 2 stejné. Jinak mi všichni řeknou, že to odpovídá. Manžel mi řekl, že si mám počkat na termín z Bulovky, když chci rodit tam :-)

V pátek jsme byli utrácet - už máme kočárek (schovaný u tchýně), autosedačku a matraci do postýlky. Babička mě pořád uhání, kdy už budeme šít to povlečení a ty mantinely, ale ještě nemám peřinku ani látku, tak bych to viděla až na ten červen, co budu doma.

Jinak na Velikonoce jsem sice původně chtěla vyzdobit byt, ale to bych nejdřív musela mít uklizeno (dneska snad proběhnou okna a zítra běžný úklid), jenomže pak jedeme stejně k našim a v úterý bych to sundavala, že se na tu výzdobu asi letos vykvajznu. Okna teda musím fakt umýt ještě teď, pupendo se mi zvětšuje každým dnem a už tak se mi docela špatně ohýbá. Později už bych je fakt neumyla.

Jak jste zavedly řeč na oblečení - já jsem si tento týden koupila 2 těhutrička, jsou strašně příjemné na nošení, ale kalhoty z Tveretu nosím už docela dlouho, protože normální kalhoty mi docela mačkaly břicho a tady ty jsou strašně pohodlné. Nosím je pořád. Ale ještě bych si chtěla koupit nějaké letní šaty, když už je tak krásně. Tak zase řeším dilema, jestli nekoupit nějaké co se dají nosit i potom a aby se aspoň nahoře rozepínaly na knoflíky kvůli kojení.

Taťka začal být taky aktivnější, začal shánět cestovní postýlky (moji rodiče na Moravě, jeho sice v Praze, ale chatu u Litoměřic), takže ji určitě užijeme. Pak jsem se zmínila, že nemáme žádné hračky a politicky jsem mu vysvětlila, že je potřebuje pro správný rozvoj, tak mi nejdřív řekl, že jí půjčí svůj šroubovák, kladívko a vrtačku a na té jí jako chrastítko nastaví nízké otáčky, ale pak už se přes práci díval na kolotoče nad postýlku a na hrazdičky na zem. A ještě se ho snažím ukecat, abychom koupili takovou tu tapetovou borduru, ať to má v pokojíčku útulnější. Zatím se mi to ale nedaří.

Jinak tento týden zase kope o hodně víc a dokonce reaguje na budík ráno. Když začně drnčet a já ještě nevstávám, tak do mě začne mlátit, že mi nic jiného nakonec nezbyde. Ale jinak (klepu na dřevo) spím celou noc, nebudí mě ani kopání a ani nemusím (zatím) lítat v noci na záchod.

Přibrala jsem už 10 kg a strašně mě pálí žáha. Prsa zatím pořád statečně rostou, mlezivo vesele teče - o víkendu jsem se ráno tulila a pak jsem byla mokrá nejenom já, ale i manžel a postel.

Taky už jsme dostali od tchýně naušnice, jsou pěkné, akorát nevím, jestli nejsou moc velké. Asi ještě poprosím naše, jestli by mi nedali po mně, to vím, že byly malinké, tak ať nemá vytahané ouška.

Já už se tak těším, až bude Beruška na světě. Jsem strašně zvědavá, jak bude vypadat, jaká bude, ale určitě to bude mazlík.

A kde budete holky na Velikonoce? My jedem na Moravu, to si teda zase užiju. Tam mě vždycky zlijou, to je hrůza. Ale letos protestuje jak taťka, tak manžel, že nikam chodit nebudou, tak se prý pojedem podívat na otvírání Moravice. Taky když jsem ještě nevěděla, co budeme mít, tak jsem si říkala, že by to mohl být kluk, aby se to zneutralizovalo, tak teda asi dostanu dvakrát tolik.

Mějte se moc hezky a opatrujte se.

Lucka + Ema 28+1

 
bazalka
Stálice 90 příspěvků 16.04.03 17:17

Ahoj holky,
Letí to tedy strašně rychle, jen co je pravda :-))
V úterý jsem byla zase po 5 týdnech v poradně, přibrala jsem 2 kila za tu dobu /takže zatím 5 celkem/ a jinak je všechno zatím v pořádku. Jen mě už dvakrát v noci probudila křeč v noze a v ruce, ale nějak jsem to u doktorky vypustila z hlavy, tak se chci zeptat co je dobré si koupit v lékárně za přípravek /samotné magnésium, nebo magnésium s něčím?/ Trochu jsem měla výčitky svědomí, protože o víkendu jsem opravdu „fest pařila“ na oslavách 30 a 35 narozenin /sice bez alkoholu, ale s bujarým tancem až do rána, v hlučné a zakouřené místnosti/ a přes den zase lítala po kopcích, takže jsem spala zcela minimálně a když jsem tak v neděli nad ránem uléhala do postele, tak jsem se mimču v duchu omlouvala a s rukama na břiše jsem ho prosila, ať kopne, jako že je všechno v pořádku :-) /Koplo!/ Teď jedu od čtvrtka do pondělí do Jizerských hor, tak si dopředu slibuju, že to nebudu s ničím přehánět, ale moooc se tam těším /no mimo jiné je v Hejnicích ta nejlepší pekárna na světe, vždycky se tam můžu přímo užrat!/
Taky jsem zakoupila první /moc jich neplánuju/ kus těhulkovského oblečení - máma mi chtěla pořád koupit nějaké šaty a tak jsme vyrazily do jednoho obchůdku v Kladně. kde se orientují tímto směrem - nechala jsem se navléknout asi do 5 šatů a kromě jedněch jsem si ve všem připadala jako stodola už teď /a to na mně zatím ještě někdo ani nepozná, že jsem těhotná/ a tak jsem nakonec svolila ke koupi celkem pěkné šatové sukně, která má na bocích povolovací knoflíky a sama jsem si koupila krásnou halenu - obojí se dá s klidem nosit i v netěhotném stavu. Jinak nechápu, proč si výrobci těhotenského oblečení tolik libují v tmavých barvách, skladech, kanýrcích a mašličkách, občas je to děs! Nicméně počítám s tím, že ty poslední kalhoty, které mi ještě krásně jsou, už mi déle než další týden nevydrží, takže pokud byste věděly kde v Praze nebo na Kladně se dají za rozumný peníz koupit buď těhotenské kalhoty nebo nějaké volnější na šňůrku a potom taky dlouhou volnou sukni na šňůrku v pase, tak mi dejte, prosím, vědět.
Obhlížely jsme s mámou v jednom krámku i postýlky, matrace, povlečení, peřinky a podobné věci a zjistily jsme, že skoro všechno je původem z Polska, takže uvažujeme o výletě, prý se tam hodně z těchto věcí vyplatí nakoupit, máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Jinak jestli jste některá z Kladna a máte blízko na Sítnou, tak se mrkněte do zdejšího papírnictví-hračkářství, kde teď mají navíc i nějaké mimi a dětské oblečení a moc pěkné a roztomilé kousky za rozumné ceny /ve srovnání s Prahou například/.
Tak a to je prozatím všechno, snad jsem vás nezahltila a neunavila :-)) Mějte se krásně, užívejte sluníčka, pyšně vystavujte pupíky a nechte se hýčkat!
Ahojky
Bazalka /Simona/ 25+4tt

 
Evkad
Povídálka 41 příspěvků 16.04.03 17:37

Ahoj Jani,
u nás je to s pohlavím jednoduché. UZV není mrňouse moc vidět, takže ani nemáme nutkání vědět, co to bude. Alespoň to bude překvapení pro všechny.

Bohužel teď řešíme jiný problém. Od známého mrňousce (2roky a 4 měsíce) zjistili vzácnou chorobu, dosti závážnou, kterou má jedno dítě z 200 000. Jsme z toho smutní.

Evka

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.04.03 08:55

ahojky briskouni,
tak musim rict, ze my jsme uz pilne cely minuly tyden nakupovali - uz mame autosedacku, postylku (tu jsme teda dostali od svagra), komodu na oblecky a hlavne kocarek.
Je to 3 koleckovy sportak Chicco s vanou na maly miminko. Ta vana se mi nezda uzka. Je ale pravda, ze nektery kocarky v tom krame se mi zdaly malinky. A navic prodavacka rikala, ze my fusak do vany potrebovat nebudem, protoze se narodime zacatkem cervence a tady (Frankfurt) jsou celkem mirny zimy, malokdy pod nulou a snih. Protoze mame rodice odsud 500 km a vsichni nasi znamy tady maji maly byty a nebyli by nadseny, ze jim tam cpeme nas kocar, tak stoji v obyvaku:-)) Pravda je, ze my o tehle poverach moc nevime, takze napr. svatebni saty jsem si sla vybirat se svym manzelem (tehda teda budoucim), z cehoz mela pani v pujcovne docela sok. Pry zenich by mel videt saty nevesty az na svatbe:-))
Jinak si rikam, ze si aspon na kocar zvykne nas pes. Zajimalo by me, jestli mu uz neco dochazi, jako ze budem mit miminko. Zatim je nadsenej, ze mu do bytu nosime novy a novy kramy.
Taky uz mame v podstate vybavicku, dost jsme toho dostali od rodicu a hlavne manzel koupil od kolegyne v praci po jeji holcicce spoustu veci. Akorat to musim preprat a vyzehlit. Divny je, ze jsem tady nenarazila na nejakej specialni prasek pro miminka, nevim, jestli se tu pere mimi pradlo v normalnim. Zatim jsme privezli jedno baleni z Cech.
K doktorovi jdu az po velikonocich, doufam, ze jim tam strhnu vahu:-))
Tak si vsechny hezky uzijte velikonoce a narez pomlazkou na zadek:-)) Ja myslela, ze tomu vysupani letos konecne jednou ujdu, uz jsme nechteli do Cech jet, ale vcera jsme se rozhodli, ze jo. Takze zitra rano vyrazime.
Jo to jsem se chtela zeptat - jak to delate v aute s bezpecnostnima pasama? Me bres bricho dost vadi, pod brichem to nedrzi a nepripoutana jezdit nechci. Tak si davam jednu nohu pres pas a jednu normalne a jde mi to vlastne mezi nohama. Ale nevim, co by na to rikali policajti, kdyby to videli:-)) Taky to musi vypadat zabavne, kdyz se snazim do toho nasoukat.
Koukam, ze jsem se zas rozepsala…
Opatrujte si svy briskouny a miminka a mejte se hezky
Slunicek, 29. tt

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 17.04.03 09:25

Ahojda maminy!
Je vidět, že je jaro a běháte po venku, do minulého deníčku 2 dny nikdo nepsal :o(
Ale jo, máte pravdu! Já se taky pořád vyvaluju na balkon, vždycky aspoň na chvilku, když nemají těhule na sluníčko.

Rychle jsem zase uklidila krtkové kalhoty (fakt si v nich připadám blbě) a vytáhla vzdušené kalhoty a halenky a sukně a šaty. Doufám, že počasí vydrží a nebudu se muset vrátit ke krtkům!

Jani, máš pravdu, jak to utíká. Nedávno jsem čůrala na testovací papírek a teď už se mi ta třicítka překulila a už se to pomalu blíží. Ještě se nedostavil strach, ale už mě občas divně šimrá v krku, když pomyslím na porod.
Ve tvém deníčku asi porodím jedna z prvních, tak na mě pak všechny myslete, prosíííím. :o)))

Lucko, taky máme borduru. Pomalu jsem manžela zpracovávala a šlo to. On ani nebyl moc proti. Spíš ostatní se tvářili, jako že si moc vymýšlím.
Nikdo nechápe, že chci mít všechno pro Valušku krásňoučké :o(
Já vím, že je to miminům jedno, zda mají dvě kraječky, nebo tři a borduru na oranžovo-růžové stěně, nebo bílou zeď. Já si to chci ale všechno hezky užít.
Jen ti řeknu, že byl kumšt sehnat borduru pro holčičku. Mají samé do modra a to mi přišlo moc klučičí.
Pozdravuj Emičku od Valušky a vyzdobte si hezky pokojíček!

Včera jsme byli na posledním UZ (ve 30.týdnu). Manžel byl se mnou. Viděli jsme Valušky obličejíček. Mrkala očičkama a pořád pila vodu. Pusinku měla neustále dokořán, tak jsme jí viděli i jazyk :o))
Má už 1760 gramů! Zatím je prý všechno OK, ani malá, ani velká. Všechny orgány máme taky v pořádku, tak teď už jen čekat na porod.
Ta miminka jsou stejně „prevítci“. Hodně vás píše, že se nechce mimčo otočit, aby bylo vidět pohlaví a tak to máte utajené až do porodu.
My to víme na 100% z plodové vody a tak nás to na UZ ani tak nezajímá. A ona se Valuška na každém UZ tak vystavuje, že by se nespletl nikdo! :o)) A ti vaši mrňouskové to ne a ne ukázat.

Už končím, trochu musím začít uklízet, když jsou ty velikonoce. Některé jedete pryč, ale u nás je to naopak, všichni jedou k nám.
Tak čauky a piště!!!
Zuzka + Valentýnka 31.t

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.03 09:42

Ahoj těhulky,
tak nám zase ten týden utekl a naše miminko se přehouplo už do 29. týdne. Včera večer jsem prohlížela zase knížku Těhotenství v otázkách a odpovědích a zjistila jsem, že už jsou tam jenom dva obrázky a pak porod. Fakt to strašně letí. Také už jsme začali trochu nakupovat. Minulý týden jsme si přivezli autosedačku a takové to polohovací lehátko na doma. A taky už máme postýlku a matraci, zatím tedy složenou v krabici pod postelí. Kočárek nás teprve čeká. Oblečky jsem dostala od mojí ségry, která má dvě holky, takže tam převládá hlavně růžová. Ale taky babičky občas neodolají a něco koupí. Příští týden jdeme na poslední ultrazvuk, tak se těším, že mimčo zase uvidím. Nevíme, jestli to bude holka nebo kluk a chceme se nechat překvapit.
Přeji Vám všem krásné a slunečné velikonoce a zase se nějak ozvu.

Katka, 29.t

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 17.04.03 22:16

Ahoj těhule,

tak jsem tu se zprávami jak že mi to dopadlo u doktora.
Kila pořád stejná, mínus 2 kg. Nevím jak je to možné. Jinak všechno v pořádku. Mimčo je čilé až až.
Po přemlouvání doktora, který mi řekl, že mi Uz dělat bude až příště, jsem nakonec uspěla a Uz mi udělal za účelem zjištění pohlaví.
A hádejte co?!
K našemu Jaromírkovi na 90% přibude Vendulka.
Ještě je tu těch 10%, ale po tom co mi do teď všichni říkali holčičku a doktor to jen potvdil, tomu začínám věřit.
Příště mi to prý jen překontoluje.

Manžílkovi jsem koupila růžové chrastítko a zabalila mu ho jako k výročí. Rozbalil to a hned se usmál a řekl:„Ale to není pro mě.“
No chlap, nic lepšího ho nenapadlo říct.
Začala jsem brečet:" Budeme mít holčičku." Ne proto, že by mi to bylo líto, ale dojetím. Začal mě hned chlácholit, ať nebrečím a smál se.

Takže výročí se vydařilo a teď si počkáme na naší Vendy až vykoukne ven z bříška, což by mělo být kolem 29. 6.
Budu asi jedna s těch co to tady odstartují.

Včera jsme si domů přivezli další věc do výbavičky a to přebalovací pult s medvídky. Je krásný, už vidím to miminečko jak se na něm kroutí aby uniklo zabalení do plenky. Čím víc se blíží porod, tím víc se na něj těším, ale i bojím. A kdo ne, že!?
Začínjí mi dělat problémy některé druhy úklidu a při vaření překáží břicho. Ale úplně nejhorší je vstávání z postele a sedačky. Takže Velikonoce proběhnou, ale bez gruntování.

Koblížka, tam začíná dělat rejdy asi chce abych se přesunula do polohy v leže. A má škytavku.

Přeju hezké svátky a doufejme že nás budou šetřit alespoň letos, když máme ty naše pupíčky.

Nikol 29+4

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 17.04.03 22:37

Ahoj holčinky,
to máme ale krásně,co?Myslím,že tohle období kolem Velikonoc a pak jak jsou ty volna a čarodějnice a tak,je úplně nejhezčí.Teda alergici by asi nesouhlasili,ale co.
Dneska mám za lubem rozvířit tady smršť kolem tématu KOČÁRKY-jak jste kdo na tom?Já mám momentálně obsesi,že musí mít kočárek nandavatelnou autosedačku,přijde mi to děsně praktický,zvlášť v Praze.Ale na druhou stranu to hází ten kočár o štok výše,co se týče penízků a taky bych chtěla mimíka hodně nosit v šátku,hlavně když bude malinkej,pros­tě........jas­no v tom nemám.
Takže koťátka,doufám,že dáme hlavy dohromady a opět se dozvím něco poučného!!Jinak momentální favorit je Quinny fashion-4 kola,na ten jde autosedačka Maxi-Cosi,ale těch peněz!!
Pá pá Adina+Adámek 27.t

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.04.03 08:23

Čau Nikky!
gratuluji k Vendulce. Hurá, že další holka! Poslední dobou se rodili samí kluci. To vám to pěkně vyšlo do páru, že?
Ti chlapi jsou všichni stejní :o)))) Musela jsem se smát, když jsem to četla.

Nedávno jsem se přistihla, že mi u sporáku málem chytlo břicho! Takže vím přesně, o čem píšeš. Já jsem trochu úklid zvládla, ale manžel musel pomáhat - naštěstí dost ochotně :o)) Moc jsem to ale s gruntováním nepřeháněla.

Taky ti připadá, že mimčo má škytavku? Já jsem se nejdřív lekla, co se jí stalo!

A myslím, že asi s těmi porody budu startovat já :o)) Už mi posunuli termín na 19.6. A mám takový vnitřní pocit, že malá půjde dřív.

Valuška pozdravuje Vendulku!

Zuzka + Valentýnka 31.t

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 18.04.03 08:41

http://www.sweb.cz/lvelebil/#…

Ahojky holky,

objevila jsem tuhle v tramvaji reklamu na prodejnu tak zde je odkaz. Chytře neuvádějí ceny takže čert ví:-))))
Nekoukala jsem ještě po obchodech, takže nemohu nabídku srovnat. Tyto modely mi nepřipadají tak šílený - no posuďte sami. Ale krtčí kalhoty budu asi vždycky krtčí kalhoty :-))))
Snad to někde vylepší zvonovitější nohavicí.

Mějte se pěkně a ať mimísci pořádně kopou :-))

Pa, Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.03 08:43

Ahoj holky,
navstevuju tyhle stranky od ty chvile, kdy jsem zjistila, ze jsem tehotna, procetla jsem je snad uplne cele, kazdy den se divam, co je tady noveho. Uz jsem si kolikrat rikala, ze taky neco napisu, ale az ted jsem to konecne udelala. Taky uz bylo nacase, jsem totiz uz v 31. tydnu. Stranky jsou super. Nasla jsem tu spoustu zajimavych informaci. Na zacatku tehotenstvi jsem si porad procitala clanky o priznacich a ruznych potizich, potom jsem mela obdobi, kdy jsem nedelala nic jineho, nez shanela informace o triple testu a jeho vysledcich a o ruznych postizenich. Ted uz jsem v te posledni fazi, kdy me nejviz zajima vsechno o porodu. Nejsem zadna hrdinka, priznavam, ze mam strach. Bude to muj prvni porod, rodit jsem se rozhodla v Podoli a dost me potesilo, ze ve vysvedceni pro porodnice, je hodne pochvalnych prispevku na tuhle porodnici. Ale nejvic mi pomohl prispevek o porodu od Mikisky!
No na to, ze jsem psala poprve, jsem se docela rozepsala.
Tak vas vsechny moc pozdravuju, mejte se krasne a ja se zase nekdy (a moc rada) ozvu!

Ahoj
Smrcek

P.S. JO A BUDE TO PAVLINKA (po tatovi)!

 
Evkad
Povídálka 41 příspěvků 18.04.03 09:04

Ahoj Adino,

s kočárekem jsme se rohodli pro ABC design Pramy Alu a k tomu golfáče Maxi-taxi-tico se sedačkou Maxi-taxi-citi.
Evka 23TT

 
Evkad
Povídálka 41 příspěvků 18.04.03 09:30

Ahojte holky a vrtící se bříška,

zdravím Vás v dalším týdnu.

Včera jsme byli na kontrole u p.doktora. Vše proběhlo O.K. V ordinaci jsem byla snad jen pár minut. Dostala jsem pastilky na pálení žáhy a magnesium na křeče nohou. Ty křeče nejsou tak zlé, vznikají jen, když se chci v noci protáhnout. Doposud jsem ještě nebyla na vyšetřovacím lůžku, nepočítaje první vyšetření v 8.týdnu. Takže neznám CS ani výšku dělohy. Tu, ale zjišťuji při občasném ztvrdnutí bříška.

Minulý týden mi výrazně poskočilo bříško. Těhotenství už je na mě vidět. Dokonce mě i v autobuse pustili sednout:-)).

S nákupy jsme moc nepokročili. Jen jsme objednali komodu a koupili dva balíky plín. Včera jsme si chtěli v Rakousku koupit golfáče se sedačkou, bohužel byly jen na objednávku. Smůla. Alespoň jsme měli dobrý oběd. Nakonec jsme mrňousátku pořídili malého měkounkého medvídka na spaní.

Holky, také se Vám stává, že teď za teplého počásí, Vám otékají ruce? Mě strašně. Ani nedokážu sevřít dlaň. A po včerejším výletě už mám naběhlé i kotníky. Co s tím? Navíc mám v poslední době žízen a za den vypiji 3 litry vody. Moč jsem měla včera v pořádku.

Jinak velikonoční svátky začnu kulturou. Po několika letech jdu do divadla. Prý, aby mrňousek se učil kultuře odmala.
Velikonoční úklid se u nás nekoná. Mé pokusy o plánování v ten den udělám to a to zmařily mé sestřičky migrény. Ještě se musím pokusit umýt zbývající dvě okna.

Holky, mějte se a užijte si svátků jara.
Evka 23+4

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 18.04.03 10:26

Ahoj Niky a Zuzko,
taky se hlásím do holčičího klubu :o)) Naše slečna se bude jmenovat Tina a narodit se má 30.6., tak uvidíme. Docela by se mi líbilo, kdyby to bylo dřív.
S tou škytavkou je to sranda, nejdřív jsem se lekla co se jí děje, protože sebou asi 10 minut pravidelně škubala a pak mi došlo, že by to mohla být škytavka. Už ji měla chudinečka asi 3×. Třeba na to trpí víc holčičky ?
Zuzko ? tvoje Valentýna vlastně bude taky trochu Týna, jako ta naše, že ? :o)))
Niky ? a Vendulka je taky super, mě tak říkají známí na Moravě a tohle jméno jsem měla taky na seznamu.

Tak se mějte moc krásně, Valušku a Vendulku zdraví Tina ;o)

pa,pa Veronika 30 t. (od Ed)

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.04.03 11:38

Ahoj Evi,
už jsem to někomu psala v deníčku u Mikisky, ty otoky máš z toho, že moc piješ.
Je to strašné, já vím. Taky mám pořád žízeň. Bříško ale tlačí na ledviny, těhotenství celkově funkci ledvin trochu zhoršuje. Já jsem omezila tekutiny ve formě polívek a jogurtů a otoky byly lepší. Zkus to a uvidíš (ne ale radikálně) Kdyžtak se poraď s doktorem (kou).
Zuzka 31.t

 
mahi
Povídálka 18 příspěvků 18.04.03 12:05

Ahoj Smrcku, to vis, ze te vezmeme mezi sebe. Cim vic nas bude, tim lip. Vitej, ja jsem oproti tobe pozadu, ale zatim jsem rozhodnuta taky pro Podoli, tak budu zvedava na tvuj prispevek. Ja se zatim nebojim. Mej se Mahi

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 18.04.03 20:00

Ahoj holky,

to jsem ráda, že nejsem sama komu neustále cuká v bříšku. Škytá dlouho a pěkně na plno. Nevím jestli na to holky trpí víc, ale když jsem čekala Jarečka tak jsem škytání skoro vůbec nepozorovala.
Mě se zdá, že se u holek víc trpí na pálení žáhy. Mě pálí děsně a po všem co sním.

Jméno Vendulka se mi strašně zalíbilo už když jsme se pokoušeli o miminko. Při prvním jsme měli překvapení a jméno pro holčičku bylo Valerie nakonec to byl Jaromír, což mi nevadilo, protože jsem si kluka přála.

Teď pořád přemýšlím, jestli tomu mám věřit když mi to řekl na 90%. Ale asi ano, už jsme i začali říkat bříšku Vendulko.

Valentýnka je opravdu krásné jméno, ale i Tina. Jsou taková nezvyklá a proto se mi moc líbí.
Já jsem rodilá moravačka tak asi proto máme Jarka a teď asi Vendulku.

Jak jste se dozvěděli vy, že to bude holčička? Z plodovky nebo ultrazvukem???
Máte taky tak nízko položené bříško? Já děsně, při prvním jsem ho měla krásně nahoře a dopředu a teď od začátku doslova visí.

Při prvním těhotenství jsem zjistila jak zrádné je vaření s bříškem (pálení a každou nečistotu to přímo láká utřít do bříška), tak jsem si koupila maxi zástěru a je to vyřešeno.

Ahoj a pozdravujte holky
Nikol a Vendulka 29+5

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 18.04.03 20:14

Ahoj Simono! Mohla bys mi prosím napsat, kde si na Kladně nakupovala to těhu oblečení, já tu znám jen Babetu (nebo jak se to jmenuje) u Kauflandu a jeden obchůdek na hl. třídě - je to vlastně švadlenka a mají tam pár kousků oblečení. Moc díky!

Klárka

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.04.03 08:52

Ahoj!
Veru, Tina je jméno v kalendáři? My jsme totiž chtěli taky Tínu, ale nakonec je to Týna :o)) Prostě jsme vymysleli Valentýna a už jsme si na to tak zvykli, že to nebudeme měnit. Taky jsme chtěli, aby neměla svátek a narozky moc blízko sebe, ať si užívá oslavy průběžně celý rok. :o)))))

Já vím pohlaví z plodovky. Někde jsem to tu psala. Na Uz to je ale taky krásně vidět, u nás už není žádná pravděpodobnost, že by to byl kluk :o)
A že mám bříško dole, to mi říká každý už snad dva měsíce :o( No ono se mi asi nikam „nahoru“ nevejde, když jsem jinak mrňavá a hubená. Já mám vůbec pocit, že jestli vyroste ještě o kousek, tak asi praskne a nebo se začnu převracet dopředu :o)
Trochu mi ztloustla stehna a zadek, ale jen malinko, jinak mám jen velikánské břicho, které nemůžu unést. A představte si, že doktor na UZ si dovolil říct, že mám krásné malé bříško!!! Mizera, málem jsem mu dala ránu, ať si ho chvilku zkusí nosit! :o)))))))

Pozdravujte vaše holčičky a užijte si pomlázku!
Já se tu ještě určitě stavím, jsem závislačka na emiminu! :o) Co má taky člověk pořád doma dělat, že? :o))
Zuzka + Valuška, 31.t

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.04.03 01:04

Ahojky,

mám poslední dobou strašný problémy s připojením. Tek jsem tu až takhle pozdě.

Ty se máš že to víš z plodovky. Já to vím jen z UZ ale dělal mi ho v 29+2 tt. tak si taky myslím, že už se splást nemohl jako se to stává v 5. měsíci. To by mi neříkal na 90%.
Všichni ostatní mi říkali holku už od začátku, vzhledem k tomu, že mám naprosto rozdílné těhotenství než s Jarečekem. Pořád jsem nechtěla věřit, že mají pravdu. Ale teď po UZ říkám vesele Vendulko!!!
Ale kdyby se doktor náhodou sekl, tak budu ráda i za kloučka.

Když si psala, že je to hezky vidět i na UZ, tak v kolikátém týdnu si na tom UZ byla???

Já jsem dneska spozorovala jak moc mi za tenhle měsíc narostlo bříško. Mám přímo obr pupek, kulatý a dole.
je to až hrozné jak to rychle letí. Dnes už jsem 30 tt. Můj první týden s trojkou na začátku začíná.

jo, dnes jsem vyprala část oblečení po Jarekovi a přihodila i nějaké růžové věci. Další praní a žehlení mě ještě čeká v průběhu celého týdne. Zdá se mi, že toho mám nějak moc. No uvidíme!!!
Taky se třesu až postavíme postýlku a já se na ní budu moct pořád koukat.
A jak daleko jste s přpravami vy???
Já chci mít všechno v kupě naž začnou horka. Pak už nic totiž neudělám. Vzpomínám na poslední týdny s Jarečkem v pupíku. Hrůza, jen jsem ležela nahá na posteli a funěla, jaké mi bylo horko.

Pokud se mi to podaří tak se na vás zase zítra mrknu. To připojení mě dost zlobí.

Ahoj Nikol a Vendulka 30 tt.

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.04.03 10:56

Ahojda,
koukám, jak ponocuješ. Co by ale člověk neudělal pro připojení na emimino, že? :o)))) Můj manžel si už myslí, že jsem nemocná, protože sem koukám asi stokrát denně, jestli někdo neodepsal. :o))

Teď jsi mě vyděsila s tím horkem. Já už se te'd sotva hýbu. To bude ještě horší?
Některé hoky píší, že budou prát po 34. týdnu, ale teď jsi mě postrašila a asi začnu dříve. Musím ale koupit prášek na praní pro mimina. V čem pereš na mimčo ty?

K tomu UZ. Já byla ve 20. týdnu na spec.UZ na vrozené vady a už tam to bylo nádherně vidět. Ted¨ jsem byla na UZ ve 30+6t. a to bylo taky vidět krásně, že je to holka. Ono záleží, jak se to miminko otočí, zda ta sonda směřuje přímo na „to“. Někteří mimísci se neotočí dobře.

Postýlku už mám postavenou. Já jsem si totiž sama šila nebesa a neměla jsem žádný vzor, tak jsem to šila „z hlavy“ jen podle poměřování na postýlce. Pak už jsme ji neskládali a jsou v ní pod igelitem naskládané zabalené všechny možné peřinky, dečky, zavinovačka apod.

Dělala jsem inventuru a už máme pro začátek asi všechno.
Já jsem spěchala. Dělám totiž dálkově školu a přesně s termínem porodu končí semestr a tak asi udělám nějaké zkoušky před porodem a pak musím hned po porodu a tak už by nebyl čas na nějaké chystání a nakupování. Budu mít dost práce s Valuškou a ještě se do toho učit :o(

Kolik je Jarečkovi? A tobě? Mně je 27 a teprve čekám první mimčo.

Už končím. Mám v troubě kuře, musím na něj mrknout :o))
Pa pa a piš.
 Zuzka

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 20.04.03 22:00

Ahoj holky,
tak my o naší slečně víme od 20. týdne z 3D ultrazvuku, jenom jsme to přímo neviděli, protože v HK to doktor neukazuje, ale jen sám prohlíží, aby bylo vše v pohodě. Nejdřív mě to pěkně mrzelo, že jsem nic neviděla, ale pak jsem byla ráda že mi řekl, že to bude holčička. Tak doufám, že z tohohle UZ je to jistý. Minulý týden jsme taky byli na posledním UZ ve 30. týdnu a tam se ta naše beruška tak předváděla, že už i moje paní doktorka tvrdila, že si je na 99% jistá.

Zuzko ? jméno Tina sice v kalendáři není, ale matrikou už je povolené. Svátek slaví na Martinu a aby ji to nebylo líto, tak ji to její jméno do všech kalendářů připíšu :o))) O jménech mám doma pěknou knížku od PhDr. M. Knappové ? Jak se bude vaše dítě jmenovat a je to novější vydání, takže tam jsou i nově povolená jména.

Na začátky už mám asi taky všechno nachystané, jen budu ještě dokupovat nějaké plínky, když budou v akci a tak. Já totiž musím mít vždycky všechno včas připravené, protože pak chytám nerva, že to určitě nestihnu :o) Mám teď tři známé které jako prvorodičky rodily o 14 dní dříve a to mě trochu nakoplo a všechno co mi ještě chybělo jsem během týdne dokoupila a už jsem zase v pohodě. Taky mám strach z toho, jak to všechno budu zvládat s obr břichem, které mi pomalu, ale jistě roste. Je to teda fakt síla, už mám problémy s tkaničkami a ponožkami a o stříhání nehtů na nohou ani nemluvím. Až bude horko tak budu asi taky jenom ležet a funět :o)
A jak jste na tom s váhou ? Já zatím nic moc, protože nemůžu odolat sladkému a mám už 12 kg navrch. Někdy se statečně držím a jindy jsem jak utržená ze řetězu. Po porodu asi nastane vojna, jinak to už nikdy neshodím a to bych nesnesla. No uvidíme.

Ještě něco o mě. Je mi taky 27 a bude to naše první mimčo. Už se na ni moc těšíme, jen začínám mít lehké obavy z porodu, ale to se snad nějak zvládne, že?
Tak se mějte krásně a pozdravujte svoje berušky v bříškách.
Ahoj Veronika a pupík Tina 30 t

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.04.03 23:35

Ahojky hoky,

toho horka se nebojte. Vy si můžete lehnout a válet šunky jako já poprvé, ale já teď budu muset kmitat kolem Jarečka tak už to taky takové jednoduché nebude!!! I když je pravda, že manžel hodně pomáhá. Má taky štěstí, druhé miminko si přímo vymodlil, tak moc ho chtěl.

S tím praním, je to takhle. Nejlepší je prát v Lovele nebo jiném prášku určeným pro děti. Ale já peru v normálním a přidávám dětškou aviváž - Sensitive. Když máš kvalitní prášek a nemáte v rodině alergie na chemikálie a podobně tak by se nemělo nic stát. Na Jarečka jsem tak prala v normálním a žádné vyrážky neměl.

S tím UZ jste mě potěšíli, že to je kolem 30 tt. krásně vidět. Podle popisu polohy tam musel doktor vidět krásně. Měla hlaviču dole, po pravé straně zádíčka, prdelku pod prsama a nohy spuštěné dolů po levě sraně bříška. Takže ten pohled musel být docela přesný takhle z vršku.
Navíc jsem slyšela že je v určování pohlaví doktor dobrý, tak se snad nesekl a nenavnadil nás zbytečně. Až mi to příště překontroluje tak napíšu jak jsem dopadla a jestli se mi třeba nezvýšilo těch 90% na víc a nebo naopak.

Postýlku už taky chci tento nebo příští týden sestavit. Manžel ale protestuje, že je moc brzo. Tak jsem se domluvila s kamarádkou, že jí sestavíme spolu, až bude manžel v práci. To bude překvapeníčko.
Já mám totiž takový divný tušení, že porodím dřív. Nevím proč, ale myslím si to. Tak chci mít všechno v pořádku.

Jinak k těm rodiným otázkám:
Mě bylo v lednu 23 let.
Jareček se mi narodil ve 20 dne 18. 6. 2000, byl plánovaný a zadělaný za tři měsíce od začátku pokoušení.
Naše druhé mimi (Vendulka) je taky zadělaná po třech pokusech a má se narodit kolem 29. 6.
To znamená, že se moc a moc modlím, ať na Jarečkovi třetí narozeniny jsem ještě v celku nerozdvojená. Budeme mít děti skoro přesně 3 roky od sebe.

To je pro dnešek všechno a držte se holky, ráno se do nás pustí kluci. Já mám doma dva tak doufám, že mě budou šetřit.

Nikol 30 tt.

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 20.04.03 23:45

K těm kilům,

nic si z toho nedělej.
Já přibrala poprvé 16 kg a 8 měsíců po porodu jesm měla svojí váhu a bez krutých diet. Hlavně jsem kojila a při kojení se rozhodně nesmí držet dieta.
Tak hezky papej a ničeho se neboj, už porodem shodíš víc jak 6 kg a ten zbytek jde sám.

Já mám teď mínus 2 kg a spíš se ptám doktora jestli to nevadí mimču, že nepřibírám. Tvrdí, že ne!!
Poprvé jsem jedla od rána do večera a teď jsem trpěla nechutenstvím do 5 měsíce, musela jsem se nutit jíst a to žádné maso a salámy, které normálně miluji. Jen koláček a tak. Teď už to jde, ale taky jím jen večer a maso dávám po pár soustech manželovi. Salám jsem od začátku do teď jedla jen 3×.
Ale pupek mám obrovský.

ahoj Nikol 30 tt.

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 21.04.03 22:14

Ahoj holky!
V krátkosti se hlásím zpět. Byli jsme pár dní pryč a pak nám nešel interenet. Zítra se ozvu v novém deníčku. Jana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama