boule - 24.týden

Těhotenství

Ahoj holčiny! Na začátku deníčku s radostí vítám zpět Haničku, jsem ráda, že jsou ona i mimčo v pořádku, už žádný pády, prosím! Pěkně si ty svoje pokládky hýčkejte.

Naše zlatíčko se ozývá s čím dál větší vehemencí, čekám, že za chvíli už budou vidět i vlny na břiše. Na to se nejvíc těší manžílek, až se bude náš brouček vlnit a on to sám uvidí.
Já mám teď tu výhodu, že máme internet připojen napevno, to znamená připojení kdykoliv bez omezení, platíme paušál. Jsem moc ráda, protože sem budu moci i přes den během týdne, zatím jsem z finančních důvodů chodila na emimčo jen večer nebo o víkendech. Nejvíc se mi to asi vyplatí, že se narodí druhý svištík, to budu ráda, když se občas „utrhnu“ k počítači.
Zítra nám končí už duben, bude se stavět májka a budou se pálit čarodejnice. Bydlíme na vesnici, takže tady je to ve větším než ve městě, kde jsem bydlela dříve. Zatím jsem se těchto akcí neúčastnila, (pardon, loni jsme byli na stavění májky), ale letos se chystáme s Ondrou prvně vyrazit na celou akci. Dostane lampionek, vezmeme pro jistotu s sebou golfky, aby ho nebolely moc nožičky.
Včera jsme pro změnu listovali v kalendáři, hledala jsem ještě jména, i když máme v celku vybráno. Nakonec jsem k variantě Libor nebo Daniel zařadila jestě Dalibora. Je to tak trochu podobné na obojí, svátek má na začátku června. Asi si nakonec budu muset střihnout, hi, hi.
Jinak přeji Vám krásný první máj, dejte pusinku pod rozkvetlým stromem nejen svým drahým polovičkám, ale i broučkům v bříšku.
Ať jenom „kvetem“.
Jana (23t.+5)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.03 09:56

Ahoj těhulky,
dnes ráno mi manžel odletěl do Řecka a vrací se až v sobotu, takže jsem zase sama samička.

Ema v bříšku asi spinká, včera jsme byli na čarodějnicích u rybníka Hamrák a trošku jsme to protáhli, u cimbálky se tak dobře sedělo. Tak teď to holka asi dospává :-).
Holky, tam bylo včera tolik těhulek! To bude silný ročník.

S rekonstrukcí našeho bytu to začíná vypadat docela slibně, mělo by se začít kolem 12.5., tak budu dneska balit další věci do banánových krabic.

V sobotu jsem byla na TP, Ema už se nevešla na UZV. Pan doktor říkal, že má dlouhý krk a hrozně dlouhé nohy. Tak snad neporodím žirafu :-).
Horši bylo, že jsem za poslední 3 týdny přibrala 3kg! Logicky jsem si zpočítala, že pokud by to šlo touto rychlostí dál, měla bych přibrat ještě 16kg! Vůbec nechápu, kde se ty kila vzaly, tolik se snažím jíst zdravě!

V úterý jsem byla na testu cukrovky, maminky me strašily, jak je to hrozný, ale mě to tak vůbec nepřišlo. Pokud si s sebou vezmete citrón, tak je to i docela chutné :-).

Holky, půjdete někdo rodit do Neratovic?

Olinka

P.S. Jani - boule, do minuleho denicku jsem ti napsala cestu do bazarku.

boule
Kecalka 140 příspěvků 01.05.03 11:25

Ahoj děvčata!
Dnes jsem tu konečně objevila deníček, posílala jsem ho opravdu v úterý, měl trochu zpoždění.
Včera jsme vyrazili na pálení čarodejnic, bohužel tady u nás pršelo. Půl hodiny před začátkem přišel liják, potom se to zklidnilo, ale střídavě přicházely přeháňky, takže jsme to celé absoluovali s deštníky a Ondrášek v pláštěnce. Bylo to pěkné, akorát mě trochu zmohla cesta. Pálilo se u nás za vesnicí, šlo se do velkého kopce, zpátky už mě pěkně píchalo v boku. Ondrovi ani moc nehořel lampionek, ale oheň se mu líbil, běhal tam s dětičkama (v jeho věku je u nás docela dost dětí, taky silný ročník - 2001), domů jsme šli k deváté a usnul asi až v deset, (jindy chodí hajat nejdéle do osmi).
Oli, ten bazárek jsem nesháněla já, ale Janice.
Teď si užívám chvilku klidu, Ondra je venku s babi a dědou, ale za chvíli se určitě přižene domů na oběd. Takže se mějte. Papa. Jana

Barbucha36
Nováček 1 příspěvek 02.05.03 19:43

Ahojte,

jsem sice teprve v 6.tt, takže bych spíš patřila jinam, ale chtěla bych se něco zeptat, tak jsem si řekla, že zabrousím sem k vám.

Tento týden jsem byla u doktora, který mi ten 6. týden spočítal (i když k tomu jsem se tady už dočetla) - stačilo mu jenom datum PM a to, že mi vyšel pozitivní test - žádný vzorek krve ani moči nepotřeboval.
Ale kvůli tomu nepíšu. Poslal mě totiž taky na ultrazvuk, jenže jak jsme to všechno kombinovali a vymýšleli, kdy se můžu dostavit a kdy ne, a jak jsem z toho všeho byla celá zblblá, tak si teď nejsem jistá, kdy tam mám vlastně jít. Napsané to taky nikde nemám, protože se tam neobjednává. Prostě jsem popleta. V úvahu přichází dva termíny oba v pondělí, buď 12. nebo 19.5. Samozřejmě bych byla radši, kdyby to bylo dřív, jsem totiž na toho našeho drobečka strašně zvědavá a hlavně jako každá bych ráda slyšela, že je všechno v pořádku (ťukám na dřevo). Toho 12. bych měla být v 8.tt a chci se zeptat, jestli už ten drobek v tu dobu může být na ultrazvuku (břišním) vidět (není to totiž v místě bydliště, tak bych se nerada handrkovala zbytečně). Vím, že příští týden by tam ještě nic vidět nebylo. Poradíte mi?

Další otázka - kdy jste to oznámili v práci? Chtěla bych s tím ještě chvilku počkat, ale nevím, do kdy musím dát zaměstnavateli vědět. Ne že bych to nechávala na poslední chvíli, to by nebylo fér, ale teď mi ještě připadá brzy. Kromě toho moc nestojím o to, aby to už teď všichni rozebírali.

Taky mám trochu strach z těhotenských nevolností, zatím mi bývá spíš „divně“ vždycky po jídle nebo když mám hlad, ale není to nic dramatického. Můžu už být klidná, že mě nic strašného nečeká, nebo se mám připravit, že to teprve přijde?

A poslední, ale to už je spíš jen ze zvědavosti - kdy jste se dozvěděli, jestli to bude chlapeček nebo holčička?

Děkuju za trpělivost, pochopení a odpověď, mějte se krásně a užijte si víkendu.
Barbucha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.03 22:12

Ahoj,

vlastního mrňouska jsem viděla již 10 dní po vynechání MS, a potom za další týden bylo vidět klepající srdíčko - a to je důležité. Být Tebou, tak bych si asi doktorovi zavolala, je to lepší než se nervovat.

Práce. Byla jsem na IVF a tím pádem i na neschopence, ale v práci jsem své těhulkovství oznámila v 8.týdnu (musela jsem říct, proč se PN prodloužila) s tím, že se ještě může cokoliv stát.
Spíše záleží na vztazích v práci - zda to ohlášíš hned nebo až později.

Evka 25+4

boule
Kecalka 140 příspěvků 02.05.03 22:35

Ahoj Barbucho!
Mně dělali první ultrazvuk vždy vaginální a na tom byl vždy mimísek dobře vidět. Teď budu nastupovat drhou mateřskou rovnou z první, ale při prvním těhotenství jsem to v práci hlásila hned ze začátku, (otěhotněla jsem zřejmě někdy na přelomu června a července, v práci se to dozvěděli v půlce srpna). Pracuji ve školství, taže jsem chtěla dát šanci zajistit si od pololetí, kdy jsem šla na mateřskou, náhradu.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.03 10:33

Já už mám v těch Janách nejakej hokej :-), promiň.
 Olinka

boule
Kecalka 140 příspěvků 04.05.03 22:41

Ahoj,
dnes se nám udělalo letní počasí a mělo by vydržet celý příští týden. Tatínek nám odjel na školení do Německa, které bude trvat tři týdny. Vrátí se domů jen na víkend. Vyrážíme tedy zítra za babi a dědou do Klatov, další týden nás čeká běhání po doktorech, já s mimískem půjdeme na kontrolu a Ondrášek na očkování. Chtěla bych se také konečně zítra stavit na „sociálce“ (úřední dny mají jen v pondělí a ve středu), zjistit, jak se odhlašuje pobírání rodičovského příspěvku před nástupem na druhou mateřskou, a vyzvednoujt si potřebné papíry.
Vyjde-li nám to, ozveme se z Klatov, když ne, byl by nový deníček až další týden. Čauky Jana (24t.+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.03 09:04

Ahojte holky a bříška,

opět jsme o jeden týden starší a kousek bříška větší:-)) Musím podotknout, že bříško se definitivně rozhodlo pro větší přírůstky:-))

Tento týden jdeme na kontrolu, uvidíme co bude nového. Dle e-mailu z rodinky bychom měli jít na kontrolní sedimentaci.

Mrňousek si řekl, že už mě nebude zlobit nějakými těmi kopanečky a už se začal pěkně protahovat, až se mi postupně dělají boule po celém břiše. Je zajímavé, že to někdy necítím, jen když mám na bříšku ruku.

Jména už jsme asi definitivně uzavřeli. Naštěstí jsme nevedli žádnou diskuzi, manžel na mnou navržená jména přistoupil. Buď to bude Vojtěch nebo Věra.

Dneska bychom měli mít komodu. Příští týden asi oblečky operu a zjistím definitivní jejich stav. Jsou na nich rezavé flíčky. Zažila jsem, že věci zažloutnou, ale takové flíčky a fleky tedy ne. Zpočátku jsem si myslela, že to jsou fleky po mrňousích - špatné oprané.

Jo musím se pochlubit, že trénuji noční buzení:-)) Díky alergii a nemožnosti užívání léků, spím v noci cca 5 hodin s několika přestávkami. Přes den maximálně 10 minut. Jsem vděčná rannímu rozbřesku a díky němu vstávám mezi 5:15 až 6:00. Po několika takových nocích se mi podaří spát někdy i 8 hodin. A pak zase znovu.

Tak maminky - hlaď te si bříška a promlouvejte na robátka.

Evka 26TT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.03 10:13

Ahoj těhulky,
tak já jdu na kontrolu zítra. Jsem zvědavá, jak nám mimoušek povyrostl a s ním i já. Doma se totiž nevážím, jen u doktora a po měsící to bude si ěnjaký kilko navrch. Břicho už mám vcelku pěkný. Moje mamka naznala, že ho budu mít asi obrovský, když mám před sebou ještě 3 měsíce. No uvidíme. Teď je takový pěkný hlaďoučký, líbí se mi víc než to netěhotný. Jak bude vypadat zase prázdný si radši ani nepředstavuju:-))). Otázka jmen u nás teď trochu utichla. Nemáme pevně vybraný ještě ani pro chlapečka ani pro holčičku. Nemůžem se shodnout skoro na žádným návrhu. Snad nás čas donutí. Dneska bude pěknej pařák, naštěstí mám kancl na neslunnou stranu, tak tu je trochu chládek. Ale honí mě mlsná, asi si půjdu koupit míšu. Holky mějte se prima. Čau Mahi

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 05.05.03 22:10

Ahoj,

myslím, že by jsi měla skutečně k doktorovi zavolat a optat se ho ať tam nejezdíš zbytečně. Ale v 8. tt by měl býát už vidět.

Pohlaví jsme se dozvěděli až v 7. měsíci protože v pátám to nebylo vidět. Ale stejně to vím jen na 90%, podle uz to nikdy není na 100% to jen z plodové vody.

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 07.05.03 10:37

Ahoj těhulky a bříška,

koukám, že nám deníček v těch vedrech taky nějak usíná a tak přicházím se svou troškou do mlýna.

Zítra nás zase čeká jejden den volna, pro mě to je sice den jako každý druhý, protože jsem doma už od 18. listopadu, ale zítra tu se mnou bude celá rodinka. Přemýšlím, co podnikneme. Nemáte nějaký tip? Na procházku to v tomhle vedru nevypadá, minulý týden jsme byli v ZOO a po dvou hodinách jsem myslela, že vypustím duši a zbytek dne jsem strávila na gauči s nohama na stole. Na návštěvu nějakého hradu či zámku si už taky netroufnu, myslím, že bych výpravu asi dost zdržovala. Poslední týden mě totiž hrozně bolí kyčel a moje chůze se podobá chůzi kachny a závodnímu tempu hlemýždě. Asi nakonec skončíme v kině na Pupendu. S trochou nostalgie vzpomínám na své bezproblémové první těhotenství, kdy se tyto obtíže objevily až někdy po 35.týdnu. No jo, to taky bylo před jedenácti lety a za tu dobu jsem si už tělíčko stihla trochu zhuntovat.

Minulý pátek jsem byla v poradně, naštěstí tam nemusím nikdy čekat, jsem vždy objednaná na určitou hodinu a v tuto hodinu také vstupuji do ordinace. Neumím si představit, že bych měla někde čekat, jako třeba moje kamarádka v Podolí, která čeká i dvě hodiny. Váha mi vyskočila o dvě a půl kila, takže jsme se přehoupli přes 70kg. Mám už navíc 9 kilo, to je hrůza a já se divím, že mě bolí kyčel. Jinak jsme v pořádku. Pan doktor mi při pohledu na mé velebřicho sdělil, že teď už mě jistě pouštějí sednout v tramvaji, moc se netrefil, protože mě už pouštějí asi od druhého měsíce.
Na další kontrolu jdu 27.5., doufám, že se váha trochu umoudří. Ultrazvuk mě čeká až v červnu, to je mezi 30. a 32. týdnem, už se těším až Matýska zase uvidím, naposledy jsem ho viděla 9.4. a už se mi stýská. Pak mám ještě předepsaný pátý ultrazvuk mezi 35. a 36. týdnem, no a potom už jen čekat na den D. To nám to utíká.
Tento týden se chci také přihlásit do předporodních kurzů v CAPu ( Centrum Alternativního porodu na Bulovce ), začíná se mezi 28. a 30. týdnem, je to celkem šest lekcí, každá obsahuje 45 minut cvičení a 60 minut teorie. Jsem zvědavá, co se nového dozvím, přece jenom naše porodnictví za těch 11 let, co jsem naposledy rodila, udělalo dost velký skok a možnosti porodu jsou úplně jiné než tenkrát. Mě stále láká porod do vody, budu se na to muset pořádně vyptat.

Olinko - závidím Ti rekonstrukci v dohledu, u nás se stále nic neděje, jen se o tom mluví. partner si stále myslí, že je na všechno dost času, budu to muset vzít do ruky asi já.
Na testy cukrovky taky chodím, protože se mi ke konci prvního těhotenství objevila těhotenská cukrovka. Zatím jim stačí pouze odběr krve a ten sladkej fujtablík jsem ještě pít nemusela, ale díky Tvému triku s citrónem ho jistě budu snášet lépe.
Z těch kil si nic nedělej, jak ses mohla dočíst, jsem na tom taky dost špatně.

Mahi - dočetla jsem Tvůj příspěvek a ihned se u mě projevil Pavlovův reflex a začala jsem slintat, teď už držím Míšu v ruce a je mi dobře.
Moje břicho už teď dosahuje takových rozměrů, že si někteří málo zasvěcení myslí, že mám termín porodu už tento měsíc!

Tak to jsem se zase pěkně rozepsala, doufám, že to čtení přežijete bez újmy na zdraví a loučím se s Vámi i s Vašimi pupíčky. Mějte se moc hezky a opatrujte se.

Janač.2 + Matýsek( 25t. + 2 )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.03 12:45

Ahoj holky,
kdepak všechny jste? Já teda v práci, takže mám přístup na net a tak sem můžu pořád jukat. Včera jsem byla na kontrole. Jsem ale hrozná,vždycky, když tam jsem, tak se skoro na nic nezeptám. Na křeče v lejtkách mi pan doktor doporučil více vápníku. Mám jíst víc tvarohu a pít mlíko. Ta moje chuť na Míšu s tím bude mít něco společnýho. Jdu si ho zas koupit:-)). Jinak mimi roste, jak má, dívali jsme se na něho UZ. Pan doktor slintal blahem, že se mu podařilo udělat fotku ručičky. Vypadá to jako 5 teček v černým prostoru. Prej je to děsná náhoda, že to takhle zachytil. Nevím, já bych to bez jeho výkladu nepoznala. Holky, měří ám břicho.Mně teda ne. Ale když všechno odpovídá, tak to asi nevadí. Taky mi brali krev, protože jsem Rh -, tak kvůli protilátkám. Dneska jsem volala do Podolí, na začátku června půjdem na předporodní kurz. Přes léto je to prej nejistý kvůli dovoleným. V červenci tam malujou,tak doufám, že si mimi nevzpomene přijít na svět dřív. Paní na telefonu byla děsně příjemná, uvidíme, jaký to bude. Taky mi děsne teče to mlezivo. Už si musím koupit vložky do podprsenky. Zdá se mi to dost brzo, snad pak budu mít i nějaký mlíko:-)). Někdy mám pocit, že si tělo dělá co chce a já jen nevěřícně přihlížm. Tak se mějte fajn a piště pište. Mahi Už to po sobě nebudu znova číst, tak se omlouvám za chybky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.03 20:32

Ahoj holky,
tak se konečně po týdnu hlásím. Dorazili jsme sice už včera, ale k počítači jsem se pořádně dostala až teď večer, manžílek odjel opět na celý týden a Ondrášek hajá.
Jak jste přežily ta vedra? Byla jsem opravdu ráda, že nemusím do práce. Ondrášek se cachtal u babičky v bazínku a já jsem odpočívala pod slunečníkem. Občas jsme vyrazili do města nebo navštívit sestru (už se jí to blíží). Teď se počastí umoudřilo, alespoň teploty jsou padle mého gusta (kolem té dvacítky), tak doufám, že nás s bříšky nečeká moc parné léto.
Mlsná mě poslední dobou honí také na zmrzlinku a už se děsně těším na takový ledově vychlazený meloun. Zatím jsem v krámech viděla jen takové růžové chudinky a ke všemu drahé, tak si holt budu muset nějaký měsíc počkat.
V úterý jdu na kontrolu, chystám tedy na úterý nový deníček. Zatím se opatrujte, já se jdu prokousat tím, co tu příbylo za celý týden. Čauky Jana (25t.+3) (boule - nevím proč jsem anonymus).

boule
Kecalka 140 příspěvků 11.05.03 21:46

Dnes jsem tu ještě jednou. Četla jsem teď u Veroniky a Adámka o akci Huggiesek a vzpomněla jsem si taky na jeden dobrý tip. Z letáku jsem v týdnu vyčetla, že v Makru budou mít autosedačky 0-13kg (ty, co se dají nosit) za necelých 1000 Kč. Po výplatě se tam chystáme, chtěla jsem si ji koupit až někdy na začátku července, ale za tu cenu - „nekupte to“!
 Jana

Vložit nový komentář