boule - 26.týden

Těhotenství

Milé maminky, tak se konečně hlásíme po čtrnácti dnech s novým deníčkem Utíká to jako voda, řada z Vás, které psali sem, se přesunula k třicátnicím a za chvíli budou rodit. U nás už netrpělivě očekáváme synovečka či neteřinku, sestra má první termíny už tenhle týden, podle MS příští.

Jak to máte vy s termínem porodu? Já mám v průkazce uvedený v podstatě jen jeden - podle MS 21.8. Na pohyby se doktor jen ptal, jestli je cítím, podle ultrazvuku mi do průkazky také nic nenapsal, mohu si je jen sama vypočítat - např. při posledním mám uvedeno dle PM 19+4, dle UTZ 20+3, (u prvního to bylo dle PM 11+4, dle UTZ 11+5). Z toho usuzuji, že by to mohlo být o o nějaký ten den dříve.
Jinak s Ondrou mi ultrazvuk termín o pár dní posouval dál, nakonec jsem ale přenášela a porod vyvolávali. Byla bych i radši, kdyby to přišlo o chivlinku dříve, než se zase nervovat.

Dnes jsme byli na kontrole s broučkem, kope mamču vesele, roste jak má. Já jsem přibrala necelé dvě kila od minulé prohlídky, dohromady tedy mám +7kg.
S Ondrou jsem přibírala celkem pravidelně kontrolu od kontroly kilo až dvě, s deseti kilo navrch jsem šla na mateřskou a ke konci to během měsíce vyskočilo o čtyři, pět kilo najednou. Pak jsem ale už během posledních tří, čtyř týdnů nenabírala. Doufám tedy, že se teď přes oněch 15kg nepřehoupnem.

Na další prohlídku jdu opět za tři týdny, pak by mě hned další týden měl čekat ultrazvuk, krev.
Potřebuji také vystavit potvrzení do práce o nástupu na mateřskou dopravit ho tam, nechat si potvrdit papíry se sociálky, zase je tam odvézt, prostě bude ten červen trochu rozběhaný.
Koho zajímají potřebná potrvzení pro nástup na druhou mateřskou - tedy zaměstnavatel od Vás chce potvrzení od lékaře o nástupu druhé mateřské, na úřadě jsem dostala dva papíry. Jeden vyplníte Vy, kde žádáte o odejmutí dávek SSP=rodičovského příspěvku, druhý potvrdí zaměstnavatel - v jaké výši a od kdy Vám bude vyplácet peněžitou pomoc v mateřství.
Nezapomeňte si (i Vy prvodrodičky) po ukončení placení mateřské po 28 týdnech vyzvednout formulář na žádost o rodičovský příspěvek, nedávají ho automaticky, musí se o něj žádat.)
Papírování ale bylo dost, (už abych ho měla za sebou).

Jak jste strávily uplynulý týden? Ta vedra byla hrozná. V Klatovech prý naměřili teplotní rekord a jinde po republice to asi nebylo o mnoho lepší. Byla jsem docela ráda, že jsme u babi a nemusím ještě lítat kolem domácnosti. Odpočívali jsme, já pod slunečníkem na zahradě, Ondra se cachtal v bazínku, prostě idylka. Teď už je to lepší, jen dnes u nás celý den propršel.

Poslední dobou nevydržím dlouho stát, začíná mě pěkně bolet v zádech, takové mytí nádobí nebo žehlení je lahůdka, (zvlášť když je prádla plný košík a nádobí dřez), musím se pak vždyky natáhnout a srovnat.
Snažím se poctivě mazat břicho, což jsem dělala i poprvé, ale nevím, nevím. Prvně se mi udělaly strie až v posledním měsíci a to pěkně zespoda bříška, že jsem je zpozoroval, mršky, až skoro před porodem.
Teď jak se kůže napíná, zvětšují se a zdá se mi, že lezou čím dál tím výš. Doufám, že se moc nezvětší. Tyhle se daly dobře schovat do kalhotek s trochu vyšším pasem a nebylo nic vidět ani v dvoudílných plavkách. Jestli vylezou až k pupíku, tak pak nevím, asi budu muset v létě běhat jen v jednodílných.
Poraďte čím mažete? Já jsem začala s Bonalem, teď naposled jsem si z lékárny přinesla českou verzi - Bonellu.

Taky jsme se doma vrátili k otázce porodnic. Vybírali jsme v podstatě ze dvou - Klatovy, Domažlice. Každá má své výhody i nevýhody.
V Klatovech jsem už rodila, znám to tam, doktoři byli vcelku příjemní, mají tam vanu, zavedli aromaterapii. Ondra se mnou zůstal hned od porodu (s výjimkou vážení, měření), nepovedlo se nám první přiložení, trochu jsem měla problém se sháněním sester druhý den po porodu (moc se rodilo), jídlo bylo přijatelné, pdopora kojení velká (i když jsem po návratu domů měla problémy a skončila, v nemocnici se opravdu snažili), nadstandart je zde dražší - 500 Kč za den.
V Domažlicích je nemocnice starší, teď se začala stavět nová, rooming in tam mají, nadstandart je levnější - 1500 Kč za celý pobyt, prý tam teď zavedli (vím od jedné maminky, nemám potvrzené) možnost návštěv na pokoj nejen na nadstandart, ale i na normální pokoje. Trochu se mi možná obrázek porodnice teď skreslil, protože se tam jedné mamince od nás narodilo miminko a chvíli po porodu zemřelo, neznám podrobnosti, ale prý se jevilo zdravé, nevím k čemu došlo.
Myslím si, že se takové případy mohou stát kdekoliv, ovšem babičky to trochu poplašilo a mírně mě tlačí do Klatov. Já sama říkám, že bude záležet na situaci a rychlosti porodu, Domažlice jsou blíž, ale do Klatov jezdíme často, může to na mě klidně přijít tam. Pokud vše půjde normálně. Manžel se kloní také ke Klatovům, kdybych rodila tam, mohl by být Ondra u mých rodičů (babi bude v srpnu doma, děda pracuje soukromě a může si udělat volno, jak ptřebuje), manžel by mohl jezdit do práce a vzít si volno, až půjdeme z porodnice a být pak déle s námi. V práci má slíbeno čtrnáct dní dovolené.

Koukám, že jsem se dnes rozepsala trochu víc, bude tedy už končit. Pište i Vy, minulý deníček trochu usnul. Pozdravujte svá bříška.

Zdraví Jana (25t.+5)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 08:43

Ahoj těhulky,
tak se hned hlásím do nového deníčku. Je fakt, že minulý týden jsme se moc nerozpesaly. Snad to teď bude lepší:-). Já dneska začínám 27. týden, což mi teda přijde neuvěřitelný. Už pomalu týdny ani nepočítám, tuhle jsem si nemohla uvědomit, kolikátý to vlastně týden jsem. jakej to je oproti začátku, kdy jsem počítala každej den, rozdíl. Včera jsem vyrazila poprvý na cvičení. Byla jsem na Andělu v A centru. Je to gravid jóga a bylo to moc příjemný. Hodinu a půl relaxační hudby a jemnýho protahování a dýchání. Mimi děsně kopalo, tak nevím, jestli je to známka, že se mu to líbilo nebo ne. Taky nevím, jestli by nebylo lepší chodit na cvičení přímo do Podolí, když tam chci rodit. Už jsme objednaní na předporodní kurz, hned na začátku června. V červenci v Podolí malujou a budou dovolený.. Snad to všechno nezapomenem. Manžel by měl jít se mnou, ale tvářil se na to všelijak, tak uvidíme. Jinak nám se termín neposunul - zůstává 20. srpna, tak jsem zvědavá, Jano, která budeme dřív:-). Břicho teď pomalu vůbec nemažu, jsem hrozná. Uff, to jsem rozepsala. zatím pa Mah (26tt+0)

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 14.05.03 11:19

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla. Dva dny jsem pročítala komentáře za posledních 10 dnů......to jsem si početla!!
Včera jsme byli na kontrole. Začali jsme papkat železo, protože ho máme málo. Doktorka mě nepotěšila tím, že mám prý vyklenutou kostrč, pravděpodobně po nějakém úraze, o kterém ovšem vůbec nevím, a mohla by to být vážná porodnická překážka, takže se ještě bude rozhodovat, jestli bude císař. Tomu jsem se chtěla vyhnout, ale když to jinak nepůjde, tak s tím asi nic nenadělám. Ach jo. Hlavně aby bylo mimi v pořádku. Manžílek si stojí za tím, že chce být i u císaře. No když u toho nebudu já - obrazně řečeno - tak aspoň manžílek uslyší první křik prcka, pokud ho tam pustí. Ale štve mě na tom to naplánování dne porodu. No uvidíme, třeba se ty kosti ještě nějak posunou a půjde to normálně. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Jinak, co se týče přírůstků, tak vám všem závidím. Já jsem za poslední měsíc břibrala dalších 2,5 kg, takže celkem 11,5........už teď je ze mě pěkná kulička :-)), ale ne nestěžuju si, mám velkýho pupíka a trochu zadek a stehna, jinak se to neprojevilo. Doktorka tvrdí, že je to v pořádku.

Pohyby mám dost pravidelný. Prcek tam má asi občas pěknej mejdan, až se tomu musím smát. Už je to i vleže vidět, když šťouchne víc nebo se tam rozvalí nějak na štorc, a to je pak vidět šišatý břicho :-))

Jak jste na tom s nákupama na mimi? Já občas koupím nějaký hadříček, včera jsem koupila krásný ponožtičky a manžílek se nad nima rozněžňoval, jak jsou roztomile malinkatý :-). Jinak nic podstatnýho, jako např. kočárek či postílku, zatím nemáme.

Mějte se krásně, pozdravujte svoje bříška a pište, ať je stále co číst.

Vendula 24+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 12:50

Zdravím hlavně Bouli,která má termín jen o jeden den dříve nežli já. Vzdycky dost netrpělivě čekám na její příspěvky a teď se dokonce dozvídám,že je ze západních Čech. Můj manžel pochází od Nepomuka a tak jsme se taky rozhodovali pro některé z porodnic z okolí. Buď bychom mohli jet do Plzně (dál) nebo do Klatov (cca 30 km). Zatím vyhrávají Klatovy. Mám na ně dobré reference, ale ještě se tam pojedeme osobně podívat. To by bylo fajn, kdybychom se tam s Bouličkou potkaly. Teď jsme ještě momentálně v Praze, kde oba s manželem pracujeme,ale od poloviny července budu už v Myslívě u Nepomuka a budeme čekat, kdy se naše mimi narodí.
Zatím ahoj Danča 25tt+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 16:54

Ahoj Jani
Já k vám sice nepatřím ale četla jsem o tom co jsi psala o porodnicích a být tebou přiklonila bych se k těm Klatovům.Já bydlím u Domažlic tak vím od holek co v Domažlicích rodily fakt nic moc.Taky jsem slyšela že tam asi před měsícem zemřelo mimčo prý vinou doktorů .Já jsem chtěla rodit ve Stodě tam je to super ale protože se mi malej narodil ve 26týdnu tak jsem rodila v Plzni.No to je jenom můj názor .Měj se hezky a ať ti bříško vydrží dýl než mě Zlata

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 20:52

Ahoj mamky:-)))

opět Vás tady všechny zdravím. Doufám, že si stejně jako já, užíváte příjemného ochlazení. To horko bylo příšerné. Až mi z toho otékaly nohy. Fuj.

Minulý týden jsem byla na kontrole a všechno bylo O.K. Až na nějaký bacil, a proto si teď musím pět týdnů zavádět tabletky.

Opět jsem navštívila porodnické cvičení. Je to tam skvělé, jen doma se mi nechce do cvičení. Nejdříve bylo horko, teď využívám toho, že jsem doma sama a snažím se dělat generální úklid, dokud to jde (samozřejmě v rámci možností).

Minulý týden jsem se snažila rozlišit ty malé mrňousovské oblečky podle velikosti, tak jsem je všechny oprala (asi do jednoho roku) a přikládáním odhadovala přibližnou velikost. Opravdu záživná práce:-))

Jinak je mrňousátko pěkně živé. V pondělí se předvádělo tak, až jsem měla dojem, že vůbec nepotřebuje spát - od rána do noci diskutovalo, protahovalo se a cvičilo. V úterý už jsem se ho snažila utahat praním koberců a Mozartem. Ani jedno nezabralo. Nakonec pomohlo posezení v restauraci. Asi mu chyběla společnost:-))

V práci už se personální ptala, kdy půjdu na mateřskou. Není to trochu brzy, když jsem teprve v 27. týdnu? Možná to bylo kvůli tomu, že za mě a kolegyni mají nabranou náhradu. Tři měsíce dopředu!

Porodnici neřeším, protože jsme nemobilní. Navíc ji mám cca 25 minut pěšky od domova.

Mějte se
Evka 27+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 20:55

Jo,
termín porodu máme jeden po prvním UZV. O datumu prvních pohybů dr. vůbec nezajímal. UZV v 16.týdnu jen udával týdenní rozdíl v hlavičce a stehenní kosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.03 20:55

Jo,
termín porodu máme jeden po prvním UZV. O datumu prvních pohybů dr. vůbec nezajímal. UZV v 16.týdnu jen udával týdenní rozdíl v hlavičce a stehenní kosti.
 Evka

Rendula
Nováček 10 příspěvků 14.05.03 22:56

Ahoj holciny, jsem tu mezi vami nova (prestoze ctu tyto stranky temer od zacatku meho vymodleneho tehotenstvi, nikdy jsem zatim nic nenapsala, az nyni jsem se odvazila…), tak doufam, ze me mezi sebe prijmete:-).
Jsem ve 28. tt, je mi 30 let a je to moje prvni a moc vytouzene miminko. Mela jsem urcite problemy s otehotnenim, z toho duvodu jsem od zacatku tehotenstvi doma, vubec mi to nevadi, prave naopak-krasne si to uzivam, po te honicce a stresu v praci se mi ani trosku nestyska!!!
Ale mam take bohuzel zakazano chodit cvicit a plavat, to je asi jedine co me tak trosku mrzi. A toho se tyka i moje otazka: chodite pravidelne cvicit nebo plavat, popr. se tam ucite nejake dychaci a relaxacni techniky??? Ja jsem takovy ten typ cloveka, ktery ma rad vsechno dopredu nastudovane, chci vedet sebemensi malickosti. kt. se tykaji porodu, tehotenstvi… Ackoliv mam par knizek, tak mam takovy pocit, ze pokud se neucastnim techto „setkani“, tak o moc prichazim, neco propasnu…Zajima me, jestli si tam „nacvicujete“ dychani k porodu a pokud ano, tak jestli je to snadne a telo si samo v danou chvili rekne co potrebuje (jak si to myslim ja) nebo zda se to naopak musi trenovat a ucit aby to potom bylo ucinne.
Mozna jsem se do toho trosku zamotala, ale doufam, ze chapete o co mi jde a co jsem tim chtela vyjadrit!

Zatim se mejte moc hezky, hladte mimca, ahoj Rendula

boule
Kecalka 140 příspěvků 14.05.03 23:34

Ahoj holky!
Dnes jsme byli s Ondrou na posledním velkém očkování, byla to sice lžička, ale s tou dělával vždycky větší potíže (několikrát zvracel), ale dneska ho musím pochválit. Bez breku se to sice neobešlo, ale pak se na mě zklidnil a prvně SÁM spolknul co měl, (možná na to mělo vliv i to, že tam dnes byla jiná sestřička). Na další prohlídku musíme až ve třech letech, ale s doktorkou se samozřejmě uvidíme už v létě, až nám přibyde mimoušek.
Doufám, Vendulo, že s tím císařem to dopadne dobře a že snad na něj nebudeš muset. A kdyby ano, snad by byl možný alespoň s lokálním umrtvením, abys mohla mimíska hned vidět.
Jsem ráda, že se tu sešly i spřízněné duše ze Západních Čech. Zlatko, moc Ti přeji, abys už měla svého chlapečka doma. Sleduju Tvé příspěvky a držím Vám moc palečky. Já sama jsem žila cca do 23 let v Klatovech, pak jsem se přestěhovala za manžílkem k Domažlicím, bydlíme v menší vesnici ovšem s dobrým spojením (hlavně vlakem). Trochu mi město chybí, ale dokud jsem jezdila do práce, tak mi to ani nepřišlo. Teď si to občas kompenzuji výlety do Klatov k našim. S tou porodnicí si taky myslím, že to vyhrají Klatovy. Prvně to byla vpodstatě náhoda, protože jsem chtěla jít do Domažlic, ale zrovna tam malovali. O Stodu jsem neuvažovala, protože jsem ve svém okolí na něj moc chválu neslyšela. Plzeň je Plzeň, ale je to trochu z ruky, zvlášť když manžel hodně jezdí pryč a hlídání, jak už jsem řekla, budeme mít asi v Klatovech. Jsem zvědavá, jestli se Dančo sejdeme. Píšeš, že manžel je od Nepomuka. A ty? V klatovské porodnici jsem už rodila, takže obrázek jsem si udělala celkem slušný. Sestra tam bude zanedlouho rodit, tak podám reference, jaké to bylo.
Jana (25t.+6)

stesticko
Stálice 69 příspěvků 15.05.03 03:45

Ahoj Rendulko

Jsem rada ze ses odvazila nam napsat, to vis ze te vezmeme mezi nas, cim vic je nas, tim lip!

Mne je 31 a taky cekam sve prvni miminko, i kdyz narozdil od tebe jsem mela to velke stesti a otehotnela jsem na poprve, jako by na povel. Doufam ze jste s miminkem v poradku. Ja zatim zadne dychaci techniky neznam, protoze jsme je jeste neprobirali. Ale co delam je, chodim denne na prochazky (staci pul hodinka rychlejsi chuze), telo se ti prokrvi a srdicko malinko zabere, podle mne tohle neni rizikove cviceni, protoze kdykoliv si muzes sednout, nebo zpomalit chuzi a taky se nadychas na cervstvem vzduchu. Kdyz mam naladu, tak si pustim doma hudbu a jen protahuji svaly, na nohou, zada protahnu a u toho jen zhluboka dycham. Tot vse. Myslim si ze to nemusi byt nijak komplikovane. Jinak ode dneska zacinam z plavanim, tak jsem zvedava jak mi to pujde, kdyz ja mam slabe ruce, tak nevim jak dlouho mne to bude bavit.
Ted kdyz uz jsi ve 28 tydnu, tak nejvetsi riziko potratu mas opravdu za sebou a jestli jste opravdu s mimiskem v poradku, tak by jsi nemela mit zadne problemy s malou prochazkou. Urcite by ses citila lip, teda aspon ja se potrebuji aspon jednou denne provetrat. :-)
Zatim se mej hezky a pis nadale, snad ti nektera jina tehulka poradi ohledne toho dychani.
Ahoj Gabi + stesticko 24T+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 06:09

Ahoj Rendulo,

chodím na cvičení pro těhotné a nemyslím, že by bylo moc náročné. Je to spíš takové mírnější protahování, ani se moc nezadýcháme (spíš vůbec). Jediné u čeho cítím svaly, to když posilujeme ruce:-))
S procvičováním dýchání mám problémy. V kurzu nám každý týden ukážou jeden typ, ale nějak jsem se doma k tomu ještě nedostala. Jen se mi podařilo natrénovat dýchání do břicha:-))

Porodní asistentka nám ještě říkala, že když nebudeme chtít cvičit, nemusíme, stačí když se budeme jen dívat. Zkus se zeptat svého dr., třeba by jsi mohla mít toto cvičení povolené. Sama jsem se divila, když jsem se ptala zda-li po IVF můžu jet letecky na dovolenou a zda můžu chodit do cvičení a plavání.

Evka

Ida1
Povídálka 30 příspěvků 15.05.03 09:21

Ahoj a pěkný den přeji :o)

Co se týkalo tvé otázky jak správně dýchat, myslím si, že si tvé tělo o to jak dýchat, řekne samo. Ale je dobré vědět, jakým způsobem v určitou dobu dýchat … př. prodýchávat bolesti, dokázat se soustředit na ta prodýchávaná místa. Chodím na cvičení pro těhotné od 20.tt a dýchání které provádíme je takové klidné, ale vštěpují nám, abychom si jej uvědomily … nádech nosem a výdech pusou. Hluboké dýchání je jen okrajové, smí se opakovat jen pětkrát za sebou.

Jinak probíráme vhodné polohy při prodýchávání kontrakcí. Ale takovéto informace najdeš určitě i na netu. Pokud najdu některé stránky pošlu ti je.

Přeji příjemné těhotenství a zdravé miminko

IDA (33tt+2)

Ida1
Povídálka 30 příspěvků 15.05.03 09:23

Ahoj :o)
Nevadí kolik jsi přibrala, hlavně když ti nebudou vadit při porodu … já mám ve 33. týdnu + 12 kg a doufám, že už moc nepřiberu. Nejvyšší přírůstek, tedy ten hmotnostní jsem zaznamenala mezi 24.-28. týdnem, tak uvidím.

Měj se krásně a přeji krásné těhotenství

IDA (33.tt+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 11:57

Ahoj, sice nejsem těhulka ani snažilka - bohužel ještě studuju a tohle musí počkat - ale překvapuje mě, že když si tu píšete o tom, čím mažete bříška, tak tu ještě nikdo nezmínil Emulzi proti striím od Avonu. Stojí 200 ml 399Kč, ale v červnu bude zlevněná na 239. Kamarádce moc pomohla. To byl jen takový tip. … Tyhle stránky čtu moc ráda. Těším se, že snad za rok, dva přibudu k těhulkám. Zatím ahoj, Jitka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 12:22

Ahoj Jano, jsem strašně ráda, že jsem konečně na těchto stránkách našla někoho z okresu Domažlice.
Já jsem v 13 t., zatím o porodnici neuvažuju, ale myslím, že hodně záleží na jaké sestry a doktory se natrefíš a pak je jedno jestli rodíš v Domažlicích nebo Klatovech.
Tak ahoj „Lena23“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 12:23

Ahoj Jano, jsem strašně ráda, že jsem konečně na těchto stránkách našla někoho z okresu Domažlice.
Já jsem v 13 t., zatím o porodnici neuvažuju, ale myslím, že hodně záleží na jaké sestry a doktory se natrefíš a pak je jedno jestli rodíš v Domažlicích nebo Klatovech.
Tak ahoj „Lena23“

Petitka
Nováček 4 příspěvky 15.05.03 12:52

ahoj tehulky,

Ac ctu denicky od zacatku sveho tehotenstvi, teprve vcera jsem se poprve zaregistrovala. O miminku jsme s pritelem mluvili a snili dlouho. Nakonec jsme se rozhodli, ze ten spravny cas nebude nikdy a ze odkladani uz bylo dost. No a stesticko stalo pri nas a vyslo nam to hned napoprve!
Ted pekne pribiram, nechavam se rozmazlovat a uz se nemuzu dockat, az budeme tri. Jsem moc rada, ze existuji tyto stranky, protoze tolik uzitecnych rad a milych dusicek se jen tezko dava dohromady.
Mejte se moc pekne a opatrujte briska.
Petitka,26.tt

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 15.05.03 13:28

ahoj Jani,
ptala ses odkud jsem. Tak ja pochazim z České Třebové (východní čechy) a s manželem jsme se poznali na vysoké v Praze. Každý to máme z Prahy domů cca 160 km,ale bohužel na opačnou stranu republiky. Těším se na ty slíbené reference od tvojí sestry.
 Danča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.03 19:48

Ahoj holky,

dnes jsem byla zase na těhutělocviku, ale po příchodu domů jsem zjistila, že mám příšerně tvrdé bříško. Doufám, že to přejde, protože ještě víc jak dva dny jsem sama doma. Ráno mě pobolívalo trochu v tříslech, ale protože jsem nic nedělala, tak jsem si toho ani řádně nevšimla.
Pro jistotu jsem do sebe lupla dva magnosolvy, vápník-hořčík-zinek (svou obvyklou denní dávku) a ještě mám přistavenou Magneziu.

Trochu se strachuji, ale na druhou stranu se snažím být v klidu. Pro jistotu se jdu uložit do polohy v leže.

Evka 27+3

boule
Kecalka 140 příspěvků 15.05.03 22:54

Ahoj Leni!
Vítám Tě mezi námi.
Mně to bylo zpočátku taky jedno, teď si zase říkám, že v Klatovech už to znám. Jinak s tím personálem máš pravdu, záleží hodně na štěstí a pak taky na tom, kolik maminek zrovna rodí. Já jsem měla to štěstí, že jsem tam byla sama a byl klid. To potom v úterý (druhý den po porodu) to vypuklo, jak už jsem psala, personál k nedosažení, rodilo tam během dne tuším sedm, osm maminek, z toho byly asi dva císaři, to pak jsou asi sestry i doktoři nervóznější. Jana

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 16.05.03 00:00

Ahojky,

emulzi od Avonu používám i já, protože dělám Avonlady už 3 roky. musím potvrdit, že mi opravdu pomáhá. Nejen že se mi strie nedělají, ale i mi dost zlepšuje strie co jsem měla v prvním těhotensví.
Taky doporučuji.

Nikol 33+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.03 17:55

Ahoj holky,

nevím jsetli Vás to zajímá, ale teď je v Glubusu akce na výrobky Fixies (plenky, podložky jednorázové, vlhčené ubrousky, prsní vložky atd), taky kosmetika od Johnsons, Silan aviváž pro děti a dětský prášek.

Jinak jsem si v pátek kvůli tvrdnutí a bolesti dělohy zašla k dr a vyfasovala magnesium a diazepam. Musím říci, že dnes už je to lepší. Díky tomu jsem se dozvěděla, že jsem otevřená na 1,5cm, což jsem v normě.

Mějte se a užívejte si chladnějšího počasí.

Evka 27+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.03 16:41

Ahoj tehulky,
ja jsem minuly tyden smejdila po emiminu a hledala prispevek od Boule a porad nic, tak me dneska opravdu potesilo, ze jsem se vas dopatrala :-)

Taky prichazim se svou troskou do mlyna ohledne mazani. Nesmejte se, ale ja se mazu vyskvarenym veprovym :,-(lem - jinak jsem docela moderni zena :-).
Kdyz mi na zacatku tehotenstvi popraskala kuze, tak jsem se ptala sveho doktora, cim se mam mazat. Manzel chtel kupovat nejake drahe kremy a doktor povidal, ze pokud maji strie prijit, stejne se jim nevyhnu.
Pak jsem si vzpomnela, ze kdyz byla sestra mala a polila se horkou kavou, tak nam jedna pani doktorka poradila, at ji mazeme prave tim zminovanym :,-(lem a sestre zadne jizvy po tomto urazu nezbyly.

Tak ted neco malo k memu tehotenstvi. V patek jsme byli opet na TP a ultrazvuku, Ema je porad malinka, tak doufam, ze to pak vsechno dozene.
Minuly tyden jsem musela jist antibiotika, nasli mi streptokoka v mocovem mechyri. Bohuzel na to trpim uz od detstvi. Pan doktor mi vysvetlil, ze streptokok muze vyvolat predcasny porod a ze je to pekny previt. Taky mi rekl, ze musim pred porodem dostat injekci antobiotik a pak jeste tri dny po porodu. Jelikoz jsem na ne alergicka, vzdycky si to pekne uzivam :-(. Snad to nebude tak zly.

Nekdy mam pocit, ze si Ema dela v brisku peknej mejdan a tancuje. Je pravda, ze ted na ni nemam moc casu. Zacala totiz ta dlouho pripravovana rekonstrukce naseho bytu. Bydlime ted s manzelem u mych rodicu. Je fajn, ze mame kde slozit hlavu, ale je to, mirne receno, psychicky narocne.

Co se oblecku tyce, ja mam nakoupeno v second handech, ale jen par veci pro zacatek. Postylku jsem nasla jeste po me a segre ve sklepe, tak ji vyuzijeme i ted.

Vybrala jsem si uz i kocarek, ale jeste jsem ho neobjednala. Zatim vim, ze chci zn. Peg Perego. Jezdim totiz hodne autem a tenhle kocarek je lehky a skladny. Taky se mi libi, ze muzu autosedacku pricvaknout rovnou na konstrukci s koleckama a muzu vyrazit na nakupy. Akorat nejsem moc spokojena s barvou. Ted jsou vsude khaki a modre kocarky, ja bych na srpen radeji nejaky barevnejsi.

Mejte se vsechny hezky, mazte briska,

Olinka (ted jsem si chvilku nemohla vzpomenout kolikaty tyden, ale uz vim: 27tt)

Vložit nový komentář