boule - 34.týden

Těhotenství

Ahoj skoromaminky! Opravdu už skoro..., protože to hrozně letí. Myslím si, že se ani nenadějem a první miminka budou mezi námi.

Zítra jdu s broučkem na kontrolu a pak odjíždíme do Klatov, jak už jsem psala. O víkendu tam mají pouť, tak vyrazíme s Ondráškem na koloče, (doma si konečně oblíbil houpačku, tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit). Už jsem se doma tři týdny nevážila, tak jsem zvědavá, jak váha poskočila. S Ondrou mi letěla prudce nahoru (asi tak o čtyři až pět kilo) zhruba v posledním měsíci, zastavila se tak týden před termínem, pak jsem ještě dva týdny přenášela.

Miminko už je opravdu pěkně vidět, nejen cítit. Zvlášť když se natáhnu, bříško se dokáže hodně rozvlnit. Včera v posteli se v pravo úplně splasklo a mimísek se uvelebil na levé straně, dala se krásně nahmatat stočená zádíčka. Občas na nás vystrčí patičku a někdy si i pěkně kopne do žeber, abych o něm věděla. Záda občas pobolívají, ale jinak jsem vděčná za současné počasí. Pro mě za mě by se už ta červnová vedra vrátit nemusela, i když trochu sluníčka neškodí.

Během týdne se zřejmě neozvu, ale posílám deníček, aby bylo kam psát. Těším se o víkendu na počteníčko od Vás. Dostanu-li se k internetu, pošlu aktualitky z poradny.

Užívejte si mateřské a dopřejte si trochu toho klidu, než svištíci vykouknou ven. Těm co ještě pracují přeji poklidný konec v zaměstnání.

Ještě se dnes mrknu k Market a k Cipískovi, jestli nejsou nějaká nová mimča a půjdu odpočívat.

Pozdravujte své bouličky.
Jana (33t.+4)

Váš příspěvek
Vendula
Kecalka 102 příspěvků 10.07.03 11:27

Ahoj holky,
to má boule pravdu, že to teď pěkně letí. Včera jsme absolvovali poslední kurz s videem porodu. Nikdo, ani žádný tatínek, ani já, u toho neomdlel. Teprve u toho jsem si uvědomila, že ty kontrakce asi nejsou zas taková sranda, soudě podle zkřivených tváří rodiček. Ale to štěstí v jejich tvářích, když ten uzlíček vypadne, to je nepopsatelný. Mimi se při porodu taky pěkně nadře. Musí se natáčet, aby vůbec prošlo pánví. Přišlo mi, že musí udělat hodně složitých pohybů a rotací, než se dostane ven. Takže to taky nemá jednoduchý. Slyšela jsem, že je při bolestech nejlepší, když maminka myslí na to miminko, který to taky nemá snadný. Teď se mi to mluví, že? :-))) Hrozně se těšíme i s manžílkem, až to mimi budeme mít taky u sebe.

Byli jsme se podívat v porodnici v Podolí. P. Mrkvičková nám zodpověděla všechny naše dotazy. Teď se tam rekonstruují některé pokoje, takže bude víc nadstandartů, ale kolik přesně, ona neví. Před rekonstrukcí jich bylo 14. Teď je tam trochu jiný provoz, než normálně, ale snad to do konce srpna bude hotový. Už jsme se rozhodli, že budeme rodit tam. Snad bude všechno v pohodě. Už nebudu chodit ke svému gynekologovi, ale mám se na příští kontrolu objednat už do porodnice. Jo, zase to musím zopakovat, letí to!!

Podle mých záznamů by měla někdy příští týden rodit Tailor, tak doufám, že se ozveš :-)

Naše mimi se taky pěkně otáčí a vystrkuje na nás zadeček - asi - a patičky. Občas se mi tam tak natočí, že se bojím, že ho při nějakém svém rychlém pohybu zlomím.

Holky, vy jste byli všechny na krevní zkoušce na cukr (jak se pije ta hnusná sladká voda)? Mně to nedělali až dodnes, a pochybuju, že to budou dělat v porodnici.

Mějte se krásně a užívejte poslední týdny „klidu a spánku“ :-)))

Vendula 32+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.03 14:12

Ahoj těhulky,
tak já jsem zítra naposledy v práci a pak už nebudu mít přístup na internet tak často, jedině když se dostanu k našim. Ale tak jednou týdně se na e-mimino určitě kouknu.
V poradně jsem byla dneska, vše v pořádku, brali mi krev, váha +1,5, takže celkem +16,5 - no fuj. Natáčeli mi monitor, dvakrát, protože po prvé se mimi nechtělo vůbec hýbat, ale podruhý už bylo hodně čilé. Do další poradny jdu za 14 dní, ještě ke svému gynekologovi, a pak už do porodnice. Definitivně jdu k Apolináři, jak už jsem psala předtím, pracuje tam mamka, tak jdu k ní.
Jinak není nic nového, mimi je čilé hlavně večer, to se dá lehce pozorovat, na které straně je právě uvelebeno. V pondělí 14.7. jdu na první předporodní kurs, manžel jde se mnou, tak jsem zvědavá, jak bude reagovat.
Mějte se moc krásně.
Ahoj
Jana č. 3 + mimi
 33+3

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 10.07.03 14:52

Ahoj Jani,
tak to jsem zlomyslně ráda, že nejsem sama, kdo takhle přibýrá :-) Taky už mám + 16 kg. Taky si říkám, no fuj, kdo to za mě bude shazovat .....

Vendula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.03 22:32

Ahojky,
hlásím se v krátkosti z Klatov. V úterý jsme byli v poradně. Přišla jsem tam asi v půl desáté a čekala zhruba do třičtvrtě, protože pan doktor si zhruba v devět odběhl do banky. Pak začal brát pacientky a mamči, takže ven jsem vylezla až někdy ve čtvrt na jedenáct. Byla jsem docela naštvaná, protože na mě u auta čekali děda s Ondrou, jindy bývám hotová hned. Vše je jinak v pořádku, váha vyskočila oproti minule o 1,5kg, (to jsem ale minule měla -1kg), takže celkově jsem zatím na +9,5kg. Jediné, co mě překvapilo, byl termín další návštěvy - až za tři týdny 29.7. To už budu mít rozběhnutý 37. týden. V prvním těhotenství jsem chodila častěji. Zase se nebudu muset tahat s bříškem do Domažlic. Čeká mě poslední odběr krve a nějaké stěry, pak už to bude jenom čekání, až to přijde.
K těm vyšetřením na cukr - já jsem je neabsoluovala ani v jednom těhotenství.
Zdravím bříška a po víkendu se ozvu.
Jana (34.t.+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.03 22:33

Pro upřesnění - Jana - boule.

Evkad
Povídálka 49 příspěvků 11.07.03 08:17

Ahojte mamky,

opět přidávám novější informace. Jedna z nich je, že se mi v poslední době nechce moc psát, ani tady ani nikomu:-((

V úterý jsme byli na kontrole a nadále je vše O.K. Udělali nám stěr z čípku, zašli jsme si na krvičku a další kontrolu máme již za týden. Potom budu chodit již do nemocnice.

Jinak jsem v poslední době jako zpomalený film. Doma se mi již nechce nic nového dělat, a tak jen chodím a poklízím v rámci možností. Poslední dny se mi špatně spí (pořád ta neléčená alergiie), proto každou hodinu piji a lítám na WC. Mám dojem, že toaleta je moje přechodné bydliště.

V úterý jsme konečně sestavili postýlku a v klidu můžu vyrazit do porodnice. Všechno je nachystané, jen odjet. Ale do termínu zbývá ještě měsíc času.

V neděli se mi zvrtla noha a mrňousatko tři dny divočilo a neustále protestovalo zadečkem. Teď už je zase klidné a jen mě mírně okopkává.

Mějte se a „užívejte si“ zvětšujících se bříšek.

Evka 35+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.03 10:52

Ahoj těhulky,
dnes jen krátce, právě jsme se s manželem vrátili z K. Varů a museli jsme se zastavit ještě u něj v práci. Tak aspoň toho využiju k návštěvě emimina.
Musím vám napsat, že večírky a sezení v kině už pro mě tedy moc nejsou. Těším se, až se odpoledne natáhnu a snad si trošku zdřímnu. V hotelu měli strašně tvrdé postele.
V úterý jsem byla na monitoru a Emě nějak zlobilo srdíčko. Ve středu jsem tedy šla znovu a už bylo vše O.K. Tak doufám, že to byla jen nějaká chyba záznamu. Mám už toho strašení dost :-(
Dnes odlítá manžel na víkend do Bagdádu a pak už by měl zůstat v Čechách. Doufám, že o víkendu neporodím, včera jsem na tom byla fyzicky tak, že jsem myslela, že to přijde :-)
Taky se půjdu podívat ještě do Podolí do porodnice.
Začínám mít depku z toho, jak už jste všechny skoro nachystané - máte zabalené tašky? - a já ani nevím, ve které banánové krabici mám rodný list…
Snad se už příští týden přestěhujeme do našeho bytu.
Bohužel teď už ani nevím v kolikátém týdnu jsem, podle mě 34+2, podle sestřičky na gynekologii jsem ukončila 35 týden a doktor mi podle UZV sdělil, že plod má hlavičku odpovídající 37tt a pro něj je to ukončené těhotenství. V tom aby se pes vyznal :-).
Mějte se hezky,
 Olinka

Vendula
Kecalka 102 příspěvků 11.07.03 11:27

Ahoj Olinko,
neklesej na mysli. Všechno bude v poho!! Ona Ema určitě ví, kdy má kouknout na svět a o víkendu to určitě neudělá, protože co by tomu pak řek taťka, že jo? :-) Rodný list jistě najdeš v pohodě a na tašku do porodnice máš ještě chvilku času.
Měj se krásně a užívej si, dokud to ještě jde :-)
Vendula 33+0

Evkad
Povídálka 49 příspěvků 11.07.03 13:03

Olinko,
z termínů si hlavu nedělej. Můj dr. naštěstí dává jen jeden termín a to podle prvního UZV. Jinak bych z toho byla také celá divá.
 Evka

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 15.07.03 13:04

Ahoj holky,

tak dnes jsem zahájila 36. týden - hrůza, jak to utíká. Tašku do porodnice připravenou ještě nemám, dávám si zatím věci na hromádku, ale ještě mi toho docela dost chybí a nejhorší na tom je, že jsem hrozně líná něco nakupovat zvláště v tomto tropickém počasí, asi sednu k internetu a zbytek věcí doobjednám.
Věci na Matýska mám vyprané, ale ještě se musím donutit postavit se k žehlícímu prknu a ty pidivěcičky přežehlit, což bude utrpení, protože nohy i ruce mám oteklé hned jak slezu ráno z postele.

Termín rekonstrukce kuchyně se nám o týden posunul, měla by se konat přesně v týdnu, kdy mám termín porodu a tak uvažuji, že to snad oddálíme raději až na podzim. Neumím si nějak dobře představit, že bych tady rozdýchávala kontrakce spolu s řemeslníky. Ach jo, já jsem se tak těššila, že všechno už bude hotovo a my si už jen budeme užívat miminka.

V pátek jsem byla už v poradně v Podolí, kam jsem se aktivně objednala, i přesto, že mě můj gynekolog ještě nepropustil, ale čekací interval mezi dvěma poradnami 33 dnů, mi připadal už v této fázi těhotenství docela dlouhý. Do Podolí jsem přišla asi v půl 10 s vidinou dlouhého čekání, ale byla jsem příjemně překvapená, protože v čekárně bylo úplně prázdno a šla jsem hned na řadu. Po zvážení jsem zjistila, že jsem nabrala další dvě a půl kila a tudíž mám také +16kg jako Vendula a Jana č.3.. Sestra mi sdělila, že mám v moči stopu krve, ale že se tím nemám znepokojovat, že to nic není, doktora jsem se samozřejmě zapomněla zeptat. Jinak prohlídka proběhla v pořádku i když, co se týká polohy Matýska a samotného porodu jsem se taky nic ještě nedozvěděla. Teď koukám do průkazky a v kolonce poloha plodu je napsáno PPH, to by znamenalo poloha plodu hlavičkou. Že by se nám tedy Matýsek otočil? No to by bylo prima. Raději se ale ještě nebudu radovat a počkám na úterní ultrazvuk. Jinak další údaj z průkazky je CS 2. Představte si, že jsem poprvé slyšela bít srdíčko našeho Broučka, bylo to úžasný. Na příští kontrolu jdu 25., ale tento čtvrtek jdu na zátěžový test na cukrovku, protože v minulém těhotenství jsem cukrovku měla. Naivně jsem si myslela, že tentokrát se pití toho sladkýho fujtablíku vyhnu, protože jsem v moči ani v krvi nikdy cukr neměla, ale Dr. říkal, že pro jistotu mám testík raději podstoupit.

Mějte se všechny moc prima, já odcházím s Nikolkou do kina, jsem zvědavá, jak to sezení skoro dvě hodiny vydržíme.

Jana č.2 + Matýsek ( 35 + 1 )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 14:29

Ahoj těhulky,
taky mohly tyhle vedra přijít až nebudu v práci :-) Od příštího týdne nastupuju MD, takže se nedostanu na e-mimino......no, nevím, jak to vydržím :-( Občas se mi to snad povede od manžílka.
Já jdu na kontrolu do Podolí za tři týdny. Jak Janajka píše, bude asi lepší přijít spíš později, než hned na osmou, že jo? Já myslím, že to tam přijdou všechny těhulky a pak budou čekat, až přijdou na řadu. No, tak já přijdu v devět pro jistotu vyzbrojena čtivem, snad budu mít štěstí.
Taky vás pořád pálí žáha? Mě občas jo. Prcek se převaluje o 106, teď má nějaký mimořádně aktivní období. Taky má často škytavku…chudinka malej. Už máte všechno nakoupený? Někdo má i vypráno. Jeje to já mám naplánováno až na srpen.

Dneska má termín Tailor. Zatím se neozvala, tak třeba už opravdu rodí.

mějte se fajn
Vendula 33+4

Evkad
Povídálka 49 příspěvků 15.07.03 16:27

AHojky holky,

také jsme byli dnes na kontrole. Naposledy u svého dr a v pondělí, už jdu do porodnice. Stále mám v sobě nějakého bacila, tak mě u porodu čekají antibiotika. Jinak porod vidí dr tak za 2-3.týdny, no raději budu počítat s porodem v termínu za 4.týdny.

Za těhotenství jsem přibrala 13kg a to v posledních dvou měsících nejvíce.

Jinak mě pořád chytají křeče do podbřišku, ale mezi porodní bolesti to nepatří. Vůbec se mi nelíbí, nevím čím jsou způsobené a hlavně co je způsobuje, při nich neudělám ani krok, ani se v posteli neotočím:-(((

Nachystaná do porodnice jsem, jen věci přehodit do tašky. Z nudy ještě mrňouskovi pletu nějaké svetříky. Sice mám rozskládané puzzle, ale na to už nemám sílu. Nemůžu se ohnout nad stůl.
Jestli ještě chvilku vydržím, tak začnu plést kámošce svetříky na dvojčátka, nějak jsem v těhotenství zýšila rychlost pletení.

Evka 36+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 21:36

Ahoj holky,
tak se hlásím, že taky žiju. Jsem už týden na mateřský a jsem hrozně rozlítaná. Na net se taky nedostanu tak často a pak rychle přečíst všechny příspěvky. Jo, to v práxi byla jiná pohoda:-)) Ale jinak jsem ráda, že už jsem doma. Dneska jsem byla naposled u svýho doktora. Vše odpovídá normě a příští pondělí vyrážím do Podolí do poradny. Dr. mi říkal, ať si vezmu tlustou knihu, že prý se tam dlouho čeká, tak uvidíme. Snad tam v srpnu bude už normální porod a nebudeme muset měnit na poslední chvíli porodnici. Já jsme přibral zhruba 12 kg, takže uvidíme, kdy se to zastaví. Test na cukr mi doktor taky nedělal. Jinak už máme postavenou postýlku, ale věci do porodnice ještě zbalený nemám, CS mám 3 a d¨le doktora to vypadá na porod kolem termínu, Jsem zvědavá. No tak se holky mějte. Snad se zas dostanu brzy na net. Mahi

Vložit nový komentář