Čekání na miminko

Snažení
  • 31.10.03

Ahoj všichni, I já jsem se po delším zvažování a nakukování na tyto stránky rozhodla podělit se svým trápeníčkem a přáním. Již více jak rok snažíme s přítelem o miminko, marně. Také jsem věřila, že až bude ten správný čas na miminko, ono k nám přijde tou nejpřirozenější cestou která existuje. Ale ouha?.

Zatím jsme pouze na začátku té ?možná? dlouhé tratě, kde na konci bude vytoužené miminko.

Postup asi běžný pro každého lékaře, jeden rok počkat a když nic tak to začneme řešit, tak teď již řešíme. Samozřejmě nejdříve musel k doktorovi přítel, obávala jsem se jak tuto skutečnost přijme, ale jaké bylo moje překvapení, když přítel s úsměvem řekl „jdeme do toho“, zmocnil se mne okamžik absolutního štěstí a lásky. Spermiogram přítele dopadl na jedničku s hvězdičkou, nyní jsem na řadě já, i když vlastně stále společně.

Bohužel můj pan doktor mne bez jakých-koliv jiných vyšetření (vůbec žádná) ihned poslal na laparoskopii, kterou jsem nějak vnitřně nedokázala přijmout, a raději jsem zvolila jiného lékaře, který udělá snad i jiná vyšetření a bude trochu sdílnější v informacích.
Copak člověk musí všechno vědět, musí si všechno zjistit sám, od čeho doktoři studují aby potom mohly jenom řezat? Absolutně nevyužívají všechny metody které jsou normálně hrazeny pojišťovnou. Vím, že se možná k laparoskoii tak jako tak dostanu, ale budu mít pocit že jsem před tímto zákrokem využila všechny dostupné možnosti.

Nyní nevzdávám svůj boj, zkouším bylinky, masáže, cvičení p. Mojžíšové, přírodní preparáty, a hlavně věřím a doufám???

Bohužel neumím sepsat všechny moje pocity: lásku, naději, víru, zklamání, strach a stále dokola.

Přeji všem kteří mají podobné trápeníčko aby jejich snaha a láska došla naplnění aby se jejich mimísek těšil na mámu a tátu.

Pokud má někdo pozitivní zkušenosti a alternativní medicínou, podělte se příspěvkem.

Děkuji že nejsem sama
S pozdravem
Pavlína

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 09:54

Ahoj, já se Ti trošku divím, že odmítáš laparoskopii, není to podle mě žádné „řezání“, ale celkem šetrně se Ti podívají do břišní dutiny, zda tam např. nemáš srůsty a pokud ano, můžou Ti je odstranit. Sama jsem na ní byla a pomohla mi k děťátku tím, že mi odstranili srůsty na vejcovodu. Nic proti bylinkám, masážím nebo cvičením, ale ty podobnou komplikaci asi těžko vyřeší. Marta

JitkaK
Nováček 1 příspěvek 31.10.03 09:55

Ahoj Pavlíno,
mám podobné zkušenosti - začali jsme spermiogramem, pak následovala vyšetření mých hormonů, ultrazvukové vyšetření, jestli dochází k ovulaci, kontrola děložní sliznice (to bylo moc fajn, měla jsem pocit, že mě zevnitř kouše do břicha nějaký vetřelec), je-li schopná přijmout oplodněné vajíčko, imunologické vyšetření a na závěr laparoskopické vyšetření průchodnosti vejcovodů. Sečteno a podtrženo nenašli na nás žádnou závadu a miminko nikde. Doporučili nám IVF, což já jsem nechtěla. V té době jsem se dozvěděla o cvičení Ludmily Mojžíšové a našla si pracoviště, kam jsem chodila na odblokování páteře a doma pak cvičila. Bohužel v té době to mezi mnou a manželem začalo dost skřípat, chtěla jsem od něj podporu a to bylo pro něj asi moc… Těžko říct, každopádně jsme se rozvedli. Takže nakonec bylo dobře, že se miminko neurodilo (já teď říkám, že bylo chytřejší než my dva dohromady) :-).
Teď mám skvělého přítele a řeším podobný problém. Takže jsem začala očistnou kůrou podle dr.Josefa Jonáše (známý „alternativista“), kterou jsem objevila v časopise Katka (pokud budeš mít zájem, najdu doma recept - pije se sedm týdnů bylinkový čaj), začala jsem znovu cvičit 10 cviků L.Mojžíšové (letos vyšla v nakladatelství Ivo Železný knížka - Olga Struzková a Jarmila Novotná: Metoda Ludmily Mojžíšové), a nakonec jsem nastudovala i metodu MUDr.Eugena Jonáše (jiný Jonáš) o přirozené regulaci početí (viz články od Stefinky). Tuhle knížku jsem objevila v Městské knihovně v Praze, ale možná bude i jinde - vyšla v roce 1995 v naklada­telství Svítání v Hradci Králové.
Takže, jak vidíš, mám to pojištěné na všech úrovních, teď už jen sklidit plody usilovné práce. Ale protože jsem teprve začala, očekávám výsledky tak během půl roku. Doufám, že se dočkáme!
Tobě v každém případě radím zkusit také od všeho trošku (bylinky a cvičení Ti rozhodně neublíží a mohou pomoci, cvičení obzvlášť, poku máš problémy s páteří) a hlavně se pozitivně naladit a VĚŘIT, že to vyjde. Tohle pozitivní myšlení je fakt velká síla!!!
Držím Ti palečky a napiš, jak pokračuješ. Bude nás víc a není nad sílu kolektivu :-).
 JitkaK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 12:13

Ahoj Pavlíno,
naprosto a dokonale Tě chápu ve všem co zrovna prožíváš a moc dobře vím, jak je to všechno těžké. S manželem se snažíme už 2 roky taky o mimi a už pomalu upadám do hluboké deprese… Chápu Tvoje pocity, co se týká laparoskopie a dalších vyšetření. Abych Ti pravdu řekla, pro mne taky těžko v úvahu připadá prostě přijmout všechna ta vyšetření… Nevím,jsem osoba hodně přecitlivělá a z toho všeho mám taky strach. U nás je asi problém na straně manžela, v jeho spermijkách, má je dosti pohyblivé, ale je jich málo.Asi nás nemine umělé oplodnění. Pavlí, možná bych Ti mohla poradit, mohla bys zkusit ještě přírodní preparát Sarapis, který je (dle zkušeností několika těhulek) opravdu skvělý přípravek, nebo výpočet plodných dnů podle metody Dr. Jonáše,měření bazální teploty, či tzv. „prstíčkovou metodu“, která je popsána na serveru rodinky. Zkusit se musí všechno, a já vím, že my jsme holky šikovný a že to jednou dokážem a budeme v náruči chovat ten nejkrásnější dar na světě.
Moc Ti přeji, aby Ti to brzy vyšlo a stala jsi se tou nejšťastnější maminkou… Nebyl by to špatný dárek k vánocům.
S pozdravem
 Lenča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.03 10:53

Ahoj Marto,
díky za tvoji reakci na můj článek. Možná jsem to špatně napsala, ale spíš jsem chtěla vyjádřit svůj názor na postup lékaře, který opravdu neudělal žádná jiná vyštření, a jak jsem psala v článku výše, možná se k laparoskopii tak jako tak dostanu, pokud budu chtít jít do centra asistované reprodukce, ale budu mít pocit že před tímto zákrokem udělala vše co je možné. Jinak samozřejmě lékaře potřebujeme všichni a zřejmě budu potřebovat jejich pomoc abych mohla mít miminko. Takže pokud půjdu na laparoskopii, drž mi palečky aby vše bylo OK.
Dík Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.03 11:16

Čauky snažilky,
díky za vaše reakce na můj článeček.
Určitě se někde podívám na toho Dr. Jonáše, už jsem o něm slyšela, takže další možnost jak napomoci miminku najít tu správnou cestičku. Nebo mi zkuste poradit (budu ráda)
Momentálně jsem objednána u nového lékaře, který už mi přislíbil některá vyštření, ale co je hlavní chce se mi věnovat dle svého nejlepšího svědomí a vědomí. A to hodně prospívá i mojí psychice. A jdu do toho opravdu na 100%.
Přípravek SARAPIS jsem právě dobrala, no zatím nic, ale rozhodně to prospívá mému tělíčku, které se takhle připravuje na miminko.
Holčiny, držím všem palečky, a budu se tešit na dobré zprávy.
Pa Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.03 14:43

Ahoj Pavlíno,
posílám Ti něco k tomu Dr. Jonášovi. Na níže uvedené adrese si objednáš formulář pro vypracování kalendáře. Po obdržení Tvé žádosti Ti obratem přijde složenka asi na 300,– Kč. Až to zaplatíš, tak Ti přijde formulář na kalendář- tam vyplníš různé údaje, jako:den, měsíc, hodinu narození, poslední menstruaci atd. Kalendář Ti pak pošlou barevně označený s Tvými plodnými dny.
Je to docela zajímavé a stojí zato to zkusit.
Adresa je:

JONAS CENTRUM INTERNATIONAL
P.O: BOX 178, 695 01 HODONÍN,
tel. 0628/372162

Přeji hodně štěstí
Lenča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.03 14:44

Ahoj Pavlíno,
posílám Ti něco k tomu Dr. Jonášovi. Na níže uvedené adrese si objednáš formulář pro vypracování kalendáře. Po obdržení Tvé žádosti Ti obratem přijde složenka asi na 300,– Kč. Až to zaplatíš, tak Ti přijde formulář na kalendář- tam vyplníš různé údaje, jako:den, měsíc, hodinu narození, poslední menstruaci atd. Kalendář Ti pak pošlou barevně označený s Tvými plodnými dny.
Je to docela zajímavé a stojí zato to zkusit.
Adresa je:

JONAS CENTRUM INTERNATIONAL
P.O: BOX 178, 695 01 HODONÍN,
tel. 0628/372162

Přeji hodně štěstí
Lenča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 15:39

S přítelem jsme se o miminko pokoušeli asi 3/4 roku. Už jsem si říkala že je to docela divný a že to trvá dlouho. V září jsme odjeli na dovolenou na chatu a zrovna byly příznivé dny pro uhnízdění miminka. Byla tam strašná pohoda, každý den jsme popíjeli červené vínko (k snídani obědu i večeři)… ne moc jen tak na chuť. Ale hlavně… na chatě nemáme koupelnu… takže jsme to s hygienou moc nepřeháněli, ikdyž jsme normálně hodně (až přehnaně) čistotní. Takže sprchovat a samozřejmě zaplavat jsme se chodili do nedalekého bazénu tak jednou za 2 dny a spodní prádlo jsme rozhodně neměnili každý den (no tak trochu prasátková dovolená). No a chemie zapracovala a jestli vsechno dobre dopadne tak se nam v cervnu narodi prťavý miminko:-)))
Také je to asi 3 měsíce co jsem přestala používat aviváž na běžné praní a dávkování prášku snížila na půl. (na doporučení lékaře)
Třeba je to blbost, že nám tohle pomohlo, ale třeba ne:-))
Moc Vám přeju ať se to podaří jakýmkoliv způsobem (ale ta laparoskopie bez jiného vyšetření mi připada fakt divná).

Mějte se krásně a přeju hodně štěstí a trpělivosti Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.04 16:03

Ahoj Pavlínko,lapa­roskopie se opravdu neboj já na ní byla a nic to není,prodělala jsem i další daleko horší vyšetření,které nebyli pod narkozou a fakt to dost bolelo,nic méně protože se nám nedaří dávám do toho vše - veškerá vyš.stejně dopadla tak,že jsme oba naprosto v pořádku.Zjistilo se,že veškerý můj problém je v hlavě!!Takže sem navštívila kinezioložku,která problém v mém podvědomí našla a postupně odstranila.Teď po dlouhých pěti letech a čtyřech um.opl. (stálo nás to 200tisíc),čekáme vytouženého potomka,který se má každým dnem narodit a my se na něj moc těšíme!!Je to jen taková moje rada pro Tebe,protože já jsem těch pět let také zkoušela různé bylinky,vyváženou stravu,kartářky a já nevím co ještě až pak jsem vlastně sama přišla na to,že je to určitě v hlavě.Nebudu se ti už svěřovat s tím co to bylo za problém,ale pocházel z dětsví (byla jsem cit.zneužívané dítě) no ono by to bylo fakt na dlouho.Pravdou je,že až tato dáma mi pomohla a věřím tomu,že kdyby zrovna tou dobou jsme nechodili na další IVF tak se to podařilo přirozenou cestou!!
S pozdravem tvá nová kámoška Hana
Držím palečky a bojuj dál,stojí to za to a čert vem peníze,které to stojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 14:44

Vhoj všichni,
na tyto stránky jsem narazila nedávno a tak po nich poslední dobou dost brouzdám a „hltám každé slůvko“. Je tady dost zajímavých rad a názorů, a na základě toho bych vás poprosila také o jeden váš názor, a to konkrétně na výrobek Sarapis, o kterém se tu dost píše.
S přítelem jsme se rozhodli pro miminko, po kterém já osobně toužím už dost dlouho. S naším zkoušením jsme teprve na začátku, ale i tak už začínáme obíhat nějaká počátečnívyšetření, protože podle názoru mé gynekoložky, která mi zjistila, že mám poměrně malou dělohu, bych mohla mít s otěhotněním problémy. Také mám velice nepravidelnou menstruaci, takže je u mě dost složité vypočítat si ovulaci. No a o Sarapisu jsem toho hodně slyšela i četla, ale když jsem se na to ptala gynekoložky, tak mi řekla, že je to pro ženy v přechodu a že k vytouženému miminku mi to asi nebude moc platné (takže nezakázala, ale nedoporučila). No a tady čtu, že to přece jenom někomu k mimču pomohlo, a tak bych ráda věděla, kde je pravda.
Jinak přeji všem snažilkám, aby se co nejdřív „zadařilo“, a to i sama sobě.
 Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.04 09:51

Ahoj všichni.
Už dlouho sleduji tyto stránky a rozhodla jsem se napsat také něco o svém trápení. Už rok a půl se s manželem snažíme o miminko a stále nic. Jsme z toho oba smutní. Nyní, asi před čtrnácti dny jsme začali navštěvovat Sanatorium Pronatal. Udělal na nás velký dojem profesionální přístup lékařů, kteří se nám snaží pomoci. Podstoupili jsem IUI - inseminaci a teď čekáme. Vůbec, ale nevím, jaká je zde úspěšnost. U mě ovulace proběhla normálně, ale manželův spermiogram nebyl úplně v pořádku. Tak nevím. Moc bychom si přáli miminko. Taky začnu cvičit podle pí. Mojžíšové, ale ještě si musím vyřídit žádanku.
Přeji všem, kteří mají stejné trápení jako my, aby se brzy dočkali miminka.
Děkuji za tyto příspěvky zde, neboť člověku dodávají sílu, mě tedy ano.
Hodně štěstí Monika.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.04 22:50

Ahoj Moniko,

úspěšnost u všech metod IUI/IVF se udává 20-25%, aspoň na taková čísla jsem narazila nejčastěji. Podle diskuzí spolučekatelek málokomu vyjde IUI napoprvé - já mám za sebou již 4 neúspěšné. Držím ti ale palce - snad ti vyšlo.

Veru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.04 20:55

Ahoj Veru.
Děkuji moc za odpověď. Taky už jsem něco přečetla a narazila jsem na podobná procenta, jako píšeš. Bohužel pře pár dny jsem zjistila, že naše první IUI nevyšla. Zavládlo velké zklamání. I přes malou úspěšnost jsme přesto docela věřili, že to vyjde.Tak snad příště.
Nyní se mi dostala do rukou knížka NA CESTĚ ZA DÍTĚTEM -dvě malá křídla od Hany konečné. Velice zajímavá. Doporučuji. Celá knížka se zabývá poruchami plodnosti a moc dobře se čte.
Takže jěště jednou díky za odpověď a rovněž držím palce.
Ahoj Monika

Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 19.04.04 08:07

Ahoj všechny holčinky, které jsem ještě někdy třeba zabrousí.

Chtěla jsem všem napsat, že v této době jsem již ve třetím měsíci těhotenství a čekáme dvojčátky, asi nám trošičku pomohly lékaři (teda pouze stimulace vaječníků), a na podruhé se to povedlo, vlastně přirozenou cestou. I já jsem se ptala proč právě teď, asi bylo hodně práce, a opravdu ta moje hlavinka asi trošičku vypustila a najednou mám úplně nádhrný průběh těhotenství, bez nevolností bez jiných problémků a jsem nejšťastnější člověk na světě.

Držím všem palečky aby i se i jejich nějvětší přání co nejdříve povedlo.

S pozdravem

PAVLÍNA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.04 22:05

20-25% úspešnosť je veľmi optimistická. Reálne je to niekde medzi 5 až 10%.
 N.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.06.04 22:34

Pavlinko,

az ted si ctu tu radostnou novinku a musim pogratulovat, to je nadhera a hnedka 2-nasobna!!!! Preju, at prozijete stav 3v1 v klidku a v pohode, roztrojeni at na sebe necha pockat a je rychle a bezproblemove a budeme se tesit na dalsi zpravicky … tentokrat doufam z porodu!

Hodne stesticka preje

Sulanek a Verunka 16,5M

Vložit nový komentář