Červenčátka - pátý deníček

Těhotenství

Vítejte milé červánkové spolutěhulky v novém týdnu! Pro některé z nás je to týden přelomový, čelo našeho peletonku již pomalinku, ale jistě dosahuje konce prvního trimestru.

My ostatní si však ještě musíme počkat a nic s tím nenaděláme. Proč je tato meta tak významná? Během prvních pár týdnu naše miminka přestala být dvěma buňkami ve dvou tělech a stala se jen jedinou buňkou, pak se změnila v malinké červíčky s velikou hlavou a dlouhým ocáskem. Jenže človíčci vypadají jinak a tak se matka příroda činila a činí a rychle nechává naše drobečky růst a sílit. Rychle jim rostou ručičky a nožičky, ztrácí se ocásek a ejhle, během chvíle, vlastně během pouhých deseti týdnu od onoho osudového tulení máme v bříšku miminko, které od hlavičky k zadečku měří kolem pěti centimetrů, které si umí cucat palec a hrát si s pupeční šňůrou. A tak končí dvanáctý týden a my, starostliví rodiče, si už můžeme trochu oddechnout, nejrizikovější období máme za sebou. K tomu nám maminkám přestává být špatně a tak si začínáme užívat plnými doušky naše těhulkovství.

Naši potomci už vnímají a ne že ne, takže je třeba se k nim podle toho chovat. Miminka poznají, kdy je maminka vzhůru a kdy maminka spí, takže se začnou přizpůsobovat maminčinu režimu. Tedy, některá miminka jsou potvůrky a zjistí, že se jim nejlíp řádí když je v domečku klid, některá miminka naopak lumpačí v době, kdy je aktivní maminka. Ještě pár týdnů nepoznáme, jakého záškvaru v bříšku máme, ale nebojte se, někdy na přelomu ledna a února začneme mít jasno, co nás v červnu čeká.

Tak a nyní nastal čas se začít dohadovat, kdy a jak začneme červánky vychovávat a vzdělávat a také jak se budou jmenovat.

Zdá se Vám zbytečné mluvit o výchově někoho, kdo nás ještě ani nenakopl skrz bříško? Ale není! Naše miminka už vědí která bije, a to přesto, že ještě nemají vyvinutou nervovou soustavu a ač mají ouška, ještě neslyší a ač mají očka, ještě nevidí. Koneckonců na co by v té tmě taky koukala, že? Cítí naši radost, náš smutek, naše vzrušení i naši únavu. Cítí vše, co cítíme my. Proto bychom se měli, my dospěláci a budoucí rodičové, snažit žít co nejradostněji a nejpohodověji. Měli bychom se smát, poslouchat příjemnou hudbu a hlavně bychom neměli prožívat žádné stresové situace. Jojo a teď babo raď. Většina s nás chodí do práce, takže to, jak bude mimčo po narození spát neovlivňujeme jen my, ale i náš zaměstnavatel, potkáváme soustu nepohodových lidí, takže každý budoucí miminkovský křik a každou nenáladu a těžkou chvíli máme na koho svést. Pamatujme si je! Přece si nebudeme za pár měsíců vyčítat něco, za co přece vůbec nemůžeme, ne? Pokud máme kolegyni, která poslouchá dechovku nahlas a neustále, neměly bychom ji hned zažalovat za týrání, protože dovedete si, milé budoucí maminky, představit, že to jediné, co uklidní našeho řvoucího uzlíka (nejlépe ve tři ráno) s tříměsíční kolikou je Moravanka? Není lepší se hned zachovat chytře a věnovat dotyčné kolegyni buď kvalitní sluchátka, nebo se ji alespoň pokusit přeučit na jiný, pro nás přijatelnější žánr?

Ono to vážně funguje, vzpomínám si, že Adla s nadšením poslouchala CDčko Queenů puštěné na plné pecky a byla zticha! (nebo ji aspoň nebylo slyšet) Také se zklidňovala když jsem jí zpívala nebo i něco povídala, až později jsem si uvědomila, ze mluvení patřilo k mé práci a ona to brala jako známý a milý (ach, to potěšilo) zvuk. Dodneška ráda poslouchá, když jí zpívám ?Když jsem já sloužil to první léto? desetkrát dokola? Což teda nechápu, protože objektivně vzato zpívám opravdu strašně! Dokonce jsem byla na střední škole osvobozena od zpěvu sovětských písní ve výuce ruského jazyka. Doufám, že tím svému broučkovi doživotně nekazím vkus!

Taky si utvořila přesný režim, který kopíroval mé nepříliš ctnostné návyky. Takže až do svého věku pěti měsíců nikdy, no ano, čtete správně, NIKDY neusnula před půlnocí. Čemuž jsem se přestala divit, když jsem si vzpomněla, jak ráda jsem poslouchala pořad ?Nad věcí? na Radiožurnálu, který končil o půlnoci a já většinou spokojeně usínala při půlnočních zprávách. Ovšem vstávala a vstává až kolem osmé až půl deváté, což odpovídá době, kdy jsem po silné kávě začínala fungovat i já. Dodneška se projevuje jako kvalitní noční sova, takže pokud bude můj červánek ranní ptáče, budu mít asi dost značný problém. Naopak kamarádka, která celé těhotenství vstávala do práce v pět, dodnes uspává syna už kolem půl sedmé (každý večer jí to závidím) a vstává (jak sama říká konečně AŽ) kolem šesté. Další moje kamarádka byla ze zdravotních důvodů celé těhotenství doma a protože byla velmi šťastná a spokojená, spala jako miminko (nechápu, proč se používá zrovna toto slovní spojení) každou noc a její malý je úžasný spavec. Ach jo. Musím začít chodit spát dřív než ve jednu ráno!

V současné době běží v Anglii velice zajímavý projet, je to zvláštní kombinace časosběrného dokumentu a vědeckého výzkumu. Skupina filmařů sleduje společně s týmem psychologů skupinku dětí narozených v lednu 2000 po dobu dvaceti let. Jsou tam zastoupeny děti starších i mladých rodičů všech etnických skupin, vzdělání i profesí a stylů života. Nyní je v televizi (bohužel pouze na kabelovém kanálu) vysíláno prvních devět dílů pod názvem DÍTĚ NAŠÍ DOBY. Mimo jiné autoři zkoumají, čím je dána inteligence a povaha, nebo třeba také budoucí zájmy našeho dítěte. Zatím se zdá, že dědičnost hraje sice významnou roli, ale že není jediná.

Nejprve se zaměřili na zjištění, co dělá holčičku holčičkou a chlapce chlapcem. Mimochodem, víte, jak se pozná, zda je je člověk vyhraněná mužská či ženská osobnost? Podle našich rukou, podívejte se na ukazováčky a prsteníčky ? delší ukazováčky mají výrazně ženské osobnosti, zatímco výrazně mužské osobnosti mají delší prsteníčky. A to je k poznání už u malinkých dětí. Ovšem víte, že to není to jediné, co naše mužství či ženství formuje? Jeden ze závěrů pořadu bylo mimo jiné i to, ze kluci to mají v životě těžší! Holčičkám se klukovské hračky a zájmy tolerují snáz, než chlapečkům zájem o panenky a růžovou barvu. Součástí experimentu bylo například i to, že si rodiče vzájemně hlídali ani ne roční batolata, o kterých věděli pouze to, jak se jmenují. Jenže ta jména byla smyšlená, pro chlapce se používalo (např.) jméno Jane a pro dívenky Paul. Zatímco kluci Jane nakonec dostali i to své milované auto (ale až po dlouhém řevu a jako poslední možnou hračku), dívenky Paul se většinou panenky nedočkaly. Pro rodiče bylo tak nějak vnitřně nepřijatelné, aby dali chlapci panenku, zatímco dívenka s autem až tak nevadila. Takže na to, zda se bude dítě chovat jako dívenka či chlapec nemohou jen geny, ale i my, dospěláci.

Obdobně se zaměřili na dětskou odvahu. Opět byl jeden za závěrů ten, že čím více se stresujeme během těhotenství, tím víc si zaplavujeme tělo adrenalinem a tím úzkostnější bude náš červánek.

A víte, co z toho všeho vyplývá? Vezměme si hrnek horkého dobrého čaje, pusťme si skvělý film nebo muziku, vezměme si báječnou knihu nebo s s manželem zahrajme scrabble či člověče nezlob se a užívejme si plnými doušky každou volnou chvilku, čím víc si jich teď dokážeme najít, tím víc nám jich naše miminko dopřeje v budoucnu.

A přemýšlejte o jménech, na ty se zaměřím hned příště! Co takhle dcera Bratislava nebo syn Žibřid? :-D

Těhulkovský peleton:
Patronka Stefinka a
Zet
Vita
Sissi
Eliška
Teddy
Claudie
Sisi......TP 05.06.
Veronika..TP 05.06.
Mirri.....TP 06.06.
Simona…TP 06.06.
Lois......TP 08.06.
Iruša.....TP 08.06.
KajaR.....TP 10.06.
Elen?.. 13.6.
Nikina…TP 14.06.
Elina.....TP 15.06.
Elí.......TP 16.06.
Adel......TP 17.06.
Milli.....TP 18.06.
Lesina…TP 19.06.
Jana......TP 19.06.
Alča......TP 20.06.
Anazuz…TP 21.06.
Katkaa…TP 22.06.
Jerrýsek..TP 27.06.
Slanka*…TP 27.06.
Sedma.....TP 27.06.
Makovka…TP 05.07.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.11.04 14:51

Jůůůůůůůůůůů, jupí, náš nový deníček:-). Už nebudeme muset hledat ten starý!!!
Tak skvělýýý, jdu si ho přečíst. Pardon, chtěla jsem být první:-)))).
A holčinky, pište, pište…
Slanka*

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.11.04 15:07

Tak Lesinko, musím Ti tu za Tvůj (myslím 1 deníček, jestli se nepletu) udělit veeeelkou pochvalu. Nejen, že jsem si hezky početla, zasmála se nad dcerou Bratislavou a synem Žibřidem, haha, co hlavně, uvědomila jsem si, že musí nastat konec těch mých hysterických záchvatů pláče kvůli ničemu. Protože, samozřejmě, moc stojím o to, aby se nám s manželem narodilo zdravé, klidné!, vyrovnané miminko a ne ustrašený uzlíček, který nás, ani sebe nenechá na hodinku usnout. Takže dost těm všem těhotenským špatným náladám, na:,–(ím úsměv, a slibuju, veřejně!, že se pokusím dívat se na svět optimisticky, nešklebit se a být šťastná!
Nevím, jak to máte vy ostatní holky…
Takže průběžně budu informovat, jak moc dodržuji můj veřejný slib :oD a…
Mějte se hezky, červenčátka.
Slanka*
PS: Lesi fakt díky…

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 15:17

Tak Lesino … ŠPIČKA JEDNIČKA !
Koukám na ruce a hm, jsem snad zakuklený chlap? Mám totiž výrazně delší prostředníčky :-). Doma ale nosím kalhoty já, to je pravda. Ale pozor, můj chlap JE chlap. U něj doma nosila kalhoty jeho maminka, takže príma ho mám vychovaného jako bych si ho sama vymyslela. ještě že to nečte, ale on by to uznal :-). Musím si prohlídnout ruce manžílka a mrňousů. To jsem zvědavá.
Martina je skřivánek jako já a Zuzka sova po otci. Šílený, když mají mezi sebou jen 16 měsíců. Nepamatuju si nic moc do jejich cca 4 let. Drtivá únava a prázdná hlava.
Pepča, ten jako malý byl k neutahání a spal kdy sám potřeboval, Adinka je asi tak nějak průměr a holka pohodovka.
Odvaha dítěte podle těhulkovství? První pohodové a trémistka, pesimistka, nervní Martina. Stálé stresy, hádky na denním pořádku a bojovná osobnost Zuzka. U Pepči a Adélky nevím, tak to bylo taky pohodovka.
To s tím že děcka podvědomě strkáme do nějakých rolí je fakt. Dělala jsem si starosti, jestli Zuzka není 4%, když se bavila jenom s klukama a měla zájem pouze o autíčka a technické hračky :-), nesnášela šatičky a kraječky.
Lesinko nádhera, musím si to ještě aspoň třikrát přečíst.
Pohlaďte bříška a mějte se nádherně. Stefinka

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 15.11.04 15:19

Lesinko, opravdu překrásný deníček.
A moc trefný - to, že kolik pohodových chvil dám miminku teď, tolik mi jich ono pak oplatí, to si musím pamatovat… :-)))
až se zas budu chtít rozčílit nad nějakou malicherností nebo nad bezohledností příbuzných......:-((((

Jinak už bych si přála, aby ty nevolnosti přešly, ale nevím nevím, dneska jsem začala i zvracet, takže uf uf…
 NiKina

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 15.11.04 15:24

Suuuuper deníček!!!!!!!!!­!!!!!

Moc hezky se to čte, určitě si všechno přečtu ještě jednou:o)) Zhltla jsem to jedním dechem!! Hned jsem taky zkontrolovala to s tím prsteníčkem a ukazováčkem, mám opravdu ukazováček o něco delší než prsteníček:o)) Funguje to.

ellen
Kecalka 462 příspěvků 15.11.04 15:26

uz som sa zaregistrovala, musela som dat ellen, lebo elen uz bola…
to mna zas rozculi kazda malickost, kazda blbost, az sa niekedy potom na tom musim smiat. minule som narazila do steny a strasne ma to rozculilo, az som vypukla do smiechu, aka som blba :))

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 15.11.04 15:26

Ahoj…dnes jsem konečně se odhodlala k registraci zde na e-miminu.No a patřím do k červenčátkům­.Tímto Vás zdravím…

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 15.11.04 15:30

Tak já vám sem překopíruju svůj dotázek ze starého deníčku:o))

„Holky, asi trochu hloupý dotaz, no ale snad mi odpustíte:o))
Dle doktora jsem v 8+5tt, ale když si zadám datum předpokládaného porodu 22.6.05 do jakéhokoli těhotenského kalkurátoru, tak mi z toho vyleze, že jsem jen v 7tt. Tak nevím kde je pravda? Těch 8+5 bude zřejmě délka těhotenství jako takového, to znamená, že stáří plodu je 6 týdnů? A proč mi vychází těch 7 týdnů?
Jsem z toho trochu zmatená… “

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 15.11.04 15:32

Ahok Nikkol, vítáme tě:o)) A kdy tě čeká přírůstek do rodiny??:o))

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.11.04 15:43

Ahoj holky,
Tak i můj sen o miminku už skončil a tímto se s Vámi loučím. Tak nějak jsem si myslela, že počínaje tím desátým týdnem už se spíše než obavám mohu oddat radostnému očekávání, tak nějak jsem si myslela, že rok, ve kterém nás vykradli, přišla jsem o dobrou práci a zjistila, že má spolužačka umírá na leukémii už si svojí ?daň? vybral a že jeho závěr bude veselejší, ale ten někdo nahoře si asi řekl, že otěhotnět takhle ?bez komplikací? a skoro na první pokus by bylo podezřele moc snadné, tak mě škrtnul ze seznamu.
Na UTZ v 1Ott bylo sice vše ?skoro? v pořádku, akorát byl mimís menší a ?viditelnost v krajině břišní? (cituji MUDr.) skoro nulová, takže v 11+3 znovu UTZ a od té chvíle (Čt) už to bylo jen špatné a horší, miminko nevyrostlo ani o píď, nehýbalo se a srdeční akce nebyla k nalezení. V pátek hned ráno jsem jela do nemocnice a tam se dalšími dvěma UTZ (lepšími) a dalšími dvěma doktory (tím jsem si jista, že se nemohli splést) potvrdily nejhorší obavy, miminko odumřelo, přestalo se vyvíjet. V sobotu ráno mě vzali na příjem a díky velice laskavému přístupu službu sloužícího pana doktora jsem i hned v sobotu dopol. šla na zákrok. Ve dvě odpoledne už jsem byla vzbuzená z narkozy a byl konec všemu, nadějím i těšení a také na dalšího půlroku zákaz snažení, neboť v 11+5tt už se prý jednalo o ?trochu větší zákrok?.
Co ještě dodat? Ačkoliv jsem šla do nemocnice, na kterou jsem nikdy nečetla dobré recenze, rodit bych tam nešla, ale na toto mi to bylo úplně fuk, musím říct, že od doktorů na ambulanci, kteří mi dělali UTZ, přes sestru na gynekologicko porodnickém, která mě bez řečí dala SAMOTNOU na pokoj abych nemusela být s těhulema a ještě se mi přišla zeptat zda mi nevadí, když mi tam pak dá ?jednu cystu? a konče anesteziložkou, která mě na sále hladila po hlavě a šeptala mi že budu mít kupu zdravých dětí byli všichni velmi lidští a skvělí. Nejvíc pan doktor, po zákroku za mnou šel a ještě mi vše dovysvětlil a sám mě vyzval ať se ptám na co je třeba.
V neděli hned ráno jsem šla domů a fyzicky si myslím, že jsem v pořádku, no psychicky to bude o dost horší. Jestliže se má na všem najít nějaké pozitivum, pak Vám můžu napsat, že příběhy třech holek, které jsem za tu dobu v nemocnici vyslechla byly oproti mému ?skutečnou životní zkouškou? a je neskutečné, čím příroda některé ?trestá?. Jsem docela ráda, že to opravdu nevěděl nikdo kromě manžela a jedné kamarádky, ani rodiče, ani v práci, nikdo z přátel a že teď nemusím nikde nic vysvětlovat a opětovat ty soucitné pohledy. Pro mě je lepší vyrovnat se s tím sama než na to narážet všude kam dalšího čtvrt roku přijdu. Opravdu největší oporou mi byl můj skvělý manžel, nejlepší muž na světě, bez něj by to opravdu nešlo, takže on ten prokletý rok nebyl tak špatný, protože ten báječný člověk si mě letos vzal a to je NĚCO, a i přes ten zmatek v jeho očích, kterým nechápal PROČ mi s kamennou tváří slíbil, že příště si uděláme rovnou dvě a ?domluvíme jim?.
Jen tak na okraj bych chtěla říct, že BT jsme do podsledního dne měla 37.1 , takže vyhoďte ty teploměry a nestresujte se, je to úplně na nic.
Asi se vrátím zpátky do deníčku k Maru, i když ani snažilka ze mě ještě dlouho nebude a obávám se, že nenajdu tolik síly jako Štefinka, abych chodila sem, bolí to moc a moc a jestli je nás tady nějakých 20, pak dvě z nás nejsou jen 1,5% , ale 10% , takže těch prvních 12 týdnů je třeba přečkat celých.
Všem Vám strašně moc přeju aby se Vám nic takového nestalo a buďte rády za každou sebemenší nevolnost, na mě dokonale platil opak toho, totiž že když se mamince daří dobře, miminku se daří špatně.
Rodiče holt místo vnoučátka dostanou k vánocům svetr a kosmetiku jako vždycky a já si zapálím o jednu svíčku navíc, za malinký miminko, kterému se k nám bůhvíproč nechtělo a který bude vždycky mít místo v našem srdci.
Ahoj
Vaše Claudie

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.11.04 15:45

Četla jsem letem světem i minulý deníček a pro Niki nebo Veroniku, teď nevím přesně jen na vysvětlení- NT, na které jste se ptaly není velikost miminka, jak psala Slanka, ale tzv. šíjové projasnění, neboli nuchální trans?něco (nevím přesně ? transluescence??) , podle toho se odhaduje pravděpodobnost možného postižení Downovým syndromem a některé další vady a dále podle přítomnosti nosní kůstky, to vše už Dr. může mezi 11a 14tt na UTZ vidět. Ničeho se nebojte, NT budete mít v normě.
Claudie

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 15.11.04 15:58

Caludie, nedokážu najít slova, ani formou písmenek, mám v očích slzičky a nechápu proč se děje to co se děje, proč se to děje lidem, kteří tolik touží po dětech jako my všechny tady.
Musím ti popřát hodně síly jít dál a neohlížet se zpátky, jednou provždy ty dveře zavřít a zahodit klíč.
Těch magických 12 týdnů…snad už žádná z nás neukončí svou pouť dřív než by si to přála!

Claudie, Hodně štěstí v budoucnu!!!!:o)) A co nejdříve opět důvod k radosti!!
 Katkaa

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.11.04 16:17

Claudie…

Zahazuji teploměr…a snad i e-miminko… I když za nic nemůže, dělá mi hrozně zle, číst o nějakém neštěstí.

Držím Tě za ruku a hladím po vláskách, měj se pokud možno co nejlépe a přeji Ti, ať se brzy „uzdravíš“.
Bude se mi po Tvých komentářích moc stýskat.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.11.04 16:38

Ale ne Claudie,

to je smutný. Moc je mi to líto, co se Ti stalo, ale nevěš hlavu, určitě to příště vyjde. Manžel je skvělý člověk. Prostě stalo se stalo, ta příroda je pěkně krutá. Ach jo. Budeme s Adámkem a Tečkou držet pěstičky, ať to vyjde co nejdřív a hlavně, ať se mimi zdárně vyvíjí.

papa Veronika Adámek a Tečka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 16:43

Claudie … za půl roku založíme ten deníček spolu. Já si přidala na půl roku, protože chci ještě něco zhubnout, aby to bylo jistější. Moje obezita taky asi moc tomu nepomohla.
Přijdou lepší časy. Objímám tě. Stefinka

Makovka
Kecalka 326 příspěvků 15.11.04 17:05

Mila Claudie,
je mi moc moc lito, co Te potkalo a ja doufam, ze v budoucnu najdes silu zkusit stesticko znovu. Vis, urcite mluvim za nas za vsechny kdyz reknu, ze bychom Te rady podrzely a poseptaly Ti slova utechy. Vypnutim pocitace ale jako bychom zmizely a na trapeni clovek zustava sam. Nastesti mas bajecneho manzela a verim, ze to spolu zvladnete a ze ten pristi rok bude ve znameni stesti.
Moc se opatruj, budu na Tebe myslet.
Makovka

Makovka
Kecalka 326 příspěvků 15.11.04 17:18

Ahoj Lesino,
supr denicek - jen tak daaaaaal !!! Jak uz jsem Ti psala, pripominas mi psanim Ed, citavala jsem ji moc rada. Dej nam zase prubezne vedet o vyzkumech z anglickych dokumentu. Uz ted jsem zvedava, co se dozvime priste. Pripojuji se ke Stefince, vzhledem k mym prstum musim byt take chlap. To je ale zjisteni.

Jeste jsem se vam chtela, spolutehulky, zeptat na nevolnost. Po smutnem prispevku Claudie jsem se lekla, kdyz na konci poznamenala, ze kdyz se mamince dari dobre, miminku je spatne. Krve by se ve mne nedorezal - me neni vubec nic, az na obcasna popichavani v brisku a vykyvy nalad. Je to normalni?
Pohladte briska a hura do dalsiho tydne.
Makovka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 17:48

Klííííííííííííd mě bylo tak báječně blbě a stejně to nedopadlo.
Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 17:53

Ahoj Claudie,

právě jsem dočetla deníček, a komentáře. Je mi moc líto, co se přihodilo. Nejde popsat, co cítím, bolí to. I když vás všechny znám jen z netu, jste mi moc blízké. Máme mnoho společného… I přesto, že miminko si rozhodlo ještě počkat, jsem ráda, že jsme se poznaly. Doufám, že občas na nás mrkneš, protože já určitě k Maru na tebe kouknu. Moc pozdravuj manžela a vyřiď že je prima chlap. Za půl roku se k vám přijdem za Stefinkou podívat do deníčku :-)

Můžu jen doufat, že mě i ostatní nic takového nepotká, ale příroda, jak už jsem psala, nekouká na procenta… Stát se může cokoliv… Jsem ráda, že radíš holkám, ať se nesledují… Já jsem taky pro.

Hodně štěstí, bolet to bude, díky tvému manžílkovi chvilku. Pak už začnete plánovat tu dvojku :-)) Na to potřebuješ být hodně odolná :-))

Mirri

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 17:56

Jména - můj první muž si dělal srandu, že budeme mít Gudrun, Heidrun a Merlina. Za totáče. Dneska by to snad nikoho nepřekvapilo. A co mi dělal, když už to moje břicho bylo hodně vidět - chytl mě za ruku tak abych se nevyškubla a na:,–(il výraz dementa, kulhal, slintal, huhlal … lidi se po nás otáčeli a já brečela vzteky :-). Opravdu vypadal dokonale. lituju, že jsem si ho nikdy nevyfotila. on byl i obtloustlý (mně se to líbilo), takže iluze dokonalá. No jasně, byl mladý ucho a pako, bylo mu 23 a mně 22.
Známé mám Kvida, Vuka a jsou to skvělý chlapi. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 15.11.04 18:01

Většinou mi vyjma občasného zatočení hlavy nic nebylo. Zvracela jsem jen jednou u první holky a to jsem i omdlela v metru. A lidi? Jen se rozestoupili a čuměli na mě. Když jsem příště seděla ve Muzeum na schodech, po půlhodině ke mně přišla paní, jinak mě lidi obcházeli. A to za totáče a já byla slušně oblečená a úplně zelená, tak nevím proč ta lhostejnost. tak vážně klídek. Vždycky mi něco bylo, ale jak jsem otěhotněla, bylo mi tak bááááááááječně, až teď … každá to máme jinak. Stefinka

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 15.11.04 18:06

Ahoj Claudie,
je mi moc lito, co se Ti (Vam) stalo, vim jak se asi citis. Nam se to stalo pred sedmi tydny. Chce to cas… Mas skveleho manzela, ktery Te podrzi!

Mata, uz netehulka od Jarnulek

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 15.11.04 19:24

Ahoj Claudie,

přeju ti a věřím, že příští rok 2005 bude úplně jiný. Skvělý, šťastný a uděláte s manželem to nejkrásnější děťátko na světě.
Moc životní síly a zdraví ti ze srdce posílá
 Sissi.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 15.11.04 19:37

Milá Claudie,

je mi to strašně moc líto !!!!
Osud někdy nezná mezí, některým naháže pod nohy tolik klacků, že se divíme, že dokáží vstát, překročit a jít dále…
Ikdyž to půjde těžko, tuším, že si velmi silná osobnost a pokud máš tolik opory ve svém manžílkovi, budou se ty překážky překonávat daleko lépe.

Broučku, je mi to fakt tak moc líto, je mi z toho smutno a nemám ani jak pomoci. V takových chvílích, kdy slova nestačí, kdy není co by člověk udělal aby ulevil od bolesti, bych nejraději zalezla pod peřinu a brečela…

Jestli můžu, ráda bych si za tvého broučka zapálila taky svíčku. A jednu i pro Stefinčino sluníčko a moc vám přeju, aby to příště už bylo vše v pořádku a dočkaly jste se svých štěstíček.

Ed xxx

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 15.11.04 19:48

Ahojky, to ti kopíruju z min. deníčku.

Ahojky Lois
určitě přidej fotečku, do našeho albíčka. Ať se hezky poznáme. Bude to super, jak si budem psát a představovat u toho ty naše pupíky - až se zvětší. Jsem taková normální, žádný hubeňour. Výška 163,5 a váha výchozí 55 kg. Ale je pravda, že jsem si letos od ledna dala závazek a postupně do srpna zhubla asi 6,5 kg. Zrovna pak jsem zapadla.

Zdravím Tebe a všechny Sissi

Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 15.11.04 19:55

Stefinko,
ta tvoje princeznička je moc krásná a miloučká, a jaké má kukadla. Moc vám to sluší.
Holky kde jste?
Asi po práci po právu odpočíváte a máte hezký večer s manžílky. Na to jsou fakt skvělý nějaký voňavý svíčky nebo aroma lampičky. Ráda bych si dala červený svařáček, ale o tom si všechny můžeme momentálně jen nechat zdát. Můžete když tak pohledat i svatební fota a dát je do albumku.
Vítám všechny nové bříškandy, buďte s námi a pište vše, co vás napadne.
Hlaďte bříška a ať nám hezky rostou.

Sissi

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 15.11.04 20:20

Milá Claudie,je mi to moc líto,ani nevíš jak,vím co prožíváš,ale uvidíš,že čas je nejlepší lékař a na vše vzpomeneš už jen s nostalgií…přeji ti hodně moc štěstíčka a už se těším,jak si tě zas budu moct(třebe už za toho pul roku)přečíst v deníčku!!!

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 15.11.04 20:29

Milá Lesi…deníček je super,určo si ho přečtu víckrát…zjištění,že jsem ženská mě docela potěšilo:))…musím vám říct,že mi je dnes fajn,jak dlouho nebylo…tedy až na to,že malý s kamaradem během 1 minut ulomili plastovému kočárku kola a zničili 2 auta(což mě dost vyděsilo…hned jsem si pomyslela,co z něho vyroste),přijel přítel celé odpo si hrál s malým a ted ho uspává…je prostě skvělý…kéž by mu to vydrželo:))
A k tomu spaní…já jsem sova a ráno bych spala až nevím dokdy a když jsem čekala Robína,tak to platilo 2násob,ale ta potvurka si to nějak nevzal k srdci a vstává v šest ráno,at jde spát kdykoliv:(,ale po obědě to je naše,pěkně si hajnem a 2 hodinky o nás nikdo neví..nic holčičky,opatrujte se,pohladte bríška a hezky se usmívejte na svět:)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 06:59

Ahojky,

já jsem tady jen nakukovatelka, ale máte mooc krásnej deníček!

Claudie: …a kdybych sem nevlezla, ani bych nevěděla, co tě potkalo. Netrap se a rychle zapomeň. Paní anestezioložka měla pravdu, dětí budeš mít ještě kupu :-)) Hodně štěstí!!

Sissi: S tím albem ti neporadim. Ale Šárka bude vědět :-)

Krásný den!

Kaede

alenka22
Stálice 53 příspěvků 16.11.04 07:33

Claudie, ani nevím, co napsat. Než jsem tvůj příběh dočetla dokonce, měla jsem v očích slzy. Je hrozné, že se takové věci dějí a hlavně když takhle okolo nás.
Musíš být silná a myslet na ty další dětičky, který příjdou.
Je mi to moc líto. Myslím na tebe, buď silná.
 Alča

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 16.11.04 08:41

Dobré ráno milé spolutěhule:o))
Hlásím první záchvat těhotenskcý chutí:o)) Až do včerejška jsem jedla uplně normálně, ale včera..... byla jsem v tescu na nákupunormální nákup na večeři snídani a tak, jenže jak jsem chodila mezi těma regálama, tak mě chytala chuť uplně na všechno, taky jsem toho dost koupila, co nebylo potřeba. No ale - koupila jsem si syrečky, ty nejsmradlavější, kefírový mlíčko a ještě v autě cestou domu jsem se tim cpala jak posedlá, vůbec jsem nedokázala přestat:o))) ještě že mě nikdo neviděl, do rána jsem nechala auto větrat a manžel se doma odtáhnul, když jsem mu chtěla dát pusu:o(( prý jsem smrděla jak skunk, no ale nechal si to vysvětlit a pusa byla:o))

A horší věc je to, že se mi udělaly afty, mám jich plnou pusu, ani zuby si pořádně čistit nemůžu jak to bolí:o((

Dneska s váma budu jen půl dne, odpoledne jdu do školy, dodělávám si dálkově vysokou…uf uf, snad to s mimísem zvládnu:o))) Ale večer juknu z domova, co jste hezkého napsaly, doufám, že už budou jen samé dobré zprávy:o))

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 16.11.04 09:26

Ahoj holky !

Claudie, nevím, co napsat. Je mi to taky moc líto. Upřímně a z celého srdce ti přeji brzké uzdravení. Příroda si s námi dělá co se jí zachce .....

Veronika

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.11.04 09:33

Se směju jak blázen a četla jsem to manžílkovi. Syrečky … miluju, ale můžu je jíst jen když není doma a pokud mi je náhodou donese, na tuty má nějaké spešl přáníčko a chce mě uplatit :-). Taky by mi pusu dobrovolně nedal. Stefinka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.11.04 09:40

Mila Claudie,

je mi to mooooc lito, chce se mi brecet, ach jo! Holcicko zlata, neboj, bude lepe, pristi rok bude plny stesticka a urcite se dockate s manzilkem i vytouzeneho zdraveho mimiska!
Drzime palecky a moc na tebe myslime!

Sulanek a Niky

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 16.11.04 09:50

Tak to u nás je to stejné jako u Stefinky :-) Miluju tvarůžky, syrečky, romadur, zrající sýr ........ Všechny tyhle smradlavce :-)) A to můj manžílek nemůže ani cítit, takže si to kupuji povětšinou v létě a jím to na balkoně. To mám povoleno :-)) A on zase může meloun jenom na balkoně, protože ten vysloveně nesnáším a jenom ho ucítím, tak se mi obrací žaludek :-)))) Tak to sedíme pak v létě každý na jedné straně balkonu, já dlabu smradlavce a on meloun :-))
Veronika

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 16.11.04 09:58

Ahoj děvčátka,
teda, taková smutná zpráva Claudie. Přeji ti ať to přebolí a za půl roku všechno dobře dopadne. Podruhé se to už určitě opakovat nebude a příští vánoce budeš s pupíkem funět kolem stromečku… Drž se holka !!!

Holky, ty syrečky taky miluju, ale nevím nevím. Se mnou je to čím dál horší, už nesnáším ani pohled do ledničky, navštívilo mě už i zvracení…uf uf…
Sháním ty lízátka, ale v lékárně na mě zatím koukali jako na pako…
Tak snad dneska.

Mějte se holky, přežijte pracovní proces, vy kdož v něm jste..... a my ostatní…držme se.
VYtoužený konec prvního trimestru se blíží,tak věřím, že více smutných zpráviček už nebude.
 NiKina

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 16.11.04 10:00

Ahoj Sissi,

no dobrá beru zpět toho hubeňoura, prostě jsi hezká ženská :) Včera jsem foto nestihla, tak na to hupnu dneska. Jinak pro info tak já měřím 168 cm a výchozí váha byla 52 kg, teď mám tak 53-53,5 kg. Ale je pravda, že loni před Vánocemi než mě chytl žaludek, jsem měla 57 kg, to jsem pak zhubla na 49 a víc jak na 52 se nedostala.

Tak se měj.

Lois 11+1tt

Mirec
Stálice 69 příspěvků 16.11.04 10:06

Ahoj Claudie
je mi to moc líto.Žádná utěcha není dost dobrá.Držím pěsti,ať to příště vyjde.Mirka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 16.11.04 10:06

Veroniko tak to je snad poprvé, co slyším, že někdo nerad meloun!! Taková obarvená voda ve šlupce.....:o)))

Koukám, že smradlavci sýrový jsou všeobecně oblíbený, mě teda momentálně chutnaj víc než kdykoli jindy:o)))

Co budete dělat o zítřejším volníčku? vy co normálně musíte pracovat jako já?(I vy co si už užíváte volna teď?) Možná se pustím do vánočního úklidu, aspoň trošku něco, ať toho pak neni tolik najednou nebo vyrazim nakoupit nějaký dárečky. Na ty letošníVánoce se obzvlášť těšim!! Čimpak to asi bude??:o)))))))

Mirec
Stálice 69 příspěvků 16.11.04 10:09

Ahoj NIKIno
nevím jestli už jsi něco skoušela,ale mě docela pomáhají normální cucavý bonbony.Jenom si musím kupovat hodně kyselý.
Deníček je moc hezkej aji jsem se pobavila.Děku­ji.Mirka

Mirec
Stálice 69 příspěvků 16.11.04 10:14

Když jsem nastoupila na neschopenku,tak jsem měla hrozný elán co všechno udělám.No a ????? NIC!!!
Jsem líná jako veš.Něco pošontám to nejnutnější a hotovo.Pravda je že vařím a to taky zabere dost času.No a potom jdu pro chlapečka do školy(1.třída) no a už není čas na nic.
Taky mi do teď bylo fakt dost šoufl.Ale to se lepší tak snad na plány dojde.No a zítra asi vyrazíme někam na výlet.Podle počasí.
Využij volného dne.Uklid Ti neuteče.Mirka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 16.11.04 10:17

No Mirko to máš pravdu, úklid mi neuteče a taky ho za mě nikdo neudělá:o)) Ikdyž manžel mi doma hodně pomáhá, tak potřebuje dirigovat co a jak:o)
Nákupy budou to nejlepší:o)

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 16.11.04 10:18

Ahoj těhulinky,

Claudie: je mi to mocinky líto, hlavně pevné nervíky a za půl roku budeš mít jistě úsměv na tváři ze 2 //.

Holky vy mě bavíte s těma syrečkama a manžílkama :))) Já taky miluju ty různé smraďoury a přesně můj drahoušek je nemůže ani cítit, to přede mnou útíká.

A co jinak holky, jaké je u vás počasí? Tady na S.Moravě prší a jsou tu jenom 4 st. To jsem chtěla jít na zdravotní procházku, tak to asi dneska zabalím a budu koukat na TV, i když tam nic není.

Lois 11+1tt

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 16.11.04 10:21

Ahoj Claudie,

je mi to strašně líto a přesně vím jak se cítíš a co prožíváš :-( Zažila jsem něco podobného. Bolí to moc a nejvíc mi vadí, když vidím nějakou těhulku. všem to moc přeju, ale ted mi to spíš ubližuje. :-(
Holčičko drž se. Moc Ti držím palečky,aby jsi byla v pořádku a byla zdravá a za půl roku jste se na to vrhli :-) A Tvůj manžel je opravdu báječnej !!!!!!

Doufám, že rok 2005 bude pro nás všechny trošku veselejší :-)

Měj se krásně a posílám pohlazení

Kačka od PSTM

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 10:22

Ahoj minibříškandy,

zdravím z pošmourna, přeji si ať je buď sluníčko a nebo ať nasněží, tohle deštivé počasí mě zabíjí :-(

Jinak hlásím, že chutě na věci, které nejsou právě doma stále přetrvávají, dnes jsem dostala chuť na svíčkovou… Samo, že doma na ni věci nejsou… Otřes :-)) Večer jsem si musela jít ulomit kousek chleba, jinak by mi žaludek vykručel až ven :-) Takže všichni pokojně spali a Mirunka s čertíkem usnuli, až jsem snědla kousek kůrky :-)))

NiKino - co to holka pojídáš :-) Zvracení? Br… no ale patří to k tomu :-)) Není to spíš z chutí, ty si naláduješ bříško a pak je tam plno :-)) Občas mi pomáhá cucat hašlerky, to se přidávám ke své jmenovkyni Mirce… Zkoušej, zkoušej, i žvýkačky jsou někdy v pohodě, rozřeď ty kyseliny :-)))

Lízátka ještě zkus někde dohledat, nevím, jak velké je vaše město, ale někde určitě budeš úspěšná :-))

Zatím pa

Mirri 11+1tt

Mirec
Stálice 69 příspěvků 16.11.04 10:26

Zdravotní procházka je moc dobrej nápad.Já mám pocit,že doma jenom kynu.Jenže samotnou mě to moc nebaví.Ale budu se muset odhodlat a místo sezení u počítače jít něco dělat.Mějte se tady zatím moc hezky mamulky.Mirka

alenka22
Stálice 53 příspěvků 16.11.04 10:35

Ahoj kočičky,

taky je u vás taková zima?Tady teda hrozná.
Jinak je mi pořád hůř. Víkend jsem si vůbec neužila, protože mi bylo zle, ale hodně. Do toho jsem měla migrénu a v sobotu v noci jsem zvracela. No fakt hnus.
V práci mě to začíná pomalu nudit. Práce jako taková ne, ale ředitel vedle v kanceláři pořád křičí a to člověku na dobrý pohodě moc nepřídá.
Na další UTZ jdu až 7. 12., podle něj vypočítají termín porodu a přesný datum kvůli odběrům na vrozené vývojové vady.

Tak se holčiny mějte krásně, zdraví Alča

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.11.04 11:33

NEBLBNĚTE S ÚKLIDEM, vánoce budou krásný i bez něho. a komu to vadí, ať vám uklidí. Ty babský rady jako že se nemají mýt okna a věšet prádlo a podobně, některé těhotenství je náchylnější na maléry v 1.trimestru.
Já blbla včera a teď nevím, jestli dojela rudá mrcha kvůli Gynexu nebo že jsem posunovala postelema při vysávání. manžel už mě vynadal, že proto je doma. Jenže když on „jenom“ uvaří, umyje nádobí a obstará děti. Ostatní nevidí. Letos tu bude na Vánoce bordel a jako na potvoru dvě okna mi posral nějaký pták. Sousedi nám pořád čumí do oken, to je snad nějaký národní sport. Kašlu na to. od té doby, co jsem dostala revmatickou horečku po mytí oken před Vánoci a pak si nedokázala dva měsíce ani zavázat boty a obsloužit se na wc … nedokázala jsem sevřít prsty a ty bolesti … tak jsem flegmouš, ale ne zas tak zcela.
A moje tělo nějak blbne, podle testeru mám i ovu???? Jsem týden po výkonu.
Stefinka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 16.11.04 11:40

Stefinko bereš Gynex? Koupila jsem si ho kvůli problémům s menstruací, kterou jsem po vysazení HA vůbec neměla přirozeně, pouze po injekci u doktora. Vůbec mi nechutnal, bylo mi po něm špatně(i jsem zvracela) a když jsem se šla poradit s doktorem proč to, tak zjistil, že jsem těhu. Takže teď si zas řikám, že jsem brala Gynex a už jsem byla těhotná:o(( což by se nemělo. Každopádně jsem nestihla otestovat jestli opravdu funguje, ale všude na něj čtu docela chválu. na každého zabíárají homeopatika taky jinak a na někoho třeba vůbec. Máš s ním dobré zkušenosti?

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.11.04 12:04

Ahoj Katkoo,
já si ho koupila na PMS a vypadalo to, že zabírá, jen jsem ho stačila nedobrat dávku a kvůli podezření na těhu jsem ho vy:,–(ila. Teď jsem zase na:,–(ila a určitě dobře funguje.
Já z té řady Energy používám hlavně Renol, báječný na moje problémy s dráhou ledvin a na nastydnutí používáme doma Vironal. Potom různé jejich mastičky a jiné věcičky. Po letech hledání jsme tak dva roky vděční a věrní.
Gynex chci teď brát nějakou dobu, dost možná vyberu celý pentagram, když už tak už. Pepíno se nakonec zaregistroval jako distributor, to se vyplatí při tom množství co doma spotřebujeme. Hlavně děcka neznají skoro antibiotika. Když na:,–(íme včas bylinky a jejich další doplňky, nemusí ani na ušní, i když jeden jak druhý pořád neumějí smrkat. Zrovna byli dva týdny nachcípaní, doktorka je viděla čtyřikrát, nic dalšího jim nedávala a k naší domácí samoléčbě neměla výhrad. Jenom to prostě, homeopatie a přírodní prostředky, leze do peněz. Jenže hustit se chemií??? Ačkoli … přemýšlím o HA. Půl roku nesmím otěhotnět ani omylem. Tak nevím, já odpůrce HA.
Vyjma mastí a možná ještě něčeho, ty koncentráty - pentagram - je pro těhu nevhodný. No ale o mimi tě to nepřipravilo, tvoje tělo dávalo správné sygnály.
Osobně jsem spokojená. Akorát když má někdo problémy s čímkoli a chtěl by to používat podle toho na co je psáno že to je, doporučuji ať se raději nechá u nich proměřit. Můj osobní příklad - léta jsem myslela, že můj problém jsou játra. Těch očistných kůr a bylinek a všeho možného. No a zabral až Renol na ledviny a odešlo s ním i - bolest zad, ekzém, problémy s rytmem srdce, zlepšila se psychika, bolesti ve šlapkách … a já pořád že játra :-).
Tak páček při úterním pátku :-), je to divné rozházené. Stefinka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »