Císařský řez

Porod

Konečně jsem našla chvilku napsat svůj třetí deníček, tentokrát veselejší než ty dva předchozí. První deníček byl o potratu a touze dostat druhou šanci a být zase těhotná. Druhý deníček o tom, jak se rodina srovnávala s tím, že jsme museli podstoupit IVF při honbě za miminkem. Byli jsme úspěšní a já otěhotněla.


2 komentáře

Teď přišel na řadu deníček číslo 3.

Byla jsem konečně těhotná, po 1. IVF jsem čekala jedno miminko - kluka. Těhotenství bylo do 23. tt bezproblémové, potom mě začal hrozit předčasný porod pro zkrácení a otevření čípku. Byla jsem i hospitalizovaná a nakonec jsem ležela s přísným klidovým režimem až do 35. tt. Byla to muka, chodit jen na wc a k jídlu. Manžel se zapotil, po práci doma uklízel a vařil a já vše řídila z postele. Naštěstí jsem to odležela a mohla se začít normálně hýbat. Nález byl pořád stejný a já v 39. tt nastoupila do nemocnice, kde jsem 39 plus 1 absolvovala císařský řez. V rodině jsme nikomu nic neřekli, nechtěli jsme, aby měli obavy a milionkrát mě volali a ptali se mně, jak se cítím a jestli se bojím… mysleli si, že si mě tam nechali kvůli vyššímu tlaku.

Ráno mi sestřička přišla dát klystýr, já se zašla vysprchovat a čekala na 8.30 jako na popravu, koukala jsem na bříško a litovala toho, jak to uteklo, hladila si ho a říkala si, jak to naše dítko asi bude vypadat. Přišlo mi neuvěřitelné, že za pár minut ho uvidím v reálu, zatímco teď ještě leží v bříšku. Přijel manžel, chtěl být u porodu, sestřička mi ještě udělala ultrazvuk, jestli je miminko opravdu pořád koncem pánevním a bude císař nutný. Došla jsem si pěšky na porodní sál, kde mě napíchli flexilu, zavedli cévku a natočili ozvy miminka. Poté mě převezli na operační sál, kde mě nachystali na napíchnutí spinálu. Bohužel se to ani po půl hodině nepodařilo a já měla akorát celá rozpíchaná záda. Takže nezbylo nic jiného, než se nechat uspat. V hlavě mi naskakovalo, že nebudu mít, podle knížek, k miminku žádný cit, nebudu se moci rozkojit, defakto mě uteče celý porod. Nechtěla jsem si to ale připustit, prostě musím rodit takto a hotovo.

Někdo se mnou třepe, cítím šílenou bolest, oháním se rukama kolem sebe, abych zahnala ty okolo, co se mnou hýbou, mám pocit, že je to moje poslední minuta. Někdo na mě zdáli mluví a říká: „máte Mikoláška a je zdravý“. No sláva, tak máme miminko a teď ať klidně umřu, to podstatné vím, je ze mně konečně máma. Vezou mě hned na oddělení na JIP, manžel vedle mě cupitá s postýlkou, kde malinký spí. Hned jsem dostala injekci na bolest, snažím se zaostřit a koukám do postýlky, kde Miky leží, je krásný, jsem spokojená. Další dvě hodiny jsem ještě dost zblblá z narkózy, ale vnímám vše okolo, manžel mi sdělil, že je Mikolášek zdravý, má 3500 g a hnědé vlásky.

Potom přišla sestřička a zkoušeli jsme první kojení. Tatínek má s námi zůstat až do večera, ať si nás užije a aby mě mohl podávat miminko na chování, když já nemůžu vstát. Každou chvíli se otevírají dveře a sestřička přichází miminko přebalit a přiložit mi ho k prsu. Po 9 hodinách od operace poprvé vstávám a jdu do sprchy, mám pocit, že tam nemůžu nikdy dojít a nakonec to není tak zlé. Druhý den ráno už jdu na normální pokoj, opět s miminkem, starám se o něj už sama, pokud chci kojit zvoním na sestřičky, které hned přiběhnou a miminko zkouší přiložit. 4. den dopoledne odjíždíme domů jako rodina.

To je ve zkratce můj císařský řez, miminko nám nikdo nikam neodnášel, hned po porodu ho dostal tatínek na klokankování, zatímco já ještě ležela na sále, na JIP se mnou bylo i v noci a starali se mi o něj sestřičky, kdykoli jsem zazvonila. Nikdo ho ničím nedokrmoval, jakmile to bylo možné, ihned mi ho přiložili k prsu, návštěvy byly neomezené, sestřičky tatínka uvítali, dokonce i jemu ukázali, jak miminko přebalit a vykoupat. Ochota personálu byla obrovská a já rozhodně neutrpěla újmu z toho, že jsem si ho neporodila. Měla jsem krásný porod, velice rychle se dala dohromady a už 5. den jsem byla na procházce s kočárkem, zatím plně kojím a mléka mám dostatek. No a to podstatné - když jsem poprvé uslyšela křik Mikoláška a zahlédla ho koutkem oka, když mě vezli ze sálu, věděla jsem že ho miluji :-)

Nebojte se císaře, netrapte se tím, že si miminko neporodíte sami, naslouchejte lékařům a věřte, že chtějí pro vaše miminko to nejlepší. Porod budete mít takový, jaký si ho uděláte vy, na základě vašeho přání.

Mikoláškovi je dnes 11 dnů, kouká tady na mě z postýlky a háže pěkné xichtíky, až by člověk dojetím brečel.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14079 příspěvků 08.07.11 06:30

To je tak krásný deníček :palec:
Blahopřeji, že máš vytoužené miminko a že jsi to tak krásně zvládla a ještě se s námi o ten úžasný zážitek podělila :kytka: :hug:

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 08.07.11 07:36

Blahopřeju ke krásnému synáčkovi :hug: je to krásný příběh:)) můžu se zeptat, kde si takhle krásně rodila?

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.07.11 08:25

MOc krásný zážitek, gratuluju k miminku.
Věřím, že porod má člověk takový jaký si ho udělá…do jisté míry :) a je to asi i trochu náhoda a štěstí 8-)

 
Renčí2  08.07.11 08:27

Moc hezky napsáno :kytka: . Můžu se zeptat v jaké porodnici mají tak úžasný přístup k matkáma a miminkám po císařském řezu?

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.07.11 09:11

rodila jsem v nemocnici v Jihlavě, nemám jedinou výtku, už se těším až tam půjdu rodit podruhý, opravdu sestřičky neuvěřitelně ochotný a doktoři taky :palec:

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.07.11 11:07

Goldi, moc hezké :hug: Zní to tak pohodově, až se člověk musí usmívat ;)
Přeju hodně štěstí do života ve třech :kytka:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 08.07.11 12:06

Goldenko - moc gratuluji. Nedávno jsem si na tebe vzpomněla, že bys měla teď někdy rodit. Jsem ráda, že to proběhlo takhle v klidu. Hodně štěstí vám všem.

 
Myšák 2
Závislačka 4842 příspěvků 08.07.11 12:53

Goldenko, moc gratuluji k Mikymu, je krásný a moc ti to přeju!!!! :kytka:

 
xantipha
Kecalka 124 příspěvků 08.07.11 13:45

ahoj. naprosto souhlasím s tím, že císařský řez neznamená žádné zlo.
také jsem porodila naši holčičku sekcí, všechno probíhalo v pohodě, jen naorzdíl od tebe jsem měla spinál, takže jsem při tom byla od začátku do konce. také jsem rodila v Jihlavě a bylo to super, nemám jedinou připomínku, mohu jen doporučit. všichni se starali a já byla vážně spokojená a klidná. :kytka:

 
xantipha
Kecalka 124 příspěvků 08.07.11 13:45

a gratuluji k miminku :palec: :potlesk:

 
Věrka80
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 08.07.11 13:52
Goldenko...

už jsem ti to psala v diskuzi. Ještě jednou gratuluji a tvůj deníček je opravdu krásný, pohodový a uklidňující. Uvidím, jestli se Mareček otočí, nebo si několikrát přečtu tvůj deníček a budu se těšit na porod neporod :-)
Přeji celé tvé rodince hodně štěstí a zdraví a mějte se rádi moc a moc. :huban: :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 08.07.11 14:04

Krásný deníček :-) Moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstí :-) :kytka:

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 08.07.11 18:57

gold..teda…pa­ráda,bojování za to stojí :wink: , moc všem gratuluju

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 08.07.11 22:56

mooocinky gratulujem

 
dagmi
Extra třída :D 11223 příspěvků 10.07.11 20:27

Luci mooooc krásný :huban: :palec:

 
Smudlinka
Závislačka 3355 příspěvků 10.07.11 21:01

Goldenko - krásně napsaný deníček, čisí z něj štěstí a pohoda, moc ti to přeji

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama