Cvičení s miminkem

Ostatní

Přihlásila jsem se s naším miminkem na kurs pro matky s malými dětmi. Chtěla jsem jednak přijít do styku s jinými maminkami a taky mít důvod jezdit do města, abych se dostala někam jinam.

Cvičit jsem chodila celé těhotenství. Hodinu před námi měly maminky s malými miminky, takže jsem se těšila, až i já budu chodit se svým koblížkem na cvičení. Jediné mě děsilo - je to ve městě, nedá se tam nikde zaparkovat a jede se tam přeplněným trolejbusem. Ještě, že jsem se naučila nosit dítě v šátku. Příchod jsem si načasovala trochu dřív, abych stihla svého miláčka nakojit, ale vlastně to bylo jedno, v průběhu celé hodiny maminky kojily, nebo krmily své děti, jak bylo potřeba.

Paní fyzioterapeutka byla celkem od rány. Vůbec to nebyla ta, ke které jsme chodily cvičit jako těhotné. Sdělila nám, že tohle dělá už šest let, že má dvě děti a bude nám tykat. Tykání mi nevadí, naopak. Jen jsem nepostřehla, jestli se tykání vztahuje i na ní. Pak nás požádala, abychom se představily - tedy sebe a své děti, ale zároveň pravila, že si to stejně nebude pamatovat. Ani já si nepamatuju ostatní děti a maminky a to jich nevidim denně třicet. Vysvětlila, co bude náplní jejích lekcí a co budeme probírat dnes. Zvedání, nošení dětí a otáčení na bříško. Zdánlivě jednoduché úkony.

Jenže v porodnici nám toho moc neukázali (mě teda nošení vůbec)a podle toho to vypadalo. Navíc jsem přibližně před třemi týdny usoudila, že má náš chlapeček reflux, když zvrací - někdy i nosem, při kojení chrčí a nesnáší polohu v klubíčku. Podle toho s ním zacházím a nosím ho vertikálně. Za to jsem dostala kapky - nás taky nikdo nenutí, abysme skákaly salto, když to neumíme, tak nemůžu nutit malé miminko být vertikálně, když na to neni připravené. Zničím mu osu. Ježkovy zraky. Co s tím, když on mi v jiné poloze blije jak Amina?
Učila nás, jak nosit dítě v kubíčku. Pochopitelně blinkal, naštěstí decentně a ne obloukem.

Obracení na bříško a zpět na záda se taky neobešlo bez problémů. Pochopitelně jsem to doma dělala celou dobu blbě. Tak nás to naučila dělat dobře. Bohužel náš chlapeček s válením sem a tam neměl takové pochopení - tedy spíš jeho žaludek. Za trest jim tam pozvracel deku. Hodně. Na zpáteční cestu mi ho hodná paní asistentak pomohla dát do šátku do kolíbky a ne tak, jak jsem ho přinesla (abych mu už neničila tu osu a nesesedly se mu krční obratle)

Cestou se sice nepoblinkal, zato se na Huádcové probudil a plakal až na konečnou. Možná měl hlad. A já teď trnu hrůzou, co jsem mu způsobila třítýdenním vertikálním nošením a ještě ho u toho držela za krk! Dítě neni králík, jak nám paní lektorka několikrát opakovala. Nojo, ale kdyby se mu to nelíbilo, tak by přece řval a ne, že by ho to uklidňovalo, ne?

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dada1511  22.02.11 09:20

:-) Není nad to,zaplatit si kurz,aby člověk zjistil,že dělá vše špatně :mrgreen: .

Normálně bych to šla reklamovat,z důvodu nespokojenosti,a peníze bych chtěla zpět.Určitě bych tam už nikdy nešla :roll: ,vypadá to teda šíleně,podle toho co píšeš.

Jinak já malého taky nosila od mala na stojáka,taky mu to nejvíc vyhovovalo.I když se teď nad sebou teda zamýšlím,zvlášť po větě „dítě není králík“ :lol: .

 
Janik6
Kecalka 170 příspěvků 22.02.11 09:28

Pěkný článek :palec:
Věřím tomu, že kdyby jsi šla na jiné cvičení s jinou paní, tak by řekla zase uplne neco jineho. Mám pocit, že v oblasti těhu a miminek je názoru xy :zed: a ted babo rad, jak je to spravně, žeeee :nevim:

 
Asteria
Kecalka 392 příspěvků 22.02.11 11:36

Po pravdě, myslela jsem, že tam budou ty holky, co s náma cvičily v těhotenství, kdybych věděla, že to vede TAHLE paní, dala bych těch 2500,– za něco úplně jiného. Ale už se nedá nic dělat, naštěstí ty kurzy nejsou jen o cvičení, ale i jiné hodiny a ty naštěstí vede milá a příjemná lektorka, kterou už znám z minula.

Příspěvek upraven 22.02.11 v 11:37

 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 22.02.11 15:25

Taky jsem zjistila, jak špatně manipuluju s mímem, ale nestálo mě to nic :lol: . Objevila jsem to v pořadu Něžná náruč rodičů - ke stažení třeba tady http://www.hellspy.cz/…-mpg/1439289

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.02.11 20:24

Tak já malou taky asi tahala jako králíka, pěkně na stojáka :mrgreen: Ale ona to měla fakt nejradši :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama