Další ''náš'' příběh

Snažení
  • 17.05.02

Ahoj všichni, kteří si přečtete můj příspěvek. Příběh mne a mého manžela začal zcela typicky. Po dlouhém chození jsme se vzali v roce 2000. Podotýkám, že je teď mně i jemu 26 let. Protože jsme v témže roce začali stavět dům, rozhodli jsme se, že s dítětem ještě chvilku počkáme, než bude všechno jakž takž hotovo. Protože jsme ale oba dítě chtěli, brzo jsme se na toto naše rozhodnutí vykašlali a začali jsme to zkoušet naostro.

Když se po půl roce nic nedělo, začalo nám to být divné.
Tady ještě musím říct, že v manželově rodině se už několik případů neplodnosti vyskytuje. O dvou párech víme, že děti mít nemohou (mají je teď z umělého oplodnění) a třetí pár děti už deset let nemá, ale prý jsou oba dva zdraví.
Já mám navíc už asi tři roky problém, že mám měsíčky až 3 týdny. Před normálním krvácením mám vždycky 7 ? 10 dnů špinění. Můj gynekolog mně už léčil všemi možnými hormony, ale nic ani antikoncepce nepomohlo.

Proto jsme se minulé léto rozhodli, že navštívíme speciální pracoviště pro léčbu neplodnosti. Nechci tady toto zařízení jmenovat, ale doufám, že existují i lepší. Hned první návštěva pro nás byla naprostým šokem. Připadali jsme si jako v továrně na děti.
Já vím, že oni nemohou všechny, kdo mají nějaký problém, utěšovat, ale trochu jiný způsob zacházení by neškodil.
Tehdy jsme si s manželem řekli, že už nás tam nikdo neuvidí. Rozhodli jsme se, že se jenom necháme vyšetřit, zda jsme v pořádku a vykašleme se na ně.
Bohužel už při příští návštěvě bylo vše jinak. Manželovi zjistili, že nemá téměř žádné spermie a doktor nám tehdy řekl: neotěhotníte. Vím, že se budu opakovat, ale opravdu to tak natvrdo říkat nemusí.
Pro nás oba to byl blesk z čistého nebe. Pro manžela o to horší, že vina je na jeho straně. Přitom on má k dětem mnohem lepší vztah než já.
On opravdu děti moc chce a já vím, že z něho bude tatínek na jedničku. Už jenom proto, že jak malí kluci z ulice, tak mí malí bratránci ho zbožňují.

Takže co teď? Samozřejmě, že jsme se rozhodli, že budeme jednat podle doktorů ze zařízení. Jediné řešení podle nich bylo umělé oplodnění se zavedením spermie přímo do vajíčka.

V říjnu 2001 to všechno začalo. Injekce, stříkání do nosu.
Nevím, jak Vy ostatní, ale já jsem celý cyklus snášela katastrofálně. Při injekci jsem měla šílené křeče v nohou a na punkci už raději ani nemyslím. Byly jsme ten den na ní čtyři. Všechny tři už chodili v pohodě po zařízení, jenom já jsem omdlévala bolestí. Ta mně potom trápila ještě dva dny do transferu.
Tehdy to vypadalo přímo báječně. Měli jsme 18 krásných vajíček a dokonce půl milionu spermií, což bylo nejvíc ze všech spermiogramů, co jsme zatím dělali.
Do transferu nám zbyly 3 embrya, které mi potom zavedli. To čekání, jestli to vyjde, bylo ovšem nekonečné. A šok byl o to větší, že jsem dostala v normálním termínu měsíčky.

Vy, které s tím máte zkušenosti, určitě víte, jak moc to bolí. Samozřejmě, že jsem to tehdy obrečela a od té doby už mockrát. Takže teď život jde dál a chystáme se na další pokus, který chceme podstoupit před Vánocemi. A to z toho jediného důvodu, že pokud budu opět tři týdny marodit, tak už budu v práci podezřelá, a mohl by mě dokonce čekat vyhazov, protože kdo chce děti, tak u nás ve firmě není vítán. Proto to musím vyřešit přes Vánoce.

Chceme ale zkusit nové zařízení. Máme v úmyslu jí to Repromeda v Brně nebo do Unica v Brně.
Pokud s nimi máte někdo nějaké zkušenosti, budu moc ráda, když se s námi podělíte. Zajímaly by i nás i ostatní zařízení v Brně.

A co říct na závěr? Už asi je to, že mě šokovalo, jak moc lidí a mladých lidí se problém neplodnosti týká.

Díky za případné reakce.
Kamila

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.02 07:16

Ahoj Kamilo!
Moc Vás oba lituju, že jste měli takové problémy v onom nejmenovaném zařízení. My jsme śe s manželem snažili o miminko rok a půl, mě je 31, manželovi 32. Obrátili jsme se letos v lednu na Gyncetrum v Ostravě, kde nám udělali základní vyšetření a všechno vysvětlili. Navíc můj manžel je zvyklý se opravdu na všechno dopodrobna vyptat, pan doktor neztratil trpělivost. Výsledky vyšetření ukázaly, že „na vině“ jsme oba. Od konce března jsem chodila na injekce na stimulaci vaječníků, 4.4. mi vajíčka odebrali a 8.4. vrátili tři embrya zpět. Všechno proběhlo v pohodě, bez větších bolestí. Těch 14 dnů čekání na první test bylo opravdu nekonečných, ale měli jsme štěstí. Vyšlo to na první pokus, jeden zárodek se udržel. Samozřejmě, že ještě není vyhráno, jsem teprve v šestém týdnu těhotenství, ale máme samozřejmě obrovskou radost.
Přeji Vám oběma, abyste našli podobné zařízení jako my, kde k vám budou milí a kde to vyjde.
Ahoj Jana

 
radeklehky
Stálice 51 příspěvků 17.05.02 13:13

Ano, neplodnost se bohužel týká stále většího počtu párů. Zažili jsme si to s manželkou na vlastní kůži, když jsme viděli neustále plnou čekárnu mladých lidí toužících po vlastním dítěti. My začali ve fakultní nemocnici v HK a skončili v sanatoriu Sanus tamtéž. Je fakt, že jsme na tom naštěstí nebyli tak jak Vy popisujete, ale až v posledně jmenovaném zařízení s námi soucítili a byli k nám milí. Skvělé je, že se o problematice neplodnosti začíná otevřeně mluvit. Nikdo nemůže předem vědět, zda ho podobné problémy nepotkají. Držíme Vám palce, ať Vám to dobře dopadne.

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 17.05.02 19:19

Gratuluji a přeji hodně štěstí. Šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.02 23:49

Ahoj Kamilo,
tímhle vším co popisuješ jsem si před několika lety taky prošla. Vlastně prošli, ale uznej, že na ženě je toho mnohem víc, včetně bolesti. Já měla po stimulaci přes 30 vajíček a po odběru to byla hrůza, nemohla jsem se bolestí hýbat. Bylo mi řečeno, že prostě jsem citlivější na hormony, ale při příští stimulaci na to doktoři stejně ohled nebrali. Asi 3× se nám to nepovedlo a tak jsem si řekla, že je potřeba udělat něco víc než jen čekat co bude.
Takže bych ti chtěla poradit abys zkusila všechno možné, abys byla na transfer vajíček dobře duševně i fyzicky připravená. Věřím tomu, že když se tělu pomůže z více stran tak je větší šance na úspěch. Já sama jsem například byla na asi dvou kineziologických sezeních (kinezioložka ti řekne, jestli nemáš třeba nějaký psychický blok), pak jsem chodila na rovnání kostrče (vpodstatě cvičení podle Mojžíšové - když je děloha ve stresu tak těžko přijme vajíčka) a taky jsem si nechala zjistit patogenní zony a přestěhovali jsme si postele. Prostě jsem se snažila o maximální přípravu, protože IVF samozřejmě taky stojí dost peněz. A výsledek?? Za pár dnů čekáme třetího prcka. Přeju i tobě hodně štěstí!!!

Nikola

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 08:57

Jani, chci Tě poprosit o jméno lékaře v Gyncentru v Ostravě.Chodila jsi tam i na gynekologii ? Pokud ne, tak mě moc zajímá zda jsi musela mít nějaké doporučení od svého gynekologa nebo jsi se tam mohla objednat sama.
Děkuji za odpověď. Věrča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 12:23

Ahoj Kami, nejsem z Brna a tak Ti asi moc neporadím, ale na www stránkách - www.rodina.cz když si najedeš na diskuzní kluby a pak na téma chtěli bychom miminko se teď Brno hodně probíralo a podle holek u nich vítězí Helios. Doufám, že to není zrovna to centrum na které si stěžuješ. Já se taky chystám na um. oplodnění, ale chodím do Olomouce do Fertimedu, tak uvidíme, jak se to vyvine. Přeju hodně štěstí Tobě a všem holčinám , které po miminku touží a nejde jim to. M.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 14:26

Ahoj Nikolo,

souhlasím s Tebou, že žena si u toho prožije bolesti více fyzické, ale co se mého muže týče, tak u neho se dá mluvit přímo o psychickém zoufalství. už několikrát mi řekl, že kdyby věděl, že bude neplodný, že by se nikdy neoženil a tak podobně. On děti miluje a je pro něho tragedií, že je zatím díky němu nemáme. I když já mu pořád říkám, že po tak krátké době to nemůže vzdávat. Chtěla bych tě poprosit, jestli mi nemůžeš dát nějaké kontakty jak na cvičení podle p. Mojžíšové tak na kineziology. Jsme z okresu Hodonín, takže by se nám hodilo něco blízko. pokud nebudeš nic mít, taky nevadí. Díky i tak za podporu.
 Kamila

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 22:58

My bydlíme v Praze, takže moje kontakty by ti byly nejspíš k ničemu. Zkus se poptat po známých aby ti doporučili léčitele nebo ĺéčitelku a oni by už pak mohli vědět nějaké kontakty na kineziology (je to vážně docela zajímavý, mně například zjistila, že ve 2,5 letech jsem utrpěla nějaký šok, pořád jsem nevěděla co by to mohlo být a pak jsme přišly na to, že se mi narodil brácha a já se cítila odstrčená a žárlila jsem a tam někde vzniknul ten blok). A jinak - podle doktorů je na „vině“ taky pouze můj muž, diagnóza byla, že je téměř neplodný, má pomalé spermie a je jich málo. Proto jsme museli absolvovat i ICSI - injekci do vajíčka. Třetí dítě jsme rozhodně neplánovali, ale v Květech vyšel článek o technologii JL (autor Jiří Lang), má to být nějaký kladný zářič energie nebo co (vylepšuje auru a prostě působí regeneračně na celé tělo) no a já jsem to jen tak z legrace dala pod naší postel a do 6 týdnů jsem znovu otěhotněla úplně spontánně a bez problémů - samozřejmě s mým „neplodným“ manželem :)))
Pokud bys napsala do Květů tak ti určitě rádi dají kontakt na toho pána, já ho nemám. Přeju ti hodně úspěchů!!!

Nikola

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.02 19:13

Milá Kamilo! Já jsem z Brna a podstoupila jsem v sanatoriu Repromeda 3 neúspěšné cykly a navíc s velmi chladným drsným způsobem mi tam byly popřeny důležité informace, které jsem se dozvěděla až v sanatoriu Helios a navíc mi v Repromedě tvrdili, že mám defektní vajíčka, ale přitom se mi vyvíjela až do stádia blastocysty, takže to co mi řekli byl naprostý nesmysl, který mi potvrdil i dokto z Pronatalu z Prahy. Takže si udělej vlastní názor a já bych raději šla do Unici. Dle mého názoru v Repromedě tahají z lidí peníze! Každopádně moc držím pěstičky ať ti to vyjde!!!!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.02 14:04

Ahoj, holky, už nějaký čas sleduji diskuse na téhle stránce a nedá mi to, musím se přidat. Taky jsem po roce neúspěšných pokusů dostala od své lékařky doporučenku do Gyncentra Ostrava. Když člověk pomine fakt, že je to soukromé zařízení a za vše se platí (ale co by člověk pro mimčo neuděl, že), byla jsem opravdu o všem informována. Pokud jsem něčemu já či můj partner nerozuměl, vše nám lékař vysvětlil. Po vyšetření bylo zjištěno, že mám špatnou hormonální hladinu. Psychicky jsem se připravovala na stimulaci vaječníků a následné umělé oplodnění. A neustále čekala na menstruaci, po které mělo vše začít. Když už jsem měla týden zpoždění, začala jsem si vyčítat, že na to mimčo tak intenzivně myslím, že díky psychice MS nedostanu. Pak jsem tedy zavolala do Gyncentru, kde mi doporučili udělat si těhotenský test a přijet druhý den bez objednávky buď na krev v příp. pozitivního testu, nebo na injekci na vyvolání MS. K mé velké radosti byl domácí těh. test pozitivní. Pro jistotu jsem si druhý den ještě před odběrem krve udělala jiný a opět pozitivní. Z krve mi mé vytoužené těhotenství potvrdili a v podstatě se se mnou rozloučili, protože jejich práce skončila, ač se mnou skoro ještě nezačali. Teď jsme s mrňouskem ve 13. týdnu a všechno (ťuk, ťuk, ťuk) je zatím v pořádku. Přeji všem holkám, aby se i jim vyplnilo jejich přání mít miminko.

 
Charlik
Nováček 1 příspěvek 25.05.02 03:20

Posílám radu,

pro ty ženy, který mají bolesti při měsíčkách,

zdravim Vás oba Kamilko,

Rád bych Vám chtěl pomoci, už jste vyskoušeli homeopatické lékařství? To jsou lékaři, kteří léčí lékama z bylin. Jeden takový lékař je v Ustí nad Labem. MUDr. Sýkora, nebo možná máte u vás nějakého homeopata, skuste to a uvidíte. Homeopatické léky nezatěžují tak silně lidský organizmus.

Skuste zatím popíjet bylinný čaj z řebříčku lékařského: [rada na čaj: dvě žičky této byliny do hrnku 0,4litr. zalijeme vroucí vodou, přiklopíme a po 15 min. popíjíme, ráno a večer, 30 min. před jídlem teplé. Jedenkrát týdně doporučuji si udělat koupel z této byliny,100g jedna vana teplota koupele 32°C- 35°C 20-30 minut večer a rovnou do postílky.!Taky se prodávají koupelové polštářky, (asi za 15,– Kč) na jednu koupel.]

Pomuže Vám to aspoň od bolestí.

Zároveň Vám oběma Kamilko, držím palce aby se to přání vyplnilo.

S pozdravem Váš Charlík.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 08:20

Ahoj Kamilo!
Taky si s manželem „prožíváme“ tu strastiplnou „cestu za vytouženým štěstím“, zatím ještě bez „šťastného konce a začátku zároveň“, ale ten je, jak jsem silně přesvědčena už na dosah (věřím tomu, protože bez té víry by se nedalo žít).
Odpovídám na Tvůj příběh, protože i my s manželem jsme se léčili v Repromedě, na kterou se chceš obrátit. Vždy jsme se tam setkali s velmi vřelým zacházením, celý personál je moc příjemný a laskavý, není nic na co by se dalo ztěžovat.
Přestože nám nenašli žádnou možnou evidentní příčinu, rozhodli jsme se pro asistovanou reprodukci, jelikož jsem nechtěla dál a dál zkoušet už jen vzhledem k mém věku (ted je mi 34). Podstoupili jsme během čtvrt roku 2 IVF-ET cykly, které bohužel skončily bez úspěchu. Přestože u mě vždy získali jen 4-3 vajíčky, všechny byly oplodněny ICSI metodou, takže pro samotný transfer jich bylo nakonec dostatek. Jenže úspěch se nedostavil.
Sanatorium vedou manželé Veselí, kteří kdysi působili na Obilním trhu v Brně. Oba jsou bezvadní stejně jako další dvě paní doktorky.
Překvapilo mě, jakou jste měli zkušenost s oním nezmiňovaným sanatoriem.
A náš příběh? Náš problém spočívá asi v tom, že vše přichází v ten správný okamžik, je to prostě mezi nebem a zemí, tam někde v éteru, v energii. Chce to víru a čas. Můj problém mě přivedl ke spoustě nového poznání, k němuž bych asi nikdy nedospěla, kdyby mě oný problém nepostihl. Jsem vděčná, že mi můj problém „otevřel oči“, je to dost dobrá zkušenost pro budoucnost, ale teď (jak věřím) už je to minulost a přítomnost je dar a záleží jen na nás, jak s ní naložíme.
Nepromarněme žádný okamžik, teď právě v tuto chvíli máme další příležitost a možnost.
Vše dobře dopadne a přeji i Vám, ať Vám v Repromedě pomůžou a udělají pro Vás vše, co je v jejich silách.
Držím Vám pěstičky pro štěstí, nevzdávejte to nikdy jakkoliv by to bylo kruté a doporučuju i alternativní metody léčení a orientaci na duchovno (dle mé zkušenosti).
Hodně štěstí a když bys něco potřebovala, tak jsem na mailu.

Ahojki Dáša
e-mail: daska.d@atlas.cz

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.02 08:29

Posílám něco k zamyšlení, ty myšlenky stojí zato. Určitě Tě povzbudí.

Dáša

Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc
v domě bohaté rodiny. Rodina byla nepohostinná a odmítla
anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji.
Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji.
Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl:
„Věci nejsou takové, jakými se zdají být.“
Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale
pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé
podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali
v jejich posteli, kde si dobře odpočinou.
Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách.
Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtva ve chlévě.
Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát? První
muž měl všechno a tys mu pomohl?, vyčítal,
Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit
se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč?
„Věci nejsou takové, jakými se zdají,“ odpověděl starší
anděl. „Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl
posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí,
utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít.
Když jsme další noc spali ve farmářově posteli,
přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo
ní krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají.“

Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru,
potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch.
A to se vyjeví až časem. Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku.
Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy - a my
nezůstaneme nikdy zcela stejní,
protože dobří přátelé nás proměňují! Včerejšek je historie.
Zítřek tajemství. Dnešek, přítomnost, je dar. Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!

Nemaž tuto zprávu, protože přichází od velmi zvláštního
anděla a nyní se stává tvým andělem strážným.
Musíš poslat tuto zprávu pěti lidem!
(Musíš? Můžeš, pokud chceš a máš komu! A pokud máš, tak
určitě pošli!)
Když jsi ji obdržel, pak si něco přej. Když ji pošleš dál, tvá
přání budou splněna ona bude nad tebou bdít navždy.
Pravda je, že…
někdo je na tebe velmi pyšný
někdo na tebe myslí
někdo se o tebe stará
někomu chybíš
někdo chce s tebou mluvit
někdo chce s tebou být
někdo doufá, že nemáš problémy
někdo je ti vděčný za tvou podporu
někdo chce držet Tvou ruku
někdo doufá, že se vše v dobré obrátí
někdo chce, abys byl šťastný
někdo chce, abys našel jeho nebo ji
někdo oslavuje tvůj úspěch
někdo tě chce obdarovat
někdo myslí, že TY JSI dar
někdo tě miluje
někdo obdivuje tvoji sílu
někdo myslí na tebe a tvůj úsměv
někdo chce být tvým ramenem na vyplakání
Někdo potřebuje, abys mu to poslal.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.02 07:23

Ahoj Kamilo,
musím se přidat k výše uvedenému příběhu. Také jsme s manželem navštěvovali Repromedu. Všichni byli strašně příjemní a milí, ale jen do té doby než jsme se začali více vyptávat a chtělí hlubší informace.Do IVF jsme byli tlačení šíleným způsobem a tak jsme nakonec přešli do Heliosu. Tam nám byla udělána všechna vyšetření, o kterých nebyla v Repromedě vůbec řeč.Byli jsme tlačení k preimplantační diagnostice, z důvodu malých změn v genetice. Teď nám genetiku udělali na velmi specializované pracovišti, a hle vše je v pořádku.Našim známým tvrdili, že manžel má velmi špatný spermiogram.Nás­ledně si nechal udělat výsledky ještě na dvou pracovištích a výsledky byly dobré. A před nedávnem nám říkali v Heliosu, že k nim přechází z Repromedy strašně moc lidí, protože vysoké ceny. Nehledě na to, že jsem na mém výpisu ze zdr. pojišťovny objevila vykázané výkony, které si paní Dr. vykázala tehdy, když jsme k nim už nechodili.
Takže já také musím říct, aby sis udělala sama vlalstní názor.

Také držím poc pěsti, určitě nám to všem vyjde.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.02 22:10

Ahoj, tady Hanka. Přimlouvám se za Repromedu.Na Unice jsme byli velice nespokojeni. Mimo jiné již nefunguje, byla „reorganizována“. Na Repromedě jsme absolvovali pouze inseminaci,po zkušenosti na Unice jsem nový pokus celého cyklu odmítla.Takže nemůžu přesně říct,jak by to tam probíhalo.Paní doktorka byla moc příjemná, hlavně trpělivá a v neposlední řadě jsem byla moc spokojená se zacháním intimního prostředí (manžel taky).Nakonec se mu tam taky líbilo, i když původně změnu střediska odmítal. Hodně štěstí přeje Hanka.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.02 13:28

Ahoj Kamilo,

já osobně bych ti velmi ráda doporučila zařízení v Brně,jmenuje se Laurea a v ní je super pan doktor.Jsem po dvou letech konečně v rukou gynekologa profesionála,který problémy těchto žen a párů zná,zabívá se přímo výzkumem těchto problémů.Máš li zájem,jmenuji se Martina a zavolej si o jeho telefon.0606/872 480

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.02 19:48

Kamilko drz se.Zkusili jste uz metodu MUDr. Jonase. 02-24316665???

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.03 14:14

Ahoj Hani chystáme se s manželem po první do Repromedy ,můžeš mi napsat,jak to probíhá,není lepší Helios sanatorium,zkoušíme to s manželem 4 roky a nic,můj email martinpriki@cen­trum.cz
Díky martina

Vložit nový komentář