Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Deníček Matýsků č. 41 - tentokrát vánoční, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Ika
1679
16.12.04 10:28

..... a Tenar, ĎAKUJEM ZA ŠTVORNÁSOBNÝ OBROVITÁNSKY TEHUPSKANEC :-)))))))))
Tento bude nabetón účinkovať :-))))))))

Ika

  • načítám...
  • Zmínit
1466
16.12.04 10:36

jaja dievcata, to nam to dnes zacina radostne!
Vsetkym vam gratulujem k UTZ, to muselo byt kino! :-)
Tenar si od vcera skontrolovala naruc, ze ju ma dost velku a uz je len dobre, teda sko dooooooobre, vsak! :-)

Andrea Dede - od tej autorky uz som citala jednu knizku (Dame Coquelicot), velmi sa mi pacila - tak citlivo pekne napisana, takze mam dost doveru.
Je to strasne pripravovat sa na odchod niekoho, zvlast ked ten odchod sa da skaredo nazvat sebevrazda,(precitaj si rozhovor s Noëlle Chatelet v oct. Marie Claire, dost to zmenilo moj nazor) tak to brala aj ona ked jej to mama oznamila. Ona ale ta stara pani to nejak vedela dobre uhrat, ze bola taka vyrovnana a isla kam mala pocit ze by chcela ist. Ked niekto zomrie naraz, nastavaju vycitky; toto som este chcela povedat, toto som sa chela opytat…to vsetko absolvovali deti so svojou mamou ktora ich vedela utesit, este vzdy ich mohla objat…vznikali z toho samozrejme absurdne situacie ale ta stara pani bola nad vecou a z tej hroznej absurdity sa vraj nakoniec smiali. Nechali si cas na stravenie myslienky a pani zavrsila dostojne svoj dlhy zivot - ziadne hospice, choroby, senilita, bolenia a vecne cakanie na posledny vydych ako vykupenie z utrpenia.
Dufam, ze som sem nezaviala smutnu naladu - mna totiz toto dava skor taky dobry kludny pocit, ze vsetko je vporiadku, rovnovaha a tak. Trochu mi to ubralo zo strachu ktory pocitujeme ked sa hovori o konci zivota…
No to vsjo, uz dam pokoj :-)

Mna v poslednej dobe strasne stve moj sef - skoro by som povedala, ze to je mala reakcia na tu moju ziadost o zlepsenie platu. Akoze mi teraz ide dokazovat aka som blba - a to viete, tento druh bitvy vyhrava vzdy sef. Ach jo…
Mozno bol iba vystresovany z prezidenta ale aj tak predvcerom zasiel za hranicu ktoru by som si nikdy nevedela ani predstavit, ani sa mi nechce o tom teraz pisat, celu noc som nespala…
no nic, svokru jej sef tiez stve, tak dnes ideme spolu na obed, uz sme si slubili vino a ze ich poriadne poohovarame! a bude !: -)
Pridavam sa k divnym vianociam k jane - tu sa tiez na stedry den pracuje!!!!! Esteze zdrhame medzi normalnych ludi na sk :-)
Dobra stranka veci je ze sa zacinaju rozdavat vianocne prezenty - uz mam pod stolom dve krabicky cokoladovych bonbonov a flasku bordeaux 2001 a corsicke biele, mnam!!
Tak som sa vykecala!
Zravim vsetky a zvlast myslim na Pajdulu a jej polovicku! :-)

Souris

  • načítám...
  • Zmínit
799
16.12.04 11:17

Ahojte holky, tak už se pomalu začínám vzpamatovávat :o))

Pajdule, dík za nabídku, musím říct, že mě to hned napadlo, že budu využívat rady zkušené :o) Tak začnem: Dají se dvě mimina vzít najednou do náruče? Může jedna matka mít dost mlíka pro dvě? Jak se spolu dvojčata snášejí?
A jak Ty? Co říkal pan doktor?

Iko, taky mě napadlo, že by svým způsobem bylo úžasný mít tolik dětí najednou (minimálně by so mě mluvilo ve zprávách :o)), ale myslím, že je to riziko pro matku i pro děti. Trojčata nebo čtyřčata by se určitě narodila nedonošená :o( Ta doktorka včera taky říkala, že nechávají maximálně dvě (i když, co by mohli dělat, kdybych nechtěla, že?)…

Zítra ráno to oznámím šéfovi - to bude radosti :o) Pojedeme spolu totiž pro kravaty, tak myslím bude vhodná příležitost. Vím jistě, že to veme dobře - už dřív mi říkal, že by mi to přál, že děti jsou bezva, i když teda neví, jak se beze mě obejde :o)))

Mějte se, T.

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
16.12.04 13:32

tak sa pripajam k velkej gratulacii a tiez k tomu co napisala ika,ked ich uz banboh tolko pozzehnal-ale to je tenar uz len na tebe,ja viam ze nam sa to dobre hovori ze nechat si vsetky ale keby som bola vo tvojej kozi ,tak tiez neviem,je to zvlastne vediet ze mas v brusku styroch matyskov-ale neboj ono to vsetko dobre dopadne,drzim vsetkych desat.
co sa tyka vianoc-tak som uz spominala tu je to o nicom,je na stedry den robim az do osmej do vecera,potom o desiatej vecer veceriame,:,–(neme k telke a stedry den za nami.
za to vianoce na slovensku hlavne ked som bola mala boli krasne,stromcek sa robil23.na stedry den od rana rozpravky ,vecer jezisko-uz len nostalgicke spomienky,tak by som chcela ist na vianoce na slovensko ale nemozem-pacicove ovecky nas nepustia a ist sama-srdce mi to nedovoli nechat tu pacica sameho tak trpim a spominam.silvester je takey blaznivy aj tu ale zas len robim,ale ked pridem po polnoci domov tak :,-(nem k pocitacu pustim markizu ,prichystam si oblozenu misu sampanske a pozeram silvestrovsky program,no a rano idem spat.
dnes som uz na tom psychycky trochu lepsiu ale neni to ono,pacico povedal ze auto opravit neda kym vydrzi tak vydrzi no a potom kupime,boze daj nech vydrzi do juna odpadne mi jedna pozicka a mozme kupit nove.mame sice este jedno auto ale to je ovcie-tam sa prevazaju ovce,blchy a paco.

  • Upravit
Anonymní
16.12.04 14:19

Ahoj holky,

já mám pořád hrozný fofry, takže si beru na zítra dovolenou, protože už vážně nemůžu. Nová kolegyně se nedá popsat slušnými slovy, takže jí mám po krk a dneska jsem jí to řekla pěkně od plic. Já se nehodlám uštvat. Bohužel nemám čas ani číst, takže si vás tisknu na doma, ale to už není ono, protože nemůžu odpovídat, tak se prosím nezlobte.

Ráno jsem jen v rychlosti dala fotky našeho mimča na rodinu, tak se mrkněte a pošlete odborné komentáře.

V obědové pauze (bez oběda) jsem se pročetla k Tenar. Holka, to je úplná nádhera. Neboj se, ono se to třeba vyřeší samo. Maminka mi zrovna před týdnem vyprávěla o jedné klientce (je účetní), které je 38 a neplánovaně otěhotněla. Má už dvě děti 15 a 19 a báli se s manželem, jak to zvládnou. No a doktoři zjistili, že čeká dvojčátka. Paní prý byla úplně v šoku a tak jí přes známý domluvili na odsátí. Když příšla k mamce, tak říkala, že prožila hrozný týden, protože pořád přemýšlela a nemohla se s tím srovnat. Nakonec šla na podrobný UTZ před zákrokem v nemocnici a zjistilo se, že už se to vyřešilo samo. Jednomu miminku prostě přestalo bít srdíčka, prý se to může i samo vstřebat nebo jen trošku krvácí. Dokonce je to prý i u normálního oplodnění docela časté a normálně by se na to vůbec nepřilo nebýt tak časných UTZ vyšetření.

Moc ti přeju hodně síly a zdraví a mám strašnou radost - dvojčátka jsou krásný a je to dar. Člověk si zvykne a zvládne všechno. Ještě jednou posílám obrovskou gratulaci! Vyrž než se ti vrátí manžel a potom to spolu všechno zvládnete.

Mějte se všechny moc hezky, hrozně mi chybíte.

Suri

  • Upravit
Anonymní
16.12.04 14:47

Ahoj kočky, tak jsem tady z toho centra.
Byli jsme oba docela nervózní, ale uvítala nás sympatická a milá sestřička, vyplnili jsme formulář, anamnézu a pak se šlo k panu doktorovi. Byl taky milý a sympatický a všechno nám dopodrobna vysvětlil. Když se dozvěděl, že manža nikdy nekouřil, nepil a že sportuje, že máme holky a pak že byla ještě 3 těhu, ani nechtěl spermiogram. A ani krev, což manžu rozhodně uklidnilo. Po rozebrání anamnézy, prohlídce mých grafů bt a podrobném ultrazvuku víme, že příčina není rozhodně v hormonech, ale mechanická.
Mimochodem ta cysta bylo dle pana doktora na 100%zmlklé těhotenství (možná ve vejcovodu, možná v děloze). Že prý tento druh hormonálně aktivní cysty se tvoří téměř výhradně současně s těhu a dle bt je to jasné. Ale ta injekce prý už byla stejně v době, kdy bylo rozhodnuto :-(((.
No na ultrazvuku mi pan doktor ukázal, co se mu nezdá. Mám mírně abnormální dělohu, zdá se mu dvourohá, nebo septum. To by taky prý vysvětlovalo, že v každém těhu (i mimoděložním) hned krvácím. S holkama jsem proležela téměř celé těhu. Takže možná proto se zárodek nemůže uhnízdit, od začátku hrozí potrat. Prý musíme nejdřív vědět, zda jsem vůbec schopná těhot. donosit. Pan doktor mě tedy posílá do Podolí na HSG, kde zjistí kontrastní látkou tvar dělohy a průchodnost vejcovodu. Řekl mi, že v mém případě je snažení dost hazard se životem, jelikož opakované mimo značí 70% pro další mimoděložní. Jednoznačně napsal do zprávy HSG před IVF!!! IUI nepřipouští ani omylem. Ms zatím nemám čekat, neboť dle ultrazvuku jsem před ovu (to vím:-))) a folikul je tam 13mm, ale vpravo, což mi je na prd. No tak počkám zhruba do Silvestra na ms, hned po ní jdu na HSG, při zjištění septa mi to odoperují (je to takový výběžek v děloze) a pak snad to IVF.
Holky jsem ráda, že to není hormonama, na druhou stranu pokud to bude ta dvourohá bestie, je to v prdeli a já nemám žádnou šanci, to se operovat nedá, prostě bych mimi nedonosila.
Doktor byl ale naprosto skvělej !!!! A říkal, že by mi zavedli jenom jedno embryo, když už dvojčata máme :-))), že to by mi neudělal. Já jsem mu řekla, že zase tohle už znám, tak klíďo. No byla docela i sranda :-)))). Martin byl ale rád, když jsme vypadli.
Tak si jdu přečíst komentáře a najít něco o HSG a septu :-))) a rohatých dělohách…

Pajdule

  • Upravit
Anonymní
16.12.04 15:03

Hi hi hi Tenarko srdce ti bude pukat, až budeš mít jedno v náručí a druhé bude plakat a dívat se na tebe, jak na macechu :-))). Ale i obě se dají chovat, pokud jsou malé. Jen budu mít možnost skenovat, pošlu fotku, jak je chová Marťas a taky já - obě. Kojit - někdo zvládá stereo, já jsem kojila jednu po druhé a rozhodl počet decibelů. Která řvala víc, dostala první. Naštěstí pily tak 5minut a byly napapaný. Mlíka jsem měla fakt pro 4 !!! Toho se neboj. Bohužel jsem nekojila dlouho, jenom 3 měsíce. Když začaly spát celou noc, mlíčka ubývalo a s příkrmem sunaru se ztratilo. Dneska bych už věděla jsk na to, ale tenkrát jsem byla pyšná, že teda alespoň 3 měsíce.
Máš skvělého manžela a jeho pomoc bude perfekt, ničeho se neboj. S dvojčaty je chlap opravdu potřeba -koupání, přebalování, poradna......hi hi to uvidíš, ale zvládneš !!!! :-)))))
Pajdule

  • Upravit
1466
16.12.04 15:31

ahojte, ja len tak narychlo,

nechce sa mi pracovat (na tom obede sme sa krasnenajedli a hlavne napili, hik! :-) ), tak som si spomenula, ze tu niekto spominal, ze uz aby bol ten rok opice!
Tak som si to overila - omyl! Rok opice je teraz (preto je to take splasene, nahoru-dolu) - az do neviem kolkeho februara a potom nasleduje rok kohuta.

Zo srandy vam tu davam horoskop pre male kohutiky co sa vam este valaju v bruskach :-)
Kohout je nejvystrednejsi a nejcasteji nepochopene znameni zviretniku. Navenek je ztelesnenim sebejistoty a smele agresivni bojovnosti, ale uvnitr muze byt konzervativni a staromodni. V za:,–(e existuji dva typy Kohoutu. Jeden je „rychlopalny“, extremne hovorny, a druhy je zase typ smrtelne vazneho pozorovatele s rentgenovym videnim. S obema se jedna tezko. Kohout ma plno vynikajicich vlastnosti. Je poradkumilovny, chytry az rafinovane mazany, umi byt presny, ukazneny, rozhodny a cestny. Nekdy vsak jeho primost hranici az s brutalitou. Je vznetlivy, kdyz neni po jeho, agilni a energicky. Radsi se nikdy neptej na jeho uprimny nazor, protoze by se mohlo stat, ze se z jeho uprimnych poznamek taky nevzpamatujes. Miluje diskuse, v nichz muze ukazat, co umi: jak je inteligentni, chytry a vtipny. Je vesely, vtipny a zabavny, nikdy nepromarni prilezitost, aby vylicil sve prihody a dal k dobru vsechny sve kvality a klady. Diky tomu udela karieru kdekoli, kde bude vystaven ocim verejnosti.

Pekne sa bavte

Souris

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
16.12.04 16:07

Tenarko, přidávám se ke gratulacím, Ty opravdu nejsi žádný troškař. Teď si krásně užívej těhulkovství a hlavně se pořádně vyspi do zásoby. V porodnici jsem ležela na pokoji s jednou dívčinou, které se narodily dvojčata, kluk a holka. Byla po císaři, takže nejdříve je musela kojit vleže a bylo to přesně tak, jak psala Pajdule. Jedno sálo a druhé vyčítavě řvalo a pak se vystřídaly. Ale když už mohla sedět, tak je kojila obě, měla nějakej speciální polštář pro dvojčata, a byla to pohoda. Tak se neboj, určitě to zvládnete.
Hájinko, tohle mi nedělej, psát tak hezký a dojemný deníčky. V šestinedělí jsem děsně přecitlivělá, takže jsem brečela jak želva už po dvou řádkách.
Pajdulko, nechci být dotěrná, ale co je to ta dvourohá děloha. Já jsem kdysi četla něco o přepažené děloze, což je prý také překážka pro otěhotnění či donošení dítěte, ale to prý se dá odoperovat, akorát pak musíš pár měsíčů čekat, než se začneš snažit. Každopádně Ti moc držím palce.
Dadli, únor je ideální pro snažení, Valentýn a tak. Když se podíváš do minulých deníčků, tak zjistíš, jaká spousta nás otěhotněla minulý únor. Tak se těším, až budeš po Valentýnovi hlásit //.
Klaris, moc se mi líbily Tvoje příspěvky, jak teď prožíváš těhotenství. Taky jsem měla podobné zájmy jako Ty, navíc ještě paragliding, a docela by mě zajímalo, jestli se k nim vrátím. Když jsem byla těhule, tak jsem se nemohla dočkat, až zas budu lítat, ale teď na to nějak nespěchám. Mám takový pocit, že když mám doma takovýho drobečka, tak bych asi neměla poletovat stovky metrů nad zemí na něčem tak chatrným jako je padák. To jsem zvědavá, jak to po porodu budeš cítit Ty. Taky jsem si při čtení Tvých příspěvků vzpomněla, jak jsem před rokem před Vánocemi brečela, že nejsem těhotná, protože se mi nejdřív zpozdila MS a pak se dostavila den před Vánocemi, a teď jsme najednou tři.
Souris, když jsem ještě byla zaměstnanec, šéf mě štval přímo neskutečně, neboť byl psychopat (můj kolega ho nazýval termínem sociální debil). Vyřešila jsem to opuštěním šéfa. Držím palce, abys toho otrapu přežila.
Pájo, gratuluju k parádnímu UTZ a ať se Ti Junior dál takhle krásně vyvíjí.

Dneska jsme byly s Klárkou na měsíční prohlídce (to to letí, mám pocit, že to bylo včera, co mě Martin vezl do porodnice). Je úplně zdravá, teď váží 3,90 kg a měří 54 cm. A musím ji moc pochválit za dnešní noc - krásně spala od sedmi do tří do rána, pak jenom tak zamňoukala, vypila mlíčko a zase spala do čtvrt na osm, opět se nabumbala a spala do desíti. Doufám, že jí to vydrží. Manžel už se taky začíná zotavovat z angíny, takže má lepší náladu a už se nechová tak, jako bych za jeho nemoc mohla já. Už aby byl zdravý, nemocní chlapi by měli mít nějakou rezervaci, případně horší případy by se měly rovnou střílet ranou z milosti.
Nafteto, napiš konečně, jakého máte toho jezevčíka. Taky by mě to zajímalo.

Určitě jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám a posílám všem ostatním speciální pozdravy. A ještě speciálně pro Vichy a Binky - ozvěte se, ať můžu konzultovat péči o dcery.
 Renata

  • Upravit
22315
16.12.04 19:45

Ahoj holky.......

ozýva sa stratená dcéra....... mala som toho hodne a stale mam, musím všetko stihnut do noveho roka, potom idem na neschopenku

Tenar to je fááákt užasné......graatulujem…

Musim vám napísať, že mne sa tam tiež urobili 2 miminka. ale zatial ma len 1 srdiecko, takze uvidim v utorok, idem do poradny

Moj manzel je po operacii a tak sa o neho doma staram a nieje cas na pisanie do dennicku

Dokonca dostal teploty a chripajznu, a ja som chytila bolest v krku...... je to moc neprijemne

Pozdravujem vas vsetky........

jo , u nas budu tento rok medzinarodne vianoce........ ja uvarim poriadnu slovensku kapustnicu. a muzsky hubnik a este nieco, co ani neviem ako vyzera....... ale hlavne na vianoce služim nocnu, takze nic moc

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
985
17.12.04 07:48

Ahojdá a dobré ráno.
Včera se teda s příspěvkama pytel zrovna neroztrhnul. Nejspíš to bude předvánočním shonem. Ten mimochodem opravdu nemám ráda. Včera jsem odešla dřív z práce s naivní vidinou zakoupení dárků pro manžu. Leč zrada, nenarazila jsem na nic, co by mé oko uchvátilo. Holt, na malým městě si těžko vyberete na první pokus. Ideální by bylo spáchat předvánoční Brno, ale to mě odrazuje právě kvůli tomu shonu a těm davům lidí. Jenže nakonec to budu muset překousnout, jinak nebude pod stromkem nic. A to nechci. Holky Brňačky, kdybych se tam vypravila, tak doufám, že se někde srazíme aspoň na kafčo!!!
Hip hip hurááá, máme tady vytoužený pátek. Aspoň pro mě vytoužený je, neb už bych se chtěla pořádně vyspat. U mě pořád platí, že jsem v noci víc vzhůru, než spím, takže jsem vážně docela vyřízená. A plán na víkend? No, zítra mě čeká to plánované pečení cukroví a v neděli? Netuším, ale ono už se něco vyvrbí. A co vy a víkend? Hlavně neříkejte, že budete uklízet, to nemůžu slyšet. Mám pak výčitky, že jsem jediná, co bude gruntovat až těsně před svátky.
Přeji krásné ránko a všechny zdravím!

Pája + Junior 13+4tt

  • načítám...
  • Zmínit
1930
17.12.04 08:39

No, Pájo, já teda mám v plánu o víkendu uklízet, ale asi to neklapne, protože máme zítra ráno zabíjačku, odpoledně budem škvařit sádlo a v neděli dělat tlačenku, takže za nedělní večer asi celý předvánoční úklid nestihnu. Letos na vánoce holt budeme tak trochu za čuňátka :o))), ale zato budeme mít narvanej mražák :o)))
Pro srazík bych byla, ale záleží na dni, ve středu už jeden srazík mám…

Pajdule - je fajn, že se to trochu pohnulo a že Dr. zjistili příčinu neúspěchu. Já takový „štěstí“ neměla a pořád se neví, kde je problém… HSG ti nezávidím, příjemný vyšetření to zrovna není, ale raději ti ho popisovat nebudu. Hlavně si nech od doktora všechno podrobně vysvětlit. Mě Dr. vůbec nepoučil a já se pak nestačila divit…
Držím palečky, aby to nebylo na operaci!!

Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
1466
17.12.04 09:29

Dobre rano,

dnes sa hlasim relativne skoro, sef zamrzol v zapchach - boooze, to mi je luto !!:-)

Pajo, mozem ta ukludnit, upratovat sa nechystam ani cez vikend a tak nejak uz vobec nie! Nech zije klub lezernych zien :-)
V pondelok odchadzame na sk - to mi pripomina, buduci tyzden budem na vas len tak virtualne mysliet :-)

Dnes ma caka Velka Zranica - tradicny vianocny obed na federacii. Bude to formou bufetu - minuly rok bola vypratana kantyna, okolo stien stoly a na nich papaño podla roznych medzinarodnych kuchyn. No a nez to clovek ceeelleeee obide, obje, obpije a okeca - no proste nepisane pravidlo znie - poobede sa uz nepracuje. :-)

Pajdule - to je dobre ze sa mate aspon coho chytit. Spominam si dobre, ze ten predchadzajuci doktor bol tvoj znamy? Tak mu pekne podakuj, ze ta v tom samovrazednom snazeni tak podporoval, uuf!

No nic hojsa hopsa do prace! Slubila som dokoncit nieco pred sviatkami a ups, neuvedomila som si, ze bud. tyzden uz tu nie som, takze si musim svihnut :-)

pekny piatok prajem!

Souris

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
17.12.04 09:36

Krásny deň Karkulky :-)))

dočkali sme sa vytúženého piatku a pred nami je posledný predvianočný víkend :-))) Tož musím priznať, čo Paja počuť nechce :-), že ja veru upratovať budem. Teda správne povedané chystám sa na riadnu gruntovačku. To znamená okná umyť, poutierať prach, vyleštiť zrkadlá, dať do pucu kúpeľnu a wc, umyť podlahu, proste vyligotať naše hniezdočko. Dúfam, že z toho čo sa chystám, urobím aspoň polovicu, ponevač obyčajne, keď si niečo naplánujem, tak mi to nevíde!
Pajdulka, osoba šikovná, už to má za sebou ? včela robotnica :-))) Pajdul, v tom centre ti povedali toooľko informácií, že si z nich určite mala squelý pocit, tak držím palce, až im to vydrží, a ty si si čoskoro pohojdala ten uzlíček sťastia vo svojom náručí :-)))))

Ženy, ja som zase nascípaná, včera som nemohla zaspať pretože ma stále škriabalo v krku a nedalo sa mi vykašlať, prebdela som skoro celú noc a dnes ma bolia nohy ako hoviedko. Tak mi prišlo smiešne, čo spomínala Renca. Ja som tiež z tých zamestnacov, na ktorých nadáva jej manžel, že chodia do práce chorí! :-)))) Tak dúfam, že zajtra mi bude lepšie a že namiesto upratovania nezaľahnem so šatkou okolo hrdla a čajom vedľa postele :-)

A mám nové vlasy na hlave :-))) Včera som bola u kámošky-kaderníčky a už som zase úplne iná. Ten môj Petosh sa ale má ? každú chvíľku má novú frajerku :-)))), len ja stále frajera toho istého :-)))) Som fešanda, akurát, že mi to nemusela až tak skrátiť, ja zvyknutá na háro, teraz stále po ramenách hľadám tie moje vlásky a chýbajú mi :-))))

Tenarka, tak ma ešte napadlo, že teba ježiško musí mať rád. Dieťa je dar boží a tebe sa ho dostalo štvornásobne. Tak si dostala od ježiška pod stromček naraz štyri darčeky :-))))

Ika

  • načítám...
  • Zmínit
2773
17.12.04 10:04

Dobré ránko, Matýskandy,
sláva, je tu pátek, já už takříkajíc padám na ústa, dnes musím vše dokončit a sbohem. Jéje Pájo, asi tě taky nepotěším :-)))). Dneska ráno jsem se obořila na manžu (jsem teď nějaká vzteklá), že má už týden dovolenou a doma je bordel jak v tanku, ať s tím kouká něco udělat......No, jak ho znám, neudělá nic. Zítra nám má přijet návštěva, v neděli jsem mámě slíbila participaci na pečení cukroví, v pondělí ráno mám poradnu, odpolko je potřeba vyzvednout dia cukroví pro babičku, mám se taky sejít se dvěma kámoškami na kafčo a v úterý jdeme na návštěvu my. Středa a čtvrtek je rezervovaná na balení dárků a v pátek odmítám cokoliv dělat. No jo, ale kdy si konečně odpočinu a trochu se vyspím???????????????????????
A to ještě nemám dárek pro manžu, mám totálně vygumovanou hlavu :-(((((((((
Chjo chjo. Nějak se mi ty letošní vánoce vymykají.

Pajdulko, teda, moc povzbudivě to nezní co, ale aspoň je nějaký základ pro řešení situace, a já věřím, že když jsi mohla mít děti jednou, tak je budeš moct mít zas, teda aspoň ještě toho jednoho klučinu, no ne?

Dlouho jsem tu neviděla Planetku, a Naftet taky, jé, Naftet, jak je to s tím tvým jezevčíkem???? :-DDDD

Tak hezký den všem, já jdu dělat abych měla hotovo.

Hajinka

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
17.12.04 11:14

Ahoj holky,
dneska mám zase blbinec a navíc depku, to naše stavební řízení stále není u konce, prostě obec se zasekla a nedá souhlas a basta fidli. Jó, náš pan starosta už zaslal několikero anonnymů a udání a kontrol (hi hi má stále stejnou tiskárnu, tak víme, že on :-))) a přemýšlíme nad žalobou, nebo občanským judem, tohle je napřesdržku.

Dárky ještě nemám dokoupené, snad o víkendu - ty hlavní už naštěstí mám a zbývají drobnosti a nějaké ty dárkové balíčky pro babičky a tak. Ale ještě jsme vůbec nevyřešili tchánovce. Taky to manžové nechávají na vás??? Děs…
Cukroví ještě taky nic, perníčky ale stopro budou do neděle upečený, holky přislíbily pomoc.
Moc moc děkuju za povzbuzení, večer jsem o tom stále přemýšlela - máš pravdu Hájí, přece jsem už jedno těhu donosila. Teda doležela :-))). Teď vůbec nevím, jestli tulit, nebo netulit, nebo co vlastně. Výslovný zákaz nemáme, ale varovný prst byl vztyčen :-(((. HSG přežiju Dadli, přežila jsem horší věci, tak se snad i těším, že to bude v lednu za mnou a hned bude výsledek. Já si pořád říkám, že ten tvar je třeba výsledkem sešití dělohy po císaři (mám jizvu od pupíku dolů 17stehů -pěkně postaru).Pokud tam je přece jen septum, je děloha ve tvaru srdce a uprostřed do ní zasahuje výčnělek. Ten se dá odstranit. Pokud je ale výčnělek dlouhý a rozděluje dělohu až k hrdlu, s tím už si neporadí - to je právě ta dvourohá, uprostřed přepažená. Tahle vada vzniká už během nitrodělož.vývoje při dělení buněk a má ji údajně 0,2% žen na světě. Holky si prý mohly zabydlet každá svou půlku (pokud by to byl můj případ), celou dobu těhu ale hrozí potrat, leží se. No, to byl můj případ - fakt jsem stále krvácela, otvírala se a tak jsem to proležela ve špitále do 31tt, kdy mi praskla voda.
Holčičky jednotlivě večer, já musím za chvilku vypadnout do HK a vrátím se pozdě odpolko.
Všem krásný pátek!!!!
Pajdule

  • Upravit
799
17.12.04 11:24

Ahoj děvčata, připojuji se tímto ke všem opěvovatelům pátku :o) Dneska se mi vrátí moje sluníčko a zítra už jedeme na chaloupku :o)

Pájo, tak teda já uklízet nebudu. Ani tenhle víkend ani jindy :o)) No, možná trochu před Silvestrem, ale to spíš zaúkoluju manžílka. Původně jsem měla v plánu vgruntovat tenhle týden - ale to jsem ještě nevěděla, že mi bude furt nanic a budu chodit spát v osm…

Před chvílí jsme se vrátili se šéfem z „vyjížďky“ - skoro polovinu cesty mi trvalo sebrat odvahu, abych mu povykládala o našem čtařnásobném štěstí, ale pak to bylo v pohodě. Když jsem říkala, že už budu absentovat v lednu kvůli té redukci a pak, jestli mi bude špatně, tak mě ujišťoval, že si s tím vůbec nemám dělat hlavu, že to prostě bude muset nějak vyřešit. No, byl skvělej :o)

Tak, před dovčou musím vyřešit ještě hromadu věcí - vzhůru do pracovního procesu…

Mějte se, T.

  • načítám...
  • Zmínit
950
17.12.04 13:16
  • načítám...
  • Zmínit
799
17.12.04 14:03

Ježišmarja, to je den. Práce až nad hlavu a ještě navíc vyřizování s policií - přes noc mi totiž ukradli ze stolu pokladnu se stravenkama za 50 tisíc. Jestli mi to daj k úhradě, jako že to je celkem reálné… :o(((
 T.

  • načítám...
  • Zmínit
950
17.12.04 14:13

tak sa mi konecne podarilo dostat sa ku fotkam,babenky tie ultrazvuky to je nieco uzasne,aj chcem take.sa tesim na ultrazvuk od tener,to bude ukazkove.
pajdula tak si s uz do toho vrhla,tak drzim palce,ja som presla prefukmi vajickovodov aj tou druhou vecou-nepametam nazov-proste ti streknu tekutinu do maternice a budu pozeat ci nemas zrasty-da sa vydrzat-porod bol horsi.ja zas ocakavam ms ktora urcite pride.
ika -vies nieco o tej hre ????ja by som ju tak chcela,tak vas znova prosim moje zalte ci by ste niektora nemohla-na dobierku-velmi prosim.
uz sme tu s mojim synom nedockavy aby uz bol pondelok ked pride nas novy pc-neviem ci to dospime,poobede idem nakupiccdecka a deuvecka-pripravit sa na velke nahravanie uz sondujeme ake filmy si zas ponahravame.len toho posla smrti ,neviem ho nikde najst v:,–(e len ukazka a ja tu smutim.
prajem vam vsetkym krasny vikend -ja zas pracovne,co uz narobim.

  • načítám...
  • Zmínit
985
17.12.04 14:56

Holky Matýskaté,
tak se s vámi pro dnešek loučím. Příští týden mám dovolenou, takže nebudu online, ale určitě nakouknu a písnu, jak probíhají nákupy atd. atd. atd.
Mějte se krásně!

P.

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
17.12.04 14:57

Tenar nestraš … hádam by ti to naozaj nedali k náhrade !? Zanedbala si nejakú svoju povinnosť vyplývajúcu z pracovnej zmluvy alebo z dohody o hmotnej zodpovednosti ?

Juanca, pýtala som sa troch známych, jeden povedal hneď, že sa mu to zohnať nedá, druhý mi má dať vedieť večer a tretí povedal, že do konca tohto roka určite nie, že až po novom roku. V pondelok budem vedieť koľko by to stále, keby to malo byť oficiálne. Tak ešte vydržakaj :-))))

Včera sa mi zo Strasbourgu vrátil môj miláčik :-))) Unavený, nevyspinkaný, choručký, no keď prišiel za mnou do officu, srdce mi išlo vyskočiť z hrude zo samej lásky. Boli sme na sebe prilepení a tak tuho sme sa stískali, ako keby sme sa zvítavali po desiatich rokoch :-))) Zas som si uvedomila, ako veľmi, asi až príliš, ho ľúbim. Vyobjímal ma, vybozkával (ja som mu pritom ošacovala vrecká, či mi niečo nepriniesol, no nič v nich nemal) a išiel domkov spinkať :-))))

Pridala som aj ja do fotoalba na rodinu fotku, síce nie takú peknú ako Pája a Suri, takú by som si želala najviac, ale aj táto je pekná :-))))))

Ika

  • načítám...
  • Zmínit
950
17.12.04 15:00

no a ak si chcem nieco precitat tak znova tak to ,musim nieco napisat a potom sa dozviem co nove.

  • načítám...
  • Zmínit
1466
17.12.04 16:26

Ahojte,

Tak uz som tu aj spat z toho slavneho obedu. No, zranice vam tam bolo!
Bretagnsky, creolsky, libanonsky, cinsky a este neviem ake bufety…chalstu tiez neurekom, no vratila som sa jemne v naladicke. :-) no nic, este treba nieco popracovat!

Ika - no tak vidis, ze si sa dockala! To sa hadam kvoli takej radosti aj oplati niekde polovicku obcas poslat, nie?

Ta moja mala vianocny vecierok vcera, mali tam ist o siedmej a este vravel doma, ze nooo, moc sa tam nezdrzi, pride skoro, hmmm.
O jedenastej som mu volala a nic, tak som zalahla. Zobudilo ma to o pol tretej, dovalilo sa to oblecene do postele, ze je trôsikû ôpilyyyy :-) Bol taky zlaty! :-)
My sme len taky decentni pijaci - pohar vinka k veceri, tak som to brala ako mile spestrenie :-)

Inac, dostala som sa zase k fotkam, tak som pridala na rodinu dve o tom domcuriku na konci sveta, o ktorom tu obcas snivam :-)

Tak este nejake drobnosti dorobit a zdviham kotvy. uz mam predhovorene kamaratky, strasne sa tesim na vianocne trhy najprv v blave a potom aj v bystrici.
V bystrici mozno stretneme moje odetene spoluziacky, tak spolieham na ne, ze dovedu tie fotogenicke poslusne deticky aby posobili na mojeho mangela :-)

Majte sa krasne a za tyzden nazdar!

Souris

p.s. a krasneho Jeziska!

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
17.12.04 22:50

Ahoj holky, ŽIJEME !!! :-))))))))
V noci sice náš broučínek nespí, ale ve dne je tak sladká, že mi absolutně veškerý diskomfort vynahrazuje. Zvracíme už málo, ale přece ještě to není jenom malý ublinkávání. Už asi od 3. týdne se Nikča směje i když je vzhůru, sice to ještě není to pravý ořechový, ale když jí třeba lechtám na nosíku nebo jí jezdím prstem okolo pusinky a říkám brrrrrmmm, tak se fakt směje. Já jí tak miluju!!!!!! Holky, fakt jsem si nikdy nemyslela, že to někdy takhle budu cítit. Jo, říkala jsem si, že to bude moje zlatíčko a že bych jí nedala nikomu na světě, ale teď je to o milionx silnější.

Tenar, to je BOMBAAAAA! Moc gratulujeme, 4 násobný štěstí, to už je něco. Ty jsi vůbec neuvažovala nad trojčátkama? Už teď budete mít krásný vánoce a co teprve příští rok!!! Ještě jednou GRATULACE!!!!!

JUANCO, ty jsi sháněla Sims 2 a Posla smrti? Nebo jaké hry? Já Sims2 mám a Posla smrti má kamarádka, tak se můžem nějak domluvit, jestli chceš.

Renčo,kojíš? My jo, a už asi týden naše malá dračice zlobí u levýho prsa. Strašně se u něj kroutí a čas od času ho vyplivne z pusinky, ale pak ho chce zpátky. Nevím, co si mám o tom myslet. Tímhle tempem totiž kojím i 40 minut a ještě není najedená.

Katko, že by další dvojčátka? Tak držím pěsti, ať tam příští týden to druhé srdíčko už pořádně tluče!!

Zrovna zase začala brečet, vzal si jí do parády taťka, ale brečí pořád.
Tak se na ní jdu vrhnout já!!! Stejně to potrvá až tak do 3 do rána.

Tak dobrou noc a držte mi pěstičky, ať ta moje noční je co nejkratší.

Vichy a Niky 5 týdnů a 1 den

PS : Těhulky, skoro ke konci minulého deníčku jsem vám hodila do placu odkaz na stránky s těhu oblečením. Tak zkuste juknout, vážně to nejsou tak hrozný věci. Nejsem si jistá, že jste ten můj příspěvek četly, jelikož nikdo nereagoval.

Tak pa

  • Upravit
1930
18.12.04 08:16

Tak sedím po ránu vedle ledničky, která se mi už přes hoďku poslušně odmrazuje a koukám na nové fotky na rodině?

Souris ? proboha, co děláte v Paříži, když můžete bydlet v pohádce !!!!! Ta chaloupka je nádherná sama o sobě, a když k tomu připočtu to okolí s rybníčkem? Jé, asi večer neusnu?

Suri ? to byl nějaký speciální utz? Ve 13tt bych čekala pár nesrozumitelných flíčků, který bez komentáře nerozeznám a ty máš tak nádhernou fotku, kde je vidět úplně všechno? Tipuju to na kluka :o))))

Pájo ? hlavičku jsem poznala :o)))

Pajdule - v lednu budeš mít HSG za sebou, tak hned v únoru IVF, ne? To by jsme opravdu mohly těhotnět spolu :o))), protože já HODLÁM otěhotnět v únoru, max. v březnu, a doufám, že to moje tělo vezme na vědomí!!!!

Tenar ? ty stravenky ti snad uhradit nedají. Zvlášť ne po takové radostné zprávě, co jsi šéfovi sdělila?Existuje ?pojistka na blbost? (odpovědnost za škody způsobené při výkonu povolání), máš ji? Možná se na to vztahuje?

Juanco ? už aby ti Ježíšek donesl ten nový PC :o)))) Ať nám můžeš bez potíží referovat, jak je ve Španělsku?

Vichy ? ty tvoje ?noční směny? bych s tebou hned vyměnila :o))))

No nic, led už roztál, tak jdu na to?
Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
18.12.04 12:05

ano ano vvichy napise ako by si mi to poslala-urcite sa dohodneme nemusia to byt originaly je mi to jedno len nech sa mozem hrat-ach boze konecne sa zacinas na mna usmievat-to sa hned lepsie zije a dycha.
tak rychlo odpis a posielaj,no a ja som tvlt odkaz citala ale ked ze tehulka nic-mrcha prisla vcera na vecer a ostava-este ze na sviatky s nami nebude a budeme sa zas pod stromcekom…steklit.
juanca.

  • Upravit
Anonymní
18.12.04 12:43

Tak Juanco, jak to uděláme?
Vichy

  • Upravit
Anonymní
18.12.04 14:13

vichy utekam uz do roboty,pridem az okolopol noci,ak chces tak mi daj na seba mobil ja ti rano zavolam a dohodneme sa ako ,myslim ze najlepsie by bola dobierka.
boze zena normalne mi busi srdce.zatial ahojcek a strasne moc dakujem.

  • Upravit
880
18.12.04 18:06

Ahoj holčiny.
Né že bych měla málo času,ale mám tak nějak pocit že už sem nějak se svými starostmi nepatřím,většina z vás je na začátku a sešlo se vás těhulí požehnaně(což je úžasné)a atk si máte nějak víc co říct.Ale i tak sem nakukuju i kdzž nepíšu.

VŠEM VÁM ALE CHCEME S ALIM A S ELIŠKOU POPŘÁT NÁDHERNÉ VÁNOCE A SPOUSTU DÁREČKŮ.

Tenar:Určitě to dobře dopadne a zůstanou v bříšku ty 2 správné miminka.Moc ti gratuluju a to několikanásobné štěstí přeju.
 Binky

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
19.12.04 02:04
  • Upravit
Anonymní
19.12.04 10:39

binky zas trepes-ale este s tebou lomcuju poporodne hormony tak ti je odpustene.
vichy-kde si?????
 juanca

  • Upravit
Anonymní
19.12.04 18:31

Juanco,
nemuzu se prihlasit, abych ti napsala soukromou zpravu, tak alespon takhle. Napis mi svoji adresu a ja ti to poslu, budes to mit ode k vanocum, ju?!!!
A chces jenom Sims 2? Ja je mam taky prepaleny a musi se to spoustet trochu jinak nez originalni hra, tak ti pak popisu jak.
Nebo mam jeste druhy navrh - mohla by sis to stahnout z meho pocitace pres program DC++, nechala bych ho zapnutej a pripojenej. To bych ti taky kdyz tak popsala, co a jak.
Tak se rozhodni a dej vedet.
Pa Vichy

  • Upravit
1376
19.12.04 20:18

Ahojte vsetci!! Binky neblbni, ja potom nemam s kym rozoberat blinkanie, kakanie, spinkanie, plackanie a tak. Sak je nas tu viac cerstvych mamin.
Hajinka, este ma napadlo k tej mikoze, Hadek vyrabaju nejake cipky a aj olejcek na umyvanie na mykozu, je to cisto prirodne. Adresa je www.hadek.cz, skus.
Pajdulka-som narazila na teba v nejakych forumoch a poviem ti, ze si statocna, ste si tiez s kockami dost vytrpeli, to som ani nevedela. A moj nazor je, ze ked sa ti podarilo vynosit dvojicky, tak s jednym to musi byt balada. Aj keby si kazda vybrali jednu cast maternice, tak 1 babo si ju nemoze vybrat? Zelam, aby bolo vstko O.K a aby ste spolu s Dadlou, Ikou, Juancou zahlasili v januari, najneskor na Valentyna //. Nam sa syslik podaril na Valentyna.
Vichy nasla som diskusiu, kde si pisala, ze mala dost blinka, ako sa to vyvinulo, uz pohoda? Lebo sysel zacal teraz dost blinkat niekedy aj 6× po jednom kojeni, ale niekedy nic. Tak dufam, ze je to len prejedanim.
My sme dnes boli na nakupoch, kupila som muzovi super darcek, ale nemozem napisat co, lebo sem obcas nakupuje, ale som rada. Podarilo sa mi to cestou na zachod a este mi to aj zabalili. Kupila som si minule v tescu ruzove manchestraky a k tomu tyrkisove tricko, super vlasy, make up-no bola som za kocku, tak som sa dobre citila.
Kupili sme syslikovi dupacky, ciapocku, sestrinym krpcom darceky,. Potom sme boli u tej mojej kamosky, co som spominala, ze sa snazia boli hotovy zo sysla, rozpravali sa s nim, nosili mi ho, tak som si oddychla. Zhresila som poharom cerveneho (deci)na ukoncenie sestonedelia, dobre mi to padlo.
Blbe je, ze sestra ma zas choru malu, takze sme sa uz asi mesiac nevideli. Chceli sme u nich travit spolocne vianoce, ale uvidime, ci nebudu chori. Aj mamu mam choru a to mala ist so mnou v utorok do poradne, neviem, ako to zvladnem sama ak zladoveju chodniky. Zajtra idem na kontrolu po sestonedeli, tak dufam, ze som O.K.
Syslik sa dnes na mna rano krasne usmial, bol na zozratie, len skoda, ze to moc neopakuje. Ani sa este nikdy nesmial.Vichy zavidim a potvrdzujem tu lasku. Ja som to najintenzivnejsie prezivala tak tyzden po porode. Syslovi sa strasne paci v kybliku, pokusa sa tam potapat a oblizovat vodu. Ale v poslednej dobe sa tam pokaka a potom musi ist von a je nestastny.
Teraz ma napadlo Hajinka-skusali sme babyvak, ale nechcel tam byt. Satku nemame.
Sorry, ale nejak ma uz konkretne prispevky nenapadaju a nikto mi tu kvaka z autosedacky.
Gothic a Syslik 6 tyzdnov.

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
20.12.04 10:22

Bré ránko feshandy :-))

víkend zas preletel rýchlosťou blesku a pred nami je poooosledný pracovný týždeň, a to dokonca len štyri dni jee-ej, sniežik sa nám tu chumelí, nakydalo ho neúrekom, tož bude mať Souris až sem dorazí radosť a môže sa hrdo pýšiť pred svojím francúzskym manželom :-)))))

Souris, tá chalúpka na konci sveta je úžasná. Presne takto som si predstavovala domček, o ktorom sme s Petoshom snívali. Ešte aj tá voda pri ňom ! A nakoniec sme si kúpili chatu vysoko v horách, úzku a poschodovú, žiadna trávička, žiadna vodička, ale má balkónik, pozrieš von z okna a vidíš džungľu a oproti je lyžiarsky vlek … ale aj tak, ten váš domček na konci sveta ....... och jaj :-)))))))))) A kdeže to vlastne je?

Ženy, tož v sobotu ako som sa chystala na generálne upratovanie, som sa do roboty pustila až okolo štvrtej poobede a stihla som umyť až dve okná a toť vsjo. Pol dňa som sa vyvaľovala na gauči, pred TV, dávali na stv ?Slovensko hľadá superstar? :-))) a tá moja papulka mi hovorí: ?Ika, ty sa prihlás! Ty budeš minimálne generál hviezdnej roty!? :-))))))))))

Vichy som rada, že si napísala. Závidím ti ako ľúbiš tú svoju princezničku :-)))) och jaj už aj ja by som chcela. A tie hadríky pre tehule ja som omkrla ešte vtedy. Chorá vrana a ani tehula nie je :-)))))) A v piatok som v tescu videla kraaasne tričko, for two oranžové - no trhalo ma, ale nekúpila ho :-))))))

A Gothic, Vichy, náš Dávidko (teraz už má šesť a váži 34 kg - no chlapisko ako hora!) si pamätám, keď bol maličký, tiež strašne často vrackaval. Adamko nie. Ale aj tak sa nebojte, asi to nebude nič také hrozné. Niektoré detičky proste blinkajú viac a iné menej. Aj teraz sa mu pritrafí - keď je chorý, tie hlienky a tak. Ale zato šinter je z neho riadny, je pekný šibal, s jamkami v líčkach, veľký, silný a vymýšla sprostosti, až sa mi niekedy rozum nad ním zastavuje :-)))) Také decko jedno nepodarené :-)))) a zbožňované. Čo trepem, aj Adamko :-) Obidvaja sú to naši čerti milovaní :-))))))))) A keby ste ich videli ako sa len tešia na vianoce, ježiška a darčeky. No nejdem ani písať, lebo by to bol komentár na 4 strany a každá si to viete predstaviť, príp. to zažívate aj vy :-)))))))))))))

Ika

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.12.04 10:37

Ahoj holky,

ani nevíte, jak mi chybíte. V práci jsem to měla minulý týden děsný, takže jsem si vás četla až doma. Deníček je nádherný, takže jsem to taky obrečela a Martin měl strach, co se u nás stalo.

O víkendu jsme si pěkně mákli, dělali jsem plovoucí podlahu v kuchyni s obývákem a bylo to dost náročný. Museli jsme stěhovat všechny spotřebiče apod. Hlavně že už to je. Teď je to u nás jako příšerný, ale snad to zvládnem nějak dát dohromady.

Doufám, že odpoledne zvládnu reagovat trošku jednotlivěji.

Dadli, já jsem taky nečekala, že to bude tak krásně vidět. Na živo to vypadalo ještě zřetelněji. Myslím, že to byl normální UTZ, protože na trojrozměrný se chodí prý až od 16. týdne. Docela jsi mě překvapila s tím pohlavím. Doktorka si zvětšovala příslušnou oblast, ale nic neřekla a my nic nepoznali a ani jsme se neptali, protože jsme byli úplně vykulení. Hned to napíšu Martinovi. U nich v práci to ví skoro všichni a několik lidí mu řeklo, že je na něj mimčo podobný :o). Oni jsou v práci samí mladí kluci, většina jich má už jedno mimčo a někteří už čekají druhý. Dost mě překvapilo, jakou z toho měli radost a jak se hrozně těší na mimina a vůbec, jak to s dětma prožívají. Přitom jsou to samí počítačoví blázni.

Pájo, jestli bude nějaký srazík, tak bych zkusila přijít.

Mějte se všechny moc a moc hezky. Dávejte na sebe pozor a nepřehánějte to s přípravama.

Suri

  • Upravit
561
20.12.04 12:30

Ahoj holčičky,konečně to vypadá,že budou vánoce na sněhu.U nás v nížině se to málokdy podaří.

V sobotu jsem byla se synátorem koupit stromeček.Manža samozřejmě v práci,tak jsme si poradili bez něj.Toma posílám i na nákupy,nechci mezi tolik lidí do hypermarketu,občas sice přinese něco úplně jiného,ale učí se kluk.Nojo,byli všichni zvyklí,že máma všechno obstará a teď se musí učit.Jenže on je rád,že si tímpádem může půjčit auto a s nákupem sfrnke spousty jiných věcí.No,mít syna s řidičákem není k zahození.

Teď jsem přišla od zubaře a koukám,že je tady nějak mrtvo.No je vidět,že pracovní shon Vás před těmi vánocemi sžírá.

Dneškem jsem vplula do dvanáctého týdne těhotenství /11+1tt/. Tak si říkám,už ať ho mám za sebou!!!!!Blbě je mi pořád,unavená jsem také,jen už malonko lépe spím.Ty mé „čůrací“ intervaly z 15min se prodloužily tak na hodku i dvě.

Dárečky ještě všechny nemám,nějak to snad do pátku zvládnu.

Mějte se fajn,a opatrujte se

Dandule

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.12.04 12:44

Ahoj holky,

ještě jsem vám zapoměla napsat svůj úžasný zážitek ze čtvrtka. Mám první těhu kalhoty! Jsou naprosto úžasný. Obchod se jmenuje Tveret a mají tam různé druhy od velikosti XS. Docela lituju, že jsem to nenašla dřív, protože tam mají bokovky, které jsem mohla nosit i normálně a perfektně mi sedí, narozdíl od kalhot v normálním obchodě. Martin mě nakonec donutil koupit si teplý manžestráky, který mají bavlněný vak na břicho a zvýšený pruh na záda, ale jsou taky krásný. Ještě jsme mě koupili k tomu mikinu (v normálním obchodě) s obrázkem, tak budu úplná mladistvá mamina :o).

Takže těhulky, jestli ještě nemáte nic na sebe, tak tam zkuste mrknout, na internetu mají adresy.

Pajdule, to je bezva, že se to konečně pohne. Budu sledovat, jak ti pokračují vyšetření a moc držet palečky :o).

Dadli, doufám, že ti to v únoru nebo březnu vyjde a vše bude už konečně OK. Tak si teď hezky odpočni, ať jsi v kondici. Jak to vypadá s tím číňanem?

Tenar, to je dobře, že máš takového fajn šéfa. Kdy se ti vrací manžel? Už jste to řekli doma?

Hájinko, Pájo, jdete ještě do Vánoc na nějakou kontrolu? Já jdu 22. 12. k doktorce.

Iko, z každého tvého příspěvku je vidět, jak máš své synovce ráda. Je to fajn, já se s tetou a strejdou moc nevídám a ani moc žádné vztahy neudržujeme.

Suri

  • Upravit
1154
20.12.04 12:48

Čautě,kočky,koťata,jakož i ostatní zvířectvo!
Hlásím se po dvou dnech dovolenky a jsem celá nějaká vánoční.Nechce se mi vůbec nic a nejradši bych už seděla u telky s cukrovím a čučela na pohádky.
V sobotu jsme byli s ještěnemanžou u jeho rodičů v Kutné Hoře,zapalovali adventní svíčičky a poslouchali koledy.Byla to taková pohoda,že se mi nechtělo vůbec domů.Dárky jsou nakoupené,cukroví upečené a hlavně neujedené.S maminkou jsme udělaly strategický plám,na co se budeme koukat na Štědrý den.Jasně,že to vyhrajou Tři oříšky pro Popelku.
Jo,Zdeňkova maminka mě začala jemně zpracovávat,že bychom si jako měli s tím miminkem trochu pospíšit.Je už starší a taky ne úplně zdravá.Tak si ho chce užít.Hmm,asi s tím po Vánocích něco uděláme.
Tak já jdu zase pracovat.Mějte se krásně vánočně a opatrujte se.A ať je Vás po Štědrém dnu víc.Ježíšku zdar!

BINKY:Co jsem to četla?Jak máme jiné myšlenky?Jsme matýskandy snad všechny,ne?Tak žádné řeči a honem sem.

VICHY:Jaké jsou první vánoce s jezulátkem?Moc Ti závidím a moc se těším.
Nafteta

  • načítám...
  • Zmínit
Ika
1679
20.12.04 13:44

Suri, život by som za nich položila :-)))))

A vítam Naftetku medzi nami snažilkami. Dúfam, že som to správne pochopila z jej príspevku, a že to chce nielen jehomama, ale aj onasama :-))))) Tak jej Tenarka oprav puntík v zozname .-))))

Ika

  • načítám...
  • Zmínit
1154
20.12.04 13:59

Jejej,děkuju za uvítání.Ale ten puntík budeme opravovat až po novém roce.Ale je jasné,že to chce nejen jehomaminka a mojemaminka,ale hlavně my dva.Teď si dáme klídek,po Vánocích se půjdu nechat pořádně prohlédnout holčičandou,nakoupím vitamínky a vrhneme se do toho.:-)))
Nafteta

  • načítám...
  • Zmínit
22315
20.12.04 20:58

Ahoj holky,

Suri tiež som si kúpila svoje prvé tehot. nohavice v tveretu a su to toe menšetráky čo popisuješ. su naozaj pohodlné.........

Dám ván do galerie fotky z UZV ak sa mi to podarí…

Katka 8+0 tt

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.12.04 21:08

Ahoj holky.Moc se omluvám,že nepíšu tak často, ale počítač máme v pr… A tak vám píšu od souseda. Mám se pořád fajn blbě, zítra si jdu pro výsledky z krve a 3.ledna nástup.Už mám nervy a pořád musím na to myslet.
Jinak: úklid neřeším, bordel doma jak v tanku a pořád v práci.Dárečky už mám zabalené, aspoň něco.Kdyby přišel ten nejkrásnější dárek pod stromek, to bych se vůbec nezlobila.
Jinak se mějte amoc na mě myslete v lednu.Nevím, kdy se objevím.Vaše HavličkaZdravím všechny těhulky i snažilky a přeji moc moc štěstí. A buďte na sebe opatrné. čauky Havlička

  • Upravit
1930
20.12.04 22:21

:o)) Suri, to pohlaví jsem jen hádala. To víš, že jsem tam nic neviděla :o))

Havličko, to je dost, že se taky ozveš :o)) V lednu na tebe budu myslet. Neboj, nic to není a za týden nevíš, že se něco dělo…

Binky, co je to za nesmysl, že k nám nepatříš? :o(( Nás náhodou zajímají maminkovský starosti, jak Elinka spinká, kaká, směje se a tak…

Holky, nějak nestíhám, ale koukám, že docházka teď stejně trochu vázne…

Pájo, asi tě potěším.. Byla jsem rozhodnutá o víkendu uklízet, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem pouze utřela prach v kuchyni a uklidila v ložnici. Jinak tu mám bordel jak v tanku!! Ale hlavně, že prase je v mražáku :o)))

Dobrou noc, kočenky :o))
Dadla

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
20.12.04 23:09

Ahoj kočky,
tak jsem přes víkend opravdu napekla perníčky a ozdobila je, s Marťasem jsme absolvovali šílený martirium v obchoďáku (a vůbec se nám nechtělo nakupovat a přemýšlet :-))), tak jsme brali do ruky samý alkoholy v dárkových baleních, až teď nevíme, komu to všechno zabalit :-))).
Dárky mám taky zabalený, doma to voní, Martin snad bude dělat zítra naposled a holky maj taky školu do zítřka, takže mi ve středu oficiálně můžou začít vánoce a budu si užívat rodiny. Hlavně aby to taky chtěli oni :-))), já jsem hroznej romantik. Doma praská v peci, svíčky zapálený, voní vanilka, já se usmívám jako blbeček a vůbec nikdo nereaguje!!!!!
Tak konečně k tématu. Před několika lety jsem byla ještě otrokem vánoc. Tak nějak jsem měla spojenou vůni leštěnky, drbání koberců, strašně moc druhů cukroví, šílený nákupy, objíždění příbuzných, spor o vraha kapra (my museli mít živýho, chápejte, děti…vana…rybička). Taky jsme povinně museli absolvovat po vybalení dárků druhou večeři u tchyně - obvykle nám během té naší večeře nejmíň 3× volali, kde jsme!!! Až jsem si jednoho krásnýho dne řekla DOST, tohle nejsou svátky klidu - padám ufuněná k večeři a vůbec jsem nestihla holiče, nesnáším ten spěch a letět ke tchánovcům, když bych si hodila nožky na stůl, dala si pohár a v klidu viděla pohádku a pozorovala děti, jaký dárek jim udělal nej radost. Prostě jsem dostala nápad a tak to realizujem už 4.rok. 23.12 v klídku ozdobíme stromek, já v klídku při koledách udělám salát a obalím kapříka a klobásy, uvařím hráškovou polívku a osmahnu houstičky. Mám to v klidu připravené. A víte, co děláme na Štědrý den? Vstanem v 7h a jedem do Pece lyžovat!!! Za prvé je to tenhle den zdarma a za druhé zatím skoro vždy svítilo sluníčko, dávám si groček na svahu, je to prostě paráda!!! Žádný leštění klik a honění se a balení dárků… Přijedem kolem 15-16h a všichni máme červený tváře, vyfoukaný, krááásně unavený. Jednou jsme usnuli :-))) a děti mě budily kolem 19h, jestli bych teda mohla udělat večeři, když je ten Štědrý den :-))). No a 25.12 teprve jedeme ke tchyni, na Štěpána přijíždí moje mamka s babičkou k nám a spolu vaříme oběd.
Tak takhle to bude i letos, jedem s celou bandou kamarádů zase na lyže a snowboardy a s veselýma lahvičkama :-))).

Zatím pa jednotlivě se rozepíšu později, musím si zase všechno přečíst. Jo, ale koukla jsem do alba a kráááásný miminečka Suri a Pájo a Iko manžovi to sekne taky!!! Bych normálně zažárlila pouštět ho samotného :-)))!!!!

Pajdule

  • Upravit
Anonymní
21.12.04 08:51

Ahoj holky,

to jsem zas dnes měla noc. Naštěstí mě nechal Martin spát hned, jak jsme přišli, protože jinak bych byla asi totálně hotová. Od jedné jsem se budila a bylo mi špatně. Ráno jsem to zakončila tradičně na WC, ale bylo to dost hrozný. Tak nevím, proč se mi ty ble stavy zhoršují, když všude píšou, jaká to teď má být pohoda. Ale ještě je to pořád únosný, abych si zas moc nestěžovala :o).

Naftet, tak doufám, že bude to příští jaro ještě úspěšnější než teď podzim :o).

Dadli, každopádně jsi první teta sudička :o). Když jste žádali o adopčátko, tak jste si vybrali pohlaví nebo to necháváte na náhodě?

Havličko, snad ti to dobře dopadne, všechny ti budem držet palce, tak se určitě ozvi.

Katko, určitě pošli ten UTZ. Kalhoty bych si tam koupila hned nejmíň troje, všechny byly úplně bezva, ale tyhle jsou asi nejpraktičtější. Mám z nich radost.

Pajdule, máte to perfektně vymyšlený. U Martina taky chodívali na celý den ven, jenže maminku nechali doma. Ta mezitím vařila, chystala stromek a tak, což mě nepřišlo zrovna spravedlivý :o).

Suri

  • Upravit
22315
21.12.04 11:01

krásny deň,

Suri. ja by som si tiež kupila tých vecí viac, ale zatial jedny nohavice stacia a potom neviem, kolko priberiem a v kvetnu je uz teplo a mensester je hodne teply.......

Fotky uz su v albume

Katka

  • načítám...
  • Zmínit
950
21.12.04 13:52

tak sa hlasim este na starom pocitaci,novy pride az zajtra,sa pomylili a dali nam styri klavesnice a dva monitory-tak ze tak.uz sme mali tento odpojeny,tak znova napojit no a pokazila som klavesnicu,teraz mam take problemy pisat ze radsej napisem zajtra.
vichy ako nahle napojime novy pocitac tak si stiahnem direct dohodneme sa.baby s tymto sa fakt neda pisat nerobi mi medzery ja napisem az zajtra.

  • načítám...
  • Zmínit
247
21.12.04 15:56

Ahoj Holky,

ja jen tak narychlo, ze ziju a je mi fajn, ale v praci me nechteji nechat v klidu, takze nemam moc casu na e-mimino. A to jsem si myslela, ze pred Vanocemi budu mit spoustu casu a malo prace, ale prdlajs.

Pajdulko, netrap se prilis, urcite je to dobre, ze budete vedet, v cem je problem. A ten tvuj popis Stedreho Dne me uplne zahral u srdce. V Cesku je to jeste porad o rodine a pohode, ne jen o penezich a velkych a drahych darcich.

Je to uz par hodin, co jsem cetla komentare v nasem denicku, takze si uz zase nic nepamatuji, ale Naftetku teda jo! Tenhle denicek je kouzelny, vid? Tak hodne stesti.

Pozdravuju vsechny clenky i neclenky a uz zase utikam pracovat.

Pa Jana

  • načítám...
  • Zmínit
880
21.12.04 19:09

Ahoj holky.
Mám chvilku volnou,Elinka spí po jídle a Ali se zdržel v práci.
Dárky už mám nakoupené a zabalené tak ještě ozdobit stromek.
Trošku mi dupe po mozkové kůře tchán s tchýní,(máme je každou sobotu úderm 10.00 doma a hodinu fotěj,a filmujou malou,ať spí,jí nebo chudinka kaká,naučila s totiž kakat jen když je rozbalená,ale pak to stojí za to.Hovínka mám až na ruce.)ale jinak se máme fajn.Ta malá je zatím moc hodný miminko.V noci spinká 3-4hodiny a pak se nají a spí dál a přes den taky.Jen od 20.00-22.00 vyžaduje společnost.Nádherně se směje,jednou se jí to povedlo i nahlas.Jinak mateřská láska mě zaplavila přesně po takovém prvním úsměvu.
Fotek máme mraky ale zatím jsme si nepořídili ještě ten digi foťák,ale chystáme se na něj a pak vám ten náš poklad ukážeme.
Zatám se mějte a dávejte na sebe pozor.
P.S.Děkuju že mě tu chcete:-)))
Binky+Eliška

  • načítám...
  • Zmínit